Treść strony 006-2019.11.27

Blisko 200 dzieci na szczypiorniaku w Niesułkowie

W dniach 19 - 20 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niesułkowie odbył się Gminny Turniej Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Najlepiej wypadli gospodarze imprezy, którzy wygrali aż 3 z 4 kategorii.

W rozgrywkach systemem każdy z każdym udział wzięło blisko 200 dzieci. Łącznie w hali niesułkowskiej szkoły rozegrano aż 41 spotkań. Drużyny, które zajęły miejsca 1-3, otrzymały puchary i medale ufundowane przez Gminę Stryków, a wszystkie uczestniczące zespoły pamiątkowe dyplomy. Ponadto dla każdego uczestnika przygotowano słodki poczęstunek.

W Gminnych Igrzyskach Dzieci (rocznik 2007 i młodsi) najlepsi w obu kategoriach okazali się uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej w Niesułkowie pod wodzą nauczyciela wychowania fizycznego Wojciecha Pożarlika, którzy obronili tytuły sprzed roku i zatrzymali w swoich rękach Puchar Przechodni Burmistrza Strykowa. Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrano Wiktora Stawskiego ze Szkoły Podstawowej w Koźlu, natomiast najlepszą  zawodniczką została Jagoda Szychowska ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie.

Dzień później odbyły się zmagania starszej grupy w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej (rocznik 2005-2006). Ponownie w głównych rolach wystąpili uczniowie z Niesułkowa, którzy wygrali kategorię dziewcząt, broniąc  tytułu mistrza sprzed roku oraz zajęli 2 miejsce w kategorii chłopców. Hegemonię gospodarzy przerwali jedynie reprezentanci Szkoły Podstawowej w Dobrej pod wodzą nauczyciela wychowania fizycznego Sebastiana Balcerka, którzy zwycięstwem w kategorii chłopców powtórzyli sukces  z poprzedniego roku. Najlepszym zawodnikiem Igrzysk Młodzieży Szkolnej wybrano Macieja Florczaka ze Szkoły Podstawowej w Koźlu, natomiast najlepszą  zawodniczką została Zofia Kowalska  ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie.