Treść strony 2021.05

Kosze - tak, ale bałagan - nie!

Informujemy, że na prośbę Sołtysa Sołectwa Dobra działającego w porozumieniu z Radą Sołecką, zostały usunięte kosze do selektywnej zbiórki odpadów znajdujące się przy strażnicy OSP w Dobrej. Ze względu na to, że nadal w miejscu wcześniejszej lokalizacji koszy podrzucane są śmieci, podejmowane będą odpowiednie działania wobec śmieciowych wandali.

Burmistrz Strykowa mając na uwadze wielokrotne wcześniejsze zgłoszenia Sołectwa dotyczące braku segregowania śmieci, podrzucania odpadów pochodzenia spożywczego i zmieszanego, zalegania podrzuconych worków obok koszy, a także konieczności ciągłego sprzątania ich przez pracowników JRP i ZGKiM, przychylił się do prośby usunięcia koszy na segregację we wskazanej przez Sołtysa lokalizacji.

Przypominamy, że każdy Mieszkaniec ponosi opłaty za odbiór śmieci bezpośrednio ze swojej nieruchomości i nie ma potrzeby wyrzucania ich w pobliżu koszy do selektywnej zbiórki lub do rowów czy lasów pod osłoną nocy. Prosimy Mieszkańców wszystkich sołectw o społeczną czujność i wspólne działanie poprzez m.in. interwencję w postaci zapisania numerów samochodów, z których istnieje podejrzenie wyrzucania śmieci czy też chociażby zrobienia z daleka zdjęć takich osób i natychmiastowego powiadamiania policji czy urzędu o zaistniałej sytuacji. Pamiętajmy, że wszystkie dzikie wysypiska śmieci są uprzątane, a bez wskazania „wandali śmieciowych”, koszt sprzątania pokrywa budżet gminy, czyli wszyscy Mieszkańcy.

 

  • Bałagan przy koszach do selektywnej zbiórki śmieci w Dobrej
  • Bałagan przy koszach do selektywnej zbiórki śmieci w Dobrej
  • Bałagan przy koszach do selektywnej zbiórki śmieci w Dobrej
  • Pismo Sołtysa Sołectwa Dobra z prośbą o usunięcie koszy

wstecz

Kontakt stopka

Dane adresowe

  • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      fax +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
      czw: 07:00 - 15:00
      pt: 08:00 - 14:00

Zapytaj Burmistrza

Formularz kontaktowy (pl)
*
*
*

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków