Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2017  /  Kultura i Oświata  /  

Treść strony

FINAŁ I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „MOJA MAŁA OJCZYZNA– ZAKOCHAJ SIĘ W GMINIE STRYKÓW”

Dnia 5 kwietnia 2017 r. odbyła się I edycja międzyszkolnego konkursu „Moja mała Ojczyzna– Zakochaj się w gminie Stryków”  pod patronatem Burmistrza Strykowa Pana Andrzeja Jankowskiego.

więcej

Lekcje z przysposobienia bibliotecznego

W dniu dzisiejszym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie odbyły się lekcje z przysposobienia bibliotecznego, w których udział brali uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie.

więcej

Gala Czytelnika 2016 Roku biblioteki w Niesułkowie

Cytatem z utworu "Królowa Południa" hiszpańskiego pisarza Arturo Pereza-Reverte rozpoczęła się Gala Czytelnika 2016 Roku biblioteki w Niesułkowie odbywająca się w gościnnych progach Domu Kultury w Niesułkowie. Tradycją się stało, iż roczny konkurs czytelniczy skierowany do dorosłych czytelników biblioteki w Niesułkowie rozstrzygany jest w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia.

więcej

Jestem świadomym konsumentem – dbam o swoje finanse

24 kwietnia 2017 roku o godzinie 900 w Zespole Szkół nr 1 w Bratoszewicach odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu pt. „Jestem świadomym konsumentem – dbam o swoje finanse”.

więcej

Szkolenie na strzelnicy w Łodzi

W dniu 07.04.2017 kadeci Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach uczestniczyli w drugiej części szkolenia strzeleckiego na strzelnicy w Łodzi. Pierwsza część teoretyczna spotkania dotyczyła regulaminów obowiązujących na strzelnicy, zasad i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią palną.

więcej

Powiatowe Targi Edukacyjne

W dniu 28 marca 2017 roku w Zgierzu, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyły się X Powiatowe Targi Edukacyjne. Podczas spotkania została zaprezentowana oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgierskiego, jak również oferta szkół wyższych.

więcej

Konferencja „Udział Samorządu w Kształtowaniu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego"

W dniu 19 kwietnia 2017 roku w Zgierzu odbyła się Konferencja „Udział Samorządu w Kształtowaniu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego" w ramach Forum Idei Ku Bezpieczeństwu i Dialogu Społecznego. Organizatorem Konferencji byli Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

więcej

Szkolny Turniej Szachowy

Dnia 20 kwietnia br. odbył się w ZS nr 1 w Bratoszewicach Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczestników z różnych klas. Najpierw uczniowie losowo dobierali się w pary a następnie rozgrywali partię przez maksymalnie 30 minut.

więcej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

więcej

Na planie serialu

Kolejny raz dzięki uprzejmości kierownika produkcji serialu pana Krzysztofa Suchaniaka mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca reżysera, aktorów, dźwiękowców, pań charakteryzatorek, rekwizytorów i innych pracowników obsługi planu. Tym razem szczęśliwcami, którzy mogli tego doświadczyć byli uczniowie i nauczyciele z SP w Koźlu. 

więcej

Spotkanie z Panem Remigiuszem Pawlakiem

W dniu 20 kwietnia 2017 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Dobrej gościła Pana Remigiusza Pawlaka oraz jego psa przewodnika. Spotkanie zorganizowała nauczycielka - pani Agata Norek.

więcej

Zakończenie zbiórki plastikowych nakrętek

W dniu 12 kwietnia br. zakończyła się zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz chorych dzieci, które wymagają stałej rehabilitacji i przyrządów do ćwiczeń w domu. W okresie od października 2016 roku do kwietnia 2017 roku nasza szkoła zebrała 66 883 sztuk plastikowych nakrętek.

więcej

Projekt „Apki++”

Zespół Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach  jest realizatorem projektu „Apki++”, który jest pierwszą w Polsce bezpłatną i interaktywną platformą do nauki programowania prowadzoną przez Fundację Media 3.0.. Projekt ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Cyfryzacji,  wspiera go również SAP SE.

więcej

Szkolenie klas Technikum Rolniczego

12 kwietnia 2017 roku uczniowie klas Technikum o profilu rolniczym uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez panią Katarzynę Nowak- pracownika Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

więcej

Finał Biegów City Trial

Uczniowie Zespół Szkół Nr 2 w Bratoszewicach od października 2016 do marca 2017 uczestniczyli w cyklu biegowym City Trial. W dniu 4 kwietnia 2017 r. odbyła się gala podsumowująca starty biegowe.

więcej

Konkurs plastyczno – religijny pt „Wielkanocny Baranek”.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie odbył się konkurs plastyczno – religijny pt „Wielkanocny Baranek”. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i zdolnościami manualnymi. Wpłynęło 35 prac do stworzenia których uczniowie wykorzystali przeróżne materiały i techniki.

więcej

Międzyszkolny konkurs z mechatroniki

W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Łowiczu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Mechatronicznej, na który przybyły reprezentacje z całego kraju. W zmaganiach tych uczestniczyli również i nasi uczniowie z klasy III TM ZS nr 2 z Bratoszewic: Michał Kumidaj, Dominik Drożdżalski i Konrad Łuszczyński pod opieką prof. Andrzeja Konstantynowicza.

więcej

Spotkanie Kółka Dyskusyjnego Książki

7 kwietnia - w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie miało miejsce spotkanie Kółka Dyskusyjnego Książki. Tym razem uczestnicy zajęli się tematem Wielkanocy w literaturze polskiej, głównie dla dzieci i młodzieży.

więcej

Malowane święta

7 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach Książki Malucha. Tym razem spotkałyśmy się z najmłodszymi grupami Przedszkola Samorządowego - Krasnalami i Piratami. Tematem zajęć była oczywiście Wielkanoc, czyli Malowane Święta.

więcej

Wyniki wielkanocnych konkursów plastycznych organizowanych przez OKiR w Strykowie

W załączeniu przekazujemy protokoły z wyników konkursów pt. „Wielkanocny witraż - projekt”, „Wielkanocna podstawka na jajka”  oraz „Wielkanocny obrazek w formie jajka”.

więcej

Wieczór w Teatrze Nowym

W piątek 7 kwietnia uczniowie klas I TLM, II TŻ, III TRL i IV TŻ wybrali się wraz z opiekunami: p. Anną Pieczykolan, p. Agatą Pietrzak i p. Anną Wójcik na sztukę „Złodziej”, która rozegrała się na deskach Teatru Nowego w Łodzi.

więcej

MLEKO DLA ALEPPO

Wszyscy wiemy jak bardzo cierpią ludzie w ogarniętej wojną Syrii. Ta sytuacja szczególnie mocno dotyka dzieci. Ich mamy nie mają dla nich mleka. Mleko jest absolutną podstawą zapewniającą odpowiedni rozwój dzieci. Akcja „Podaruj puszkę mleka” dotyczy dostarczenia go dzieciom w Aleppo, które nie ukończyły 10. roku życia. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Koźlu postanowili pomóc.

więcej

Wycieczk do Teatru Wielkiego w Łodzi

W dniu 24 marca 2017r. klasa V SP w Koźlu oraz uczniowie biorący udział w zajęciach Koła Języka Angielskiego wraz z opiekunami - Joanną Małecką oraz wspomagającymi ją mamami – panią Justyną Polasińską i panią Agnieszką Skowrońską, wybrali się na wycieczkę kolejką podmiejską do Teatru Wielkiego w Łodzi.

więcej

Pola Nadziei - 25.03.2017 r.

Od kilku lat Zespół Szkół nr 1 w Strykowie współpracuje ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu, które zajmuje się budową hospicjum stacjonarnego dla dorosłych. Na razie chorzy w terminalnym stadium choroby objęci są opieką hospicjum domowego, które zapewnia:

więcej

Powiatowy Konkurs Ekologiczny - I miejsce dla ucznia z Bratoszewic

Uczniowie Gimnazjum z Bratoszewic Agnieszka Szcześniak i Miłosz Kalinowski pod opieką p. Elżbiety Foks w dniu 6.04.2017 r. udali się na IX POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY do Zespołu Szkół Nr 1 w Zgierzu. Pierwszy etap konkursu polegał na pisemnym rozwiązaniu testu ekologicznego i testu o tematyce geograficznej z zastosowaniem mapy konturowej Polski.

więcej

Festiwal Sztuki Nauki i Techniki Łódź

Dziś (5.04.17r.) grupa uczniów z Gimnazjum z Bratoszewic pod opieką p. Elżbiety Foks wybrała się na XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki do Łodzi. Uczniowie udali się na Uniwersytet Łódzki, na wydział Biologii i Ochrony Środowiska, gdzie uczestniczyli w pokazach "Kolorowa różnorodność komórek - co z tego może wynikać?". 

więcej

Wyposażenie warsztatów w ramach projektu „Profesjonalni zawodowcy”

W związku z realizowanym w ZS nr 1 w Bratoszewicach projektem „Profesjonalni zawodowcy” zostały doposażone warsztaty m.in. Technikum Rolniczego.  W ostatnim czasie kierunek ten wzbogacił się o nowy agregat uprawowo – siewny, pług obracalny oraz opryskiwacz polowy.

więcej

Wystawa Wielkanocna

W tym roku po raz kolejny prace plastyczne świetlicy ZS nr 1 ze Strykowa dekorują Urząd Miejski w Strykowie. Szczególne podziękowanie składamy pani Sekretarz Annie Sasin za możliwość zaprezentowania dziecięcych umiejętności plastycznych w postaci tematycznych prac zbiorowych.

więcej

Książka dla dzieci

6 kwietnia w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwiecień) rozważaliśmy razem z zaproszonymi uczniami klas III Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie, jakie są zalety czytania książek już od najmłodszych lat dzieciństwa.

więcej

Artystyczny Stryków- występy dla rodziców

3 kwietnia na scenie Ośrodka Kultury i Rekreacji swoje występy miały dzieci z zespołu wokalnego "Samosiejka", grupy teatralnej "Pod sceną" i  grupy gitarowej. Instruktorzy zespołów tj. Rafał Mikołajewski, Marek Nowicki, Rafał Tomczyk wprowadzali  swoich podopiecznych na scenę, wraz z krótką informacją o nich.

więcej

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w bibliotece w Niesułkowie

Tradycją w niesułkowskiej bibliotece stało się pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci ( 2 kwiecień ). W tym roku uczniowie KL. I przybyli do biblioteki we wtorek 4 kwietnia wraz z wychowawczyniami : Panią Krystyną Kumidaj i Panią Olgą Lipińską.

więcej

Szkolny konkurs „English Mixer”

Pod koniec marca 2017 roku odbył się szkolny konkurs „English Mixer”, mający na celu popularyzowanie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Uczniowie poszczególnych klas ZS nr 1 z Bratoszewic przygotowali stoiska tematyczne, zgodnie z wylosowanym tematem- krajem.

więcej

Dyskusyjne Kółko Miłośników Książki w bibliotece w Niesułkowie

W czwartek - 30 marca do niesułkowskiej biblioteki przyszli uczniowie klasy IV SP w Niesułkowie wraz z wychowawczynią Panią Anną Lipińską. Uczestniczyli, jak co miesiąc, w zajęciach Dyskusyjnego Kółka Miłośników Książki. Tematem czwartkowego spotkania była twórczość szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, która to w 1989 r. odwiedziła Polskę odbierając tytuł doctora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.

więcej

Wiosna i Wielkanoc w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

W dniu dzisiejszym bibliotekarki ze Strykowa gościły w progach Przedszkola Sióstr Służebniczek w Strykowie, gdzie głównym tematem zajęć była Wiosna i Wielkanoc. Maluchy szybko i sprawnie opowiadały o zwiastunach wiosny, o pierwszych zwierzętach i roślinach pokazujących się po zimowej porze, a także o tradycjach związanych ze świętami wielkanocnymi, ich znaczeniu i symbolice.

więcej

Warsztaty plastyczne w DK Niesułków

Jak co roku z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych Dom Kultury w Niesułkowie zorganizował warsztaty plastyczne. Tym razem były to warsztaty przeznaczone dla seniorów, którzy pod bacznym okiem prowadzącej - Marty Fijałkowskiej wykonywali świąteczne dekoracje. 

więcej

Roztańczony Stryków

Warto było odwiedzić salę szkoły w Dobrej by podziwiać popisy najmłodszych naszych tancerek i tancerzy. Strykowski Ośrodek Kultury i Rekreacji prowadzi dwa zespoły taneczne Agat i Twix , podzielone na kilka grup wiekowych.

więcej

III Ogólnopolski Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „CZYTANIE JEST PRZYGODĄ”

Tomasz Pawlak uczeń klasy V SP nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie, autor wiersza „Poszukiwania Pacanowa”, otrzymał wyróżnienie w  III Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „CZYTANIE JEST PRZYGODĄ” w kategorii klas IV –VI. Tematem konkursu było samodzielne napisanie wiersza o Koziołku Matołku, najbardziej rozpoznawalnej postaci w twórczości Kornela Makuszyńskiego. Na konkurs wpłynęło 479 prac z wszystkich województw Polski.

więcej

Aktorzy i recytatorzy ze strykowskiej Jedynki najlepsi!!!

W VIII Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Wszystko gra” w Łodzi grupa Stryk Pstryk prowadzona przez Ewę Olszewską okazała się najlepsza spośród 26 grup biorących udział w przeglądzie. Zespół zdobył Złotą Maskę, a dwie dziewczynki zostały nagrodzone indywidualnie. Paulina Kowalska otrzymała Klakierka za najlepszą kreację aktorską w dwóch przedstawieniach („Kapuściane okulary” i „Inna?”), a Oliwia Rojek została wyróżniona za rolę babci w przedstawieniu „Inna”. To wielki sukces biorąc pod uwagę, iż w przeglądzie wzięło udział 441 uczestników.

więcej

FINAŁ IV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „WIEM CO JEM”

W dniu 23 marca 2017 roku odbył się finał IV Międzyszkolnego Konkursu „Wiem co jem” pod patronatem Burmistrza Strykowa p. Andrzeja Jankowskiego. Celem konkursu jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia, promocja zdrowego stylu życia, propagowanie racjonalnego żywienia poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie twórczego myślenia i kreatywności w związku z tematyką zdrowego odżywiania.

więcej

REKOLEKCJE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W BRATOSZEWICACH

W dniach 22, 23 i 24 marca 2017 r. odbyły się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla młodzieży ZS Nr 1 w Bratoszewicach. Trzy pierwsze lekcje odbyły się zgodnie z planem, a na czwartą godzinę klasy pod opieką nauczycieli szły na spotkanie z rekolekcjonistą.

więcej

Warsztaty wielkanocne

W środę 29 marca w Domu Kultury w Strykowie miały miejsce warsztaty tworzenia z koralików. Uczestniczki (ok. 25) osób pod okiem twórczyni ludowej Kazimiery Janowicz uczyły się wytwarzania motywów wielkanocnych z dwóch wielkości koralików szklanych.

więcej

Gminny Konkurs Artystyczny „Mam Talent” 2017

28 marca 2017r w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie po raz pierwszy odbył się Gminny Konkurs Artystyczny 2017 dla uczniów klas I-III. Stawili się uczniowie ze szkół z Bratoszewic, Koźla, Niesułkowa oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Strykowie, aby zaprezentować swoje wyjątkowe zdolności.

więcej

Wycieczka do Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi

10 marca uczniowie  klas III- Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Mechatronicznego wraz z wychowawcami p. Aleksandrą Jędrzejewską oraz p.  Ewą Piszczyńską udali się na wycieczkę do Łodzi. 

więcej

"Książka jest życiem naszych czasów"

Na dzisiejszych zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie uczniowie klas IV A i B Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie otrzymali kompendium wiedzy na temat książki, jej historii i budowy.

więcej

Prestiżowy konkurs „Fashion Debiut”

W tym roku prestiżowy konkurs „Fashion Debiut” organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, odbył się w głównej sali pokazowej Centrum Promocji Mody w Łodzi.  To była IV edycja pod hasłem „Ziemia”.

więcej

Z Antykiem w tle

22 marca 2017 r. grupa uczniów Gimnazjum Nr 1 w Strykowie pod opieką nauczycieli uczestniczyła w XV Festiwalu Kultury Antycznej, kultowej imprezie humanistów VIII LO, która odbyła się w Centrum Dialogu  im. Marka Edelmana w Łodzi. Przedsięwzięcie to w atrakcyjny sposób popularyzuje wiedzę o kulturze antycznej, ukazując jej dorobek z perspektywy współczesności.

więcej

Zajęcia plastyczne w ZS nr 1 w Strykowie

W tym roku ZS nr 1 w Strykowie obchodzi jubileusz 50- lecia. Z tej jakże pięknej okazji uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wykonali na zajęciach plastycznych pod kierunkiem swoich wychowawców prace przestrzenne przedstawiające budynek szkoły.

więcej

Zajęcia profilaktyczne – „Tolerancja” w ZS nr 1 w Strykowie

W miesiącu marcu odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez panią pedagog ZS nr 1 w Strykowie Małgorzatę Dzieciuchowicz, których celem było przybliżenie uczniom problemów ludzi niepełnosprawnych oraz kształtowanie tolerancji i taktu.

więcej

Pięćdziesiąty raz w murach naszej szkoły witamy wiosnę!

A  czy ja na pewno jestem w ZS Nr 1? Czy na pewno jest rok 2017? Niemożliwe, chyba zgubiłam się w czasie i przestrzeni!!!

więcej

Wolontariusze z SP NR 1 w Strykowie na akcji „ Pola Nadziei”.

W sobotę 25 marca 2017 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie, jak co roku, wzięli udział w akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum Jana Pawła II w Zgierzu.

więcej

Wiosna zawitała do biblioteki w Niesułkowie

21 marca 2017 r. - we wtorek o godz.11.00 do biblioteki w Niesułkowie przybyła Pani Wiosna obsypana kwiatami. Spotkała się z uczniami z klas 0 - III  SP w Niesułkowie, aby poczytać im o wiosennych obyczajach w Bullerbyn opisanych w książce A. Lindgren " Wiosna w Bullerbyn ". 

więcej

Dzień wody w Bratoszewicach

W dniu 21 marca 2017 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach uczniowie klas II gimnazjum przeprowadzili akcję z okazji Światowego Dnia Wody. W tym dniu uczniowie szkoły wraz z nauczycielami zaakcentowali uczestnictwo w akcji niebieskim strojem.

więcej

Realizacja projektu GIODO „MOJE DANE MOJA SPRAWA”.

Uczniowie ZS Nr 1 w Bratoszewicach po raz kolejny wzięli udział w realizacji projektu edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony danych Osobowych „Twoje Dane – Twoja Sprawa”. W 2017 roku obchodzony jest jubileusz 20- lecia prawa do ochrony danych osobowych w Polsce.

więcej

Lekcja otwarta z zajęć technicznych w WODN w Zgierzu.

22 marca 2017 r.  grupa uczniów   klasy V ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im.  Wł. Jagiełły w Strykowie pod opieką pani Mirosławy Szostak uczestniczyła w lekcji otwartej z zajęć technicznych w WODN w Zgierzu. Zajęcia dotyczyły obróbki materiałów drewnopochodnych.

więcej

Sukcesy Agatu w Kartuzach

W dniach 17-19 marca br. Zespół Agat działający przy Ośrodku Kultury brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Kartuzach. Agatki zaprezentowały 11 układów tanecznych w kategoriach tanecznych: taniec współczesny, show dance, jazz, inne formy tańca, formacje i mini formacje w trzech kategoriach wiekowych. Wyjazd okazał się niemałym sukcesem. Wszystkie zaprezentowane układy stanęły na podium konkursu.

więcej

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Koźlu wzięli udział w XVI Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli Papli w Ozorkowie.

Dnia 9 marca 2017r. uczniowie z koła dramowego w Szkole Podstawowej w Koźlu wzięli udział w XVI Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli Papli w Ozorkowie. Na scenie zaprezentowali przedstawienie pt. „ Zabawa w Śpiącą Królewnę”. W  przedstawieniu wzięły udział dziewczyny z klasy IV i III.

więcej

Na Dzień Kobiet Dzień Czeski w DK Niesułków

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Kobiet dla piękniejszej części naszego społeczeństwa przygotowujemy spotkanie z kulturą innego kraju. Po tak egzotycznych spotkaniach jak Dzień Japoński czy Chiński przyszedł czas na spotkanie z kulturą naszych południowych sąsiadów. 

więcej

Tradycje i obrzędy wiosenne w literaturze i sztuce.

10 marca odbyły się zajęcia w ramach Kółka Dyskusyjnego Książki. Tematem przewodnim były Tradycje i obrzędy wiosenne w literaturze i sztuce. Spotkanie miało na celu przybliżenie tradycji i obrzędów polskich, które od pokoleń kultywowane są w różnych regionach kraju.

więcej

"Ram, pam, pam ! Szukamy wiosny tu i tam!"

3 i 17 marca bibliotekarki gościły w Przedszkolu Samorządowym na cyklicznych zajęciach w ramach Książki Malucha. Tym razem tematem przewodnim była "Wiosna w literaturze dla dzieci".

więcej

Apli-Papli w Ozorkowie

W dniu 8 marca w Ozorkowie odbył się XVI Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych "Apli-Papli". Strykowska grupa teatralna "Pod sceną" pod kierunkiem Rafała Mikołajewskiego zadebiutowała ze swoim nowym spektaklem pt."Trójkątna bajka". Głosami jury nasz zespół otrzymał I Miejsce.

więcej

Stryków vice mistrzami powiatu w koszykówce.

9 marca 2017 r. uczniowie Gimnazjum Nr 1 ze Strykowa wzięli udział w powiatowych zawodach w piłce koszykowej. Nasi zawodnicy bronili mistrzostwa, które zdobyli w ubiegłym roku. Szkoła nasza trafiła do grupy razem z rówieśnikami ze Zgierza. Mistrzowie grup spotkali się w wielkim finale natomiast drużyny, które zajęły drugie miejsce w grupie w meczu o trzecie miejsce.

więcej

Klasa "0" ze SP w Niesułkowie poznaje niesułkowską bibliotekę

W piątek 10 marca do niesułkowskiej biblioteki przybyli uczniowie klasy "0" ze SP w Niesułkowie wraz z wychowawczynią Panią Beatą Krawczyk. Najmłodsi czytelnicy  w większości sami jeszcze nie czytają. Niektórzy z nich przychodzą do biblioteki wypożyczać książki razem z rodzicami, którzy to czytają swoim pociechom.

więcej

Sukcesy Agatek w Wieluniu

11 marca kilka grup zespołu tanecznego AGAT pod okiem instruktorki Agnieszki Waszkiewicz brało udział w turnieju tańca Wieluński Dance w Wieluniu.

więcej

Apel okolicznościowy z okazji Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Dnia 2 marca 2017 r. w ZS Nr 1 w Bratoszewicach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Na wstępie Pani Dyrektor Magdalena Mackiewicz przypomniała jak ważną rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży pełni historia, również i ta bardzo bolesna.

więcej

Konkurs czytelniczy: „Podania i legendy naszego regionu”

W dniu 9 marca 2017 roku odbył się szkolny Konkurs czytelniczy: „Podania i legendy naszego regionu”, przybliżający wiedzę w ramach lokalnego dziedzictwa kulturowego czyli tzw. „Małych Ojczyzn”.

więcej

Wycieczka zawodowa

6 marca br. uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych  mieli okazję zwiedzić Hotel Tobaco - butikowy obiekt w centrum Łodzi. Hotel ten powstał w dawnej fabryce wełny, która po wojnie stała się siedzibą Wytwórni Papierosów. Tobaco to połączenie surowości industrialnej architektury z energetyzującymi, designerskimi wnętrzami oraz nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. 

więcej

Wystawa z okazji Dnia Kobiet

Eugeniusz Bodo już w 1933 roku śpiewał „Ach te baby! Czym by bez nich był ten świat? / Co tu łgać, co tu kryć, / Spróbuj bez baby żyć, / Gdy ci uda się taka sztuka, toś jest chwat!”. Jak wyglądałby świat bez mężczyzn? Możemy się tylko domyślać z „Seksmisji” jednego z najlepszych filmów Juliusza Machulskiego. Ale jak wyglądałby świat bez kobiet? O tym nawet nie śnili  najwięksi filozofowie. Zatem dzień 8 marca warto uczcić w sposób szczególny.

więcej

Wycieczka najlepszych uczniów

Dnia 1 marca 2017 roku odbyła się wycieczka najlepszych uczniów z ZS nr 1 w Bratoszewicach, w ramach nagrody za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017.  Uczniowie wraz z opiekunem p. Anną Wójcik wybrali się do Łódzkiej Manufaktury.

więcej

Zabawa ostatkowa

W dniu 28 lutego br. odbyły się w ZS nr1 w Bratoszewicach ostatki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy, która polegała na przebraniu się w odpowiedniej tematyce kolorystycznej; w zależności od indywidualnych pomysłów każda klasa miała za zadanie dodatkowo „odznaczyć się” dowolnie wymyślonym znakiem, charakterystycznym tylko dla danego zespołu. Zwycięzcami okazali się uczniowie klas II i III Technikum Żywienia, którzy otrzymają słodkie upominki.

więcej

„Paryski romans” na Dzień Kobiet.

„Paryski romans”, piękne panie i eleganccy panowie, największe operetkowe przeboje. Cóż więcej trzeba. Widownia w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie wypełniła się po brzegi. Nie był to pierwszy występ w naszym mieście Teatru Muzycznego IWIA. Już wcześniej przekonaliśmy się , że ci artyści  gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie.

więcej

Festiwal Dziecięcej Książki Artystycznej

W piątek w Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie odbyło się wręczenie nagród w kolejnej edycji Festiwalu Dziecięcej Książki Artystycznej. W tegorocznej zimowej edycji wzięło udział ok pięćdziesięciu obiektów, asamblaży, reliefów stanowiących twórczą odpowiedź na zagadnienie książki artystycznej.

więcej

Barwy Szczęścia

Dzięki uprzejmości kierownika produkcji serialu pana Krzysztofa Suchaniaka po raz drugi mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca reżyser, aktorów, dźwiękowców, pań charakteryzatorek, rekwizytorów i innych pracowników obsługi planu. Tym razem szczęśliwcami, którzy mogli tego doświadczyć byli uczniowie i nauczyciele z SP Niesułków.

więcej

Półfinał „Szkolnego Master Szefa”

16 lutego 2017 roku odbył się w naszej szkole półfinał konkursu „Szkolny Master Szef”. W rywalizacji uczestniczyły cztery dwuosobowe zespoły uczennic klas gastronomicznych. Tematem wiodącym zarówno w kuchni, jak i w tematyce nakrycia stołu była „Kolacja dla zakochanych”. Uczennice miały 90 minut na przyrządzenie swojej konkursowej potrawy. Przed zmaganiami kulinarnymi przystąpiły do nakrycia stołu.

więcej

Konkurs profilaktyczny ,,Świadome planowanie rodziny- test wiedzy o antykoncepcji, HIV i AIDS”

W dniu 16 lutego 2017 roku odbył się szkolny konkurs pt.: ,,Świadome planowanie rodziny- test wiedzy o antykoncepcji, HIV i AIDS”. Uczniowie otrzymali wcześniej od pedagoga szkolnego materiały do nauki. Test składał się z 45 pytań otwartych i zamkniętych, za które maksymalnie uczestnicy mogli otrzymać 50 punktów. W konkursie wzięło udział 7 klas naszej szkoły.

więcej

Walentynkowe Dyskusyjne Kółko Miłośników Książki w bibliotece w Niesułkowie

"Kochać jest nie dość, trzeba umieć kochać i trzeba umieć nauczyć miłości " - tym cytatem z utworu "Quo vadis" H. Sienkiewicza rozpoczęło się spotkanie Dyskusyjnego Kółka Miłośników Książki w bibliotece w Niesułkowie, która to w środę 15 lutego zamieniła się w artystyczną herbaciarnię "ROMANTICA", serwującą strawę dla ciała i duszy.

więcej

XV Gminny Konkurs Literacki

Dnia 16 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbył się   XV Gminny Konkurs Literacki pt.: „Kto najlepiej poznał mity?” przygotowany przez panie: Krystynę Jesionowską i Mirosławę Szostak. Dekorację przygotował  pan Krzysztof Wosik. W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas  piątych  z terenu gminy Stryków.

więcej

Pierwszy czytelnik 2017 roku

Jak co roku, także i w tym biblioteka w Niesułkowie uhonorowała pierwszego czytelnika przekraczającego progi biblioteczne w Nowym Roku. Dnia 2 stycznia jako pierwsza odwiedziła bibliotekę Pani Cecylia Borowska, mieszkanka Niesułkowa Kolonii, była Pani sołtys wsi Niesułków Kolonia.

więcej

Bal karnawałowy w szkole podstawowej w Bratoszewicach

14 lutego uczniowie szkoły podstawowej w Bratoszewicach bawili się na balu karnawałowym. Zabawę uatrakcyjniały gry, zabawy i konkursy prowadzone przez DJ-a oraz animatorów. W czasie zabawy uczniowie mogli poznać najbardziej popularne tańce w Europie np. walc wiedeński, polonez, kankan. Dużą atrakcją dla dzieci była foto-budka, w której uczniowie mogli robić zdjęcia w fajnych przebraniach i perukach.

więcej

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 10 lutego 2017 roku o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach  rozpoczęła się  uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłych gości, zwłaszcza babcie i dziadków, powitała Pani Dyrektor Ewa Piórkowska. Uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali część artystyczną i słodki poczęstunek.

więcej

Walentynkowe szaleństwo

We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w ZS nr 1 w Bratoszewicach Dzień św. Walentego. Z tej okazji młodzież przygotowała gazetki okolicznościowe, z których to można było pozyskać informacje na temat historii święta, jak również i tradycji z nim związanych. Na korytarzach pojawiły się różnorodne serduszkowe dekoracje, a w szkolnej kawiarence przy blasku świec odbył się słodki poczęstunek. Zakochani szczęśliwcy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoją Walentynką.

więcej

ETAP OKRĘGOWY UWIUR

Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych z naszej szkoły zostali zakwalifikowani uczniowie:

więcej

Dzień Zakochanych, dzień życzliwości, okazywania sympatii, miłości…

Walentynki można spędzić w różnoraki sposób: jedni oglądają romantyczne historie, drudzy jedzą czekoladowe serduszka, chodzą na spacery, wręczają sobie walentynki.

więcej

"Za wszystko płaci się pieniędzmi. Za miłość - tylko miłością"

Istnieje wiele tradycji związanych ze świętowaniem Walentynek. 14 lutego w wielu krajach na całym świecie jest obecnie dniem, w którym zapominamy o napiętym grafiku zadań i staramy się go spędzić z ukochaną osobą. Walentynkowe uroczystości różnić się mogą wielkością i zakresem, ale w tradycyjnym znaczeniu Dzień Zakochanych jest okazją do wyznania ukochanej osobie jak bardzo zależy nam na niej i ile ona dla nas znaczy.

więcej

Wizyta uczniów w studio filmowym

Wtorek 7 lutego z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczniów i opiekunów z SP w Dobrej, a to dzięki uprzejmości producentów serialu „Barwy szczęścia”, którzy zgodzili się na wizytę uczniów w studio filmowym. W niepozornej z wyglądu hali produkcyjnej nagrywane są  losy bohaterów serialu.

więcej

Wystawa pamiątek sportowych

Już po raz trzeci mogliśmy gościć w Domu Kultury w Niesułkowie, kolekcjonerów pamiątek sportowych zrzeszonych w łódzkim klubie kolekcjonera. Podczas giełdy można było podyskutować o kolekcjonerstwie, o łódzkim (i nie tylko) sporcie a także wymienić, kupić, sprzedać wszelkie pamiątki sportowe.

więcej

Wieczór kolęd w Niesułkowie

W tym roku 22 stycznia był długo wyczekiwanym dniem, wszystko to za sprawą kolejnego już „Wieczoru Kolęd” zorganizowanego przez nasz dom kultury wspólnie z KGW Lipka i Zespołem „Lipkowianka”. Jak co roku mimo iż złowieszczo krążący wirus zdziesiątkował zarówno publiczność jak i wykonawców sala widowiskowa wypełniła się po brzegi. 

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie.

Dzień Babci i Dzień Dziadka jest wspaniałą okazją do pielęgnowania rodzinnych uczuć, dlatego uczniowie kl. I, IIA, IIB, IIIA, IIIB chcąc podziękować Babciom i Dziadkom za miłość i oddanie zaprosili Ich do szkoły na uroczystość z okazji tego święta. Ten wieczór miał przywołać miłe wspomnienia, dlatego też uczniowie zaprezentowali się tanecznie i wokalnie do znanych utworów sprzed lat.

więcej

Wycieczka do planetarium z Zespołu Szkół Nr w Bratoszewicach

W czwartek 9 lutego 2017 roku uczniowie klasy 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratoszewicach pod opieką nauczycieli p. Iwony Ciecińskiej, p. Doroty Pacewicz, p. Małgorzaty Rutkowskiej i p. Piotra Banaszka wybrali się na wycieczkę do najnowocześniejszego planetarium EC1 w Polsce.

więcej

KOBRANOCKA w Strykowie

Minęło ponad 30 lat od czasu gdy zespół Kobranocka wprowadził na listy przebojów swój pierwszy utwór. Twórczość tak długowiecznych kapel łączy pokolenia. Podobnie było na koncercie w Strykowie.

więcej

Rozpoczęła się realizacja Projektu „Profesjonalni zawodowcy” w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach.

W dniu 7 listopada 2016 r.  p. Burmistrz gminy Stryków p. Andrzej Jankowski podpisał umowę Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego p. Arturem Bagieńskim i Członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego p. Joanną Skrzydlewską o dofinansowanie naszego  Projektu „Profesjonalni zawodowcy”, w ramach Osi priorytetowej XI. Edukacja Kwalifikacje Umiejętności, Poddziałania XI.3.1 Kształcenie zawodowe. Projekt będzie realizowany w naszej szkole od 1 stycznia 2017 r. do 30 września 2018 r. i obejmie swoim działaniem 41 uczniów i 3 nauczycieli przedmiotów zawodowych.  Łączna wartość projektu 281 068,43 zł w tym dofinansowanie ze środków europejskich  238 908,16 zł (85%), ze środków dotacji celowej 14 025,45 zł (4,99%); wartość wkładu własnego 28 134,82 zł  co stanowi 10,01%.

więcej

MISTRZ PAMIĘCI W ZS1 STRYKÓW!

Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie ma zaszczy ogłosić, iż nasi dwaj  piątoklasiści to prawdziwi MISTRZOWIE PAMIĘCI.  Uczniowie którzy wykazali się doskonałą pamięcią oraz ogromną wiedzą to Mikołaj Kielak, który został laureatem II stopnia oraz  Andrzej Strasik, który otrzymał miano laureata III stopnia.

więcej

Kolejne ferie organizowane w bibliotece w Niesułkowie odeszły do przeszłości

Kolejne ferie organizowane w bibliotece w Niesułkowie odeszły do przeszłości. A działo się oj działo !!! W pierwszym tygodniu odbyły się zajęcia plastyczne "Kolorowa sól", turniej pięknego czytania "Pytanie i czytanie", zajęcia plastyczno-sportowe "Urodziny Kubusia Puchatka", zajęcia kulinarne "Czarodziejska pizza", konkurs plastyczny "Żyjcie nam sto lat - laurka dla Babci i Dziadka".

więcej

Akcja „Zima z OHP”

W dniach 23-27 stycznia 2017 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie odbywały się półkolonie zimowe w ramach akcji „Zima w OHP”. W zimowisku uczestniczyła 30 dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat. Uczestnicy pochodzili z gminy Stryków. Półkolonie zostały dofinansowane z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie.

więcej

Ferie zimowe w bibliotece w Bratoszewicach

Ferie zimowe to wolny czas spędzony nie tylko przed komputerem, czy nawet na świeżym powietrzu wśród zasp śnieżnych. Ten wolny czas można wykorzystać bardzo kreatywnie, m. in. uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Bratoszewicach. W tym okresie biblioteka  zaplanowała warsztaty plastyczne, kulinarne, turnieje gier planszowych, czy konkurs na najlepszego oratora.

więcej

Ferie zimowe - podsumowanie

Ferie zimowe podobnie jak wakacje to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie wraz z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które trwały przez dwa tygodnie od 16 do 27 stycznia. Był to miły czas, spędzony w aktywny sposób. Program ferii był bogaty w różnorodne zajęcia, tak by każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie interesującego.

więcej

Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Tenisie Stołowym

W dniu 10 stycznia br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Tenisie Stołowym. Miło nam poinformować, iż nasi reprezentanci szkoły- Dominik Pietrasiak i Szymon Prusinowki brawurowo wygrali wszystkie mecze w swojej grupie, oddając tylko jeden punkt przeciwnikom z SMS LO Aleksandrów Łódzki; tym samym awansowali do półfinału, który wygrali  ze zgierską "Budowlanką".

więcej

Studniówka klas maturalnych

Bal studniówkowy to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia szkoły średniej, to chwila na którą młodzi ludzie czekają i bardzo starannie się do niej przygotowują. Odświętne stroje i dobrane fryzury świadczą o szczególnym charakterze tego spotkania.

więcej

Krok do przodu.

Zespół Szkół nr 1 w Strykowie po raz kolejny z powodzeniem bierze udział w europejskich projektach edukacyjnych. Od połowy listopada 2016 roku nasza szkoła uczestniczy programie Erasmus+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej” (akcja K1 sektora Edukacja szkolna). Nasz projekt, „Krok do przodu”, finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Głównym celem projektu jest  „nabycie kompetencji kluczowych i zawodowych przez przedstawicieli kadry pracującej w placówkach oświaty dzięki udziałowi w zagranicznych mobilnościach”.

więcej

Ferie w DK Niesułków

Trwają ferie w niesułowskim domu kultury. Jak co roku dla naszych milusińskich przygotowaliśmy moc atrakcji. Pierwszego dnia ferii gościliśmy panią Paulinę z łódzkiej księgarni "TAK CZYTAM",  która wpierw przeczytała fragment książki o historii WOŚP a następnie dzieci wykonały ilustracje do przeczytanego tekstu.

więcej

Bal Karnawałowy w Szkole Podstawowej w Koźlu

W dniu 12 stycznia  w Szkole Podstawowej w Koźlu odbył się  Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców. Już od samego rana trwało radosne zamieszanie. Dzieci w klasach szykowały  dobre humory i nie mogły wysiedzieć na pierwszej (jedynej tego dnia) lekcji.

więcej

Jasełka w SP w Koźlu

W dniu 22.12.2016r. w Szkole Podstawowej w Koźlu uroczyście zostały wystawiona Jasełka. Opieki nad przedsięwzięciem podjęła się pani Małgorzata Komorowska. Pomagała jej pani Marianna Krysiak (wychowawczyni klasy II)i pan Marek Nowicki (wsparcie od strony muzycznej i plastycznej).

więcej

"Kędyż Go szukać- czyli Pastorałki z gwiazdami"

W dniu 8 stycznia 2017r. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbył się koncert pastorałek i kolęd. Na scenie wystąpili: Przemysław Branny, Dariusz Kordek, Łukasz Lech, Magdalena Piotrowska, Anna Sokołowska.

więcej

Pomoc dla Aleppo

Klasa I TRŻ oraz klasa II TŻ zajęły II miejsce w ogólnopolskim konkursie ,,Pomoc dla Aleppo" organizowanym przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom. Konkurs polegał na przygotowaniu przez klasę plakatu zachęcającego do zbiórki środków dla dzieci w Aleppo.

więcej

Spotkanie z reprezentantami wyższych szkół wojskowych

8 grudnia 2016 roku w naszej szkole gościli reprezentanci wyższych szkół wojskowych- Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił  Powietrznych w Dęblinie i Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Nasi uczniowie z Liceum Służb Mundurowych byli zachęcani przez przybyłych gości do podjęcia studiów na w/w kierunkach wojskowości.

więcej

Szkolna wigilia

22 grudnia, jak co roku, w ostatnim dniu nauki przypadającym przed świętami Bożego Narodzenia, odbyło się w naszej szkole wigilijne spotkanie. W ten świąteczny czas wprowadzili nas uczniowie klasy II Technikum Żywienia, którzy pod kierunkiem wychowawcy- pani Anny Wójcik, przygotowali program artystyczny.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2052093 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program kwiecień 2017