Treść strony Wszystkie aktualności
Wszystkie aktualności
Stronicowanie
2022.12.05 - Koncert Kolęd i Pastorałek
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Burmistrz Strykowa Witold Kosmowski oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie serdecznie zapraszają na Koncert Kolęd i Pastorałek, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 10 grudnia, o godz. 16.30 w Domu Kultury w Strykowie.
2022.12.02 - Ankieta dotycząca zagospodarowania bioodpadów w kompostowniku przydomowym
Szanowni Mieszkańcy, w związku z wejściem w życie nowego rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska*, zwracamy się do mieszkańców kompostujących bioodpady w przydomowych kompostownikach o wypełnienie i złożenie ankiety w celu oszacowania ilości bioodpadów poddawanych recyklingowi (wytworzonych i poddanych kompostowaniu w kompostownikach przydomowych) na terenie Gminy Stryków w 2022 roku.
2022.12.02 - Dotarła pierwsza transza węgla preferencyjnego
Szanowni Mieszkańcy Gminy Stryków, informujemy, że w dniu 2 grudnia 2022 roku do Gminy Stryków dotarła pierwsza transza węgla, w dniu 5 grudnia powinny dotrzeć kolejne transporty.
2022.12.02 - Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia - opady marznące
WAŻNOŚĆ: od godz. 09:15 dnia 02.12.2022 do godz. 11:00 dnia 03.12.2022. PRZEBIEG: Obserwowane i prognozowane są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południowego wschodu na północ i północny zachód. PRAWDOPODOBIEŃSTWO: 80%.
2022.12.02 - Gmina Stryków doceniona w II Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego
Gmina Stryków została liderem powiatu zgierskiego i drugim w kolejności samorządem w kategorii gmin miejsko-wiejskich w Rankingu Gmin Województwa Łódzkiego!2022.12.01 - Informacja na temat obowiązku meldunkowego
Szanowni Mieszkańcy Gminy Stryków, przypominamy, że zgodnie z ustawą o ewidencji ludności, obywatel polski przebywający na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest obowiązany wykonać obowiązek meldunkowy, który polega m. in. na zameldowaniu się w miejscu pobytu stałego lub czasowego.
2022.11.30 - Dodatek elektryczny dla gospodarstw domowych ogrzewających się prądem
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej informuje, że od 1 grudnia 2022 r. można składać wniosek o dodatek elektryczny w wersji papierowej w siedzibie ośrodka tj. ul. Kościuszki 29 pok. 9 (piętro I) od poniedziałku do piątku w godzinach 800-1600 lub elektronicznie przez ePUAP (Pismo ogólne do podmiotu publicznego - stary wzór).
2022.11.30 - Gminni mistrzowie szachownicy
SP Niesułków i SP Bratoszewice zostały najlepszymi drużynami Gminnych Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej w szachach, które odbyły się 29.11.2022 r. w Szkole Podstawowej w Niesułkowie.2022.11.30 - O jedno serce więcej - Corning dołączył do naszej akcji
Rozpędzamy się w niesieniu pomocy. Od niedawna wspierają nas w tym również ludzie, dla których prędkość światła nie ma tajemnic, a to na przyszłość może być dobry prognostyk. Do gminnej akcji „Nasz serca budują hospicjum” dołączyła jedna z największych firm naszego regionu Corning Optical Communications Polska, która na swoim terenie również ustawiła serduszko na nakrętki.2022.11.29 - Uczniowie SP w Niesułkowie zaprosili Seniorów
Życzenia, piosenki, tańce oraz przedstawienie - takie atrakcje czekały na Seniorów, którzy przyszli do kawiarenki zaaranżowanej specjalnie dla nich w SP w Niesułkowie z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora.