Treść strony 2022.09

Triathlon ponownie wystartował w Strykowie

Po dwuletniej przewie spowodowanej pandemią, do Strykowa wrócił największy triathlon w województwie łódzkim - 11 września 2022 linia startowa zapełniła się dzielnymi sportowcami z całego kraju. Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Burmistrza Strykowa.
Na starcie dwóch dystansów - 1/8 IM (475m pływania, 22.5km kolarstwa i 5,25km biegu) oraz 1/4 IM (950m pływania, 45km kolarstwa i 10.5km biegu) stanęło łącznie 327 zawodników z całego kraju.
Rywalizacja odbywała się zarówno w formule indywidualnej jak i sztafetowej. Dodatkowo, podobnie jak w poprzednich latach, w trakcie wydarzenia odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego na dystansie 1/4 IM. Trasy i organizacja 5 Triathlonu Stryków charakteryzowały się bardzo korzystnym położeniem strefy zmian, płaskimi i równymi nawierzchniami oraz dobrze domierzonymi dystansami. Dodatkowym atutem imprezy była lokalizacja w samym centrum kraju, co potwierdzają listy startowe - gościliśmy zawodników z najodleglejszych jego zakątków.
Dystans 1/4 wygrał Tomasz Marcinek, a wśród kobiet Wioleta Jarocka. Marek Janisz okazał się zwycięzcą na dystansie 1/8, zaś najszybszą kobietą w tej kategorii była Agnieszka Kropiewnicka. Mistrzem województwa łódzkiego został Jakub Kimmer, natomiast Mistrzynią - Beata Światłowska.
Nagrody rzeczowe zostały ufundowane przez: Gminę Stryków, Stację Nowa Gdynia, Trigar, Aquaspeed oraz Trucht.