Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2017  /  III kw  /  

Treść strony

WYNIKI KONKURSU

Prezentujemy listę rankingową laureatów konkursu  „PROGRAM MIKROGRANTÓW NA REALIZACJĘ INICJATYW LOKALNYCH MIESZKAŃCÓW GMINY STRYKÓW”.

W KONKURSIE WPŁYNĘŁO 15 WNIOSKÓW, z czego 14 otrzymało pozytywną ocenę formalną a 1 został oceniony negatywnie. Wszystkie wnioski skierowane do oceny ​merytorycznej zostały ocenione pozytywnie, w tym 11 projektów ​otrzyma dofinansowani ​e​.

Jednocześnie z radością informujemy, że ze względu na wysoki poziom merytoryczny projektów zwiększono pulę środków przeznaczonych na dofinansowanie z 30.000 zł do 33.000 zł.

Wszystkich przyszłych realizatorów oraz przedstawicieli organizacji wspierających zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym, które odbędzie się 24 LIPCA (PONIEDZIAŁEK) O GODZINIE 9.00 W URZĘDZIE GMINY. Przedmiotem spotkania będzie prawidłowe prowadzenie dokumentacji merytorycznej i finansowej oraz zasady sprawozdawczości i promocji.

Informacja

Osoby fizyczne mogą indywidualnie starać się o dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej  w Łodzi na częściowe spłaty kapitału kredytów bankowych przeznaczonych na  przedsięwzięcia z  zakresu wykonania przyłączy kanalizacyjnych oraz w zakresie termomodernizacji budynków mieszkalnych, modernizacji źródeł ciepła oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

Ostateczny termin składania wniosków 30 wrzesień 2017r.

Informacje  można uzyskać pod linkami:

http://www.wfosigw.lodz.pl/osoby_fizyczne.php

www.zainwestujwekologie.pl

WYNIKI

 konsultacji społecznych w sprawie zmiany nazwy ulicy Janka Krasickiego w Strykowie.

Konsultacje społeczne odbyły się w dniach  od 1 lipca 2017r. do 15 lipca 2017 r. zgodnie z Zarządzeniem Nr 62/2017 Burmistrza Strykowa dnia 20 czerwca 2017 roku w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących zmiany nazwy ulicy Janka Krasickiego  w Strykowie  w związku z art. 6 ust. 1 ustawy z dnia 1 kwietnia 2016 roku o zakazie  propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej (Dz.U. poz. 744).

Informacja o ogłoszeniu konsultacji wywieszona została w dniu 21 czerwca 2017 r. na tablicy ogłoszeń w Urzędzie Miejskim w Strykowie oraz na stronie internetowej urzędu – www.strykow.pl. Wnioski w sprawie konsultacji wyłożone zostały w Sekretariacie Urzędu Miejskiego w Strykowie, a także zamieszczone na stronie internetowej Urzędu www.strykow.pl.

 

W wyniku weryfikacji  złożonych ankiet stwierdzono co następuje: 

 

Liczba głosów nadesłana drogą   e-mailową    :     5

Liczba głosów zebrana w papierowych formularzach   :     23

Liczba głosów popierających proponowaną  nazwę ulicy   :    28

Liczba głosów opowiadających się za  inną  nazwą ulicy  :    0

Liczba głosów nieważnych  :   0  

 

 

autor: Bożena Dudkiewicz, data: 2017-07-18

Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych

 

Do dnia 3 sierpnia 2007 r. można składać wnioski o dofinansowanie w zakresie “Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” finansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020 w oddziałach regionalnych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Dofinansowanie jest przyznawane w formie refundacji, maksymalnie 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna dotacja na firmę może wynieść 300 tys. zł. Minimalna wysokość pomocy jaką można otrzymać nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

 

Dotacja może być przeznaczone m.in. na:

1) Budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych do prowadzonej działalności;

2) Zakup (wraz z instalacją) maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania, z także zakup aparatury pomiarowej i kontrolnej;

3) Nabycie urządzeń służących poprawie ochrony środowiska.

 

To już kolejna w tym roku dotacja i nabór wniosków na przetwórstwo produktów rolnych. Tym razem o dofinansowanie mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy objęci są ubezpieczeniem społecznym rolników w pełnym zakresie.

 

Więcej szczegółowych informacji można znaleźć na stronie http://Dofinansowaniedlafirm.pl w artykule Dotacje na inwestycje w przetwórstwo produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój

Przetarg ustny nieograniczony na dzierżawę części nieruchomości położonej w Smolicach

Przedmiotem przetargu ustnego nieograniczonego jest dzierżawa gruntu  o pow. 5,9000 ha, stanowiącego część działek nr 226/4 i 227/3 położonych w obrębie geodezyjnym Smolice.

więcej

I przetarg ustny nieograniczony

BURMISTRZ STRYKOWA ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości gruntowej oznaczonej numerem działki 336 o powierzchni 0,0644 ha stanowiącej własność Gminy Stryków położonej w miejscowości Cesarka obręb geodezyjny Sosnowiec.

więcej

Bezpieczne zachowania w pobliżu linii przesyłowych najwyższych napięć.

Ludzie nie powinni zbliżać się do przewodów elektroenergetycznych. Jeśli uważasz, że przewody wiszą za nisko - zadzwoń po 22 242 15 15 i podaj numer słupa (znajdziesz go na tabliczce).

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne nr 34 - Burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 35 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywami wiatru do 110 km/h. Lokalnie grad.

więcej

Baza firm

Baza firm

Newsletter

Zapisz się do newslettera i bądź na bieżąco z wydarzeniami

Reklama

  • Informacja o śmieciach
  • Karta dużej rodziny
  • Mapa Gminy 2
  • Adopcja zwierząt
  • Gazyfikacja gminy
  • PUP
  • 1% podatku

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 07:00 - 15:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 07:00 - 14:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2176283 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017