Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2016  /  I kw  /  

Treść strony

Środa z funduszami dla osób planujących założenie działalności gospodarczej

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych pn. „Środa z Funduszami dla osób planujących założenie działalności gospodarczej”.

więcej

Życzenia wielkanocne od przedszkolaków

W środę 23 marca Burmistrza Strykowa Andrzeja Jankowskiego odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP ze Strykowa. Dzieci wraz z opiekunkami złożyły świąteczne życzenia wielkanocne. W podziękowaniu za piękne życzenia przedszkolaki otrzymały od Burmistrza kinderkowe pisanki. 

więcej

Informacja

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w dniu 25 marca 2016 r. (Wielki Piątek) będzie przyjmował interesantów do godz. 1230. Kasa Urzędu czynna do godz. 1100.

więcej

Gdzie cudzoziemcy będą mogli załatwiać sprawy pobytu

Łódzki Urząd Wojewódzki informuje, że od 1 kwietnia 2016 r. zostaną wprowadzone następujące zmiany zasad obsługi klientów Oddziału Cudzoziemców.

więcej

Stryków promuje się na targach w Cannes

W dniach 15-18 marca odbywają się targi inwestycyjne i branży nieruchomości MIPIM 2016 w Cannes. Bierze w nich udział 21,4 tysiąca przedstawicieli rynku, 4,8 tysiąca inwestorów, 1,5 tys. architektów, 370 liderów politycznych i ponad 400 dziennikarzy. Wystawia się ponad 2,4 tysiąca firm z 89 krajów.

więcej

Konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie

Burmistrz Strykowa ogłasza konkurs na kandydata na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie, ul. Targowa 21, 95-010 Stryków.

więcej

11 Marca Dzień Sołtysa

Z okazji Dnia Sołtysa Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski zaprosił wszystkich sołtysów do Domu Kultury na spotkanie. W spotkaniu wzięli udział również  vice Przewodniczący Rady Miejskiej w Strykowie Grzegorz Kozłowski, Sekretarz gminy Anna Sasin oraz pracownicy urzędu Teresa Matuszewska, Gabriela Będzińska i Wioleta Głowacka. Pierwsza część spotkania była poświęcona dopłatom bezpośrednim dla gospodarstw rolnych oraz sprawom bieżącym sołectw.

więcej

Konferencja "Gmina Stryków rozwija skrzydła..."

10 marca br. w sali konferencyjnej Hotelu Dobieszków odbyła się konferencja zorganizowana przez Burmistrza  Strykowa pod hasłem „Gmina Stryków rozwija skrzydła – oczekiwania inwestorów wyzwaniem dla samorządu”. Na konferencję  przybyli przedstawiciele największych przedsiębiorstw i parków przemysłowych działających na terenie Gminy Stryków, jak również przedstawiciele lokalnych małych  firm.

więcej

Bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego z zakresu realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Urząd Miejski w Strykowie 31 marca 2016 r. godz. 12.00-14.30

więcej

Przypominamy o wnoszeniu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

11 kwietnia 2016 roku upływa termin wnoszenia opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi za I kwartał 2016 roku. Wpłatę  można dokonywać za pośrednictwem : Inkasenta, Sołtysa, Kasy Urzędu Miejskiego w Strykowie, Banku.

więcej

Informacja dotycząca deklaracji za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Burmistrz Strykowa przypomina właścicielom i zarządcom nieruchomości,  iż wszelkie zmiany w  „Deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi”, należy składać w terminie 14 dni od dnia nastąpienia zmiany.

więcej

Informacja dotycząca odbioru odpadów segregowanych

W związku z powtarzającymi się wątpliwościami dotyczącymi odbioru odpadów segregowanych ponawiamy informację, że od stycznia 2016 roku została wprowadzona nowa zasada zbierania odpadów segregowanych, polegająca na osobnym zbieraniu szkła w odrębny worek koloru zielonego.

więcej

Ogłoszenie o wynikach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w 2016 roku

W dniu 28 stycznia 2016r. został ogłoszony otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie następujących zadań: wypoczynek letni dzieci i młodzieży, upowszechnianie turystyki, kultura, sztuka , ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, ochrona zdrowia i dotyczył zlecenia realizacji czterech tytułów zadań. W załączniku wyniki konkursu. 

więcej

Informacja o Funduszach Europejskich w województwie łódzkim

Od marca br. Wydział Komunikacji Departament Polityki Regionalnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego,  rozpoczął kampanię informacyjno-promocyjną RPO WŁ na lata 2014-2020. Serdecznie zapraszamy do śledzenia kanałów kampanii w Internecie.

więcej

Program Aktywny samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgierzu informuje, iż Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu "AKTYWNY SAMORZĄD" na rok 2016. Więcej informacji w załączniku.

więcej

Dzień Kobiet

autor: Wojciech Tomczak

Spotkania informacyjne „Jak nie dotacja to co? Środki zwrotne na założenie i rozwój własnej firmy”

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą i przedsiębiorców do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym dotyczącym wykorzystania środków zwrotnych. 

więcej

Obwieszczenie Wójta Brzezin

W załączeniu przekazujemy obwieszczenie-zawiadomienie Wójta Brzezin dotyczące "Przebudowy drogi gminnej w miejscowościach Poćwiardówka i Niesułków Kolonia".

więcej

Dzień Kobiet w Domu Kultury

Tegoroczny Dzień Kobiet w Domu Kultury był wydarzeniem zaskakującym i nieco szokującym - w rockowym koncercie wystąpił Atrakcyjny Kazimierz z zespołem. Mocne i głośne granie, frywolne i wesołe teksty Rafała Bryndala, wibrujące gitary i Atrakcyjny Kazimierz...

więcej

Grant na lepszy start LGD „POLCENTRUM”

Informujemy, iż od dnia 22.02.2016 r. rozpoczął się nabór wniosków w ramach konkursu „Grant na lepszy start”, który zakończy się dnia 18.03.2016 r. o godzinie 16:00.

więcej

Spotkania ze Zdrowiem

Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny w Łodzi zaprasza na XIII wykład z cyklu „Spotkania ze Zdrowiem” „Gruźlica. Nieromantyczna i wciąż groźna” Wykład odbędzie się w dniu 16 marca 2016 r., o godz. 12.00 w auli Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łodzi, przy ul. Wodnej 40.

więcej

Książka "Żeglarz i Siłacz"

W XIX wieku, w Strykowie nieopodal Łodzi na świat przyszło dwóch chłopców ‒ Adam Piotr Mierosławski i Zishe Breitbart. Obaj opuścili swoją rodzinną ziemię w poszukiwaniu wolności, szczęścia i lepszego życia. Nie spodziewali się jednak, że dzięki swoim dokonaniom staną się pierwowzorami postaci światowej literatury i popkultury.

więcej

153 rocznica bitwy pod Dobrą

28 lutego br w Dobrej odbyła się uroczystość 153 rocznicy bitwy stoczonej pod Dobrą, w Powstaniu Styczniowym. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętych w Kościele Rzymskokatolickim i Starokatolickim Mariawitów w Dobrej, po niej spektakl "Tajemnica Powstańczego Kufra" wykonali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobrej wraz z aktorem i reżyserem Krzysztofem Kaczmarkiem. 

więcej

Środa z Funduszami

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w kolejnym, bezpłatnym spotkaniu informacyjnym z cyklu „Środa z Funduszami”. Tym razem spotkanie dotyczyć będzie funduszy dla przedsiębiorstw na rozwój. Spotkanie informacyjne odbędzie się w dniu 2 marca 2016 r. w Urzędzie Gminy w Brzezinach, ul. Sienkiewicza 16A, w godzinach: 10:00 – 13:00 (rejestracja od godziny 9:45). Rekrutacja na spotkanie informacyjne rozpoczyna się 17 lutego 2016 r.

więcej

Podręcznik "Rodzina 500 plus"

W załączeniu udostępniamy, podręcznik instruktażowy dotyczący programu "Rodzina 500 plus" przygotowany przez ekspertów Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

więcej

Nowy cennik biletów na linii 2

Z dniem 1 marca 2016 roku obowiązywać będą nowe ceny biletów (uchwała Rady Miasta Zgierza z dnia 28 stycznia 2016 roku).

Podwyżka obejmuje wyłącznie bilety jednoprzejazdowe, nie ulegną zmianie ceny biletów okresowych i karnetów.

Podwyżka wyniesie 20 groszy dla biletów normalnych i 10 groszy dla biletów ulgowych.

Od 1 marca 2016 r. ceny ww. biletów będą następujące:

autor: Wojciech Tomczak, data: 2016-02-23

Bilety jednorazowe

Normalne

Ulgowe

Bilet jednorazowy

2,60

1,30

Bilet jednorazowy strefa I

Aleksandrów Łódzki - Zgierz

3,00

1,50

Bilet jednorazowy strefa II

Zgierz - Stryków

3,40

1,70

Bilet jednorazowy strefa III

Aleksandrów Łódzki - Stryków

4,80

2,40

Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego

Poniżej przekazujemy do wglądu obwieszczenie Wojewody Łódzkiego.

więcej

Zagłosuj na dąb Bolko

Informujemy, iż rosnący w Hniszowie, gm. Ruda-Huta dąb Bolko jest reprezentantem Polski w międzynarodowym konkursie Europejskie Drzewo Roku 2016. Ponad 1000-letni dąb Bolko według legendy wiekiem i imieniem nierozerwalnie wiąże się z początkami państwa polskiego.

więcej

VIII edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar ogłosiła VIII edycję konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Patronat honorowy nad konkursem objął Polski Komitet ds. UNESCO.

więcej

OGŁOSZENIE

Na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2014r., poz. 1118) w załączeniu publikujemy ofertę realizacji zadania publicznego złożoną (w trybie art. 19a) przez Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” w Strykowie. Każdy zainteresowany, w terminie 7 dni od dnia ogłoszenia, może zgłosić uwagi dotyczące oferty. Po upływie tego terminu oraz po rozpatrzeniu ewentualnych uwag, Burmistrz Strykowa zawrze z wnioskodawcą umowę o wsparcie realizacji zadania publicznego określonego w ofercie.

