Treść strony 2022.08

Otwarcie rozbudowanego Centrum Dystrybucyjnego Arvato

Nowy magazyn wysokiego składowania, dłuższy system linii przenośnikowych oraz znacznie zwiększona przepustowość logistyczna - Arvato Supply Chain Solutions w Polsce z sukcesem zakończyło rozbudowę centrum dystrybucyjnego w Strykowie (lokalizacja: Sosnowiec-Pieńki). We wtorek, 9 sierpnia, w jego oficjalnym otwarciu uczestniczył dziś Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski.

"Rozbudowa kolejnych centrów logistycznych w naszym rejonie potwierdza, że Gmina Stryków jest niezmiennie najlepszym miejscem do inwestowania na mapie aglomeracji łódzkiej" - powiedział podczas otwarcia nowej części magazynu Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski. 

Jak informuje Arvato Supply Chain Solutions, międzynarodowy dostawca usług logistycznych obsługuje z Strykowie projekt e-commerce marki H&M w Europie Wschodniej. Firma stworzy dodatkowe 300 miejsc pracy w regionie, tym samym w szczytach sezonu wysyłkowego aż 1300 pracowników będzie realizować operacje logistyczne.

 Rozbudowa była konieczna, aby szybciej i bardziej elastycznie obsługiwać rosnące wolumeny u naszego klienta”- podkreśliła podczas uruchamiania nowej części magazynu Lidia Ratajczak-Kluck, Prezes Zarządu Arvato Supply Chain Solutions w Polsce.

W ramach rozbudowy powierzchnia magazynowa zwiększona została o dodatkowe 15 000 m², co razem daje 55 000 m², a z zastosowaną mezaniną 75 000 m². Magazyn wysokiego składowania w nowej przestrzeni pomieści 240 000 kartonów, co zwiększa całkowitą pojemność ich przechowywania do ok. 420 000. Do obsługi wysokiego składu (o wysokości 8,7 m) zastosowano specjalistyczne wózki samojezdne o zmiennym wysięgu, które poruszają się wzdłuż korytarza indukcyjnego o długości 4 400 metrów.

Nowy moduł magazynu wyposażony został w 123-metrowy system linii przenośnikowych, który połączony jest z dotychczasową powierzchnią w celu sprawnego transportowania kartonów. W całym centrum dystrybucyjnym użyto aż 3,5 km przenośników taśmowych. Dodatkowo w magazynie wykorzystywane są sortery oraz system dynamicznego uzupełniania stanów magazynowych, a nad poprawnością operacji czuwa zaimplementowany system ERP SAP S4/HANA.

Dzięki rozbudowie centrum dystrybucyjnego, realizowane wolumeny operacyjne wzrosną o ok. 30 procent.

Rozbudowując centrum dystrybucyjne i przedłużając pod koniec zeszłego roku współpracę z naszym partnerem strategicznym - Arvato Supply Chain Solutions, przygotowaliśmy magazyn i operacje logistyczne pod planowane w przyszłości zwiększone zapotrzebowanie na usługi”, powiedział podczas uruchamiania nowej części magazynu Michael Schulz, Regional Logistics Manager East Europe w H&M Group.

Obydwie firmy współpracują ze sobą od 2018 r. i Michael Schulz jest przekonany, że „związany z rozbudową wyższy poziom automatyzacji przyczyni się do dalszego wzrostu jakości obsługi klienta”. Klienci marki H&M w Polsce, Czechach, Bułgarii, Słowacji i na Węgrzech obsługiwani są właśnie ze Strykowa. 

Polska jest silnym rynkiem wzrostu dla Arvato Supply Chain Solutions. Od 2015 roku, co roku otwieramy nowe centra logistyczne głównie dla klientów e-commerce. Polska - ze względu na krótkie terminy realizacji zamówień - jest ważnym węzłem logistycznym dla całego regionu Europy Środkowo-Wschodniej, a także dla dużych rynków w Europie Zachodniej. Rozbudowa centrum dystrybucyjnego w Strykowie jest więc logiczna w kontekście wzmacniania obecności naszej i naszych klientów na arenie międzynarodowej” - podkreśla Lidia Ratajczak-Kluck. 

„Napawa mnie radością fakt, że od wielu lat firmy logistyczne obecne w Łodzi i regionie dostrzegają nasze działania i wysiłki oraz bardzo dobry klimat inwestycyjny. Ich obecność w regionie oraz nie tyle deklarowane, ale faktycznie tworzone miejsca pracy, są tego najlepszym dowodem” – powiedział podczas uroczystości otwarcia nowego modułu Adam Pustelnik, Wiceprezydent  Miasta Łodzi.

info, fot. Arvato Supply Chain Solutions

 

  • Otwarcie rozbudowanego Centrum Dystrybucyjnego Arvato
  • Inwestycja z lotu ptaka
  • Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski podczas wystąpienia

wstecz

Kontakt stopka

Dane adresowe

  • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      fax +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
      czw: 07:00 - 15:00
      pt: 08:00 - 14:00

Zapytaj Burmistrza

Formularz kontaktowy (pl)
*
*
*

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków