Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2016  /  II kw  /  

Treść strony

Ostrzeżenie meteorologiczne: Burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 35 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie grad.

więcej

Informacja

Informacja Okręgowego Urzędu Górniczego w Kielcach

więcej

Obwieszczenie

Obwieszczenie Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Łodzi dotyczące budowy elektrowni fotowoltaicznej "Szczawin II"

więcej

Absolutorium dla Burmistrza Strykowa

Strykowscy Radni na dzisiejszej sesji 15 głosami za, udzielili absolutorium Burmistrzowi Andrzejowi Jankowskiemu za rok 2015.

więcej

Letni wypoczynek w OHP

Zapraszamy na półkolonie do OHP

więcej

Kreatywna Przedsiębiorczość II

Ruszyła rekrutacja do projektu "Kreatywna Przedsiębiorczość II", współfinansowanego ze środków unijnych oraz plakat (w załączniku). Proszę o rozpowszechnienie informacji o projekcie w Państwa instytucji.

więcej

Ostrzeżenie UPAŁ

Szanowni Państwo, w związku z prognozami dotyczącymi upałów jakie mają nastąpić w najbliższych dniach przypominamy o najważniejszych zaleceniach. Należy pamiętać, że upały są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci i  osób w podeszłym wieku, chorych na cukrzycę, nadciśnienie i mających problemy z sercem. Bezpieczne zachowania i rekomendacje to:

więcej

IX Plener malarski PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ - SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE ZGIERSKIM

W tym roku Gmina Stryków jest gospodarzem bardzo oryginalnego przedsięwzięcia artystycznego dziejącego się już dziewiąty rok w województwie łódzkim. W okresie 4-10 lipca 2016 r. do Dobieszkowa przyjedzie na plener malarski 30 artystów plastyków z województwa łódzkiego Polski i zagranicy, którzy będą malować charakterystyczne miejsca powiatu zgierskiego, w tym naszej gminy.

więcej

Informacja Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

W załączniku przekazujemy informację Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego dotyczącą bezpieczeństwa dzieci na wsi oraz list Prezesa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

więcej

Rajd wózkowo - rowerowo - handbikowy

19.06.2016 odbył się rajd wózkowo - rowerowo - handbikowy. W rajdzie wzięło udział około 60 osób, w tym około 10 osób niepełnosprawnych. W tym roku rajd był zorganizowany po raz drugi. Rajd rozpoczął burmistrz Strykowa - Andrzej Jankowski, krótkim przemówieniem i podziękowaniem dla Marka Cłapińskiego niepełnosprawnego druha z OSP Swędów, z którego to  inicjatywy udało się zorganizować akcję  „Wakacje Integracje”.

więcej

Informacja dla działkowców

Właściciele nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe, lub inne nieruchomości wykorzystywane na cele rekreacyjno -  wypoczynkowe, wykorzystywane jedynie przez część roku zobowiązani są do niezwłocznego złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

więcej

ZMIANA OSTRZEŻENIA: BURZE Z GRADEM

Od godz. 09:30 dnia 17.06.2016 do godz. 14:00 dnia 17.06.2016, prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad. Istnieje prawdopodobieństwo 30% wystąpienia lokalnie porywów wiatru do 100 km/h.

więcej

Corning - potrzebni pracownicy

Corning poszukuje ok. 300 pracowników. Głównie pracowników produkcji – monterów. Wymagamy zdolności manualnych, dobrego wzroku, gotowości do pracy w trybie 3-zmianowym. Chętnie zatrudniamy również osoby niepełnosprawne.

więcej

Zmiana godz. pracy urzędu

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w miesiącach lipiec i sierpień br. będzie pracował w  godz. 7.00 – 15.00. Kasa Urzędu czynna do godz. 14.00. 

więcej

Powierzenie stanowiska dyrektora

W dniu 14 czerwca br. w Urzędzie Miejskim w Strykowie odbyło się uroczyste spotkanie części dyrektorów szkół z terenu Gminy Stryków z Panem Andrzejem Jankowskim Burmistrzem Strykowa oraz Panią Anną Sasin Sekretarzem Gminy Stryków.

więcej

Dni Strykowa.

Święto Strykowa to święto miasta, gminy i jej mieszkańców. W tym roku Dni Strykowa odbyły się w ciepły, słoneczny czerwcowy weekend i upłynęły niezwykle atrakcyjnie ze względu na ilość i popularność muzycznych gwiazd oraz tanecznych i wokalnych strykowskich talentów. Wszystkie weekendowe występy i koncerty odbywały się na scenie ustawionej na placu targowym. 

więcej

Rajd wózkowo – rowerowo – handbikowy „Wakacje Integracje”

Z inicjatywy niepełnosprawnego członka OSP Swędów Marka Cłapińskiego udało się zorganizować rajd wózkowo – rowerowo – handbikowy „Wakacje Integracje”. Rajd odbędzie się 19 czerwca 2016 roku (w niedziele), startujemy o godzinie 10.30 z parkingu przy OSP w Swędowie. Wycieczka wózkowo-rowerowa licząca 17 km zakończy się ogniskiem integracyjnym z kiełbaskami i śpiewami.

więcej

Zmiana godzin pracy punktu nieodpłatnej pomocy prawnej

Zgodnie z aneksem nr 1 z dnia 30 maja 2016 r. do porozumienia Powiatu Zgierskiego z Gminą Parzęczew z dnia 1 października 2015 r. w sprawie realizacji zadania z zakresu administracji rządowej polegającej na udzielaniu nieodpłatnej pomocy prawnej, informuję, że nastąpiła zmiana godzin pracy punktu nieodpłatnej pomocy prawnej we wtorki i piątki.

więcej

Zostań Ambasadorem Pszczół i zakładaj Strefy dla Pszczół!

Jesteś lokalnym społecznikiem, osobą chętnie podejmującą się licznych inicjatyw, zainteresowaną ekologią? Dołącz do VI edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” i zostań Ambasadorem Pszczół!

więcej

„Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!”

Fundacja Aby żyć, organizator kampanii społeczno-edukacyjnej pt. „Pneumokokom mówimy: Szczepimy!!!” realizuje działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie szczepień przeciwko pneumokokom.

więcej

Dzień Bąka w Warszewicach

W niedzielę, tj. 5 czerwca 2016 roku odbył się w Warszewicach już po raz 5 Dzień Bąka organizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców wsi Warszewice - Cesarka "RAZEM". Od godziny 9-tej nad stawem w Warszewicach rozpoczął się konkurs wędkarski o tytuł "Bąkowego Króla". Piękna pogoda i słońce wprawiły wszystkich zebranych w dobry nastrój. Złowiono między innymi sumy, karpie i .... bąka.

więcej

Światowy Dzień bez Tytoniu

31.05.2016 roku obchodziliśmy organizowany przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) coroczny Światowy Dzień bez Tytoniu.O inicjatywie i profilaktyce antytytoniowej warto pamiętać nie tylko w tym dniu, ale przez cały okres wakacyjny. W załączeniu przekazujemy materiały dotyczące szkodliwości palenia wyrobów tytoniowych.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

więcej

Uroczyste przekazanie samochodu strażackiego

W sobotę 28 maja br.  w Bratoszewicach odbyła się niecodzienna uroczystość. Druhom  z OSP Bratoszewice Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski przekazał  nowy wóz strażacki marki IVECO DAILY. Uroczystość rozpoczęła się mszą święta w intencji strażaków w kościele pw. Św. Augustyna w Bratoszewicach, którą odprawił proboszcz parafii ks. Mateusz Cieplucha. 

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie grad.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru około 80 km/h. Lokalnie grad.

więcej

Publikacja oferty realizacji zadania publicznego

Na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2014r., poz. 1118) w załączeniu publikujemy ofertę realizacji zadania publicznego złożoną (w trybie art. 19a) przez Towarzystwo Koszykówki „BASKET STRYKÓW”.

więcej

Dzień Samorządu

Z okazji tradycyjnie obchodzonego 27 maja Dnia Samorządu, pragnę złożyć wszystkim samorządowcom, pracownikom instytucji samorządowych i społecznikom serdeczne gratulacje i szczere wyrazy uznania za dotychczasową pracę i osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju  naszego regionu.

więcej

24 maja br. Dziennik Gazeta Prawna rozdał „Perły Samorządu 2016”

Do Teatru Kamienica w Warszawie zjechali się z całej Polski włodarze miast i gmin. Otwierając  galę redaktor naczelny Gazety Prawnej pokreślił , że  to najlepsze miasta i gminy, które potrafią sprawnie wykorzystać swój potencjał otrzymają  dziś  to zaszczytne wyróżnienie. 

więcej

Aktualne konkursy w ramach RPO WŁ - Poddziałanie XI.3.1 Kształcenie zawodowe

Lokalny Punkt Informacyjny w Brzezinach zaprasza do udziału w spotkaniu pn. „Aktualne konkursy w ramach RPO WŁ - Poddziałanie XI.3.1 Kształcenie zawodowe.” Podczas spotkania zostanie omówiona dokumentacja konkursowa, a także będzie czas na konsultacje indywidualne.

więcej

Fundusze dla organizacji pozarządowych

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu informacyjnym z cyklu „Środa z Funduszami”. Tym razem spotkanie dotyczyć będzie funduszy dla organizacji pozarządowych.

więcej

Strategia Rozwoju Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego 2020+

W związku z pozytywnym zaopiniowaniem przez Ministerstwo Rozwoju oraz Instytucję Zarządzającą RPO WŁ na lata 2014-2020 Strategii Rozwoju Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego 2020+, przyjętej uchwałą nr 2/2016 Rady Stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitalny z dnia 24 marca 2016r. oraz mając na uwadze zapisy zawarte w rozdziale V.7 Mechanizmy włączenia społecznego ww. dokumentu, przekazujemy tekstu Strategii...

więcej

Informacja

Gmina Stryków informuje, że w ramach inwestycji „Budowa kanalizacji sanitarnej w Swędowie” w roku 2016 zamierza skanalizować ulicę: Kolejową. Zainteresowanych przyłączeniem do sieci właścicieli nieruchomości położonych przy tej ulicy prosimy o kontakt z Wydziałem Inwestycji Urzędu Miejskiego w Strykowie, ul. Kościuszki 27, tel. 42 719 94 95 w terminie do 30 czerwca br.

więcej

Superman - człowiek ze Strykowa w TVP3

W TVP3 w programie o tematyce społecznej PULSPOLSKI o godz. 16.30 z 14 maja wyemitowano reportaż nagrywany w Strykowie. Zaprezentowana została w nim postać głównego bohatera książki "Siłacz i Żeglarz ...", a także wywiad z autorem książki Jackiem Perzyńskim oraz wypowiedź Burmistrza Strykowa Andrzeja Jankowskiego. Materiał zaczyna się w 13 minucie i 50 sekundach programu.

więcej

Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy

W dniach 10-12 maja 2016r. na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie odbyła się XIII już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy”-2016 w kategorii fryzjer oraz BHP i prawo pracy. Organizatorem przedsięwzięcia było dobieszkowskie Centrum oraz Komenda Główna OHP.

Do konkursu przystąpili uczestnicy posiadający bardzo dobre przygotowanie teoretyczne i praktyczne w zawodzie fryzjer oraz młodzież wykazująca się wyjątkową znajomością wiedzy z zakresu znajomości bezpieczeństwa i higieny pracy z elementami prawa pracy. Swoje umiejętności i wiedzę zaprezentowali uczestnicy OHP z całego kraju, zakwalifikowani do grona zwycięzców konkursu „Sprawny w zawodzie” w poszczególnych województwach.

Konkurs „Sprawny w zawodzie” jest jedną z form sprawdzających efekty nauczania zawodowego jest którego organizacja wpisuje się już w tradycję OHP.

Ogólnopolski Konkurs „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy” był bardzo istotnym wydarzeniem dla uczestników oraz kadry OHP z uwagi na możliwość zweryfikowania poziomu wiedzy teoretycznej i praktycznej młodzieży pozyskanej podczas uczenia się w jednostkach Ochotniczych Hufców Pracy.

Finał konkursu, odbył się w dniu 11 maja b.r. o godzinie 18.00 na terenie Ośrodka Szkolenia Zawodowego w Dobieszkowie podczas uroczystej Gali. Wśród zaproszonych gości  obecni byli m.in. Zastępca Komendanta Głównego OHP p. Renata Wicha, Dyrektor Biura Edukacji i Organizacji Jednostek Opiekuńczo-Wychowawczych OHP p. Sławomir Męcina, Komendant ŁWK OHP p. Barbara Stanisława Günther, Zastępca Burmistrza Miasta–Gminy Stryków p. Bożena Motylińska, Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi p. Andrzej Świderski, Dyrektor Cechu Rzemiosł Różnych w Łodzi p. Henryk Stawski, Z-ca Dyrektora Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego p. Elżbieta Gonciarz, a także członkowie organizacji samorządowych i członkowie Rady Programowej Centrum. Całe przedsięwzięcie rejestrowały media lokalne.

Podczas Gali konkursowej miał miejsce uroczysty pokaz fryzur wykonanych przez uczestników konkursu, któremu towarzyszył temat przewodni: „Lata 20-te, lata 30-te”.

Pokaz upiększał występ Zespołu Tańca Współczesnego AGAT. Zespół, w skład którego wchodzą młode dziewczęta działa przy Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie pod okiem instruktorki p. Agnieszki Waszkiewicz. Podczas części artystycznej wystąpił również p. Jakub Pawlak, przedstawiciel Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie, który zaprezentował montaż artystyczny.

Oficjale przedstawienie laureatów konkursu oraz wręczenie pucharów, nagród dyplomów i zaświadczeń nastąpiło po wnikliwych obradach komisji konkursowej, która zadbała o prawidłowy przebieg konkursu. Nagrody dla zwycięzców konkursu ufundowała Komenda Główna Ochotniczych Hufców Pracy, Okręgowa Inspekcja Pracy w Łodzi oraz Urząd Miasta –Gminy Stryków. Puchary, nagrody, dyplomy i zaświadczenia osobiście wręczyła Zastępca Komendanta Głównego OHP p. p.Renata Wicha oraz Dyrektor Centrum –Leona Winczewska-Wróbel, a także Okręgowy Inspektor Pracy w Łodzi p. Andrzej Świderski.

W kategorii- Fryzjer zwyciężyła Ewa Kobeszko z Podlaskiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Na drugim miejscu uplasowała się Angelika Baraniak reprezentująca Dolnośląską Wojewódzką Komendę OHP. Trzecie miejsce zajęła przedstawicielka Wielkopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP - Anita Matyla

Dla zdobywcy nagrody publiczności za najpiękniejszą fryzurę, którą wykonała Marcelina Ferenc z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP, Komenda Główna OHP  ufundowała nagrodę specjalną, którą osobiście wręczyła Zastępca Komendanta Głównego p. Renata Wicha .

Pierwsze miejsce w konkursie z zakresu BHP i prawa pracy zdobyła  reprezentantka Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy OHP – Marcelina Kulma. Drugie miejsce uzyskała Marcelina Sowa z Podkarpackiej Wojewódzkiej Komendy OHP. Trzecie miejsce zajęła Iga Dębińska reprezentująca Łódzką Wojewódzką Komendę OHP.

Dodatkowo młodzież otrzymała zaświadczenia udziału w Konkursie oraz w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Kadra dobieszkowskiego Centrum zadbała o zorganizowanie czasu wolnego. Podczas wycieczki po Łodzi poprowadzonej przez przewodnika uczestnicy zwiedzili m.in. Stary Rynek, Park Śledzia, ul. Piotrkowską oraz Manufakturę.

Uczestnicy konkursu brali również udział w szkoleniu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

UE promuje i wspiera transfer innowacji i współpracę międzynarodową na rzecz wzrostu przedsiębiorczości

W ramach kolejnej już perspektywy finansowej EU, zarówno instytucje wsparcia biznesu, instytuty badawcze, jak i wybrani przedsiębiorcy, otrzymali ponownie okazję na uzyskanie środków EU dla działań wspierających transfer innowacji na rynkach międzynarodowych.

Instytucje działające do tej pory na rynku polskim zyskują okazję do rozszerzenia swojej współpracy z państwami regionu Morza Bałtyckiego. Wsparcie EU daje możliwość m.in. zaprezentowania swojego produktu na arenie międzynarodowej, uzyskania wiedzy i know-how w sektorze swojej działalności, uzyskania wsparcia w zakresie dostępnych innowacji, dzielenie się doświadczeniem, budowanie sieci współpracy i klastrów. Państwa regionu Morza Bałtyckiego to niekwestionowani liderzy w zakresie innowacji nie tylko w Europie, ale także na świecie. Przodują także w dziedzinie rozwiązań w zakresie inteligentnych specjalizacji.

Okazję do współpracy na arenie międzynarodowej stwarzają programy Interreg. To dzięki tym programom możliwie jest budowanie międzynarodowych sieci współpracy, budowanie klastrów, zdobycie dostępu do najnowszych badań i innowacji czy uzyskanie wsparcia dla promocji swoich produktów, w różnych sektorach gospodarki. Dzięki programom Interreg możliwe są wspólne działania m.in. w dziedzinach transferu innowacji, umiędzynaradawiania MŚP, rozwoju zielonych technologii, w tym dla ochrony środowiska, transportu, jak i dla tradycyjnych sektorów gospodarki (meblarstwo, wzornictwo, przetwórstwo ryb, itp.).

Wsparcie UE udzielone dotychczas w celu wzmacniania konkurencyjności przedsiębiorczości w państwach regionu Morza Bałtyckiego zaowocowało m.in. utworzeniem klastra współpracy przedsiębiorców LNG (Liquid Natural Gas) i przyciągnięciem inwestycji rzędu blisko 50 mln EUR, wsparciem przedsiębiorców w procesie kreowania nowych innowacyjnych produktów meblarskich (ok. wspólnie wykreowanych 35 prototypów), a także wiele innych.

Wsparcie uzyskać można w programach Interreg: Południowy Bałtyk (www.southbaltic.eu) oraz Region Morza Bałtyckiego (www.interreg-baltic.eu).

Więcej o możliwości współpracy w ramach struktur ww. programów, możliwości uzyskania dofinansowania, o szansach, jakie daje współpraca międzynarodowa można się będzie dowiedzieć podczas konferencji, która odbędzie się w Gdańsku 23-24 maja br.   

Konferencja będzie niepowtarzalną okazją nie tylko do uzyskania praktycznych informacji nt. możliwości uzyskania wsparcia EU, ale przede wszystkim będzie okazją do nawiązania szerokich kontaktów międzynarodowych, uzyskania informacji nt. możliwości rozszerzenia swojej działalności, dołączenia do istniejących już sieci współpracy i klastrów, a także stworzenie nowych.  Konferencja skupi podmioty działające w różnych sektorach gospodarki z krajów leżących wokół Morza, w tym przedsiębiorców, instytucje naukowo-badawcze, jednostki badawcze, stworzy też możliwość rozmowy z ekspertami w wybranych dziedzinach, a także z potencjalnymi partnerami biznesowymi.   

W imieniu Ministerstwa Rozwoju oraz partnerów zapraszamy do udziału w konferencji i skorzystania z niepowtarzalnej oferty programów Interreg. 

Nie czekaj. Wyprzedź konkurencję i zarejestruj się już dziś: http://www.ewt.gov.pl/strony/o-programach/szkolenia/rejestracja-na-konferencje-interreg-changes-the-baltic-sea-region-stories-that-inspire/

Spotkanie informacyjne pn. Aktualne konkursy w ramach RPO WŁ - Poddziałanie VI.2.1 Rozwój gospodarki turystyczne.

Zapraszamy na spotkanie informacyjne pn. Aktualne konkursy w ramach RPO WŁ - Poddziałanie VI.2.1 Rozwój gospodarki turystycznej. Podczas spotkania zostanie omówiona dokumentacja konkursowa, kryteria oceny formalnej i merytorycznej, kwalifikowalność kosztów, a także wskaźniki projektowe.

więcej

Superman ze Strykowa w TVP3

W Łódzkich Wiadomościach Dnia o godz. 21.45 z 5 maja wyemitowano reportaż nagrywany w Strykowie. Zaprezentowana została w nim książka "Siłacz i Żeglarz", uliczna sonda z mieszkańcami oraz wypowiedź Burmistrza Strykowa Andrzeja Jankowskiego oraz autora książki Jacka Perzyńskiego.

więcej

Szkoła Muzyczna ogłasza nabór

Szkoła Muzyki Rozrywkowej oraz Szkoła Muzyczna I Stopnia w Strykowie ogłasza nabór na rok szkolny 2016/2017. Zapraszamy.

więcej

Obwieszczenie Starosty Zgierskiego

W załączeniu przekazujemy obwieszczenie Starosty Zgierskiego dotyczące zezwolenia na realizację inwestycji drogowej polegającej na budowie ul.  Zlotowej i Żytniej w Strykowie wraz z odwodnieniem.  

więcej

Książka Siłacz i Żeglarz w głównym wydaniu Wiadomości

1.05.2016 roku ukazał się w głównym wydaniu serwisu informacyjnego TVP Wiadomości materiał Marcina Szypszaka dotyczący Supermena i książki "Siłacz i Żeglarz....". W nagraniu materiału wzięli udział min. Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski oraz autor książki Jacek Perzyński. Reportaż zaczyna się w 19 minucie Wiadomości. 

więcej

Zapraszamy na szkolenie

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „POLCENTRUM” w Strykowie oraz Burmistrz Strykowa zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z terenu Gminy Stryków do udziału w szkoleniu nt. "PROGRAMU DZIAŁAJ LOKALNI".

więcej

Bezpłatne spotkanie informacyjne

Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym pn. "Aktualne konkursy w ramach RPO WŁ 2014-2020 - Działanie X.1 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3". W ramach konkursu można pozyskać środki min. na założenie miejsc opieki nad dziećmi do lat trzech (żłobki, kluby dziecięce, opiekun dzienny, niania).

więcej

Informacja

Na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz. U. z 2014r., poz. 1118) w załączeniu publikujemy ofertę realizacji zadania publicznego złożoną (w trybie art. 19a) przez Stowarzyszenie Mieszkańców Wsi Warszewice-Cesarka „RAZEM”.

więcej

Środa z Funduszami - fundusze dla edukacji

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu informacyjnym z cyklu „Środa z Funduszami”. Tym razem spotkanie dotyczyć będzie funduszy dla edukacji.

więcej

Ostrzeżenie, Przymrozki

Nad ranem prognozuje się spadek temperatury od -2°C do 0°C, przy gruncie do -5°C.

więcej

Ostrzeżenie, Silny wiatr

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, z porywami około 80 km/h, z zachodu.

więcej

INWENTARYZACJA WYROBÓW ZAWIERAJACYCH AZBEST

Urząd Miejski w Strykowie informuje, iż w dniach od 18.04.2016 r. do 18.05.2016 r. na terenie Gminy Stryków przeprowadzana będzie inwentaryzacja wyrobów zawierających azbest (eternit). Inwentaryzację prowadzić będzie Zakład Analiz Środowiskowych Eko-precyzja z siedzibą w 43-450 Ustroń, ul. Sikorskiego 10.

więcej

Turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników

Informujemy, że w okresie wakacji KRUS organizuje turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników. Proponujemy wyjazd na turnus trwający 21 dni do Centrum Rehabilitacji Rolników KRUS:

więcej

Bezpłatne spotkanie informacyjne

W związku z ogłoszonym konkursem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego w zakresie Działania X.1 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3 serdecznie zapraszamy na bezpłatne spotkanie informacyjne poświęcone dokumentacji konkursowej dla ww. konkursu.

więcej

Likwidacja przejazdu kolejowego

Informujemy, iż PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Łodzi zamierza podjąć działania mające na celu likwidację przejazdu w km 35,807 linii 015 Bednary-Łódź Kaliska we wsi Wyskoki. 

więcej

Informacja

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w dniu 8 kwietnia 2016 r. (piątek) będzie przyjmował interesantów do godz. 1530.

„Budzi się ludzi”- tym razem ze Strykowa.

4 kwietnia br. przed  Pomnikiem  Książki  i  budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie był nagrywany  wywiad z Jackiem Perzyńskim  autorem książki „Żeglarz i siłacz”. Autor będzie gościem TVP 3 Łódź w środę  6 kwietnia br.  w programie „Budzi się ludzi” i opowie o bohaterach swojej książki. 

Kolejne spotkanie z autorem będzie miało miejsce  20 kwietnia (środa) Biblioteka Wojewódzka im. Józefa Piłsudskiego w Łodzi ul. Gdańska 100/102 godz. 17.00

UWAGA !!!

PRZYPOMINAMY WŁAŚCICIELOM I ZARZĄDCOM NIERUCHOMOŚCI, ŻE W DNIU 10 KWIETNIA 2016 ROKU UPŁYWA TERMIN WNOSZENIA OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI ZA I  KWARTAŁ 2016 ROKU. WPŁATĘ MOŻNA DOKONYWAĆ ZA POŚREDNICTWEM: INKASENTA, KASY URZĘDU MIEJSKIEGO W STRYKOWIE, BANKU.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2139727 osobą
na naszej stronie