Treść strony Wszystkie aktualności
Wszystkie aktualności
Stronicowanie
2022.12.14 - Komunikat - odbiór odpadów Rejon I
Informujemy, że w dniu dzisiejszym, tj. 14.12.2022 r. (środa) będzie kontynuowany odpadów segregowanych oraz bio i popiołu z terenu miejscowości: Cesarka, Dobieszków, Ługi, Stary Imielnik, Michałówek, Sosnowiec, Zelgoszcz, część miejscowości Dobra oraz Dobra Nowiny, który wg obowiązującego harmonogramu powinien być zrealizowany w dniu 13.12.2022 r. (wtorek), ale utrudniły go trudne warunki drogowe. Za niedogodności bardzo przepraszamy.2022.12.14 - Piękne, przyznajcie sami!
Aromatyczne, kunsztownie ozdobione pierniki wykonane przez KGW oraz inne organizacje działające w Gminie Stryków można było podziwiać w minioną sobotę, 10.12.22 r. w Domu Kultury w Strykowie, gdzie rozstrzygnięto konkurs „Świąteczne pierniki ozdobą wigilijnego stołu”. Rozdaniu nagród towarzyszyła pokonkursowa wystawa prac oraz Koncert Kolęd i Pastorałek.2022.12.14 - Warsztaty dla Seniorów dobiegły końca
Wyjazdem do Teatru Powszechnego w Łodzi na spektakl „Szalone nożyczki” w dniu 12 grudnia br. zakończył się trwający od 24 października cykl warsztatów dedykowanych Seniorom z terenu Gminy Stryków, dotyczący promocji zdrowego stylu życia oraz profilaktyki zachowań ryzykownych. Warsztaty zorganizowane zostały przez Urząd Miejski w Strykowie oraz Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie.
2022.12.13 - Koncert Świąteczny Olgi Bończyk w DK Niesułków
Burmistrz Strykowa oraz Dom Kultury w Niesułkowie zapraszają na ostatni koncert w tym roku. W sobotę, 17 grudnia, przed publicznością wystąpi aktorka i wokalistka Olga Bończyk z programem muzycznym przygotowanym specjalnie na okres bożonarodzeniowy.
2022.12.13 - Dyżury pracownika ZUS w 2023 r.
Przekazujemy informację ZUS na temat terminów konsultacji emerytalno-rentowych, które odbywać się będą w Urzędzie Miejskim w Strykowie w I i II kwartale 2023 r.2022.12.13 - Większa dotacja na drogę w Sosnowcu
W wyniku dodatkowego podziału środków budżetu Województwa Łódzkiego na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w 2022 r. Gmina Stryków pozyskała 45 000,00 zł na drogę gminną wraz ze skrzyżowaniem w Sosnowcu. Łączna kwota pozyskanego dofinansowania to 145 850, 00 zł.2022.12.12 - Stryków ma kandydatkę do tytułu Miss Województwa Łódzkiego!
Trzymamy kciuki za naszą kandydatkę w tegorocznym konkursie Miss Polonia Województwa Łódzkiego! Monika Małecka - 24-letnia strykowianka, absolwentka kierunku Zdrowie Publiczne na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, jest jedną z 17 pretendentek do tego tytułu. Pani Moniko, powodzenia!2022.12.12 - Wiklinowe ozdoby spod rąk naszych Pań
W ostatnim dniu listopada w Domu Kultury w Strykowie odbyły się świąteczne warsztaty tworzenia ozdób bożonarodzeniowych z naturalnej wikliny. Panie uczyły się splatać kręgi z wikliny, które potem łączone były w formę świątecznej choinki do przystrojenia i zawieszenia w domu.2022.12.12 - Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w Niesułkowie
Trzecia edycja Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenek Świątecznych w niesułkowskim Domu Kultury już za nami. Do konkursu, który odbył się w niedzielę, 11 grudnia, zgłosiło się 36 uczestników m.in. z Głowna, Starych Skoszew, Skierniewic, Łodzi, Zgierza czy Głuchowa.
2022.12.12 - Jarmark, warsztaty i mikołajki w DK Niesułków
I Jarmark Bożonarodzeniowy, Rodzinne Warsztaty Świąteczne oraz Taneczne Mikołajki - to atrakcje, jakie w sobotę, 10 grudnia, zaproponował Mieszkańcom Gminy Stryków Dom Kultury w Niesułkowie.