Treść strony Zespół Tańca Współczesnego AGAT

Zespół Tańca Współczesnego AGAT, to nie tylko  zespół, to już doskonała marka.Początki zespołu to rok     1995 roku, kiedy to Agnieszka Waszkiewicz założyła tę taneczną grupę działającą przy Ośrodku Kultury  i Rekreacji w Strykowie i nieprzerwalnie  kieruje nią od ponad 27 lat. Zespół AGAT  liczy obecnie 170 tancerzy w wieku od 6 do 23 lat. Grupa jest laureatem wielu konkursów, przeglądów  oraz festiwali. W tym również międzynarodowych.

AGAT brał udział w wielu ogólnopolskich, wojewódzkich i regionalnych przeglądach, turniejach i konkursach tanecznych m.in. w Tomaszowie Mazowiecki, Kutnie, Kielcach, Warszawie, Łodzi, Częstochowie, Malborku, Lęborku, Łasku, Katowicach, w Teatrze Roma, w Teatrze Wielkim, w Teatrze Jaracza -  zdobywając nagrody oraz wyróżnienia w tańcu współczesnym i nowoczesnym.

AGAT to zbiorowość wielu ciekawych osobowości. Styl taneczny nie jest jednorodny – w układach choreograficznych wykorzystywane są różne elementy tańca współczesnego, modern jazzu, funky. Umiejętności stosowania gry aktorskiej, gestu, mimiki umożliwiają nadanie niepowtarzalności i oryginalności układom. Ta wielorodność działań i poszukiwań pozwala niejednokrotnie przełamać klasyczne kanony oraz ujawnić zaskakujące rozwiązania w ruchu. Własną technikę taneczną grupa  regularnie rozwija na treningach oraz podczas różnego rodzaju warsztatów. Bardzo ważnym elementem w realizowanej choreografii jest akrobatyka, która również jest doskonalona podczas treningów.

AGAT tworzy własny wizerunek, swoisty obraz, który nabiera kolorytu dzięki połączeniu wszystkich tkwiących w grupie potencjałów reprezentowanych przez tancerzy  i ich twórczemu ukierunkowaniu przez trenera zespołu – Agnieszkę Waszkiewicz.

Fundamentem  zespołu jest miłość do tańca, pasja i przyjaźń, które tworzą niesamowitą atmosferę w grupie.

Mieszkańcy gminy mają sposobność  oglądać występy AGATU na uroczystościach miejskich,  imprezach charytatywnych, lokalnych wydarzeniach.

AGAT to zespół bardzo widowiskowy, z mnogością układów tanecznych m.in. Fabryka lalek, Paryż, Lot na Marsa, Przyjaźń, W moim ogródeczku i wiele, wiele  innych…. 

W ostatnich 10 latach AGAT uczestniczył w licznych konkursach i przeglądach, zdobywając wyróżnienia i nagrody:

Rok 2013

V Konfrontacje Zespołów Tańca Nowoczesnego w Tomaszowie Mazowieckim

I Miejsce- Agat 1- „Cisza”

III Miejsce- Agat 1- „W ciągłym biegu”

Wyróżnienie- Agat 3- „Jazz”

XII Przegląd Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Taneczne Wiktorie” w Głownie

III Miejsce- Agat 2

Wyróżnienie- Agat 1

XV Konfrontacje Różnych Form Tanecznych w Kutnie

I Miejsce- Agat w kategorii etiuda taneczna

II Miejsce- Agat- w kategorii inne propozycje taneczne

V Ozorkowskie Konfrontacje Taneczne OZODANCE w Ozorkowie

II Miejsce- Agat 2

VI Ogólnopolski Festiwal Tańca w Lęborku

II Miejsce- Agat 1 w kategorii inne formy tańca

III Miejsce- Agat 1- w kategorii miniatura i inscenizacja

III Miejsce- Agat 3- inne formy tańca

II Miejsce- duet- Magdalena Wąsik i Aleksandra Raczyńska

III Miejsce- duet- Klaudia Drożdzalska i Wiktoria Miśkiewicz

VII Europejskie Dni Tańca w Malborku

V Miejsce- Agat 1

Rok 2014

VI Konfrontacje Zespołów Tańca Nowoczesnego w Tomaszowie Mazowieckim

Grand Prix- Agat 5- „Ave Maria”

