Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2015  /  II  /  

Treść strony

Absolutorium dla Burmistrza Strykowa

Strykowscy Radni na dzisiejszej sesji 13 glosami za, przy 2 wstrzymujących się udzielili absolutorium Burmistrzowi Andrzejowi Jankowskiemu za rok 2014.  

więcej

UWAGA !!!

PRZYPOMINAMY WŁAŚCICIELOM I ZARZĄDCOM NIERUCHOMOŚCI, ŻE W DNIU 10 LIPCA 2015 R UPŁYWA TERMIN WNOSZENIA OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE  ODPADAMI KOMUNALNYMI ZA II KWARTAŁ 2015 ROKU. WPŁATĘ MOŻNA DOKONYWAĆ ZA POŚREDNICTWEM: INKASENTA , W BANKU LUB KASIE URZĘDU MIEJSKIEGO.

więcej

Praca - monter

Firma Randstad Polska Sp. z o.o.  poszukuje Pracowników na stanowisko Młodszy monter/ monterka.

więcej

Dyrektor Przedszkola Samorządowego odchodzi na emeryturę.

W dniu 25 czerwca podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2014/2015 w Przedszkolu Samorządowym w Strykowie, pożegnano odchodzącą na emeryturę dyrektor tej placówki Aleksandrę Dukowską.

więcej

Sobótki 2015

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie zorganizował tegoroczne Sobótki jak co roku nad zalewem w Strykowie. Podczas imprezy rozstrzygnięty został konkurs na „Najpiękniejszy wianek sobótkowy”.

więcej

Bezpłatne konsultacje

Bezpłatne konsultacje w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego z zakresu realizacji projektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich.

więcej

Jubileusz 50 – lecia KGW Stary Imielnik

W sobotę 20 czerwca br. w  Sali Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie Koło Gospodyń Wiejskich  Stary Imielnik obchodziło  swój piękny Jubileusz  50 - lecia.

więcej

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Gmina Stryków rozpoczęła przygotowania do stworzenie strategicznego dokumentu dla rozwoju gospodarki energetycznej gminy pod nazwą Plan Gospodarki Niskoemisyjnej.

więcej

Bezpłatne szkolenie

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach w dniu 30 czerwca 2015r. oraz w dniu 1 lipca 2015r. w Urzędzie Miasta w Brzezinach, przy ulicy Sienkiewicza 16 organizuje bezpłatne szkolenie.

więcej

Przyjazny Urząd

Miło nam poinformować, że decyzją Wysokiej Kapituły I edycji Ogólnopolskiego Konkursu o Znak Jakości "Przyjazny Urząd" Urząd Miejski w Strykowie uzyskał wyróżnienie w konkursie oraz prawo do posługiwania się Godłem i Znakiem Jakości "Przyjazny Urząd", ustanowionym przez instytut Zarządzania i Rozwoju Jakości w Katowicach. 

więcej

Dni Strykowa.

Święto Strykowa to święto miasta, gminy i jej mieszkańców. W tym roku Dni Strykowa odbyły się w ciepły, słoneczny czerwcowy weekend i upłynęły niezwykle atrakcyjnie ze względu na ilość i popularność muzycznych gwiazd oraz tanecznych i wokalnych strykowskich talentów. Wszystkie weekendowe występy i koncerty odbywały się na scenie ustawionej na placu targowym. 

więcej

OSTRZEŻENIE Burze z gradem

Prognozuje się miejscami wystąpienie burz z opadami deszczu, lokalnie gradu. Przewidywana wysokość opadów od 15 mm do 30 mm, lokalnie około 40 mm,  porywy wiatru do 90 km/h. Największe natężenie zjawisk w godzinach wieczornych.

więcej

Informacja Burmistrza Strykowa

W związku z informacjami jakie pojawiły się w Dzienniku Łódzkim, iż „w poniedziałek na sesji rady w Strykowie zapadnie decyzja o wykupie od Widzewa zabytkowego pałacu w Bratoszewicach „ informuję.

Program dzisiejszej  nadzwyczajnej Sesji Rady Miejskiej w Strykowie nie  zawierał punktu dotyczącego zakupu kompleksu parkowo-pałacowego w Bratoszewicach. 
Faktem jest, że Fundacja Widzew Łódź Akademia Futbolu złożyła Gminie Stryków ofertę sprzedaży obiektu za kwotę  5.600.000,00zł. Propozycja ta będzie w najbliższej przyszłości  przedmiotem dyskusji radnych i wtedy zostanie podjęta decyzja w tej sprawie.

Burmistrz Strykowa 
(-) Andrzej Jankowski

 

Szczęśliwa Gorzkiewicz, pech juniorów i młodzików

W miniony weekend w skrajnych humorach byli zawodnicy i zawodniczki LUKS Dwójki Diesel Truck Stryków. Młodzi kolarze pod opieką trenerów Mirosława Pożarlika i Wojciecha Pożarlika będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o rozgrywanym w dniach 6-7 czerwca IV Pucharze Polski na szosie w Turawie, z kolei bardzo zadowolona może być z siebie żaczka Basia Gorzkiewicz, która w nadmorskich Dąbkach i Jarosławcu zajęła 3. miejsce w Pucharze Polski Kobiet.

Córka trenera Romana Gorzkiewicza wystartowała już w sobotę w jeździe indywidualnej na czas na dystansie ponad 5 km. Basia po raz pierwszy rywalizowała w tego typu zmaganiach i spisała się bardzo dobrze zajmując w swojej kategorii 6. miejsce. Więcej wyników z czasówki tutaj -->http://www.pzkol.pl/img/45/wyn-czas-zakmlo.pdf. Dzień później odbył się wyścig ze startu wspólnego. Trasa o długości ponad 10 km wiodła przez trudny podjazd, na którym strykowianka pojechała znakomicie i odskoczyła od rywalek. Basia Gorzkiewicz ustąpiła pola jedynie dwóm zawodniczkom UKS Ratusz Maszewo, ale w pokonanym polu zostawiła rywalki z Koźminianki, Grudziądza i Ziemi Darłowskiej. Żaczka LUKS Dwójki Diesel Truck zajęła więc 3. miejsce, co jest świetnym rezultatem. Wyniki ze startu wspólnego żaczek tutaj --> http://www.pzkol.pl/img/45/wyn-wspolny-zakini.pdf

W tym samym czasie nad Jeziorem Turawskim rywalizowali młodzicy i juniorzy młodsi. W sobotę na starcie do 10 km czasówki stanął jedynie Mateusz Kapa. Do półmetka strykowianin jechał świetnie, ale później niefortunnie wkręcił łańcuch między ramę i przerzutkę i nie był w stanie sobie z tym poradzić, pokonując ostatni 1 km pieszo. Oczywiście oznaczało to wykluczenie z walki o czołowe miejsca. Wyniki rywalizacji w jeździe na czas juniorów mł. tutaj --> http://www.pzkol.pl/img/45/wyn_czas_jm.pdf

W niedzielę, 14 czerwca odbył się wyścig ze startu wspólnego. Tutaj pech także nie opuszczał strykowskich kolarzy, a szczególnie uczepił się Mateusza Kapy, który mimo bardzo dobrej jazdy w czołówce grupy uczestniczył w groźnej kraksie, która wykluczyła go z dalszej rywalizacji i walki o punkty kwalifikacyjne do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W peletonie został jeszcze Daniel Hut, który większość 90 km trasy pokonał na jednym hamulcu. Mimo to Hut dotarł do mety w grupie zasadniczej i finiszował na punktowym miejscu. Nie wiedzieć jednak czemu sędziowie nie uwzględnili strykowianina w klasyfikacji i ten został oznaczony jako wycofany. Mimo protestu klubu nic zrobić nie można...Wyniki juniorów mł. ze startu wspólnego tutaj --> http://www.pzkol.pl/img/45/wyn_wsp_jm.pdf W Turawie rywalizowali także młodzicy. Na początku w kraksie uczestniczył Wojciech Boncela, który mimo upadku nie poddał się i walczył do końca. Do mety dotarł jednak z kilkunastominutową stratą do peletonu, w którym w środku stawki finiszował Wiktor Sasin. Wyniki młodzików tutaj --> http://www.pzkol.pl/img/45/wyn_wsp_ml.pdf

Kolejny, być może najważniejszy start do tej pory strykowianie mają zaplanowany na najbliższy weekend. Juniorzy młodsi udadzą się bowiem na V Puchar Polski do Koziegłów, gdzie po raz ostatni będą mogli zdobyć punkty kwalifikacyjne do OOM, która już za miesiąc odbędzie się na tej samej trasie. Zarówno Mateusz Kapa jak i Daniel Hut muszą ukończyć wyścig na punktowanych miejscach, by być pewnym udziału w Mistrzostwach Polski w tej kategorii wiekowej. Młodzicy z kolei w sobotę wystartują w tym samym miejscu w czasówce, a w niedzielę część z nich uda się na zawody torowe do Łodzi.

Struga spadnie do B-klasy

Jest niemal przesądzone, że piłkarze Strugi Dobieszków w przyszłym sezonie zagrają w B-klasie. Dobieszkowianie w minionym tygodniu przegrali dwa kolejne spotkania w zaległym meczu z Błękitnymi Dmosin 2:3 oraz 2:4 z Borutą II Zgierz. Struga ma już tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie, bowiem z 3 pkt. straty do poprzedzającego Zrywu Śliwniki w dwóch kolejnych meczach nie można uniknąć spadku. Tym bardziej, że gracze Dobieszkowa w kolejnym spotkaniu zmierzą się z nieustraszonym mistrzem Górnikiem Łęczyca, a na koniec czeka ich pojedynek z Orlikiem Sobień. Gorszego końca sezonu Struga nie mogła trafić.

W przyszłym sezonie w A-klasie pozostaną zawodnicy Huraganu Swędów, którzy teraz myślami są już na wakacjach. Swędowianie polegli w minionej kolejce z Kotanem Ozorków aż 1:5, ale są spokojni o swój ligowy byt.

Na kosmiczny rekord ligowy idą zawodnicy lidera Górnika Łęczycy, którzy wygrali dotąd wszystkie spotkania. Prowadzący w tabeli Górnik w kolejnym meczu zagra ze Strugą, która jak tlenu potrzebuje punktów, bo inaczej się udusi. Czy lider okaże się łaskawy dla graczy Dobieszkowa?

1. Górnik Łęczyca         24           72           97-14
2. Boruta II Zgierz        24           49           65-43
3. Błękitni Dmosin        24           48           62-32
4. Orlik Sobień             24           46           71-41
5. Pogoń Rogów           24           46           69-43
6. Kotan Ozorków         24           46           60-46
7. Orzeł II Parzęczew    24           40           92-70
8. LKS Dąbrówka          24           31           47-74
9. Kobra Leźnica Wielka 24           26           51-76
10. LKS Kalonka           24           24           77-79
11. Huragan Swędów    24           20           43-63
12. Bzura Ozorków       24           20           31-63
13. Zryw Śliwniki         24           13           37-95
14. Struga Dobieszków 24           10           26-89

MŁODZI ARTYŚCI Z REGIONU NAGRODZENI W ŁÓDZKIM DOMU KULTURY

Podczas weekendowego finału na scenie Łódzkiego Domu Kultury spotkali się najlepsi mali recytatorzy w wieku 7-10 lat, którzy dzielnie walczyli o tytuł Mistrza Słowa i nagrody Grand Prix. Towarzyszyli im też najzdolniejsi młodzi plastycy z regionu, którzy wyłonieni zostali w dwóch konkursach plastycznych: „Mały przyrodnik” oraz konkursie na ilustrację do bajki ekologicznej „W miasteczku krasnali”.  Efektem ostatniego konkursu było wydanie specjalnie z tej okazji książki z ilustracjami młodych twórców. Publikacja była szczególnym wyróżnieniem dla małych artystów, ponieważ nad jej wydaniem, jak również nad całym Regionalnym Finałem Konkursu „Świerszczykowe wierszyki” honorowy patronat objął Marszałek Województwa Łódzkiego – Witold Stępień.

Nową, ale jakże dobrą tradycją „Świerszczykowych wierszyków”  ̶  która kontynuowana będzie w przyszłości  ̶  jest połączenie sztuki oraz literatury z tematyką ekologiczną. Pomysł propagowania wśród najmłodszych wartości ekologicznych poprzez poezję poparł wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, Andrzej Czapla, który wziął udział w uroczystości wręczenia nagród. To dzięki wsparciu i dofinansowaniu przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi tegoroczny konkurs odbył się z takim rozmachem, a jego najlepsi laureaci otrzymali wysokiej jakości mikroskopy.

W tym roku Grand Prix i tytuł Mistrza Słowa w konkursie recytatorskim otrzymali: Paweł Szymański (Aleksandrów Łódzki), Anna Kowalska (Konstantynów Łódzki), Lara Hidane (Rzgów), Dominika Suchecka (Zduńska Wola), Oliwier Gładys (Głowno), Paulina Kowalska (Stryków), Dorota Lalek (Tomaszów Mazowiecki), Hanna Słodki (Skierniewice), Maciej Szeremeta (Zgierz), Zuza Adamczewska (Dzierżązna).

W konkursie na ilustrację do bajki ekologicznej „W krainie krasnali” nagrody otrzymali:  Filip Rajski (Ujazd),Bartosz Tylki (Bukowiec), Hanna Zanieja (Bukowiec), Natalia Sielska (Ujazd), Lena Szuba (Wiśniowa Góra), Wiktoria Jadczak (Aleksandrów Łódzki), Antonina Biernacka (Głowno), Bartosz Siech (Aleksandrów Łódzki), Maja Pawlik (Ujazd), Martyna Bielecka (Szewce Nadolne).

W konkursie plastycznym „Mały przyrodnik” nagrody otrzymali:  Nadia Małachowska (Łódź), Franek Maciejewski (Łódź), Jakub Surmacz (Łódź), Kuba Feja, (Ujazd), Klaudia Poźniak (Bukowiec), Jakub Janicki (Szewce Nadolne), Jakub Dołęga (Szewce Nadolne), Ignacy Truszko (Łódź), Alex Warnest (Wieluń), Martyna Wojewódzka (Ujazd). 

Łódzki Dom Kultury, jako wieloletni organizator „Świerszczykowych wierszyków”, chce kontynuować działania, które przyczyniają się do uwrażliwienia dzieci na piękno polskiej mowy, rozwijają zainteresowania najmłodszych żywym słowem oraz kształtują umiejętności posługiwania się językiem literackim.  Dyrektor Łódzkiego Domu Kultury Jacek Sokalski podkreślił podczas uroczystego finału, że tegoroczna edycji jest wielkim sukcesem. Po raz pierwszy udało się zaangażować wszystkie gminy województwa i przeprowadzić wielostopniowe eliminacje z 3 tysiącami dzieci.  Dyrektor wyraził również nadzieję, że w kolejnych edycjach konkursu udział weźmie jeszcze większa liczba dzieci i będzie on cieszył się jeszcze większą popularnością. 

Warsztaty

Zadanie

Wyjaśnienie

Warsztaty

Przeprowadzenie 9 warsztatów konsultacyjnych. Warsztaty będą przeprowadzone w 6 gminach. Tematyka dodatkowych warsztatów:

 1. spotkanie podsumowujące prace we wszystkich gminach dla liderów rozwoju lokalnego wyłonionych w trakcie realizacji warsztatów w poszczególnych gminach
 2. spotkanie warsztatowe dla przedsiębiorców z obszaru działania LGD (spotkanie mające na celu przeprowadzenie pogłębionej analizy potencjału i rozwoju przedsiębiorczości - rola przedsiębiorców z obszaru działania LGD we wdrażaniu LSR).
 3. spotkanie warsztatowe dla NGO z obszaru działania LGD (spotkanie mające na celu przeprowadzenie pogłębionej analizy zdiagnozowanych problemów na warsztatach gminnych – rola NGO z obszaru działania LGD we wdrażaniu LSR).

ANKIETY (beneficjenci)

Przeprowadzenie badania ankietowego wśród beneficjentów zrealizowanej LSR. Badania zostaną przeprowadzone w formie telefonicznej (celowa próba, wybrana na podstawie historii składanego wniosku). Zakłada się przebadanie beneficjentów na podstawie list przekazanych przez biura LGD.

Ankiety (szkoła)

Przeprowadzone zostaną badania metodą ankiety internetowej we  wszystkich szkołach gimnazjalnych na terenie działania LGD, w których dyrekcja wyrazi zgodę na ich przeprowadzenie.

ANALIZA

Opracowanie zebranych danych w trakcie realizacji badania. Analiza będzie dotyczyła trzech głównych komponentów badania: ewaluacji LGD, ewaluacji zrealizowanej LSR oraz rekomendacji dotyczących tworzenia nowej LSR (2014-20).

RAPORT

Opracowanie raportu z badań zawierającego wszystkie komponenty badania. Raport zostanie przygotowany dla Zamawiającego,

MDP OSP Swędów

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej w Dobrej

W Dniu Dziecka w Szkole Podstawowej w Dobrej  pojawili się Indianie. Byli to uczniowie z klas IV-VI, którzy stworzyli indiańską wioskę. Każda klasa stanowiła plemię indiańskie, na czele którego stał  wódz. Wychowawcy utworzyli ,,radę starszych”.
Uczniowie zmagali się z wieloma zadaniami, które miały pokazać ich bystrość umysłu, celne oko, siłę charakteru i spostrzegawczość. Poszukiwano roślin, rozwiązywano rebusy logiczne dotyczące najbliższego otoczenia, przeciągano linę, rzucano piłeczką do celu, śpiewano piosenki.


Taka forma spędzenia świątecznego dnia bardzo przypadła do gustu ,,młodym wojownikom”. Zwieńczeniem zabawy było wręczenie dyplomów, słodkich upominków oraz odśpiewanie "indiańskiej" piosenki.

Szczypiorniak na orlikach

Turniej piłki ręcznej dziewcząt i chłopców w Piątku z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej.

20 maja 2015 r. reprezentacja uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej uczestniczyła w turnieju piłki ręcznej  - „Szczypiorniak na orlikach” w Piątku. Drużyna dziewcząt zajęła II miejsce, a chłopcy wywalczyli III lokatę. Turniej stał na bardzo wysokim poziomie.  Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi koszulkami.  

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej w zawodach „Rugby Tag”

22 maja 2015 r. odbyły się eliminacje powiatowe zawodów „Rugby Tag”. Drużyna uczniów klas IV – V ze Szkoły Podstawowej w Dobrej, po emocjonującej grze, wywalczyła I miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego.  W Mistrzostwach Województwa zajęła III miejsce. Tak wysoka lokata jest wielkim sukcesem młodych sportowców z naszej szkoły.

BRANDYS CUP 2015 coraz bliżej

Już tylko kilka dni zostało do wyjazdu drużyny TK Basket Stryków na Międzynarodowy Turniej Koszykówki do Czech. Impreza sportowa odbędzie się w miejscowości Brandys nad Labem w dniach 12-14.06.2015.
To już 15 turniej, który zyskał dużą popularność w ostatnich latach.
Ponad 30 zespołów z Czech, Słowacji, Niemiec, Polski, Łotwy, Węgier i Estonii bierze udział w turnieju co roku. Podczas tegorocznych zawodów organizatorzy 
podejmą aż 52 drużyny w czterech kategoriach: dziewczynki U11 i U12 oraz  chłopcy U12 i U14.
Najliczniejszą grupę stanowią dziewczynki U11 rocznik 2004, do której zgłosiło się 16 drużyn. Zespoły zostały podzielone na 4 grupy. Stryków w grupie A zagra z drużyną gospodarzy BK Brandys n.L oraz z BC Wizards DDM Praha i BK Loko Karlovy Vary. Dwie najlepsze drużyny wyjdą z grupy i zagrają w finale o Brandys Cup 2015. 
Podczas pobytu  trenerzy drużyny Jacek Lewandowski oraz Bartek Szczepaniak zaplanowali również zwiedzanie Pragi. Most Karola, Stare Miasto z zegarem  astronomicznym czy Katedra św.Wita to tylko nieliczne niespodzianki, które czekają na dziewczynki w jednej z najpiękniejszych stolic Europy. 
Polskę reprezentować również będzie drużyna dziewcząt z MKS MOS Wrocław, która zagra w roczniku 2003. 

Wszystkim drużynom życzymy powodzenia, jednak zgodnie z hasłem promującym Miasto Stryków: żółto-niebieskie barwy królewskie najmocniej kciuki trzymamy za zwycięstwo TK Basket Stryków.

Informacja

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w dniu 5.06. br. (piątek)  będzie nieczynny – Zarządzenie Burmistrza Strykowa Nr 139/2014 z dnia 31.12.2014 r. (dodatkowy dzień wolny od pracy za święto– 15 sierpnia 2015 r.).

więcej

Informacja dotycząca wyboru ławników na kadencję 2016-2019

W związku z upływem w dniu 31 grudnia 2015 roku czteroletniej kadencji ławników Prezes Sądu Okręgowego w Łodzi zwrócił się do Rady Miejskiej w Strykowie z prośbą o dokonanie naboru kandydatów na ławników

więcej

Wybory do rad powiatowych izb rolniczych

Wybory do rad powiatowych izb rolniczych odbywają się w całej Polsce raz  na cztery lata w tym również w województwie łódzkim.

więcej

Dzień Samorządowca

Szanowni Państwo!

Z okazji Dnia Samorządowca wszystkim Pracownikom Samorządowym, Radnym oraz Sołtysom pragnę złożyć najserdeczniejsze życzenia pomyślności, satysfakcji i sukcesów w realizacji zadań samorządowych.

więcej

Kolejne wyróżnienie dla Gminy Stryków i Burmistrza Strykowa

26 maja br na parkiecie Warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych zostały rozdane nagrody „Perły Samorządu 2015” Najlepszy włodarz i samorząd 25-lecia.

więcej

Spotkanie informacyjne z cyklu „Środa z Funduszami”

Spotkanie kierowane jest do przedstawicieli instytucji kultury zainteresowanych pozyskaniem dotacji.

więcej

KONSULTACJE SPOŁECZNE PLANU TRANSPORTOWEGO DLA WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO

Informujemy o rozpoczęciu konsultacji społecznych projektu Planu Zrównoważonego Rozwoju Publicznego Transportu Zbiorowego dla Województwa Łódzkiego do roku 2020 z perspektywą do roku 2030.

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Prognozuje się temperaturę minimalną od 0°C do 2°C, miejscami do -1°C, przy gruncie do -3°C.

więcej

Spotkanie informacyjne

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu zaprasza serdecznie na spotkanie informacyjne dotyczące możliwości skorzystania ze środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracodawcy i pracowników w wieku 45+. 

więcej

Gminna Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

Ponad pięćdziesięciu uczniów z terenu całej gminy przystąpiło w dniu 12 maja do Gminnej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Głównym celem konkursu organizowanego przez Urząd Miejski była popularyzacja wiedzy ekologicznej oraz uwrażliwienie naszych najmłodszych mieszkańców na problemy z jakimi boryka się środowisko. 

więcej

20 "URODZINY" ZESPOŁU AGAT

W dniu 11 maja br. w Teatrze Muzycznym w Łodzi odbyła się pod hasłem: "Nasza Pasja" Gala Taneczna z okazji jubileuszu XX-lecia  pracy artystycznej Zespołu Tanecznego Agat i jego niezmiennej instruktorki - Pani Agnieszki Waszkiewicz.

więcej

Spotkania B2B z chińskimi przedsiębiorcami

Serdecznie zapraszamy na branżowe, bezpłatne spotkania w formule B2B z chińskimi przedsiębiorcami w dniu 5 czerwca 2015 r. (piątek) o godz. 10.00, w siedzibie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (Fabryka Grohmana), Łódź, ul. Tymienieckiego 22/24.

więcej

Wyniki wyborów na Prezydenta RP w Gminie Stryków

W załączniku przekazujemy protokoły wyników głosowania z poszczególnych komisji wyborczych z terenu Gminy Stryków. Informacja o frekwencji dostępna na stornie www.pkw.gov.pl.

więcej

Otwarcie nowej inwestycji firmy Sandoz

W dniu dzisiejszym dokonano uroczystego otwarcia nowej inwestycji firmy Sandoz w Strykowie – Centrum pakowania i dystrybucji. Uroczystego otwarcia i przecięcia wstęgi dokonali :Ard van der Meij Prezes Zarządu Sandoz Polska, Richard Francis Dyrektor Generalny Sandoz International, Janusz Piechociński Wiceprezes Rady Ministrów,...

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne - Burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu i gradu. Prognozowana wysokość opadów do 30 mm, porywy wiatru do 90 km/h

więcej

Obwieszczenie Wojewody Łódzkiego

W załączniku przekazujemy obwieszczenie Wojewody Łódzkiego.

więcej

Biało-Czerwony Piknik

W Dniu Święta Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które obchodzone jest od 11 lat, w Strykowie został zorganizowany Piknik Rodzinny. Na teren boiska Orlik tłumnie przybyli mieszkańcy miasta i gminy, aby wspólnie świętować w ten długi weekend.

więcej

Informacja

W załączniku przekazujemy informację Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi.

więcej

Zdobądź tytuł Kreatora miejsc pracy

Tylko do 29 maja pracodawcy mogą zgłaszać się do drugiej edycji konkursu ministra pracy
i polityki społecznej „Kreator miejsc pracy”. 

więcej

Ogłoszenie o wynikach drugiego otwartego konkursu ofert

Ogłoszenie o wynikach drugiego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2015 roku

więcej

Konkurs Pracodawca Roku 2014

Celem niniejszego przedsięwzięcia jest wyłonienie i promocja najlepszych pracodawców z terenu powiatu zgierskiego, którzy ze względu na swoje osiągnięcia w zarządzaniu firmą oraz rzetelność i wiarygodność  w zawodzie reprezentują godny do naśladowania poziom.

