Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2015  /  III kwartał  /  

Treść strony

Powiatowe zmagania strażaków ochotników wygrała OSP ze Swędowa

10 drużyn męskich, 3 kobiece i 5 młodzieżowych wystartowało w sobotę 26 września w Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych na zgierskim stadionie MOSiR-u. Poza punktowanymi konkurencjami zaprezentowały się także dwie najgłośniej oklaskiwane drużyny młodzieżowe ze Strykowa – spośród których najmłodsza reprezentantka miała cztery latka. 

więcej

UWAGA !!!

PRZYPOMINAMY WŁAŚCICIELOM I ZARZĄDCOM NIERUCHOMOŚCI, ŻE W DNIU 10 PAŹDZIERNIKA 2015 R UPŁYWA TERMIN WNOSZENIA OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI ZA III KWARTAŁ 2015 ROKU. WPŁATĘ MOŻNA DOKONYWAĆ ZA POŚREDNICTWEM: INKASENTA , SOŁTYSA,   BANKU LUB KASY URZĘDU MIEJSKIEGO.

więcej

Ostatnia narada sołtysów

W dniu 24 września 2015 roku w świetlicy wiejskiej w Zelgoszczy odbyła się ostatnia narada sołtysów w kadencji 2011-2015. Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski dokonując podsumowania pracy jednostek pomocniczych Gminy Stryków podziękował sołtysom oraz przewodniczącym zarządu osiedli za dobrą współpracę, koordynację i integrację działań na rzecz rozwoju gminy oraz życzył wygranych w wyborach na kolejną kadencję.

więcej

Forum Inwestorów i Eksporterów

W dniach 22-23 września 2015 r. w Łodzi odbyło się Forum Inwestorów i Eksporterów. Wydarzenie zorganizowane zostało przez COIE Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w ramach projektu systemowego „Sieć Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów (COIE), poddziałanie 6.2.1. POIG, 2007-2013.

więcej

Programy zdrowotne adresowane do mieszkańców regionu łódzkiego

Jednym z działań jest Program wczesnego wykrywania zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego HPV, który jest realizowany po raz trzeci. W tym roku po raz pierwszy wśród realizatorów znalazł się podmiot ze Zgierz: Miejski Zespół Przychodni Rejonowych w Zgierzu. Adresatami są kobiety w wieku od 30 do 65 lat. Udział w programie jest bezpłatny. Skierowanie nie jest wymagane. 

więcej

76 rocznica agresji wojsk radzieckich na Polskę w II wojnie światowej

17 września na cmentarzu mariawickim w Strykowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 76 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Ceremonia rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych przed bramą cmentarza i przemarszem w stronę pomnika żołnierzy poległych w 1939 roku w obronie ojczyzny. Przy pomniku odśpiewany został hymn państwowy oraz odprawiona została modlitwa księży parafii rzymskokatolickiej i mariawickiej za poległych w czasie II wojny światowej. 

więcej

Doroczne święto plonów w Nowostawach Górnych

W niedzielę 13 września Gmina Stryków obchodziła doroczne święto plonów. Gospodarzem dożynek w tym roku zostały Nowostawy Górne, a starostami Lidia Bukowska i Sylwester Pietrasiak.

więcej

Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w Strykowie

Lubisz stawiać czoła nowym wyzwaniom? Chcesz mądrze pomagać potrzebującym w Twojej okolicy? Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich rezultaty? Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI!

więcej

Uroczystość 76 rocznicy Bitwy nad Bzurą w II wojnie światowej

W dniu 10 września odbyły się w Koźlu uroczystości rocznicowe upamiętniające 76 rocznicę Walk nad Bzurą w II wojnie światowej. Obchody rozpoczęła polowa msza św. w intencji żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku. Po mszy św. kwiaty pod pomnikiem żołnierza złożyły delegacje władz samorządowych i powiatowych, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Ochotniczych Straży Pożarnych, Banku Spółdzielczego w Strykowie, Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strykowie, Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie, sołectw i szkół oraz zaproszonych gości.

więcej

Spotkanie konsultacyjne

Serdecznie zapraszamy na spotkanie konsultacyjne, dotyczące budowania Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru działania Stowarzyszenia LGD „POLCENTRUM” tj. Gmin: Dmosin, Głowno, Miasto Głowno, Ozorków , Piątek oraz Stryków. Na spotkaniu  będzie przeprowadzana analiza mocnych i słabych stron naszych gmin, szanse i zagrożenia jakie niesie wdrażanie nowej LSR . 

więcej

Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego

autor: Wojciech Tomczak na podst. inf. Urządu Wojewódzkiego w Łodzi, data: 2015-09-09

Wyniki referendum w Gminie Stryków

W załączniku przekazujemy kopie protokołów głosowania w poszczególnych obwodach na terenie Gminy Stryków.

więcej

2 września br. UPS otworzyło centrum dystrybucyjne w Strykowie

United Parcel Service (UPS) oficjalnie otworzyło centrum dystrybucyjne w Strykowie o powierzchni 14,25 tys. m2. W nowym centrum zatrudnionych będzie ponad 200 osób.

więcej

Rugby League

Zapraszamy wszystkich chętnych na bezpłatne zajęcia rugby trzynastoosobowego (Rugby League). Zajęcia odbywać się będą w każdą środę o godz. 17:30 na Orliku w Strykowie przy  ul. Targowej 21. Uczestniczyć może każdy ciekawy tego sportu, zarówno młodzież jak i dorośli. Wymagany jest jedynie podstawowy strój sportowy.

więcej

Dowozowa Kolejowa Komunikacja Autobusowa

Od dnia 1 września 2015 r. na terenie Strykowa zostanie uruchomiana dowozowa Kolejowa Komunikacja Autobusowa kursująca na trasie: Stryków Dworzec PKP - Stryków Corning - Stryków Dworzec PKP.

więcej

Barszcz Sosnowskiego

Barszcz Sosnowskiego jest jednym z najbardziej niebezpiecznych gatunków roślin w Polsce. Biorąc pod uwagę fakt, że co roku wiele osób ulega poważnym poparzeniom tą rośliną, Główny Inspektorat Sanitarny przygotował materiał edukacyjny na temat zagrożeń związanych z barszczem Sosnowskiego oraz zaleceń jak uniknąć poparzenia oraz jak postępować w przypadku kontaktu z ww. rośliną.

więcej

OSTRZEŻENIE - Upał

Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 34°C, jedynie w sobotę przejściowo temperatura maksymalna od 28°C do 30°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 21°C.

więcej

MIODOBRANIE w Lipce

W minioną niedzielę sierpnia odbyło się „Miodobranie w Lipce". Święto pszczoły zorganizowano w naszej Gminie po raz pierwszy i chyba nie ostatni, stanowi prawdopodobnie jedyną imprezę tego typu w regionie.

więcej

Bezpłatne spotkanie informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach w dniu 2 września 2015r. w Urzędzie Gminy w Brzezinach (ul. Sienkiewicza 16A) organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami …”.

więcej

Zaproszenie na konferencję

Zapraszamy na konferencję pod nazwą „Szanse rozwoju przedsiębiorczości w nowej perspektywie unijnej na lata 2014-2020”.

więcej

Zakaz podlewania terenów zielonych w miejscowościach Dobieszków i Michałówek oraz Klęk i Kiełmina Nowa

Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strykowie informuje, że w okresie od 11.08.2015 do odwołania, w godzinach od 6.00 do 22.00 wprowadza się zakaz podlewania ogródków przydomowych, działkowych, tuneli foliowych oraz terenów zielonych z wodociągu gminnego na terenie miejscowości Dobieszków i Michałówek oraz Klęk i Kiełmina Nowa.

więcej

Prace techniczne w systemie CEIDG

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że w związku z prowadzonymi pracami mającymi na celu udostępnienie użytkownikom nowej, produkcyjnej wersji systemu ePUAP, od godz. 20:00 dnia 12.08.2015 rozpocznie się przerwa w dostępności wykorzystania Profilu Zaufanego ePUAP do logowania i podpisywania wniosków w CEIDG.

więcej

Bezpłatne wydarzenia w ramach LORIS 2030

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. w konsorcjum z Uniwersytetem Łódzkim oraz Łódzką Izbą Przemysłowo Handlową na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego przystępuje do realizacji projektu,pn. „Kompleksowa organizacja spotkań, seminariów, konferencji wspierających proces wdrażania Regionalnej Strategii Innowacji dla Województwa Łódzkiego LORIS 2030”

więcej

OSTRZEŻENIE Burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 20 mm do 35 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Lokalnie opady gradu.

więcej

OSTRZEŻENIE - Upał

W dniu 03.08.prognozuje się temperaturę maksymalną od 29°C do 31°C, temperatura minimalna od 17°C do 19°C. W pozostałych dniach prognozuje się temperaturę maksymalną od 33°C do 36°C, temperatura minimalna od 20°C do 22°C.

więcej

Weź udział w konkursie „Europa to My” i pokaż, jak zmienia się Twoja okolica!

