Lista poddziałów dla strony DLA INWESTORA

Treść strony DLA INWESTORA

 • Gmina Stryków położona jest w samym sercu Polski. Na jej terenie usytuowane jest skrzyżowanie dwóch najważniejszych...

Gmina Stryków położona jest w samym sercu Polski. Na jej terenie usytuowane jest skrzyżowanie dwóch najważniejszych autostrad w kraju: A1(Gdańsk - Wiedeń) i A2 (Berlin - Moskwa). Węzeł komunikacyjny autostrad środkowoeuropejskich to wiodący atut Gminy, przyczyniający się w sposób ciągły do dynamicznego rozwoju terenów inwestycyjnych.

Skrzyżowanie autostrad w połączeniu z przebiegającą przez gminę linią kolejową Łódź-Łowicz (wraz z bocznicą towarową), a także bliskością międzynarodowych portów lotniczych w Łodzi (25 km) i w Warszawie (110 km), czyni Stryków miejscem znakomicie skomunikowanym nie tylko z całym krajem, ale i z całym światem.

Doskonałe położenie logistyczne gminy spowodowało, że już na 650 ha ulokowali się tu krajowi i światowi liderzy pochodzący ze: Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Holandii, USA czy Francji. Mając na względzie rosnące zainteresowanie inwestorów, w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczono 1350 ha pod tereny inwestycyjne, które w większości posiadają dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej.

Na terenie gminy działają obecnie 4 parki przemysłowe: Segro Logistics Park Stryków w Smolicach, Panattoni Park Stryków I, II, III w Sosnowcu Pieńkach, Diamond Business Park Stryków w Dobrej, Prologis Park Stryków w Sosnowcu Pieńkach, a kolejny - Mountpark Stryków przygotowuje się do uruchomienia działalności. Swoje inwestycje posadowiły tu firmy z branży logistycznej, kurierskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, farmaceutycznej, spożywczej, innowacyjnych technologii, telekomunikacyjnej i wiele innych. Część z nich działa ze wsparciem w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, są to: Progroup Board Sp. z o.o., Janmar Centrum Sp. z o.o. Sp. K, SWM Poland GP Sp. z o.o., Lek SA, LPP Logistics Sp. z o.o., PTM Polska Sp. z o.o.

Inwestor, który podejmie decyzje o lokalizacji biznesu w Strykowie może być pewien, że znajdzie tu profesjonalną obsługę oraz przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju. Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego oraz profesjonale działania promocyjne na arenie krajowej i międzynarodowej przyczyniły się do zbudowania wśród inwestorów pozytywnego wizerunku gminy.

O tym, że Stryków otwiera dla lokujących się na swoim terenie firm najlepsze możliwości biznesowe, świadczy jego obecność w European Cities and Regions of the Future (Rankingu Europejskich Miast Przyszłości) przygotowywanym przez międzynarodowy ośrodek badawczy fDi Intelligence (Foreign Direct Investment) należący do grupy wydawniczej The Financial Times Ltd, który zajmuje się przewidywaniem, gdzie w Europie i na świecie opłaca się długoterminowo inwestować. W ogólnej klasyfikacji Rankingu Europejskich Miast Przyszłości 2020/2021 Stryków zajął 17. pozycję wyprzedzając takie miasta, jak: Oslo, Barcelona, Cambridge, Bukareszt, Sztokholm, Newbury, fińskie Espoo czy Kopenhaga i zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce europejskich mikromiast w kategoriach: potencjał gospodarczy, przyjazne nastawienie do biznesu oraz efektywność kosztowa. Ranking Europejskich Miast Przyszłości 2022/2023 uplasował Stryków również w pierwszej dziesiątce europejskich mikromiast w kategoriach przyjazne nastawienie do biznesu oraz efektywność kosztowa.

O atrakcyjności inwestycyjnej naszej gminy decyduje przede wszystkim:

 • dostępność komunikacyjna,
 • zasoby i koszty pracy,
 • infrastruktura gospodarcza i społeczna,
 • położenie przy głównym węźle komunikacyjnym autostrad środkowoeuropejskich A1 (Gdańsk– Wiedeń) i A2 (Berlin-Moskwa),
 • linia kolejowa Łódź-Łowicz wraz z bocznicą do załadunku pociągów towarowych
 • ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych,
 • ponad 400 ha już zajętych terenów inwestycyjnych przez firmy o światowym zasięgu.
 • dogodny dojazd komunikacją miejską oraz Koleją Aglomeracyjną do centrum Łodzi,
 • dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej,
 • bliskość ośrodków akademickich (Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, szkoły prywatne),
 • możliwość wynajęcia nowoczesnych powierzchni magazynowych i pomieszczeń biurowych w już istniejących parkach przemysłowych,
 • atrakcyjne tereny do aktywnych form odpoczynku

 

 • Park przemysłowy nocą

Kontakt stopka

Dane adresowe

 • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      fax +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
      czw: 07:00 - 15:00
      pt: 08:00 - 14:00

Zapytaj Burmistrza

Formularz kontaktowy (pl)
*
*
*

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków