Gmina Stryków

Urząd Miejski
w Strykowie

Aktualności 2020

Wyszukiwarka

Wyszukiwarka:

Treść strony

Zbiorniki retencyjne - przeciwdziałanie suszy

Z analiz specjalistów wynika, że województwo łódzkie czeka kryzys związany z suszą hydrologiczną. Problem suszy będzie nam już niestety towarzyszył, dlatego dbanie o retencję jest dla Gminy Stryków priorytetem. Środki budżetowe zostaną skierowane na remont i konserwację zbiorników retencyjnych w Strykowie i Dobrej, aby zachować w nich jak najwięcej wody opadowej. W tym celu wyłoniliśmy wykonawcę opracowania dokumentacji technicznej, której koszt wyniesie łącznie 115.500 zł.
Zakres robót na zbiorniku w Strykowie obejmować będzie m.in.: odmulenie, konserwację lewobrzeżnych i prawobrzeżnych ubezpieczeń betonowych skarp, zapory czołowej oraz wymiany kładki dla pieszych na rzece Moszczenicy, wykonanie podwodnych kamiennych wysepek dla celów wędkarskich oraz bariery hamującej napływ rzecznych osadów dennych do misy zbiornika. Przewidywana warstwa odmulenia to ok. 60 cm, co pozwoli na zwiększenie pojemności magazynowej zbiornika o ok. 45 tys. m3 wody. Obecnie trwają prace projektowe. Koszt dokumentacji 97.110 zł
Zbiornik w Dobrej prócz odmulenia potrzebuje z kolei remontu ubezpieczeń betonowych i remontu przepustu. Przewidywana warstwa odmulenia to ok. 60 cm, co pozwoli na zwiększenie pojemności magazynowej zbiornika o ok. 5 tys. m3 wody. Obecnie trwają prace projektowe. Koszt dokumentacji 18.390 zł.

  • Zbiornik retencyjny (zalew) w Strykowie
  • Zbiornik retencyjny (zalew) w Strykowie
  • Zalew w Strykowie
  • Zbiornik w Dobrej
  • Zbiornik w Dobrej

« wstecz

Banery

Stopka strony

[obiekt mapy] Lokalizacja Urzędu Miejskiego w Strykowie

Stopka strony - dane adresowe

Dane adresowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków

Dane kontaktowe

tel. +48 (42) 719 80 02
fax +48 (42) 719 81 93
e-mail: strykow@strykow.pl

Godziny urzędowania

pn-pt: 08:00 - 16:00

Godziny pracy kasy Urzędu:
pn-pt: 08:00 - 15:00

baner toplayer
4 etap znoszenia obostrzeń - informacje