Treść strony 2019.04

Czytelnik 2018 Roku

"Kto czyta książki żyje wielokrotnie ", ten cytat J. Czechowicza towarzyszył ósmej edycji konkursu czytelniczego "CZYTELNIK 2018 ROKU", który to został rozstrzygnięty 26 kwietnia 2019 r. Konkurs adresowany jest do dorosłych czytelników niesułkowskiej biblioteki. W tym roku komisja JURY wyłoniła 19 - stu finalistów

Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

W dniu 27.04.2019 r w ZSP w Zgierzu odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowym Szkołę Podstawową w Bratoszewicach reprezentowały 2 zespoły uczniów

Koncert wiosenny

W ostatnią niedzielę kwietnia (28.04) Dom Kultury w Niesułkowie zaprosił w swoje progi na koncert wiosenny. A w programie najpiękniejsze piosenki z repertuaru Anny German, która śpiewała o życiu, miłości, Bogu, ale również o wiośnie ("Chmury przeszły wysoko, słońca złota ulewa ... pamiętaj, że wiosna tylko raz bywa w roku..." - Humoreska wiosenna, 1970).

Mały Miś w świecie wielkiej literatury w przedszkolu w Bratoszewicach

Mały Miś w świecie wielkiej literatury to projekt, który realizowałyśmy z grupami przedszkolnymi w roku szkolnym 2018/2019 i śmiało mogę powiedzieć, że znalazł się w czołówce najlepszych projektów, w których brałyśmy udział. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci, co jest najlepszą reklamą i świadczy o samym projekcie.

Zakręceni na Taniec

Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne „Zakręceni na Taniec” za nami. Do Bełchatowa 14 kwietnia 2019 r. zjechały się taneczne grupy z różnych miast Polski m.in. Poznania, Płocka, Strawczyna, Grójca, Głowna, Bełchatowa i oczywiście naszego Strykowa. W całym konkursie zobaczyliśmy ponad 70 prezentacji tanecznych w różnych kategoriach wiekowych i w różnych stylach.

VI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej

W dniu 06/04/2019 r. w Łebie odbył się VI Ogólnopolski Festiwal Sztuki Baletowej. Oczywiście Zespół Tańca Współczesnego AGAT z całą energią przystąpił do wyzwania.

Warsztaty kulinarne w pracowni gastronomicznej

4 kwietnia po raz kolejny gościliśmy w ZS nr 1 z Bratoszewic uczniów klasy VI  Szkoły Podstawowej z Bratoszewic pod opieką p. Elżbiety Foks. Uczniowie w towarzystwie starszych kolegów z klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych sporządzali potrawy wielkanocne:

Finał VI edycji Szkolnego Master Szefa rozstrzygnięty

29 marca w pracowni gastronomicznej ZS nr 1 w Bratoszewicach ponownie zapachniało pysznym jedzeniem. Uczestniczki po wylosowaniu stanowisk przeszły do kreatywnego gotowania konkursowych potraw. Tematem wiodącym był kurczak w roli głównej. Finaliści na wykonanie zadania mieli 3 godziny, przygotowywali  po 4 porcje dań obiadowych.

Rozstrzygnięcie gminnego konkursu plastycznego "Kartka z życzeniami z okazji 70- lecia GBP w Strykowie"

W dniu 07.03.2019 roku Komisja Konkursowa w składzie: Agnieszka Kacprzak, Marzena Rusek, Iwona Stankiewicz, Grażyna Burtka dokonała oceny prac plastycznych, które napłynęły na gminny  konkurs plastyczny „Kartka z życzeniami z okazji jubileuszu 70-lecia GBP w Strykowie”.

Warsztaty "Pisanki Wielkanocne"

Wkrótce Święta Wielkanocne. Tradycyjnie wcześniej staramy się zaplanować wystrój naszego stołu oraz mieszkań. Z myślą o świątecznych ozdobach w naszej bibliotece , 11 kwietnia br. odbyły się warsztaty decoupage „Pisanki Wielkanocne „.

Piknik z policją

5 kwietnia 2019r. na terenie Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach odbył się piknik zainicjowany przez policjantów łódzkiego ruchu drogowego. Całe wydarzenie było skierowane do młodych kierowców, którzy niedawno zdobyli uprawnienia do kierowania samochodami, jak i tych, którzy w najbliższym czasie będą podchodzili do egzaminu na prawo jazdy. Celem wydarzenia było podniesienie świadomości młodych ludzi na temat technik bezpiecznej jazdy oraz zagrożeniach jakie mogą spotkać na drodze i metodach ich unikania.

Świąteczne warsztaty dla dzieci

8 kwietnia Dom Kultury w Niesułkowie zaproponował dzieciom z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Strykowie świąteczne warsztaty plastyczne.

XXII Przegląd Artystyczny Ruchu Seniora w Koluszkach

6 kwietnia zespół Lipkowianka działający przy Domu Kultury w Niesułkowie uczestniczył w XXII Przeglądzie Artystycznym Ruchu Seniora w Koluszkach.

LOGISTYCY W ARVATO !!!

1 kwietnia 2019 r. uczniowie klasy 2 i 3 Technikum Logistycznego ZS nr 1 z Bratoszewic zostali zaproszeni na spotkanie do firmy Arvato Polska, która jest częścią międzynarodowego koncernu medialnego Bertelsmann Media. Zlokalizowane w okolicy Strykowa centra dystrybucyjne obsługują klientów z branży odzieżowej.

Szczytny cel

Przez ostatnich kilka miesięcy w Naszej Szkole podczas wielu akcji Samorząd Uczniowski zbierał pieniądze na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach. Kilka osób indywidualnie przekazało kwotę do wspólnej puli. Dzięki ogromnemu wsparciu Społeczności Uczniowskiej, Nauczycieli i Pracowników) szkoły udało się uzbierać 1016, 78 zł.

625 lat nadania praw miejskich

W tym roku obchodzimy 625 lat nadania praw miejskich miastu Stryków.

W tym miejscu zamieszczane będą informacje o wydarzeniach, konkursach organizowanych w ramach obchodów  jubileuszowych.

Kontakt stopka

Dane adresowe

  • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      tel. +48 (42) 719-84-03
      tel. +48 (42) 719-94-95
      fax  +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
                                                                                           czw: 07:00 - 15:00
                                                                                           pt: 08:00 - 14:00

 

 

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków