Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2017  /  Kultura i Oświata  /  

Treść strony

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Dnia 23 czerwca 2017 r.  w ZS Nr 1 w Bratoszewicach, jak w innych polskich szkołach, odbyło się zakończenie roku szkolnego. Uroczystość ta rozpoczęła się od przemówienia pani dyrektor Magdaleny Mackiewicz, która powitała przybyłych gości- wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Strykowie pana Grzegorza Kozłowskiego. Był to również moment, w którym wręczono Nagrodę Burmistrza Miasta Stryków, którą otrzymała Patrycja Mikoś z klasy I LO oraz Anna Rychlik z klasy III TŻ.

więcej
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017
 Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Festyn Integracyjny LUZ i Sobótki

Dnia 24.06.2017 r. nad Zalewem w Strykowie od godz. 15 odbył się Festyn Integracyjny LUZ, czyli LUbię Zdrowie zorganizowany przez Zarząd Osiedla Wschód i Urząd Miejski we współpracy z Domem Kultury w Strykowie. W programie festynu znalazł się: „Bieg po zdrowie”, Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Strykowa, pokaz karate Okinawa Shorin Rju oraz blok konkursów i zabaw prowadzony przez klaunów i szczudlarzy z Teatru MUZA. 

więcej

FINAŁ IV EDYCJI KONKURSU „SZKOLNY MASTER SZEF”

14 czerwca 2017 roku odbył się finał IV edycji Szkolnego Master Szefa. Tematem przewodnim był „Lekki obiad w ogrodzie”. Uczennice klas gastronomicznych miały do wykonania dwa zadania: wykonać potrawę oraz nakryć stół dla dwóch osób zgodnie z podaną tematyką. Czas na wykonanie potrawy konkursowej obejmował 120 minut.

więcej

Zwycięzcy „Super Klasy”

W dniu 23 czerwca 2017 roku, podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego, została zakończona kolejna edycja konkursu „Super Klasa. W tym roku szkolnym tytuł wraz z pucharem, otrzymali po raz pierwszy w dziejach historii szkoły zeszłoroczni laureaci konkursu- klasa III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Wychowawca- pani Ewa Piszczyńska nie kryła dumy, odbierając powtórnie gratulacje i pamiątkowy dyplom. Główną nagrodą, jaką jest wycieczka, zwycięzcy otrzymają już we wrześniu. Serdecznie gratulujemy!

więcej

Wierszyki łamiące języki

W dniach 07-09.06.2017r. na terenie trzech szkół z gminy Stryków odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI dedykowanego uczniom klas I-III, którzy uczestniczyli w zajęciach logopedycznych w roku szkolnym 2016/2017. Celem organizowanego konkursu jest propagowanie wśród najmłodszych uczniów dbałości o poprawną, wyraźną artykulację i prawidłową prozodię mowy.

więcej

III Gminna Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Stryków 2017

W dniu 13.06.2017 r. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie pod patronatem Burmistrza Strykowa odbyła się III Gminna Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Stryków 2017. Zebranych uczniów, opiekunów oraz zaproszonych gości przywitała Pani Anna Rosak inspektor ds. ochrony środowiska wydziału Rolnictwa, Środowiska i Gospodarki Gruntami Urzędu Miejskiego w Strykowie.

więcej

Spotkanie z ratownikiem medycznym

W dniu 9 czerwca 2017 roku odbyły się spotkania klas pierwszych z ratownikiem medycznym. Zajęcia profilaktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej, dotyczące bezpiecznych wakacji, prowadził ratownik medyczny mgr Konrad Miedziński – praktyk, z kilkuletnim stażem pracy w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łodzi.

więcej

Angielski w sportowej odsłonie.

Dnia 14 czerwca 2017 w Szkole Podstawowej nr 2 w Strykowie odbył się Konkurs Języka Angielskiego „We love sport” dla klas IV-V. Szesnastu reprezentantów tych klas zostało losowo przydzielonych do  4 grup, aby zmierzyć się w konkurencjach sportowo-językowych. 

więcej

ZS nr 1 w Strykowie: Pierwsze pięć mobilności za nami!

Od połowy listopada 2016 roku W Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie realizowany jest projekt edukacyjny „Krok do przodu”, który finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Głównym celem projektu jest  „nabycie kompetencji kluczowych i zawodowych przez przedstawicieli kadry pracującej w placówkach oświaty dzięki udziałowi w zagranicznych mobilnościach”.

więcej

Piknik Rodzinny w Niesułkowie

W miniony piątek po raz pierwszy w nowej formule odbył się Piknik Rodzinny "Wkrótce wakacje". W tym roku piknik zorganizowaliśmy nie tradycyjnie w niedzielę ale w w piątek. Był to przysłowiowy "strzał w dziesiątkę".

więcej

Jak nie czytam, jak czytam

Jak największa liczba czytających w jednym momencie – to główny, ale nie jedyny cel ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”, która odbyła się w Szkole Podstawowej w Niesułkowie.

więcej

HARCE NA GITARCE

W dniu 9 czerwca br. na stacji PKP odbył się koncert pn."Harce na gitarce", podsumowujący cały rok pracy grupy gitarowej. Podczas koncertu dzieci oraz ich rodzice mieli okazję obejrzeć premierę teledysku pt. "Gitarowa piosenka"- do obejrzenia którego  gorąco zachęcamy. Utwór został nagrany w maju tego roku. Biorą w nim udział wszystkie dzieci należące do grupy. Tytułową piosenkę wykonała Julia Rosak.

więcej

Obóz szkoleniowy kadetów z Liceum Ogólnokształcącego - Służb Mundurowych na poligonie Raków 29.05 - 2.06.2017

Kadeci z klas pierwszej  i drugiej LO w dniach 29.05/02.06  uczestniczyli w szkoleniu na poligonie Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych w Rakowie, niedaleko Wrocławia. Na poligon przybyli kadeci z różnych szkół w Polsce, w sumie zgrupowanie liczyło 250 osób.

więcej

Sukcesy plastyczne dzieci z pkp

Koniec roku szkolnego obfituje w znaczne sukcesy plastyczne dzieci, które uczęszczają do trzech grup warsztatów plastycznych w Stacji Kultura na Dworcu PKP w Strykowie, działających przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie. 6 i 7 czerwca br. dzieci odebrały nagrody i wyróżnienia za udział w kilku konkursach na szczeblach powiatowym, wojewódzkim i ogólnopolskim.

więcej

Podsumowanie I edycji zajęć z programowania w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Apki++”

18 maja 2017 r. odbyły się ostatnie zajęcia z programowania w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Apki++”, do którego przystąpiła również nasza szkoła. Projekt był realizowany we współpracy z Fundacją Media 3.0. Zajęcia odbywały się raz w tygodniu – w czwartki w okresie od  9.02.2017 r. do 18.05.2017 r. i trwały 90 minut. 

więcej

Bibliotekarz na chodzie

4 czerwca w niedzielne południe, bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie brały udział w niezwykłym spacerze. Akcję organizowała filia Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Zgierzu oraz biblioteka szkolna Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie.

więcej

Bliżej teatru, bliżej życia…

W piątek 2 czerwca br uczniowie klas I TLM, II TŻ, III TR oraz zainteresowani absolwenci szkoły wybrali się wraz z opiekunami: p. Anną Pieczykolan, p. Agatą Pietrzak i p. Anną Wójcik na sztukę „Przyjazne duchy”, która rozegrała się na deskach Teatru Nowego w Łodzi.

więcej

Rodzinny Festyn z okazji Dnia Bratoszewic

Dzień 3 czerwca 2017 roku był wyjątkowym dniem dla wszystkich Bratoszewiczan – tego dnia mieszkańcy spotkali się na organizowanym już po raz 13 – Dniu Bratoszewic. Tegorocznemu spotkaniu przyświecało hasło „W zdrowym ciele – zdrowy duch”.

więcej

Rozstrzygnięcie konkursu czytelniczego

W dniu dzisiejszym rozstrzygnięto konkurs czytelniczy MISTRZ CZYTANIA MIASTA STRYKÓW, który Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie ogłosiła we wrześniu 2016 roku. Konkurs adresowany do przedszkolaków, uczniów klas O - VI i gimnazjum szkół miasta Stryków. W konkursie mogli brać udział wszyscy uczniowie szkół i przedszkoli miasta Strykowa, którzy zostali zarejestrowani w roku szkolnym 2016/2017 zarówno w bibliotekach szkolnych jak i w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie, oraz korzystali ze zbiorów w/w placówek bibliotecznych. 

więcej

Tajemnice słowników

W ostatnim czasie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie przeprowadzony został cykl lekcji z przysposobienia bibliotecznego. Tematem zajęć, które odbyły się 22, 29, 31 maja oraz 2 czerwca były Tajemnice słowników.

więcej

Dzień Dziecka

Jest taki dzień, chyba jedyny w roku szkolnym, gdy cały, calutki dzień upływa tylko i wyłącznie na przyjemnościach. Ten dzień to oczywiście pierwszy czerwca. Uczniowie gimnazjum tego dnia spotkali się na apelu, podczas którego pan dyrektor Eugeniusz Jacel złożył wszystkim dzieciom ( tak, tak, gimnazjaliści to wciąż dzieci) życzenia i osłodził poranek słodkim wafelkiem.

więcej

Dzień Dziecka w niesułkowskiej bibliotece

Dzień Dziecka uczniowie klasy IV SP w Niesułkowie świętowali w niesułkowskiej bibliotece. Przyjmując zaproszenie bibliotekarki uczestniczyli w zajęciach Dyskusyjnego Kółka Miłośników Książki i właśnie 1 czerwca poddani zostali próbie w Lekturiadzie - quizie opartym na telewizyjnej Familiadzie, a sprawdzającym wiedzę uczniów z lektur czwartoklasisty.

więcej

Wycieczka do Rogowa

31 maja br. uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz II Technikum Rolniczego udali się do Rogowa. Celem wycieczki było między innymi pogłębianie zainteresowań przyrodniczych.

więcej

Dzień Zdrowia- „Twoje zdrowie w Twoich rękach”

W dniu 30 maja 2017 r. odbył się w ZS nr 1 w Bratoszewicach odbył się Dzień Zdrowia zorganizowany pod hasłem „Twoje zdrowie w Twoich rękach”. Był to dzień poświęcony profilaktyce chorób cywilizacyjnych oraz uzależnień.

więcej

"Rodzina - zawsze razem, ręka w rękę, obok siebie"

Tematem dzisiejszych zajęć, na których gościli uczniowie klasy "O" B Szkoły Podstawowej nr 2, była właśnie rodzina i jej wartości. Rozmawialiśmy o Dniu Matki, Dniu Dziecka i Dniu Taty - o świętach, które łączą całą rodzinę i są doskonałym momentem okazania i wyznania miłości i przywiązania do najbliższych.

więcej

Finał III Międzypowiatowego Konkursu Fotograficznego/Handmade.

25.05.2017 r. w WODN w Zgierzu odbyła się gala finałowa III Międzypowiatowego Konkursu Fotograficznego „Las i jego mieszkańcy” i III Międzypowiatowego Konkursu Rękodzielniczego „ Czas na Handmade”. Gminę Stryków reprezentowało 10 uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły i uczeń Gimnazjum Nr 1.

więcej

Biwak szkoleniowy dla uczniów klas mundurowych

Uczniowie z klas mundurowych I i II LO wzięli udział w biwaku szkoleniowym, zorganizowanym na terenie ZS NR 1 w Bratoszewicach. Od 19 do 21 maja kadeci mieli możliwość sprawdzić zdobytą wiedzę teoretyczną w praktyce. W sobotę gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej w Zgierzu, którzy prowadzili szkolenie z technik kryminalistyki.

więcej

III Bieg terenowy z elementami pierwszej pomocy i wiedzy pożarniczej

W dniu 19.05.2017 r. na terenie ZS nr 1 w Bratoszewicach odbył się III Bieg terenowy z elementami pierwszej pomocy i wiedzy pożarniczej. W zawodach wzięło udział siedemnaście trzyosobowych zespołów, w tym dziesięć z nich reprezentowało gimnazja a siedem szkoły średnie.

więcej

Wycieczka do Hotelu Tabaco

22 maja bieżącego roku uczniowie klasy II TŻ udali się na wycieczkę zawodową do Hotelu Tabaco, butikowego obiektu położonego w centrum Łodzi, zdobywcy wielu prestiżowych nagród hotelarskich.

więcej

Biżuteria dla mam w niesułkowskiej bibliotece.

"Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi, nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki." Takim cytatem rozpoczęły się dwugodzinne warsztaty biżuteryjne w niesułkowskiej bibliotece w najwspanialszym dniu roku -   26 maja -  w Dniu Mamy.

więcej

AGAT uczestniczył w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Łódź You Dance

W niedzielę 28 maja'17, zespół Taneczny AGAT uczestniczył w I Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego Łódź You Dance w hali MOSiRu w Łodzi, gdzie poziom był niezwykle wysoki. Zespoły przyjechały niemalże z całej Polski - Warszawy, Gdańska, Szczecina czy Skarżyska-Kamiennej - prezentując układy taneczne, formacje, duety i solówki - łącznie kilkaset prezentacji

więcej

Gminny konkursu jęz. angielskiego „English Is Fun”

W dniu 17 maja w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyła się czwarta edycja gminnego konkursu jęz. angielskiego „English Is Fun.” Podtytuł brzmiał „Tasty & Healthy ”i  był bardzo smaczny gdyż dotyczył jedzenia i gotowania.

więcej

" Pióro jest wspaniałym berłem " - lekcja biblioteczna

We wtorek - 23 maja - do niesułkowskiej biblioteki przybyli uczniowie klasy VI  SP w Niesułkowie wraz z nauczycielem - bibliotekarzem Panią Jolantą Walak. Uczniowie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej tematycznej " Pióro jest wspaniałym berłem - quiz o pisarzach i książkach ".

więcej

Na łące z klasą O

W dniu dzisiejszym, razem z uczniami klasy O B Szkoły Podstawowej nr 2, wybraliśmy się lokomotywą w podróż po bibliotecznej łące. Podobnie jak tydzień temu grupa rówieśników, tak i dzisiaj zerówkowicze poznali księgozbiór dla dzieci i młodzieży. 

więcej

Zapraszamy na Dzień Zdrowia!!!

W dniu 30 maja 2017 roku odbędzie się w Zespole Szkół nr 1 w Bratoszewicach Dzień Zdrowia. Każda klasa przygotuje stoisko o tematyce związanej z chorobami cywilizacyjnymi lub uzależnieniem. Na stoiskach tych będą plakaty, poświęcone profilaktyce, zdrowe przekąski oraz inne atrakcje dla naszych uczniów oraz odwiedzających nas tego dnia gimnazjalistów. Ci ostatni będą mieli kluczową rolę, ponieważ podczas głosowania, zadecydują, które ze stoisk jest najciekawsze.

więcej

Zajęcia klas rolniczych w ramach projektu „Profesjonalni zawodowcy”

W ramach projektu „Profesjonalni zawodowcy” uczniowie klas rolniczych mają możliwość udziału w zajęciach przygotowujących do egzaminu zawodowego. Podczas pierwszych zajęć, które odbyły się 27 kwietnia 2017 roku, uczniowie zostali zapoznani z wymogami obowiązującymi na egzaminie zawodowym oraz z zasadami równości szans w perspektywie finansowej.

więcej

Eliminacje okręgowe Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

21 kwietnia Natalia Kucharska- uczennica klasy IV TŻ, Dominik Perdas i Marcin Kaźmierczak- uczniowie klasy IV TR reprezentowali naszą szkołę w Olimpiadzie Wiedzy i Umiejętności Rolniczych.

więcej

Książka Malucha

W piątkowy poranek spotkałyśmy się z przedszkolakami Przedszkola Samorządowego, w ramach cyklicznych zajęć Książka Malucha. Tematem dzisiejszych zajęć był Dzień Matki. 

więcej

Majowo z książką

18 maja Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie odwiedzili uczniowie klasy "O" Szkoły Podstawowej nr 2. Tematem zajęć była łąka i jej mieszkańcy, a także zapoznanie z literaturą popularno - naukową dla najmłodszych.

więcej

Zajęcia z projektu „Profesjonalni zawodowcy” przygotowujące do egzaminu zawodowego

Rozpoczęły się zajęcia, przygotowujące do egzaminu zawodowego w ramach  projektu „Profesjonalni zawodowcy”. Pierwsze z nich odbyły się 25 kwietnia 2017, drugie zaś 17 maja br.

więcej

Sobótkowy festyn integracyjny

Ruszają zapisy na zawody i konkursy w ramach Sobótkowego Festynu Integracyjnego Osiedla Wschód. Zapisy na bieg i turniej piłki nożnej kończą się 30 maja br. Chętnych zapraszamy do zapoznania się z plakatem festynu.

więcej

Świerszczykowe wierszyki

W dniu 18 maja w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbył się  gminny etap 46. edycji konkursu recytatorskiego "Świerszczykowe wierszyki". Dzieci, które wygrały eliminacje w swoich placówkach, miały okazję zaprezentować się przed jury w Domu Kultury, w którym zasiadali:

więcej

FUN-tastyczny Konkurs Recytatorski Języka Angielskiego w Łodzi i sukces naszej uczennicy.

Uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie w składzie: Natalia Myrta, Julia Głowadzka, Kacper Sadłowski, Natalia Mirys oraz Martyna Miśkiewicz wzięli udział w FUN-tastycznym Konkursie Recytatorskim Języka Angielskiego dla szkół podstawowych województwa łódzkiego, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Łodzi dnia 8 V 2017 r.

więcej

Spotkanie autorskie

Do wyjątkowo udanych należały zorganizowane 17 maja przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie, dwa spotkania z autorem ponad 200 książek dla dzieci - Wiesławem Drabikiem. Autor zaprezentował siebie i swoją twórczość najpierw w Szkole Podstawowej w Koźlu, później w bibliotece strykowskiej, gdzie zebrała się prawie osiemdziesięcioosobowa grupa uczniów klas II.

więcej

Tajemnicza historia książki

W dniu dzisiejszym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie z uczniami klasy III Szkoły Podstawowej nr 2, rozwikływaliśmy tajemniczą historię książki.

więcej

Poranek z lekturą

W dniu dzisiejszym (15 maja) w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie gościłyśmy uczniów klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1. Razem z młodymi czytelnikami wkroczyliśmy w zaczarowany, dziecięcy świat, pełen humoru, koloru i wyobraźni.

więcej

Spotkanie z nietuzinkową osobą Panią Elżbietą Bednarczyk

12 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zaproponowała swoim czytelnikom spotkanie z nietuzinkową osobą, jaką jest pełna pasji Elżbieta Bednarczyk. Poetka, tancerka, aktorka, scenarzystka - poprzez sztukę dzieli się z innymi swoją filozofią życiową, opartą na pozytywnym postrzeganiu świata.

więcej

Warsztaty biżuteryjne

W ramach Tygodnia Bibliotek 12 maja o godz.16.00 w bibliotece w Dobrej odbyły się warsztaty biżuteryjne.  Dzieci miały do dyspozycji różnego kształtu koraliki szklane, akrylowe, metalowe i drewniane, dzięki temu mogły tworzyć niepowtarzalną biżuterię.

więcej

Podsumowanie działań czytelniczych w SP Nr1

Dnia 12 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie odbył się apel mający na celu promowanie czytelnictwa jak i podsumowujący działania szkoły w zakresie czytelnictwa.

więcej

LIDER CZYTANIA

Na zakończenie 14 Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek - 15 maja - w niesułkowskiej bibliotece rozstrzygnięto konkurs czytelniczy LIDER CZYTANIA adresowany do przedszkolaków z N P im. Św. Rodziny w Niesułkowie oraz uczniów klas "0" - VI  SP w Niesułkowie.

więcej

Teleexpress biblioteczny

Dziś jest 11 maja. Zaczynamy Teleexpress – wydanie specjalne. „Umiłowanie książek, ich czytanie i gromadzenie to jedno z najstarszych zainteresowań człowieka. To także, jedna z najpiękniejszych zabaw, jakie ludzkość wymyśliła”.
więcej

Kalander - warsztaty drukarskie

W 8 maja gościłyśmy w progach biblioteki Czerpalnię Papieru Kalander. Tym razem nawiązując do czasów Wielkiego Mistrza Jana Gutenberga - firma Kalander stworzyła historyczne warsztaty edukacyjne o tematyce drukarskiej. Tajniki "czarnej sztuki" zgłębiali uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej w Niesułkowie oraz uczniowie klas V - VI strykowskich szkół.

więcej

Książka Malucha

W dniu 5 maja odbyły się dwa spotkania w ramach cyklicznych zajęć Książka Malucha. Biblioteka gościła grupy najmłodszych przedszkolaków Przedszkola Samorządowego w Strykowie - Krasnali i Piratów.

więcej

Dzień Otwartych Drzwi

Stało się już tradycją, że wiosną każdego roku Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach organizuje „Dzień Otwartych Drzwi”, który jest jedną z form promocji, odsłaniającej „kulisy” pracy placówki. We wtorek 25 kwietnia 2017 r. gimnazjaliści mieli niepowtarzalną okazję zobaczenia szkoły od „wewnątrz”, zapoznania się z jej ofertą edukacyjną na rok szkolny 2017/2018 a także dowiedzenia się o ciekawych inicjatywach i projektach edukacyjnych.

więcej

Spotkanie z Rzecznikiem Konsumentów

W poniedziałek 24 kwietnia 2-17 roku odbyło się spotkanie z  p. E. Walczak – Powiatowym Rzecznikiem  Konsumentów  w Zgierzu, w którym uczestniczyli przedstawiciele wszystkich klas  oraz gimnazjaliści z Bratoszewic - uczestnicy Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy Konsumenckiej „Jestem świadomym konsumentem – dbam o swoje finanse!”.

więcej

Podsumowanie akcji: „Przewietrzmy swoje regały”!

W sobotę 22  kwietnia 2017r. w naszej szkole odbyło się podsumowanie trzeciej edycji akcji bibliotecznej  „uwalniania książek”. Po licznie zgromadzone przez biblioteki i szkoły zbiory książkowe i multimedialne (ok.1550 egzemplarzy książek oraz ponad  500 filmów, gier, programów komputerowych) przyszło wielu chętnych - blisko sto osób: dzieci, młodzieży oraz dorosłych czytelników.

więcej

14 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwa w najlepsze.

14 Ogólnopolski Tydzień Bibliotek trwa w najlepsze. Promując czytelnictwo i bibliotekę zaproszenie bibliotekarki do niesułkowskiej placówki przyjęli uczniowie klasy "0" ze SP w Niesułkowie wraz z wychowawczynią Panią Beatą Krawczyk.

więcej

Czapki z głów, pochodnia czytelnictwa idzie!

08.05.2017 uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2  mieli niezwykłego gościa. Nie mówi, nie chodzi, przywieziono ją ze Zgierza i każdy chce by pobyła w jego szkole, ponieważ gromadzi przy sobie uczniów i nauczycieli i od razu robi się przy niej gwarno i wesoło.

więcej

Po mistrzowsku!

05.05.2017 r ZS Nr 1 w Strykowie gościł uczniów i nauczycieli ze wszystkich szkół podstawowych i gimnazjalnych  naszej gminy.

więcej

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie

Dnia 28 kwietnia 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbył się apel z okazji obchodów Dnia Ziemi, mający na celu promowanie proekologicznych postaw wśród uczniów oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię.

więcej

XXV Targi Rolne Agrotechnika

W dniach 22- 23 kwietnia 2017 roku odbyły się w Bratoszewicach XXV Targi Rolne Agrotechnika. Wydarzenie to, cieszące się dużym zainteresowaniem rolników, wystawców i zwiedzających, przedstawia bogatą ofertę maszyn i urządzeń rolniczych a także środków do produkcji rolnej; prezentuje również nowoczesne rozwiązania w budownictwie inwentarskim.

więcej

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

W dniu 28 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole uroczysty apel z okazji święta narodowego – rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Aby upamiętnić tę ważną w historii Polski datę, uczniowie klasy III TRL, pod opieką wychowawcy pana Tomasza Piestrzeniewicza i nauczyciela języka polskiego- pani Anny Pieczykolan, przygotowali i zaprezentowali przedstawienie słowno- muzyczne.

więcej

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

Każdego roku w kalendarz uroczystości szkolnych wpisuje się ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie klas maturalnych. Choć przeżywane co roku, zawsze zyskuje ono swój niepowtarzalny charakter.

więcej

Dzień Ziemi

24.04.2017r. w Szkole Podstawowej w Koźlu odbył się apel z okazji Dnia Ziemi. W tematykę apelu wprowadziła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego- Magdalena Goździk.

więcej

Warsztaty pt. „ Stany skupienia”

Pod koniec marca uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Koźlu byli na wycieczce przyrodniczej w Manufakturze w Łodzi.

więcej

Dzień czekolady

W środę 12 kwietnia br. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czekolady – niekwestionowanej królowej słodyczy, której smak i aromat znany jest od wieków i która dostarcza nam nie tylko witamin, ale przede wszystkim wyjątkowej przyjemności, której nie mogą oprzeć się nawet najwytrwalsi.

więcej

Apel

11 kwietnia br. odbył się szkolny apel, podczas którego uczniowie otrzymali z rąk pani dyrektor i organizatorów konkursów dyplomy wraz z nagrodami za zwycięstwo w dziedzinach: wiedzy o sporcie, wiedzy konsumenckiej oraz z zakresu wiadomości o krajach anglojęzycznych-,, English Mixer” w kategorii wiedzy oraz kategorii stoiska danego kraju.

więcej

Finał Turnieju Szachowego

Dnia 25 kwietnia 2017 roku odbył się w czytelni szkolnej Finał Szkolnego Turnieju Szachowego- jednej z najpopularniejszych gier na świecie, którą uznaje się również za dyscyplinę sportową.

więcej

Podróżniczka, malarka, pisarka, założycielka fundacji JoMi gościła w Domu Kultury w Niesułkowie

Podróżniczka, malarka, pisarka, założycielka fundacji JoMi zawitała dziś do naszego domu kultury gdzie spotkała się uczniami szkoły podstawowej z Niesułkowa. W ciągu ponad godzinnego spotkania pani Joanna w barwny sposób opowiadała i pokazywała slajdy ze swoich wypraw do Afryki i ameryki Południowej.

więcej

Świetna zabawa!

W kwietniu 2017 roku uczniowie klasy IV i V pod opieką wychowawczyń: p. M. Krysteckiej , p. E. Korony- Sochaczewskiej oraz pani pedagog M. Dzieciuchowicz, a przede wszystkim przy wsparciu swoich rodziców, rozpoczęli realizację projektu „ Domowi detektywi”. Program ma na celu opóźnienie inicjacji alkoholowej dzieci, uświadomienie, że alkohol nie pomaga, a szkodzi; nie wpływa na poprawę relacji z ludźmi, a psuje stosunki międzyludzkie; nie ośmiela, a przynosi wiele wstydu.

więcej

Wiosenny czwartek lekkoatletyczny

Dnia 25.04.2017r. w Łowiczu odbył się pierwszy w rundzie wiosennej czwartek lekkoatletyczny, w których startowali reprezentanci  Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach. Małgorzata Jakóbiec (uczennica  kl.V SP) zajęła I miejsce w skoku wzwyż z wynikiem 143 cm oraz I miejsce w biegu na 60 metrów z czasem 9.11 sek. Szymon Kosma (uczeń  kl. IV), zwyciężył w biegu na 1000 metrów uzyskując czas 3.46.23 min, natomiast w skoku w dal Szymon zajął trzecie miejsce z wynikiem 3.60 m.

więcej

FINAŁ I MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „MOJA MAŁA OJCZYZNA– ZAKOCHAJ SIĘ W GMINIE STRYKÓW”

Dnia 5 kwietnia 2017 r. odbyła się I edycja międzyszkolnego konkursu „Moja mała Ojczyzna– Zakochaj się w gminie Stryków”  pod patronatem Burmistrza Strykowa Pana Andrzeja Jankowskiego.

więcej

Lekcje z przysposobienia bibliotecznego

W dniu dzisiejszym w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie odbyły się lekcje z przysposobienia bibliotecznego, w których udział brali uczniowie klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie.

więcej

Gala Czytelnika 2016 Roku biblioteki w Niesułkowie

Cytatem z utworu "Królowa Południa" hiszpańskiego pisarza Arturo Pereza-Reverte rozpoczęła się Gala Czytelnika 2016 Roku biblioteki w Niesułkowie odbywająca się w gościnnych progach Domu Kultury w Niesułkowie. Tradycją się stało, iż roczny konkurs czytelniczy skierowany do dorosłych czytelników biblioteki w Niesułkowie rozstrzygany jest w Światowym Dniu Książki i Praw Autorskich - 23 kwietnia.

więcej

Jestem świadomym konsumentem – dbam o swoje finanse

24 kwietnia 2017 roku o godzinie 900 w Zespole Szkół nr 1 w Bratoszewicach odbyło się rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu pt. „Jestem świadomym konsumentem – dbam o swoje finanse”.

więcej

Szkolenie na strzelnicy w Łodzi

W dniu 07.04.2017 kadeci Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach uczestniczyli w drugiej części szkolenia strzeleckiego na strzelnicy w Łodzi. Pierwsza część teoretyczna spotkania dotyczyła regulaminów obowiązujących na strzelnicy, zasad i bezpieczeństwa w posługiwaniu się bronią palną.

więcej

Powiatowe Targi Edukacyjne

W dniu 28 marca 2017 roku w Zgierzu, w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyły się X Powiatowe Targi Edukacyjne. Podczas spotkania została zaprezentowana oferta edukacyjna szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu zgierskiego, jak również oferta szkół wyższych.

więcej

Konferencja „Udział Samorządu w Kształtowaniu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego"

W dniu 19 kwietnia 2017 roku w Zgierzu odbyła się Konferencja „Udział Samorządu w Kształtowaniu Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego" w ramach Forum Idei Ku Bezpieczeństwu i Dialogu Społecznego. Organizatorem Konferencji byli Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi oraz Narodowy Instytut Samorządu Terytorialnego.

więcej

Szkolny Turniej Szachowy

Dnia 20 kwietnia br. odbył się w ZS nr 1 w Bratoszewicach Turniej Szachowy. Do rywalizacji przystąpiło 16 uczestników z różnych klas. Najpierw uczniowie losowo dobierali się w pary a następnie rozgrywali partię przez maksymalnie 30 minut.

więcej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, doroczne święto organizowane przez UNESCO w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa i ochrony własności intelektualnej za pomocą praw autorskich.

więcej

Na planie serialu

Kolejny raz dzięki uprzejmości kierownika produkcji serialu pana Krzysztofa Suchaniaka mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca reżysera, aktorów, dźwiękowców, pań charakteryzatorek, rekwizytorów i innych pracowników obsługi planu. Tym razem szczęśliwcami, którzy mogli tego doświadczyć byli uczniowie i nauczyciele z SP w Koźlu. 

więcej

Spotkanie z Panem Remigiuszem Pawlakiem

W dniu 20 kwietnia 2017 roku społeczność Szkoły Podstawowej w Dobrej gościła Pana Remigiusza Pawlaka oraz jego psa przewodnika. Spotkanie zorganizowała nauczycielka - pani Agata Norek.

więcej

Zakończenie zbiórki plastikowych nakrętek

W dniu 12 kwietnia br. zakończyła się zbiórka plastikowych nakrętek na rzecz chorych dzieci, które wymagają stałej rehabilitacji i przyrządów do ćwiczeń w domu. W okresie od października 2016 roku do kwietnia 2017 roku nasza szkoła zebrała 66 883 sztuk plastikowych nakrętek.

więcej

Projekt „Apki++”

Zespół Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach  jest realizatorem projektu „Apki++”, który jest pierwszą w Polsce bezpłatną i interaktywną platformą do nauki programowania prowadzoną przez Fundację Media 3.0.. Projekt ten jest współfinansowany przez Ministerstwo Cyfryzacji,  wspiera go również SAP SE.

więcej

Szkolenie klas Technikum Rolniczego

12 kwietnia 2017 roku uczniowie klas Technikum o profilu rolniczym uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez panią Katarzynę Nowak- pracownika Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach na temat Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

więcej

Finał Biegów City Trial

Uczniowie Zespół Szkół Nr 2 w Bratoszewicach od października 2016 do marca 2017 uczestniczyli w cyklu biegowym City Trial. W dniu 4 kwietnia 2017 r. odbyła się gala podsumowująca starty biegowe.

więcej

Konkurs plastyczno – religijny pt „Wielkanocny Baranek”.

W Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie odbył się konkurs plastyczno – religijny pt „Wielkanocny Baranek”. Dzieci wykazały się wielką pomysłowością i zdolnościami manualnymi. Wpłynęło 35 prac do stworzenia których uczniowie wykorzystali przeróżne materiały i techniki.

więcej

Międzyszkolny konkurs z mechatroniki

W dniu 7 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Łowiczu odbył się V Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Mechatronicznej, na który przybyły reprezentacje z całego kraju. W zmaganiach tych uczestniczyli również i nasi uczniowie z klasy III TM ZS nr 2 z Bratoszewic: Michał Kumidaj, Dominik Drożdżalski i Konrad Łuszczyński pod opieką prof. Andrzeja Konstantynowicza.

więcej

Spotkanie Kółka Dyskusyjnego Książki

7 kwietnia - w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie miało miejsce spotkanie Kółka Dyskusyjnego Książki. Tym razem uczestnicy zajęli się tematem Wielkanocy w literaturze polskiej, głównie dla dzieci i młodzieży.

więcej

Malowane święta

7 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie w ramach Książki Malucha. Tym razem spotkałyśmy się z najmłodszymi grupami Przedszkola Samorządowego - Krasnalami i Piratami. Tematem zajęć była oczywiście Wielkanoc, czyli Malowane Święta.

więcej

Wyniki wielkanocnych konkursów plastycznych organizowanych przez OKiR w Strykowie

W załączeniu przekazujemy protokoły z wyników konkursów pt. „Wielkanocny witraż - projekt”, „Wielkanocna podstawka na jajka”  oraz „Wielkanocny obrazek w formie jajka”.

więcej

Wieczór w Teatrze Nowym

W piątek 7 kwietnia uczniowie klas I TLM, II TŻ, III TRL i IV TŻ wybrali się wraz z opiekunami: p. Anną Pieczykolan, p. Agatą Pietrzak i p. Anną Wójcik na sztukę „Złodziej”, która rozegrała się na deskach Teatru Nowego w Łodzi.

więcej

MLEKO DLA ALEPPO

Wszyscy wiemy jak bardzo cierpią ludzie w ogarniętej wojną Syrii. Ta sytuacja szczególnie mocno dotyka dzieci. Ich mamy nie mają dla nich mleka. Mleko jest absolutną podstawą zapewniającą odpowiedni rozwój dzieci. Akcja „Podaruj puszkę mleka” dotyczy dostarczenia go dzieciom w Aleppo, które nie ukończyły 10. roku życia. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Koźlu postanowili pomóc.

więcej

Wycieczk do Teatru Wielkiego w Łodzi

W dniu 24 marca 2017r. klasa V SP w Koźlu oraz uczniowie biorący udział w zajęciach Koła Języka Angielskiego wraz z opiekunami - Joanną Małecką oraz wspomagającymi ją mamami – panią Justyną Polasińską i panią Agnieszką Skowrońską, wybrali się na wycieczkę kolejką podmiejską do Teatru Wielkiego w Łodzi.

więcej

Pola Nadziei - 25.03.2017 r.

Od kilku lat Zespół Szkół nr 1 w Strykowie współpracuje ze Stowarzyszeniem Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu, które zajmuje się budową hospicjum stacjonarnego dla dorosłych. Na razie chorzy w terminalnym stadium choroby objęci są opieką hospicjum domowego, które zapewnia:

więcej

Powiatowy Konkurs Ekologiczny - I miejsce dla ucznia z Bratoszewic

Uczniowie Gimnazjum z Bratoszewic Agnieszka Szcześniak i Miłosz Kalinowski pod opieką p. Elżbiety Foks w dniu 6.04.2017 r. udali się na IX POWIATOWY KONKURS EKOLOGICZNY do Zespołu Szkół Nr 1 w Zgierzu. Pierwszy etap konkursu polegał na pisemnym rozwiązaniu testu ekologicznego i testu o tematyce geograficznej z zastosowaniem mapy konturowej Polski.

więcej

Festiwal Sztuki Nauki i Techniki Łódź

Dziś (5.04.17r.) grupa uczniów z Gimnazjum z Bratoszewic pod opieką p. Elżbiety Foks wybrała się na XVII Festiwal Nauki, Techniki i Sztuki do Łodzi. Uczniowie udali się na Uniwersytet Łódzki, na wydział Biologii i Ochrony Środowiska, gdzie uczestniczyli w pokazach "Kolorowa różnorodność komórek - co z tego może wynikać?". 

więcej

Wyposażenie warsztatów w ramach projektu „Profesjonalni zawodowcy”

W związku z realizowanym w ZS nr 1 w Bratoszewicach projektem „Profesjonalni zawodowcy” zostały doposażone warsztaty m.in. Technikum Rolniczego.  W ostatnim czasie kierunek ten wzbogacił się o nowy agregat uprawowo – siewny, pług obracalny oraz opryskiwacz polowy.

więcej

Wystawa Wielkanocna

W tym roku po raz kolejny prace plastyczne świetlicy ZS nr 1 ze Strykowa dekorują Urząd Miejski w Strykowie. Szczególne podziękowanie składamy pani Sekretarz Annie Sasin za możliwość zaprezentowania dziecięcych umiejętności plastycznych w postaci tematycznych prac zbiorowych.

więcej

Książka dla dzieci

6 kwietnia w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci (2 kwiecień) rozważaliśmy razem z zaproszonymi uczniami klas III Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie, jakie są zalety czytania książek już od najmłodszych lat dzieciństwa.

więcej

Artystyczny Stryków- występy dla rodziców

3 kwietnia na scenie Ośrodka Kultury i Rekreacji swoje występy miały dzieci z zespołu wokalnego "Samosiejka", grupy teatralnej "Pod sceną" i  grupy gitarowej. Instruktorzy zespołów tj. Rafał Mikołajewski, Marek Nowicki, Rafał Tomczyk wprowadzali  swoich podopiecznych na scenę, wraz z krótką informacją o nich.

więcej

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w bibliotece w Niesułkowie

Tradycją w niesułkowskiej bibliotece stało się pasowanie na czytelnika pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej w Międzynarodowym Dniu Książki dla Dzieci ( 2 kwiecień ). W tym roku uczniowie KL. I przybyli do biblioteki we wtorek 4 kwietnia wraz z wychowawczyniami : Panią Krystyną Kumidaj i Panią Olgą Lipińską.

więcej

Szkolny konkurs „English Mixer”

Pod koniec marca 2017 roku odbył się szkolny konkurs „English Mixer”, mający na celu popularyzowanie wiedzy na temat krajów anglojęzycznych. Uczniowie poszczególnych klas ZS nr 1 z Bratoszewic przygotowali stoiska tematyczne, zgodnie z wylosowanym tematem- krajem.

więcej

Dyskusyjne Kółko Miłośników Książki w bibliotece w Niesułkowie

W czwartek - 30 marca do niesułkowskiej biblioteki przyszli uczniowie klasy IV SP w Niesułkowie wraz z wychowawczynią Panią Anną Lipińską. Uczestniczyli, jak co miesiąc, w zajęciach Dyskusyjnego Kółka Miłośników Książki. Tematem czwartkowego spotkania była twórczość szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren, która to w 1989 r. odwiedziła Polskę odbierając tytuł doctora honoris causa Uniwersytetu Warszawskiego.

więcej

Wiosna i Wielkanoc w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

W dniu dzisiejszym bibliotekarki ze Strykowa gościły w progach Przedszkola Sióstr Służebniczek w Strykowie, gdzie głównym tematem zajęć była Wiosna i Wielkanoc. Maluchy szybko i sprawnie opowiadały o zwiastunach wiosny, o pierwszych zwierzętach i roślinach pokazujących się po zimowej porze, a także o tradycjach związanych ze świętami wielkanocnymi, ich znaczeniu i symbolice.

więcej

Warsztaty plastyczne w DK Niesułków

Jak co roku z okazji zbliżających się świąt wielkanocnych Dom Kultury w Niesułkowie zorganizował warsztaty plastyczne. Tym razem były to warsztaty przeznaczone dla seniorów, którzy pod bacznym okiem prowadzącej - Marty Fijałkowskiej wykonywali świąteczne dekoracje. 

więcej

Roztańczony Stryków

Warto było odwiedzić salę szkoły w Dobrej by podziwiać popisy najmłodszych naszych tancerek i tancerzy. Strykowski Ośrodek Kultury i Rekreacji prowadzi dwa zespoły taneczne Agat i Twix , podzielone na kilka grup wiekowych.

więcej

III Ogólnopolski Konkurs Literacki o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „CZYTANIE JEST PRZYGODĄ”

Tomasz Pawlak uczeń klasy V SP nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie, autor wiersza „Poszukiwania Pacanowa”, otrzymał wyróżnienie w  III Ogólnopolskim Konkursie Literackim o Twórczości Kornela Makuszyńskiego „CZYTANIE JEST PRZYGODĄ” w kategorii klas IV –VI. Tematem konkursu było samodzielne napisanie wiersza o Koziołku Matołku, najbardziej rozpoznawalnej postaci w twórczości Kornela Makuszyńskiego. Na konkurs wpłynęło 479 prac z wszystkich województw Polski.

więcej

Aktorzy i recytatorzy ze strykowskiej Jedynki najlepsi!!!

W VIII Przeglądzie Teatrów Szkolnych „Wszystko gra” w Łodzi grupa Stryk Pstryk prowadzona przez Ewę Olszewską okazała się najlepsza spośród 26 grup biorących udział w przeglądzie. Zespół zdobył Złotą Maskę, a dwie dziewczynki zostały nagrodzone indywidualnie. Paulina Kowalska otrzymała Klakierka za najlepszą kreację aktorską w dwóch przedstawieniach („Kapuściane okulary” i „Inna?”), a Oliwia Rojek została wyróżniona za rolę babci w przedstawieniu „Inna”. To wielki sukces biorąc pod uwagę, iż w przeglądzie wzięło udział 441 uczestników.

więcej

FINAŁ IV MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU „WIEM CO JEM”

W dniu 23 marca 2017 roku odbył się finał IV Międzyszkolnego Konkursu „Wiem co jem” pod patronatem Burmistrza Strykowa p. Andrzeja Jankowskiego. Celem konkursu jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami żywienia, promocja zdrowego stylu życia, propagowanie racjonalnego żywienia poprzez kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych wśród dzieci i młodzieży oraz rozbudzanie twórczego myślenia i kreatywności w związku z tematyką zdrowego odżywiania.

więcej

REKOLEKCJE W ZESPOLE SZKÓŁ NR 1 W BRATOSZEWICACH

W dniach 22, 23 i 24 marca 2017 r. odbyły się REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE dla młodzieży ZS Nr 1 w Bratoszewicach. Trzy pierwsze lekcje odbyły się zgodnie z planem, a na czwartą godzinę klasy pod opieką nauczycieli szły na spotkanie z rekolekcjonistą.

więcej

Warsztaty wielkanocne

W środę 29 marca w Domu Kultury w Strykowie miały miejsce warsztaty tworzenia z koralików. Uczestniczki (ok. 25) osób pod okiem twórczyni ludowej Kazimiery Janowicz uczyły się wytwarzania motywów wielkanocnych z dwóch wielkości koralików szklanych.

więcej

Gminny Konkurs Artystyczny „Mam Talent” 2017

28 marca 2017r w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie po raz pierwszy odbył się Gminny Konkurs Artystyczny 2017 dla uczniów klas I-III. Stawili się uczniowie ze szkół z Bratoszewic, Koźla, Niesułkowa oraz Szkoły Podstawowej Nr 1 i 2 w Strykowie, aby zaprezentować swoje wyjątkowe zdolności.

więcej

Wycieczka do Centrum Dialogu im. M. Edelmana w Łodzi

10 marca uczniowie  klas III- Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Technikum Mechatronicznego wraz z wychowawcami p. Aleksandrą Jędrzejewską oraz p.  Ewą Piszczyńską udali się na wycieczkę do Łodzi. 

więcej

"Książka jest życiem naszych czasów"

Na dzisiejszych zajęciach w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie uczniowie klas IV A i B Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie otrzymali kompendium wiedzy na temat książki, jej historii i budowy.

więcej

Prestiżowy konkurs „Fashion Debiut”

W tym roku prestiżowy konkurs „Fashion Debiut” organizowany przez Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi i Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 1 w Łodzi, odbył się w głównej sali pokazowej Centrum Promocji Mody w Łodzi.  To była IV edycja pod hasłem „Ziemia”.

więcej

Z Antykiem w tle

22 marca 2017 r. grupa uczniów Gimnazjum Nr 1 w Strykowie pod opieką nauczycieli uczestniczyła w XV Festiwalu Kultury Antycznej, kultowej imprezie humanistów VIII LO, która odbyła się w Centrum Dialogu  im. Marka Edelmana w Łodzi. Przedsięwzięcie to w atrakcyjny sposób popularyzuje wiedzę o kulturze antycznej, ukazując jej dorobek z perspektywy współczesności.

więcej

Zajęcia plastyczne w ZS nr 1 w Strykowie

W tym roku ZS nr 1 w Strykowie obchodzi jubileusz 50- lecia. Z tej jakże pięknej okazji uczniowie klas I-III szkoły podstawowej wykonali na zajęciach plastycznych pod kierunkiem swoich wychowawców prace przestrzenne przedstawiające budynek szkoły.

więcej

Zajęcia profilaktyczne – „Tolerancja” w ZS nr 1 w Strykowie

W miesiącu marcu odbyły się zajęcia profilaktyczne przeprowadzone przez panią pedagog ZS nr 1 w Strykowie Małgorzatę Dzieciuchowicz, których celem było przybliżenie uczniom problemów ludzi niepełnosprawnych oraz kształtowanie tolerancji i taktu.

więcej

Pięćdziesiąty raz w murach naszej szkoły witamy wiosnę!

A  czy ja na pewno jestem w ZS Nr 1? Czy na pewno jest rok 2017? Niemożliwe, chyba zgubiłam się w czasie i przestrzeni!!!

więcej

Wolontariusze z SP NR 1 w Strykowie na akcji „ Pola Nadziei”.

W sobotę 25 marca 2017 r. uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie, jak co roku, wzięli udział w akcji „Pola Nadziei” organizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum Jana Pawła II w Zgierzu.

więcej

Wiosna zawitała do biblioteki w Niesułkowie

21 marca 2017 r. - we wtorek o godz.11.00 do biblioteki w Niesułkowie przybyła Pani Wiosna obsypana kwiatami. Spotkała się z uczniami z klas 0 - III  SP w Niesułkowie, aby poczytać im o wiosennych obyczajach w Bullerbyn opisanych w książce A. Lindgren " Wiosna w Bullerbyn ". 

więcej

Dzień wody w Bratoszewicach

W dniu 21 marca 2017 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach uczniowie klas II gimnazjum przeprowadzili akcję z okazji Światowego Dnia Wody. W tym dniu uczniowie szkoły wraz z nauczycielami zaakcentowali uczestnictwo w akcji niebieskim strojem.

więcej

Realizacja projektu GIODO „MOJE DANE MOJA SPRAWA”.

Uczniowie ZS Nr 1 w Bratoszewicach po raz kolejny wzięli udział w realizacji projektu edukacyjnego Generalnego Inspektora Ochrony danych Osobowych „Twoje Dane – Twoja Sprawa”. W 2017 roku obchodzony jest jubileusz 20- lecia prawa do ochrony danych osobowych w Polsce.

więcej

Lekcja otwarta z zajęć technicznych w WODN w Zgierzu.

22 marca 2017 r.  grupa uczniów   klasy V ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im.  Wł. Jagiełły w Strykowie pod opieką pani Mirosławy Szostak uczestniczyła w lekcji otwartej z zajęć technicznych w WODN w Zgierzu. Zajęcia dotyczyły obróbki materiałów drewnopochodnych.

więcej

Sukcesy Agatu w Kartuzach

W dniach 17-19 marca br. Zespół Agat działający przy Ośrodku Kultury brał udział w Ogólnopolskim Turnieju Formacji Tanecznych w Kartuzach. Agatki zaprezentowały 11 układów tanecznych w kategoriach tanecznych: taniec współczesny, show dance, jazz, inne formy tańca, formacje i mini formacje w trzech kategoriach wiekowych. Wyjazd okazał się niemałym sukcesem. Wszystkie zaprezentowane układy stanęły na podium konkursu.

więcej

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Koźlu wzięli udział w XVI Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli Papli w Ozorkowie.

Dnia 9 marca 2017r. uczniowie z koła dramowego w Szkole Podstawowej w Koźlu wzięli udział w XVI Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli Papli w Ozorkowie. Na scenie zaprezentowali przedstawienie pt. „ Zabawa w Śpiącą Królewnę”. W  przedstawieniu wzięły udział dziewczyny z klasy IV i III.

więcej

Na Dzień Kobiet Dzień Czeski w DK Niesułków

Tradycją stało się, że z okazji Dnia Kobiet dla piękniejszej części naszego społeczeństwa przygotowujemy spotkanie z kulturą innego kraju. Po tak egzotycznych spotkaniach jak Dzień Japoński czy Chiński przyszedł czas na spotkanie z kulturą naszych południowych sąsiadów. 

więcej

Tradycje i obrzędy wiosenne w literaturze i sztuce.

10 marca odbyły się zajęcia w ramach Kółka Dyskusyjnego Książki. Tematem przewodnim były Tradycje i obrzędy wiosenne w literaturze i sztuce. Spotkanie miało na celu przybliżenie tradycji i obrzędów polskich, które od pokoleń kultywowane są w różnych regionach kraju.

więcej

"Ram, pam, pam ! Szukamy wiosny tu i tam!"

3 i 17 marca bibliotekarki gościły w Przedszkolu Samorządowym na cyklicznych zajęciach w ramach Książki Malucha. Tym razem tematem przewodnim była "Wiosna w literaturze dla dzieci".

więcej

Apli-Papli w Ozorkowie

W dniu 8 marca w Ozorkowie odbył się XVI Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych "Apli-Papli". Strykowska grupa teatralna "Pod sceną" pod kierunkiem Rafała Mikołajewskiego zadebiutowała ze swoim nowym spektaklem pt."Trójkątna bajka". Głosami jury nasz zespół otrzymał I Miejsce.

więcej

Stryków vice mistrzami powiatu w koszykówce.

9 marca 2017 r. uczniowie Gimnazjum Nr 1 ze Strykowa wzięli udział w powiatowych zawodach w piłce koszykowej. Nasi zawodnicy bronili mistrzostwa, które zdobyli w ubiegłym roku. Szkoła nasza trafiła do grupy razem z rówieśnikami ze Zgierza. Mistrzowie grup spotkali się w wielkim finale natomiast drużyny, które zajęły drugie miejsce w grupie w meczu o trzecie miejsce.

więcej

Klasa "0" ze SP w Niesułkowie poznaje niesułkowską bibliotekę

W piątek 10 marca do niesułkowskiej biblioteki przybyli uczniowie klasy "0" ze SP w Niesułkowie wraz z wychowawczynią Panią Beatą Krawczyk. Najmłodsi czytelnicy  w większości sami jeszcze nie czytają. Niektórzy z nich przychodzą do biblioteki wypożyczać książki razem z rodzicami, którzy to czytają swoim pociechom.

więcej

Sukcesy Agatek w Wieluniu

11 marca kilka grup zespołu tanecznego AGAT pod okiem instruktorki Agnieszki Waszkiewicz brało udział w turnieju tańca Wieluński Dance w Wieluniu.

więcej

Apel okolicznościowy z okazji Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych

Dnia 2 marca 2017 r. w ZS Nr 1 w Bratoszewicach odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Na wstępie Pani Dyrektor Magdalena Mackiewicz przypomniała jak ważną rolę w wychowaniu dzieci i młodzieży pełni historia, również i ta bardzo bolesna.

więcej

Konkurs czytelniczy: „Podania i legendy naszego regionu”

W dniu 9 marca 2017 roku odbył się szkolny Konkurs czytelniczy: „Podania i legendy naszego regionu”, przybliżający wiedzę w ramach lokalnego dziedzictwa kulturowego czyli tzw. „Małych Ojczyzn”.

więcej

Wycieczka zawodowa

6 marca br. uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych  mieli okazję zwiedzić Hotel Tobaco - butikowy obiekt w centrum Łodzi. Hotel ten powstał w dawnej fabryce wełny, która po wojnie stała się siedzibą Wytwórni Papierosów. Tobaco to połączenie surowości industrialnej architektury z energetyzującymi, designerskimi wnętrzami oraz nowoczesnymi rozwiązaniami architektonicznymi. 

więcej

Wystawa z okazji Dnia Kobiet

Eugeniusz Bodo już w 1933 roku śpiewał „Ach te baby! Czym by bez nich był ten świat? / Co tu łgać, co tu kryć, / Spróbuj bez baby żyć, / Gdy ci uda się taka sztuka, toś jest chwat!”. Jak wyglądałby świat bez mężczyzn? Możemy się tylko domyślać z „Seksmisji” jednego z najlepszych filmów Juliusza Machulskiego. Ale jak wyglądałby świat bez kobiet? O tym nawet nie śnili  najwięksi filozofowie. Zatem dzień 8 marca warto uczcić w sposób szczególny.

więcej

Wycieczka najlepszych uczniów

Dnia 1 marca 2017 roku odbyła się wycieczka najlepszych uczniów z ZS nr 1 w Bratoszewicach, w ramach nagrody za dobre i bardzo dobre wyniki w nauce w pierwszym półroczu roku szkolnego 2016/2017.  Uczniowie wraz z opiekunem p. Anną Wójcik wybrali się do Łódzkiej Manufaktury.

więcej

Zabawa ostatkowa

W dniu 28 lutego br. odbyły się w ZS nr1 w Bratoszewicach ostatki. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy, która polegała na przebraniu się w odpowiedniej tematyce kolorystycznej; w zależności od indywidualnych pomysłów każda klasa miała za zadanie dodatkowo „odznaczyć się” dowolnie wymyślonym znakiem, charakterystycznym tylko dla danego zespołu. Zwycięzcami okazali się uczniowie klas II i III Technikum Żywienia, którzy otrzymają słodkie upominki.

więcej

„Paryski romans” na Dzień Kobiet.

„Paryski romans”, piękne panie i eleganccy panowie, największe operetkowe przeboje. Cóż więcej trzeba. Widownia w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie wypełniła się po brzegi. Nie był to pierwszy występ w naszym mieście Teatru Muzycznego IWIA. Już wcześniej przekonaliśmy się , że ci artyści  gwarantują rozrywkę na najwyższym poziomie.

więcej

Festiwal Dziecięcej Książki Artystycznej

W piątek w Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie odbyło się wręczenie nagród w kolejnej edycji Festiwalu Dziecięcej Książki Artystycznej. W tegorocznej zimowej edycji wzięło udział ok pięćdziesięciu obiektów, asamblaży, reliefów stanowiących twórczą odpowiedź na zagadnienie książki artystycznej.

więcej

Barwy Szczęścia

Dzięki uprzejmości kierownika produkcji serialu pana Krzysztofa Suchaniaka po raz drugi mogliśmy zobaczyć jak wygląda praca reżyser, aktorów, dźwiękowców, pań charakteryzatorek, rekwizytorów i innych pracowników obsługi planu. Tym razem szczęśliwcami, którzy mogli tego doświadczyć byli uczniowie i nauczyciele z SP Niesułków.

więcej

Półfinał „Szkolnego Master Szefa”

16 lutego 2017 roku odbył się w naszej szkole półfinał konkursu „Szkolny Master Szef”. W rywalizacji uczestniczyły cztery dwuosobowe zespoły uczennic klas gastronomicznych. Tematem wiodącym zarówno w kuchni, jak i w tematyce nakrycia stołu była „Kolacja dla zakochanych”. Uczennice miały 90 minut na przyrządzenie swojej konkursowej potrawy. Przed zmaganiami kulinarnymi przystąpiły do nakrycia stołu.

więcej

Konkurs profilaktyczny ,,Świadome planowanie rodziny- test wiedzy o antykoncepcji, HIV i AIDS”

W dniu 16 lutego 2017 roku odbył się szkolny konkurs pt.: ,,Świadome planowanie rodziny- test wiedzy o antykoncepcji, HIV i AIDS”. Uczniowie otrzymali wcześniej od pedagoga szkolnego materiały do nauki. Test składał się z 45 pytań otwartych i zamkniętych, za które maksymalnie uczestnicy mogli otrzymać 50 punktów. W konkursie wzięło udział 7 klas naszej szkoły.

więcej

Walentynkowe Dyskusyjne Kółko Miłośników Książki w bibliotece w Niesułkowie

"Kochać jest nie dość, trzeba umieć kochać i trzeba umieć nauczyć miłości " - tym cytatem z utworu "Quo vadis" H. Sienkiewicza rozpoczęło się spotkanie Dyskusyjnego Kółka Miłośników Książki w bibliotece w Niesułkowie, która to w środę 15 lutego zamieniła się w artystyczną herbaciarnię "ROMANTICA", serwującą strawę dla ciała i duszy.

więcej

XV Gminny Konkurs Literacki

Dnia 16 lutego 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbył się   XV Gminny Konkurs Literacki pt.: „Kto najlepiej poznał mity?” przygotowany przez panie: Krystynę Jesionowską i Mirosławę Szostak. Dekorację przygotował  pan Krzysztof Wosik. W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas  piątych  z terenu gminy Stryków.

więcej

Pierwszy czytelnik 2017 roku

Jak co roku, także i w tym biblioteka w Niesułkowie uhonorowała pierwszego czytelnika przekraczającego progi biblioteczne w Nowym Roku. Dnia 2 stycznia jako pierwsza odwiedziła bibliotekę Pani Cecylia Borowska, mieszkanka Niesułkowa Kolonii, była Pani sołtys wsi Niesułków Kolonia.

więcej

Bal karnawałowy w szkole podstawowej w Bratoszewicach

14 lutego uczniowie szkoły podstawowej w Bratoszewicach bawili się na balu karnawałowym. Zabawę uatrakcyjniały gry, zabawy i konkursy prowadzone przez DJ-a oraz animatorów. W czasie zabawy uczniowie mogli poznać najbardziej popularne tańce w Europie np. walc wiedeński, polonez, kankan. Dużą atrakcją dla dzieci była foto-budka, w której uczniowie mogli robić zdjęcia w fajnych przebraniach i perukach.

więcej

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 10 lutego 2017 roku o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach  rozpoczęła się  uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Licznie przybyłych gości, zwłaszcza babcie i dziadków, powitała Pani Dyrektor Ewa Piórkowska. Uczniowie Szkoły Podstawowej wraz z rodzicami i nauczycielami przygotowali część artystyczną i słodki poczęstunek.

więcej

Walentynkowe szaleństwo

We wtorek 14 lutego obchodziliśmy w ZS nr 1 w Bratoszewicach Dzień św. Walentego. Z tej okazji młodzież przygotowała gazetki okolicznościowe, z których to można było pozyskać informacje na temat historii święta, jak również i tradycji z nim związanych. Na korytarzach pojawiły się różnorodne serduszkowe dekoracje, a w szkolnej kawiarence przy blasku świec odbył się słodki poczęstunek. Zakochani szczęśliwcy mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoją Walentynką.

więcej

ETAP OKRĘGOWY UWIUR

Do etapu okręgowego Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych z naszej szkoły zostali zakwalifikowani uczniowie:

więcej

Dzień Zakochanych, dzień życzliwości, okazywania sympatii, miłości…

Walentynki można spędzić w różnoraki sposób: jedni oglądają romantyczne historie, drudzy jedzą czekoladowe serduszka, chodzą na spacery, wręczają sobie walentynki.

więcej

"Za wszystko płaci się pieniędzmi. Za miłość - tylko miłością"

Istnieje wiele tradycji związanych ze świętowaniem Walentynek. 14 lutego w wielu krajach na całym świecie jest obecnie dniem, w którym zapominamy o napiętym grafiku zadań i staramy się go spędzić z ukochaną osobą. Walentynkowe uroczystości różnić się mogą wielkością i zakresem, ale w tradycyjnym znaczeniu Dzień Zakochanych jest okazją do wyznania ukochanej osobie jak bardzo zależy nam na niej i ile ona dla nas znaczy.

więcej

Wizyta uczniów w studio filmowym

Wtorek 7 lutego z pewnością na długo zapisze się w pamięci uczniów i opiekunów z SP w Dobrej, a to dzięki uprzejmości producentów serialu „Barwy szczęścia”, którzy zgodzili się na wizytę uczniów w studio filmowym. W niepozornej z wyglądu hali produkcyjnej nagrywane są  losy bohaterów serialu.

więcej

Wystawa pamiątek sportowych

Już po raz trzeci mogliśmy gościć w Domu Kultury w Niesułkowie, kolekcjonerów pamiątek sportowych zrzeszonych w łódzkim klubie kolekcjonera. Podczas giełdy można było podyskutować o kolekcjonerstwie, o łódzkim (i nie tylko) sporcie a także wymienić, kupić, sprzedać wszelkie pamiątki sportowe.

więcej

Wieczór kolęd w Niesułkowie

W tym roku 22 stycznia był długo wyczekiwanym dniem, wszystko to za sprawą kolejnego już „Wieczoru Kolęd” zorganizowanego przez nasz dom kultury wspólnie z KGW Lipka i Zespołem „Lipkowianka”. Jak co roku mimo iż złowieszczo krążący wirus zdziesiątkował zarówno publiczność jak i wykonawców sala widowiskowa wypełniła się po brzegi. 

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie.

Dzień Babci i Dzień Dziadka jest wspaniałą okazją do pielęgnowania rodzinnych uczuć, dlatego uczniowie kl. I, IIA, IIB, IIIA, IIIB chcąc podziękować Babciom i Dziadkom za miłość i oddanie zaprosili Ich do szkoły na uroczystość z okazji tego święta. Ten wieczór miał przywołać miłe wspomnienia, dlatego też uczniowie zaprezentowali się tanecznie i wokalnie do znanych utworów sprzed lat.

więcej

Wycieczka do planetarium z Zespołu Szkół Nr w Bratoszewicach

W czwartek 9 lutego 2017 roku uczniowie klasy 4-6 ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratoszewicach pod opieką nauczycieli p. Iwony Ciecińskiej, p. Doroty Pacewicz, p. Małgorzaty Rutkowskiej i p. Piotra Banaszka wybrali się na wycieczkę do najnowocześniejszego planetarium EC1 w Polsce.

więcej

KOBRANOCKA w Strykowie

Minęło ponad 30 lat od czasu gdy zespół Kobranocka wprowadził na listy przebojów swój pierwszy utwór. Twórczość tak długowiecznych kapel łączy pokolenia. Podobnie było na koncercie w Strykowie.

więcej

Rozpoczęła się realizacja Projektu „Profesjonalni zawodowcy” w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach.

W dniu 7 listopada 2016 r.  p. Burmistrz gminy Stryków p. Andrzej Jankowski podpisał umowę Wicemarszałkiem Województwa Łódzkiego p. Arturem Bagieńskim i Członkiem Zarządu Województwa Łódzkiego p. Joanną Skrzydlewską o dofinansowanie naszego  Projektu „Profesjonalni zawodowcy”, w ramach Osi priorytetowej XI. Edukacja Kwalifikacje Umiejętności, Poddziałania XI.3.1 Kształcenie zawodowe. Projekt będzie realizowany w naszej szkole od 1 stycznia 2017 r. do 30 września 2018 r. i obejmie swoim działaniem 41 uczniów i 3 nauczycieli przedmiotów zawodowych.  Łączna wartość projektu 281 068,43 zł w tym dofinansowanie ze środków europejskich  238 908,16 zł (85%), ze środków dotacji celowej 14 025,45 zł (4,99%); wartość wkładu własnego 28 134,82 zł  co stanowi 10,01%.

więcej

MISTRZ PAMIĘCI W ZS1 STRYKÓW!

Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie ma zaszczy ogłosić, iż nasi dwaj  piątoklasiści to prawdziwi MISTRZOWIE PAMIĘCI.  Uczniowie którzy wykazali się doskonałą pamięcią oraz ogromną wiedzą to Mikołaj Kielak, który został laureatem II stopnia oraz  Andrzej Strasik, który otrzymał miano laureata III stopnia.

więcej

Kolejne ferie organizowane w bibliotece w Niesułkowie odeszły do przeszłości

Kolejne ferie organizowane w bibliotece w Niesułkowie odeszły do przeszłości. A działo się oj działo !!! W pierwszym tygodniu odbyły się zajęcia plastyczne "Kolorowa sól", turniej pięknego czytania "Pytanie i czytanie", zajęcia plastyczno-sportowe "Urodziny Kubusia Puchatka", zajęcia kulinarne "Czarodziejska pizza", konkurs plastyczny "Żyjcie nam sto lat - laurka dla Babci i Dziadka".

więcej

Akcja „Zima z OHP”

W dniach 23-27 stycznia 2017 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie odbywały się półkolonie zimowe w ramach akcji „Zima w OHP”. W zimowisku uczestniczyła 30 dzieci i młodzieży w wieku 6-14 lat. Uczestnicy pochodzili z gminy Stryków. Półkolonie zostały dofinansowane z funduszy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie.

więcej

Ferie zimowe w bibliotece w Bratoszewicach

Ferie zimowe to wolny czas spędzony nie tylko przed komputerem, czy nawet na świeżym powietrzu wśród zasp śnieżnych. Ten wolny czas można wykorzystać bardzo kreatywnie, m. in. uczestnicząc w zajęciach organizowanych przez filię biblioteczną w Bratoszewicach. W tym okresie biblioteka  zaplanowała warsztaty plastyczne, kulinarne, turnieje gier planszowych, czy konkurs na najlepszego oratora.

więcej

Ferie zimowe - podsumowanie

Ferie zimowe podobnie jak wakacje to wymarzony czas dla dzieci. Jak co roku Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie wraz z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie zorganizowała wiele ciekawych zajęć, które trwały przez dwa tygodnie od 16 do 27 stycznia. Był to miły czas, spędzony w aktywny sposób. Program ferii był bogaty w różnorodne zajęcia, tak by każde dziecko mogło znaleźć coś dla siebie interesującego.

więcej

Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Tenisie Stołowym

W dniu 10 stycznia br. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Tenisie Stołowym. Miło nam poinformować, iż nasi reprezentanci szkoły- Dominik Pietrasiak i Szymon Prusinowki brawurowo wygrali wszystkie mecze w swojej grupie, oddając tylko jeden punkt przeciwnikom z SMS LO Aleksandrów Łódzki; tym samym awansowali do półfinału, który wygrali  ze zgierską "Budowlanką".

więcej

Studniówka klas maturalnych

Bal studniówkowy to bardzo ważne wydarzenie w życiu każdego ucznia szkoły średniej, to chwila na którą młodzi ludzie czekają i bardzo starannie się do niej przygotowują. Odświętne stroje i dobrane fryzury świadczą o szczególnym charakterze tego spotkania.

więcej

Krok do przodu.

Zespół Szkół nr 1 w Strykowie po raz kolejny z powodzeniem bierze udział w europejskich projektach edukacyjnych. Od połowy listopada 2016 roku nasza szkoła uczestniczy programie Erasmus+ „Mobilność kadry edukacji szkolnej” (akcja K1 sektora Edukacja szkolna). Nasz projekt, „Krok do przodu”, finansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER). Głównym celem projektu jest  „nabycie kompetencji kluczowych i zawodowych przez przedstawicieli kadry pracującej w placówkach oświaty dzięki udziałowi w zagranicznych mobilnościach”.

więcej

Ferie w DK Niesułków

Trwają ferie w niesułowskim domu kultury. Jak co roku dla naszych milusińskich przygotowaliśmy moc atrakcji. Pierwszego dnia ferii gościliśmy panią Paulinę z łódzkiej księgarni "TAK CZYTAM",  która wpierw przeczytała fragment książki o historii WOŚP a następnie dzieci wykonały ilustracje do przeczytanego tekstu.

więcej

Bal Karnawałowy w Szkole Podstawowej w Koźlu

W dniu 12 stycznia  w Szkole Podstawowej w Koźlu odbył się  Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców. Już od samego rana trwało radosne zamieszanie. Dzieci w klasach szykowały  dobre humory i nie mogły wysiedzieć na pierwszej (jedynej tego dnia) lekcji.

więcej

Jasełka w SP w Koźlu

W dniu 22.12.2016r. w Szkole Podstawowej w Koźlu uroczyście zostały wystawiona Jasełka. Opieki nad przedsięwzięciem podjęła się pani Małgorzata Komorowska. Pomagała jej pani Marianna Krysiak (wychowawczyni klasy II)i pan Marek Nowicki (wsparcie od strony muzycznej i plastycznej).

więcej

"Kędyż Go szukać- czyli Pastorałki z gwiazdami"

W dniu 8 stycznia 2017r. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbył się koncert pastorałek i kolęd. Na scenie wystąpili: Przemysław Branny, Dariusz Kordek, Łukasz Lech, Magdalena Piotrowska, Anna Sokołowska.

więcej

Pomoc dla Aleppo

Klasa I TRŻ oraz klasa II TŻ zajęły II miejsce w ogólnopolskim konkursie ,,Pomoc dla Aleppo" organizowanym przez Fundację Hotele Polskie Dzieciom. Konkurs polegał na przygotowaniu przez klasę plakatu zachęcającego do zbiórki środków dla dzieci w Aleppo.

więcej

Spotkanie z reprezentantami wyższych szkół wojskowych

8 grudnia 2016 roku w naszej szkole gościli reprezentanci wyższych szkół wojskowych- Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił  Powietrznych w Dęblinie i Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Nasi uczniowie z Liceum Służb Mundurowych byli zachęcani przez przybyłych gości do podjęcia studiów na w/w kierunkach wojskowości.

więcej

Szkolna wigilia

22 grudnia, jak co roku, w ostatnim dniu nauki przypadającym przed świętami Bożego Narodzenia, odbyło się w naszej szkole wigilijne spotkanie. W ten świąteczny czas wprowadzili nas uczniowie klasy II Technikum Żywienia, którzy pod kierunkiem wychowawcy- pani Anny Wójcik, przygotowali program artystyczny.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 07:00 - 15:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 07:00 - 14:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2210853 osobą
na naszej stronie