więcej

Informacja

Gmina Stryków informuje, że w ramach inwestycji „Budowa kanalizacji sanitarnej w Swędowie” w roku 2016 zamierza skanalizować ulice: Złotych Kaczeńców, Słoneczną i Cyprysową. Zainteresowanych przyłączeniem do sieci właścicieli nieruchomości położonych przy tych ulicach prosimy o kontakt z Wydziałem Inwestycji Urzędu Miejskiego w Strykowie, ul. Kościuszki 27, tel. 42 719 94 95 w terminie do 31 marca br.

więcej

Rekrutacja do szkół i przedszkola

ZARZĄDZENIE NR 10/2016 BURMISTRZA STRYKOWA z dnia 29 stycznia 2016 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego, a także terminów składania dokumentów do publicznych przedszkoli oraz klas pierwszych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Stryków na rok szkolny 2016/2017

więcej

Środa z Funduszami

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w kolejnych, bezpłatnych spotkaniach informacyjnych z cyklu „Środa z Funduszami”. Tym razem spotkania dotyczyć będą funduszy dla organizacji pozarządowych.

więcej

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Strykowa Ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w 2016r. Rodzaje zadań: A – wypoczynek dzieci i młodzieży B – upowszechnianie turystyki C – kultura, sztuka , ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego D – ochrona zdrowia

więcej

Ankieta

Najwyższa Izba Kontroli prowadzi kontrolę funkcjonowania Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA). Jednym z ocenianych obszarów jest zapewnienie sprawnego i komfortowego przejazdu pasażerskiego w rejonie województwa łódzkiego. Wyniki tych badań pogłębią wiedzę o tym, czy ŁKA jest wygodnym i niezawodnym środkiem transportu w naszym województwie. Chcąc uzyskać możliwie najszerszą i najbardziej obiektywną informację, zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wypełnienie ankiety.

więcej

Ostrzeżenie - silny mróz

Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -16°C do -14°C. Prognozowana średnia prędkość wiatru od 5 km/h do 15 km/h.

więcej

Bezpieczne Gospodarstwo Rolne

Rusza czternasty konkurs „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne”. Organizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Państwowa Inspekcja Pracy, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i inne instytucje działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa pracy w gospodarstwach rolnych.

więcej

Wigilia seniorów

19 stycznia 2016 roku odbyła się wigilia seniorów we Wrzasku. Coroczne wigilijne spotkanie stało się już tradycją. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia życzeń przez Zastępcę Burmistrza Strykowa Bożenę Motylińską, Sołtys Wrzasku Teresę Sobierajską, Przewodniczącą KGW Wrzask Teresę Zasadą oraz proboszcza z parafii Koźle Dariusza Witerskiego. 

więcej

Środa z funduszami dla organizacji pozarządowych

Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie łódzkim zaprasza do udziału w kolejnych, bezpłatnych spotkaniach informacyjnych z cyklu „Środa z Funduszami”. Tym razem spotkania dotyczyć będą funduszy dla organizacji pozarządowych.

więcej

Trwa nabór wniosków

Przypominamy, że do 1 lutego br. trwa nabór wniosków w konkursie ogłoszonym przez Zarząd Województwa Łódzkiego na udzielenie dotacji na wykonanie w 2016 r. prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego. Zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie informacji na temat konkursu na Państwa stronie internetowej. Jednocześnie proszę o rozpowszechnienie tej informacji wśród zainteresowanych podmiotów działających na Państwa terenie.  Szczegóły dotyczące konkursu znaleźć można na stronie: http://lodzkie.pl/kultura/ochrona-zabytkow/dotacje

więcej

”Chiny – jak osiągnąć sukces?”

Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego zapraszają na bezpłatne szkolenie pt. ”Chiny – jak osiągnąć sukces?”, które odbędzie się dniu 22 stycznia br. w Centrum Obsługi Przedsiębiorcy – Łódź,  ul. Moniuszki 7/9, sala konferencyjna, I p.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się spadek temperatury powietrza poniżej 0°C powodujący zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników. Temperatura minimalna od -4°C do -3°C, przy gruncie od -6°C do -3°C.

więcej

Darmowa Pomoc Prawna

Wraz z nowym rokiem na terenie Gminy Stryków, tak jak w całym kraju, zacznie funkcjonować system darmowej pomocy prawnej. Będzie to rezultat wejścia w życie ustawy Ministerstwa Sprawiedliwości zakładającej stworzenie ogólnopolskiego systemu nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej dla obywateli.

więcej

Spotkanie informacyjne pt. Środa z Funduszami dla ochrony środowiska

Spotkanie odbędzie się w dniu 13 stycznia 2016 r. w godz. 10:00- 13:00, w budynku Urzędu Miasta Brzeziny, ul. Sienkiewicza 16 w Brzezinach, sala konferencyjna na I piętrze.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2139726 osobą
na naszej stronie