Treść strony Wszystkie aktualności
Wszystkie aktualności
Stronicowanie
2025.11.14 - Zishe Breitbart - pamięć, legenda,100-lecie śmierci- trzeci z serii filmów
Prezentujemy trzeci z serii filmów promujących postać siłacza Zishego Breitbarta i dziedzictwo historyczne Strykowa powstały w ramach projektu Gminy Stryków realizowanego przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, www.lodzkie.pl, Łódzkie dla kultury, Łódzkie dla Ciebie. W dwóch poprzednich postach opowiedzieliśmy o narodzinach i drodze Zishe Breitbarta ze Strykowa na sceny Europy i Ameryki. Dziś, w trzeciej części cyklu filem pt. „Stryków. Legenda w łańcuchach”, chcemy przypomnieć, jakim był człowiekiem, gdy zyskał już światową sławę.
2025.11.13 - Ze Strykowa do legendy - Zishe Breitbart, drugi z serii filmów
Prezentujemy drugi z serii filmów promujących postać siłacza Zishego Breitbarta, powstały w ramach projektu Gminy Stryków realizowanego przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, www.lodzkie.pl, Łódzkie dla kultury, Łódzkie dla Ciebie.Zishe Breitbart urodził się w Strykowie, w skromnej rodzinie kowala. Już jako dziecko pomagał ojcu w kuźni i właśnie tam zaczęła się jego niezwykła historia. Legenda mówi, że gdy miał zaledwie trzy lata, przygniótł go ciężki metalowy element w kuźni, a on sam zdołał go z siebie zrzucić. To wtedy po raz pierwszy objawiła się jego nadludzka siła. Wyginał pręty, zatrzymywał rozpędzone powozy.
2025.11.12 - Superbohater ze Strykowa - Zishe Breitbart, rusza cykl filmów!
Rozpoczynamy wyjątkowy projekt Gminy Stryków realizowany przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, www.lodzkie.pl, Łódzkie dla Ciebie, Łódzkie dla kultury.
To opowieść o człowieku, który z małego miasteczka w centrum Polski wyruszył w świat, by stać się ikoną siły, odwagi i inspiracją dla milionów ludzi. Zishe Breitbart urodził się w 1893 roku w Strykowie, w ubogiej rodzinie kowala. Od najmłodszych lat pracował w kuźni ojca i już wtedy ujawniała się jego niezwykła siła.2025.11.14 - Aplikacja Gminy Stryków już dostępna!
Wszystko, co ważne dla naszych mieszkańców w codziennym życiu gminy: od aktualności, przez praktyczne informacje i powiadomienia, po szybki kontakt z urzędem. Wszystko w jednym miejscu, zawsze pod ręką. Wszystko w naszej nowej aplikacji STRYKÓW-CYFROWA GMINA! To wygodne, nowoczesne i przede wszystkim bezpłatne narzędzie stworzone z myślą o mieszkańcach.
2025.11.14 - Andrzejkowy szach-mat
Myślisz strategicznie jak mistrz? A może dopiero stawiasz swoje pierwsze pionki na szachownicy? Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie zaprasza do udziału w PIERWSZYM GMINNYM TURNIEJU SZACHOWYM dla dzieci i młodzieży do lat 14!
2025.11.14 - Indywidualne konsultacje emerytalne
Inspektorat ZUS w Zgierzu zaprasza na indywidualne konsultacje emerytalne 27 listopada 2025 r. w Urzędzie Miejskim w Strykowie w godzinach 8-11 (p.11, I piętro).
2025.11.13 - Patriotyczne dźwięki w Walewicach
W Pałacu w Walewicach 11 listopada odbył się szósty, a zarazem ostatni koncert z cyklu „Spotkania klasyki z folklorem”, współorganizowany przez Fundację FocusOn, działającą na terenie Gminy Stryków. Fundacja od lat promuje młodych artystów, propaguje kulturę wysoką oraz organizuje koncerty muzyki klasycznej. Wydarzenie miało charakter patriotyczny i stanowiło artystyczne uczczenie Święta Niepodległości, łącząc muzykę klasyczną z elementami folkloru.
2025.11.13 - XVII edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość” imienia prof. Jerzego Wilkina
Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła XVII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość” imienia prof. Jerzego Wilkina, a termin nadsyłania prac dobiega końca.
Celem Konkursu jest promocja polskiego rolnictwa oraz problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego, a także wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi.
2025.11.13 - Śpiewamy Niepodległej
W najbliższą niedzielę, 16 listopada, o godzinie 16:00 Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie zaprasza na patriotyczne wydarzenie! Czeka nas wspólne śpiewanie pieśni o tematyce wolnościowej, historycznej i legionowej – wszystko w duchu obchodów Święta Niepodległości Polski.Pod kierunkiem Marka Nowickiego, instruktora Chóru Echo, uczestnicy będą mogli śpiewać razem, teksty pieśni zostaną wyświetlone na rzutniku. Całości wyjątkowego klimatu doda artystyczna oprawa aktora Teatru Zwierciadło Krzysztofa Kaczmarka.2025.11.13 - "Łódzkie Eko-Inspiracje" w Gminie Stryków
W ramach konkursu „Łódzkie EKO-inspiracje” Gmina Stryków zawarła umowę na udzielenie dofinansowania w formie dotacji ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.