W ogólnopolskim konkursie "Europa to My" z województwa łódzkiego zgłoszony został projekt zrealizowany w Aleksandrowie Łódzkim. 

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Nazwa biura: IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu

OSTRZEŻENIE Nr 28

Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze/1

Obszar: województwo łódzkie

Ważność: od godz. 22:00 dnia 22.07.2015 do godz. 08:00 dnia 23.07.2015

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 25 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie możliwy grad.

Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 90%

Uwagi: Brak.

Dyżurny synoptyk: Lech Buchert

Godzina i data wydania: godz. 13:45 dnia 22.07.2015

Wiadomość SMS: IMGW-PIB OSTRZEGA: BURZE/1 woj.łódzkie od 22:00/22.07 do 08:00/23.07.2015 deszcz do 25 mm, porywy do 80 km/h, lokalnie możliwy grad.

Środa z funduszami

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach w dniu 5 sierpnia 2015r. w Urzędzie Gminy w Brzezinach (ul. Sienkiewicza 16A) organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami”. Tym razem spotkanie kierowane jest do przedsiębiorców zainteresowanych wsparciem z zakresu szkoleń. Podczas spotkania, które poprowadzi specjalista ds. Funduszy Europejskich, przedstawione zostaną najważniejsze założenia, zasady i cele wykorzystywania środków unijnych w perspektywie 2014 – 2020 dostępnych dla przedsiębiorców.


Zwracam się do Państwa z prośbą o zamieszczenie informacji o spotkaniu na stronie internetowej Państwa Urzędu. Zachęcam także do udziału w spotkaniu. W załączeniu przesyłam: plakat, formularz zgłoszeniowy oraz program spotkania. Zgłoszenia nadsyłać można na adres e-mail:  LPIBrzeziny@lodzkie.pl do dnia 4 sierpnia 2015 r. do godz. 12.00.

 

W przypadku dodatkowych pytań zapraszam do ponownego kontaktu.

Pozdrawiam,
 
Dorota Tomczak – Dratkiewicz

Inspektor

ds. Informacji o Funduszach Europejskich

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Polityki Regionalnej
Wydział Informacji i Promocji Funduszy Europejskich
ul.Tuwima 22/26,  90-022 Łódź
tel. 42 663 30 92

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach
ul. Sienkiewicza 16,  95-060 Brzeziny
tel. 46 874 31 54, 46 816 68 17
www.rpo.lodzkie.pl,
www.funduszeeuropejskie.gov.pl

LPIBrzeziny@lodzkie.pl

Godziny otwarcia:
poniedziałek w godz. 8:00-18:00
wtorek - piątek w godz. 8:00-16:00

Pliki do pobrania

Dopalacze

Szanowni Państwo,

W ostatnim czasie w kraju odnotowano wiele przypadków zatrucia narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali trafiły osoby z ostrym zatruciem organizmu. Apelujemy i ostrzegamy, aby nie kupować i nie zażywać takich substancji

Ministerstwo Edukacji Narodowej już kilka miesięcy temu uruchomiło infolinię, dzięki której bezpłatną pomoc telefoniczną i online mogą uzyskać uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Bardzo nam zależy, aby informacja na jej temat trafiła do możliwie najszerszej grupy odbiorców. Szczególnie teraz, w wakacje.


Dlatego też uprzejmie proszę, abyście wspomogli nas Państwo w upowszechnieniu tej informacji.


Będziemy bardzo wdzięczni – jeśli informację o infolinii opublikujecie Państwo na swoich stronach internetowych. Zależy nam także, aby pojawiła się ona w szkołach i na stronach internetowych szkół i samorządów. Dlatego też bardzo proszę o rozesłanie jej.
Treść informacji znajdziecie tutaj: http://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/dopalacze-gdzie-szukac-pomocy-najwazniejsze-numery-telefonow.html
 

W razie jakichkolwiek pytań, bądź wątpliwości – jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Z poważaniem

Joanna Dębek

Zastępca Dyrektora

Departament Informacji i Promocji

Ministerstwo Edukacji Narodowej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 12:00 dnia 17.07.2015 do godz. 20:00 dnia 18.07.2015. 

W południowej części województwa prognozuje się temperaturę maksymalną od 30°C do 32°C. Temperatura minimalna z piątku na sobotę od 18°C do 20°C.

 

Komunikat dla rolników

Urząd Miejski w Strykowie zawiadamia, że rolnicy, których gospodarstwa poniosły szkody spowodowane wystąpieniem suszy w uprawach zbóż, krzewów owocowych, roślin strączkowych mogą się ubiegać o oszacowanie szkód przez komisje w gospodarstwie rolnym. Procedura ta prowadzi do uzyskania preferencyjnych kredytów klęskowych  na wznowienie produkcji w gospodarstwach rolnych.

Informacje w tej sprawie można uzyskać w Urzędzie Miejskim w  Strykowie pod nr tel. (42) 719-80-02 w. 350. Druki wniosków o oszacowanie szkód przez komisje w gospodarstwie rolnym powstałych w wyniku niekorzystnego zjawiska atmosferycznego wraz załącznikami dostępne są w Urzędzie Miejskim w Strykowie – pok. nr 11, oraz na stronie internetowej www.strykow.pl.

Do wniosku należy dołączyć kserokopię wniosku o przyznanie płatności bezpośrednich.

Wypełnione wnioski należy składać w Urzędzie Miejskim w  Strykowie w nieprzekraczalnym terminie do dnia 24 lipca 2015 r.

Wizyta Ministra Infrastruktury i Rozwoju w Strykowie

Minister Infrastruktury i Rozwoju Maria Wasiak 13 lipca br.   odwiedziła plac budowy  na węźle "Brzeziny", który powstaje na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 72 i kolejnej budowanej części autostrady A1. Ta ostatnia - na odcinku od Strykowa do Tuszyna - ma być jednocześnie wschodnią obwodnicą Łodzi. W trakcie wizyty pani minister towarzyszyli; Andrzej Jankowski Burmistrz Strykowa, Joanna Skrzydlewska – Członek Zarządu Województwa Łódzkiego, dyrekcja i pracownicy GDDIA oraz wykonawcy. 
"Nie wiem, czy to dobrze, czy źle dla Łodzi, ale Łódź się zrobiła takim wielkim skrzyżowaniem w Polsce. Tak wypadło. Łódź jest w takim miejscu w Polsce, w jakim jest i chyba tej roli nie uniknie. Ale mam nadzieję, że to pozwoli też na pewne nowe możliwości; że jednak inwestorzy docenią dostępność tych rozjazdów i będą się chętnie lokowali w Łodzi" - powiedziała Wasiak.
Tzw. Wschodnia obwodnica miasta, czyli 40-kilometrowy odcinek A1 między Strykowem a Tuszynem, ma być oddana do użytku na początku sierpnia 2016 r. Wykonawcy zapewnili panią minister, że wszystkie prace odbywają się zgodnie z planem i powinny zakończyć się w terminie. Za rok Łódź będzie więc miała wschodnią obwodnicę.
Po wizycie na powstającym w Łodzi węźle "Brzeziny" i obejrzeniu budowy minister Wasiak pojechała do Strykowa. Burmistrz Strykowa pokazał pani minister tereny inwestycyjne, parki przemysłowe jakie powstały przy skrzyżowaniu autostrad. Minister była pełna uznania dla władz samorządowych  Strykowa, że potrafią  w odpowiedni sposób zagospodarować swoje tereny, odpowiednio zarządzać nimi  by przyciągać inwestorów .  Skrzyżowanie autostrad, zjazdy  to pierwszy sygnał dla inwestora, by lokalizował swoje inwestycje. Kolejny to klimat jaki stworzony jest przez samorząd. Gmina Stryków jest samorządem otwartym, kreatywnym i daleko wychodzącym w przyszłość dla  kolejnych inwestorów.  Po obejrzeniu   terenów inwestycyjnych minister infrastruktury odwiedziła centrum monitorowania ruchu na autostradach. 

 

Zakaz wstępu na tereny leśne

W związku z dużym zagrożeniem pożarowym lasów, Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego w Strykowie informuje mieszkańców Gminy Stryków o wprowadzonych okresowych zakazach wstępu na tereny leśne. Za naruszenie zakazu grozi odpowiedzialność karna. 

więcej

Zbiórka pamiątek

Szanowni Państwo Muzeum Wsi Kieleckiej wraz ze Stowarzyszeniem Pokolenie organizuje zbiórkę pamiątek na potrzeby nowego, spektakularnego obiektu w Michniowie, nieopodal Kielc. Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich będzie symbolem i miejscem pamięci dla 817 wsi spacyfikowanych na terenie całej, przedwojennej Rzeczpospolitej - także na Kresach Wschodnich.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 30 mm, oraz porywami wiatru do 80 km/h. Lokalnie opady gradu. Strefa burz będzie się przemieszczać z zachodu na wschód województwa.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2141740 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017