Treść strony KULTURA I OŚWIATA

KULTURA I OŚWIATA

Stronicowanie

 • Maszt i flaga w ramach projektu "Pod biało-czerwoną"

  2022.09.30 - Maszt i flaga w ramach projektu "Pod biało-czerwoną"

  Gmina Stryków wzięła udział w akcji “Pod biało-czerwoną”, w ramach której gminy w całej Polsce mogły składać wnioski o zakup i montaż masztu z biało-czerwoną flagą. Warunkiem było uzyskanie odpowiedniej ilości podpisów mieszkańców pod wnioskiem. W całej Polsce w akcji wzięło udział ponad 400 000 osób! Dla Gminy Stryków wymagana liczba głosów poparcia wynosiła 100. Dzięki temu, że mieszkańcy gminy  na stronie projektu oddali 136 głosów, przy Bratniej Mogile w Dobrej postawiony został 10-metrowy maszt, na którym na co dzień powiewała będzie biało-czerwona flaga. 

 • Niebanalnie i przystępnie o ekologii

  2022.09.29 - Niebanalnie i przystępnie o ekologii

  Bajkowy bohater ratuje świat - czy jest ktoś, kto nie lubi takich historii? A jeśli problem jest realny i w dodatku wszyscy mamy wpływ na to, czy uda się go rozwiązać? Wiedzę o tym, jak każdy z nas może przyczynić się do powstrzymania postępującej degradacji środowiska zdobywali uczniowie naszych szkół podstawowych oraz przedszkolaki.
 • Rocznica posadzenia Dębów Katyńskich

  2022.09.28 - Rocznica posadzenia Dębów Katyńskich

  Pod dwoma dębami rosnącymi na terenie Szkoły Podstawowej im. ks. Idziego Radziszewskiego w Bratoszewicach, w symbolicznym miejscu pamięci o kapitanie Stefanie Piotrowskim oraz poruczniku Feliksie Jakubowskim, których kres życia miał miejsce w Katyniu, Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski w imieniu władz samorządowych oraz Mieszkańców Gminy Stryków, zapalił dziś znicz pamięci w hołdzie zamordowanym żołnierzom, zwracając się jednocześnie z prośbą do wszystkich uczestniczących w dzisiejszej uroczystości, o pielęgnowanie naszej narodowej historii i działania podtrzymujące ją w naszej pamięci. 

 • Jesienne konkursy

  2022.09.27 - Jesienne konkursy

  Uchwyćmy w kadrze piękno jesieni, pokolorujmy swój świat barwami złota, miedzi i czerwieni a następnie napiszmy list … w Domu Kultury w Niesułkowie trwają jesienne konkursy:

  "Jesień w liściach zamknięta" - konkurs plastyczny

  "Jesień w liściach zamknięta" - konkurs fotograficzny

  "List do Pana Cogito - NIEZAPOMNIANE PODRÓŻE" - konkurs literacki 

  Zachęcamy do konkursowej zabawy!

 • Niesułków czyta "Ballady i Romanse"

  2022.09.23 - Niesułków czyta "Ballady i Romanse"

  Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Niesułkowie, jak co roku przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Tegoroczna odsłona akcji, zachęcała do wspólnej lektury „Ballad i Romansów” Adama Mickiewicza. Uczniowie chętnie wcielili się w bohaterów wybranych utworów, przygotowując również interesującą scenografię, która ubarwiła czytane teksty.

Stronicowanie

Kontakt stopka

Dane adresowe

 • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      fax +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
      czw: 07:00 - 15:00
      pt: 08:00 - 14:00

Zapytaj Burmistrza

Formularz kontaktowy (pl)
*
*
*

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków