Lista poddziałów dla strony DLA INWESTORA

Treść strony DLA INWESTORA

 • Gmina Stryków położona jest w samym sercu Polski. Na jej...

Gmina Stryków położona jest w samym sercu Polski. Na jej terenie usytuowane jest skrzyżowanie dwóch najważniejszych autostrad w kraju: A1(Gdańsk - Wiedeń) i A2 (Berlin - Moskwa). Węzeł komunikacyjny autostrad środkowoeuropejskich to wiodący atut Gminy, przyczyniający się w sposób ciągły do dynamicznego rozwoju terenów inwestycyjnych.

Skrzyżowanie autostrad w połączeniu z przebiegającą przez gminę linią kolejową Łódź-Łowicz (wraz z bocznicą towarową), a także bliskością międzynarodowych portów lotniczych w Łodzi (25 km) i w Warszawie (110 km), czyni Stryków miejscem znakomicie skomunikowanym nie tylko z całym krajem, ale i z całym światem.

Doskonałe położenie logistyczne gminy spowodowało, że już na 650 ha ulokowali się tu krajowi i światowi liderzy pochodzący ze: Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Holandii, USA czy Francji. Mając na względzie rosnące zainteresowanie inwestorów, w planie zagospodarowania przestrzennego przeznaczono 1350 ha pod tereny inwestycyjne, które w większości posiadają dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej.

Na terenie gminy działają obecnie 4 parki przemysłowe: Segro Logistics Park Stryków w Smolicach, Panattoni Park Stryków I, II, III w Sosnowcu Pieńkach, Diamond Business Park Stryków w Dobrej, Prologis Park Stryków w Sosnowcu Pieńkach, a kolejny - Mountpark Stryków przygotowuje się do uruchomienia działalności. Swoje inwestycje posadowiły tu firmy z branży logistycznej, kurierskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, farmaceutycznej, spożywczej, innowacyjnych technologii, telekomunikacyjnej i wiele innych. Część z nich działa ze wsparciem w ramach Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, są to: Progroup Board Sp. z o.o., Janmar Centrum Sp. z o.o. Sp. K, SWM Poland GP Sp. z o.o., Lek SA, LPP Logistics Sp. z o.o., PTM Polska Sp. z o.o.

Inwestor, który podejmie decyzje o lokalizacji biznesu w Strykowie może być pewien, że znajdzie tu profesjonalną obsługę oraz przychylny klimat i przestrzeń do rozwoju. Uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego oraz profesjonale działania promocyjne na arenie krajowej i międzynarodowej przyczyniły się do zbudowania wśród inwestorów pozytywnego wizerunku gminy.

O tym, że Stryków otwiera dla lokujących się na swoim terenie firm najlepsze możliwości biznesowe, świadczy jego obecność w rankingu europejskich miast przyszłości 2020-2021 przygotowanym przez międzynarodowy ośrodek badawczy fD należący do grupy Financial Times.

O atrakcyjności inwestycyjnej naszej gminy decyduje przede wszystkim:

 • dostępność komunikacyjna,
 • zasoby i koszty pracy,
 • infrastruktura gospodarcza i społeczna,
 • położenie przy głównym węźle komunikacyjnym autostrad środkowoeuropejskich A1 (Gdańsk– Wiedeń) i A2 (Berlin-Moskwa),
 • linia kolejowa Łódź-Łowicz wraz z bocznicą do załadunku pociągów towarowych
 • ponad 1000 ha wolnych terenów inwestycyjnych,
 • ponad 400 ha już zajętych terenów inwestycyjnych przez firmy o światowym zasięgu.
 • dogodny dojazd komunikacją miejską oraz Koleją Aglomeracyjną do centrum Łodzi,
 • dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry pracowniczej,
 • bliskość ośrodków akademickich (Politechnika Łódzka, Uniwersytet Łódzki, szkoły prywatne),
 • możliwość wynajęcia nowoczesnych powierzchni magazynowych i pomieszczeń biurowych w już istniejących parkach przemysłowych,
 • atrakcyjne tereny do aktywnych form odpoczynku

 

 • Park przemysłowy nocą

Kontakt stopka

Dane adresowe

 • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      fax +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
      czw: 07:00 - 15:00
      pt: 08:00 - 14:00

Zapytaj Burmistrza

Formularz kontaktowy (pl)
*
*
*

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków