Treść strony 2021.09

Świetny występ kolarzy Strykowa w Mistrzostwach Makroregionu w Bratoszewicach

W sobotę, 25 września LUKS Dwójka Stryków i Gmina Stryków po raz kolejny były gospodarzami Międzywojewódzkich Mistrzostw Makroregionu Centralnego w konkurencjach czasowych. Impreza rozgrywana tradycyjnie w Bratoszewicach była także areną zmagań dla początkujących adeptów kolarstwa w ramach Mistrzostw Województwa Łódzkiego Szkółek Kolarskich.

Na starcie pojawiła się rekordowa liczba 58 młodych kolarzy z makroregionu łódzko-świętokrzyskiego, którzy rano rywalizowali w 5 km jeździe indywidualnej na czas na trasie od Bratoszewic do Kalinowa, a po południu ścigali się w jeździe dwójkami na czas na dystansie od 5 do 10 km drogą prowadząca od Bratoszewic do Nowostaw Górnych. Strykowianie z LUKS Dwójki Stryków pod wodza trenerów Wojciecha Pożarlika i Mateusza Pacholca wywalczyli łącznie aż 11 medali: 3 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe. Młodzicy okazali się ponadto najlepsi w klasyfikacji klubowej za rok 2021, będąc najlepszą drużyną na szosie już trzeci rok z rzędu. Strykowski klub reprezentowali: Martyna Pietrasik, Weronika Skrzyńska, Bartosz Zelcer, Oskar Piasecki, Mateusz Ciołek, Jakub Maciejewski, Maciej Stefański, Jakub Pacholec, Miłosz Grochocki, Oskar Prusinowski, Jakub Maciak, Marcel Maślanka, Sebastian Sasin, Jan Prusinowski, Ignacy Darnowski, Magdalena Ciołek, Nina Polit, Kinga Pietrasik, Zuzanna Zeler, Zofia Przychodzeń i Anna Drzewiecka.

Dyrektorem zawodów był Andrzej Pożarlik, a organizatorami klub kolarski LUKS Dwójka Stryków, Okręgowy Związek Kolarski w Łodzi oraz Gmina Stryków, która ufundowała zwycięzcom aż 18 kompletów medali, dyplomy i nagrody rzeczowe oraz puchary w klasyfikacji klubowej, które podczas ceremonii dekoracji w imieniu władz miasta wręczała Sekretarz Gminy Stryków Aneta Jędrzejczak, Prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi Arkadiusz Jałowski oraz jeden ze sponsorów głównych imprezy Daniel Chądzyński z firmy Danielo Sportswear. Podziękowania należą się wszystkim, którzy przyczynili się do niezwykle udanego przebiegu zawodów, mimo momentami kapryśnej pogody: WODR Bratoszewice – biuro zawodów, OSP Bratoszewice, Klasa Mundurowa ZS nr 1 Bratoszewice, Policja Zgierz – zabezpieczenie trasy, Krę-Ciołki Łukasz i Julia Ciołek, Restauracja Buena Comida, Delikatesy Łukasz Florczak i Zakład Produkcji Wędlin Tradycyjnych „Byk” Monika i Andrzej Prusinowscy oraz rodzice zawodników – strefa gastronomiczna.

info: Wojciech Pożarlik

Jazda indywidualna na czas

Dziewczęta kl. IV-VI:

  1. Magdalena Ciołek LUKS Dwójka Stryków
  2. Kinga Pietrasik LUKS Dwójka Stryków
  3. Zuzanna Zelcer LUKS Dwójka Stryków

Chłopcy kl. IV-VI:

  1. Wojciech Pukowski KK Tramwajarz Łódź
  2. Miłosz Grochocki LUKS Dwójka Stryków
  3. Łukasz Bilant GOKiS Zapolice

Dziewczęta kl. VII-VIII:

1.Amelia Ochman                            GOKiS Zapolice

Chłopcy kl. VII-VIII

1.Kryspin Jabłoński                         ŁTC SP 61 Łódź

  1. Krzysztof Lipiński ŁTC SP 61 Łódź

Młodziczka:

  1. Anna Samecka KS Społem Łódź
  2. Gabriela Kaczmarczyk Świętokrzyska Fundacja Sportu - Daleszyce
  3. Katarzyna Bułeczka ZTC Zduńska Wola

Młodzik:

  1. Kacper Chudy PTC Pabianice
  2. Bartosz Zelcer LUKS Dwójka Stryków
  3. Jan Bajdor PTC Pabianice

 

Jazda dwójkami na czas

Dziewczęta kl. IV-VI:

  1. Magdalena Ciołek/Kinga Pietrasik LUKS Dwójka Stryków
  2. Zofia Przychodzeń/Zuzanna Zelcer LUKS Dwójka Stryków
  3. Nina Polit/ Anna Drzewiecka LUKS Dwójka Stryków

Chłopcy kl. IV-VI:

  1. Miłosz Grochocki/Oskar Prusinowski LUKS Dwójka Stryków
  2. Łukasz Bilant/Adam Konopa GOKiS Zapolice
  3. Maksymilian Dąbrowski/Antoni Ożóg KS Społem Łódź

Chłopcy kl. VII-VIII

1.Kryspin Jabłoński/Krzysztof Lipiński                     ŁTC SP 61 Łódź

Młodziczka:

  1. Katarzyna Bułeczka/Zofia Konopa ZTC Zduńska Wola
  2. Paulina Lipieta/Joanna Głowieńkowska MLKS Wieluń
  3. Gabriela Kaczmarczyk/Marcelina Kuśmierz Świętokrzyska Fundacja Sportu Daleszyce

Młodzik:

  1. Kacper Chudy/Jan Bajdor PTC Pabianice
  2. Bartosz Zelcer/Oskar Piasecki LUKS Dwójka Stryków
  3. Jakub Pacholec/Jakub Maciejewski LUKS Dwójka Stryków
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021
  • Mistrzostwa Makroregionu w Bratoszewicach 2021

wstecz

Kontakt stopka

Dane adresowe

  • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      fax +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
      czw: 07:00 - 15:00
      pt: 08:00 - 14:00

Zapytaj Burmistrza

Formularz kontaktowy (pl)
*
*
*

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków