Treść strony EDUKACJA EKOLOGICZNA

PUBLIKACJE EKOLOGICZNE

Wakacyjne przygody Ekobohaterów Gminy Stryków

 • Wakacyjne przygody Ekobohaterów Gminy Stryków
W trosce o środowisko kontynuujemy naszą akcję ekologiczną z udziałem Ekobohaterów Gminy Stryków i przekazujemy w ręce najmłodszych czytelników wydanie nowych przygód członków rodziny Pszczółki Lipki - "Wakacyjne przygody Ekobohaterów". Po raz kolejny staraliśmy się, aby trudne i poważne zagadnienia dotyczące ekologii przedstawić w sposób lekki i przyjemny. Tym razem Ekobohaterzy wraz z rodzeństwem Mileną i Miłoszem w ciekawy sposób opowiadają jak zachować się w lesie, co oznacza troska o zwierzęta, jakim zagrożeniem jest dla nas wszystkich zanieczyszczenie powietrza zwane smogiem, gdzie podziwiać pomniki przyrody,w jaki sposób bezpiecznie wypoczywać nad wodą, a także jakich atrakcji szukać w Parku nad Moszczenicą.
Do wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Gminy Stryków przekazaliśmy ponad 900 książeczek, aby Dyrektorzy rozdali je przedszkolakom i uczniom klas I-III. Dodatkowymi egzemplarzami zostaną uzupełnione szkolne i przedszkolne biblioteki oraz Budki wędrującej książki.
To już trzecia publikacja proekologiczna, którą w ostatnim czasie skierowaliśmy do dzieci, ponieważ w najmłodszym pokoleniu pokładamy nasze nadzieje na lepszą przyszłość i wierzymy, że zdobyta wiedza przełoży się na proekologiczne, odpowiedzialne zachowania i szacunek dla otaczającej nas przyrody.
 
Fot. SP 2 Stryków, SP Dobra, Przedszkole Fiku Miku
 • Wakacyjne przygody Ekobohaterów
 • Wakacyjne przygody Ekobohaterów
 • 04. SP Dobra
 • Wakacyjne przygody Ekobohaterów
 • Wakacyjne przygody Ekobohaterów

 

 

Niech nasze powietrze czyste się stanie

 • Niech nasze powietrze czyste się stanie

W trosce o nasze środowisko kontynuujemy akcję ekologiczną z udziałem Ekobohaterów Gminy Stryków. Tym razem zaproponowaliśmy zeszyt zadań związany z ochroną powietrza atmosferycznego. Problemu zanieczyszczenia powietrza nie zlikwidujemy z dnia na dzień. Ważne jednak jest abyśmy byli świadomi zagrożeń i wspólnie podejmowali działania ratujace nasze zdrowie i środowisko.

Kolejna ekologiczna akcja - "Ekoporady dla Dużych i Małych"

 • Ekoporady dla Dużych i Małych

Mimo pandemii i wprowadzonych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu pracowaliśmy nad koleją akcją ekologiczną. Tym razem postawiliśmy na edukację i rozwój poprzez zachęcanie dzieci do wspólnego czytania – w szkole wspólnie z nauczycielami i rówieśnikami, a w domu razem z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. W tym celu opracowaliśmy książeczkę ekologiczną pn. „Ekoporady dla Dużych i Małych”, która w łatwy i przyjemny sposób wyjaśni Dużym i Małym zasady prawidłowego segregowania odpadów jak i prawidłowych praktyk dbania o środowisko. Trudne i poważne zagadnienia staraliśmy się opowiedzieć w sposób lekki i przyjemny poprzez wykreowanych bohaterów - Pszczółkę Lipkę i członków jej rodziny: Stryjka Jerzyka, Ciotkę Czaplinę, Kuzynkę Kumatą i Kuzyna Galopa.

Przekazaliśmy do wszystkich przedszkoli i szkół podstawowych na terenie Gminy Stryków 968 szt. książeczek, aby Dyrektorzy rozdali je przedszkolakom i uczniom klas I-III. Dodatkowymi egzemplarzami zasililiśmy szkolne i przedszkolne biblioteki.

Dlaczego książeczkę skierowaliśmy przede wszystkim do dzieci? Bo to one będą mierzyć się z tym co dzisiaj, my dorośli, wyrządzamy przyrodzie - z wysypiskami śmieci, zanieczyszczonymi wodami i powietrzem. W najmłodszym pokoleniu pokładamy nasze nadzieje na lepszą przyszłość i na zmianę naszych przyzwyczajeń.

 • Akcja ekologiczna w szkołach i przedszkolach
 • Akcja ekologiczna w szkołach i przedszkolach
 • Akcja ekologiczna w szkołach i przedszkolach
 • Akcja ekologiczna w szkołach i przedszkolach
 • Akcja ekologiczna w szkołach i przedszkolach

Kontakt stopka

Dane adresowe

 • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      tel. +48 (42) 719-84-03
      tel. +48 (42) 719-94-95
      fax  +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
                                                                                           czw: 07:00 - 15:00
                                                                                           pt: 08:00 - 14:00

 

 

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków