Treść strony WALORY INWESTYCYJNE

GMINA STRYKÓW – TWOJE MIEJSCE NA BIZNES

Gmina Stryków położona jest w samym sercu Polski i posiada jedną z najlepszych lokalizacji w Polsce. Na jej terenie usytuowane jest skrzyżowanie dwóch najważniejszych autostrad środkowoeuropejskich w kraju: A1 (Gdańsk - Wiedeń) i A2 (Berlin - Moskwa). Węzeł komunikacyjny autostrad środkowoeuropejskich jest stałym bodźcem dynamicznego rozwoju terenów inwestycyjnych. Skrzyżowanie autostrad w połączeniu z przebiegającą przez gminę linią kolejową Łódź-Łowicz (wraz z bocznicą towarową), a także bliskością międzynarodowych portów lotniczych w Łodzi (25 km) i w Warszawie (110 km), czy też bliskim sąsiedztwem planowanego węzła przesiadkowego - Centralnego Portu Komunikacyjnego, czyni Stryków miejscem znakomicie skomunikowanym z całym światem.

Mając na względzie rosnące zainteresowanie inwestorów, w planie zagospodarowania przestrzennego pozostało jeszcze ok. 1350 ha pod tereny inwestycyjne, które w większości posiadają dostęp do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i gazowej.

O tym, że Stryków otwiera dla lokujących się na swoim terenie firm najlepsze możliwości biznesowe, świadczy jego 17 pozycja w Rankingu Europejskich Miast Przyszłości 2020-2021 przygotowanym przez międzynarodowy ośrodek badawczy fDi należący do grupy Financial Times Stryków wyprzedził m.in: Oslo, Barcelonę, Cambridge, Sztokholm, Bukareszt, Newbury, fińskie Espoo czy Kopenhagę. Ponowne docenienie Strykowa nastąpiło w rankingu Europejskich Miast i Regionów Przyszłości fDi 2022/23, gdzie znalazł się on w pierwszej dziesiątce dwóch kategorii: efektywność kosztowa oraz przyjazne nastawienie do biznesu.

 

 • Twoje miejsce na biznes
 • Twoje miejsce na biznes
 • Twoje miejsce na biznes
 • Twoje miejsce na biznes
 • Twoje miejsce na biznes

GMINA STRYKÓW – I CIEBIE NIE MOŻE TU ZABRAKNĄĆ

Inwestor, który podejmie decyzję o lokalizacji biznesu w Strykowie, może być pewien, że znajdzie tu przychylny klimat, przestrzeń do rozwoju i doskonałe położenie logistyczne.

 Na ponad 600 ha ulokowało się już wielu krajowych i światowych liderów pochodzących ze: Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Finlandii, Holandii, USA i Francji. Swoje inwestycje posadowiły tu firmy m.in. z branż: logistycznej, kurierskiej, motoryzacyjnej, budowlanej, farmaceutycznej, innowacyjnych technologii spożywczej i telekomunikacyjnej i wielu innych. Część z nich działa w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

 W Gminie Stryków lokalizację mają także największe na polskim rynku firmy deweloperskie tworzące parki przemysłowe, takie jak np.: Segro Logistic Park Stryków, Diamond Business Park Stryków, Panattoni Park Stryków, Prologis Park Stryków, Hillwood Stryków czy też Centrum logistyczne Mountpark Stryków.

 

 • I Ciebie nie może tu zabraknąć
 • I Ciebie nie może tu zabraknąć
 • I Ciebie nie może tu zabraknąć
 • I Ciebie nie może tu zabraknąć
 • I Ciebie nie może tu zabraknąć

GMINA STRYKÓW - ATRAKCYJNE MIEJSCE INWESTYCJI MIESZKANIOWYCH

Rosnąca liczba sprzedanych terenów inwestycyjnych i dojeżdżających do lokujących się firm pracowników z terenu całego regionu to duży potencjał w zakresie budownictwa mieszkaniowego - funkcjonalnych domów jednorodzinnych, jak i komfortowego budownictwa wielorodzinnego.

Jest to lokalizacja dobrze skomunikowana ze stolicą województwa, a dzięki sieci autostrad, połączeniom kolejowym i bliskości lotnisk - również z Warszawą, z resztą kraju oraz z innymi miastami w Europie i na świecie.

Osoby szukające przestrzeni do życia mogą odnaleźć ją w Gminie Stryków, która proponuje intersującą alternatywę dla miejskiego zgiełku, z bogatą ofertą miejsc pracy, znakomicie wyposażonymi szkołami,  przedszkolami i żłobkami, a także prężnie działającymi klubami sportowymi oraz bogatą ofertą zajęć i wydarzeń kulturalnych.

Duża powierzchnia terenów przemysłowych zbalansowana jest atrakcjami przyrodniczymi w postaci fragmentu Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich oraz czterema większymi kompleksami leśnymi i przepływającą przez gminę rzekę Moszczenicę.

Na terenie gminy znajdują się również stadniny i kluby jeździeckie, bogata infrastruktura rekreacyjna w postaci boisk, placów zabaw i zewnętrznych siłowni oraz kompleks sportowo-rekreacyjny nad strykowskim zalewem z plażą i infrastrukturą towarzyszącą.

Gmina Stryków zorientowana jest proekologicznie. W tym celu prowadzi liczne akcje i programy związane m.in.: z ochroną zwierząt – np. rozdając mieszkańcom domki dla jeży, budki lęgowe dla jerzyków czy też domku dla owadów pożytecznych, czy też z ochroną powietrza – dotując wymianę pieców, sadząc liczne drzewa, krzewy i rośliny miododajne czy też inwestując w tereny parkowe i edukację ekologiczną mieszkańców.

To tylko niektóre z wachlarza zalet Gminy Stryków jako miejsca do życia. Zapraszamy inwestorów z branży mieszkaniowej, w szczególności idących w kierunku tworzenia nowych osiedli łączących w sobie komfort życia z szacunkiem dla przyrody i środowiska.

 

 • Atrakcyjne miejsce inwestycji mieszkaniowych
 • Atrakcyjne miejsce inwestycji mieszkaniowych
 • Atrakcyjne miejsce inwestycji mieszkaniowych
 • Atrakcyjne miejsce inwestycji mieszkaniowych
 • Atrakcyjne miejsce inwestycji mieszkaniowych

GMINA STRYKÓW - ATRAKCYJNE OTOCZENIE DLA TWOJEGO BIZNESU

Na terenie Gminy Stryków znajduje się wiele, zróżnicowanych obiektów, idealnie nadających się do organizacji konferencji, integracji i wszelkiego typu wydarzeń biznesowych z komfortową bazą noclegową i gastronomiczną. Polecamy Państwa uwadze m.in.: Hotel Kasor Resort & Spa w Cesarce; Hotel 500 w Strykowie, Hotel Dobieszków czy też zasoby Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach.

Gmina Stryków, oprócz doskonałego skomunikowania i szerokiego wyboru terenów inwestycyjnych oferuje również piękne zakątki przyrodnicze, interesujące miejsca historycznie oraz cykliczne imprezy kulturalne i sportowe. Godnym uwagi są odbywające się na terenie Gminy Stryków widowiskowe Międzynarodowe Motocrossowe Mistrzostwa Polski oraz największe zawody triathlonie w województwie łódzkim - Triathlon Stryków.

 Z ogromną przyjemnością zapraszamy Państwa do pięknej, gościnnej i proinwestycyjnej Gminy Stryków.

 

 • Atrakcyjne otoczenie dla biznesu
 • Atrakcyjne otoczenie dla biznesu
 • Atrakcyjne otoczenie dla biznesu
 • Atrakcyjne otoczenie dla biznesu
 • Atrakcyjne miejsce inwestycji mieszkaniowych
 • data: 2023-02-02

Kontakt stopka

Dane adresowe

 • Stryków Herb

URZĄD MIEJSKI W STRYKOWIE

ul. Tadeusza Kościuszki 27
95-010 Stryków

 

 

 

 

      tel. +48 (42) 719 80 02
      tel. +48 (42) 719-84-03
      tel. +48 (42) 719-94-95
      fax  +48 (42) 719 81 93
      e-mail: strykow@strykow.pl

      Godziny urzędowania
      pn, wt, śr: 08:00 - 16:00
      czw: 07:00 - 16:00
      pt: 08:00 - 15:00

      Godziny pracy kasy Urzędu:
      pn, wt, śr: 08:00 - 15:00
                                                                                           czw: 07:00 - 15:00
                                                                                           pt: 08:00 - 14:00

 

 

Mapa Stryków

[obiekt mapy] Mapa Stryków