Treść strony AKCJE EKOLOGICZNE

Psie przystanki na terenie Strykowa

Na terenie Strykowa stanęło 5 przystanków dla czworonożnych pupili. Z myślą o zwierzętach, którym latem, tak jak ludziom, doskwierają wysokie temperatury, Gmina Styków zakupiła niewielkie konstrukcje, które zostały zamontowane w miejscach publicznych.

Budki dla owadów pożytecznych - edycja II 2022

Rusza druga edycja akcji edukacyjno - ekologicznej "Domki dla owadów pożytecznych - motyli i pszczół murarek w Gminie Stryków". Zapraszamy po estetyczne drewniane skrzyneczki . Szczegółowe informacje i potrzebne formularze poniżej. 

Gmina Stryków powierza domek dla jeża

Rusza nowa edukacyjno-ekologiczna akcja "Gmina Stryków powierza domek dla jeża". Szczegółowe informacje na plakacie. Zapraszamy!

Stryków dla jerzyków - edycja IV 2022

Ogłaszamy kolejną edycję gminnej akcji ekologicznej "Stryków dla jerzyków". Zapraszamy po budki lęgowe dla ptaków. Szczegółowe informacje i potrzebne formularze poniżej oraz w wersji edytowalnej na stronie internetowej Gminy Stryków.

Gmina Stryków wśród kwietnych trawników - edycja III 2022

Ogłaszamy trzecią z kolei edycję akcji ekologicznej - „Gmina Stryków wśród  kwietnych trawników”. Przyjmowanie zgłoszeń Mieszkańców chętnych do założenia kwietnej łąki rusza 16 marca i odbywa się w sposób ciągły do wyczerpania zapasu pakietu nasion. Poniżej szczegółowe informacje o akcji, formularz zgłoszenia oraz porozumienie z Gminą Stryków.

Zakończenie akcji BUDKI DLA OWADÓW

Kończymy akcję ekologiczną wspierającą pszczoły i motyle. Budki dla owadów pożytecznych trafiły do prywatnych ogródków i ogrodów, zostały przekazane do sołectw, Przedszkola Samorządowego, szkół z terenu Gminy Stryków oraz do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strykowie. W sumie przekazaliśmy 140 sztuk budek.

Budki dla owadów

Zapraszamy do udziału w akcji "budki dla owadów pożytecznych"

Kolejna ekologiczna akcja - "Ekoporady dla Dużych i Małych"

Mimo pandemii i wprowadzonych ograniczeń w codziennym funkcjonowaniu pracowaliśmy nad wprowadzeniem kolejnej akcji ekologicznej. Tym razem postawiliśmy na edukację i rozwój poprzez zachęcanie dzieci do wspólnego czytania – w szkole wspólnie z nauczycielami i rówieśnikami, a w domu razem z rodzicami, dziadkami i rodzeństwem. W tym celu opracowaliśmy książeczkę ekologiczną pn. „Ekoporady dla Dużych i Małych”.

Serduszka na nakrętki

W 2021 r. Gmina Stryków  rozpoczęła akcję społeczną "Nasze serca budują hospicjum" promującą segregację odpadów, która ma na celu edukację mieszkańców w zakresie segregacji odpadów i jednocześnie zachęca do pomocy charytatywnej. W kilku miejscach w Gminie Stryków pojawiły się zakupione ze środków gminnych pojemniki w kształcie serca.

Gmina Stryków wśród kwietnych trawników - edycja II 2021

Ogłaszamy drugą z kolei edycję akcji ekologicznej - „Gmina Stryków wśród  kwietnych trawników”. Przyjmowanie zgłoszeń Mieszkańców chętnych do założenia kwietnej łąki rusza 23 kwietnia i odbywa się w sposób ciągły do wyczerpania zapasu pakietu nasion. Poniżej szczegółowe informacje o akcji, formularz zgłoszenia oraz porozumienie z Gminą Stryków.

Gmina Stryków wśród kwietnych trawników - edycja I 2020

Ogłaszamy kolejną w tym roku akcję ekologiczną  - „Gmina Stryków wśród  kwietnych trawników”.
Przyjmowanie zgłoszeń Mieszkańców chętnych do założenia kwietnej łąki rusza dziś, tj. 2 lipca i odbywa się w sposób ciągły. Poniżej szczegółowe informacje o akcji, formularz zgłoszenia oraz porozumienie z Gminą Stryków.

Stryków dla jerzyków - edycja III 2020

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Stryków do zapoznania się z informacjami na temat prowadzonej przez nasz samorząd akcji ekologicznej "Stryków dla jerzyków" - edycja III.

Stryków dla jerzyków - edycja II 2020

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Stryków do zapoznania się z informacjami na temat prowadzonej przez nasz samorząd akcji ekologicznej "Stryków dla jerzyków" - edycja II. 

Stryków dla jerzyków - edycja I 2020

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Stryków do zapoznania się z informacjami na temat prowadzonej przez nas samorząd akcji ekologicznej  "Stryków dla jerzyków"

Wymiana dotychczasowego nieekologicznego źródła ciepła opartego na paliwie stałym na nowe ekologiczne źródło ciepła

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Stryków do zapoznania się z informacjami na temat prowadzonej przez nas samorząd akcji ekologicznej  wymiany dotychczasowego nieekologicznego źródła ciepła opartego na paliwie stałym na nowe ekologiczne źródło ciepła.

Demontaż, odbiór i utylizacja wyrobów zawierających azbest

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Stryków do zapoznania się z informacjami na temat prowadzonej przez nas samorząd akcji ekologicznej demontażu, odbioru i utylizacji wyrobów zawierających azbest.

Kontakt stopka

Dane adresowe

  • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      fax +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
      czw: 07:00 - 15:00
      pt: 08:00 - 14:00

Zapytaj Burmistrza

Formularz kontaktowy (pl)
*
*
*

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków