Treść strony Wszystkie aktualności
Wszystkie aktualności
Stronicowanie
2024.08.19 - Ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia - burze z gradem
IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydał ostrzeżenie meteorologiczne I stopnia - burze z gradem. Ważność: od godz. 9:00 dnia 19.08.2024 do godz. 18:00 dnia 19.08.2024. Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Lokalnie grad. Prawdopodobieństwo wystąpienia: 80%.
2024.08.19 - Każdy ma swoją olimpiadę - również SAS!
Strykowska Akademia Seniora „Rozwój - Aktywność – Dobra Energia” zorganizowana przez Urząd Miejski w Strykowie miała ogromną przyjemność spędzić aktywnie czas u Państwa Agnieszki Kobus-Zawojskiej - dwukrotnej medalistki Igrzysk Olimpijskich, mistrzyni Świata i Europy w wioślarstwie i Macieja Zawojskiego - medalisty Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy na ergometrach wioślarskich.2024.08.19 - Na fali wakacyjnych wspomnień
O letnim wypoczynku grupy 30 dzieci i młodzieży z terenu Gminy Stryków w Międzywodziu na koloniach Kościoła Starokatolickiego Mariawitów, pisaliśmy już w lipcu, przy okazji organizowanego tam szkolenia z udzielania pierwszej pomocy. Organizatorzy, podczas trzytygodniowego wyjazdu, zapewnili kolonistom mnóstwo atrakcji i ciekawych wycieczek m.in.: do truskawkowego parku rozrywki, Heide Parku w Niemczech i Dziwnowa.
2024.08.16 - Wakacje pełne przygód
Wakacje to czas odpoczynku i przyjemności, ale to także czas podróży i poznawania nowych miejsc. Dlatego też grupa dzieci ze Świetlicy Środowiskowej wraz wychowawcami wybrała się na kolejne wakacyjne wycieczki. W dniu 31 lipca byliśmy w Experymentarium, w którym to nauka nie ma tajemnic, a podczas warsztatów ,, Zagadki Einsteina” każdy mógł poznać i zrozumieć skąplikowane zjawiska fizyczne i przyrodnicze.
2024.08.16 - Dożynki Wojewódzkie - 18 sierpnia Spała
Zarząd Województwa Łódzkiego zaprasza na Dożynki Wojewódzkie, które odbędą się w niedzielę 18 sierpnia 2024 r. w Spale. Dożynki rozpocznie msza polowa o godz. 11:00, po której korowód dożynkowy przejdzie na plac nad Stawem Spalskim, gdzie nastąpi dzielenie dożynkowym chlebem z tegorocznych plonów.2024.08.14 - Kolejny Koncert u Pani Walewskiej
Już w niedzielę, 18 sierpnia, w Pałacu w Walewicach będzie można znów posłuchać młodych artystów, wśród których wystąpi nasza rodzima skrzypaczka Aniela Janiak. Popis swoich umiejętności instrumentalnych dadzą również wiolonczeliści: Zuzanna Augustyniak, Zosia Wlazło, Andrii Malyk oraz Angelina Litwinienko. Koncerty o godz. 12.00 i 14.00. Wstęp wolny.
2024.08.14 - Będą dodatkowe patrole policji
W Gminie Stryków pojawi się więcej policyjnych patroli. Burmistrz Strykowa Piotr Ślęzak oraz I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Zgierzu mł. insp. Michał Kaliszewski podpisali porozumienie w sprawie służb ponadnormatywnych. W efekcie dobrej współpracy między władzami Gminy Stryków a Policją nasi mieszkańcy będą mogli czuć się bezpieczniej.
2024.08.13 - Zostań piłkarzem Zjednoczonych!
MKS "Zjednoczeni" w Strykowie prowadzi nabór do nowej drużyny dziecięcej rocznik 2018/2019. Bliższe informacje pod nrumerem telefonu: 506-788-444.
2024.08.12 - Kino plenerowe już w środę!
Zapraszamy na obiecany drugi seans kina plenerowego, który w miniony piątek 9 sierpnia musieliśmy odwołać z powodu deszczu. Komedia pt. "Nieznośny ciężar wielkiego talentu" już w najbliższą środę, 14 sierpnia, tuż po zmroku, czyli o godz. 20.30 w parku nad Moszczenicą. Mamy nadzieję, że pogoda wyczerpała już limit niespodzianek.2024.08.12 - Wakacyjny weekend nad zalewem
Zapraszamy na weekend pelen atrakcji nad zalewem w Strykowie. W sobotę 24 sierpnia o godzinie 12:00 startuje Ogólnopolski Zlot Audi, o 15:30 wystąpi zespół Faceci z Marsa, a o 17:00 Mezo. Następnego dnia, w niedzielę od 14:00wystaruje piknik "Wejdź w buty strażaka". W dobry humor wprawi nas występ kabaretu Paraniemorlani i koncert zespołu The POSTMAN. Dodatkowo na najmłodszych będzie czekało mnóstwo atrakcji tj.: dmuchańce, piana party, strefa kreatywna.