Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2016  /  III kw  /  

Treść strony

Szkolenie dla przedsiębiorców i osób zainteresowanych rozpoczęciem lub rozwojem działalności gospodarczej

Stowarzyszenie LGD „POLCENTRUM”

ZAPRASZA

PRZEDSIĘBIORCÓW I OSOBY ZAINTERESOWANE ROZPOCZĘCIEM LUB ROZWOJEM DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ

na szkolenie dotyczące przygotowania wniosku o przyznanie pomocy oraz BIZNESPLANU

w zakresie pozyskania dotacji w ramach poddziałania:

„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROGRAMEM ROZWOJU OBSZAREM WIEJSKICH na lata 2014-2020.

 

Szkolenie odbędzie się 20 października o godz. 13.00 w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie,

Plac Łukasińskiego 4.

 

Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa w szkoleniu do dnia 14 października 2016 r.

pod nr. tel. 42 719 90 64, lub e-mail : biuro@polcentrum.pl

 

 

Szkolenie finansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania:

 „Wsparcie na rzecz kosztów bieżących i aktywizacji” objętego PROW na lata 2014-2020, Europejski Fundusz Rolny na rzecz Obszarów Wiejskich: Europa inwestuje w obszary wiejskie.

Informacja o bezpłatnych badaniach mammograficznych

Informujemy, że w dniu 28 października 2016 (piątek) w Strykowie - parking Urzędu Miejskiego, odbędą się bezpłatne badania mammograficzne finansowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Bezpłatne badanie mammograficzne adresowane jest do kobiet między 50 a 69 rokiem życia, które w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie wykonywały mammografii w ramach profilaktyki zdrowotnej NFZ.

Panie, których program nie obejmuje, mogą wykonać płatne badanie. W czasie trwania akcji koszt badania wynosi 56 zł (bez skierowania). 

 

Ogłoszenie

Ogłoszenie Burmistrza Strykowa z dnia 28.09.2016 r. w sprawie przyjmowania wniosków o powołanie na rzeczoznawców w celu szacowania wartości zwierząt gospodarskich.

więcej

Linie telefoniczne w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej

Od dnia 22 września 2016 r. zostały uruchomione linie telefoniczne w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej na terenie Powiatu Zgierskiego. Poniżej podane numery telefonów są czynne w czasie funkcjonowania punktów nieodpłatnej pomocy prawnej:

więcej

Informacja

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w środę 28 września br. będzie przyjmował interesantów do  godz. 1430 .

więcej

XVII edycja ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces

Centrum Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Brwinowie uprzejmie prosi o upowszechnienie informacji o uruchomieniu XVII edycji ogólnopolskiego konkursu Sposób na Sukces na najlepsze działania przedsiębiorcze  i społeczne tworzące nowe miejsca pracy na obszarach wiejskich.

więcej

Informacja

Informuję  mieszkańców Gminy  Stryków  o   prowadzonych w latach 2016-2018 na gruntach leśnych, nieleśnych i wodach wszystkich form własności na terenie całego kraju, pracach obserwacyjno- pomiarowych w ramach zadania  pn. „ Monitoring gatunków i siedlisk przyrodniczych ze szczególnym uwzględnieniem specjalnych obszarów ochrony siedlisk Natura 2000 w latach 2015-2018 w zakresie siedlisk przyrodniczych 2016-2018”. 

więcej

Bezpłatne spotkanie informacyjne

W związku z ogłoszonym konkursem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w zakresie Działania X.1 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkania informacyjne poświęcone dokumentacji konkursowej dla ww. konkursu. 

więcej

77 rocznica agresji wojsk radzieckich na Polskę w II wojnie światowej

16 września na Cmentarzu Mariawickim w Strykowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 77 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Ceremonia rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych przed bramą cmentarza i przemarszem w stronę pomnika żołnierzy poległych w 1939 roku w obronie ojczyzny. Przy pomniku odśpiewany został hymn państwowy oraz odprawiona została modlitwa księży parafii rzymskokatolickiej i mariawickiej za poległych w czasie II wojny światowej. 

więcej

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy w Szkole Podstawowej w Dobrej

12 września 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy. Został on ustanowiony z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża. Jego celem jest budowanie świadomości, jak ważna jest umiejętność pomagania innym w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród obywateli.

więcej

Zajęcia promujące bibliotekę i czytelnictwo

Wakacje niestety już za nami, dzieci wróciły do szkół, a Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie rozpoczęła wraz z nowym rokiem szkolnym cykl zajęć promujących bibliotekę i czytelnictwo.

więcej

Informacja o utrudnieniach w ruchu w dniu 17.09.2016 r.

W dniu 17 września 2016 roku (sobota) w związku z zawodami Triathlon Stryków w godzinach od 11:00 do godziny 14:30 zostaną całkowicie wyłączone z ruchu następujące drogi i ulice: 

więcej

Ogłoszenie o pracy

W oddziale DPD w Dobrej poszukają kandydatek/ów oraz Osób (firm) chętnych do rozpoczęcia współpracy, jako: MAGAZYNIER, KURIER. Zapraszamy na spotkanie informacyjne 20.09.2016 w godz. 10.00 - 14.00 Centralna Sortownia DPD Polska Dobra ul. Wodna 38A

więcej

Uroczystość 77 rocznicy Bitwy nad Bzurą w II wojnie światowej

W dniu 12 września odbyły się w Koźlu uroczystości rocznicowe upamiętniające 77 rocznicę Walk nad Bzurą w II wojnie światowej. Obchody rozpoczęła polowa msza św. w intencji żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku. Po mszy św. kwiaty pod pomnikiem żołnierza złożyły delegacje władz samorządowych i powiatowych, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Ochotniczych Straży Pożarnych, Banku Spółdzielczego w Strykowie, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strykowie, Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie, sołectw i szkół oraz zaproszonych gości.

więcej

Informacja

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w poniedziałek 12 września br. będzie przyjmował interesantów do  godz. 14.30 .

więcej

Zaproszenie na spotkanie b2b

W dniach 3-4 października 2016 będzie gościć w Polsce delegacja gospodarcza z Bawarii pod przewodnictwem Minister Gospodarki, Mediów, Energii i Technologii, Pani Ilse Aigner. Delegacja odwiedzi Warszawę i Łódź.

więcej

Doroczne święto plonów we Wrzasku

W niedzielę 4 września Gmina Stryków obchodziła doroczne święto plonów wspólnie z Powiatem Zgierskim. Gospodarzem dożynek w tym roku został Wrzask, a starostami Iwona Gierat i Mariusz Ratajczyk.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się wystąpienie miejscami burz z opadami deszczu od 20 mm do 25 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Okresami wystąpią również jednostajne opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i miejscami suma opadów może wzrosnąć do 40 mm.

więcej

Środa z Funduszami dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych pn. „Środa z Funduszami dla osób zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą”.

więcej

„Jakie powietrze takie życie - szkolenie, wycieczka i impreza plenerowa dla mieszkańców Gminy Stryków”.

Gmina Stryków obecnie realizuje projekt pn.  „Jakie powietrze takie życie - szkolenie, wycieczka i impreza plenerowa dla mieszkańców Gminy Stryków”. Gmina  pozyskała dotacje z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej  w Łodzi w ramach konkursu pn. „Edukacja Ekologiczna Mieszkańców Województwa Łódzkiego - Edycja 2016. Wartość całego  projektu 16.000,00 zł. Przyznana  kwota dotacji 10.250,00 zł.

więcej

Bezpłatne szkolenia/warsztaty dotyczące eksportu

Szanowni Państwo, w imieniu Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, poddziałanie II.2.2 Promocja Gospodarcza Regionu, serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych szkoleniach z zakresu eksportu dla przedsiębiorców MŚP z regionu łódzkiego.
 

więcej

Zaproszenie do współpracy

W związku z organizacją imprezy plenerowej przez Gminę Stryków w ramach projektu pn.: „Jakie powietrze takie życie – szkolenie, wycieczka i impreza plenerowa dla mieszkańców Gminy Stryków” zapraszamy organizacje, firmy i instytucje zajmujące się ekologią, zdrowym stylem życia, OZE do zaprezentowania się na stoiskach promocyjnych. Impreza plenerowa odbędzie się w dniu 24 września 2016r. w godzinach 10.00- 16.00 na terenie ZS Nr 1 i kompleksu rekreacyjnego nad zalewem w Strykowie.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Burze przemieszczać się będą z zachodu na wschód województwa.

więcej

Ogłoszenie o naborze kandydatów

Niniejszym informujemy, iż zgodnie z art. 53m ust. 1 ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu z dnia 18 grudnia 1998 r. (Dz. U z 2016 r. poz. 152 z późn. zm.), w jutrzejszym wydaniu Dziennika Łódzkiego (miasto + region) zostanie opublikowane ogłoszenie o naborze kandydatów na członków Komitetu Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa przy Oddziale Instytutu Pamięci Narodowej – KŚZpNP w Łodzi. Ponadto, ogłoszenie zostało umieszczone na stronie internetowej Instytutu www.ipn.gov.pl (zakładka Łódź).

więcej

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii

W załączeniu przekazujemy Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie zgłaszania do powiatowych lekarzy weterynarii faktu zakupu świń na targowisku w gminie Sokoły, powiat wysokomazowiecki, województwo podlaskie.

więcej

XVII edycja konkursu "Sposób na Sukces"

Centrum Doradztwa Rolniczego z siedziba w Brwinowie, uprzejmie zaprasza do współpracy przy uruchomieniu XVII edycji ogólnopolskiego konkursu "Sposób na Sukces" na najlepsze działania przedsiębiorcze i społeczne na obszarach wiejskich.

więcej

Informacja

W dniu 09.08.2016r. do Burmistrza Strykowa wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego, złożona w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

więcej

Informacja Wójta Gminy Zgierz

Przekazujemy informację Wójta Gminy Zgierz w związku z prowadzonym postępowaniem w przedmiocie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie elektrowni fotowoltaicznej "Szczawin III" wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

więcej

Spotkanie informacyjne pn. "Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014 - 2020"

Lokalny Punkt Informacyjny w Brzezinach zaprasza do udziału w spotkaniu pn. „Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020”. Podczas spotkania zostaną przedstawione możliwości realizacji projektów w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020, a także odbędą się konsultacje indywidualne.

więcej

Komunikat PT KRUS w Zgierzu

Informacja dla rolników, którzy w lipcu 2016 r. nie otrzymali przekazów z wysokością składek na ubezpieczenie społeczne rolników i na ubezpieczenie zdrowotne za III kwartał 2016 r.

więcej

Projekty grantowe w Swędowie

W Swędowie jesteśmy w trakcje realizowania dwóch projektów grantowych. Jeden z nich to Działaj Lokalnie pt. "Sprawny Niepełnosprawny" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. 

więcej

Informacja Policji

W związku z wejściem w życie Zarządzenia nr 5 Komendanta Głównego Policji z dnia 20 czerwca 2016 r. w sprawie metod i form wykonywania zadań przez dzielnicowego i kierownika dzielnicowych a w szczególności zapisu par. 38, Komisariat Policji w Strykowie przekazuje informacje o priorytetach realizowanych w najbliższym czasie przez dzielnicowych tutejszego komisariatu

więcej

Oferta realizacji zadania publicznego

W dniu 01.08.2016r. do Burmistrza Strykowa wpłynęła oferta realizacji zadania publicznego, złożona w trybie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

więcej

Bilet jednorazowy 24 godzinny

Z dniem 1 sierpnia 2016 r. wchodzi w życie bilet jednorazowy czasowy - 24 godzinny – obowiązuje przez 24 godziny licząc od momentu jego skasowania i uprawnia do przejazdu na wszystkich liniach autobusowych w podanym okresie, w granicach Gminy Miasto Zgierz. W okresie ważności biletu (24 godziny) możliwa jest nieograniczona liczba przesiadek.

więcej

Informacja

Z okazji 72 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 17.00 zostanie wyemitowany modulowany dźwięk syreny alarmowej przez okres 1 minuty.

więcej

OGŁOSZENIE O PRZETARGU NIEOGRANICZONYM na sprzedaż środka trwałego

I. Gmina Stryków ul. Kościuszki 27, w imieniu której działa Burmistrz Strykowa ogłasza przetarg nieograniczony na sprzedaż środka trwałego, tj.:

Komina stalowy o konstrukcji wolnostojącej, wspornikowej, zakotwionej na fundamencie za pomocą 12 kotew Ø 36 mm. Komin ze stali S235JR trzysegmentowy z rur spiralnie spawanych zabezpieczonych antykorozyjnie, segmenty z kołnierzami skręcanymi na śruby;

I segment - rura 711 x 10 mm ze stopą fundamentową – wys. 5 000 mm, waga 1820 kg

II segment - rura 711 x 10 mm – wys. 10 000 mm, waga 2240 kg;

III segment – rura 711 x 8 mm – wys. 10 000 mm, waga 1470 kg, zakończony konfuzorem Ø 600 mm, płaszcz zewnętrzny uzbrojony w turbolizator.

Komin wyposażony w drabinę, wyczystkę, zabezpieczony antykorozyjnie, nieizolowany. Rok montażu 2010, wyłączony z eksploatacji w roku 2013. Trwałość projektowana 15 lat.

W ramach przetargu obowiązkiem nabywcy będzie opracowanie i uzyskanie niezbędnych dokumentów i decyzji zezwalających na rozbiórkę w/w komina. Cena wywoławcza wynosi: 40 000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych)

zobacz więcej...

Materiały edukacyjne dot. zasad grzybobrania i postępowania w przypadkach zadławień

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu przesyła w załączeniu materiały edukacyjne dotyczące podstawowych zasad bezpiecznego grzybobrania oraz zasad postępowania w przypadku zadławień. Dostarczone informacje są istotne zwłaszcza w trakcie zbliżającego się sezonu grzybowego oraz trwającego okresu wakacyjnego.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zgierzu
dr n. med. Andrzej Jeziorski

ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA WNIOSKÓW O DOFINANSOWANIE

w dniu 27 lipca 2016 r. Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi oraz Stowarzyszenie Łódzki Obszar Metropolitalny ogłosiły konkurs nr RPLD.08.03.03-IP.01-10-001/16 w ramach Poddziałania VIII.3.3 Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych – ZIT.

W ramach Poddziałania wsparciem zostaną objęte projekty wdrażane poprzez Zintegrowane Inwestycje Terytorialne na obszarze Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego.

Alokacja: 23 214 894,00 PLN

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Bezzwrotne wsparcie dla osób znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy, zamierzających rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, obejmujące:

  1. dotacje na uruchomienie działalności gospodarczej,
  2. finansowe wsparcie pomostowe służące pokryciu bieżących wydatków powstałych w początkowym okresie prowadzenia działalności gospodarczej,
  3. wsparcie szkoleniowo-doradcze:

a) szkolenia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej,
b) pomoc w przygotowaniu biznesplanu,
c) doradztwo w sprawie bieżących zagadnień związanych z prowadzoną działalnością,

 

Kto może otrzymać dofinansowanie?

Wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie przepisów odrębnych).

Uwaga!

Zgodnie z kryterium merytorycznym punktowanym nr 4 oceny strategicznej weryfikowane będzie czy wnioskodawca posiada siedzibę/ oddział/ filię/ delegaturę czy inną prawnie dozwoloną formę organizacyjną działalności podmiotu na terenie ŁOM.

Zgodnie z kryterium merytorycznym punktowanym nr 5 oceny strategicznej weryfikowane będzie czy projekt jest realizowany w partnerstwie z podmiotem posiadającym siedzibę/ oddział/ filię/ delegaturę czy inną prawnie dozwoloną formę organizacyjną działalności podmiotu na terenie ŁOM.

 

Grupa docelowa:

Osoby po 29. roku życia pozostające bez pracy (bezrobotne, poszukujące pracy i bierne zawodowo), zamierzające rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej, znajdujące się w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy:

a)     osoby po 50. roku życia,

b)    osoby długotrwale bezrobotne,

c)     kobiety,

d)    osoby z niepełnosprawnościami,

e)     osoby o niskich kwalifikacjach.

 

Uwaga! Zgodnie ze szczegółowym kryterium dostępu nr 5 uczestnikami projektu są osoby zamieszkałe w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, na obszarze ŁOM, tj.: Miasto Łódź i powiaty: brzeziński, łódzki wschodni, pabianicki oraz zgierski.

Uwaga! Zgodnie ze szczegółowym kryterium dostępu nr 6 grupę docelową w projekcie stanowią co najmniej w 40% osoby bezrobotne.

Minimalna wartość projektu: 500 000 PLN.

Wkład własny: 15,00% wartości projektu pomniejszonej o wartość dotacji na uruchomienie działalności gospodarczej oraz finansowego wsparcia pomostowego.

Termin składania wniosków: Nabór wniosków o dofinansowanie realizacji projektów będzie prowadzony od 29 sierpnia 2016 r. do 12 września 2016 r., w dni robocze, w godzinach pracy urzędu tj. od godz. 8:00 do godz.16:00.

Wniosek o dofinansowanie realizacji projektów może być dostarczony:

  • za pośrednictwem operatora pocztowego na adres:

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi

ul. Wólczańska 49, 90-608 Łódź

  • osobiście lub przez posłańca w Punkcie Informacyjnym:

ul. Wólczańska 49, 90-608 Łódź

Pokój 1.03, 1.04, I piętro

 

Informacji i wyjaśnień dotyczących konkursu drogą telefoniczną oraz za pomocą poczty elektronicznej e-mail udziela:

w zakresie oceny formalno-merytorycznej:

Wojewódzki Urząd Pracy w Łodzi

Punkt Informacyjny EFS  

Godziny pracy: pn.-pt. 8:00-16:00

Adres: ul. Wólczańska 49 

90-608 Łódź,

pok. 1.03 i 1.04

telefon: (42) 638 91 30/39 

fax: (42) 636 77 97

e-mail: rpo@wup.lodz.pl

 

w zakresie oceny strategicznej:

Biuro Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny

al. Kościuszki 59/61 (VI p.)

90-514 Łódź

telefon: (42) 233 54 90

fax: (42) 233 54 97

e-mail: biuro@lom.lodz.pl

 

Szczegółowe informacje o konkursie znajdują się na stronie Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny pod adresem: http://lom.lodz.pl/nabory/ oraz na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi pod adresem:  link

 

Zapraszamy serdecznie do składania wniosków o dofinansowanie

 w ramach konkursu !!!

Półkolonie letnie w CKiW OHP w Dobieszkowie

W ramach akcji „Lato z OHP" Świetlica Środowiskowa działająca przy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie zorganizowała półkolonie, mające na celu aktywizację i integrację dzieci i młodzieży ze społeczności lokalnej.

Półkolonie trwały od 18 do 22 lipca. Jak co roku oferta CKiW OHP w Dobieszkowie była różnorodna i interesująca. Uczestnicy mogli wziąć udział w grach i zabawach świetlicowych, zajęciach sportowych i informatycznych, zajęciach terenowych, plastycznych, fryzjerskich, kulinarnych oraz warsztatach sztuki cyrkowej. Wychowankowie półkolonii uczestniczyli również w dwóch wycieczkach - do Muzeum na zamku w Łęczycy oraz do otwartego w tym roku, nowoczesnego Planetarium, mieszczącego się w EC1 w Łodzi.

Zwiedzanie muzeum w Łęczycy było połączone z lekcją muzealną dotyczącą Diabła Boruty oraz warsztatami etnograficznymi lepienia z gliny. W Planetarium uczestnicy półkolonii wzięli udział w pokazie „Dwa szkiełka”, w trakcie którego poznali historię teleskopu, pierwszych odkryć, dokonanych z jego pomocą, które to pomogły w ustaleniu naszego miejsca w Kosmosie, a także dowiedzieli się tego jak dzisiejsze, zaawansowane instrumenty pozwalają nam poszerzać wiedzę na temat otaczającego Wszechświata.

Wiele zabawy i radości przysporzyły uczestnikom warsztaty sztuki cyrkowej, podczas których dzieci i młodzież mogły zgłębiać m.in. tajniki żonglerki. .

Program półkolonii uwzględniał potrzeby, możliwości rozwojowe, wiekowe oraz zainteresowania wychowanków.

Półkolonie miały na celu nie tylko bezpieczne i przyjemne spędzenie czasu, ale i pobudzanie kreatywności dzieci i młodzieży oraz inspirowanie do twórczej ekspresji, a także kształtowanie postawy prozdrowotnej i aktywizowanie do uprawniania sportów oraz wzmacnianie umiejętności współpracy w grupie.

Półkolonie zostały zorganizowane przy wsparciu finansowym przez Urząd Miasta i Gminy w Strykowie.

 

Sporządziła: Paulina Brzyska

Zdjęcia: Andrzej Pawlik

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych pn. „Aktualne konkursy w ramach PO IR 2014 – 2020”.

więcej

Rozpoczyna się nabór przedsiębiorstw sektora MŚP do udziału w kolejnej edycji Międzynarodowych Targów Inwestycyjnych Expo Real w Monachium.

Zachęcamy do udziału przedsiębiorców sektora MŚP z województwa łódzkiego prezentujących ofertę inwestycyjną/gospodarczą z branż kluczowych dla rozwoju województwa łódzkiego.

więcej

Pielgrzymi przywitani w Strykowie

Przed Światowymi Dniami Młodzieży pielgrzymi z całego niemal świata przyjeżdżają do Polski. W dniu dzisiejszym do Strykowa przybyli pielgrzymi z Francji i Węgier. Zostali powitani przed Domem Parafialnym Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem św. Marcina w Strykowie przez władze samorządowe i kościelne. W imieniu władz samorządowych zastępca Burmistrza Strykowa Bożena Motylińska życzyła pielgrzymom miłego spędzenia czasu w Strykowie i otwartości serca na słowa Papieża. W imieniu strykowskiej parafii pielgrzymów przywitał Proboszcz Karol Andrzejczak. Na scenie przed Domem Parafialnym odbyła się wspólna modlitwa, śpiewanie i integracja.

więcej

Zamknięcie naboru wniosków na zadania dotyczące usuwania wyrobów zawierających azbest

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi informuje, że z dniem 15.07.2016 r. zamyka nabór wniosków o udzielenie dofinansowania z dziedziny Gospodarka odpadami i ochrona powierzchni ziemi

więcej

Informacja Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego

Przekazujemy informację Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego skierowaną dla właścicieli lasów niestanowiących własności Skarbu Państwa.

więcej

OGŁOSZENIE O REKRUTACJI UCZESTNIKÓW DO PROJEKTU „SUKCES WE WŁASNEJ FIRMIE”

Zarząd Fundacji Fundusz Współpracy ogłasza rozpoczęcie rekrutacji uczestników do  projektu „Sukces we własnej firmie” realizowanego w ramach Poddziałania VIII.3.1 „Wsparcie przedsiębiorczości w formach bezzwrotnych” Regionalnego Programu Operacyjnego WUP Łódź.

więcej

70 rocznica powstania Orkiestry Dętej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Lipce

17 lipca w Lipce odbyła się uroczystość z okazji 70 lecia Orkiestry Dętej Kościoła Starokatolickiego Mariawitów z Lipki. Jubileusz rozpoczął się uroczystą Mszą Świętą koncelebrowaną przez biskupa naczelnego Karola Babi. Na tę wyjątkową uroczystość przybyły również orkiestry ze Strykowa, Dobrej, Łodzi, Woli Cyrusowej, Sobótki i Leszna. 

więcej

Informacja dla Mieszkańców

Na wczorajszej nardzie sołtysów i przewodniczących rad osiedli podniesiony został niepokojący temat dewastacji mienia gminnego w miejscach publicznych. W związku z tym, zwracam się do Mieszkańców z prośbą o reagowanie na wszelkie przypadki dewastacji i powiadamianie o tym Policji.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: Silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 40 km/h, z porywami do 90 km/h, z kierunków zachodnich. Istnieje prawdopodobieństwo 30% wystąpienia lokalnie porywów do 100 km/h.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: Intensywne opady deszczu

Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 25 mm do 40 mm.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne: Silne burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywami wiatru od 90 km/h do 110 km/h. Lokalnie grad. Prognozuje się również wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana wysokość opadów od 40 mm do 50 mm, miejscami 70 mm.

więcej

arvato Polska – nowy inwestor w Gminie Stryków

arvato Polska, lider w dziedzinie kompleksowych rozwiązań outsourcingowych, rozbudowuje swoją bazę infrastrukturalną. Spółka powiększy swoje powierzchnie magazynowe do ok. 100 tys. m2. Inwestycja o wartości kilkunastu milionów złotych związana jest z rozszerzeniem współpracy z jednym z kluczowych klientów i będzie zlokalizowana w Sosnowcu pod Strykowem.

więcej

Informacja ANR

Uprzejmie informuję, iż w dniu 15 czerwca br. Agencja Nieruchomości Rolnych uruchomiła specjalny serwis internetowy poświęcony nowym przepisom regulującym obrót nieruchomościami rolnymi.

więcej

Informacja

Burmistrz  Strykowa informuje, że w wyniku skarg wniesionych przez  Gminę  Stryków na niekorzystne rozstrzygnięcia Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi w  sprawie uchwał „śmieciowych”, zapadły dwa pozytywne rozstrzygnięcia Wojewódzkiego Sadu Administracyjnego w  Łodzi.

więcej

To tu, to tam. Plenerowy punkt warsztatowy dla dzieci.

Fundacja Błękitnia z Imielnika Starego rozpoczyna realizację projektu "To tu to tam. Plenerowy punkt warsztatowy dla dzieci", który skierowany jest do dzieci w wieku od 4 do 12 lat, mieszkających w gminie Stryków.

więcej

Prośba o pomoc w zdobyciu grantu

Strykowskie stowarzyszenie ADVENIO przeszło do etapu głosowania internautów z projektem "Stare, a jednak nowe. Gry podwórkowe w Strykowie". Prosimy o wsparcie i oddawanie głosów. Wygranie głosowania gwarantuje otrzymanie 40 000,00 zł na realizację przestrzeni dla mieszkańców gminy.

więcej

INFORMACJA

INFORMACJA W DNIU 11 LIPCA 2016 ROKU UPŁYWA TERMIN WNOSZENIA OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI ZA II KWARTAŁ 2016 ROKU OD MIESZKAŃCÓW, KTÓRZY  ZAMIESZKUJĄ NA NIERUCHOMOŚCI. WPŁATĘ MOŻNA DOKONYWAĆ ZA POŚREDNICTWEM: INKASENTA, SOŁTYSA,  KASY URZĘDU MIEJSKIEGO W STRYKOWIE, BANKU

więcej

Autostrada A1 Stryków – Tuszyn oficjalnie otwarta!

40-kilometrowy odcinek autostrady A1 Stryków – Tuszyn został właśnie oficjalnie otwarty. Połączył węzły Łódź Północ na skrzyżowaniu z autostradą A2 z węzłem Tuszyn (A1DK1). Kierowcy, w zależności od pory dnia, zaoszczędzą od 1,5 do 2,5 godziny.  - Ten łącznik to obiekt naszych marzeń - powiedział podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa. Na otwarciu autostrady władze Strykowa reprezentowała Z-ca Burmistrza Pani Bożena Motylińska.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2141775 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017