Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2016  /  Kultura i Oświata  /  

Treść strony

Prace wykonane przez uczniów klas II TŻ i II TL w ramach zajęć z wiedzy o kulturze

W galerii przedstawiamy prace wykonane przez uczniów klas II TŻ i II TL w ramach zajęć z wiedzy o kulturze – rzeźba recyklingowa.  Tematyka prac była dowolna – dlatego wystawa jest tak różnorodna.

więcej

Pójdźmy wszyscy do stajenki

We wtorek 20 grudnia 2016 r. uczniowie z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Koźlu z wychowawczynią Marzanną Nowicką i 4 rodzicami udali się z kolędą do Ośrodka Opiekuńczo-Leczniczego w Głownie. Przed grupą około 20 osób z ośrodka wykonali jasełka, razem zaśpiewali kolędę „ Pójdźmy wszyscy do stajenki” .

więcej

Świąteczna akcja pomocy dla zwierząt

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Koźlu uczestniczyli w świątecznej akcji pomocy dla zwierząt. Przynosili do szkoły karmę suchą i mokrą dla psów i kotów, kocyki, podusie itp. Akcję zainicjowały panie M.Głuszczak i K.Szymczak.

więcej

VII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniu 22.12.2016r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie rozstrzygnięty został VII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wzięło w nim udział 32 uczniów z klas IV-VI.

więcej

VII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

W dniu 21.12.2016r. w Szkole Podstawowej w Dobrej rozstrzygnięty został VII Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas IV-VI.

więcej

Gminny Konkurs ,,Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 15 grudnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu  ,,Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”.  Zaproszenie do udziału w nim przyjęli uczniowie z klas czwartych z terenu naszej gminy.

więcej

Sukcesy plastyczne naszych dzieci

Dwoje dzieci, uczestników warsztatów plastycznych na PKP w Strykowie, otrzymało nagrodę i wyróżnienie w konkursie graficznym pt "Czerń i biel - kot i pies" organizowanym w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu. Konkurs miał charakter wojewódzki.

więcej

Bombka świąteczna

Dnia 4.12.2016 roku w godzinach przedpołudniowych, w Domu Kultury w Strykowie odbyło się posiedzenie jury powołanego do oceny prac z konkursu plastycznego pt. „Bombka świąteczna” ogłoszonego dla klas zerowych szkół podstawowych  i przedszkoli z terenu miasta-gminy Stryków.

więcej

Boże Narodzenie – kolęda w naszej wyobraźni

Dnia 14.12.2016 roku w godzinach przedpołudniowych, w Domu Kultury w Strykowie odbyło się posiedzenie jury powołanego do oceny prac z konkursu plastycznego na wykonanie pracy plastycznej pt. „Boże Narodzenie – kolęda w naszej wyobraźni” ogłoszonego dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji z terenu Miasta-Gminy Stryków. Jury oceniło prace biorąc pod uwagę postanowienia regulaminu i postawione problemy plastyczne.

więcej

Rodzinne warsztaty malowania na jedwabiu

W miniony wtorek, 13 grudnia 2016 r odbyły się rodzinne warsztaty malowania na jedwabiu dla dwóch grup plastycznych wraz z rodzicami, działających  od października minionego roku w "Stacji kultura" w budynku stacji PKP.

więcej

Awans do zawodów centralnych Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

W dniu 9 grudnia 2016 r. odbyły się zawody okręgowe Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Do II etapu, odbywającego się w Łodzi, zostało zakwalifikowanych trzech uczniów z klasy II Liceum Ogólnokształcącego z ZS Nr 1 w Bratoszewicach: Krystian Bryszewski, Natalia Kowalczyk i Hubert Ziarnik.

więcej

Wystawa okolicznościowa z okazji 35 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

Pamiętne słowa piosenki pt.: „Psalm stojących w kolejce” w wykonaniu Krystyny Prońko u niejedne osoby wywołują refleksję, a niekiedy i wzruszenie. Nie sposób jest przejść wobec nich obojętnie, podobnie jak wobec historii Polski z lat 1981-1983. Na pamiątkę tych wydarzeń uczniowie ZS Nr 1 w Bratoszewicach przygotowali w ramach zajęć z historii i społeczeństwa oraz wiedzy o społeczeństwie projekty odnoszące się do historii PRL- u.

więcej

Szlachetna Paczka po raz trzeci w Strykowie

W weekend 9-11 grudnia 2016 roku odbył się kolejny ogólnopolski finał Szlachetnej Paczki. Tegoroczna edycja była już XVI z kolei, w gminie Stryków zorganizowana po raz trzeci. Strykowski rejon został objęty honorowym patronatem Burmistrza Strykowa Andrzeja Jankowskiego oraz Starosty Zgierskiego Bogdana Jaroty.

więcej

Mikołajki w Bibliotece

Biblioteka w Niesułkowie we współpracy z Klubem Seniora w Niesułkowie i DK w Niesułkowie zorganizowała uczniom SP w Niesułkowie Mikołajki. W środę - 7 grudnia do niesułkowskiego DK zawitało trzech Mikołajów, którzy przywieźli dzieciom słodkie smakołyki - cukierki i pierniki.

więcej

Zwycięstwo Jolanty Górskiej w konkursie muzycznym

W dniu 26 listopada 2016 roku odbył się w Strykowie XIV Przegląd Konkursowy Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów. Jego laureatką została uczennica naszej szkoły- Jolanta Górska (klasa IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych).

więcej

Drugi etap IV edycji Szkolnego Master Szefa

8 grudnia br. uczniowie klas żywieniowych uczestniczyli w IV już edycji Szkolnego Master Szefa. Był to drugi etap konkursu, w którym wzięło udział 5 dwuosobowych zespołów.

więcej

Warsztaty wypieku pierników

W piątek 2 grudnia 2016 r. do niesułkowskiej biblioteki na zaproszenie bibliotekarki Renaty Szydlik przybyli uczniowie klasy IV i VI SP w Niesułkowie wraz z wychowawcami. Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia uczniowie uczestniczyli w warsztatach wypieku pierników i ich dekoracji.

więcej

Święto Pluszowego Misia w niesułkowskieje bibliotece

Dnia 30 listopada 2016 r. ( środa ) do niesułkowskiej biblioteki przybyli uczniowie kl. III SP w Niesułkowie wraz z wychowawczynią Panią Małgorzatą Prusinowską. Okazją do spotkania było Święto Pluszowego Misia obchodzone 25 listopada.

więcej

Lekcja biblioteczna

W dniu dzisiejszym w bibliotece odbyła się lekcja biblioteczna, której tematem była lektura "Oto jest Kasia" Miry Jaworczakowej. W zajęciach brała udział klasa III Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie (21 os.). Uczniowie przypomnieli sobie historię ośmioletniej Kasi, wzorowej uczennicy, której zachowanie niestety pozostawiało wiele do życzenia.

więcej

Czytanie łączy pokolenia.

"Pierwsze koty za płoty" - tak  już mogą powiedzieć wszyscy nasi  mili  Goście , którzy wzięli udział w piątkowym wieczorze wspólnego czytania. Dnia 2 grudnia 2016r. po raz pierwszy  odbyło się w naszej szkole  wspólne, uroczyste czytanie książek pod  hasłem "Czytanie łączy pokolenia".  Do udziału w  spotkaniu zaproszeni zostali  Pan Dyrektor  Szkoły , Pani Wicedyrektor,  uczniowie klas I-III,  ich rodzice, dziadkowie, starsi koledzy i koleżanki.

więcej

Porozumienie o współpracy Szkoły z Wojskową Komendą Uzupełnień

W dniu 29 listopada 2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach miało miejsce podpisanie porozumienia o współpracy naszej Szkoły z Wojskową Komendą Uzupełnień w Łodzi. Uroczyste podpisanie nastąpiło w obecności uczniów Liceum Ogólnokształcącego. Porozumienie podpisali: Dyrektor Szkoły Pani Magdalena Mackiewicz i ppłk Wiesław Jaskulski.

więcej

Finał konkursu ,,Polskie Tradycje i Obyczaje Świąteczne"

W dniu 6 grudnia 2016 roku odbył się finał konkursu ,,Polskie Tradycje i Obyczaje Świąteczne". W zabawie wzięły udział trzy klasy: I TRŻ, II TRŻ oraz III RŻ. W jury zasiadły panie: Ewa Wiśniewska- Lenart oraz Anna Wójcik.

więcej

Poczytajmy z Mikołajem

W radosnej atmosferze wśród koloru czerwonego, pysznych słodkości i dźwięków kolęd pojawił się św. Mikołaj. Z trudnością rozpoznaliśmy, że to przewodniczący Gimnazjum nr 1 Juliusz Szymajda. Towarzyszył mu anioł – Mikołaj Walczak i gwiazdka – Gabriela Rynkiewicz. Mikołaj przyniósł nam w prezencie piękną opowieść o aniołku i bożonarodzeniowej gwiazdce.

więcej

Wizyta Sędziego Wincentego Ślawskiego w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie

W ramach programu „Bezpieczna szkoła 2016”, w którym Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie bierze udział zaprosiliśmy do naszej szkoły pana Wincentego Ślawskiego- Sędziego Sądu Apelacyjnego Przewodniczącego I Wydziału Cywilnego w Łodzi, który przyjął nasze zaproszenie i przeprowadził dla klas gimnazjalnych wyczerpującą i bardzo ciekawą pogadankę na temat „Prawna ochrona dóbr osobistych człowieka, w tym nietykalności cielesnej, a zwyczaje szkolne” oraz „Przestrzeganie prawa to obowiązek każdego, także ucznia.”

więcej

Warsztaty plastyczne dla mieszkanek Gminy Stryków

W dniu 7 grudnia 2016. w Ośrodku Kultury w Strykowie odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne adresowane do mieszkanek Gminy Stryków. Tematem zajęć była choinka z wikliny papierowej.

więcej

Pejzaż malowany ziemi łódzkiej

Tegoroczne Mikołajki grup dzieci z zajęć plastycznych na PKP wraz z rodzicami spędziły na wystawie poplenerowej "Pejzaż malowany ziemi łódzkiej - spotkajmy się w powiecie zgierskim".

więcej

Obchody Podchorążego w Wyższej Szkole Wojsk Lądowych

W dniu 28 listopada uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego  z ZS Nr 1 w Bratoszewicach uczestniczyli w uroczystych obchodach Dnia Podchorążego w Wyższej Szkole Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Młodzież miała okazję zapoznać się z warunkami szkolenia, mogła także zadawać pytania dotyczące np.: warunków rekrutacji na studia wojskowe a także tego jak wygląda przeciętny dzień podchorążego.

więcej

Kto zostanie szkolnym Mistrzem Pamięci?

2 grudnia 2016 chętni uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 oraz Gimnazjum Nr 1 w Strykowie wzięli  udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego „Memory Master” czyli „Mistrz Pamięci”. To już drugi rok, kiedy uczniowie naszej szkoły biorą udział w tym prestiżowym konkursie. W tym roku, aż 52 „anglomaniaków” spróbowało swoich sił w konkursowym wyzwaniu.

więcej

Spotkanie mikołajkowe

W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie mikołajkowe z uczniami klasy V Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie. Zajęcia poprowadzone przez bibliotekarki Iwonę Stankiewicz oraz Magdaleną Błaszczyk cieszyły się dużym zainteresowaniem i nie tylko dlatego, że zastąpiły one tradycyjną lekcję.

więcej

"Święty Andrzeju daj nam znać, co będzie się z nami dziać!"

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Są one specjalną okazją do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

więcej

DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W DOBREJ MISTRZAMI GMINY W MINI UNIHOKEJU

W dniach 25 i 28 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyły się gminne eliminacje w mini unihokeju dziewcząt i chłopców.

Do zawodów przystąpiły cztery drużyny dziewcząt reprezentujące szkoły: Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie, Zespół Szkół Nr 2 w Bratoszewicach, Szkołę Podstawową Nr 1 w Strykowie oraz Szkołę Podstawową w Dobrej.

więcej

„Zdrowo jem, więcej wiem”

W ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” uczniowie kl IIA i IIIB SP nr 2 ze Strykowa wraz ze swoimi wychowawczyniami Karoliną Figurą-Stajudą i Patrycją Buczyńską-Wiśnik realizując przewidziane zadania „Warzywa i owoce na co dzień i od święta” przygotowali przedstawienia do wiersza Jana Brzechwy pt „Na straganie”.

więcej

Ogólnopolski konkurs taneczny "Radomsko 2016"

W dniu 3 grudnia Zespół Taneczny Agat brał udział w ogólnopolskim konkursie tanecznym "Radomsko 2016". Zespół Agat reprezentowały trzy grupy : Agat  1, 3 i 5.

więcej

Koncert Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków

W niedzielę 4 grudnia miał miejsce koncert Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków pod dyrekcja Zbigniewa Młynarskiego. W sali Domu Kultury w Strykowie zebrała się publiczność aby wysłuchać utworów o tematyce głównie miłosnej, bo i też koncert zatytułowany był "Miłość Ci wszystko wybaczy".

więcej

Akademia Pana Kleksa

2 grudnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie odbyły się zajęcia, których tematem była lektura "Akademia Pana Kleksa" Jana Brzechwy. Autor znany ze swej twórczości dla najmłodszych czytelników jako twórca żartobliwych wierszy stworzył utwór, który przedstawia typowy dziecięcy świat pełen humoru, koloru i fantazji.

więcej

XIV edycja Przeglądu Konkursowego Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów pod patronatem Burmistrza Strykowa

W dniu 26 listopada 2016 r w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbyła się kolejna,  XIV edycja Przeglądu Konkursowego Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów pod patronatem Burmistrza Strykowa - Andrzeja Jankowskiego.

więcej

Andrzejki

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze...”. W dniu 29 listopada br. odbyły się w ZS nr 1 w Bratoszewicach andrzejki, zorganizowane przez Samorząd Uczniowski- uczniów klasy II i III TŻ.

więcej

Centralne Targi Rolnicze

W piątek 25 listopada br. uczniowie klasy I, II i III Technikum Rolniczego wraz z opiekunami p. Łukaszem Sobczykiem i p. Aleksandrą Twardowską, uczestniczyli w Centralnych Targach Rolniczych, które odbyły się w Nadarzynie.

więcej

Nauczycielka angielskiego z ZS nr 1 w Strykowie na międzynarodowych warsztatach w Mińsku na Białorusi.

W dniach 14-18 XI 2016 r. Katarzyna Cnotalska wzięła udział w międzynarodowym sympozjum w Mińsku na Białorusi, na które nauczycielka dostała zaproszenie z programu Pestalozzi. Spotkanie miało charakter warsztatowy i odbyło się pod hasłem “Active learning strategies for the development of functional literacy” w ramach działalności programu szkoleniowego Rady Europy PESTALOZZI.

więcej

Spotkanie autorskie z Agnieszką Frączek

W dniu 29 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie gościła w swoich progach Agnieszkę Frączek, autorkę popularnych książek dla najmłodszych czytelników. Pani Agnieszka jest doktorem habilitowanym językoznawstwa, germanistką i leksykografem. W swoich publikacjach popularyzuję wiedzę o współczesnej polszczyźnie. Pisze między innymi o frazeologizmach, homonimach, homofonach czy przysłowiach. W wierszach opowiada o kulturze słowa i rozprawia się z błędami językowymi.

więcej

W podróży ze Stasiem i Nel

28 listopada został rozstrzygnięty gminny konkurs literacki "W podróży ze Stasiem i Nel", organizowany przez GBP w Strykowie w ramach Roku Henryka Sienkiewicza. Adresatami konkursu byli uczniowie klas V i VI wszystkich szkół podstawowych miasta i gminy Stryków.

więcej

Dzień Misia

Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary.

więcej

Wystawa wspomnieniowa o Henryku Sienkiewiczu

W listopadzie bieżącego roku Samorząd Uczniowski pod opieką pań: Anny Pieczykolan, Ewy Wiśniewskiej- Lenart i Agaty Pietrzak przygotował w bibliotece szkolnej SP w Niesułkowie wystawę wspomnieniową o Henryku Sienkiewiczu. Impulsem do jej zorganizowania stała się nie tylko uchwała Senatu RP, która ustanowiła rok 2016 rokiem naszego pisarza, ale nade wszystko fakt, iż 15 listopada przypadała 100. rocznica jego śmierci.

więcej

Apel w ZS nr 1 w Bratoszewicach

W dniu 24 listopada 2016 r. odbył się w ZS nr 1 w Bratoszewicach krótki apel, podczas którego pani Dyrektor Magdalena Mackiewicz omówiła sprawy bieżące; przede wszystkim podkreśliła fakt, że  uczniowie klas czwartych 5 grudnia przystąpią do próbnego egzaminu zawodowego. Przypomniała również o konkursach, które w najbliższym czasie zostaną zorganizowane.

więcej

Zasłużony dla Kultury Polskiej

Pani Agnieszka Waszkiewicz - wieloletni instruktor Zespołu tanecznego Agat została nagrodzona odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej". Odznaka przyznawana jest osobom wyróżniającym się w tworzeniu i upowszechnianiu kultury. Jest to wyróżnienie za szczególne zasługi stanowiące wkład w rozwój różnych dziedzin kultury.

więcej

WYSTAWA 70 OBRAZÓW W STRYKOWIE !

23 XI br., miało miejsce szczególne dla Strykowa wydarzenie - zorganizowany przez Dom Kultury w Strykowie wernisaż wystawy obrazów z IX Pleneru "Pejzaż malowany ziemi łódzkiej - spotkajmy się w powiecie zgierskim", o którym pisaliśmy już wiosną i latem bieżącego roku. 

więcej

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

W dniach 14- 20 listopada 2016 roku po raz dziewiąty został zorganizowany w Polsce Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, którego celem jest stworzenie środowiska społecznego aktywnie wspierającego przedsiębiorcze postawy i inicjatywy młodych ludzi.

więcej

Stypendium Prezesa Rady Ministrów

W dniu 21 listopada 2016 roku 420 zdolnych uczniów z województwa łódzkiego otrzymało Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wyróżnienia wręczył Łódzki Kurator Oświaty pan Grzegorz Wierzchowski oraz wiceprezydent Miasta Łodzi pan Tomasz Trela. Uroczystość odbyła się w audytorium im. A. Sołtana Politechniki Łódzkiej. 

więcej

"Taneczne Wiktorie"

W dniu 19 listopada 2016r. w Głownie odbył się już po raz XV konkurs "Taneczne Wiktorie".  Stryków reprezentował Zespół Agat występujący w  czterech kategoriach wiekowych- do 8 lat, 9-12 lat, 13-15 lat i pow. 16 lat.

więcej

Samorząd Uczniowski + Biblioteka szkolna = Wielka radość

17.11.2016 w ZS Nr 1 przy ulicy Targowej, było niczym w Akademii Pana Kleksa przy ulicy Czekoladowej. Z tą różnicą, że był nie jeden pan Kleks, a cały ich tłum, do tego mnóstwo postaci z rozmaitych bajek, a także Adaś Niezgódka, Alojzy i wielu innych uczniów pana Kleksa, a nawet sam szpak Mateusz!

więcej

Pomoc dla schroniska w Głownie

W październiku odbyła się w ZS nr 1 w Bratoszewicach zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy dla podopiecznych schroniska w Głownie. Uczniowie mocno zaangażowali się w tę zbiórkę, rozumiejąc potrzebę niesienia pomocy zwierzętom i chcąc im pomóc przetrwać zbliżającą się zimę. Zebrano suchą karmę, puszki, makarony, kasze oraz niezbędne koce i materiały.

więcej

Nowy projekt aktywizacji zawodowej bezrobotnych wystartował w Dobieszkowie

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie wdraża nowy projekt pozakonkursowy, realizowany w ramach ogólnopolskiego programu "Gwarancje dla młodzieży" pod nazwą „Akcja Aktywizacja”.

więcej

Zawody strzeleckie

W dniu 10 listopada w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbyły się z okazji Dnia Niepodległości zawody strzeleckie z broni pneumatycznej. W rywalizacji o „Puchar Burmistrza Strykowa” brała udział młodzież z klas mundurowych.

więcej

Międzynarodowy Dzień Tolerancji w ZS nr 1 w Bratoszewicach

W środę 16 listopada br. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Z tej okazji członkowie Samorządu Uczniowskiego, pod opieką p. Anny Pieczykolan, przygotowali apel, którego głównym przesłaniem było wskazanie jak ważne jest w życiu poszanowanie poglądów innych ludzi, ich prawa do bycia innym, wyznawania innej religii i poglądów innych niż nasze.

więcej

Dzień zdrowego śniadania w ZS nr 1 w Bratoszewicach

Dnia 9.10.2016 r. pomagaliśmy nieuleczalnie chorym dzieciom z regionu łódzkiego, będących pod opieką fundacji Gajusz. Na przerwach za symboliczną złotówkę można było zakupić zdrowe potrawy śniadaniowe przygotowane przez uczniów klasy III TŻiUG. Cała zebrana kwota zostanie przekazana na konto fundacji.

więcej

„Śniadanie daje moc”

„Śniadanie daje moc” i „Soki i musy” to akcje edukacyjne, w których biorą udział uczniowie z edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Dobrej. Głową ideą programów jest poszerzanie wiedzy dzieci w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych oraz roli spożywania soków i musów owocowo-warzywnych, a także jarzyn w codziennej diecie.

więcej

,,DROGA WOLNOŚCI”- O OBCHODACH ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI W NIESUŁKOWIE

Tegorocznym obchodom Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Szkole Podstawowej w Niesułkowie, które miały charakter lokalny i były otwarte dla szerszej publiczności, patronowały słowa św. Jana Pawła II ,,Wolność jest trudna. Trzeba się jej uczyć. Trzeba się uczyć, by być prawdziwie wolnym”. W ich kontekście organizatorzy przygotowali program artystyczny pt. ,,Droga Wolności”, na który składało się przedstawienie teatralne w wykonaniu uczniów i koncert muzyczny łódzkich aktorów Agaty i Krzysztofa Kaczmarków.

więcej

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 10.11.2016r. o godzinie 9.30 w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Przed występem pan Dyrektor wygłosił kilka słów. Uczniowie klasy VI przygotowali występ, na którym  recytowali wiersze, wygłaszali teksty historyczne o odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz śpiewali pieśni patriotyczne.

więcej

Rozstrzygnięcie konkursów szkolnych

W dniu 10 listopada podczas uroczystej akademii z okazji Święta Niepodległości zostały rozstrzygnięte konkursy szkolne w ZS nr 1 w Bratoszewicach, które w ostatnim czasie towarzyszyły działaniom Samorządu Uczniowskiego.

więcej

Wyjazd na Warszawskie Targi Przemysłowe w hali „Ptak-Expo” w Nadarzynie

W dniu 8 listopada 2016 roku uczniowie ZS nr 1 z Bratoszewic – klasy I, II i III z „Me­cha­tro­ni­ka”, odwiedzili Warszawskie Targi Przemysłowe w hali „Ptak-Expo” w Nadarzynie. Jako pro­fes­jo­na­liś­ci byliśmy zachwyceni targami, a wystawcy chętnie demonstrowali nam swoje wy­ro­by i objaśniali ich działanie.

więcej

Uroczystość Święta Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach uczczono podczas uroczystego apelu, który odbył się 10 listopada 2016 roku. Akademia, która została przygotowana przez uczniów klasy II TMR pod opieką wychowawcy- p. Katarzyny Biernackiej, wprowadzała w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

więcej

Kochamy Cię Polsko!

Jak można pokazać swój patriotyzm w czasie pokoju? Doskonale to wiedzą uczniowie ZS Nr 1 w Strykowie, którzy podczas apelu z okazji 98. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości: śpiewem, tańcem, wiedzą pokazali swą miłość do Ojczyzny.

więcej

Bal jesienny w oddziałach przedszkolnych

28 października dzieci z oddziałów przedszkolnych z ZS nr 1 ze Strykowa przyszły ubrane do szkoły inaczej niż zwykle – dziewczynki – w pięknych jesiennych sukniach, z koszyczkami w dłoniach i liśćmi we włosach, a chłopcy – w opaskach z liści i w pelerynach na plecach. 

więcej

Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Warsaw Gastro Show 2016

W dniach 27- 29.10.2016 roku w Centrum Targowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie odbyły się Międzynarodowe Targi Gastronomiczne Warsaw Gastro Show 2016. W targach uczestniczyli uczniowie klas II, III, IV Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z opiekunami

więcej

Ślubowania uczniów kl. I

04.11.2016 r. w S.P. Nr 2 w Strykowie odbyła się uroczystość Ślubowania uczniów kl. I. Na tą wyjątkową w życiu pierwszaków uroczystość przybyli liczni goście. Po rozśpiewanej i roztańczonej części artystycznej  przygotowanej pod  kierunkiem wychowawczyni Renaty Tomczak uczniowie składali przyrzeczenie, a następnie dyrektor szkoły p. Eugeniusz Jacel pasował pierwszaków na uczniów.

więcej

"Bywalec" w Galerii Sztuki Parku Kulturowego Miasto Tkaczy w Zgierzu.

8 listopada 2016 roku grupa uczniów gimnazjum w ramach spotkań „Bywalca” wzięła udział w wernisażu łódzkiej malarki Joanny Hrk, który miał miejsce w Galerii Sztuki Parku Kulturowego Miasto Tkaczy w Zgierzu. Na wystawie zaprezentowano kilka cykli ilustracji - prac powstałych zarówno w pracowni, jak i podczas Międzynarodowych Plenerów Ilustratorów.

więcej

Pierwsze wirtualne spotkanie z Francuzami na Skypie

8 listopada 2016r. odbyło się pierwsze video spotkanie grupy projektowej z uczniami zaprzyjaźnionej szkoły z Normandii we Francji. Chodzi o międzynarodowy projekt „A big creative European family” przeznaczony dla uczniów klas I gimnazjum w Strykowie.

więcej

Wicemistrzostwo Powiatu Zgierskiego w piłce ręcznej dla Niesułkowa

W ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej, 4 listopada 2016 roku w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego Szkół Podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt. Naszą Gminę reprezentowała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie.

więcej

Europejski Dzień Języków Obcych w Szkole Podstawowej w Niesułkowie

W poniedziałek,  10 października w Szkole Podstawowej w Niesułkowie po raz kolejny uczniowie obchodzili Europejski Dzień Języków Obcych. Inspiracją  tegorocznego święta języków obcych była także setna rocznica śmierci Patrona Szkoły - Henryka Sienkiewicza.

więcej

NIESUŁKOWSCY DRUGOKLASIŚCI NAJLEPSI W POWIECIE

22 października w Szkole Podstawowej nr 11 w Zgierzu odbyły się eliminacje XI edycji Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie ,,Policyjna Akademia Bezpieczeństwa”. Konkurs, organizowany przez zgierską policję, adresowany był do uczniów klas drugich szkół podstawowych  z terenu powiatu zgierskiego.

więcej

Spotkanie z funkcjonariuszem służby więziennej w SP w Kożlu

W dniu 25 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Koźlu spotkali się z Porucznikiem Adamem Kaźmierczakiem, funkcjonariuszem służby więziennej i pracownikiem sądu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach w dwóch grupach wiekowych – klasy I-III oraz klasy  IV-VI.

więcej

Stypendia Burmistrza rozdane

Podczas posiedzenia Rady Miejskiej w Strykowie w dn. 28 października, Zastępca Burmistrza Strykowa Bożena Motylińska wręczyła stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce uczniom z terenu Gminy Stryków.

więcej

Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych.

Mijający miesiąc pozwolił lepiej poznać rolę i miejsce biblioteki szkolnej  w ZS nr 1 w Strykowie. Bardzo lubimy przebywać w tym wyjątkowym miejscu, a dodatkowo w październiku panie bibliotekarki przygotowały szereg ciekawych zajęć.

więcej

Eko-pracownia w Bratoszewicach

Szkoła Podstawowa w Bratoszewicach przystąpiła do Konkursu pn. „Nasza Eko-pracownia” ogłoszonym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Łodzi. Fundusz pozytywnie rozpatrzył wniosek o dotację na zadanie pn. „Nasza wymarzona Eko-pracownia w Szkole Podstawowej w Bratoszewicach”. Przyznana kwota dotacji to 24.182,00 zł, natomiast 10.818,00 zł stanowi udział własny.

więcej

WYCIECZKA DO ZOO SAFARI W BORYSEWIE

W październiku odbyła się wycieczka dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kożlu do zoo safari w Borysewie. Udział wzięły dzieci z oddziału przedszkolnego, oddziału zerowego i klasy II. 

więcej

Sukces w XI edycji Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie.

W ramach programu Policyjna Akademia Bezpieczeństwa, Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu zorganizowała XI edycję Konkursu Sprawności Fizycznej i Wiedzy o Bezpieczeństwie. Konkurs skierowany był do uczniów klas drugich szkół podstawowych.

więcej

Sukcesy strykowskich biegaczy – od powiatu do finału wojewódzkiego.

Po udanej sportowej inauguracji roku szkolnego 2016/2017, gdzie uczniowie naszej szkoły osiągnęli bardzo dobre wyniki ( indywidualnie III miejsce zajął Piotr Białousko, w klasyfikacji szkół gimnazjalnych nasza szkoła została sklasyfikowana na II miejscu ) przyszła kolei na sztafetowe biegi przełajowe.

więcej

Obchody Dnia Seniora w Niesułkowie

Już po raz drugi mieliśmy okazję wspólnie z Klubem Seniora "Nasza Ferajna" zorganizować obchody Dnia Seniora. W tym roku na nasze zaproszenie z koncertem starych rosyjskich pieśni wystąpił Lech Dyblik. Bez wątpienia można o nim powiedzieć, że to wielki człowiek od małych ról, które czyni wielkimi.

więcej

Wyróżnienie dla Chóru Echo

W dniu 22 października br. Chór Seniora Echo brał udział w XXII Artystycznych Spotkaniach Seniorów : "Biesiada pod Złotym Liściem" w Łasku. Chór pod kierownictwem p.Marka Nowickiego zaprezentował 15-minutowy program muzyczny, w którym pojawiły się wszystkim znane i lubiane utwory tj. Cyganeczka, Szła babeczka do laseczka, wiązanka polek.

więcej

Ślubowanie klasy pierwszej w SP Koźle

13 października 2016 r. uczniowie klasy I  ze Szkoły Podstawowej w Koźlu zostali przyjęci do braci uczniowskiej. Tego dnia uczniowie przygotowani przez wychowawczynię Marzannę Nowicką zaprezentowali swoje umiejętności: recytowali wiersze, śpiewali piosenki, tańczyli, ćwiczyli, liczyli do 12, wykazali się znajomością poruszania się po drodze.

więcej

Dzień z witaminką w SP w Koźlu

10 października uczniowie klasy I z wychowawczynią Marzanną Nowicką i we współpracy z rodzicami przygotowali „Dzień z witaminką”. Tego dnia wszyscy uczniowie przynieśli z domu różnorodne warzywa i owoce, ułożyli je na tacach, wystawili na dwóch ławkach przed klasą. 

więcej

Rajd w Szkole Podstawowej nr 1

W sobotę 22 października po raz kolejny młodzież szkolna oraz turyści indywidualni  uczestniczyli w rajdzie krajoznawczym „Jesień Pieszych”. Impreza  została zorganizowana przez łódzki odział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.

więcej

Dzień Kundelka w niesułkowskiej bibliotece

Dzień 25 października to święto kundelków czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich.

więcej

Wycieczka klas I SP w Koźlu do ZOO

Na początku roku szkolnego uczniowie z klasy I z wychowawczynią Marzanną Nowicką i 4 rodziców wybrali się pociągiem do Łodzi do ZOO. Wielką przygodą dla pierwszoklasistów była podróż pierwszy raz pociągiem.

więcej

Ślubowanie klas I w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach

20 października 2016 roku był ważnym dniem w życiu uczniów klasy I Szkoły Podstawowej im. ks. Idziego Radziszewskiego w Bratoszewicach. Otóż tego dnia zdawali oni swój pierwszy egzamin ze zdobytych w tak krótkim czasie pobytu w szkole wiadomości i umiejętności.

więcej

Wycieczka uczniów SP w Koźlu do skansenu wsi Łowickiej

Pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym odbyła się do Maurzyc 9 października, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć skansen wsi łowickiej. Łowicki Park Etnograficzny w Maurzycach gromadzi zabytki architektury z terenu dawnego Księstwa Łowickiego. 

więcej

Dzień Seniora

W dniu 15 października 2016 r. w Ośrodku Kultury i Rekreacji odbył się Dzień Seniora.  W imieniu Burmistrza wszystkim seniorom życzenia złożyła Zastępca Burmistrza Pani Bożena Motylińska. Na scenie tego dnia wystąpił Zespół Dixie Friends- zawodowi muzycy sesyjni, którzy stworzyli perfekcyjną grupę wykonującą fantastyczną muzykę dixielandową.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach

Dnia 13 października 2016 roku w Zespole Szkół nr 1 w Bratoszewicach  obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Ten dzień to najważniejsze święto dla polskiej oświaty.

więcej

Finał konkursu „Dary natury”

12 października 2016 r. odbył się finał konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski ZS Nr 1 w Bratoszewicach. Zabawa pod jesiennym tytułem „Dary Natury” jest organizowana cyklicznie i polega na zbiórce soków, owoców, warzyw, dżemów i wszelkich innych przetworów.

więcej

Wycieczka klas I do Łodzi

W dniu 6 października 2016 r. odbyła się wycieczka klas pierwszych: Liceum Ogólnokształcącego, Technikum Logistycznego i Mechtronicznego oraz Technikum Rolniczego i Żywienia do Łodzi pod opieką wychowawców: p. Agnieszki Stępczyńskiej, p. Agaty Pietrzak i p. Wiolety Supery. Miała ona przede wszystkim na celu zintegrowanie młodzieży oraz poznanie różnych tajników związanych z wybranym przez uczniów przyszłym zawodem.

więcej

Śladami historii w naszym regionie.

W ramach realizacji zadania publicznego w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego uczniowie kl.III c i d Gimnazjum Nr 1 w Strykowie dn. 11 10.16 r. uczestniczyli w wycieczce w miejsca pamięci i śladów historii w naszym regionie.

więcej

Tajemnicza lekcja, tajemniczy gość, tajemniczy ogród.

W ubiegłym tygodniu nasza pani polonistka z ZS nr 1 ze Strykowa, powiedziała Nam; piątoklasistom, że w poniedziałek czeka nas niespodzianka. Jednak jakoś tak przez weekend zapomnieliśmy o tym.

więcej

Biblioteka w Niesułkowie wkręcona w pomaganie

W czwartek - 13.10.2016 r. do niesułkowskiej biblioteki zawitała wolontariuszka Przytuliska dla zwierząt w Głownie, ponieważ czytelnicy od drugiego półrocza 2016 r. zbierali plastikowe nakrętki dla podopiecznych schroniska.

więcej

Wycieczka na ,,Farmę Iluzji” w Trojanowie

W dniu 6 października uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dobrej wraz z wychowawcami udali się na ,,Farmę Iluzji” – Park Edukacji i Rozrywki - niezwykłe miejsce, w którym można się przekonać, że świat jest pełen interesujących zjawisk i wielu tajemnic.

więcej

„Dzień Kolorów”

W piątek, 7 października 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej, z inicjatywy Samorządu Szkolnego  zorganizowano Dzień Kolorów. Zgodnie z zapowiedzią uczniowie przybyli do szkoły w strojach, których barwy były typowo jesienne. Należy podkreślić, iż każda z klas wybrała dla siebie inny kolor: były stroje w kolorze żółtym, zielonym, czerwonym, czarnym, brązowym czy pomarańczowym. Następnie przedstawicielki Samorządu Szkolnego liczyły ilość elementów ubrań w danym kolorze.

więcej

Dzień Papieski w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewiach

W dniu 13 października 2016 roku w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach odbyła się uroczystość ku czci Ojca Świętego Jana Pawła II. Dzień Papieski "Wspomnienie o Janie Pawle II" przygotował nauczyciel religii Zbigniew Motyl z uczniami klasy 2a i 2b gimnazjum, obsługę techniczną uroczystości zapewnili uczniowie klasy 3 gimnazjum.

więcej

CO SŁYCHAĆ U CHOPINA? WYCIECZKA DO ŻELAZOWEJ WOLI I WARSZAWY

11 października odbyła się wycieczka dla kl. IV-VI  SP z Niesułkowa do Żelazowej Woli i Warszawy. Wyjechaliśmy spod szkoły o ósmej rano. Niestety było chłodno i wiał nieprzyjemny wiatr. Nam to jednak nie przeszkadzało i mieliśmy zamiar świetnie się bawić.

więcej

Wyjazd na Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Naturalnej „Natura Food & beEco”

7 października 2016 r. klasa II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyły w IX Międzynarodowych Targach Żywności Ekologicznej i Naturalnej  „Natura Food & beEco” w Łodzi. Opiekunami wycieczki były Ewa Piszczyńska, Kamila Kina i Anna Wójcik.

więcej

BohaterON – pamiętamy, dziękujemy !

Większość z nas na hasło: powstanie warszawskie ma przed oczami bataliony powstańcze, bohaterskich żołnierzy, łączniczki i sanitariuszki, którzy przez 63 dni toczyli nierówną, a mimo to zaciętą walkę z hitlerowcami. Mniej osób wspomni przy tej okazji o cywilach, którzy znaleźli się w piekle okupowanej Warszawy, ale chyba nikomu nie przyjdą na myśl najmłodsi świadkowie tych tragicznych wydarzeń – dzieci.

więcej

Znów międzynarodowo w Gimnazjum nr 1 w Strykowie.

We wrześniu ruszył w szkole nowy międzynarodowy projekt  'A big creative European family' realizowany w partnerstwie z Francją, Grecją, Hiszpanią, Holandią, Norwegią, Polską, Rumunią, Serbią, Turcją i Włochami. Projekt skierowany jest do chętnych, zdolnych językowo uczniów klas I gimnazjum. Realizatorką projektu jest jego współautorka- anglistka Katarzyna Cnotalska.

więcej

Spotkanie ze Strażakiem

5 października 2016r odbyło się w ZS nr 1 w Strykowie spotkanie z dowódcą Straży Pożarnej ze Strykowa na temat bezpiecznych zachowań w szkole, w domu i na ulicy. Uczniowie dowiedzieli się jak należy właściwie zachować się w niebezpiecznych sytuacjach a w szczególności jak ich uniknąć. Pogadanka odbyła się w ramach programu „Bezpieczna Szkoła 2016r”, w którym to szkoła bierze udział.

więcej

Koncert kultowego alternatywnego zespołu Golden Life w Strykowie

W niedzielę 9 X Dom Kultury w Strykowie zaoferował ucztę artystyczną - koncert kultowego alternatywnego zespołu Golden Life. Formacja powstała w Gdańsku w 1987, wydaje wciąż nowe płyty, koncertuje i zachwyca znanymi i nowymi utworami.

więcej

BohaterON – pamiętamy, dziękujemy !

Większość z nas na hasło: powstanie warszawskie ma przed oczami bataliony powstańcze, bohaterskich żołnierzy, łączniczki i sanitariuszki, którzy przez 63 dni toczyli nierówną, a mimo to zaciętą walkę z hitlerowcami. Mniej osób wspomni przy tej okazji o cywilach, którzy znaleźli się w piekle okupowanej Warszawy, ale chyba nikomu nie przyjdą na myśl najmłodsi świadkowie tych tragicznych wydarzeń – dzieci.

W związku z 72. rocznicą wybuchu powstania warszawskiego, fundacja Sensoria zorganizowała akcję BohaterON, do której przyłączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej w Niesułkowie. Przedsięwzięcie ma na celu krzewienie pamięci o powstańcach 1944 roku poprzez wysyłanie do nich symbolicznych pocztówek. Nie ulega wątpliwości, że już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci o przeszłości własnego kraju, dlatego w czasie lekcji bibliotecznych uczniowie klas V i VI zostali zapoznani przez bibliotekarkę z prawdziwymi historiami zawartymi w książce Anny Herbich pt. „Dziewczyny z powstania”. Szczególną uwagę zwrócono na przeżycia najmłodszych świadków powstania, które przez okrucieństwo wojny praktycznie straciły swoje dzieciństwo. Dzieci szybko zaczęły porównywać losy ówczesnych rówieśników ze swoim obecnym życiem i każdy docenił fakt, że dzięki bohaterskiej postawie tysięcy osób żyjemy teraz w wolnym i bezpiecznym kraju. Dlatego uczniowie ochoczo zaczęli wypisywać pocztówki z podziękowaniami, które zaadresowane zostały do żyjących uczestników powstania. Choć nigdy nie będziemy w stanie odwdzięczyć się żołnierzom za walkę i poświęcenie w obronie naszego kraju, to takie małe gesty dla nich samych wiele znaczą, a akcje takie jak BohaterON ułatwiają przybliżenie tak trudnych i ważnych tematów młodzieży.

BohaterOn

autor: Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Niesułkowie

Jakie powietrze takie życie

W sobotę 24 września 2016  Zespół Szkół Nr 1 uczestniczył w imprezie plenerowej " Jakie powietrze takie życie" organizowanej w ramach konkursu " Edukacja Ekologiczna Mieszkańców Województwa Łódzkiego".

więcej

Czytamy, czytamy, czytamy...

29 września jest Dniem Głośnego Czytania, więc od samego rana uczniowie ZS nr 1 w Strykowie CZYTALI!

więcej

Bezpieczna Szkoła 2016

Zespół szkół Nr 1 w Strykowie weźmie udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Bezpieczna Szkoła 2016” organizowanego przez Fundację Państwa Obywatelskiego. Hasłem konkursu jest: Prawo, Przyjaźń, Tolerancja. Celem konkursu jest spopularyzowanie wśród uczniów podstawowej wiedzy na temat zasad funkcjonowania państwa prawnego, w tym norm współżycia i poszanowania praw jednostki w tym ucznia-obywatela.

więcej

Europejski Dzień Języków w ZS 1 Stryków

26 września 2016r. świętowaliśmy Europejski Dzień Języków w w ZS nr 1 Stryków. Uczniowie gimnazjum wzięli udział w międzyklasowym konkursie „50 words within 3 minutes”.

więcej

ŚLADAMI HENRYKA SIENKIEWICZA PO ŁODZI

Przez trzy lata uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej w Niesułkowie realizujący projekt edukacyjny ,,Śladami Patrona Szkoły – Henryka Sienkiewicza” odwiedzali  miejsca związane z pisarzem.

więcej

Podsumowanie akcji zostań SUPERZAKRĘTAKIEM w SP w Niesułkowie

Czy wiecie, że śmieci pomagają w realizacji marzeń? Takie pytanie zadał  uczniom Pan Jarosław Maćkiewicz z Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Oczywiście nasz gość miał na myśli zakrętki, które niektórzy wyrzucają do śmieci. Uczniowie naszej szkoły już od trzech lat przekazują zakrętki do Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci i w ten sposób pomagają realizować marzenia małych podopiecznych tego stowarzyszenia.

więcej

Rocznica posadzenia "Dębów Katyńskich"

W dniu 19.09.2016 w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach uczestniczyliśmy w uroczystym apelu z okazji rocznicy posadzenia ,,Dębów Katyńskich”. Część artystyczna apelu została przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjum pod kierunkiem Pani wicedyrektor Iwony Ciecińskiej i nauczycielki języka francuskiego Doroty Pacewicz. Dekorację przygotowali uczniowie pod kierunkiem nauczycielki plastyki Aleksandry Miller.

więcej

„Podaj dalej…. drugie życie odpadów”, czyli… Akcja Sprzątanie Świata 2016

Dnia 16 września 2016 r. odbyła się w naszej szkole kolejna akcja pt.: „Sprzątanie Świata”. Udział w przedsięwzięciu wzięli uczniowie wszystkich klas, którzy pod opieką nauczycieli, zbierali papiery, butelki i inne nieczystości, które nagromadziły się w ostatnim czasie w naszym parku. Akcja zakończyła się pełnym sukcesem, gdyż zebrano kilkanaście pełnych worków śmieci. 

więcej

"Idzie jesień, plony niesie..." - powitanie jesieni w SP nr 1 w Strykowie

"Idzie jesień, plony niesie" - pod takim hasłem uczniowie klasy IIIa pod kierunkiem pani B. Florczak przygotowali przedstawienie dla swoich kolegów i koleżanek z klas I-III. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki mówiące o zmianach zachodzących jesienią w przyrodzie, wprowadzając widzów w klimat nadchodzących dni.

więcej

"Poznajemy życie pszczół" - z wizytą w zagrodzie edukacyjnej.

20 września uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie wraz z wychowawczyniami A. Kozioł i B. Florczak wybrali się na ciekawą lekcję w terenie. Odwiedzili zagrodę edukacyjną "Pasieka w Lipce - Pszczeli Świat".

więcej

Sprzątanie Świata w Dobrej

W dniu 16 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły wraz ze swoimi opiekunami wzięli udział w porządkowaniu naszej okolicy, przyłączając się w ten sposób do akcji ,,Sprzątanie Świata”.

więcej

IX PEJZAŻ MALOWANY ZIEMI ŁÓDZKIEJ – SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE ZGIERSKIM JUŻ OTWARTY

W minioną sobotę, 3 września 2016 roku w Sali Kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury oraz w galerii na piętrze o godz. 14.00 odbył się wernisaż IX PEJZAŻU MALOWANEGO ZIEMI ŁÓDZKIEJ – SPOTKAJMY SIĘ W POWIECIE ZGIERSKIM, jeden z wielu imprez Mixera Regionalnego. Uroczystego otwarcia wystawy dokonał pomysłodawca projektu, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim Andrzej Cieślik.

więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZS nr 1 w Bratoszewicach

W dniu 1 września wszyscy zgromadzeni na uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego zostali powitani przez klasę IV TLR.  Maturzyści życzyli wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły wytrwałości i cierpliwości na progu nowego roku szkolnego. Szczególnie serdecznie powitali nowo przyjętych uczniów klas pierwszych.

więcej

Narodowe Czytanie

3 września (sobota) o godz. 10:00 przed budynkiem Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie odbyła się piata edycja ogólnopolskiej akcji - Narodowe Czytanie. Akcja zainicjowana w 2012 roku przez Prezydenta RP w celu promocji czytelnictwa i przybliżenia dzieł wielkich pisarzy, co roku gromadzi co raz liczniejsze grupy miłośników klasyki literatury polskiej.

więcej

Miodobranie w Lipce

W minioną niedzielę sierpnia odbyło się „Miodobranie w Lipce". Święto pszczoły zorganizowano w naszej Gminie juz po raz drugi i chyba nie ostatni, stanowi prawdopodobnie jedyną imprezę tego typu w regionie. 

więcej

Warsztaty kulinarno – plastyczne

Udane warsztaty kulinarno – plastyczne. Po raz kolejny w te wakacje gościliśmy w naszym Domu Kultury panią Karkusińską, która przeprowadziła warsztaty kulinarno – plastyczne. Pod czujnym okiem prowadzącej uczestnicy przyrządzili wspaniałą sałatkę owocową podaną do spożycia w wydrążonym arbuzie.

więcej

Mini Odyseja Historyczna

W minioną sobotę po raz pierwszy (i na pewno nie ostatni) gościliśmy w Domu Kultury w Niesułkowie grupę rekonstrukcyjną. Wszystko to za sprawą mini odysei historycznej. Naszymi gośćmi byli rekonstruktorzy z 37 Pułku Piechoty. Każdy kto wybrał się na to spotkanie mógł zapoznać się z uzbrojeniem polskich żołnierzy walczących w czasie II wojny światowej. 

więcej

Narodowe Czytanie

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie serdecznie zaprasza do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. Tym razem będziemy wspólnie czytać i interpretować "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.

więcej

Warsztaty plastyczne w Niesulkowie

Kolejne wakacyjne warsztaty już za nami. Tym razem były to warsztaty plastyczne. Ze względu na niską frekwencję część animacyjna warsztatów niedoszła do skutku. Pod czujnym okiem prowadzącej - Marii Karkusińskiej dzieci wykonywały ekologiczne świeczniki.

więcej

Koncert jubileuszowy Orkiestry z Lipki

Cudowny koncert dała Orkiestra Dęta Kościoła Starokatolickiego Mariawitów z Lipki w niesułkowskim domu kultury, którego sala widowiskowa z tej okazji wypełniła się po brzegi. Tego niedzielnego popołudnia było wszystko co potrzeba by koncert można było uznać za udany.

więcej

IX Plener Malarski "Pejzaż malowany ziemi łódzkiej - spotkajmy się w powiecie zgierskim" 4-10 VII 2016 r.

W minioną niedzielę zakończyła się stacjonarna część IX Pleneru Malarskiego "Pejzaż malowany ziemi łódzkiej - spotkajmy się w powiecie zgierskim", gdzie 30 artystów z Polski i zagranicy zakwaterowanych w Dobieszkowie, malowało ciekawe miejsca naszego powiatu - przyrodę, architekturę zabytkową i współczesną oraz motywy charakterystyczne dla danej gminy. Gminy, które włączyły się do tego artystycznego projektu to Stryków (współorganizator pleneru wraz z MOK Konstantynów Ł.), Parzęczew, Aleksandrów Łódzki, Ozorków i Zgierz. 

więcej

Bezpieczne wakacje 2016

W dniu 23.06.2016 w ZSNr2 w Bratoszewicach podczas spotkania z policjantem na temat bezpiecznych wakacji panem Bogdanem Kowalskim z komisariatu policji w Strykowie  była rozdawana również karta rowerowa uczniom klasy IV.

więcej

II Bieg terenowy za nami

13 czerwca 2016 r. Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach był gospodarzem II Biegu terenowego z elementami pierwszej pomocy i p-poż. Organizatorami zawodów byli nauczyciele edukacji dla bezpieczeństwa bratoszewickiej placówki Agnieszka Stępczyńska
i Andrzej Pożarlik, zaś inicjatorem imprezy Dyrektor p. Magdalena Mackiewicz.

więcej

Wieczór Sobótkowy nad zalewem w Strykowie.

W dniu 23 czerwca 2016 r Ośrodek Kultury i Rekreacji zorganizował  wieczór Sobótkowy nad zalewem w Strykowie. Podczas imprezy rozstrzygnięty został coroczny konkurs na „Najpiękniejszy wianek sobótkowy”. Uczestnicy zabawy świetnie bawili się przy muzyce zespołu LOOKA.

więcej

Bezpieczne wakacje 2016

W dniu 21 czerwca 2016r w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbyła się pogadanka przeprowadzona przez dowódcę Straży Pożarnej w Strykowie Bartłomieja Tomczuka na temat bezpiecznych zachowań podczas zbliżającego się długiego wypoczynku. Dowódca Straży Pożarnej został zaproszony w ramach ogólnopolskiej akcji, którą objęta jest nasza szkoła „Bezpieczne wakacje 2016”.

więcej

Dzień Mamy i Taty w kl. IIB SP

Podążając za muzyką i słowami piosenki „Cudownych rodziców mam” 9 czerwca 2016r o godz. 17.00 uczniowie kl. IIB SP wraz z wychowawczynią Patrycją Buczyńską-Wiśnik przygotowali występ artystyczny z okazji Dnia Mamy i Taty.

więcej

III m-ce Martyny Miśkiewicz z kl. IIB SP w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Uczennica ZS nr 1 w Strykowie Martyna Miśkiewicz z klasy IIB odniosła duży sukces w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Lalka” zajmując III m-ce. Zadaniem konkursowym było wykonanie lalki z dowolnych elementów. Wartość artystyczna pracy i ciekawe wykonanie zostało wysoko ocenione. Do konkursu zgłoszono 580 prac z całej Polski. Tym bardziej się cieszymy, że nasza uczennica zajęła tak wysokie miejsce. Gratulujemy!

więcej

Rozpoczęcie projektu „Obudź swój potencjał”

Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie rozpoczęło w czerwcu wdrażanie kolejnego projektów ramach Gwarancji dla młodzieży pod tytułem „Obudź swój potencjał”.

więcej

Sukces uczniów ZS Nr 1 w Bratoszewicach w IV Powiatowym Konkursie Historycznym

Dnia 20 czerwca 2016 r. w Gimnazjum Nr 3 im. Adama Mickiewicza w Zgierzu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie IV Powiatowego Konkursu Historycznego z zakresu historii Polski w latach 1945-1989, zorganizowanego przez doradcę metodycznego z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie Panią Iwonę Drzeń.

więcej

Pani Ewa Piszczyńska - Kreator Kompetencji Zawodowych

Podczas XXX Podsumowania Ruchu  Innowacyjnego w Edukacji 14 czerwca 2016r. w Muzeum Miasta Łodzi tytuł „Kreatora Kompetencji Zawodowych” oraz certyfikat nr 1/2016 otrzymała Pani Ewa Piszczyńska nauczyciel przedmiotów zawodowych branży gastronomicznej w Zespole Szkól Nr 1 w Bratoszewicach.

więcej

Wycieczka do Portu Lotniczego Lublinek w Łodzi

6 czerwca klasa czwarta SP w Koźlu pod opieką wychowawczyni Joanny Małeckiej i wspierających ją – pani Agnieszki Smorawskiej i pani Justyny Polasińskiej, wybrała się na wycieczkę do Portu Lotniczego Lublinek w Łodzi.

więcej

Bezpieczne wakacje z GKRPA w Strykowie i KRUSEM w Zgierzu

Podczas Pikniku Rodzinnego w Niesułkowie 19.06.2016 uczniowie tamtejszej szkoły przygotowali konkursy i plakaty o tematyce uzależnień. Pracownik KRUSU przeprowadzał pogadanki o bezpiecznych wakacjach rozdawał ulotki o tematyce uzależnień i jak bezpiecznie się bawić i pracować  na wsi.

więcej

Któż jak nie my, uczniowie klas: IV, V, VI jesteśmy obieżyświatami?

17.06.2016r wraz z naszymi wychowawczyniami i nauczycielkami wybraliśmy się do Wrocławia. Pobudka i marsz pod szkołę. O 7.00 już tłum. Podjeżdżają autokary, wynurza się bardzo miła pani przewodnik i odjazd. A jeszcze buziaczki dla rodziców. Zgierz, Łódź, Kansas, ojoj to znaczy Konstantynów Łódzki, Pabianice, Łask, Wieluń, jedziemy, a pani przewodniczka wie wszystko o wszystkich tych miastach. Trzy godziny podróży mijają nam przy beztroskich rozmowach.

więcej

Grand Prix w Gdańsku dla zespołu AGAT

18 czerwca w Gdańsku odbył się już ostatni konkurs, zamykający tegoroczny sezon taneczny dla Zespołu Agat. Dziewczyny zaprezentowały się w kategoriach tanecznych :solo, duety i formacje.

więcej

Cóż to była za wycieczka…

Szóstoklasiści ZS nr 1 ze Strykowa wspólnie z wychowawczynią p.Anetą Pęcherczyk oraz opiekunką p.Katarzyną Cnotalską wybrali się 16 czerwca na wycieczkę do Zoo Safari w Borysewie. Białe lwy, tygrysy bengalskie, żyrafy siatkowane, zebry bezgrzywne, lemury, mandryle i wiele innych egzotycznych zwierząt przywitało uczniów w czwartkowy słoneczny poranek.

więcej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej w „Krainie czarownic”

W dniach 8 – 10.06.2016r. uczniowie klas IV i V Szkoły Podstawowej w Dobrej zwiedzali na 3-dniowej wycieczce „Krainę czarownic” – Góry Świętokrzyskie. Program wyjazdu był bardzo bogaty. Pierwszym punktem było zwiedzanie parku z prehistorycznymi gadami w Bałtowie oraz seans w kinie 5D. 

więcej

I miejsce Kacpra Olszewskiego w Turnieju Jednego Wiersza o Jaszczurowy Laur.

W jury ścisłego 10- osobowego finału zasiedli ludzie kultury oraz aktorzy: aktor Teatru Starego Krystian Durman oraz aktorka grająca w teatrze stworzonym przez Kantora – pani Zofia Kalińska. Kacper był najmłodszym z uczestników turnieju, którego mottem były  słowa z dramatu Becketa “Czekając na...” Kacpra wystąpienie nawiązywało do czekania na miłość. Wyrecytował utwór Andrzeja Waligórskiego “Zuzia”

więcej

Warsztaty plastyczne w Dobrej

Już po raz kolejny Dom Kultury w Niesułkowie zorganizował warsztaty plastyczne w SP Dobra. Tym razem gościliśmy panią plastyk na co dzień pracująca w Kutnowskim Domu Kultury - Martę Fiałkowską.

więcej

Zajęcia otwarte dla uczniów Szkoły Podstawowej

W dniach 2 i 9 czerwca br. gościliśmy w zs NR 1 w Bratoszewicach uczniów klas IV Szkoły Podstawowej Nr 2 z Głowna, którzy uczestniczyli w lekcjach otwartych. Zaproszone dzieci wraz z uczniami naszej szkoły- klasy I TŻiUG przygotowywały w pracowni gastronomicznej pyszne i zdrowe koktajle, które na koniec zajęć chętnie spożywały.

więcej

Testy sprawnościowe dla kandydatów do I LO

W poniedziałek 30 maja 2016 roku odbyła się pierwsza tura testów sprawnościowych kandydatów do I klasy Liceum Ogólnokształcącego Służb Mundurowych. Kandydatów było niewielu, co mogło być spowodowane krótkim czasem na przygotowanie się do testów. 

więcej

Wycieczka zawodowa do firmy Bosch BSH

Dnia 31 maja br. uczniowie klasy II Technikum Mechatronicznego wraz z wychowawcą p. Aleksandrą Jędrzejewską  uczestniczyli w wycieczce zawodowej do fabryki pralek i zmywarek firmy Bosch BSH.

więcej

Bieg po zdrowie

Dnia 1 czerwca 2016 roku odbyła się w ZS nr 1 w Bratoszewicach kolejna odsłona cyklicznej imprezy "Bieg po zdrowie".  Celem  zabawy było propagowanie zdrowego stylu życia, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz czerpanie radości ze sportu. Uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkurencjach: 

więcej

VII piknik rodzinny w Szkole Podstawowej w Dobrej

W sobotę, 4 czerwca 2016 roku, w Szkole Podstawowej w Dobrej został zorganizowany VII piknik rodzinny. W tym roku odbył się on pod hasłem „PIKNIK COUNTRY”. Uczniowie z oddziału przedszkolnego i klas I – VI przygotowali z tej okazji barwny program artystyczny. 

więcej

Koncert profilaktyczny ,,POWIEDZ NIE!” Wiesława ,,Blachy” Błażkiewicza

W dniu 31 maja gościł w Szkole Podstawowej w Dobrej muzyk Wiesław ,,Blacha” Błażkiewicz. W koncercie profilaktycznym w wykonaniu perkusisty znanego z polskich zespołów rockowych uczestniczyli uczniowie z klas IV-VI.

więcej

Udział w Ogólnopolskich Konkursach Plastycznych uczennic z kl IIB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie

Uczennice klasy IIB SP z wielką chęcią i zaangażowaniem wzięły udział w Ogólnopolskich Konkursach Plastycznych. Oliwia Jabłońska narysowała rysunek w ramach konkursu „Mój wymarzony domek dla lalek” organizowanego przez Muzeum Domków dla Lalek w Warszawie. 

więcej

I m-ce w MIĘDZYNARODOWYM Konkursie Fotograficznym dla Wojciecha Maciejewskiego z kl IIB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie.

Uczeń ZS nr 1 ze Strykowa Wojciech Maciejewski z klasy IIB SP odniósł wielki sukces w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Żywioły- Ogień” zajmując I m-ce. W tym roku na III Międzynarodowy Konkurs Fotograficzny „Żywioły – Ogień” wpłynęło ponad 300 prac.

więcej

Dzień Dziecka w SP w Koźlu

Dzień Dziecka w SP  w Koźlu rozpoczęliśmy złożeniem kwiatów na Cmentarzu Żołnierskim i przypomnieniem postaci naszego patrona Tadeusza Kutrzeby. Po powrocie do szkoły na dzieci czekały już tylko same przyjemności. Mamy z Rady Rodziców, które były organizatorkami tegorocznego Dnia Dziecka, postarały się aby w ten dzień uśmiech nie schodził z twarzy dzieci.

więcej

Mistrz Pamięci … Skąd? Jeśli nie z Gimnazjum nr 1 w Strykowie?

Z przyjemnością informujemy, iż uczeń kl. Ia Gimnazjum Nr 1 z Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie Bartłomiej Kałach, został laureatem III stopnia w Ogólnopolskim Konkursie Języka Angielskiego.

więcej

FUN-tastyczny Konkurs Recytatorski Języka Angielskiego w Łodzi i FAN-tastyczny występ uczennicy ZS 1 w Strykowie!

Uczennica kl. VI SP nr 2 z Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie Emilia Ślawska otrzymała wyróżnienie w „FUN-tastycznym Konkursie Recytatorskim Języka Angielskiego” dla szkół podstawowych województwa łódzkiego, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Łodzi dnia 7 VI 2016 r.

więcej

IV Ogólnopolski konkurs na prezentację multimedialną

Uczeń Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach, Krystian Bartnik, wziął udział w czwartej edycji ogólnopolskiego konkursu „Świadomy uczeń – zdrowy dorosły”. Tym razem zadaniem uczestników było przygotowanie prezentacji multimedialnej na temat: „WIEM, CO KUPUJĘ – CZYLI WYBORY NOWOCZESNEGO KONSUMENTA”.

więcej

Konkursy religijne

Dnia 25 maja odbyła się w Wydziale Katechetycznym Kurii Metropolitalnej w Łodzi gala konkursowa, podczas której biskup Marek Marczak wraz z organizatorami podsumowali  tegoroczne konkursy religijne: plastyczne, multimedialne, biblijne, wiedzy teologiczno – religijnej.

więcej

Miłosz Kalinowski zajął IV miejsce w VIII Ogólnopolskim Konkursie Multimedialnym.

Zadaniem uczestnika było przygotowanie prezentacji multimedialnej będącej interpretacją słów św. Jana Pawła II: Wychowawca naprawdę kocha i wychowuje młodzież, kiedy wskazuje jej wyższe ideały.

więcej

Dzień Dziecka w szkole Bratoszewich

Po raz kolejny świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Dziecka. Był on okazją do spędzenia wolnego czasu aktywnie,  lepszego poznania się oraz oderwania się od codziennych obowiązków.

więcej

Finał III edycji Szkolnego Master Szefa

W dniu 3 czerwca br. odbył się finał III edycji Szkolnego Master Szefa. Uczennice klas gastronomicznych miały do wykonania dwa zadania, po pierwsze przygotować danie główne z wykorzystaniem mięsa drobiowego oraz nakryć stół o tematyce- przyjęcie weselne lub komunijne.

więcej

Wizyta w Domu Dziecka w Dąbrówce

W dniu 2 czerwca 2016 roku uczniowie klas: II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz II Technikum Rolniczego wraz z paniami: Elżbietą Biernaciak i pedagogiem Anną Wójcik udali się na obchody Dnia Dziecka do Domu Dziecka w Dąbrówce.

więcej

Harce na Gitarce

W miniony piątek, 3 czerwca 2016 roku odbył się pierwszy koncert pt. "Harce na gitarce" naszych uczestników kursu nauki gry na gitarze, działających od października minionego roku w "Stacji kultura" w budynku stacji PKP. Młodzi uczniowie pod okiem Rafała Tomczyka zaprezentowali swoje umiejętności przed najbardziej wymagającą publicznością czyli przed rodziną i przyjaciółmi :)

więcej

ZABIERZ MNIE TAM WYOBRAŹNIĄ 2016

W miniony poniedziałek, 6 czerwca na stacji PKP w Głownie odbyło się wręczenie nagród laureatom  III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ZABIERZ MNIE TAM WYOBRAŹNIĄ 2016 - „Kolorowe impresje”. Na konkurs nadesłano 681 prac plastycznych ze 114 placówek z Polski. Prace plastyczne przygotowane zostały pod kierunkiem 134 nauczycieli.
 

więcej

Świerszczykowe wierszyki

Dnia 17.05.2016r. odbył się w Szkole Podstawowej w Koźlu szkolny konkurs recytatorski ,,Świerszczykowe wierszyki’’. Udział wzięło 25 uczniów, reprezentujących klasy O-IV. 

więcej

Udział w trzech Międzynarodowych Konkursach uczniów kl II B Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie.

Trójka uczniów z klasy II B SP wzięła udział w Międzynarodowych Konkursach Plastycznych. Celem konkursów było rozwijanie wyobraźni, wrażliwości estetycznej i fantazji uczestników oraz kreatywności, odwagi w wyrażaniu własnych opinii i pomysłów, a także kształtowanie postawy refleksyjności wobec problemów otaczającego nas świata.

więcej

I m-ce w Ogólnopolskim Konkursie „Domino Day” klasy IIB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie.

Uczniowie klasy IIB SP zajęli I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie „Domino Day”. Zadaniem było stworzenie nietypowego domina i nakręcenie filmu z przewrócenia się wszystkich elementów. Pomysłowe wykorzystanie kartonowych pudełek i oklejenie ich w barwach Strykowa spodobał się organizatorom konkursu, którzy przyznali naszym uczniom I miejsce. Gratulujemy!

więcej

Noc Bibliotek w Szkole Podstawowej w Dobrej

Biblioteka Szkoły Podstawowej w Dobrej  przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek. Późnym wieczorem 4 czerwca uczniowie i nauczycielki spotkali się w szkolnej bibliotece, by wspólnie czytać i bawić się. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami był to wieczór z dreszczykiem, więc wśród uczestników można było spotkać hrabiego Drakulę, wilkołaka, kilka upiorów i straszydeł.

więcej

Wiosenne śpiewanie i recytowanie w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 25 maja w naszej szkole odbył się kolejny wieczór poetycki. Tym razem jego tematem przewodnim była wiosenna przyroda. Uczniowie zaprosili swoich rodziców do szkoły, aby zaprezentować przed nimi efekty swojej całorocznej działalności na zajęciach pozalekcyjnych.

więcej

Sukcesy młodzieży kolarskiej Strykowa

Za nami kolejne starty, w których uczestniczyli głównie najmłodsi ze Szkółki Kolarskiej LUKS Dwójki Stryków. To był udany tydzień dla strykowian. We wtorek, 24 maja na torze łódzkiego Społem odbyła się kolejna edycja Wtorku Kolarskiego z cyklu Szukamy Następców Olimpijczyka.

więcej

Jeżdżę bezpiecznie

Strykowska grupa motocyklowa w dniu 21 maja w ramach realizacji wspólnie ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania Polcentrum w Strykowie projektu „Jeżdżę bezpiecznie” zorganizowała dla dzieci i młodzieży  w Zespole Szkół nr 2 w Bratoszewicach konkurs sprawnościowej jazdy na rowerze.

więcej

Dzień Dziecka w DK Niesułków

Podobnie jak w latach poprzednich również i w tym roku dołożyliśmy wszelkich starań aby ten jeden z najważniejszych dni w roku dla każdego dziecka był szczególnie udany. Jesteśmy pewni, że Ci, którzy zdecydowali się do nas przyjść byli zadowoleni.

więcej

Karta Rowerowa w ZS nr 2 Bratoszewice

W dniu 7.06.2016 r. uczniowie klasy IV –(9 osób) zdawali praktyczny egzamin na kartę rowerową. Jak co roku współorganizatorem egzaminu był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, znaków drogowych  oraz bezbłędnie przejechać tor  przeszkód, który był nie łatwy,  wymagał dużej koncentracji uwagi i sprawności fizycznej oraz  zachowanie równowagi.

więcej

II Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Stryków 2016

W dniu 07.06.2016 r. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie pod patronatem Burmistrza Strykowa odbyła się II Olimpiada Wiedzy Ekologicznej Stryków 2016. Zebranych uczniów, opiekunów oraz zaproszonych gości przywitał Burmistrz Strykowa Pan  Andrzej Jankowski.

więcej

Zapraszamy na konferencję

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodziców i mieszkańców Strykowa oraz okolic na Konferencje Uczniowską podsumowującą udział uczniów naszego gimnazjum w projekcje „Postaw na Słońce-Jestem prosumentem produkuje i konsumuje energię…”. Opiekunem projektu jest nauczyciel fizyki Pani Edyta Kunce.

więcej

Anna Rybczyńska zwyciężczynią konkursu genealogicznego "Ja i moja rodzina".

Uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Archiwum Państwowe w Łodzi,  Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych w Łodzi oraz Towarzystwo Genealogiczne Centralnej Polski.  

więcej

Monika Jędrzejczak, uczennica Gimnazjum nr 1 w Strykowie finalistką Konkursu Przedmiotowego z historii.

Aby nosić zaszczytne miano finalistki, Monika już we wrześniu zdecydowała się więcej czasu poświęcić nauce historii. Zmierzyła się z dziejami powszechnymi i dziejami Polski najpierw w etapie szkolnym, potem rejonowym i w końcu wojewódzkim.

więcej

Wizyta w Komendzie Wojewódzkiej Policji

W dniu 30. maja 2016 uczniowie klas IIc i IId ZS nr 1 ze Strykowa udali się z wizytą do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. Na uczniów czekało tam mnóstwo nietypowych i niecodziennych atrakcji.

więcej

Dzień Dziecka w klasie IIB SP nr 2 w Strykowie

Uczniowie długo czekali na ten szczególny dzień. Wraz z wychowawczynią Patrycją Buczyńską -Wiśnik postanowili uczcić swoje święto w pobliskiej pizzerii. Po smacznym posiłku wszyscy udali się na lody i malowanie twarzy.

więcej

Próbny alarm przeciwpożarowy

W dniu 29 maja w Szkole Podstawowej w Koźlu odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Ewakuacja budynku nastąpiła bardzo sprawnie. Już po dwóch minutach i czterdziestu sekundach wszystkie dzieci, od  najmłodszych trzylatków,  wraz z nauczycielami odmeldowali się na boisku szkolnym.

więcej

Wycieczka do Łodzi

W dniu 31 maja 2016 roku uczniowie klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZS Nr 1 w Bratoszewicach pod opieką wychowawcy p. Kamili Kina oraz p. Aleksandry Twardowskiej udali się do łódzkiej fabryki karmelu, znajdującej się w Manufakturze, przy ulicy Ogrodowej.

więcej

Piknik Country w ZS Nr 1 Bratoszewice

W poniedziałek 30 maja odbyła się już trzecia edycja dedykowanego dla uczniów klas o profilu rolniczym konkursu „Piknik Country”. Uczestnicy rywalizowali w grupach trzyosobowych w 5 konkurencjach: przeciąganie ciągnika, dojenie krowy, slalom, cięcie drewna, oraz rzut lassem. Konkurs został zdominowany przez uczniów klasy I TR, którzy to zajęli pierwsze trzy miejsca. 

więcej

,,O frazeologizmach i nie tylko…” – projekt edukacyjny w klasie VI SP w Dobrej

W dniu 31 maja uczniowie klasy VI uczestniczyli w projekcie edukacyjnym, który nosił tytuł ,,Nie owijajmy w bawełnę – o frazeologizmach i nie tylko”. Realizowany był on w ramach programu ,,Ojczysty – dodaj do ulubionych”,  współfinansowanego przez Narodowe Centrum Kultury.

więcej

Dzień Dziecka w Niesułkowie

Dnia 1 czerwca 2016 r. ( środa ) w Międzynarodowym Dniu Dziecka przybyli do niesułkowskiej biblioteki uczniowie klasy V SP w Niesułkowie wraz z nauczycielem plastyki Panią Edytą Leszczyńską. Z okazji święta dzieci bibliotekarka przygotowała dla swoich gości liczne niespodzianki.

więcej

Domino Day w klasie IIB SP

W dniu 25 maja 2016r uczniowie kl IIB Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie wzięli udział w ogólnopolskim konkursie Domino Day. Zadaniem konkursowym było samodzielne przygotowanie domina i nakręcenie filmu z momentu przewrócenia elementów.

więcej

Finał II Międzypowiatowego Konkursu Fotograficznego i I Międzypowiatowego Konkursu Rękodzielniczego.

31.05.2016 roku w WODN w Zgierzu odbył się finał konkursów fotograficznych: ”Cuda natury” i „To warto zobaczyć” oraz konkursu rękodzielniczego: „Czas na handmade”. Naszą gminę reprezentowało 13 uczniów klas IV-VI  ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie i dwoje absolwentów - uczniów Gimnazjum Nr 1 w Strykowie. Miło nam poinformować, że nasi uczniowie otrzymali wiele nagród.

więcej

II Ogólnopolski Konkurs Literacki „Lubelszczyzna w legendach”. 25.05.2016

Zuzanna Błaszczyk uczennica klasy IV, autorka legendy „Pałac w Różance” otrzymała wyróżnienie w II Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Lubelszczyzna w legendach”, przeznaczonym dla uczniów  klas IV –VI szkół podstawowych z całej Polski. Tematem konkursu było samodzielne stworzenie legendy związanej z zabytkiem znajdującym się w dowolnej miejscowości położonej na Lubelszczyźnie. Na konkurs nadesłano 240 legend.

więcej

Mamy Mistrza Ortografii Gminy Stryków!

24.05.2016r. w ZS Nr 1 w Strykowie odbył się konkurs Mistrz Ortografii Gminy Stryków. Gimnazjaliści zmagali się z długim dyktandem, a uczniowie szkoły podstawowej z dyktandem oraz testem wiedzy z teorii reguł ortograficznych. Poziom wiedzy i umiejętności był wysoki.

więcej

Wywiad z Burmistrzem

W dniu dzisiejszym Burmistrza Strykowa Andrzeja Jankowskiego odwiedzili reporterzy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie. Uczniowie zadawali różne ciekawe pytania dotyczące pracy Burmistrza i nie tylko.

więcej

Uczniowie szkoły w Dobrej czytają w różnych językach europejskich

Wszyscy nauczyciele Szkoły Podstawowej w Dobrej, z panią dyrektor Małgorzatą Wielgus na czele, systematycznie, na różne sposoby nakłaniają uczniów do nauki, do czytania, do uprawiania sportu. Jednym z przykładów takiej działalności jest wydarzenie, które miało miejsce kilka dni temu.

więcej

Gminny Konkurs Matematyczno – Przyrodniczy „Dobra 2016” w Szkole Podstawowej w Dobrej

20 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyła się pierwsza edycja Gminnego Konkursu Matematyczno – Przyrodniczego „Dobra 2016”. Miał on na celu rozwijanie i pogłębianie zainteresowań matematyką i przyrodą, rozwiązywanie problemów w twórczy sposób, stosowanie wiedzy i umiejętności matematycznych i przyrodniczych  w praktyce oraz  stworzenie uczniom możliwości sprawdzenia się w rywalizacji z innymi.

więcej

Dzień Dziecka w Tymiance

W słoneczną sobotę 28 maja odbył się Piknik Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Tymiance. Impreza zorganizowana już po raz 3 przez Radę Sołecką i KGW w Tymiance cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców sołectwa i nie tylko.

więcej

Wyjazd do Rogowa

W dniu 19.05.2016 roku uczniowie klas II TR oraz II TŻ ZS nr 1 w Bratoszewicach uczestniczyli w wyjeździe do Centrum Edukacji Przyrodniczo- Leśnej w Rogowie. Tematem wycieczki były „Bezkręgowce wodne”.

więcej

DZIEŃ BRATOSZEWIC

W dniu 21 maja 2016 roku uczniowie ZS nr 1 w Bratoszewicach wzięli udział w pikniku organizowanym od kilku lat z okazji Dnia Bratoszewic. Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko promujące naszą szkołę. Oprócz informacji o proponowanych kierunkach kształcenia na nowy rok szkolny oraz darmowych kursach kwalifikacyjnych można było spróbować pysznych i zdrowych ciasteczek owsianych przygotowanych przez uczniów technikum żywienia. Prym wiedli przedstawiciele Liceum Służb Mundurowych, którzy prezentowali różne rodzaje broni. Chętni mogli spróbować swoich sił w strzelaniu do celu.

 

Monika Pawlak- Kalinowska

więcej

Konkursu „Jestem świadomym konsumentem – dbam o swoje finanse”

W dniu 22 kwietnia 2016 roku podczas spotkania z Powiatowym Rzecznikiem Praw Konsumentów odbyło się rozstrzygnięcie konkursu konsumenckiego w ZS nr 1 w Bratoszewicach.

więcej

37. Ogólnopolski Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych „Dziatwa 2016”

W tym roku Grupa Teatralna "Pod sceną " zakwalifikowała się do 37 Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów "Dziatwa 2016". Nasz spektakl został wybrany spośród 32 nadesłanych prezentacji. Impreza odbyła się 20 maja w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi.Dzieci po zaprezentowaniu się na scenie wzięły udział w wielkim, kolorowym korowodzie ulicą Piotrkowską.

więcej

Świerszczykowe wierszyki

Po raz 45 Stryków organizował miejsko-gminny etap wojewódzkiego konkursu recytatorskiego Świerszczykowe wierszyki, którego finał będzie w Łódzkim Domu Kultury 28-29 maja podczas wojewódzkiego Dnia Dziecka z ekologią. Z naszej Gminy zakwalifikowało się 6 osób.

więcej

WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI

W dniu 11.05.2016r. odbył się w Szkole Podstawowej w Koźlu coroczny konkurs recytatorski WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI, w którym udział wzięły dzieci z klas I-III uczestniczące w zajęciach logopedycznych.

więcej

WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI

W dniu 12.05.2016r. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie coroczny konkurs recytatorski WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI, w którym udział wzięły dzieci z klas I-III uczestniczące w zajęciach logopedycznych.

więcej

WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI

W dniu 13.05.2016r. odbył się w Szkole Podstawowej w Dobrej coroczny konkurs recytatorski WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI, w którym udział wzięły dzieci z klas I-III uczestniczące w zajęciach logopedycznych. Konkurs jest podsumowaniem cołorocznej pracy nad poprawną wymową uczniów i okazją do zaprezentowania efektów terapii logopedycznej.

więcej

Przedszkolaki w Bibliotece

W dniu dzisiejszym odbyło się jedno ze spotkań cyklicznych z dziećmi z Przedszkola Samorządowego w Strykowie. Tym razem bibliotekę odwiedziła grupa najmłodsza  - "Krasnale". Zajęcia przypomniały maluchom o zasadach zachowania się w bibliotece i korzystania z książek. Przedszkolaki zapoznały się z lokalem biblioteki oraz jego księgozbiorem.

więcej

Świat książki i biblioteki

W dniu 18 maja biblioteka gościła w swoich progach uczniów klasy I Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie. Tematem zajęć był "Świat książki i biblioteki". Dzieci poznały pracę bibliotekarza, zadania oraz regulamin naszej placówki.

więcej

Sukces językowy uczennicy Gimnazjum nr 1 w Strykowie.

Trójka uczniów Gimnazjum nr 1 w Strykowie- Wiktoria Głowacka, Sandra Mazur i Piotr Nowicki-  przeszła eliminacje pisemne w Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego w Zgierzu i zakwalifikowała się do dalszej części konkursu- części ustnej.

więcej

VENI! VIDI! VICI! PRAGA!

W dniach 27-29 kwietnia 48-osobowa grupa gimnazjalistów z ZS 1 Stryków odbyła wycieczkę do stolicy Czech. Przygoda rozpoczęła się w środę dość wcześnie rano, bo już o 6.45 zarządzono zbiórkę pod szkołą.

więcej

Wycieczka do łódzkiej fabryki karmelu

Dnia 12 maja 2016 roku uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZS Nr 1 w Bratoszewicach pod opieką p. Anny Wójcik oraz p. Ewy Lenart udali się do łódzkiej fabryki karmelu, mieszczącej się w Manufakturze, przy ulicy Ogrodowej.

więcej

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami

XIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek już za nami. To tegoroczne święto bibliotek, bibliotekarzy i czytelników obchodzone było w dniach od 8 do 15 maja, a towarzyszyło mu hasło "Biblioteka inspiruje". W niesułkowskiej bibliotece jako pierwsi zainspirowani zostali uczniowie klasy VI SP w Niesułkowie.

więcej

Ogólnopolski konkurs matematyczny "Cyrkiel 2016" w Szkole Podstawowej w Dobrej

13 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej uczniowie z klas IV uczestniczyli w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym ,,Cyrkiel 2016".  Jego celem było sprawdzenie wiedzy z zakresu matematyki nauczanej w szkole podstawowej.

więcej

Przedstawienie teatralne w bibliotece w Strykowie

13 maja wraz z uczniami klas O - I rozwiązaliśmy zagadkę co (a może KTO) to jest molik książkowy, jak wygląda i gdzie go znajdziemy?!Według najmłodszych molem książkowym jest stworek, potworek o długich kończynach górnych, czasami podwójnych, pokarmem którego są wszystkie litery.

więcej

Warsztaty papiernicze

W dniu dzisiejszym (11.05) Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zaprosiła w swoje progi firmę Kalander Czerpalnia Papieru z Gliwic. Prelegenci przebrani za mnichów poprowadzili  5 spotkań, na które zaproszeni zostali uczniowie klas IV - VI szkół podstawowych w Strykowie.

więcej

Mistrz tabliczki mnożenia

W dniu 10.05.2015 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej ogłoszono wyniki szkolnego konkursu matematycznego dla klas IV - ,,Mistrz tabliczki mnożenia". I miejsce, a tym samym tytuł Mistrza, otrzymała Julia Fabrykowska z kl. IVb.

więcej

Duch Szekspira w Szkole Podstawowej w Dobrej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich oraz 452 rocznica urodzin i 400 rocznica śmierci Williama Szekspira zostały upamiętnione w Szkole Podstawowej w Dobrej. Z tej okazji uczniowie pod kierunkiem pań : Marty Gudaj - nauczycielki języka angielskiego i Jolanty Lis -nauczycielki biblioteki, przygotowali specjalny występ.

więcej

Biblioteczna familiada

W dniu dzisiejszym, tj. 11.05 w godz. 9:30 - 11:00 odbyła się II Biblioteczna Familiada. Tematem dzisiejszej zabawy była "Moja mała ojczyzna Stryków". Konkurs adresowany do uczniów klas II, rozstrzygnięty został między Szkołą Podstawową Nr 1  i Szkołą Podstawową Nr 2 w Strykowie.

więcej

Z pamiętnika książki

9 maja na sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie odbył się gminny konkurs wiedzy o książce i bibliotece. Konkurs adresowany był do uczniów klas V szkół podstawowych miasta i gminy Stryków. Do udziału we wspólnej zabawie zgłosiły się cztery drużyny reprezentujące szkoły w Strykowie (NR 1 i NR 2), Dobrej i Niesułkowie.

więcej

Stryków w finale w Katowicach

To co się zdarzyło w III rundzie turnieju Coca Cola Cup 2016, można podsumować jednym słowem – NIEPRAWDOPODOBNE. Do wyłonienia zwycięskiej drużyny turnieju potrzebna była tzw. mała tabela, a w niej najlepsza okazała się drużyna ze Strykowa.

więcej

Wizyta pszczelarza w kl. IIB SP Nr 2 w Strykowie

W dniu 12 maja 2016r uczniowie kl. IIB SP Nr 2 w Strykowie mieli okazję gościć w swojej klasie pszczelarza, który jest pasjonatem pszczół i na co dzień zajmuje się tymi owadami. Wizyta pana Dariusza była zaplanowana z uwagi na to, iż uczniowie w tym tygodniu realizują temat „W leśnej pasiece”.

więcej

„Bezpieczne wakacje 2016”

Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie przyłączył się w tym roku do ogólnopolskiej akcji społecznej pt „Bezpieczne wakacje 2016”. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież.

więcej

I miejsce SP nr 2 w „Bibliotecznej Familiadzie”

W dniu 11.05.2016r. drużyna szkoły Podstawowej nr 2 złożona z uczniów klas IIa i IIb , w składzie: Aleksandra Jędrzejczak, Maria Przybysz, Julia Szydlik, Oliwia Świętoń-Maciak , Piotr Kaczmarek, Juliusz Zaborowski zajęła I miejsce w  „Bibliotecznej Familiadzie”. 

więcej

Najlepsi w gminnym konkursie wiedzy o książce i bibliotece!!!

W dniu 09.05.2016r. uczennice Szkoły Podstawowej nr 2  Agata Popławska i Oliwia Orłowska z klasy piątej zajęły I miejsce w gminnym konkursie wiedzy o książce i bibliotece pt. „Z pamiętnika…książki”. Organizatorem konkursu była Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie.

więcej

Konkurs językowy w ZS nr 2 w Bratoszewicach

Cały miniony tydzień uczniowie klas gimnazjalnych brali udział w konkursie językowym. Wcześnie wylosowali państwa, które będą prezentować w formie:

więcej

Nietypowa impreza urodzinowa w Szkole Podstawowej w Niesułkowie

Tego jeszcze nie było! Uczniowie, nauczyciele, pracownicy i rodzice wzięli udział w bardzo ambitnym przedsięwzięciu. 5 maja, dokładnie w 170 urodziny H. Sienkiewicza- Patrona Szkoły, bili rekord Polski we wspólnym czytaniu utworów tego pisarza.

więcej

Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego „Kieszeń Vincenta”

W dniach 09 – 12.05.2016 odbywają się w Poznaniu 15. Międzynarodowe Warsztaty Niepokoju Twórczego „Kieszeń Vincenta”. Jest to impreza skierowana do studentów i profesorów Akademii Sztuk Pięknych z całej Polski.

więcej

Agatki szaleją w Bydgoszczy !

Tak najlepiej określić postawę i osiągnięcia podopiecznych p.Agnieszki Waszkiewicz. 7 maja zespół brał udział w XI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Nowoczesnego w Bydgoszczy. Niezwykle mocna konkurencja w postaci bardzo dobrych grup z Warszawy, Gdańska, Bydgoszczy nie przestraszyła dziewczyn. Agat wystąpił w kategoriach tanecznych prezentując 6 układów m.in. Nadzieja, Żywioł pustyni, Dziewczyna z granatem, Na strychu, Przyjaciółki.

więcej

Klasa I w ZS nr 2 Bratoszewice uczy się I pomocy-Resuscytacji.

Uczniowie I klasy biorąc przykład z kolegów których podpatrywali na lekcjach techniki, również chcieli nauczyć się pierwszej pomocy przedmedycznej. Więc dziś 9.05. na lekcji zostali przeszkoleni, jak zachować się kiedy spotkają osobę nie przytomną, jakie czynności wykonać, aby jej pomóc i gdzie zadzwonić.

więcej

I nagroda dla "Bajki o żabce".

W III Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU uczeń Gimnazjum Nr 1 w Strykowie, Kacper Olszewski otrzymał I nagrodę za film „BAJKA O ŻABCE” w kategorii: najlepszy film indywidualnych autorów, który powstał bez opieki profesjonalistów 

więcej

Wycieczka uczniów SP Nr 1 w Strykowie w Góry Świętokrzyskie.

05.05.2016 r. uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Trasa wiodła przez Zagnańsk, gdzie rośnie najsłynniejsze polskie drzewo Dąb Bartek.  Imponujące wymiary i wiek dębu zachwyciły uczniów. Następnie pojechali do Chęcin, aby obejrzeć ruiny zamku królewskiego z przełomu XIII i XIV wieku.

więcej

Czytelnik 2015 Roku

Dnia 22.04.2016 r., w przeddzień Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich, w niesułkowskiej bibliotece rozstrzygnięto roczny konkurs czytelniczy " Czytelnik 2015 Roku ". Konkurs adresowany jest do dorosłych czytelników biblioteki i polega na tym żeby przeczytać jak najwięcej książek w ciągu roku. W tym roku odbyła się już piąta edycja konkursu.

więcej

Sukces trzech uczniów Gimnazjum nr 1 w Strykowie na Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego

15 kwietnia sześciu uczniów ZS nr 1 w Strykowie reprezentowało szkołę na Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego, jaki odbył się w Gimnazjum nr 1 w Zgierzu. Konkurs miał formę pisemną i polegał na napisaniu tekstu na temat korzyści i zagrożeń, jakie niosą ze sobą telefony komórkowe.

więcej

„Czarodziejska skala” - zajęcia matematyczno - przyrodnicze w Szkole Podstawowej w Dobrej

4 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej zorganizowano dla uczniów klas IV warsztaty matematyczno – przyrodnicze pt. „Magiczna skala”. Tematyka zajęć związana była m.in. z realizacją priorytetów polityki oświatowej na rok szkolny 2015/2016.

więcej

Gminne Warsztaty Plastyczne „Oblicza świętych w ikonach” w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 27 kwietnia 2016 r. odbyły się w Szkole Podstawowej w Dobrej Gminne Warsztaty Plastyczne pt.:„ Oblicza świętych w ikonach” zorganizowane przez panie: Ewę Woźniarską i Agatę Norek. Dzieci wraz z opiekunkami przybyły ze szkół podstawowych z Koźla, Strykowa i Bratoszewic. 

więcej

Światowy Dzień Ziemi 2016 w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 22 kwietnia 2016 roku  uczniowie  Szkoły Podstawowej w Dobrej obchodzili Światowy Dzień Ziemi. Jest to jedno z najważniejszych i najbardziej znanych świąt ekologicznych. Zbyt często w tym dniu mówi się o śmieciach, nakazach, zakazach, a zbyt mało miejsca poświęca się prawdziwej ochronie środowiska.

więcej

Obchody majowych świąt w Szkole Podstawowej w Dobrej

29 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dobrej uczczono ważne dla wszystkich Polaków majowe święta. 1 maja to Międzynarodowe Święto Pracy ale też rocznica przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. 2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej  a 3 - przypada Święto Konstytucji 3 Maja.

więcej

Apel z okazji 3 maja

W dniu 4.05.cała społeczność ZS nr 2 z Bratoszewic brała udział w apelu poświęconym rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

więcej

Walczymy o finał w Katowicach?

Dnia 28.04.2016 r. na boisku szkolnym Orlik w Strykowie odbyła się II runda turnieju Coca Cola Cup 2016. Do rywalizacji przystąpiły cztery szkoły gimnazjalne, oprócz gospodarzy drużyny ze Strykowa, szkoła z Głowna, Ozorkowa oraz szkoła z Wiśniowej Góry. 

więcej

Chrzest Polski

W dniu 27 kwietnia w szkole w Koźlu dzieci z klasy czwartej zaprezentowały przedstawienie związane z 1050 rocznicą chrztu Polski. Przypomniały o bardzo ważnym wydarzeniu, które wprowadziło Polskę w krąg kultury zachodniej oraz stało się początkiem polskiej państwowości.

więcej

Dzień Książki

25 kwietnia 2016 roku w Szkole w Koźlu odbył się występ z okazji Światowego Dnia Książki. Uczniów klasy V przygotowała do występu Urszula Orlik-Szcześniak. Było to godzinne przedstawienie utrzymane w konwencji popularnego programu informacyjnego Teleexpress. 

więcej

Gminny konkurs recytatorski w Koźlu

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, odbył się konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej w Koźlu. Wzięły w nim udział trzyosobowe zespoły ze wszystkich szkół z terenu gminy Stryków. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Pory roku  w poezji”. 

więcej

FINAŁ KONKURSU „SUPER KLASA”

W dniu 29 kwietnia 2016 roku, podczas uroczystego pożegnania uczniów klas maturalnych w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach, została zakończona kolejna edycja konkursu „Super Klasa. W tym roku szkolnym tytuł wraz z pucharem, otrzymała klasa II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych. Wychowawca- p. Ewa Piszczyńska nie kryła dumy, odbierając gratulacje i pamiątkowy dyplom. Główną nagrodą, jaką jest wycieczka, zwycięzcy otrzymają już we wrześniu. Serdecznie gratulujemy!

więcej

POŻEGNANIE KLAS MATURALNYCH

Każdego roku w kalendarz uroczystości szkolnych wpisuje się ważne wydarzenie, jakim jest pożegnanie klas maturalnych. Choć przeżywane co roku, zawsze zyskuje ono swój niepowtarzalny charakter. 29 kwietnia 2016 roku pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów - uczniów Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, Technikum Ekonomicznego, Technikum Logistycznego i Technikum Rolniczego Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach.

więcej

UROCZYSTOŚĆ UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

W dniu 29 kwietnia 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach  obchodziliśmy 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystego otwarcia i przywitania zebranych dokonała pani dyrektor Magdalena Mackiewicz. Podczas oficjalnej części akademii młodzież klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych, pod opieką wychowawców: p. Kamili Kiny i p. Anny Pieczykolan, przygotowała program artystyczny, będący żywą lekcją historii, która przeniosła wszystkich w odległe czasy, by słowem i piosenką przybliżyć wzniosłe wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja.

więcej

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie pomagają budować hospicjum… POLA NADZIEI – WOLONTARIAT HOSPICYJNY

Po raz kolejny w Strykowie w kwietniu przeprowadzono kwestę uliczną mającą na celu zebranie funduszy na budowę hospicjum stacjonarnego w Zgierzu dla dorosłych. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie, jak zwykle nie zawiedli i  włączyli się do akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum im. Jana Pawła II w Zgierzu. 23 kwietnia 2016 r. na ulicach Strykowa pojawiło się 42 wolontariuszy tej szkoły, by zachęcać mieszkańców do wsparcia tego ważnego, ale jakże wymagającego przedsięwzięcia.

więcej

Program RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ w klasach I – III Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie

Od kilku lat w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie najmłodsi uczniowie biorą udział w programie RATUJEMY I UCZYMY RATOWAĆ, którego wdrażaniem zajmuje się w szkole wychowawczyni klasy IIa – pani Renata Jagodzińska. Dzieci z klas I – III zapoznają się z podstawami udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym, mają okazję poćwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową na fantomach otrzymanych z Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

więcej

Dalszy ciąg bliskich spotkań z hokejem klasy II a Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie

Na początku kwietnia w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie odbyło się spotkanie uczniów klas I – III szkoły podstawowej z zawodnikiem Łódzkiego Klubu Hokejowego – panem Michałem Ciepłuchą oraz jednym z trenerów – panem Grzegorzem Brejtą w ramach „Łódzkiej Hokejomanii” – projektu współfinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki należącego do programu SPORT DLA WSZYSTKICH.

więcej

VIII Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

W dniu 28 kwietnia 2016r. rozstrzygnięty został  VIII Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięło udział 32 uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie.

więcej

Święto Konstytucji

28 kwietnia 2016r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbyła się uroczystość związana ze Świętem Konstytucji. Akademia, urozmaicona elementami prezentacji multimedialnej, stała się ciekawą lekcją historii, która  przybliżyła uczniom okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791r. Uroczystość zorganizował pan Zbigniew Jędrzejczak wraz z uczniami klasy V i VI. 

więcej

VII ogólnopolski konkurs multimedialny

Gimnazjum nr 3 z Oddziałami Sportowymi im. gen. Mariusza Zaruskiego w Świdnicy zaprasiło do udziału w ogólnopolskim konkursie multimedialnym skierowanym do uczniów gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

więcej

Koncert profilaktyczny ,,Powiedz Nie!” Wiesława Błażkiewicza w Gimnazjum Nr 2 w Bratoszewicach


26 kwietnia 2016roku odbył się koncert profilaktyczny Wiesława ,,Blachy” Błażkiewicza. Adresatami tego spotkania byli uczniowie klas I- III gimnazjum. "Blacha" jest muzykiem rokowo- punkowym, gra na perkusji.

więcej

Zakończenie projektu zagranicznych staży zawodowych dla uczestników CKiW OHP w Dobieszkowie

Dzięki realizacji projektu „Be Pro. Proficient in the profession”  finansowanego z programu Erasmus+ kadra CKiW OHP w Dobieszkowie we współpracy z hiszpańską firmą EuroMind zapewniła podopiecznym Centrum możliwość wzbogacenia procesu nauki zawodu o wyjazd na zagraniczne praktyki zawodowe.

więcej

Targi Agrotechnika

W dniu 23.04.2016 roku, podczas targów rolnych w Bratoszewicach, uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Bratoszewicach o profilu mundurowym przedstawili krótki pokaz elementów musztry. Wraz ze swoim trenerem młodzież przedstawiła sposoby samoobrony oraz sztuki walki pochodzące z dalekiego Wschodu. Promując naszą szkołę, uczniowie klasy II Technikum Żywienia serwowali publiczności kolorowe, owocowe koktajle.

więcej

Szkolenie dla uczniów Technikum Rolniczego

15 kwietnia br. uczniowie klas Technikum Rolniczego ZS Nr 1 w Bratoszewicach uczestniczyli w spotkaniu z p. Katarzyną Nowak z Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, na którym zostali zapoznani z możliwościami unijnego wsparcia dla rolników w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014- 2020.

więcej

Podsumowanie akcji: „Przewietrzmy nasze regały”!

W sobotę 23 kwietnia 2016 r. Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbył się już po raz drugi finał akcji „Przewietrzmy swoje regały”!, której organizatorem oprócz naszej biblioteki była Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie.

więcej

Turniej Sportowy ,,Chłopak na medal” w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 21 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się turniej piłki nożnej dla chłopców z klas IV-VI pod nazwą ,,Chłopak na medal”. Po losowaniu zawodników do poszczególnych drużyn uczniowie rozegrali mecze, którym towarzyszył doping kolegów i koleżanek.

więcej

Bogowie greccy z wizytą w Szkole Podstawowej w Dobrej

Uczniowie z klas czwartych uczestniczyli w nietypowej lekcji historii. Wcielali się w postaci wybranych bogów greckich. Do szkoły przybyli między innymi: Zeus, Afrodyta, Hades, Ares, Atena, Hera, Demeter, Posejdon. Przebrani w barwne stroje opowiadali o swoim życiu; mitologicznej rodzinie oraz ciekawostkach zaczerpniętych z biografii bóstw.

więcej

Święto książki w SP Nr1

Dnia 25 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr1 w Strykowie odbył się apel z okazji Święta Książki, mający na celu promowanie czytelnictwa jak i podsumowujący działania szkoły w ramach projektu „Książki naszych marzeń”.

więcej

AGAT I i II miejsce w Konstantynowie

W dniu 23 kwietnia w Konstantynowie Łódzkim odbył się I Festiwal Sztuk Niezbędnych "Torowisko 2016". Agatki zaprezentowały się w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej kategorii wiekowej II Miejsce przypadło dla układu "Nadzieja" -grupy V. Z kolei w najstarszej kategorii jury przyznało I Miejsce dla układu "Pustynia" - Agat I.

więcej

Koncert Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków

Popołudnie minionej niedzieli 24.04.2016 r. w Domu Kultury w Strykowie upłynęło w miłej atmosferze wiosennego koncertu Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków pod dyrekcją Zbigniewa Młynarskiego, zatytułowanego "Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie".

więcej

Apel z okazji 76 rocznicy zbrodni katyńskiej

Polski Sejm ustanowił 13 kwietnia Dniem Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Dzień ten obchodzony jest w rocznicę opublikowania przez Niemców w 1943 r. informacji o odkryciu masowych grobów polskich oficerów na terenie byłego ZSRR.

więcej

Pożegnanie majora Łupaszki

Dnia 22 kwietnia 2016 roku przedstawiciele Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach przyłączyli się do pożegnania jednego z żołnierzy wyklętych – majora Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka”, którego życiorys dramatycznie wpisuje się w tragizm polskiej historii.

więcej

DAJ NADZIEJĘ INNYM – KAMPANIA POLA NADZIEI

W dniu 23 kwietnia 2016 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława  Jagiełły w Strykowie wzięli, jak co roku udział, w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum Jana Pawła II w Zgierzu. Akcja była pod hasłem: „DAJ NADZIEJĘ INNYM – KAMPANIA POLA NADZIEI”.

więcej

Mistrz Pięknego Czytania

Rok szkolny 20015/16 został ogłoszony przez MEN rokiem czytelnictwa, gdyż czytanie książek i rozwijanie zainteresowań czytelniczych jest bardzo istotne dla rozwoju dzieci i młodzieży na każdym etapie edukacyjnym. 

więcej

Dzień książki

Biblioteka by zaakcentować dużą rolę książki i przypomnieć kilka kart z historii, 21.04 zaprosiła w swoje progi dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Strykowie, a 22.04 sama gościła w klasie "O" Szkoły Podstawowej nr 1.

więcej

V Gminny Konkurs Języka Niemieckiego

W dniu 21.04.2016r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbył się V Gminny Konkurs Języka Niemieckiego pt.: ”Bei mir zu Hause” przygotowany przez p. Małgorzatę Nowak. Dekorację oraz potrzebne rekwizyty wykonał p. Krzysztof Wosik. W konkursie wzięło udział 12 uczniów klas  piątych i szóstych z trzech szkół z terenu gminy Stryków, w których dzieci uczą się języka niemieckiego.

więcej

Szkolenie operatorów wózków widłowych

W marcu uczniowie klas III oraz IV Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach uczestniczyli w szkoleniu operatorów wózków widłowych. Kurs ten obejmował wszystkie rodzaje wózków (elektryczne, akumulatorowe, spalinowe niskoprężne, wysokoprężne i gazowe).

więcej

„Łódzka Hokejomania” w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie

7 kwietnia 2016 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie gościli zawodnika Łódzkiego Klubu Hokejowego – pana Michała Ciepłuchę i jednego z trenerów – pana Grzegorza Brejtę.

więcej

Wyjazd na Lotnisko-Lublinek

Kiedy III klasy gimnazjalne zmagały się podczas egzaminów końcowych klasy I-III i IV-VI ZS nr 2 w Bratoszewicach nadrabiały wycieczkowe wyjazdy.

więcej

Nordic walking w Nieusłkowie

W każdą niedzielę emeryci z Klubu Seniora w Niesułkowie spotykają się w celu aktywnego spędzenia wolnego czasu na powietrzu. Najchętniej korzystają z bardzo popularnej formy ruchu – nordic walking – czyli chodzenia z kijkami. Trasa najczęściej obejmuje chodzenie po okolicznych leśnych szlakach. Zapraszamy wszystkich chętnych do zdrowego i aktywnego spędzania wolnego czasu razem z nami – Klub Seniora.  

więcej

VI OLIMPIADA HISTORYCZNO- SPORTOWA W 1050 ROCZNICĘ CHRZTU POLSKI

14 kwietnia uczniowie wszystkich gminnych szkół podstawowych oraz szkół sąsiadujących z Gminą Stryków ( Dąbrówka Duża, Stare Skoszewy i Popów Głowieński) włączyli się w ogólnopolskie obchody 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Stało się to za sprawą VI Olimpiady Historyczno- Sportowej pod hasłem ,,Państwo Mieszka I”, którą zorganizowała Szkoła Podstawowa w Niesułkowie, a patronatem objął Burmistrz Strykowa.

więcej

20- lecie Chóru Seniora Echo

W dniu 16 kwietnia w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbył się Jubileusz 20-lecia Chóru Echo. Uroczystość rozpoczął koncert operetkowy Anny i Romualda Spychalskich. Pięknie wykonane i wszystkim znane utwory tj. Sway czy Brunetki, blondynki... wprawiły uczestników imprezy w bardzo dobry nastrój.

więcej

Z wizytą w Domu Dziecka

7 kwietnia 2016 r. uczniowie ZS nr 1 z Bratoszewic złożyli wizytę w Domu Dziecka – tym razem z życzeniami wielkanocnymi. Jak zawsze nasi mali przyjaciele oczekiwali nas z utęsknieniem wraz z przygotowanym dla nas słodkim poczęstunkiem.

więcej

Wiosenne śniadanie w kl. IIb

Nawiązując do tematów lekcji, które w ostatnich dniach były realizowane i dotyczyły „Zdrowego odżywiania” uczniowie kl IIB SP nr 2 w Strykowie wraz z wychowawcą Patrycją Buczyńską-Wiśnik postanowili przygotować własne kanapki.

więcej

III miejsce w Powiatowym Konkursie Ekologicznym dla ucznia z ZS nr 1 ze Strykowa

5. kwietnia troje uczniów Gimnazjum Nr 1 ze Strykowa, Wiktoria Głowacka, Mikołaj Walczak i Jakub Brzóskowski wzięło udział w Powiatowym Konkursie Ekologicznym z elementami  turystyki. Konkurs ten odbył się w Zespole Szkół nr 1 w Zgierzu.

więcej

Wycieczka do Oświęcimia

W dniu 7 kwietnia 2016 r. uczniowie klas maturalnych /kl. IV TEŻ i kl. IV TRL/ ZS Nr 1 w Bratoszewicach pod opieką pań: Anny Pieczykolan, Anny Wójcik i Agaty Pietrzak wybrali się do Oświęcimia do zespołu niemieckich obozów koncentracyjnych Auschwitz- Birkenau.

więcej

Koncert Wielkanocny w DK Niesułków

Kolejny „Koncert Wielkanocny” za nami. Tym razem po raz pierwszy koncert odbył się po Świętach Wielkiejnocy, powodem był brak wolnych terminów naszych niedzielnych gości czyli Grupy CorTuum. CorTuun to zespół miłośników i zawodowców oddanych służbie muzycznej na misjach, konferencjach i wydarzeniach chrześcijańskich.

więcej

Międzynarodowy Dzień Książki

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci obchodzonego 1 kwietnia biblioteka w Strykowie zaplanowała w ostatnim czasie kilka spotkań z najmłodszymi czytelnikami, aby uświadomić im rolę książki w życiu każdego człowieka, nawet tego najmniejszego.

więcej

Warsztaty taneczne dla Zespołu Agat

10 kwietnia zwycięskie grupy konkursu "Wieluński Dance" wzięły udział w warsztatach tanecznych z finalistą 7 edycji programu "You can dance" Kubą Fryckiem Frydrychewiczem. 

więcej

Wiosenna Gala Taneczna w Głownie

W dniu 9 kwietnia na  hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie odbyła się Wiosenna Gala Taneczna. Najmłodsi tancerze z Zespołów Agat, Gold oraz Iskierki zaprezentowali na dużej scenie swoje umiejętności taneczne.

więcej

Konkurs biblijny

Dnia 1 kwietnia 2016 r. w gmachu Wydziału Katechetycznego Kurii Metropolitalnej w Łodzi odbył się ARCHIDIECEZJALNY KONKURSU WIEDZY BIBLIJNEJ „SŁUCHAĆ PANA". Tym razem uczestnicy mieli za zadanie zmierzyć się z pytaniami odnoszącymi się do Ewangelii św. Mateusza i Księgi Jozuego. 

więcej

Finał konkursu „Wiem co jem”

W dniu 21 marca 2016 roku podczas uroczystych obchodów Otwartych Drzwi Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach nastąpił finał III międzyszkolnego konkursu „Wiem co jem”, który odbył się pod patronatem Burmistrza Strykowa p. Andrzeja Jankowskiego. W kulinarnych zawodach wzięło udział 8 szkól podstawowych i 5 gimnazjalnych, łącznie 39 uczniów.

więcej

W pajęczynie autostrad- ekologiczne wyzwania w okolicach Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niesułkowie i nie tylko

W dniu 11.12.2015 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozstrzygnął Konkurs pn. "Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach  w roku szkolnym 2015/2016".

więcej

Sprawdzian 6 klasy w ZS nr 2 Bratoszewice

W dniu 5.4.2016 r. 10 uczniów z klasy 6 pisała sprawdzian końcowy po szkole podstawowej. Sprawdzian składała się z 2 części 1-humanistyczna trwała 85 minut 2 część językowa 45 minut. Szóstoklasiści zgodnie twierdzili ,że sprawdzian nie był trudny i liczą ,że wypadnie dobrze.

więcej

Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Nr 1 W Bratoszewicach

Poznawaniu kultury ludowej regionu podporządkowany był program dzisiejszych (21 marca) tzw. Drzwi Otwartych w Zespole Szkół Nr 1 W Bratoszewicach realizowany pod hasłem „Cudze chwalimy swego nie znamy”

więcej

Nie tylko Harry Potter

Nauczycielka, która prowadzi bibliotekę w Szkole Podstawowej w Dobrej, często zachęca do czytania i przekonuje, że w książkach można znaleźć mnóstwo interesujących treści. Ostatnio prezentowała uczniom książki poświęcone wynalazkom, odkryciom a także iluzjom - magii i sztuce czarowania. Przekonywała, że nie tylko Harry Potter, ale też uczniowie odwiedzający bibliotekę, mogą nauczyć się magicznych zaklęć i sztuczek.

więcej

Dzień Patrona w ZS nr 2 Bratoszewice.

W dniu 31.03.2016 uczniowie i nauczyciele ZS nr 2 w Bratoszewicach w swojej placówce obchodzili Dzień Patrona -Idziego Radziszewskiego.

więcej

Konkurs biblioteczny w Szkole Podstawowej w Dobrej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej,  którzy wzięli udział w konkursie bibliotecznym ILUSTRACJA DO KSIĄŻKI, mieli okazję wykazać się wyobraźnią i talentem plastycznym a jednocześnie przedstawić jedną ze swoich ulubionych książek.

więcej

VIII Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

W dniu 30 marca 2016 r. rozstrzygnięty został  VIII Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięło udział 26 uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Dobrej.

więcej

Sukces Michała Grzegorczyka w Powiatowym konkursie wiedzy pożarniczej

W dniu 30.03.2016 roku w Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbył się powiatowy konkurs wiedzy pożarniczej reprezentantem naszej gminy był uczeń III klasy gimnazjum ZS nr 2 z Bratoszewic Michał Grzegorczyk. Michał w części pisemnej o wiedzy p/p zdobył 35/40 punktów i "śpiewająco" poradził sobie również z odpowiedziami na 5 pytań i rozpoznawaniu sprzętu gaśniczego.

więcej

Baza Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie wzbogacona o sprzęt komputerowy najnowszej generacji.

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Strykowie zwyciężyła w konkursie zorganizowanym przez Wirtualną Polskę "Mój pierwszy mail. Bezpieczeństwo w Internecie". Konkurs objęty został honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Spośród 2000 prac, które napłynęły do organizatora, to właśnie mail z załączonym filmikiem i grafikami wybrało i nagrodziło jury konkursu.

więcej

Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

W dniu 17.03.2016 roku w ZS Nr 1 w Bratoszewicach odbyły się w czytelni szkolnej zajęcia profilaktyczne z pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia poprowadził ratownik medyczny mgr Piotr Mackiewicz– praktyk, z trzyletnim stażem pracy w Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łodzi.

więcej

Wycieczka do Hotelu Double Tree by Hilton w Łodzi

16 marca 2016 r. uczniowie klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach mieli możliwość  zwiedzenia jednego z najlepszych hoteli w Łodzi -  Double Tree by Hilton.

więcej

GRAND PRIX dla Grupy Teatralnej "Pod sceną"

Kolejny sukces wpisał się w "życiorys" Grupy Teatralnej działającej przy Ośrodku Kultury w Strykowie. Tym razem mali aktorzy w dniu 31 marca br. wystąpili na I Sochaczewskim Festiwalu Teatralnym.

więcej

Wielkanocny rajd „W poszukiwaniu wiosny” w Szkole Podstawowej w Dobrej

23 marca 2016 r. uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Dobrej oraz przedszkolaki  z oddziału przedszkolnego uczestniczyli w rajdzie „W poszukiwaniu wiosny,” zorganizowanym przez Samorząd Szkolny oraz nauczycieli języków obcych.  Trasa liczyła 3 km.

więcej

Pani Wiosna

Dnia 21 marca do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły zawitała Pani Wiosna. Wszystko za sprawą "pierwszaków", które z okazji Pierwszego Dnia Wiosny przygotowały przedstawienie.

więcej

Spotkanie z podróżnikiem w Niesułkowie

Po raz kolejny do DK w Niesułkowie na spotkanie z uczniami zawitał Sebastian Bielak - podróżnik i fotograf. Tym razem tematem spotkania były Bieszczady. Pan Sebastian ciekawie opowiadał nie tylko o bieszczadzkiej przyrodzie ale również o walorach turystycznych, bezpieczeństwie chodzenia po górach, tradycyjnej kuchni bieszczadzkiej i mniejszościach etnicznych zamieszkujących wcześniej te tereny - Łemkach i Bojkach.

więcej

I miejsce ucznia Kacpra Olszewskiego w konkursie literacko-plastycznym

W dniu 17.03.206r. w ZZSP im. Jana Pawła II w Zgierzu nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu literacko-plastycznym pt. „ Współczesna baśń o moim świecie”, w którym uczeń ZS nr 1 ze Strykowa Kacper Olszewski zajął I miejsce.

więcej

Wizyta w zoo

21.03.2016 r uczniowie poszukiwali w tym miejscu oznak wiosny. Mimo zapowiadanych opadów pogoda Nam sprzyjała, choć upalnie nie było. Czy widać wiosnę w zoo? Zwierzęta wyglądały na zaspane, ale na trawnikach, w wielu miejscach, pojawiały się krokusy, a te przepowiadają na pewno wiosnę.

więcej

W Archiwum Państwowym w Łodzi

Podążając za słowami poety- pozytywisty: Adama Asnyka uczniowie klasy IV ZS nr 1 ze Strykowa wraz z panią R. Karasińską i E. Korona- Sochaczewską w ramach lekcji historii odwiedzili Archiwum Państwowe, które znajduje się w Łodzi przy Placu Wolności. Tam miała miejsce lekcja dotycząca budowania drzewa genealogicznego oraz historii rodzin łódzkich.

więcej

"Złota maska " dla Strykowa

22 marca br. odbył się miejsko-powiatowy konkurs teatralny o Złotą Maskę w Zgierzu. W konkursie wystąpiła również reprezentująca Ośrodek Kultury i Rekreacji Grupa Teatralna "Pod sceną" w spektaklu pt. "Napowietrzna Podróż Frania Próżniaka". Werdyktem jury pierwsze miejsce i "Złota Maska" przypadła grupie ze Strykowa.

więcej

Świat baśni na podstawie Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy

W dniu dzisiejszym odbyła się lekcja biblioteczna "Świat baśni na podstawie Akademii Pana Kleksa Jana Brzechwy". Uczestnikami zajęć byli uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie.

więcej

Spotkanie Kółka Dyskusyjnego Książki

W dniu wczorajszym, tj. 21.03 (poniedziałek) w bibliotece odbyło się kolejne spotkanie Kółka Dyskusyjnego Książki.  Tematem zajęć były tradycje i obrzędy polskiej Wielkanocy na podstawie literatury i zwyczajów panujących w rodzinach uczestników kółka. 

więcej

Rajd wiosenny w Zgierzu

19 marca grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr1 im. Władysława Jagiełły pod opieką pana Zbigniewa Jędrzejczaka wzięła udział w rajdzie wiosennym w Zgierzu. Impreza została zorganizowana przez tamtejszy odział PTTK.

więcej

„MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”

Dnia 15 marca 2016 roku uczniowie z klasy V Szkoły Podstawowej w Dobrej w składzie: Małgorzata Maliszewska, Roksana Kubiak i Dawid Koralewski brali udział w miejsko-gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

więcej

Wielkanocna podstawka na jajka

W dniu 22 marca br. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbyło się rozstrzygnięcie plastycznego konkursu wielkanocnego ogłoszonego dla szkół i przedszkoli pt. "Wielkanocna podstawka na jajka". Spotkanie rozpoczął występ aktorów z Teatru Trip z wesołą, interaktywną bajeczką pt. "Królewna Fasolka". Po spektaklu odczytany został werdykt jury i rozdane nagrody.

więcej

Sukcesy grupy teatralnej ze Strykowa

W XV Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli Papli „Życie to teatr” 7 uczniów z klasy V Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie zaprezentowało przygotowywany na lekcjach języka polskiego przez nauczycielkę Ewę Olszewską spektakl "Kapuściane okulary" inspirowany twórczością ks. Jana Twardowskiego i anegdotami dr Aldony Kraus.

więcej

Finał III edycji konkursu „Wiem co jem”

W piątek 11 marca 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbył się finał III edycji konkursu „Wiem co jem” dla gimnazjów i szkół podstawowych. Konkurs ten odbywał się pod patronatem Burmistrza Strykowa pana Andrzeja Jankowskiego.

więcej

Warsztaty dla gimnazjalistów

Dnia 10 marca 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach były prowadzone warsztaty dla gimnazjalistów z Dmosina. Uczniowie uczestniczyli w zajęciach praktycznych podczas których przygotowywali zdrowe ciasteczka owsiane oraz ciasto marchewkowe.

więcej

Wielkanocne wypieki klasy VI i IIa z Bratoszewic

W dniu 17.03.br na zajęciach technicznych w klasach VI i II a uczniowie popisywali się wielkanocnymi przysmakami. Klasa VI ugotowała Żurek z białą kiełbaską  oraz pyszne jaja faszerowane i zapiekane w oleju, którymi poczęstowała administracje szkoły a klasa IIa przygotowała babeczki  z serem, zestaw sałatek, oraz pastę jajeczną. 

więcej

Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej

W dniu 16.03.2016 o godzinie 10.00 w Domu Kultury w Strykowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej.

więcej

Mój zawód - moje miejsce pracy

Dnia 14 marca 2016r. zakończyła się 4 edycja konkursu "Mój zawód - moje miejsce pracy". Jej celem było rozpowszechnienie szkolnictwa zawodowego wśród uczniów gimnazjów z powiatu zgierskiego. Gimnazjum z Bratoszewic reprezentował: Bartosz Zuchora wraz z Wiktorią Bulińską z klasy IIIa.

więcej

Wielkanocny bukiet

W dniu 19 marca br. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbyło się spotkanie środowiskowe połączone z rozstrzygnięciem plastycznego konkursu wielkanocnego pt. "Wielkanocny bukiet" - ogłoszonego dla Kół Gospodyń Wiejskich i gospodyń z terenu gminy Stryków.

więcej

I Miejsce w konkursie Apli-Papli

W dniu 16 marca odbył się Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych APLI-PAPLI w Ozorkowie. Ośrodek Kultury i Rekreacji reprezentowała Grupa Teatralna "Pod sceną", która w obecnym składzie działa dopiero od września 2015r.

więcej

"Żeglarz i Siłacz czy kapitan Nemo i Superman pochodzili ze Strykowa?"

"Żeglarz i Siłacz czy kapitan Nemo i Superman pochodzili ze Strykowa?" - nad tą właśnie zagadką w dniu dzisiejszym głowili się gimnazjaliści klas III Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie oraz inni goście, zainteresowani publikacją. Dobre rady podsuwał im oczywiście autor książki "Żeglarz i Siłacz ..." - Jacek Perzyński.

więcej

XXV Bałuckie Spotkania Recytatorów dla szkół podstawowych

4 uczennice (Zosia Piestrzeniewicz, Julia Zielińska, Oliwia Rojek i Paulina Kowalska) wspaniale reprezentowały Szkołę Podstawową Nr 1 w Strykowie w XXV Bałuckich Spotkaniach Recytatorów w Bałuckim Ośrodku Kultury “Na Żubardzkiej”.

więcej

Święto Matematyki

Dnia 14 marca 2016 roku odbyło się w ZS nr 1 w Strykowie Święto Matematyki. W tym dniu przyświecały nam słowa  „Matematyka jest kluczem do nauki, którego nie można zgubić, więc spróbuj go polubić”.

więcej

Lekcje biblioteczne w przedszkolach

W ostatnim okresie Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie przeprowadziła szereg lekcji bibliotecznych tematycznych. W zajęciach wzięło ogółem 169 maluchów. Lekcje prowadzone przez Magdalenę Błaszczyk odbyły się w Przedszkolu Samorządowym w Strykowie (11.03), Przedszkolu Sióstr Służebniczek w Strykowie (16.03) oraz w klasie "O"Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie (15.03).

więcej

XXV Bałuckie Spotkania Recytatorów.

W dniach 4-11 marca 2016 r. odbywa się jeden z bardziej prestiżowych konkursów recytatorskich w województwie łódzkim XXV Bałuckie Spotkania Recytatorów. Nasi reprezentanci z ZS nr 1 ze Strykowa stanęli w szranki 8 marca w prezentacjach dla uczniów gimnazjów.

więcej

Zawodowiec 2016

Kacper Olszewski – uczeń klasy II D w konkursie ZAWODOWIEC 2016 organizowanym przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 20 w Łodzi zdobył wyróżnienie w kategorii praca literacka.

więcej

,,Dziewczyny na medal!” w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 8 marca br. obchodziliśmy w Szkole Podstawowej w Dobrej Dzień Kobiet. Z tej okazji został zorganizowany turniej sportowy dla dziewczynek pod hasłem ,,Dziewczyna na medal!”. Uczestniczyły w nim drużyny złożone z dziewcząt z klas IV-VI. Nad przebiegiem zawodów czuwali nauczyciele: Sebastian Balcerek, Ewa Woźniarska oraz Katarzyna Motyl.

więcej

XIV Gminny Konkurs Literacki

Dnia 8 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbył się   XIV Gminny Konkurs Literacki pt.: „Podróż do krainy baśni” przygotowany przez panie: Krystynę Jesionowską i Mirosławę Szostak. Dekorację przygotował  pan Krzysztof Wosik. W konkursie wzięło udział 8 uczniów klas  czwartych  z terenu gminy Stryków.

więcej

Pierwsza praca – umowy o pracę

W dniu 03.03.2016 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach gościliśmy przedstawiciela Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi- p. K. Kałużnego, który przybliżył uczniom klas pierwszych technikum najważniejsze zagadnienia prawa pracy związane ze stosunkiem pracy, wynagrodzeniem za pracę, odpowiedzialnością pracowniczą, czasem pracy, urlopami, bezpieczeństwem i higieną pracy oraz wykroczeniami przeciwko pracownikom.

więcej

Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego 1863--- Dobra 2016

W dniu 5 marca (sobota) grupa 40 uczniów i 4 nauczycieli ZS nr 2 Bratoszewice wzięła udział już po raz kolejny 7 w rajdzie pieszym Szlakiem Powstania Styczniowego 1863. Rajd był organizowany przez oddział Łódzki PTTK.

więcej

26 lutego zakończyły się coroczne ferie zimowe.

26 lutego zakończyły się coroczne ferie zimowe. W tym roku Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie wraz z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie zaproponowała najmłodszym szereg zajęć sportowych, cyrkowych i warsztatów plastycznych. Moc zabawy ale i nauki towarzyszyło dzieciom przez dwu tygodniową przerwę od zajęć lekcyjnych. 

więcej

8 marca w DK Niesułków

Z pewnością nikt kto przybył w minioną sobotę do niesułkowskiego domu kultury nie mógł narzekać na nudę.  Organizatorzy zadbali o to by był to miły, pełen wrażeń wieczór. Pretekstem do spotkania był zbliżający się dzień kobiet. Tradycją naszego Domu Kultury stało się zapraszanie w tym dniu przedstawicieli innych krajów by opowiedzieli i pokazali zgromadzonym o swojej ojczyźnie, jej kulturze, kuchni czy walorach turystycznych, ciekawostkach związanych  z ich krajem. Tym razem do Niesułkowa zawitali przedstawiciele Rumunii.

więcej

Wieluńskie sukcesy Agatu

W dniu 5 marca br. Zespół Agat brał udział w konkursie tanecznym Wieluński Dance. Dziewczyny wystąpiły w dwóch kategoriach tanecznych: solo i formacje taneczne.

więcej

Dzień Kobiet w Zelgoszczy

Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Zelgoszczy wraz z panią sołtys zorganizowały swoje święto.  Nie obyło się oczywiście bez mężczyzny, płeć  męską reprezentował Paweł Kasica –Przewodniczący Rady Miejskiej w Strykowie. W spotkaniu uczestniczyły również: z-ca Burmistrza Strykowa Bożena Motylińska,   sekretarz Anna Sasin i Naczelnik Wydziału Informacji Promocji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Wioleta Głowacka.

więcej

Ferie 2016 r. w niesułkowskiej bibliotece

Tegoroczna oferta feryjna biblioteki w Niesułkowie była bogata i urozmaicona. Przygotowane propozycje skierowane były zarówno do młodszych jak i starszych. Uczestnicy ferii wykonywali bałwanki, papierowe zwierzątka, piekli pizzę, uczestniczyli w malowaniu twarzy, rysowali ilustracje do książki D. Suwalskiej " Zuźka w necie i w realu "

więcej

Święto Szkoły w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 3 marca 2016 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej uroczyście obchodzono Święto Szkoły. Jest ono związane z kolejną rocznicą bitwy pod Dobrą, która odbyła się w dniu 24 lutego 1863 Roku oraz z imieniem, jakie nosi nasza szkoła.

więcej

Półfinał szkolnego Master Szefa

W dniu 12 lutego 2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbył się półfinał szkolnego Master Szefa. Tematem przewodnim konkursu było „jabłko” oraz dekoracja stołów walentynkowych. W zmaganiach wzięło udział pięć dwuosobowych zespołów:

więcej

Ogólnopolski konkurs matematyczny „Galileo 2016” w Szkole Podstawowej w Dobrej.

3 marca 2016 r. dziewięciu uczniów z klas IV Szkoły Podstawowej w Dobrej uczestniczyło w ogólnopolskim  konkursie matematycznym „Galileo 2016”.

więcej

Wielkanocne warsztaty wikliny papierowej

W minioną środę, 2 marca br gospodynie z terenu naszej gminy uczestniczyły w wielkanocnych warsztatach wikliny papierowej, prowadzonych przez panią Agatę Włodarczyk a zorganizowanych przez Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie.

więcej

Gala Czytelnika

„Lubić czytanie to znaczy godziny nudy, które człowiek miewa w życiu zmieniać na godziny radości” - tymi słowami Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie Marzena Rusek rozpoczęła uroczystą Galę Czytelnika, podczas której wręczono nagrody najlepszym czytelnikom strykowskiej biblioteki w 2015 roku.

więcej

Ferie zimowe w Strykowie - podsumowanie

Za nami 2 tygodnie ferii zimowych. W tym czasie Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie wraz z Gminną Biblioteką Publiczną organizował szereg zajęć i warsztatów dla dzieci. Nie zabrakło lubianych przez dzieciaki zajęć plastycznych, ruchowo- sportowych czy cyrkowych akrobacji.

więcej

Ferie zimowe w DK Niesułków i Niesułkowskiej bibliotece cd.

Dobiegł końca pierwszy tydzień ferii w Niesułkowie. W czwartek po raz kolejny do DK w Niesułkowie zawitał Beniamin wraz ze swoją kolekcją torów i lokomotyw z „wyspy Sodor”. Sodor to wyspa na której rozgrywa się akcja jednej z najsłynniejszych angielskich bajek – „Tomek i przyjaciele”. Ta niebieska ciuchcia ma swoich fanów na całym świecie.

więcej

RANDKA W CIEMNO

11 lutego uczniowie SP w Niesułkowie byli świadkami emocjonującego wydarzenia. A wszystko za sprawą św. Walentego…A właściwie to za sprawą Samorządu Uczniowskiego, który z ramienia św. Walentego- patrona zakochanych zorganizował I szkolną edycję Randki w Ciemno.

więcej

OSTATKI 2016

Tegoroczne ostatki uczniowie SP w Niesułkowie obchodzili z wielką pompą- tak, jak nakazuje staropolska tradycja. Był korowód barwnych przebierańców- postaci literackich, zabawa przy skocznej muzyce w towarzystwie animatorów i solidny, w słodkie kalorie, poczęstunek.

więcej

Feryjne zajęcia w świetlicy środowiskowej w Bratoszewice

Od 2 lutego br w budynku byłego przedszkola na ulicy Nowości swoją działalność rozpoczęła świetlica środowiskowa .

więcej

Feryjny wyjazd do kina

W feryjny poniedziałek 15.2.2016 grupa 38 uczniów klas IV, V, VI SP i I II gimnazjum ZS Nr 2 Bratoszewicach wraz opiekunami wybrała się do kina na 2 ciekawe filmy. Uczniowie klasy IV i V oglądali film : ,,Alvin i wiewiórki'' a starsi uczniowie zobaczyli ,,Planetę singli''. 

więcej

Wieczór filmowy

W dniu 12.2.2016 r uczniowie klas gimnazjalnych ZS nr 2 w Bratoszewicach zorganizowali wieczór filmowy. Impreza trwała od 15 do 22.

więcej

Uczniowie klasy I SP w Bratoszewicach wstąpili w szeregi czytelników

W dniu 11.2.2016 roku uczniowie klasy I SP z Bratoszewic wstąpili w szeregi czytelników szkolnej biblioteki. Pasowania dokonały bibliotekarki p.Danuta Dyjas i p. Anna Zielkowska-Danisz.

więcej

Dzień Patrona w ZS Nr 1 w Strykowie

Dnia 12.02.16 r. społeczność ZS Nr 1 upamiętniła przyjęcie przez naszą placówkę zaszczytnego imienia –Noblistów Polskich.4 lata temu, w lutym właśnie ,wybraliśmy na patrona wielkich Polaków, których sukcesy sławią nasza Ojczyznę na całym świecie a nas motywują do pracy.

więcej

Dzień Patrona

12.02.2016 roku obchodziliśmy w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie Dzień Patrona. Młodsze klasy odbyły spotkanie w auli szkolnej, podczas którego zapoznano uczniów z ceremoniałem szkolnym, przypomniano postacie polskich noblistów, których szkoła nosi imię oraz przybliżono dzieciom twórczość niektórych noblistów w postaci wystawki książek.

więcej

Gimnazjaliści ze Strykowa najlepsi w powiecie.

Dnia 9.02.2016 r. uczniowie ZS nr 1 ze Strykowa brali udział w powiatowych zawodach w piłkę koszykową. Do zawodów zgłosiło się 7 szkół gimnazjalnych, które zostały podzielone na dwie grupy. Gimnazjaliści ze Strykowa trafili do grupy 4 zespołowej, w której znalazły się szkoły ze Zgierza.

więcej

Maski karnawałowe

Od samego rana w piątek 5 lutego 2016r. klasa IA Szkoły Podstawowej w Dobrej poczuła  karnawałowy nastrój. Stało się to za sprawą dwóch mam – Pani Magdaleny Papaj – Szkudlarek i Pani Katarzyny Wanderskiej.

więcej

Ferie zimowe w DK Niesułków i Niesułkowskiej bibliotece cd.

Trwają ferie w Niesułkowie. Wczoraj pani Karkusińska nauczyła uczestników zajęć feryjnych jak zrobić pyszne i zdrowe (bez konserwantów) lizaki. Efekty pracy można podziwiać na stronie domu kultury w zakładce „Galeria”(www.dkniesulkow.art.pl). Sądząc po uśmiechach na twarzy uczestników i szybkości spożycia własnoręcznie zrobionych smakołyków warsztaty były udane.  

więcej

Ferie zimowe w DK Niesułków i Niesułkowskiej bibliotece

Rozpoczęły się ferie zimowe w DK Niesułków i Niesułkowskiej bibliotece. Pierwszy dzień ferii upływa pod znakiem literatury, plastyki i teatru. Oczywiście w wolnej od zajęć chwili oblegane są komputery i sala gimnastyczna gdzie dla uczestników przygotowano stoły ping-pongowe, oraz darta.

więcej

Warsztaty plastyczne w DK Niesułków

W środę 10go lutego po raz kolejny DK Niesułków miał przyjemność zorganizować warsztaty plastyczne. Tym razem gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie.

więcej

Szkolenie dla seniorów

Ponad 20 członków klubu seniora działającego przy DK w Niesułkowie 9 lutego uczestniczyło w szkoleniu dotyczącym pierwszej pomocy. Szkolenie prowadził pan Andrzej Pożarlik wraz z dwiema uczennicami gimnazjum w Strykowie.

więcej

Ostatki, ostateczki…

W dniu 9 lutego 2016 roku Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach zorganizował ostatki; z tej okazji społeczność uczniowska przebrała się w stroje karnawałowe. W tym roku młodzież sama wybrała tematykę przebrania, kierując się własnymi upodobaniami i poczuciem humoru.

więcej

Bal przebierańców

Wtorek 9.2. na 4 i 5 godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie ZS nr 2 w Bratoszewicach zostali zaproszeni na sale gimnastyczną, aby wspólnie z wychowawcą zaprezentować klasowe przebrania.

więcej

Spotkanie profilaktyczne z Komendantem Policji w Strykowie

Dnia 8 lutego 2016r. w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbyło się spotkanie z Panem Komendantem  Krzysztofem Granosikiem na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Zajęcia zostały przeprowadzone dla uczniów gimnazjum.

więcej

Co w spiżarni piszczy, czyli owady szkodniki żywności

02.02.2016 r. uczniowie klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZS Nr 1 w Bratoszewicach pod opieką p. A. Twardowskiej i p. K. Kiny uczestniczyli w warsztatach „Szkodniki żywności”, które odbyły się w Katedrze Zoologii Bezkręgowców Uniwersytetu Łódzkiego. 

więcej

Wycieczka najlepszych uczniów

W dniu 4 lutego 2016 roku w ZS Nr 1 w Bratoszewicach odbyła się wycieczka najlepszych uczniów, którzy w semestrze zimowym w roku szkolnym 2015/2016 osiągnęli średnią ocen powyżej 4,00.

więcej

Zajęcia praktyczne w gospodarstwie

1 lutego 2016 roku uczniowie klasy II TR Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach uczestniczyli w zajęciach praktycznych, które odbyły się w gospodarstwie pana Zbigniewa Słojewskiego we wsi Warszewice.

więcej

Dokarmianie ptaków w Szkole Podstawowej w Dobrej

Zima to trudny czas dla ptaków. Dlatego uczestnicy koła przyrodniczego wraz z opiekunem Katarzyną Więckowską zadbali o to, aby ich skrzydlaci przyjaciele nie byli głodni.

więcej

Mówimy NIE bezmyślnym zakupom

Dnia 26 stycznia 2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się warsztaty ekologiczne w ramach projektu „ Mówimy NIE bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu” ze środków NFOŚiGW prowadzone przez panią Małgorzatę Kucharską.

więcej

Konkurs biblijny w ZS Nr 2 w Bratoszewicach

Dnia 3 lutego 2016 roku odbył się etap szkolny VI edycji archidiecezjalnego konkursu wiedzy biblijnej „Słuchać Pana”, w którym uczestniczyło 8 osób z klas gimnazjalnych. Zakres materiału obejmował Księgę Jozuego oraz Ewangelię św. Mateusza.

więcej

Zawody w strzelaniu z wiatrówki

Jedenastu zawodników i zawodniczek stawiło się w sobotnie popołudnie w niesułkowskim domu kultury by wziąć udział w zawodach w strzelaniu z wiatrówki.  Startujący zostali podzieleni na dwie kategorie: do i powyżej 14 lat.

więcej

Bal Karnawałowy w Szkole Podstawowej w Koźlu

W dniu 28 stycznia  w Szkole Podstawowej w Koźlu odbył się  Bal Karnawałowy zorganizowany przez Radę Rodziców, która uzyskała wsparcie sponsorów: pani Grzybowska  dostarczyła parówki, Pan Gierat – słodycze i soki, Sklep Plasterek ze Strykowa wsparł szkołę ketchupem i majonezem. Ze sklepu Pani Florczak  otrzymaliśmy batony a z Piekarni Majchrzak – bułki. Od Państwa Białołuskich z Koźla i Sklepu Rogalik z Głowna dostaliśmy pączki.

więcej

Wiosenne kanapki

Klasa III ZS Nr 2 z Bratoszewice wraz wychowawczynią zatęskniła już za wiosną .Na czwartkowych zajęciach technicznych postanowiła przyśpieszyć jej przyjście i robili piękne smaczne, kolorowe wiosenne kanapki. Popatrzcie jakie apetyczne.

więcej

Noc Bajek w ZS nr 2 Bratoszewice

W dniach z 5 na 6 lutego po raz 10 uczniowie klas I-VI spotkali się na corocznej Nocy czytania Bajek. Chętnych do czytania zgłosiło się 70 uczniów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.

więcej

STOP AGRESJI I PRZEMOCY!

18.01.2016r. w Szkole podstawowej w Koźlu odbyło się spotkanie z p. porucznikiem - Adamem Kaźmierczakiem, pracownikiem służby więziennej oraz Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście, a prywatnie tatą jednej z uczennic. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-III.

więcej

ŚWIĄTECZNY KONCERT NA 32 GITARY

Jest czwartkowe popołudnie, 28 stycznia. Największa sala w szkole w Dobrej, odświętnie przystrojona, nie mieści licznie przybywających gości. W powietrzu unosi się zapach wanilii, migdałów i cynamonu dodanych do smakowicie prezentujących się specjałów, które wyszły spod ręki niejednej mamy. Gromadzący się  rodzice, dziadkowie i rodzeństwo przybyli, by wziąć udział w niezwykłym wydarzeniu- ,,Świątecznym Koncercie na 32 Gitary”.

więcej

„Stop uzależnieniom” - prelekcja funkcjonariuszy policji

W dniu 1.02.2016 roku w ZS Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach odbyła się prelekcja, dotycząca problemu dopalaczy oraz zjawiska cyberprzemocy. Spotkanie to, trwające niespełna godzinę, prowadziła pani Komisarz Aneta Kominiak, która na wstępie wręczyła klasie II Technikum Żywienia i Organizacji Usług Gastronomicznych specjalne wyróżnienie Policji wraz z biletami do kina za zaprezentowanie ciekawej scenki podczas konkursu ,,Stop uzależnieniom”. 

więcej

Stop uzależnieniom

W dniu 29.01.2016 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach odbył się konkurs ,,Stop uzależnieniom” zorganizowany przez panią komisarz Anetę Kominiak z Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu w ramach kampanii społecznej ,,Wspólne Osiedla” przy współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Bratoszewicach oraz Urzędem Miasta Strykowa oraz Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie.

więcej

Warsztaty ekologiczne w ZS nr 1 w Strykowie

W środę 27 stycznia oraz w czwartek 28 stycznia dla uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum odbyły się warsztaty ekologiczne w temacie: „Odpady opakowaniowe. Cykl życia produktu”. Były one przeprowadzone  w ramach realizacji projektu „Mówmy NIE bezmyślnym zakupom – budujemy społeczeństwo recyklingu”, a skierowane do uczniów szkół przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej.

więcej

Rodzicu, czytaj dzieciom książki!

W dniu 27.01.2016r. odbyła się w naszej szkole prelekcja dla rodziców uczniów klas I-VI. Dlaczego warto czytać dzieciom? Co daje im czytanie książek? Czy to tak samo ważne, jak rozwój fizyczny? Na te i wiele innych pytań, dotyczących czytania książek dzieciom, rodzice mogli dowiedzieć się podczas prezentacji przedstawionej przez panią bibliotekarkę Marzenę Ciesielską oraz uczniów współprowadzących Zuzannę Progę uczennicę klasy VI i Bartosza Głowackiego ucznia klasy IV.

więcej

Cóż to był za bal...

Kończy się karnawał. Z tej okazji  uczniowie klas IV, V, VI  ZS Nr 1 ze Strykowa pod opieką nauczycieli spotkali się by wspólną zabawą zakończyć czas karnawału. Niektórzy byli wprost nie do poznania: pirat, superman, laluś, księżniczki, Indianka i wiele, wiele innych postaci, które przybyły do auli szkolnej.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w ZS nr 2 w Bratoszewicach

28.01.2016 roku ZS nr 2 w Bratoszewicach został zorganizowany Dzień Babci i Dziadka. Uczniowie od przedszkolaków do VI przygotowali część artystyczną i słodki poczęstunek. Na uroczystość przybyła rekordowa grupa dziadków ponad 120 osób. 

więcej

Spotkanie członków Kółka Miłośników Książki- Motylek

19.01.2016 r. ( wtorek ) w niesułkowskiej bibliotece spotkali się członkowie Kółka Miłośników Książki- Motylek . Do Kółka należy 17 -u uczniów IV klasy SP w Niesułkowie. Opiekunem Kółka jest bibliotekarka Pani Renata Szydlik a przewodnikami duchowymi są : nauczycielka j. polskiego Pani Anna Lipińska i bibliotekarka szkolna Pani Jolanta Walak

więcej

Wieczór kolęd

Już po raz kolejny Dom Kultury wspólnie z Zespołem "Lipkowianka" miał przyjemność zorganizować "Wieczór Kolęd". Jak zwykle sala widowiskowa wypełniła się po brzegi. Z pewnością ci, którzy zdecydowali się spędzić to sobotnie popołudnie w niesułkowskim DK byli zadowoleni.

więcej

Bezpieczeństwo zabaw zimowych

26 stycznia odbyła się natomiast lekcja w klasie "O" Szkoły Podstawowej nr 1 , a tematem było "Bezpieczeństwo zabaw zimowych". Pogadanka nawiązywała do zabaw zimowych na śniegu. Dzieci poznały zasady bezpiecznej zabawy, zasady pomocy, podstawowe numery alarmowe (112, 997, 998, 999).

więcej

Źródła informacji: słowniki i encyklopedie

W minionych dniach w bibliotece przeprowadzono cykl zajęć na temat "Źródła informacji: słowniki i encyklopedie". W trzech spotkaniach (20.01, 21.01, 22.01) uczestniczyła młodzież z II klas gimnazjum Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie. Ogółem 67 osób.

więcej

"Stacji Kultura” na PKP w Strykowie

Od października ubiegłego roku na "Stacji Kultura” na PKP w Strykowie odbywają się zajęcia plastyczne, nauki gry na gitarze, próby Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków oraz działa kafejka internetowa, gdzie seniorzy mogą przyjść po instrukcje jak poserfować po internecie.

więcej

Święto Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Dobrej

Poniedziałkowy poranek 25 stycznia 2016 roku upłynął w Szkole Podstawowej w Dobrej w miłym towarzystwie Babć i Dziadków uczniów klas młodszych. Dzieci przygotowały wraz z wychowawcami wspaniałą uroczystość, podczas której wszyscy wnuczkowie zaprezentowali wiersze, piosenki, skecze i tańce.

więcej

Wyjazd do Teatru Muzycznego w Łodzi

W dniu 19 stycznia 2016r . uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Dobrej wraz z wychowawcami wybrali się do Teatru Muzycznego w Łodzi na przedstawienie pt.: „Smerfowisko”. 

więcej

Dzień bez opakowań w Szkole Podstawowej w Dobrej

22 stycznia 2016 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej  obchodziliśmy „Dzień bez opakowań foliowych”. Z tej okazji zorganizowane zostały warsztaty ekologiczne – „Nasza własna torba ekologiczna ze starej koszulki”.

więcej

Słodkie prezenty dla dziadków-ZSNr2 Bratoszewice.

Na zajęciach technicznych uczniowie klasy VI postanowili upiec słodkie prezenty na Dzień Babci i Dziadka, a mianowicie będą to pierniki w kształcie serc. Każdy osobiście - własnoręcznie ulepił swoje pierniki dla dziadków, ozdobił je lukrem i kolorowymi posypkami.

więcej

Koncert w Bratoszewicach – nauczycieli z ZS nr 2 oraz dzieci z Niesułkowa

24 stycznia 2015 roku w kościele pw. św. Augustyna w Bratoszewicach odbył się kolejny koncert kolęd. Tym razem zaprezentował się chór nauczycielski z Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach oraz szkolny zespół ,,Od dzwonka do dzwonka”, w którym jego członkowie (obecnie 20) – uczniowie z kl. IV-VI  Szkoły Podstawowej  im. Henryka Sienkiewicza w Niesułkowie grają na bum bum rurkach i dzwonkach rurowych ręcznych.

więcej

Wycieczka do fabryki karmelu

W dniu 8 stycznia 2016 roku uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych ZS nr 1 z Bratoszewic, pod opieką wychowawcy p. Ewy Piszczyńskiej, wyjechali do łódzkiej fabryki karmelu.

więcej

SPOTKANIE Z "MATYLDĄ” - MIŁOŚNICZKĄ KSIĄŻEK

W SP w Niesułkowie od lat każdy czwartoklasista poznaje historię pięcioletniej Matyldy spisaną przez Roalda Dahla- brytyjskiego pisarza i scenarzystę. Spotkania z lekturą odbywają się w czasie codziennego 10 minutowego czytania na lekcjach języka polskiego- jest to element programu Czytające Szkoły realizowanego w ramach projektu CPCD.

więcej

DOBRANOCKA W PRL

Taki temat miały 45 minutowe lekcje w kl. IV-VI SP w Niesułkowie w dn. 18 stycznia 2016r. przeprowadzone przez dra. Adama Sitarka z Oddziałowego Biura Edukacji IPN w Łodzi. W trakcie wykładu wspomaganego prezentacją multimedialną i fragmentami filmów uczniowie poznali tytuły  najpopularniejszych w czasach Polski Ludowej dobranocek.

więcej

„Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie”

Kolejny raz mogli przekonać się o tym wszyscy, którzy obejrzeli spektakl „ Polskiego legendy” w wykonaniu Teatru Młodego Widza z Wolimierza. Na pewno przekonali się o tym uczniowie klas IV-VI ZS nr 1 ze Strykowa, którzy w dniu 18.01.2016r obejrzeli przedstawienie.

więcej

Słodki bufet

Dnia 5.01.2016r. i 8.01.2016r. w Szkole Podstawowej w Koźlu zorganizowano słodki bufet. Rodzice i uczniowie klasy I przygotowali pyszne przekąski, które zostały sprzedane w szkole. Zebrane pieniądze- 860 zł przekazano na konto WOŚP.

więcej

Pomoc dla dzieci z Domu Dziecka z Grotnik

Na wspaniały pomysł wpadła klasa III a gimnazjum z Bratoszewic. Wraz wychowawczynią panią Moniką Kalinowską postanowili pomóc dzieciom z Domu Dziecka z Grotnik.

więcej

Zimowy spacer i dokarmianie ptaków

Klasa I ZS Nr 2 w Bratoszewicach wraz nauczycielkami wybrała się w dniu 18.01. na zimowy spacer, który również połączony był z uzupełnieniem ziarna w karmnikach dla ptaków. 

więcej

Super piątkowe popołudnie.

Popołudnie ostatniego piątku 15 stycznia długo będziemy pamiętać. Nie tylko dlatego, że spadł śliczny, przez wszystkich oczekiwany śnieg, ale także ze względu na nasz bardzo udany wyjazd. Tym razem nasza nauczycielka przyrody pani Renata Walczak zaprosiła nas na  „Noc biologów”. Akcja ta odbywa się na wielu uczelniach w całej Polsce, a my dużą grupą uczniów klasy V i VI pojechaliśmy na Uniwersytet Łódzki, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, który mieści się przy ul. Pomorskiej. To bardzo nowoczesny budynek, z doskonale wyposażonymi laboratoriami.

więcej

Jesteśmy szkołą promującą czytelnictwo!

W wyniku podjętych działań przez bibliotekarzy panią Marzenę Ciesielską i w ubiegłym roku szkolnym panią Małgorzatę Wróbel, wzięliśmy udział w projekcie promującym czytelnictwo wśród dzieci, zwłaszcza w wieku 5-7 lat. pt. „Czytam sobie w bibliotece”. 

więcej

Pierwszy czytelnik uhonorowany

Już po raz czwarty w niesułkowskiej bibliotece uhonorowano czytelnika, który przybył wypożyczyć książki jako pierwszy w Nowym 2016 Roku. W tym roku tą czytelniczką jest Karolina Bartosik - uczennica I klasy Szkoły Podstawowej w Niesułkowie, zamieszkała we wsi Sierżnia.

więcej

Inwestuj w siebie

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie od 11 stycznia realizowany jest projekt „Inwestuj w siebie”, finansowany w ramach Fundacji Banku Zachodniego WBK w akcji „Bank Dziecięcych Uśmiechów”, który potrwa do 20 kwietnia.

więcej

Warsztaty ceramiczne cz. 2

Niedawno na "Stacji Kultura" PKP w Strykowie dzieci z opiekunami uczestniczyły w drugiej części warsztatów ceramicznych prowadzonych przez panią Jadwigę Dębską z pracowni Deja w Łowiczu wraz z jej asystentką, a zamówionych przez Dom Kultury w Strykowie.

więcej

VI Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dnia 12.01.2016r. rozstrzygnięty został w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie VI Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów klas IV – VI, podczas którego uczestnicy musieli wykazać się obszerną wiedzą na temat geografii, polityki, kultury oraz sportu krajów niemieckiego obszaru językowego, czyli Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

więcej

WOŚP

Trzem wolontariuszom (Krzysztofowi Olszewskiemu, Kacprowi Olszewskiemu i Erykowi Kielakowi) udało się zebrać 4808,40zł podczas tegorocznej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 

więcej

Koncert w Bratoszewicach

Dnia 10 stycznia 2015 r o godzinie 10:30 w kościele pw. św. Augustyna w Bratoszewicach rozbrzmiały przepięknie wykonane kolędy w wykonaniu folklorystycznego zespołu dziecięco – młodzieżowego Koderki z Łowicza.

więcej

Zbiórka charytatywna

Uczniowie z klasy III a gimnazjum w Zespole Szkół Nr 2 w Bratoszewicach zorganizowali zbiórkę charytatywną na rzecz Pani Kasi C. Przygotowali słodkie przekąski oraz kanapki i tosty, które można było kupić w bufecie szkolnym. Zebrane środki przekazali na rzecz akcji #zapalsiedodzialania.

więcej

Koncert Noworoczny

W minioną niedzielę w Domu Kultury w Strykowie odbył się koncert noworoczny połączony z akcją charytatywną na rzecz Zgierskiego Hospicjum im. Jana Pawła II.

więcej

Jasełka

W dniu 22.12.2015 roku uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach uczestniczyli w uroczystym apelu z okazji szkolnej wigilii; w tym roku jasełka zostały przygotowane przez uczniów klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod kierunkiem wychowawcy- pani Żanety Wojciechowskiej.

więcej

Wigilia w Szkole Podstawowej w Koźlu

Wigilia w Szkole Podstawowej w Koźlu rozpoczęła się uroczyście przedstawieniem Jasełek przygotowanych przez panią Małgorzatą Komorowską, Monikę Głuszczak i pana Marka Nowickiego  oraz  klasę drugą z udziałem Magdy Gożdzik z klasy V.

więcej

WARSZTATY ,,MAŁY KUCHARZ”

W piątek, 18 grudnia uczniowie kl. VI,  SP z Niesułkowa pod opieką pań E. Błaszczyk i A. Lipińskiej, wzięli udział w warsztatach kulinarnych ,,Mały Kucharz”. Miejscem warsztatów była brzezińska pizzeria Da Grasso.

więcej

BOŻONARODZENIOWE OPOWIEŚCI

W przedświąteczny wtorek uczniowie kl. IV-VI SP z Niesułkowa pod opieką p. J. Walak opowiedzieli swoim młodszym kolegom piękną historię narodzin Jezusa Chrystusa. Zrobili to w formie miniatury teatralnej, której akcja rozgrywała się w dwóch przestrzeniach czasowych: współcześnie, w czasie wigilijnych przygotowań,  w domu wielopokoleniowej polskiej rodziny i w retrospekcji - dokładanie 2015 lat temu w Betlejem.

więcej

Poduszeczka dla Pieseczka

W dniu 22.12.2015 została zakończona akcja ,,Poduszeczka dla Pieseczka''(trwała od listopada 2015). ZS nr 2 z Bratoszewic akcję prowadzi już 15 rok od 3 lat współpracujemy ze strażakami OSP z Bratoszewic, którzy pomagają w transporcie uszytych poduszek i przyniesionych podarków dla zwierząt z Głowińskiego schroniska.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2141702 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017