Ścieżka nawigacyjna
- Start
- KULTURA I OŚWIATA
Lista poddziałów dla strony KULTURA I OŚWIATA
Banery
Treść strony KULTURA I OŚWIATA
KULTURA I OŚWIATA
Stronicowanie
2025.11.13 - Śpiewamy Niepodległej
W najbliższą niedzielę, 16 listopada, o godzinie 16:00 Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie zaprasza na patriotyczne wydarzenie! Czeka nas wspólne śpiewanie pieśni o tematyce wolnościowej, historycznej i legionowej – wszystko w duchu obchodów Święta Niepodległości Polski.Pod kierunkiem Marka Nowickiego, instruktora Chóru Echo, uczestnicy będą mogli śpiewać razem, teksty pieśni zostaną wyświetlone na rzutniku. Całości wyjątkowego klimatu doda artystyczna oprawa aktora Teatru Zwierciadło Krzysztofa Kaczmarka.2025.11.12 - Tak świętowaliśmy Niepodległość
11 listopada 1918 roku to data, która na zawsze zapisała się w historii Polski i Europy. Pod Paryżem Niemcy podpisały rozejm kończący I wojnę światową, a w Warszawie Rada Regencyjna przekazała władzę Józefowi Piłsudskiemu. Po 123 latach zaborów Polska odzyskała Niepodległość! Dziś w Strykowie odbyły się uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości. 107. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczcili wspólnie przedstawiciele władz Gminy Stryków: Burmistrz Piotr Ślęzak, Zastępca Burmistrza Adam Kaźmierczak, Przewodniczący Rady Miejskiej Damian Drzewiecki wraz z Radnymi RM, parlamentarzyści: Posłanka RP Jolanta Zięba-Gzik oraz Poseł RP Marek Matuszewski, samorządowcy Powiatu Zgierskiego: Starosta Iwona Dąbek oraz Członkini Zarządu Powiatu Zgierskiego Justyna Romanow-Przybylak, a także Przewodniczący Rady Powiatu Zgierskiego Bogdan Jarota z Radnymi Rady Powiatu Zgierskiego, Dyrektor ŁODR w Bratoszewicach Andrzej Karniszewski, Zastępca Wojewódzkiego Komendanta OHP w Łodzi Agnieszka Luksztejdt oraz reprezentanci lokalnych parafii, instytucji, organizacji, szkół, jednostek OSP, sołectw, kół gospodyń wiejskich, klubów sportowych i licznie przybyli mieszkańcy.
2025.11.12 - Taniec, pasja i sukcesy AGATU
Sezon taneczny Zespołu AGAT rozpoczął się od prawdziwego triumfu! Podczas 22. Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Tanecznych „Taneczne Wiktorie” w Głownie nasze tancerki i tancerze zachwycili publiczność i jury swoimi dynamicznymi formacjami, pełnymi energii duetami i solowymi popisami.Każdy występ był dowodem ogromnej pracy, talentu i miłości do tańca. Ich pasja i radość z poruszania się w rytmie muzyki udzielały się wszystkim obecnym na widowni.
2025.11.12 - 100-lecie Sióstr Służebniczek w Strykowie
W tym roku przypada wyjątkowy Jubileusz 100-lecia Posługi Sióstr Służebniczek NMP NP w Strykowie, które od lat z oddaniem prowadzą Przedszkole Sióstr Służebniczek. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 9 listopada, w kościele rzymskokatolickim pw. św. Marcina w Strykowie.
2025.11.12 - Wieczór na patriotyczną nutę w Niesułkowie
W niedzielne popołudnie Dom Kultury w Niesułkowie wypełnił się pieśnią i poezją patriotyczną. Spotkanie stało się pięknym hołdem dla historii oraz okazją, by wspólnie celebrować miłość do Ojczyzny, tradycję i wolność. Publiczność miała okazję wysłuchać wzruszającego programu poetycko-muzycznego przygotowanego przez dzieci i dorosłych z Zespołu Ludowego „Lipowianka” oraz najmłodszych artystów z Folkowego Klubu Przedszkolaka w Strykowie.








