Treść strony 2021.01

Obradował Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego

W Urzędzie Miejskim w Strykowie, 11 stycznia br., odbyło się posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego poświęcone przede wszystkim sytuacji epidemicznej oraz dystrybucji szczepionek przeciw COVID-19 na terenie Gminy Stryków w ramach przyjętego przez rząd Narodowego Programu Szczepień.

Narodowy Fundusz Zdrowia ogłosił w grudniu 2020 r. regionalne nabory do Narodowego Programu Szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. W wyniku zgłoszenia i pozytywnej weryfikacji przez Oddział Wojewódzki NFZ, na terenie Gminy Stryków, rozwinięty zostanie punkt szczepień w Przychodni Lekarskiej Medico w Strykowie.

Kierownik Medico Sp. z .o.o. dr Jarosław Gajewski poinformował, że zapisy na szczepienia przeciw COVID-19 ruszają od 15 stycznia, zaś pierwsze szczepienia odbędą się prawdopodobnie na przełomie stycznia i lutego. Przychodnia Medico będzie realizowała szczepienia stacjonarnie oraz w szczególnych przypadkach z dojazdem do domu pacjenta. w przypadku szczepień nie ma rejonizacji. Ze względu na ograniczone siły i środki jakimi dysponuje Medico Sp. z o.o. w Strykowie nie wszyscy mieszkańcy Gminy Stryków, którzy zgłoszą się do szczepień, zostaną zaszczepieni w tutejszej przychodni. Osoby te mogą zostać oddelegowane do punktu szczepień np. w Łodzi, Głownie czy Zgierzu. Przychodnia w trakcie szczepień będzie świadczyła pomoc lekarską na dotychczasowych zasadach w reżimie sanitarnym.

Burmistrz Strykowa podjął rozmowy z niepublicznym podmiotem leczniczym, działającym poza terenem gminy, w sprawie uruchomienia dodatkowego punktu szczepień w gminie Stryków, który mógłby zostać zorganizowany w świetlicach wiejskie lub strażnicach OSP.

Wszelkie informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19 realizowanych przez Medico Sp. z o.o. będą publikowane na stronie Gminy Stryków www.strykow.pl oraz w serwisie społecznościowym.

W posiedzeniu 11 stycznia uczestniczyli: Burmistrz Strykowa - Szef GZZK Witold Kosmowski, Sekretarz Gminy Stryków Aneta Jędrzejczak, przedstawiciele Przychodni Lekarskiej „Medico” w Strykowie – Kamila Kowalska i dr Jarosław Gajewski, Dowódca JRG PSP w Strykowie Bartłomiej Tomczuk, Dyrektor ZGKiM Rafał Olczyk, Kierownik JRP Tomasz Dubiński, Kierownik MGOPS Emila Walak, inspektor Michał Pawlak, podinspektor ds. wojskowych i OC Dawid Lipiński.

 

  • Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski, Sekretarz Gminy Stryków Aneta Jędrzejczak
  • Członkowie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego
  • Posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

wstecz

Kontakt stopka

Dane adresowe

  • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      tel. +48 (42) 719-84-03
      tel. +48 (42) 719-94-95
      fax  +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
                                                                                           czw: 07:00 - 15:00
                                                                                           pt: 08:00 - 14:00

 

 

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków