Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Kalendarium  /  2017  /  

Treść strony

Dzień Roweru i Międzynarodowy Wyścig Kolarski Expo 2022 Warszawa - Łódź

Dzień Roweru i Międzynarodowy Wyścig Kolarski Expo 2022...

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Expo 2022 Warszawa-Łódź

– Memoriał Henryka Czyża

Kolarze wystartują w południe 2 lipca z Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie i będą mieli
do pokonania 196,5 km. Podczas rywalizacji na trasie Warszawa-Łódź peleton przejedzie przez kilkanaście gmin, a mieszkańcy będą mogli obserwować i dopingować zmagania znakomitych kolarzy. Atrakcją będą cztery lotne premie: w Łowiczu, Brzezinach, Strykowie
i Rzgowie. W związku z przejazdem peletonu na trasie wyścigu występować będą lokalne utrudnienia w ruchu, ale rekompensatą będą wyjątkowe sportowe emocje!

Gdzie będzie można kibicować kolarzom

Z Nadarzyna peleton wyjedzie ok. godz. 12.39. Do Urszulina dotrze ok. 12.43, do Grodziska Mazowieckiego ok. 12.54, do Jaktorowa ok. 13.06, do Żyrardowa ok. 13.16, do Starych Wiskitek ok. 13.34, do Bolimowa ok. 13.54. W gminie Nieborów będzie ok. 14.01, w Arkadii ok. 14.10, w Łowiczu ok. 14.15. Około godziny 14.26 kolarze przejadą przez Jamno,
ok. 14.42 przez Zakulin, ok. 14.44 przez Łyszkowice. Do Głowna wjadą ok. godz. 14.56, przez Borki przejadą ok. 15.04, a przez Dmosin ok. 15.08. Granicę powiatu zgierskiego osiągną ok. 15.18, ok. 15.24 Stryków, a Buczek ok. 15.40. W Brzezinach będą ok. 15.47,
a w Bedoniu ok. 16.07, w Andrespolu ok. godz. 16.10, w Wiśniowej Górze ok. 16.15,
w Giemzówku ok. 16.28, w Grodzisku o 16.33, w Rzgowie ok. 16.35. Na teren centrum handlowego Ptak kolarze dotrą ok. godz. 16.39, a do Łodzi ok. 16.41. Na metę, ustawioną na torze kolarskim Klubu Sportowego Społem Łódź przy ul. Północnej 36, zawodnicy wjadą około godz. 17.14.

Zapraszamy na Dzień Roweru!

Finał wyścigu będzie jedną z atrakcji organizowanego w Łodzi Dnia Roweru. W programie imprezy na stadionie KS Społem znalazły się m.in. Torowe Mistrzostwa Polski na Rowerach Miejskich, Wyścigi Dzieci o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi, Mistrzostwa Łodzi w Kapsle dla rodzin, Kino Rowerowe pod Gwiazdami, Piknik Ekologiczny „Eko Łódź Czyste Miasto”. Zorganizowane zostaną zabawy taneczne i akcje promujące ekologię oraz animacje dla dzieci. Szereg atrakcji zaproponuje MPO, WORD i Policja. Specjalne stanowisko przygotuje łódzka Straż Miejska – będzie stoisko sekcji ekologicznej i Animal Patrol oraz dwuosobowy patrol konny. Strażnicy będą nieodpłatnie znakować rowery i uczyć najmłodszych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Patron wyścigu – Henryk Czyż

Henryk Czyż (ur. 8 marca 1923 w Wilnie, zm. 23 kwietnia 2014 w Zduńskiej Woli) – polski kolarz szosowy i przełajowy mistrz Polski. Był kolarzem i trenerem, który łączy Łódź i Warszawę. W czasie II wojny światowej walczył w oddziale samoobrony Kuesów. Brał także udział w Operacji „Ostra Brama”. W październiku 1944 został aresztowany przez NKWD i wywieziony do sowieckiego łagru w Kutaisi, skąd udało mu się uciec.

Kolarstwo zaczął uprawiać w 1946 r. Był zawodnikiem ŁKS Łódź i Gwardii i Polonii  Warszawa. Jego największymi sukcesami w karierze były: przełajowe mistrzostwo Polski w 1948 roku, wicemistrzostwo Polski w szosowym wyścigu indywidualnym ze startu wspólnego w 1949 roku, brązowy medal w tej samej konkurencji w 1951 r. oraz brązowy medal mistrzostw Polski w wyścigu drużynowym w 1947 r. W Tour de Pologne w 1947 r. zajął 8. miejsce w klasyfikacji końcowej, dwukrotnie startował w Wyścigu Pokoju. Po zakończeniu kariery zawodniczej pracował jako trener, m.in. w ŁKS i Budowlanych Łódź.

Dzień Roweru, niedziela 2 lipca, KS Społem i park Helenów (godz. 13-23)

Z tej okazji przygotowano bogaty program imprez sportowo-rekreacyjnych, m.in.: piknik ekologiczny „EKO Łódź czyste miasto", mistrzostwa Łodzi w grze w kapsle, torowe mistrzostwa Polski w jeździe na rowerach miejskich, wyścigi dzieci (3-14 lat) o Puchar Prezydenta Łodzi, finał Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Expo 2022 Warszawa-Łódź oraz polówkę, czyli kino rowerowe pod gwiazdami.

Mistrzostwa Polski rowerów miejskich rozpoczną się o godz. 18 i będą rozgrywane w dwóch kategoriach - pań i panów. - W obu wystartuje po 20 zawodników, którzy w rundzie kwalifikacyjnej pokonają po 2 okrążenia toru. Startować będzie czterech zawodników jednocześnie. Najlepszy przechodzi do rundy półfinałowej na dystansie trzech okrążeń.
Na zakończenie wielki finał na 5 okrążeniach toru - poinformował sekretarz KS Społem Michał Jarosławski.

Chętni do startu w mistrzostwach muszą mieć ukończone 18 lat. Dodatkowo trzeba będzie też spełnić kilka innych wymogów. Przed wyjazdem na tor należy pamiętać o zabraniu twardego kasku rowerowego i wypełnieniu odpowiednich dokumentów (dostępne w biurze zawodów, które zostanie otwarte na 30 minut przed rozpoczęciem rywalizacji). Trzeba też mieć za sobą obowiązkowe jazdy treningowe, których celem jest zapoznanie uczestników ze specyfiką toru kolarskiego. Najbliższy trening zaplanowano na sobotę 17 czerwca w godzinach 12-14. Szczegółowe informacje dot. treningów są podawane na stronie KS Społem i na portalu społecznościowym FB klubu.

Mistrzostwa zostaną rozegrane na rowerach firmy Nextbike, obsługującej Łódzki Rower Publiczny. Firma dostarczyła już 10 jednośladów, na których przeprowadzane będą treningi
i rozgrywane zawody. W trakcie pikniku Nextbike przeprowadzi też specjalne szkolenia dla seniorów, mających problemy z wypożyczaniem rowerów.

Nie tylko dorośli będą mieli okazję zmierzyć się w zawodach kolarskich. Dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat przygotowano Wyścig o Puchar Prezydenta Miasta Łodzi. Udział w zabawie jest bezpłatny, obowiązywał będzie podział na kategorie wiekowe. Organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo dzieciaków, by rodzice i ich pociechy mogły cieszyć się wspólnie spędzonym czasem i sportową atmosferą.     

W trakcie pikniku będzie można zapoznać się z nowymi zasadami prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów. Oprócz wykładu na ten temat odbędzie się też wiele konkursów, gier
i zabaw z nagrodami. Jedną z atrakcji ma być rodzinna rywalizacja na torze do gry w kapsle. Wezmą w niej udział rodziny liczące od dwóch do czterech osób. - Każda z nich po kolei będzie pstrykać kapsle po torach, które będą miały kolory zgodne z nowymi zasadami selektywnej zbiórki odpadów, czyli: żółty, zielony i niebieski. Na torach będą poukładane przeszkody, m.in. szklane buteleczki, plastiki. Będziemy mierzyć czas, więc wygra rodzina, która najszybciej dotrze do mety - poinformowała organizująca zawody Joanna Miernik
z firmy Em-Fun.

Goście pikniku będą również mieli niepowtarzalną okazję przejechać się elektrycznym BMW marki i3 (Range Extender). W imprezę zaangażował się także miłośnik starych rowerów Łukasz Cybulski z bicykle.pl, który przygotuje pokazy 

Zawody sportowo-pożarnicze

Zawody sportowo-pożarnicze

Wakacje w DK Niesułków

Wakacje w DK Niesułków

Zawody w strzelaniu z wiatrówki

FESTYN „Baw się razem z nami wesoło i bezpiecznie”

Drodzy mieszkańcy – dzieci, młodzież, dorośli
Straż Miejska w Łodzi
serdecznie zaprasza na
FESTYN
„Baw się razem z nami wesoło i bezpiecznie”,
który odbędzie się
w dniu 25.06.2017R. - pierwszy weekend wakacji
w godz. 11.00 - 16.00
ul. Łagiewnicka 305 w Łodzi


Warto zacząć go właśnie z nami.
Czeka Was moc atrakcji, konkursów z nagrodami,
zabaw na świeżym powietrzu, niespodzianek, pokazów i występów.
Kto z nami będzie
- Grupa Muzyczna Alvaro i Kojot,
- Stajnia Wiki – pokaz kobiecych strojów historycznych
- Stowarzyszenie BB Be Free Łódź,
 - Sokolnik Piotr Piotrowski
- Ochotnicza Straż Pożarna Łódź – Łagiewniki,
- Polski Związek Łowiecki,
- Schronisko dla Zwierząt w Łodzi i bezpłatne czipowanie psów
- WORD – Rowerowe Miasteczko Ruchu Drogowego,
- „Jupi Park” – malowanie twarzy,
- "Warkocz, kolor czy upięcie, zawsze mamy duże wzięcie.
Zapraszamy serdecznie u nas jest bajecznie" – „Szkoła Mistrzów”
- „szczudlarki”,
- Sekcja Konna Straży Miejskiej w Łodzi,
- Animal Patrol,
- Referat Profilaktyki Społecznej z konkursami,
- trampolina dla najmłodszych,
- wata cukrowa dla milusińskich i wiele innych atrakcji.
Serdecznie zapraszamy Wszystkich, bez względu na wiek.
 Każdy znajdzie coś dla siebie.

Koncert uczestników grupy gitarowej ze Stacji Kultura

Motocross

Wakacje integracje

Bezpłatne badania mammograficzne

Masz 50-69 lat? Zrobiłaś już mammografię?

Mniej niż 40% uprawionych Polek zgłosiło się do tej pory na bezpłatne badanie mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi.

„Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Bezpłatne badania mammograficzne w mammobusach odbędą się:

  • Głowno – 10 czerwca przy Centrum Handlowym Głowno, Sikorskiego 67
  • Aleksandrów Łódzki – 12, 13 i 14 czerwca na parkingu przy Urzędzie Miasta, ul. Kościuszki 2
  • Ozorków – 12, 13 i 14 czerwca przy Miejskiej Przychodni Zdrowia, ul. Wigury 1
  • Zgierz – 12, 13 i 14 czerwca przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji, ul. Wschodnia 2
  •  Stryków – 19 i 20 czerwca przy Urzędzie Miasta i Gminy, ul. Kościuszki 27

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom w wieku 50 – 69 lat co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Na badania prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. Call Center czynne jest od poniedziałku do soboty. 

Dni Strykowa

Piknik Rodzinny w Dobrej

Sobótkowy festyn integracyjny

Konkurs Umajony Stryków

Świerszczykowe wierszyki

Serce matki

Wycieczka Kraków Bochnia Wadowice

Spotkanie informacyjne na temat możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii.

125 - lecie OSP w Strykowie

Spotkanie z podróżnikiem

Gala Czytelnik Roku 2016 w Niesułkowie

Koncert Róże Europy

Przewietrzmy regały

Występ zespołów działających w OKiR w Strykowie

Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską oraz Jackiem Skowrońskim

Spotkanie autorskie z Marią Ulatowską oraz Jackiem...

Konkurs fotograficzny "Biblioteczne selfie"

Konkurs fotograficzny

Występ dzieci z Agat i Twix 2017

Konkurs literacki „Najbardziej nieprawdopodobna historia"

Konkurs literacki „Najbardziej nieprawdopodobna historia"

Prelekcja łódzkiej stylistki

Prelekcja w Swędowie przełożona na 29 marca godz. 18.00 

Wielkanocne warsztaty plastyczne

Warsztaty świąteczne

Dzień czeski na dzień kobiet

Dzień czeski na dzień kobiet

Zawody w strzelaniu z wiatrówki

Zawody w strzelaniu z wiatrówki

Operetka z okazji Dnia Kobiet

Bitwa pod Dobrą

Bitwa pod Dobrą

WALENTYNKOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY

WALENTYNKOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY

Giełda pamiątek sporotwych

Giełda pamiątek sporotwych

Koncert zespołu KOBRANOCKA

Zaproszenie na koncert

Bal Karnawałowy dla dzieci

Bal karnawałowy dla dzieci

FERIE ZIMOWE W FILIACH BIBLIOTECZNYCH GMINY STRYKÓW

PLAN

FERII ZIMOWYCH 2017

W FILIACH BIBLIOTECZNYCH

GMINY STRYKÓW

 

Filia biblioteczna w Bratoszewicach

DATA

GODZINA

ZAJĘCIA

16.01.2017

12:00 – 14:00

„Co biega i hasa” -  rozpoznawanie  i rysowanie zwierząt

17.01.2017

12:00 – 14:00

„Enter” - gry komputerowe

18.01.2017

12:00 – 14:00

„Bibułowe szaleństwo” - zajęcia plastyczne

19.01.2017

12:00 – 14:00

„Znam to !” - zagadki literackie

20.01.2017

12:00 – 14:00

„Dłużej, wyżej , dalej” - gry zręcznościowe

23.01.2017

12:00 – 14:00

„Zabawa z plasteliną” - zajęcia plastyczne

24.01.2017

12:00 – 14:00

„Zima” -  zajęcia plastyczne

25.01.2017

12:00 – 14:00

Turniej Pięknego Czytania

26.01.2017

12:00 – 14:00

Papier, nożyce i inni - zajęcia plastyczne

27.01.2017

12:00 – 14:00

Układanie puzzli na czas

 

Filia biblioteczna w Dobrej

DATA

GODZINA

ZAJĘCIA

16.01.2017

11:00 – 13:00

Turniej Pięknego Czytania - Czytanie bajek, baśni i legend

17.01.2017

11:00 – 13:00

Maski karnawałowe - zajęcia plastyczne

18.01.2017

11:00 – 13:00

Krzyżówki, rebusy, zagadki

19.01.2017

11:00 – 13:00

Laurki na Dzień Babci i Dziadka- zajęcia plastyczne

20.01.2017

15:00 – 17:00

Gry i zabawy planszowe

23.01.2017

11:00 – 13:00

Kartki okolicznościowe 3D metodą quilling

24.01.2017

11:00 – 13:00

Przybornik na biurko - zajęcia plastyczne

25.01.2017

11:00 – 13:00

Ramki na zdjęcia - zajęcia plastyczne

26.01.2017

11:00 – 13:00

Papierowe kombinacje - zajęcia plastyczne

27.01.2017

11:00 – 13:00

Warsztaty biżuteryjne

 

 Filia biblioteczna w Koźlu

DATA

GODZINA

ZAJĘCIA

16.01.2017

14:00 – 16:00

„Zimowe fantazje” - gry planszowe, krzyżówki, puzzle, rebusy

17.01.2017

15:00 – 17:00

„Dzień małego artysty” - laurki na Dzień Babci i Dziadka

18.01.2017

13:00 – 14:00

Przedstawienie teatralne „Koziołek Niematołek” teatru Krak - Art

20.01.2017

16:00 – 17:00

Spotkanie KGW – cele, plany, założenia na 2017 rok

23.01.2017

14:00 – 16:00

„Tajni agenci” -podążanie po książkach tropem zimowych zwierząt

24.01.2017

15:00 – 17:00

„Dzień pluszaka” - portrety pluszaków

25.01.2017

10:00 – 12:00

„Snuj się, snuj bajeczko”-Turniej Pięknego Czytania (J. Brzechwa)

27.01.2017

17:00 – 18:00

Spotkanie KGW –prezentacja książek K. Michalak, B. Ulatowskiej

 

 Filia biblioteczna w Niesułkowie

DATA

GODZINA

ZAJĘCIA

16.01.2017

13:00 – 15:00

„Kolorowa  sól” - zajęcia plastyczne.

Próba Teatrzyku  Feryjnego (PTF)  - „Ambaras z baśniami”

17.01.2017

13:00 – 15:00

„Pytanie i czytanie” - turniej pięknego czytania; PTF

18.01.2017

13:00 – 15:00

„Urodziny Kubusia Puchatka” -zajęcia plastyczno – sportowe; PTF

19.01.2017

13:00 – 15:00

„Czarodziejska pizza” - zajęcia kulinarne; PTF

20.01.2017

13:00 – 15:00

„Żyjcie nam sto lat” - laurki dla Babci i Dziadka; PTF

23.01.2017

13:00 – 15:00

Baśniowe malowanie twarzy; PTF

24.01.2017

13:00 – 15:00

„Dekoratornia” - zajęcia kulinarne; PTF

25.01.2017

12:00 – 15:00

„Jeden z dziesięciu” - teleturniej; PTF

Godz. 13.30 – przedstawienie Teatru Krak – Art „Muzykanci z Bremy”.

26.01.2017

13:00 – 15:00

„Mów mi mistrzu” - zajęcia teatralne; PTF

27.01.2017

13:00 – 15:00

Przedstawienie Teatrzyku Feryjnego „Ambaras z baśniami

Podsumowanie ferii

 

  • „Wkręceni w pomaganie” - akcja zbiórka plastikowych nakrętek dla podopiecznych schroniska w Głownie - trwa całe ferie.
  • Codziennie próby Teatrzyku  Feryjnego (PTF)

 

 Filia biblioteczna w Swędowie

DATA

GODZINA

ZAJĘCIA

16.01.2017

14:00 – 17:00

Gry planszowe i komputerowe, krzyżówki, rebusy

17.01.2017

11:00 – 14:00

„EKO zabawy” - zajęcia plastyczne

18.01.2017

14:00 – 16:00

„Filcowe i papierowe bałwanki” - zajęcia plastyczne

19.01.2017

14:00 – 17:00

Krzyżówki, rebusy, zagadki

20.01.2017

11:00 – 13:00

„Zrób to sam” - zakładka do książki

23.01.2017

14:00 – 17:00

Ilustracje do ulubionych bajek

24.01.2017

12:00 – 15:00

Turniej Pięknego Czytania; krzyżówki, gry planszowe

25.01.2017

11:00 – 14:00

„Biżuteria w naturze” - ozdoby z naturalnych materiałów

26.01.2017

14:00 – 16:00

Turniej Pięknego Czytania

27.01.2017

11:00 – 13:00

Gry planszowe i komputerowe, krzyżówki, zagadki, rebusy

Bezpłatne zajęcia sportowe w drugim tygodniu ferii

bezpłatne zajęcia sportowe w drugim tygodniu ferii
bezpłatne zajęcia sportowe w drugim tygodniu ferii

Zima w OHP - półkolonie

PLAN ZAJĘĆ ORGANIZOWANYCH

PRZEZ ŚWIETLICĘ ŚRODOWISKOWĄ DZIAŁAJĄCĄ PRZY

CENTRUM KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA OHP W DOBIESZKOWIE

W TERMINIE OD 23.01.2017 DO 27.01.2017 r.

w ramach akcji „Zima z OHP”

Data

Opis zajęć

 Poniedziałek

23.01.2017

- Dzień organizacyjny. Zajęcia integrujące grupę, zawarcie kontraktu półkolonijnego – regulaminy, bhp i ppoż.

- Zajęcia edukacyjne – poznajemy pojęcie „pomoc braciom mniejszym”

- Warsztaty rękodzielnicze – budowa karmników dla ptaków

- Gry i zabawy sportowe

- Quiz z nagrodami: konkurs wiedzy.

Wtorek

24.01.2017

- Warsztaty profilaktyczne z zakresu samoobrony i unikania zagrożeń.

- Zajęcia relaksacyjne.

- Zajęcia profilaktyczne – zagrożenia cywilizacyjne XXI w.: uzależnienia.

- Zajęcia ruchowe

Środa

25.01.2017

.- Wycieczka do Muzeum Animacji Se-Ma-For, warsztaty „Na bajkowym szlaku”

- Gry i zabawy ruchowe

Czwartek

26.01.2017

- Zajęcia plastyczne: masy plastyczne – składy i przepisy

- Zajęcia rękodzielnicze: tworzenie prac tematycznych z masy plastycznej

- Gry i zabawy ruchowe.

- Zawody sportowe.

Piątek

27.01.2017

- Warsztaty profilaktyczne – zdrowe odżywianie i sport sposobem na zdrowe życie.

- Gry i zabawy.

- Podsumowanie Półkolonii, podziękowania za udział w zajęciach, wręczenie uczestnikom dyplomów.

- Relaksacja i pożegnanie.

 

           

* Kolejność poszczególnych zajęć ustalana będzie na bieżąco każdego dnia w zależności od 

warunków pogodowych i po konsultacjach z grupą.

**Zajęcia będą organizowane w godzinach od 9.00 do 15.00.

*** W czasie zajęć nie będzie zapewnione wyżywienie. Prosimy o zabezpieczenie dzieci w drugie śniadanie.

Sporządziła: Paulina Brzyska,

kierownik wypoczynku

Wieczór kolęd

Wieczór kolęd

Wspólne kolędowanie z Estradową Orkiestrą Miasta-Gminy Stryków

Wspólne kolędowanie z Estradową Orkiestrą Miasta-Gminy...

Ferie w Domu Kultury w Niesułkowie

ferie

Ferie w Domu Kultury i w Bibliotece w Strykowie

ferie

Koncert Noworoczny w Swędowie

Koncert noworoczny w Swędowie

WOŚP Stryków

Program Wośp

Koncert Noworoczny

Koncert noworoczny

WOŚP Stryków zaprasza na bieg

15 stycznia 2017r. odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczni organizatorzy w Strykowie przejęli pałeczkę po wieloletnich działaczach i wprowadzają nowość w ramach imprezy Jurka Owsiaka. Tego dnia odbędzie się bowiem Bieg po zdrowie po Strykowie.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2141709 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017