Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Kalendarium  /  2015  /  

Treść strony

Mikołajkowy koncert charytatywny

Zapal się do działania - KONCERT

ŻYĆ ZWYCZAJNIE – TAK JAK TY. KASIA

Witam, mam na imię Kasia, mam 29 lat.

W kwietniu 2014r. urodziłam zdrową córeczkę, dwa tygodnie później z powodu nasilających się objawów duszności, wysokiej temperatury i bólu w klatce piersiowej w ciężkim stanie zostałam przewieziona do szpitala w Łodzi. Zdiagnozowano u mnie chłoniaka Hodgkina (ziarnica złośliwa) w postaci ogromnego guza w śródpiersiu (15cm!!!) w III stopniu zaawansowania. Musiałam zostawić moją córeczkę i podjąć dla niej walkę z chorobą…

Leczenie od samego początku nie układało się pomyślnie. Sześć różnych schematów leczenia chemioterapią (łącznie 20 wlewów) i miesiąc radioterapii nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Guz nie reagował na żaden z podanych leków. Został opisany przez lekarzy jako pierwotnie oporny na leczenie. Kolejne badanie kontrolne wykazało również guzy na jajniku, obu nerkach i piersi w postaci innego chłoniaka – nieziarniczego DLBCL. Skutki uboczne tak intensywnego leczenia dają o sobie znać…

Najgorsze w mojej chorobie są długie pobyty w szpitalu, a co się z tym wiąże – rozłąka z moją malutką Alunią, którą nie mam szans się nacieszyć. To ona i mąż dają mi ogromną siłę do walki z chorobą.

Dotychczasowe leczenie nie przynosi efektów, choroba postępuje. Ogromną jednak szansą na jej pokonanie jest lek o nazwie ADCETRIS, niestety w naszym kraju na chwilę obecną nie jest refundowany. Koszt jednej dawki leku to ok. 32 tys. zł.

Potrzebne jest 16 dawek leku, a więc całkowity koszt leczenia to około 500 tysięcy złotych…

Zwracam się do Państwa z ogromną prośbą o pomoc w walce z chorobą.

Jestem świadoma, że nie będę w stanie uzbierać całej kwoty, ale nawet kilka dawek leku pomoże mi wyjść z choroby i powrócić do normalnego życia, do męża i ukochanej córeczki.

Jestem podopieczną Fundacji Rak’n’Roll Wygraj Życie!
Z góry bardzo dziękuję za dobre serca.
Kasia

11 listopada z rowerem

Cross Country

Zawody w Dart

Warsztaty wypiekania i dekorowania pierników

XIII Przegląd Konkursowy Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów pod patronatem Burmistrza Strykowa

Dzień Niepodległości 2015

Warsztaty z podstaw obsługi komputera

Zapraszamy na trzecie i ostatnie spotkanie w ramach warsztatów z podstaw obsługi komputera i korzystania z Internetu.

Warsztaty dla trzeciej grupy odbędą się 17-18.09.2015r. Chętnych zapraszamy do zapisów w Sklepie Spożywczo-Przemysłowym w Swędowie, ul. Główna 35 (przy OSP). Więcej informacji pod numerem telefonu: 664 010 161 lub 509 978 690.

Projekt pt. "nie bój się komputera - Komputerowi Swędowiacy 45+" jest realizowany w ramach programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią Ośrodków Działaj Lokalnie, którego owym ośrodkiem jest Stowarzyszenie LGD "POLCENTRUM".

OSP Swędów

data: 2015-09-14

Warsztaty z podstaw obsługi komputera

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach warsztatów z podstaw obsługi komputera i korzystania z Internetu.

Warsztaty dla drugiej grupy odbędą się 28-29.08.2015r. Chętnych zapraszamy do zapisów w Sklepie Spożywczo-Przemysłowym w Swędowie, ul. Główna 35 (przy OSP). Więcej informacji pod numerem telefonu: 664 010 161 lub 509 978 690.

Projekt pt. "nie bój się komputera - Komputerowi Swędowiacy 45+" jest realizowany w ramach programu "Działaj Lokalnie" Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z siecią Ośrodków Działaj Lokalnie, którego owym ośrodkiem jest Stowarzyszenie LGD "POLCENTRUM"

OSP Swędów

data: 2015-08-24
data: 2015-08-24

Warsztaty z podstaw obsługi komputera

Od jakiegoś czasu słyszymy, że wśród starszej młodzieży (45+ ;)) istnieje problem z obsługą komputera. Zatem wychodzimy z inicjatywą przeprowadzenia warsztatów z podstaw obsługi komputera i korzystania z Internetu.

Zajęcia będą przeprowadzone w trzech grupach maksymalnie 10-cio osobowych. Warsztaty dla pierwszej grupy odbędą się 17-18.07.2015r. Kolejne spotkania będą miały miejsce w sierpniu i wrześniu. Chętnych zapraszamy do zapisów w Sklepie Spożywczo-Przemysłowym w Swędowie, ul. Główna 35 (przy OSP). Więcej informacji pod numerem telefonu: 664 010 161.

Zapraszamy osoby w wieku 45+!! Ilość miejsc ograniczona OSP Swędów

data: 2015-07-13
data: 2015-07-13

KONCERT PAPIESKI

KONCERT JESIENNY

Zawody w dart

Konkurs plastyczny Jesień

Konkurs fotograficzny Jesień

Dzień Seniora

Halo tu Niesułków

Warsztaty plastyczne

Konkurs Literacki

Spotkanie ze Zbigniewem Kołbą

76 Rocznic Bitwy nad Bzurą w Koźlu

76 rocznica agresji wojsk sowieckich na Polskę

Zakończenie Lata Zgierz 2015

NARODOWE CZYTANIE

Dożynki Gminne

III Piknik rodzinny Pożegnanie Lata

I Festiwal Biegowy

Wycieczka do Warszawy

Pożegnanie wakacji

70-lecia LO w Głownie

Komitet Organizacyjny Obchodów 70-lecia LO w Głownie  ma zaszczyt zaprosić Absolwentów, Nauczycieli i Pracowników Szkoły na Zjazd Absolwentów, który odbędzie się 26 września 2015r. 

Jubileusz 70-lecia to niezwykła okazja, aby znów spotkać się w murach szkoły. 

To okazja do utrwalenia przepełnionych pięknem młodości wspomnień, próba zatrzymania uroków przeszłości. Komitet Organizacyjny serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do współpracy przy organizacji klasowych spotkań i wzajemnym powiadamianiu się o szkolnej uroczystości. 

Mile widziane będą także wszelkie formy wsparcia finansowego, które pomogą uświetnić obchody Jubileuszu. Podajemy numer konta: 20 8783 0004 0027 1703 2000 0001 (Rada Rodziców przy ZSL-G) z dopiskiem „Zjazd Absolwentów”.

Ze względów organizacyjnych dużym ułatwieniem będzie wypełnienie przez Państwa DEKLARACJI uczestnictwa.

Deklarację uczestnictwa w Zjeździe należy: 

 • przesłać e-mailem na adres: 70latloglowno@wp.pl (temat e-maila: Zjazd Absolwentów) ;
 • przesłać na adres szkoły: Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie, ul. Kościuszki 10, 95-015 Głowno z dopiskiem Zjazd Absolwentów;
 • pobrać, wypełnić, zostawić w sekretariacie szkoły.

Harmonogram uroczystości 70-lecia LO - 26 września 2015r. 

 • godz. 9.00 – msza święta w Kościele św. Jakuba w Głownie
 • godz. 10.00 – złożenie kwiatów przez delegacje na cmentarzu 
 • godz. 11.00 – uroczysty apel w szkole
 • godz. 13.00 – 15.00 spotkanie w klasach, zwiedzanie budynku szkoły 
 • godz. 19.30 - Bal Absolwentów w Strykowie w Hotelu 500

Wszystkich, którzy zechcą uczestniczyć w Balu Absolwentów,  prosimy o wypełnienie

DEKLARACJI uczestnictwa. 

Deklarację uczestnictwa w Balu należy:

 • przesłać e-mailem na adres: 70latloglowno@wp.pl (temat e-maila: Bal Absolwentów) ;
 • przesłać na adres szkoły: Zespół Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie, ul. Kościuszki 10, 95-015 Głowno z dopiskiem Bal Absolwentów;
 • pobrać, wypełnić, zostawić w sekretariacie szkoły. 

KOSZT BALU ABSOLWENTÓW to 150zł/os. 

Wpłata na konto Rady Rodziców przy ZSL-G 20878300040027170320000001 w tytule dowodu wpłaty należy wpisać: Bal Absolwentów. 

Wpłata na konto stanowi potwierdzenie i warunek uczestnictwa w Balu Absolwentów. Przy wpłacie na konto prosimy podać imię i nazwisko oraz informację „Bal Absolwentów” w tytule przelewu. 

Opłatę należy dokonać do 10 września 2015r. 

3 Targi Pracy

Dożynki powiatowe

Bezpłatna mammografia

Masz 40 – 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

 

 • Stryków – 3 i 4 września przy Urzędzie Miejskim, Kościuszki 27
 • Głowno – 7 – 10 września przy przychodni REMEDIUM, Kopernika 19
 • Aleksandrów Łódzki – 9 – 11 września na parkingu przy Urzędzie Miasta, Kościuszki 2
 • Ozorków – 9 – 11 września przy Miejskiej Przychodni Zdrowia, Wigury 1

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

 • 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

 • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.  

Wymagane jest skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Fundusze EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego:

 

Poprzez fundusze EOG i fundusze norweskie, Islandia, Liechtenstein i Norwegia przyczyniają się do zmniejszania nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmacniania relacji dwustronnych
z państwami beneficjentami w Europie. Trzy państwa ściśle współpracują z UE na podstawie Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (Porozumienie EOG).

W okresie 2009–2014 wartość funduszy EOG i funduszy norweskich wynosi 1,79 miliarda euro. Norwegia zapewnia około 97% łącznego finansowania. Fundusze są dostępne dla organizacji pozarządowych, instytucji badawczych i szkół wyższych, sektora publicznego i sektora prywatnego
w 12 nowoprzyjętych państwach członkowskich UE oraz Grecji, Portugalii i Hiszpanii. W ich ramach ma miejsce szeroka współpraca z podmiotami z państw darczyńców, a przedsięwzięcia mogą być wdrażane do 2016 r. Najważniejsze obszary wsparcia obejmują ochronę środowiska i zmiany klimatyczne, badania i stypendia, społeczeństwo obywatelskie, ochronę zdrowia i wsparcie dla dzieci, równość płci, sprawiedliwość i dziedzictwo kulturowe.

 

Informacje o LUX MED Diagnostyka:

LUX MED Diagnostyka jest jednym z największych usługodawców diagnostyki obrazowej w Polsce - posiada 28 placówek w 17 miastach. W centrach diagnostycznych wykonywane są badania tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, RTG oraz mammograficzne (także w ramach mobilnej mammografii na terenie całego kraju - LUX MED Diagnostyka dysponuje 15 mammobusami). Marka oferuje Pacjentom wysoki poziom usług, a partnerom biznesowym efektywne kosztowo rozwiązania outsourcingu medycznego i teleradiologii.

Informacje o Grupie LUX MED:

Grupa LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Opieka medyczna świadczona jest w 164 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach LUX MED i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką PROFEMED w Warszawie działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje ok. 1600 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 400 000 pacjentów.

Grupa ma pięć szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), trzy szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (LUX MED),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center).

Grupa LUX MED prowadzi również działalność ubezpieczeniową - LUX MED Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy LUX MED działają także marki: LUX MED Diagnostyka, Tabita, Endoterapia, MegaMed i Centrum Zdrowia Medycyna. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia, a Centrum Zdrowia Medycyna specjalizuje się w usługach ambulatoryjnych. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Grupa LUX MED jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.

Więcej informacji o Grupie LUX MED można znaleźć na www.luxmed.pl

 

Warsztaty Kulinarne

MIODOBRANIE w Lipce

XVII Międzynarodowy Turniej Rycerski

Warsztaty wakacyjne

Wakacyjna wycieczka

Wakacje nad zalewem w Strykowie

WAKACJE NA ORLIKU

Godziny otwarcia

PONIEDZIAŁEK - g.11:30 - 21:30

WTOREK           - g.11:30 - 21:30 

ŚRODA              - g.11:30 - 21:30

CZWARTEK       - g.11:30 - 21:30

PIĄTEK             - g.11:30 - 21:30

SOBOTA            - g.11:00 - 21:00

NIEDZIELA         - g.10:00 - 20:00

 

ROZKŁAD ZAJĘĆ:

 

PONIEDZIAŁEK

g.12 Gry i zabawy dla wszystkich w piłkę nożną, tenis , koszykówka, badminton, siatkówka, piłka ręczna

g.17:30 Piłka Nożna – podstawówka – rocznik 2003/04/05

g.19:30 Siatkówka OPEN dla wszystkich chętnych

 

WTOREK

g.12 Gry i zabawy dla wszystkich w piłkę nożną, tenis , koszykówka, badminton, siatkówka, piłka ręczna 

g.18 Piłka Nożna Żaki rocznik 2006/07/08

g.19:30 Piłka nożna – Gimnazjum i ponad gimnazjalne

 

ŚRODA

g.12 Gry i zabawy dla wszystkich w piłkę nożną, tenis , koszykówka, badminton, siatkówka, piłka ręczna

g.17:30 Piłka Nożna – podstawówka – rocznik 2003/04/05

g.19:30 Piłka Nożna dla dorosłych


CZWARTEK

g.12 Gry i zabawy dla wszystkich w piłkę nożną, tenis , koszykówka, badminton, siatkówka, piłka ręczna

g.18 Piłka Nożna Żaki rocznik 2006/07/08

g.19:30 Piłka nożna – Gimnazjum i ponad gimnazjalne


PIĄTEK

g.12 Gry i zabawy dla wszystkich w piłkę nożną, tenis , koszykówka, badminton, siatkówka, piłka ręczna

g.17:30 Piłka Nożna – podstawówka – rocznik 2003/04/05

g.19:30 Piłka Nożna dla dorosłych

 

SOBOTA

g.12 Gry i zabawy dla wszystkich w piłkę nożną, tenis , koszykówka, badminton, siatkówka, piłka ręczna

g.17 przedszkolaki

g.18 Piłka Nożna Żaki rocznik 2006/07/08

 

NIEDZIELA

g.12 Gry i zabawy dla wszystkich w piłkę nożną, tenis , koszykówka, badminton, siatkówka, piłka ręczna 

Wakacje w DK Niesułków

Motocross

Piknik Niesułków

Sobótki

Spotkanie z Jarosławem Kuźniarem

Wojewódzki Dzień Dziecka

Dni Strykowa

Masz 40 – 75 lat? Zgłoś się na bezpłatną mammografię!

Wyjątkowa możliwość dla pań niekwalifikujących się do badania w ramach Programu finansowanego przez NFZ.

W roku 2014 w mammobusach LUX MED Diagnostyka przebadało się około 240 tysięcy kobiet. Każdego miesiąca mammobusy odwiedzają około 200 miejscowości, realizując program badań przesiewowych dla pań. „Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka - Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.”

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie w dwóch grupach wiekowych na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się:

 • Aleksandrów Łódzki – 7 – 9 czerwca na parkingu przy Urzędzie Miasta, Kościuszki 2
 • Zgierz – 7 – 9 czerwca przy Urzędzie Miasta, na parkingu na Placu Jana Pawła II
 • Stryków – 10 i 11 czerwca przy Urzędzie Miejskim, ul. Kościuszki 27
 • Ozorków – 10,11,12,15 czerwca przy Miejskiej Przychodni Zdrowia, ul. Wigury 1

 

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:

 • 50 – 69 lat

Badanie w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest bezpłatne, refundowane kobietom co 2 lata przez Narodowy Fundusz Zdrowia (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi skierowany jest do kobiet zdrowych, które nie chorowały wcześniej na raka piersi. Otrzymywany wynik badania przesiewowego to ocenione przez dwóch lekarzy specjalistów zdjęcia rentgenowskie piersi, z krótką adnotacją – czy w piersiach występują nieprawidłowości wymagające dalszej diagnostyki czy też nie. W razie konieczności dalszej diagnostyki, list zawiera wytyczne względem sposobu postępowania. więcej Informacji o badaniach na stronie www.mammo.pl

 • 40 – 49 oraz 70 – 75 lat

Badania wykonywane są w ramach Projektu  „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

W zakresie realizowanego Projektu i zwiększenia dostępności do badań, zapewniamy paniom nie kwalifikującym się jeszcze / już do Programu finansowanego przez NFZ,  bezpłatną mammografię. Wymagane jest jednak skierowanie lekarskie od lekarza dowolnej specjalizacji. Więcej Informacji o badaniach oraz wzór skierowania na stronie: www.fundusze.mammo.pl

Na badania w ramach obu programów prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 2 444. Call Center czynne jest 7 dni w tygodniu.

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich –  dwóch projekcji każdej piersi. Badania nie należy się obawiać, ponieważ promieniowanie, które emituje jest nie większe niż przy RTG zęba. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo istotnie zwiększa szansę wyleczenia.

Fundusze EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego:

 

Poprzez fundusze EOG i fundusze norweskie, Islandia, Liechtenstein i Norwegia przyczyniają się do zmniejszania nierówności społecznych i ekonomicznych oraz wzmacniania relacji dwustronnych
z państwami beneficjentami w Europie. Trzy państwa ściśle współpracują z UE na podstawie Porozumienia o Europejskim Obszarze Gospodarczym (Porozumienie EOG).

W okresie 2009–2014 wartość funduszy EOG i funduszy norweskich wynosi 1,79 miliarda euro. Norwegia zapewnia około 97% łącznego finansowania. Fundusze są dostępne dla organizacji pozarządowych, instytucji badawczych i szkół wyższych, sektora publicznego i sektora prywatnego
w 12 nowoprzyjętych państwach członkowskich UE oraz Grecji, Portugalii i Hiszpanii. W ich ramach ma miejsce szeroka współpraca z podmiotami z państw darczyńców, a przedsięwzięcia mogą być wdrażane do 2016 r. Najważniejsze obszary wsparcia obejmują ochronę środowiska i zmiany klimatyczne, badania i stypendia, społeczeństwo obywatelskie, ochronę zdrowia i wsparcie dla dzieci, równość płci, sprawiedliwość i dziedzictwo kulturowe.

 

Informacje o LUX MED Diagnostyka:

LUX MED Diagnostyka jest jednym z największych usługodawców diagnostyki obrazowej w Polsce - posiada 28 placówek w 17 miastach. W centrach diagnostycznych wykonywane są badania tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego, RTG oraz mammograficzne (także w ramach mobilnej mammografii na terenie całego kraju - LUX MED Diagnostyka dysponuje 15 mammobusami). Marka oferuje Pacjentom wysoki poziom usług, a partnerom biznesowym efektywne kosztowo rozwiązania outsourcingu medycznego i teleradiologii.

Informacje o Grupie LUX MED:

Grupa LUX MED to największa sieć medyczna w Polsce. Oferta Grupy kierowana jest zarówno do klientów korporacyjnych, jak i indywidualnych. Klienci korporacyjni korzystają z Pracowniczych Programów Zdrowotnych rozwijanych wokół medycyny pracy. Klienci indywidualni mogą skorzystać z opieki zdrowotnej na podstawie Planów Opieki Medycznej, a także tzw. świadczeń FFS (fee for service, opłaty za poszczególne usługi) oraz w ramach kontraktu z NFZ.

Opieka medyczna świadczona jest w 164 placówkach. Usługi ambulatoryjne realizowane są przede wszystkim w placówkach LUX MED i centrach medycznych Medycyny Rodzinnej, która specjalizuje się w obsłudze pacjentów w ramach kontraktu z NFZ. Pod marką PROFEMED w Warszawie działa specjalistyczna przychodnia lekarska przeznaczona specjalnie dla klientów „fee for service”. Z Grupą współpracuje ok. 1600 poradni partnerskich w całej Polsce. Pod jej opieką znajduje się ponad 1 400 000 pacjentów.

Grupa ma pięć szpitali: dwa świadczące usługi jednego dnia (Endoterapia w Łodzi i MegaMed w Bełchatowie), trzy szpitale w Warszawie, z których jeden świadczy szeroki zakres usług specjalistycznych (LUX MED),  drugi specjalizuje się w endoskopii i chirurgii (Endoterapia), a trzeci jest specjalistycznym ośrodkiem medycyny sportowej i ortopedii (Carolina Medical Center).

Grupa LUX MED prowadzi również działalność ubezpieczeniową - LUX MED Ubezpieczenia jest oddziałem szwedzkiego towarzystwa ubezpieczeniowego LMG Försäkrings AB.

W ramach Grupy LUX MED działają także marki: LUX MED Diagnostyka, Tabita, Endoterapia, MegaMed i Centrum Zdrowia Medycyna. Endoterapia świadczy wysokospecjalistyczne usługi endoskopowe, MegaMed opiekę ambulatoryjną i chirurgię jednego dnia, a Centrum Zdrowia Medycyna specjalizuje się w usługach ambulatoryjnych. Tabita to ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny dla osób starszych, samotnych oraz pacjentów w każdym wieku wymagających stałej opieki specjalistycznej i rehabilitacji.

Grupa LUX MED jest Głównym Partnerem Medycznym Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Grupa LUX MED jest częścią międzynarodowej grupy Bupa, która świadczy opiekę medyczną i oferuje ubezpieczenia zdrowotne.

Więcej informacji o Grupie LUX MED można znaleźć na www.luxmed.pl

Piknik rodzinny w Dobrej

Koncert Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków

VI Piknik Rodzinny w Dobrej

Sieradzkie Wrota Czasu

Zawody w Dart

Spotkanie z Marią Czubaszek

Biało-Czerwony Piknik

Mistrzostwa Polski w Zapasach

GMINNA OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ STRYKÓW 2015

Koncert wielkanocny

DZIEŃ KOBIET w Swędowie

Warsztaty wielkanocne

Konkurs literacki

Regulamin konkursu literackiego

„Najbardziej nieprawdopodobna historia”

zorganizowanego dla dzieci i młodzieży

 

ORGANIZATOR:

Dom Kultury w Niesułkowie, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie,

CELE KONKURSU:

- pobudzenie i rozwój inwencji twórczej uczestników

- rozwój myślenia abstrakcyjnego

- wdrażanie i rozwijanie samodzielnej pracy twórczej

- szerzenie kultury języka i słowa pisanego

- kultywowanie tradycji „prima aprilis”

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży klas IV-VI szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych i trwa od 02.03.2015 r. do 27.03.2015 r.

Każdy uczestnik powinien dostarczyć jedną indywidualną pracę pisemną o objętości maksymalnej 2 stron A4 czcionką 12 pkt.  lub pisma odręcznego.

Pracę należy zabezpieczyć koszulką lub teczką oraz czytelnie opisać wg. wzoru:

imię i nazwisko, wiek, nazwa szkoły, numer telefonu, nazwisko nauczyciela lub opiekuna prowadzącego

 

UWAGI DOTYCZĄCE WARUNKÓW KONKURSU:

Praca może być ilustrowana małym rysunkiem ale nie jest to obowiązkowe.

Praca winna być zabezpieczona przed zniszczeniem i pognieceniem.

Jury oceni: autorski charakter – praca musi być napisana samodzielnie, oryginalną treść historii, estetykę pracy, spójność logiczną oraz poprawność językową i ortograficzną.

 

TERMINY:

Prace należy oddać w nieprzekraczalnym terminie 27.03.2014 r. do Domu Kultury w Niesułkowie lub Strykowie. Prace można też nadsyłać zwykłą pocztą na adres: Dom Kultury w Niesułkowie Niesułków 95-010 Stryków (decyduje data dotarcia przesyłki) lub pocztą elektroniczną na adres: dkniesulkow@wp.pl

Rozstrzygnięcie konkursu oraz, wręczenie atrakcyjnych nagród nastąpi dnia 01.04.2015r. o godz. 15.00 na sali widowiskowej w Domu Kultury w Niesułkowie

 

UWAGI KOŃCOWE:

Dla zwycięzców przewidujemy dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.

Prace biorące udział w konkursie nie będą zwracane. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikacji nagrodzonych prac. W razie pytań prosimy o kontakt

z p. Jarosławem Eliaszukiem pod nr tel. 042 719 70 94

DZIEŃ KOBIET

Konkurs Wielkanocna wycinanka

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Pt. „Wielkanocna wycinanka”

dla  klas I-VI szkoły podstawowej z terenu miasta i gminy Stryków

 

ORGANIZATOR:

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie, Pl. Łukasińskiego 4

 

CELEM KONKURSU JEST:

 • rozwijanie twórczej postawy  poprzez zastosowanie różnorodnych przestrzennych technik plastycznych
 • promowanie polskich tradycji wielkanocnych
 • wdrażanie do samodzielnej, twórczej pracy
 • wyrabianie poczucia estetyki i umiejętności łączenia sztuki z użytkowością i funkcjonalnością

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Konkurs trwa od 01.03 do 24.03.2015 roku

Konkurs adresowany jest do klas I-VI  Szkoły Podstawowej z terenu miasta i gminy Stryków.

Każdy uczestnik indywidualnie może zgłosić jedną pracę, która powinna być czytelnie opisana

na dołączonej i przypiętej trwale kartce: imię, nazwisko, adres lub telefon, nazwa szkoły

lub placówki zajęć pozaszkolnych, nazwisko nauczyciela prowadzącego.

 

Maksymalne wymiary: format A3

 

Techniki plastyczne: techniki płaskie, wycinanka z prostych elementów, kolaż, różne materiały płaskie (kolorowy papier, tapeta, okleina, ozdobne papiery i tektury, tkaniny itp.)

 

PROBLEM  PLASTYCZNY:

Uwzględnienie kolorystyki charakterystycznej dla Świąt Wielkanocnych (szczególnie wiosenna zieleń, biel, żółć, błękit, czerwień, fiolet), ciekawa i oryginalna forma wycinanki o tematyce wielkanocnej, zastosowanie elementów i symboli charakterystycznych dla Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

UWAGI DOTYCZĄCE PRAC:

Praca plastyczna powinna mieć płaski charakter z zastosowaniem technik wycinankowych i zdobniczych, technik kolażu z różnych materiałów płaskich, papierniczych bądź tkanin

 

TERMINY:

Termin składania prac upływa 24 marca 2015 roku, opisane regulaminowo prace należy składać  w siedzibie  Domu Kultury w Strykowie, pl. Łukasińskiego 4.

 

WYSTAWA I NAGRODY:

Otwarcie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac oraz pozostałych ciekawych prac, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 31 marca 2015 roku (wtorek) o godzinie 1000 w Domu Kultury w Strykowie. Podsumowanie zakończone zostanie programem artystycznym – przedstawiwniem teatralnym pt. „Nygusek” Teatru Króla z Łodzi.

 

Bliższych informacji o warunkach konkursu można uzyskać u organizatora pod numerem telefonu OKiR 42 719 81 52.

Konkurs Wielkanocne jajko - wycinanka

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO

Pt. „Wielkanocne jajko - wycinanka”

dla  klas „0” szkoły podstawowej i przedszkoli z terenu miasta i gminy Stryków

 

ORGANIZATOR:

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie, Pl. Łukasińskiego 4

 

CELEM KONKURSU JEST:

 • rozwijanie twórczej postawy  poprzez zastosowanie różnorodnych przestrzennych technik plastycznych
 • promowanie polskich tradycji wielkanocnych
 • wdrażanie do samodzielnej, twórczej pracy
 • wyrabianie poczucia estetyki i umiejętności łączenia sztuki z użytkowością i funkcjonalnością

 

WARUNKI UCZESTNICTWA:

Konkurs trwa od 01.03 do 24.03.2015 roku

Konkurs adresowany jest do klas 0  Szkoły Podstawowej i przedszkoli z terenu miasta i gminy Stryków.

Każdy uczestnik indywidualnie może zgłosić jedną pracę, która powinna być czytelnie opisana

na dołączonej i przypiętej trwale kartce: imię, nazwisko, adres lub telefon, nazwa szkoły

lub placówki zajęć pozaszkolnych, nazwisko nauczyciela prowadzącego.

 

Maksymalne wymiary: format A3

 

Techniki plastyczne: techniki płaskie, wycinanka z prostych elementów, kolaż, różne materiały płaskie (kolorowy papier, tapeta, okleina, ozdobne papiery i tektury, tkaniny itp.)

 

PROBLEM  PLASTYCZNY:

Uwzględnienie kolorystyki charakterystycznej dla Świąt Wielkanocnych (szczególnie wiosenna zieleń, biel, żółć, błękit, czerwień, fiolet), ciekawa i oryginalna forma ozdoby jajka, zastosowanie elementów i symboli charakterystycznych dla Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

UWAGI DOTYCZĄCE PRAC:

Praca plastyczna powinna mieć płaski charakter z zastosowaniem technik wycinankowych i zdobniczych, technik kolażu z różnych materiałów płaskich, papierniczych bądź tkanin

 

TERMINY:

Termin składania prac upływa 24 marca 2015 roku, opisane regulaminowo prace należy składać  w siedzibie  Domu Kultury w Strykowie, pl. Łukasińskiego 4.

 

WYSTAWA I NAGRODY:

Otwarcie wystawy nagrodzonych i wyróżnionych prac oraz pozostałych ciekawych prac, ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 31 marca 2015 roku (wtorek) o godzinie 1000 w Domu Kultury w Strykowie. Podsumowanie zakończone zostanie programem artystycznym – przedstawiwniem teatralnym pt. „Nygusek” Teatru Króla z Łodzi.

Bliższych informacji o warunkach konkursu można uzyskać u organizatora pod numerem telefonu OKiR  42 719 81

REGULAMIN KONKURSU WIELKANOCNEGO  DLA  KÓŁ GOSPODYŃ  WIEJSKICH

pt. „Wielkanocne Anioły”

 

ORGANIZATOR:

Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Pl. Łukasińskiego 4, tel. 719 81 52, 719 82 18

 

CELE KONKURSU:

- rozwijanie twórczej postawy wobec otaczającego świata

- promowanie tradycji obchodzenia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego

- wdrażanie do samodzielnej pracy twórczej

- rozwijanie wyobraźni

- integracja kół gospodyń oraz grup społecznych poprzez wspólną  pracę

- wymiana doświadczeń twórczych i pomysłów

 

MATERIAŁY: naturalny susz roślin i owoców, materiały papiernicze – masa papierowa, kartony, bibuła, pasmanteria – wstążki, drewno, glina itp

 

FORMA PRACY KONKURSOWEJ:

Anioł lub anioły zwiastujące zmartwychwstanie powinny mieć przestrzenny charakter i zawierać tradycyjne elementy i symbole świąteczne, zachowaną kolorystykę wiosenną i wielkanocną. Powinny stanowić oryginalną formę symbolicznej ozdoby świątecznej.

 

UCZESTNICY:

Konkurs adresowany jest do Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych grup i stowarzyszeń z terenu Miasta-Gminy Stryków

 

TERMINY:

Konkurs trwa od 01.03.15 r. do 23.03.2015 r.

Opisane regulaminowo prace należy składać do dnia 23.03.2015 roku w siedzibie Domu Kultury w Strykowie,  Pl. Łukasińskiego 4, Stryków, nr tel. 42 719 82 18

 

WARUNKI  SKŁADANIA PRAC KONKURSOWYCH:

Każde KGW lub zorganizowana grupa może zgłosić tylko jedną pracę, która powinna być czytelnie opisana na mocno przytwierdzonej kartce w następujący sposób: nazwa KGW lub grupy, telefon kontaktowy oraz nazwisko przewodniczącej lub opiekuna.

 

NAGRODY:

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się podczas środowiskowego spotkania świątecznego zorganizowanego dla wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych grup z terenu miasta i gminy dnia 28.03.2015 roku (sobota) o godzinie 16.00 w Domu Kultury w Strykowie.  Na spotkaniu przewidujemy krótki program artystyczny w miłej atmosferze przedświątecznej. Jury przyzna nagrody dla najciekawszych prac. Wszystkie uczestniczki będą uhonorowane upominkami za udział w konkursie.

Bliższych informacji o warunkach konkursu można uzyskać telefonicznie u Organizatora.

 

Spotkanie z podróżnikiem

Zawody w strzelaniu z wiatrówki

Zbiórka krwi

Zapraszamy na zbiórkę krwi 22 lutego w godz. 10.00 – 13.00 w Ambulansie na terenie OSP ul. Targowa 19.  

więcej

Wpływ diety na rozwój chorób cywilizacyjnych

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie

zaprasza na spotkanie poświęcone tematowi:

„Wpływu diety na rozwój chorób cywilizacyjnych”

 • Czy nasz styl życia ma realne znaczenie w profilaktyce chorób cywilizacyjnych?
 • Czy jedzenie może być lekarstwem?
 • Jak zadbać o swoje zdrowie aby zmniejszyć ryzyko zachorowania na chorobę cywilizacyjną?

W drugiej części spotkania będzie możliwość sprawdzenia zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej w organizmie, określenia wieku metabolicznego i indywidualnego zapotrzebowania energetycznego na profesjonalnym analizatorze marki składu ciała.

Spotkanie poprowadzi właścicielka Poradni Dietetycznej „STREFA LIGHT”

w Ozorkowie, Małgorzata Wasiak.

Serdecznie zapraszamy!!!

miejsce spotkania:

Gminna Biblioteka Publiczna

w Strykowie

12 lutego (czwartek) godz. 17ºº

Ferie zimowe w Bibliotekach

Zajęcia odbywające się podczas drugiego tygodnia ferii zimowych

 tj. w dniach 09.02.2015 – 13.02.2015 r.

 w bibliotekach gminy Stryków

 

Nazwa biblioteki

Dzień,

godziny zajęć

Zajęcia

 

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie

 

Plan zajęć ułożony wspólnie z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie

 

 

 

 

Filia w Bratoszewicach

9.02.2015 ; godz. 14

Kocha, lubi, szanuje … - wykonujemy kartki walentynkowe, układamy do nich życzenia

10.02.2015 ; godz. 14

Czy jesteś uważnym czytelnikiem – praca biblioteki  i quiz o bibliotece

11.02.2015 ; godz. 14

Razem czytamy, razem rysujemy – głośne czytanie fragmentu wybranej książki i tworzenie do niego ilustracji

12.02.2015 ; godz. 14

Zagadki Sówki Mądrej Główki – zagadki literackie

13.02.2015 ; godz. 14

Zajęcia plastyczne z wykorzystaniem wydmuszek od jajek

 

 

Filia w Dobrej

9.02.2015 ; godz. 14

Zajęcia plastyczne – wiatraczki z papieru

10.02.2015 ; godz. 14

Zajęcia plastyczne – maski karnawałowe

11.02.2015 ; godz. 14

„Abecadło z pieca spadło” - ilustracje do wierszy Juliana Tuwima

12.02.2015 ; godz. 14

Zajęcia plastyczne – kartki walentynkowe

13.02.2015 ; godz. 14

Układanie puzzli, gry i zabawy

 

 

 

Filia w Koźlu

9.02.2015 ; godz. 13

Grymasy królewny Kasi – przedstawienie Teatru Maska z Krakowa

10.02.2015 ; godz. 12

Śniegowy bałwanek – warsztaty plastyczne dla dzieci, kolorowanki, robienie postaci z plasteliny, wycinanki z kolorowego papieru

11.02.2015 ; godz. 10

Zabawy z książką – prezentacja książek, układanie wierszyków, gry

13.02.2015 ; godz. 15

„Dzień świętego Walentego” - szukanie informacji o Walentynkach, jak obchodzony jest ten dzień w innych krajach

 

 

 

 

Filia w Niesułkowie

9.02.2015 ; godz. 11:30

„Dwie Dorotki” - przedstawienie teatru Art – Re z Krakowa

10.02.2015 ; godz. 12

Kto pierwszy na mecie – maraton gier zręcznościowych i planszowych, „Solna mozaika” - warsztaty plastyczne

11.02.2015 ; godz. 12

Raz, dwa, trzy - czytasz Ty – konkurs czytelniczy

12.02.2015 ; godz. 12

Walentynki dla chłopczyka i dziewczynki – warsztaty plastyczne i literackie, tworzenie walentynkowej gry planszowej

13.02.2015 ; godz. 12

Sałatki kwiatki, desery bajery – warsztaty kulinarne. Podsumowanie ferii

 

 

Filia w Swędowie

9.02.2015 ; godz. 14

Głośne czytanie bajek, kolorowanie obrazków z bajek

10.02.2015 ; godz. 13

Konkurs głośnego czytania, rozwiązywanie krzyżówek

11.02.2015 ; godz. 13

Zajęcia plastyczne, wyklejanie, wydzieranie i malowanie

12.02.2015 ; godz. 16

Zajęcia zespołu „Agnes - Studio”

13.02.2015 ; godz. 10

Gry planszowe, komputerowe, układanie puzzli

 

Wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć zapewnia biblioteka.

W bibliotekach w Strykowie, Bratoszewicach, Koźlu i Swędowie czytelnicy będą mogli korzystać z komputerów.

 

152. Rocznica Bitwy pod Dobrą

Ferie zimowe w bibliotekach

Zajęcia odbywające się podczas pierwszego tygodnia ferii zimowych

 tj. w dniach 02.02.2015 – 06.02.2015 r.

 w bibliotekach gminy Stryków

 

Nazwa biblioteki

Dzień,

godziny zajęć

Zajęcia

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie

 

Plan zajęć ułożony wspólnie z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie

Filia w Bratoszewicach

2.02.2015 ; godz. 14

Enter – zmagania w grach internetowych

3.02.2015 ; godz. 14

Podróż w kosmos – zajęcia plastyczne

4.02.2015 ; godz. 14

Układanie puzzli na czas. Gry świetlicowe

5.02.2015 ; godz. 14

Głośne czytanie bajek i baśni o zwierzętach. Zagadki i rebusy

6.02.2015 ; godz. 14

Mój ulubiony bohater książkowy – zajęcia plastyczne

Filia w Dobrej

2.02.2015 ; godz. 14

Głośne czytanie bajek, baśni i legend

3.02.2015 ; godz. 14

Zajęcia plastyczne – zimowe pejzaże

4.02.2015 ; godz. 14

Akademia rysowania – nauka rysowania zwierzątek

5.02.2015 ; godz. 14

Gry planszowe, zabawy

6.02.2015 ; godz. 14

Łamigłówki mądrej główki – zgadywanki, rebusy, krzyżówki

Filia w Koźlu

2.02.2015 ; godz. 14

Zapoznanie z programem ferii. Warsztaty plastyczne – malowanki postaci z książek dla dzieci

3.02.2015 ; godz. 14

                   godz. 18

Gry planszowe i zabawy

Spotkanie członkiń KGW – prezentacja nowości książkowych – zdrowa kuchnia

4.02.2015 ; godz. 10

„Kto i co ? Zagadek prawie sto”– rozwiązywanie zagadek, rebusy, gry planszowe

6.02.2015 ; godz. 15

„Czytam więc wiem” - konkurs czytelniczy

Filia w Niesułkowie

2.02.2015 ; godz. 12

Niesułkowski spacerownik – uliczna podróż logistyczna

3.02.2015 ; godz. 12

„Mania łamania głowy” - rozwiązywanie krzyżówek, rebusów, sudoku, kalamburów

4.02.2015 ; godz. 12

„Umiemy to rymujemy” - biblioteczna bitwa na rymy

5.02.2015 ; godz. 12

Baśniowe malowanie twarzy postacie z bajek

„Za siedmioma morzami, za siedmioma rzekami...” - warsztaty literackie

6.02.2015 ; godz. 12

„Obrazki z puzzlowej łaski” - turniej układania puzzli

Filia w Swędowie

2.02.2015 ; godz. 14

Gry planszowe i komputerowe

3.02.2015 ; godz. 11

Głośne czytanie bajek, kolorowanie malowanek

4.02.2015 ; godz. 13

Zajęcia plastyczne, kartki okolicznościowe

5.02.2015 ; godz. 16

Zajęcia zespołu „Agnes - Studio”

6.02.2015 ; godz. 10

Konkurs muzyczny „Śpiewać każdy może”

 

Wszystkie materiały potrzebne do przeprowadzenia zajęć zapewnia biblioteka.

W bibliotekach w Strykowie, Bratoszewicach, Koźlu i Swędowie czytelnicy będą mogli korzystać z komputerów.

 

Ferie zimowe w Strykowie

Dzień Babci i Dziadka w Dobrej

Ferie w DK Niesułków

Walentynkowy konkurs fotograficzny

Wieczór kolęd

Bal karnawałowy dla dzieci

Koncert Noworoczny

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2141680 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017