więcej

XIV edycja Programu Stypendia Pomostowe 2015/2016

Celem programu jest wspieranie młodzieży pochodzącej z rodzin byłych pracowników przedsiębiorstw gospodarki rolnej w podjęciu decyzji o kontynuowaniu nauki na pierwszym roku dziennych studiów I stopnia lub pierwszym roku dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich akademickich uczelniach publicznych.

więcej

Ostrzeżenie

Prosimy o zachowanie czujności w związku z poruszającymi się po gminie mężczyznami (obcokrajowcami) oferującymi rynny aluminiowe. Poruszają się samochodem marki Ford Galaxy w kolorze granatowym lub ciemno szarym  o numerach rej. zaczynających się od liter PNT.

więcej

UWAGA ODBIÓR ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH, OPON I ELEKTRO ŚMIECI

W  maju  oraz listopadzie 2015r. na terenie Gminy Stryków,  będzie organizowana zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon  (wyłącznie do wysokości 120 cm)  oraz elektro śmieci z podziałem na rejony według harmonogramu.

Odpady należy wystawić przed posesją  w sposób, który nie będzie utrudniał ruchu drogowego pojazdów w dniu ich zbiórki.

Odpady będą zbierane od godziny 6.00, przez firmę RS II ze Zgierza, zgodnie z harmonogramem.

 

DATA

MIEJSCOWOŚĆ

9 maj,

7 listopada  2015 r.

(sobota)

Anielin Swędowski, Lipa, Tymianka, Osse, Krucice, Ciołek, Sadówka, Pludwiny, Gozdów, Zagłoba,  Wola Błędowa (od torów w stronę lasu), Bronin, Wrzask, Koźle

16 maja,

14 listopada 2015r.

(sobota)

Bratoszewice, Wola Błędowa  (od drogi nr 14 do torów), Wyskoki, Kalinów, Rokitnica, Nowostawy Górne, Niesułków Kolonia, Niesułków, Anielin, Sierżnia Bartolin, Warszewice, Cesarka, Lipka,

23 maja, 

21 listopada 2015r.

(sobota)

Swędów, Smolice, Sosnowiec, Kiełmina, Klęk, Dobra Nowiny, Dobra, Ługi, Michałówek, Orzechówek, Sosnowiec Pieńki, Dobieszków, Zelgoszcz, Imielnik Stary,

30 maja, 

28 listopada 2015r.

(sobota)

Stryków

Więcej informacji na temat zbiórki wielkogabarytów, elektro śmieci i zużytych opon, można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Strykowie w pok. 5 pod nr telefonu : (42) 719-80-02 wew. 129.

W ramach zbiórki zbierane będą odpady : stare meble, zużyty sprzęt RTV/AGD (lodówki, pralki, kuchenki, piecyki itp.), elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, lampy i żyrandole bez żarówek itp.), panele, ramy okienne ( bez szyb) i inne odpady wielkogabarytowe oraz urządzenia elektryczne i elektroniczne, opony o wysokości do 120 cm.

Uwaga:  Do odpadów wielkogabarytowych nie należą między innymi: wszelkiego rodzaju odpady budowlane takie jak eternit, deski drewniane, belki, , drzwi, płoty, grzejniki, płytki ceramiczne, rolety jak również części samochodowe, motorowery, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki lub kartony z odpadami komunalnymi.

Ponadto informujemy, że: Od 25 marca 2015 r. obowiązuje regulamin Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych  w Strykowie na ul. Batorego 25, który jest prowadzony przez Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strykowie.

Do PSZOKu w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, mieszkańcy mogą oddawać selektywnie zebrane odpady komunalne takie jak:

 • papier,
 • szkło (butelki, słoiki, naczynia szklane itp.),
 • tworzywa sztuczne,
 • metal,
 • zużyte opony,
 • odpady niebezpieczne,
 • opakowania po farbach i lakierach,
 • przeterminowane leki i chemikalia,
 • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny,
 • odpady ulegające biodegradacji, w tym odpady zielone
 • odpady budowlane i rozbiórkowe stanowiące odpady komunalne,
 • opakowania wielomateriałowe (w tym kartony po mleku, sokach),

Do PSZOKu nie będą przyjmowane odpady:

 • Niebezpieczne odpady budowlane zawierające: azbest, papę, smołę lub substancje smoło podobne,
 • Pochodzące z działalności gospodarczej,
 • Pochodzące od osób fizycznych w ilościach wskazujących na pochodzenie z innego źródła niż wytworzone na terenie nieruchomości zamieszkałej przez jej mieszkańców, przy czym za takie uznane będą ilości przekraczające o 100% średnie wskaźniki wytwarzania odpadów komunalnych, określone w WPGO dla województwa łódzkiego,
 • Części samochodowe, w tym szyby samochodowe,

Harmonogram pracy PSZOK :

- wtorek -  piątek w godzinach 1000 -1800 ,

- w soboty w godzinach 800 -1600.

Każda osoba przywożąca odpady na PSZOK zobowiązana jest przestrzegać Regulamin.

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

Prognozuje się miejscami spadek temperatury do -1°C, przy gruncie do -4°C.

więcej

Szkolenie nt. zarządzania gospodarstwem rolnym

28-29 kwietnia 2015 od godz. 9.00 odbędzie się szkolenie nt. zarządzania gospodarstwem rolnym. Szkolenie odbędzie się w sali OSP w Warszewicach. Organizatorzy zapewniają również przerwę kawową oraz obiad.

więcej

Informacja PUP

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu informuje, iż nadal są wydawane wnioski na finansowanie w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców tj. na:

więcej

Ostrzeżenie meteorologiczne - przymrozki

W godzinach nocnych i nad ranem na obszarze całego województwa wystąpią przymrozki. Prognozuje się spadek temperatury do -2°C, przy gruncie do -4°C.

więcej

Wybory członków do Rad Powiatowych Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

Izba Rolnicza Województwa Łódzkiego informuje, że 31 maja 2015 r. od godz. 8.00 do 18.00 odbędą się wybory członków do Rad Powiatowych Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego

więcej

Informacja KRUS

W załączeniu przekazujemy informację KRUS oddział z Łodzi dotyczącą ubezpieczania społecznego rolników.

więcej

Spotkanie informacyjne

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach w dniu 23 kwietnia 2015r. w Urzędzie Gminy w Brzezinach, przy ulicy Sienkiewicza 16A organizuje bezpłatne spotkanie informacyjne pn. „Program Operacyjny Inteligentny Rozwój na lata 2014 – 2020” (w godzinach 09:15 – 12.00) oraz „Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020” (w godzinach 12:15 – 15:15). Zapraszamy.

więcej

Spotkanie informacyjne GRANT NA LEPSZY START

Starostwo Powiatowe w Zgierzu wraz ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania POLCENTRUM, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Łódzkiego zapraszają młode organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne i samopomocowe z terenu powiatu zgierskiego do udziału w konkursie na mikrodotacje do 5.000 zł, jakie będą przyznawane w ramach projektu Grant na lepszy start.

więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie „Podwórko Nivea”

Gmina Stryków przystąpiła do tegorocznej edycji konkursu „Podwórko Nivea”. W ramach konkursu wybudowanych zostanie 40 rodzinnych placów zabaw. Jednym z nich może być plac zabaw na działce gminnej w Lipce. Prosimy o wsparcie poprzez aktywne głosowanie od 1 kwietnia na zgłoszoną lokalizację tj. Lipka gm. Stryków (działka przekazana sołectwu Lipka na cele rekreacyjne), za pośrednictwem aplikacji na stronie www.nivea.pl/podworko.  Codziennie każdy mieszkaniec  ma możliwość oddania jednego głosu - im więcej głosów, tym większa szansa na wygraną i wspólną zabawę. Głosowanie potrwa do końca maja 2015 r.

Zachęcamy do głosowania całe rodziny!

Liczymy na Państwa wsparcie i z góry dziękujemy:

 

Burmistrz Strykowa Andrzej Jankowski

Sołtys Lipki Pani Anna Darnowska

UWAGA !!!

PRZYPOMINAMY WŁAŚCICIELOM I ZARZĄDCOM NIERUCHOMOŚCI, ŻE W DNIU 10 KWIETNIA 2015 ROKU UPŁYWA TERMIN WNOSZENIA OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI ZA I KWARTAŁ 2015 ROKU.

więcej

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Strykowa Ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2015r.

więcej

Informacja

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w dniu 3 kwietnia br. (Wielki Piątek)  będzie obsługiwał interesantów do godz. 12.00. Kasa Urzędu czynna do godziny 10.30. Dyżur w sekretariacie Urzędu do godz. 16.00.

więcej

Praca - Operator wózka widłowego

Firma "PROGRES SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ" SP.K. - poszukuje pracownika na stanowisko : Kierowca operator wózków jezdniowych.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2141714 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017