Treść strony MAREK CŁAPIŃSKI

• Marek Cłapiński

Marek Cłapiński, strażak OSP, jest osobą niepełnosprawną i porusza się na wózku inwalidzkim. W wyniku nieszczęśliwego skoku do wody przerwał rdzeń kręgowy i nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. Jego  życie uległo diametralnej zmianie, ale pogodził się z tym. Sposobem na wyjście z życiowego wirażu okazał się sport. Marek Cłapiński grał w rugby, bierze udział w maratonach i rajdach. Z każdym występem udowadnia, że jest w coraz lepszej formie. Podczas zawodów biegowych MORORUN edycja 2 „Pandemiczna Dycha” w Aleksandrowie Łódzkim15 sierpnia 2021 r. handbiker pokonał dystans 10 km w czasie 38 min i 40 sek. Podczas biegu po Gminie Zduńska Wola, 12 września, po raz kolejny  poprawił swój ostatni rezultat i po 10 km finiszował z czasem 34 min 20 sek. Sportowiec ma za sobą również pierwszy start na wymagającej górskiej trasie. 19 września 2021 r. wziął udział w imprezie IX MANia Biegania - 5 Półmaraton Starachowicki i  dojechał do mety z czasem 1 godz. i 57 min, czyli na ponad godzinę przed wyznaczonym limitem. Z kolei 10 października 2021 roku zapisał się w kalendarzu Marka Cłapińskiego startem w 8. Anwil Półmaraton Włocławski, gdzie nasz sportowiec wystąpił jako jedyny niepełnosprawny i pokonał trasę biegu z czasem 1 godz. 28 min. W 2021 r. Marek Cłapiński był sygnatariuszem umowy w zakresie promowania Gminy Stryków podczas aktywności sportowych i akcji społecznych.