I Miejsce- Agat 1- „Na strychu”

II Miejsce- Agat 2- „Cest la via”

XIII Przegląd Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Taneczne Wiktorie” w Głownie

I Miejsce- Agat 2

III Miejsce- Agat 5

XVI Konfrontacje Różnych Form Tanecznych w Kutnie

 II Miejsce- Agat 2

III Miejsce- Agat 3

VI Ozorkowskie Konfrontacje Taneczne OZODANCE w Ozorkowie

Grand Prix i I Miejsce- Agat 1

Wyróżnienie – Agat 3

VII Ogólnopolski Festiwal Tańca- Lębork 2014

I Miejsce- Agat 1 w kategorii Miniatura i Inscenizacja

II Miejsce- Agat 1 w kategorii Inne Formy

I Miejsce- Agat 3 w kategorii Miniatura i Inscenizacja

II Miejsce- Agat 3 w kategorii Inne Formy

II Miejsce- solistka-Maria Szczerbiak

VII Turniej Tańca Nowoczesnego „Wieluński Dance” w Wieluniu

I Miejsce- Agat 3 w kategorii 10-12 lat

II Miejsce- Agat 2- w kategorii 13-16 lat

VII Zgierskie Spotkania Taneczne „Drgania przestrzeni” w Zgierzu

Wyróżnienie- Agat 5

Wyróżnienie- Agat 3

Rok 2015

XIX Ogólnopolskie Spotkania Taneczne- Radomsko

Grand Prox- Agat 1

I Miejsce- Agat 3

XIV Ogólnopolski Konkurs "Taneczne Wiktorie" w Głownie

II Miejsce- Agat 1

III Miejsce- Agat 3

Wyróżnienie- Agat 5

XXXII Młodzieżowe Spotkania Taneczne- Łask

I Miejsce- Agat 1

I Miejsce- Agat 3

II Miejsce Agat 5

VIII Ogólnoplski Festiwal Tańca- Lębork

I Miejsce- Agat 1 w kategorii Inne Formy Tańca

I Miejsce- Agat 1 w kategorii Miniatura i Inscenizacja

I Miejsce- Agat 3- w kategorii Miniatura i Inscenizacja

II Miejsce- Agat 3- w kategorii Inne Formy Tańca

III Miejsce- solistka- Karolina Snuszka

I Miejsce- duet- Maria Szczerbiak, Zuzanna Milczarska

II Miejsce- duet- Nadia Bolechowicz, Zofia Piestrzeniewicz

II Miejsce- duet- Aleksandra Raczyńska, Magdalena Wąsik

VIII Turniej Tańca Nowoczesnego- Wieluński Dane

I Miejsce- Agat 5

 

Rok 2016

XV Ogólnopolski Konkurs "Taneczne Wiktorie" w Głownie

I Miejsce- Agat 1 „Ulotna chwila”

II Miejsce- Agat 7- „Dziewczynka z zapałkami”

Wyróżnienie- Agat 3- „Przyjaciółki”, „Sprawiedliwość”

II Miejsce- solistka- Zofia Piestrzeniewicz

I Miejsce- solistka - Julita Mirys

III Miejsce- solistka –Maria Szczerbiak

Wyróżnienie- Laura Krzywańska, Olga Kowalczyk

XX Ogólnopolskie Spotkania Taneczna „Radomsko Open 2016”

I Miejsce- Agat 3

X Ogólnopolski Konkurs Tańca „Talenty” - Gdańsk 2016

Grand Prix

I Miejsce- Agat 3- „Przyjaciółki”

II Miejsce- Agat 3 – „Na strychu”

II Miejsce- Agat 1- „Dziewczyna z granatem”

II Miejsce – Agat 1- „Żywioł pustyni”

III Miejsce- solistka- Zofia Piestrzeniewicz

II Miejsce- solistka- Julita Mirys

III Miejsce- duet- Nadia Bolechowicz, Zofia Piestrzeniewicz

III Miejsce- duet- Aleksandra Raczyńska, Magdalena Wąsik

Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego- SOLO-DUET w Bydgoszczy

I Miejsce- Agat 1- „Dziewczyna z granatem”
I Miejsce- Agat 1- „Żywioł pustyni”
I Miejsce- Agat 3-  „Przyjaciółki”
I Miejsce- Agat 3 –„Być może”
II Miejsce- Agat 6- „Na strychu”
II Miejsce – Agat 5 „Nadzieja”

I Miejsce- solistka - Julita Miry
II Miejsce- solistka - Maria Szczerbiak
I Miejsce- duet- Nadia Bolechowicz, Zofia Piestrzeniewicz
II Miejsce- duet -Maria Szczerbiak i Zuzia Milczarska

Festiwal Sztuk Niezbędnych- Torowisko w Konstantynowie

I Miejsce- Agat 1- „Zywioł pustyni”

II Miejsce- Agat 5- „Nadzieja”

IX Turniej Tańca „Wieluński Dance” w Wieluniu

II Miejsce- Agat 1- „Żywioł pustyni”

III Miejsce- Agat 3- „Szukając miłości”

II Miejsce- Agat 5- „Nadzieja”

I Miejsce- solistka- Julita Mirys

III Miejsce- solistka- Maria Szczerbiak

VIII Ozorkowskie Konfrontacje Taneczne „OZODANCE” w Ozorkowie

I Miejsce- Agat 1

Wyróżnienie- Agat 3

Wyróżnienie- Agat 5

Rok 2017

Wojewódzkim Festiwalu Piosenki i Tańca "Aleksandrowska Wiosna
II miejsce – Agat 5- „Uwierz w siebie”
III miejsce-  Agat 6 –miniformacja

I Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Łódź You Dance w Łodzi,

I miejsce -Agat 1"Dziewczyna z granatem"

II miejsce  -Agat 1 -"Dotyk"

XII Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego "Solo Duet" w Bydgoszczy
II miejsce - Agat 3 "Sprawiedliwość"

III miejsce - Agat 4 "Zakazany Owoc"
III miejsce - Agat 5 "Nasza Pasja"

Rok 2018

XVII Ogólnopolski Konkurs "Taneczne Wiktorie" w Głownie

- I Miejsce- Agat 7 , "Światło"

- I Miejsce- Agat 3, "Siostry"

- III Miejsce- Agat 1, "Uderzenie", "Deszcz"

II Ogólnopolski Turniej Tańca Nowoczesnego Łódź You Dance w Łodzi

- II Miejsce- Agat 5 – za całokształt prezentacji

- III Miejsce - Agat 1- za całokształt prezentacji

X Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne "Ozodance" w Ozorkowie

- III Miejsce - Agat 1- „Deszcz”
- II Miejsce -Agat 3- „Przemijanie”

- II Miejsce -Agat 5 „Zawsze z Tobą”

Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej - Łeba

- III Miejsce - Agat 3 – Jazz, modern- „W świetle księżyca” :
- I Miejsce - Agat 1 – Taniec współczesny-  „Deszcz”

 - III Miejsce Agat 1- Jazz- „Tajemnica”

 

Rok 2019

XVIII Ogólnopolski Konkurs "Taneczne Wiktorie" w Głownie

- Nominacja na Międzynarodowy Festiwal Tańca "TOP ART FESTIWAL" w Chorwacji

- I Miejsce -Agat 7, "Czuję rytm"

- II Miejsce Agat 9 "Deszczowa piosenka"

- II Miejsce- Agat 5, za całokształt prezentacji

- II Miejsce- Agat 1, za całokształt prezentacji

- Nagroda dla choreografa- Agnieszki Waszkiewicz

Ogólnopolski Turniej Tańca- Dance Mania-Zduńska Wola

 - I Miejsce w Agat 1 „Nie ma mnie bez Ciebie”

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne- Zakręceni na Taniec- Łódż

AGAT I – Nagroda specjalna za układ ,, Nie ma mnie bez Ciebie,, oraz w trzech kategoriach tanecznych ( modern, inne formy, jazz) zajęła II miejsca.
- III Miejsce i IV miejsce -Agat 3
- I Miejsce -Agat 4
- I Miejsce i II miejsce -Agat 5 
- II Miejsce -Agat 6

IV Festiwalu Sztuk Niezbędnych „TOROWISKO 2019"- Konstantynów Łódzki

- III Miejsce - Agat 1
- II Miejsce Agat 7- „Światło”

II Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Artystycznych „Awangarda” w Sierakowicacach

- I  Miejsce- Agat  7 – Miniformacja – ”Rozwiń Skrzydła

- II Miejsce - Agat 6 – Miniformacja – „Hej Wy

- II Miejsce Agat 7 – Formacja – „Światło

- II Miejsce - Agat 6 – Formacja – „Zegar”

- II Miejsce- Agat 7 – Formacja – „Nie lubię szkoły”        

- III Miejsce - Agat 6 – Formacja – „Jazz”

XXIV Ogólnopolski Festiwal Teatru, Piosenki, Tańca "Kwiecień Plecień"w Sierpcu

- II Miejsce - Agat 3 za całokształt prezentacji

- III Miejsce - Agat 5 – za całokształt prezentacji

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne "Zakręceni na taniec" Bełchatów 2019

Grand Prix  Agat 1 – Nie ma mnie bez Ciebie
 Nagroda Specjalna -Agat 5 – za całokształt prezentacji

- I Miejsce - Agat 4 „Jazz” 
- I Miejsce - Agat 7 „Światło”
- I Miejsce - Agat 7 „Mini formacja”

- II Miejsce - Agat 6 –„Zegar”
- II Miejsce - Agat 7 „Nie lubię szkoły”
- II Miejsce - Agat 6 –„ Jazz”
- II Miejsce - Agat 3 – „Siostry”
- II Miejsce - Agat 3 – „Jazz”
- II Miejsce - Agat 5– „On i Ona”
- II Miejsce - Agat 6– miniformacja

VI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej w Łebie

- I Miejsce- taniec współczesny – Agat 1

- II Miejsce - jazz dance-Agat 1
- III Miejsce - jazz dance-Agat 3

- III Miejsce - jazz dance-Agat 5
- Nagroda dla choreografa- Agnieszki Waszkiewicz

 

Rok 2021

I Miejsce w Plebiscycie Sportowym Dziennika Łódzkiego

Ogólnopolskie Konfrontacje „Zakręceni na Taniec”- w Gostyninie

Nagroda specjalna- Agat

I Miejsce- Agat 3- „W moim ogródeczku”

II Miejsce- Agat 1- „Nie ma mnie bez Ciebie”

II Miejsce- Agat 1- „Był sobie król”

II Miejsce- Agat 7 – „Czuje rytm”

II Miejsce- Agat 7- „W objęciach Anioła”

I Miejsce- duet- Zosia Piestrzeniewicz i Laura Krzywańska

II Miejsce-duet-  Joanna Krysiak i Olga Boruszczak

II Miejsca- solistka- Lena Zalepińska,

II Miejsca- solistka- Ola Gałązka,

II Miejsca- solistka- Klaudia Świderska

III Miejsce- solistka- Maja Drożdzyk

XV Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej- Kulturomaniak 2021

 II Miejsce - Agat 3- „W moim ogródeczku”

Wyróżnienie –Agat 1- „Nie ma mnie bez Ciebie”

 Ogólnopolski Konkurs- Łódzka Scena Tańca w Łodzi

 III Miejsce -Agat 3- „W moim ogródeczku”

  I Miejsce -Agat 7- „Czuję rytm”

 Wyróżnienie -Agat 1 – „Nie ma mnie bez Ciebie”

 Ogólnopolski Przegląd- Dzień Tańca w Wadowicach

 I Miejsce –  Agat 1- „Nie ma mnie bez Ciebie”

XIV Zgierskie Spotkania Taneczne- Drgania Przestrzeni w Zgierzu

 III Miejsce- Agat 7- „W objęciach anioła”

 III Miejsce - Agat 1- „Nie ma mnie bez Ciebie”

Białobrzeski E-Dance Show w Gdańsku

I Miejsce-  -Agat 1- Miniformacja „Krok po kroku”

Ogólnopolski E-Festiwal Białobrzeski Winter E-Dance 2:

- I Miejsce- Agat 1, „Nie ma mnie bez Ciebie”

- I Miejsce – Agat 3-„ Siostry”

- I Miejsce- agat 5- „Odwaga”

- I Miejsce –Agat 6 „Ona”

- I Miejsce- Agat 7 – „Czuję rytm”

W 2021 r. Pani Agnieszka Waszkiewicz oraz zespół zostali uhonorowani również  prestiżową Nagrodą Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury, o którą wnioskował Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski. 

Rok 2022 

Międzynarodowy Festiwal Talentów Dzieci i Młodzieży  TOP ART w Chorwacji

GRAND PRIX za układy: "W moim ogrodeczku", " Nie ma mnie bez Ciebie", " Przez wies" jak i za całokształt prezentacji Zespołu,

I Miejsce- Agat 3 w kategorii 18-20 Lat, etiuda art dance

I i II Miejsce- Agat 5, w układach "Porozmawiajmy, " Marzylam"- kategoria etiuda art dance 16- 17 Lat,

II Miejsca dla naszych reprezentantek w kategorii 12-15 Lat, show dance

II Miejsca dla naszych reprezentantek w kategorii 12-15 Lat, etiuda art dance

Duety:

I Miejsce- Maria Brzoskowska i Natalia Mirys

II Miejsce- Maja Drożdżyk i Nikola Lipowicz

I Miejsce- Lena Zalepinska i Ola Gałązka

I Miejsce- Laura Krzywańska i Zosia Piestrzeniewicz

I Miejsce Asia Krysiak- Frankowska i Olga Boruszczak

II Miejsce- Lena Wnuk i Martyna Miśkiewicz

Solistki:

I Miejsce-Maria Głowacka

I Miejsce- Zosia Piestrzeniewicz

I Miejsce- Laura Krzywańska

II Miejsce- Asia Krysiak- Frankowska

III Miejsce- Ola Gałązka

III Miejsce- Klaudia Świderska

IV Miejsce- Lena Zalepinska

IV Miejsce -Natalia Mirys

V Miejsce -Maja Drożdżyk

IV Ogólnopolski Festiwal Zespołów Artystycznych „Awangarda” w Cewicach

I Miejsce- Agat 1- „Król” , „Przez wieś”

I Miejsce- Agat 5- „Marzyłam”

II Miejsce – Agat 5 – „Porozmawiajmy”

I Miejsce- Agat 6- „ Zmierzch” , „Ona”

II Miejsce- Agat 3 „W moim ogródeczku”,

III Miejsce- Agat 3- „Powstanę”

II Miejsce – Agat 7- „Nikt”

I Miejsce- duet- Lena Zalepińska i Ola Gałązka

III Miejsce- duet – Martyna Miśkiewicz i Lena Wnuk

II miejsce – solistka- Zofia Piestrzeniewicz

XIX Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych w Głownie,

I Miejsce- Agat 1- „Przez wieś”

I Miejsce- Agat 1- „Król”

I Miejsce- Agat 10

II Miejsce- Agat 3- „W moim ogródeczku”

II Miejsce- Agat 8- „Książka”

III Miejsce- Agat 3- „

III Miejsce- Agat 5- „

III Miejsce- Agat 6- „

III Miejsce- Agat 7- „Nikt”

Nagroda choreografa- Agnieszka Waszkiewicz

Ogólnopolskim E-Festiwalu Białobrzeski Easter Dance w Gdańsku

I Miejsce – AGAT 1

XV Wojewódzkim Przeglądzie Twórczości Artystycznej- Kulturomaniak-Mrozy

 II Miejsce –AGAT 3- „W moim ogródeczku”

 

Fot. OKiR w Strykowie

  • Zespół Tańca Współczesnego Agat podczas Festiwalu Top Art w Chorwacji 2022
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat podczas Festiwalu Top Art w Chorwacji 2022
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat podczas Festiwalu Top Art w Chorwacji 2022
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat podczas Festiwalu Top Art w Chorwacji 2022
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat
  • Zespół Tańca Współczesnego Agat

Kontakt stopka

Dane adresowe

  • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      fax +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
      czw: 07:00 - 15:00
      pt: 08:00 - 14:00

Zapytaj Burmistrza

Formularz kontaktowy (pl)
*
*
*

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków