Treść strony Wszystkie aktualności
Wszystkie aktualności
Stronicowanie
2025.12.23 - Wieczór Tysiąca Świateł w SP Niesułków
W przedświątecznej atmosferze odbył się Trzeci Wieczór Tysiąca Świateł wydarzenie, które na stałe wpisało się w tradycję Szkoły Podstawowej w Niesułkowie. Spotkanie zgromadziło całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców, dziadków oraz zaproszonych gości. Centralnym punktem wieczoru były jasełka w wykonaniu szkolnej grupy teatralnej.
2025.12.23 - Harmonogramy odbioru odpadów komunalnych na 2026 rok
Harmonogramy obowiązują od 1 stycznia 2026 roku.Rejon 1: Dobra, Dobra-Nowiny, Kiełmina, Klęk, Sosnowiec, Zelgoszcz, Dobieszków, Stary Imielnik, Ługi, Michałówek, Orzechówek. Rejon 2: Anielin, Bartolin, Cesarka, Sosnowiec-Pieńki, Niesułków-Kolonia, Lipka, Niesułków, Sierżnia, Warszewice, Kalinów, Nowostawy Górne, Rokitnica, Wyskoki. Rejon 3: Anielin Swędowski, Bratoszewice, Wola Błędowa, Bronin, Ciołek, Gozdów, Koźle, Krucice, Lipa, Osse, Pludwiny, Sadówka, Tymianka, Wrzask, Zagłoba. Rejon 4: Stryków, Swędów, Smolice.
2025.12.23 - Kameralne Złote Gody
W tym roku Złote Gody w Gminie Stryków świętowaliśmy podwójnie. 22 grudnia br. odznaczenia przyznane przez Prezydenta RP otrzymały te małżeństwa z Gminy Stryków, które nie mogły uczestniczyć w uroczystości zorganizowanej przez UM w dniu 9 grudnia br. Janina i Henryk Pawłowscy ze Strykowa oraz Państwo Grażyna i Kazimierz Kowalscy z Niesułkowa zostali udekorowani Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przez Burmistrza Strykowa Piotra Ślęzaka, w towarzystwie Zastępcy Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Moniki Zaborskiej.2025.12.22 - Magia świątecznych spotkań
Grudzień to piękny czas nie tylko rodzinnych chwil przy wigilijnym stole, ale także okres sprzyjający spotkaniom, rozmowom i dzieleniu się radością z innymi. Świąteczna atmosfera zachęca do wspólnego działania i pielęgnowania lokalnych tradycji.Taką właśnie okazję do wspólnego przeżywania magii nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia mieli mieszkańcy Gminy Stryków, którzy uczestniczyli w licznych bezpłatnych warsztatach świątecznych, spotkaniach mikołajkowych oraz sołeckich pokazach żywieniowych. Wydarzenia te zostały współfinansowane przez Gminę Stryków, w tym m.in. ze środków funduszu sołeckiego. Organizatorami byli sołtysi i mieszkańcy sołectw z terenu Gminy Stryków, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie, Dom Kultury w Niesułkowie oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie wraz z filiami.
2025.12.22 - Wigilijne spotkanie środowiska sportowego w Gminie Stryków
19 grudnia br. w świetlicy Klubu Zjednoczeni w Strykowie, na zaproszenie Prezesa Klubu – Sebastiana Nowackiego, odbyła się uroczysta Kolacja Wigilijna środowiska sportowego Gminy Stryków. W spotkaniu uczestniczyli Burmistrz Piotr Ślęzak oraz Zastępca Burmistrza Adam Kaźmierczak, a także trenerzy piłkarscy, przedstawiciele kolarstwa, LZS-ów, sponsorzy oraz przyjaciele MKS Zjednoczeni.
2025.12.19 - Murale Sienkiewiczówki
Z okazji 65-lecia Szkoły Podstawowej w Niesułkowie mury „Sienkiewiczówki” zyskały wyjątkową oprawę. Powstały trzy murale, które nie tylko upiększają szkołę, ale również niosą ważne przesłanie edukacyjne, historyczne i wychowawcze.
Dwa murale nawiązują do twórczości patrona placówki – Henryka Sienkiewicza. Jeden przedstawia scenę z lektury „W pustyni i w puszczy”, drugi ukazuje bohaterów „Trylogii”, symbolizujących odwagę, honor i miłość do ojczyzny. Trzeci mural, umieszczony w sali gimnastycznej, podkreśla sportowe tradycje szkoły i ideę fair play, ujęte w haśle „Semper in altum – Zawsze wzwyż”. Autorem murali jest Tomasz Jędraczak.2025.12.19 - Gminne Igrzyska Młodzieży w siatkówce
W ubiegłym tygodniu reprezentacje szkół podstawowych rywalizowały o Mistrzostwo Gminy Stryków w piłce siatkowej. Na płycie boiska przy Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie spotkały się drużyny, które z ogromnym zaangażowaniem walczyły o sportowy sukces.W ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży w piłce siatkowej do rywalizacji przystąpiło 96 uczniów, a podczas turnieju rozegrano 20 meczów, pełnych emocji i widowiskowych akcji.2025.12.18 - Konkursowe dekorowanie choinek w Parku nad Moszczenicą
Dziś Park nad Moszczenicą wypełnił się świąteczną atmosferą. Uczniowie naszych szkół podstawowych ozdabiali choinki ustawione wzdłuż głównej parkowej alei. Wydarzenie odbyło się w ramach konkursu zorganizowanego przez Urząd Miejski w Strykowie pn. „Gmina Stryków w Świątecznym Przebraniu”. Dzieci wcześniej przygotowały ozdoby na lekcjach, a dziś pod okiem opiekunów dekorowały drzewka. Radości i kreatywności nie brakowało!2025.12.18 - Przedświąteczna wizyta
Przed Świętami do codziennych obowiązków naszych gminnych władz dołącza duża dawka radości płynącej z niecodziennych spotkań. 17 grudnia uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie wraz z nauczycielkami odwiedzili Burmistrza Piotra Ślęzaka, przynosząc do urzędu w prezencie kosz własnoręcznie wykonanych pierniczków.2025.12.17 - Zakończono usuwanie nielegalnie porzuconych świetlówek w Anielinie
Gmina Stryków informuje, że w dniu 15 grudnia br. zakończono usuwanie świetlówek nielegalnie porzuconych przez nieznanych sprawców na terenie miejscowości Anielin, w pobliżu autostrady A1. Odpady zostały odebrane przez wyspecjalizowany podmiot wyłoniony w postępowaniu przetargowym przeprowadzonym przez gminę. Na miejscu nie znajdują się już żadne odpady, których obecność budziła zaniepokojenie mieszkańców i opinii publicznej. W ramach działań zleconych przez gminę usunięto: 18,26 tony żarówek i lamp fluorescencyjnych oraz 5,88 tony ziemi z resztkami stłuczonych świetlówek.











