Treść strony 2022.08

Parafialne kolonie w Międzywodziu

Przez trzy tygodnie lipca, czterdziestoosobowa grupa dzieci i młodzieży z terenu gminy Stryków odpoczywała na kolonijnym wyjeździe Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Międzywodziu, zorganizowanym przez Parafię Cegłów. Miejscem zlokalizowania wypoczynku była BAZA ZHP w Międzywodziu w województwie zachodniopomorskim.

Ten atrakcyjny wypoczynek zorganizowany został dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Stryków, w kwocie 24.000 zł.

Bogaty program kolonijnego  wypoczynku dostarczył uczestnikom wielu atrakcji. Oprócz plażowego relaksu, organizatorzy zadbali o wiele aktywności z zakresu działalności wychowawczej i popularyzatorskiej, związanej z krajoznawstwem i aktywnym wypoczynkiem np.: Dzień Światła, Konkurs Młodych Talentów, Festiwal „Śpiewać każdy może”, Dzień Gry Miejskiej, Dzień Rzeźby, Dzień Alpinisty, Dzień botaniczny, Dzień egzotycznych gadów czy Dzień Wolontariatu.

Podczas sprzyjającej pogody, chętni koloniści mieli sposobność podejmować różnorodne wyzwania sportowe, począwszy od meczy piłki nożnej, siatkówki plażowej, tenisa stołowego, po  jazdę gokardami oraz spływy kajakowe.

Inspirujący i jednocześnie niełatwy zapewne był „Dzień gier bez prądu”, czyli wszelkie aktywności związane z grami planszowymi i odpoczynek od urządzeń ekranowych.

W trakcie trwania kolonii, grupa korzystała z atrakcyjnych jednodniowych wyjazdów wycieczkowych np. wyjazd do najwyższej latarni nad Bałtykiem w Świnoujściu, poznanie tajemnic Fortu Gerharda na wyspie Wolin, pobyt na poligonie w Chełmie Gryfickim czy odkrywanie świata paproci dzięki wizycie w Rezerwacie przyrody  Krasiborskie Paprocie w Świnoujściu.

Niezapomnianych  wspomnień i emocji, które zostaną zapewne na długo z młodzieżą, dostarczyła wizyta w Parku rozrywki „Ogrody Tivoli” w centrum Kopenhagi, drugim najstarszym parku rozrywki na świecie.  

Fot. Parafia Cegłów

 

  • Prafialne kolonie w Międzywodziu
  • Prafialne kolonie w Międzywodziu
  • Prafialne kolonie w Międzywodziu
  • Prafialne kolonie w Międzywodziu
  • Prafialne kolonie w Międzywodziu

wstecz

Kontakt stopka

Dane adresowe

  • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      fax +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
      czw: 07:00 - 15:00
      pt: 08:00 - 14:00

Zapytaj Burmistrza

Formularz kontaktowy (pl)
*
*
*

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków