Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2015  /  Kultura i oświata  /  

Treść strony

Rodzinne warsztaty ceramiczne na stacji PKP.

Dwie grupy dzieci wykonywały z gliny ceramicznej aniołki, łowiczanki, baranki zajączki oraz ozdoby. Warsztaty dla dzieci i opiekunów poprowadziła pani Jadwiga Dębska z Łowicza.

więcej

Magiczny dzień w ZS NR 1

22.12.2015r. to ostatni szkolny dzień w roku 2015. Tego dnia wszyscy wyglądali odświętnie i mieli fantastyczne humory. W szkole unosił się zapach sernika, makowca, piernika. Sale były pięknie przybrane, a pod klasowymi choinkami piętrzyły się prezenty.

więcej

VI Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dnia 21.12.2015r. rozstrzygnięty został  w Szkole Podstawowej w Dobrej VI Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów klas IV – VI, podczas którego uczestnicy musieli wykazać się obszerną wiedzą na temat geografii, polityki, kultury oraz sportu krajów niemieckiego obszaru językowego, czyli Niemiec, Austrii, Szwajcarii i Liechtensteinu.

więcej

Where’s your ticket, Father Christmas

Uczniowie klasy VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie postanowili wprowadzić w mury szkoły świąteczny nastrój i przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek krótką  i zabawną sztukę teatralną w języku angielskim pt. „Where’s your ticket, Father Christmas?” czyli „Gdzie jest twój bilet, Święty Mikołaju?”.

więcej

Skansen uczy pokory cz. II

Kolejny raz uczniowie SP Nr 2 wraz z nauczycielami wybrali się do Skansenu Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.

więcej

List do Świętego Mikołaja w języku angielskim

Mateusz Głowadzki uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie, zajął I miejsce w międzyszkolnym konkursie językowo-plastycznym „A letter to Santa Claus”. Serdecznie GRATULUJEMY!!!

więcej

Otwórz oczy, zobacz więcej

21 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół nr 2 w Bratoszewicach odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe „Otwórz oczy, zobacz więcej”. Inscenizacja, której wydarzenia rozgrywały się częściowo w czasach współczesnych podkreśla ogromne znaczenie niesienia pomocy potrzebującym  i duchowego przeżywania świąt, w których to Jezus zajmuje pierwsze miejsce, choć wielu z nas o tym zapomina.

więcej

Spotkanie Kółka Miłośników Książki

Dnia 18.12.2015 r. ( piątek ) w niesułkowskiej bibliotece odbyło się spotkanie Kółka Miłośników Książki ( KMK ). Uczestniczyli w nim uczniowie klasy III SP w Niesułkowie z wychowawczynią Panią Krystyną Kumidaj, a dyskutowaliśmy o książce D. Terakowskiej " Tam, gdzie spadają anioły ".

więcej

Tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Dnia 16 grudnia 2015 roku uczniowie klasy IV ZS nr 2 w Bratoszewicach: Dąbrówka Kunikowska, Alina Krzeszewska oraz Jakub Szurgot uczestniczyli w gminnym konkursie „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” zorganizowanym przez nauczycieli Szkoły Podstawowej im. 24 lutego 1863 roku w Dobrej.

więcej

Pierniczki klasy V ZS Nr 2 Bratoszewice

Bardzo świątecznie zrobiło się na zajęciach technicznych w klasie piątej. Uczniowie własnoręcznie przygotowywali ciasto piernikowe,wałkowali, wycinali i przepięknie lukrowali i ozdabiali Bożonarodzeniowe pierniczki. Największą frajdę mieli podczas ozdabiania pierniczków kolorowymi kwiatkami, kuleczkami i gwiazdkami oraz kolorowymi lukrowanymi pisakami.

więcej

Jasełka

W dniu 17.12.(czwartek) mali aktorzy z klasy I ZS nr 2 w Bratoszewicach wystawiali Jasełka dla swoich rodziców i dziadków. Maryję  w tym przedstawieniu zagrała Ola Binias, Józefa -Jasiek Gocek, Trzej Królowie to Kornel, Igor, Paweł i Gwiazdeczki: Miłosz, Hania, Milenka, Hubert, Aniołki: Maja, Franek, Oliwia, Jaś Pastuszkowie: Krystian, Oliwier, Dawid, Igor.

więcej

Mikołajki

W dniu 04.12.2015 roku uczniów z klas 0-III Szkoły Podstawowej w Dobrej odwiedził Mikołaj. Wszystkie dzieci przepięknie przyjęły niezwykłego gościa, porozmawiały z nim oraz zaśpiewały Mikołajowi piosenki. 

więcej

Świąteczne wypieki

Dnia 17 grudnia 2015 roku w klasie IA Szkoły Podstawowej w Dobrej odbyły się wspaniałe, świąteczne i słodkie zajęcia. Dzięki pomysłowości, uprzejmości, zaangażowaniu i pomocy dwóch mam dzieci piekły i ozdabiały świąteczne pierniki.

więcej

Apel z okazji 34 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego

W poniedziałek, 14 grudnia 2015 roku, w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbył się okolicznościowy apel z okazji 34 rocznicy wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Uczniowie klasy IV TŻ, pod opieką pani Agaty Pietrzak, przypomnieli tragiczne wydarzenia z kart naszej historii, które rozpoczęły się 13 grudnia 1981 roku.

więcej

Wizyta w młynie

W środę (9.12.2015r.) uczniowie kl. II oraz IV SP w Niesułkowie wraz z opiekunami (p. Małgorzatą Prusinowską, p. Edytą Leszczyńską) udali się na wycieczkę do młyna i piekarni w Kołacinie.

więcej

Gminny Konkurs „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia” w Szkole Podstawowej w Dobrej.

W dniu 16 grudnia 2015 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się Gminny Konkurs „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”. Wzięli w nim udział przedstawiciele klas czwartych szkół podstawowych z naszej gminy.

więcej

Wyjazd najlepszych uczniów do kina

W dniu 11 grudnia 2015 roku odbyła się wycieczka w ramach nagrody dla najlepszych uczniów Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach za miniony rok szkolny 2014/2015.  Sześcioro uczniów wraz z pedagogiem szkolnym udało się do Łodzi do Manufaktury,

więcej

Uczniowie klasy mundurowej z wizytą u strażaków

Uczniowie klasy mundurowej Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach wraz ze swoim opiekunem Andrzejem Pożarlikiem wybrali się na niezwykle ciekawą wycieczkę  do Ośrodka Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej w Sieradzu.

więcej

Warsztaty kulinarne

W dniu 10 grudnia 2015 roku Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach gościł uczniów klasy II a ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Głownie wraz z wychowawcą p. Dorotą Nowak.

więcej

„Świąteczne serduszko”

Dnia 15.12.2015 roku w godzinach popołudniowych, w Domu Kultury w Strykowie odbyło się posiedzenie jury powołanego do oceny prac z konkursu plastycznego pt. „Świąteczne serduszko” ogłoszonego dla przedszkoli i klas zerowych  z terenu Miasta i Gminy Stryków.

więcej

„Świąteczny łańcuch miłości”

Dnia 9.12.2015 roku w godzinach przedpołudniowych, w Domu Kultury w Strykowie odbyło się posiedzenie jury powołanego do oceny prac z konkursu plastycznego na wykonanie pracy plastycznej pt. „Świąteczny łańcuch miłości” ogłoszonego dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz organizacji z terenu Miasta-Gminy Stryków.

więcej

POMOC DLA PODOPIECZNYCH SCHRONISKA W GŁOWNIE

Przez cały listopad w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach szkole odbyła się zbiórka potrzebnych rzeczy dla zwierzaków ze schroniska w Głownie. W piątek 11 grudnia uczniowie Melanii Gołda i Joanna Tomczyk wraz z organizatorami akcji p. Kamilą Kina oraz p. Anną Wójcik zawieźli dary dla schroniska.

więcej

„Bliżej książki”, czyli biblioteczne spotkanie z p. Andrzejem Tomczakiem

W ramach propagowania działań promujących i wspierających zainteresowanie książką i czytelnictwem wśród młodzieży dnia 11 grudnia 2015 r. w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbyło się spotkanie z p. Andrzejem Tomczakiem- miłośnikiem książek, literatury oraz przyjacielem młodzieży. Słuchaczami byli uczniowie klasy II i III Technikum Żywienia oraz klasy IV Technikum Żywienia i Technikum Ekonomicznego.

więcej

II SPOTKANIE MIŁOŚNIKÓW FANTAZJI I TWÓRCZEGO KONSTRUOWANIA

10.12.2015 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie odbyło się II Spotkanie Miłośników Fantazji i Twórczego Konstruowania.

więcej

Kalendarze adwentowe

Od początku grudnia uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie poznawali na lekcjach języka niemieckiego tradycje obwiązujące w Niemczech związane z okresem adwentu.

więcej

,,Góra Grosza” w SP w Koźlu

Po raz kolejny SP w Koźlu brała udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się w domach dziecka i rodzinach zastępczych.

więcej

Jestem czysty nie biorę

8 grudnia w naszej szkole odbyła się prelekcja na temat konsekwencji brania narkotyków i dopalaczy oraz uroczyste rozstrzygnięcie konkursu pt.: "Jestem czysty nie biorę". 

więcej

W niezwykłym świecie pana Kleksa

O tym, że „ Akademia pana Kleksa” jest niezwykłą, a nawet można powiedzieć  zwariowaną książką nie trzeba nikogo przekonywać. Jej główny bohater Adaś Niezgódka  jest pomocnikiem Ambrożego Kleksa, pomaga gotować ze szkiełek, śni o siedmiu szklankach, ma lekcje kleksografii, odwiedza inne bajki.

więcej

Czytam sobie... zawsze i wszędzie, przy każdej okazji!

10.12.15r Samorząd Uczniowski SP Nr 2 zorganizował Dzień Okularnika. Niby błahy zwyczaj, ale ile nauki z niego płynie. Opiekun Samorządu p. Adriana Pietrasik czuwała nad oprawą muzyczną i poetycką, członkowie Samorządu nagłośnili akcję, uczniowie jak zawsze wykazali się fantazją i przyszli w rozmaitych, kolorowych, błyszczących i bardzo fantazyjnych okularach.

więcej

Jedynka niepokonana w konkursach recytatorskich

W łódzkim VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim "Twórcy czterech kultur dzieciom" uczennice naszej szkoły po raz kolejny odniosły sukces. Piątoklasistki Paulina Kowalska i Zosia Piestrzeniewicz przygotowane przez nauczycielkę Ewę Olszewską zajęły kolejno pierwsze i drugie miejsce. 

więcej

Zwycięstwo Jolanty Górskiej na XIII Przeglądzie Konkursowym Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów w Strykowie

W dniu 21 listopada 2015 roku w Ośrodku Kultury w Strykowie odbył się XIII Przegląd Konkursowy Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów pod patronatem Burmistrza Strykowa - Andrzeja Jankowskiego.

więcej

Udział Jolanty Górskiej w Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika

W dniu 8 grudnia 2015 odbyły się w Łodzi eliminacje XXII Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Impreza ta to jeden z największych festiwali kolędowych w Europie. 

więcej

Wycieczka do Hotelu Andel’s w Łodzi

W dniu 4 grudnia 2015 roku uczniowie klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych wraz z opiekunami– p. Żanetą Wojciechowską i p. Anną Wójcik udali się na wycieczkę do Hotelu Andel’s  w Łodzi.

więcej

Warsztaty świąteczne w Szkole Podstawowej w Dobrej

8 grudnia 2015r. w Szkole Podstawowej w Dobrej zorganizowano warsztaty plastyczne o tematyce bożonarodzeniowej. Prowadziła je babcia ucznia klasy IVb Jakuba Pietrasiaka.

więcej

NIESUŁKOWSKI ZESPÓŁ "OD DZWONKA DO DZWONKA” ZNÓW KONCERTUJE

To już trzeci rok istnienia szkolnego zespołu ,,Od dzwonka do dzwonka”, w którym jego członkowie- uczniowie kl. IV-VI grają na bum bum rurkach i dzwonkach rurowych. 11 grudnia młodzi artyści rozpoczęli cykl bożonarodzeniowych koncertów występem w II Edycji Przeglądu Kolęd i Pastorałek ,,Kolędujemy Razem” w łódzkim WODN.

więcej

Warsztaty wigilijne KGW Stary Imielnik

Koło Gospodyń Wiejskich w Starym Imielniku zorganizowało warsztaty wigilijne. Panie pokazały jak w tradycyjny sposób należy przygotować potrawy na stół wigilijny. Młodsze pokolenia z wielka uwagą uczyły się od swoich koleżanek. 

więcej

Spotkanie z Lesławem Żurkiem

W środę 3go grudnia po raz kolejny gościliśmy w naszym domu kultury znaną osobę. Tym razem nie był to podróżnik ale aktor młodego pokolenia - Lesław Żurek.

więcej

Rozstrzygnięcie konkursu ,,Jestem czysty nie biorę’’ organizowanego przez KPP w Zgierzu.

Dnia 8.12.2015r uczniowie klas gimnazjalnych ZSNr1 w Strykowie i ZSNr2 w Bratoszewicach wzięli udział w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego na projekt logo na koszulkę o tematyce anty dopalaczowej. Organizatorem i pomysłodawcą konkursu była Komenda Powiatowa Policji w Zgierzu wydział do spraw nieletnich.

więcej

Bezpieczna i przyjazna Szkoła

W ramach rządowego programu „Bezpieczna i przyjazna Szkoła” w dniu 08.12.2015 r. w CKiW w Dobieszkowie odbyło się spotkanie z policjantami z komisariatu w Strykowie mł. Aspirantem Panem Tomaszem Chwiałkowskim oraz p.o. asystenta Ogniwa Prewencji KP sierż. Sztabowym Panem Dawidem Błażejewskim.

więcej

Spotkanie z przedstawicielami Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych

W dniu 3 grudnia Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach gościł przedstawicieli z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki  we Wrocławiu. Charakter swojej uczelni przybliżyli uczniom- porucznik Małgorzata Kowalska, starszy szeregowy podchorąży Jakub Krawczyk i starszy szeregowy podchorąży Seweryn Wiktorek. Podczas prezentacji obecny był również przedstawiciel Wojskowej Komendy Uzupełnień w Łodzi major Tomasz Szcześniak.

więcej

Rajd mikołajkowy

W sobotę, 5 grudnia, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie pod opieką pana Zbigniewa Jędrzejczaka  wzięli udział w corocznym  rajdzie mikołajkowym. Rajd został zorganizowany przez zgierski odział PTTK i Szkołę Podstawową nr 12 w Zgierzu.

więcej

Andrzejki

29.11.2015r. w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyły się Andrzejki. Były tradycyjne wróżby, konkursy, zabawy oraz dyskoteka. 

więcej

Warsztaty klas V i VI ZS Nr 2 Bratoszewice na temat Agresja i przemoc w szkole.

W dniu 03.12 uczniowie klas V i VI brali udział w 2h warsztacie poświęconym zjawiskom agresji i przemocy szkolnej.

więcej

Opowieści Misia Zdzisia

Z okazji Światowego Dnia Misia w dniu 26 listopada 2015r uczniowie klasy IIA i IIB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie mieli okazję spotkać się w Miejskim Domu Kultury i Rekreacji w Strykowie z pracownikiem łódzkiego zoo i dowiedzieć się nieco więcej o tym zwierzątku. Z zaciekawieniem słuchali opowieści o upodobaniach misiów- niedźwiadków, miejscach ich występowania oraz cechach charakterystycznych ich wyglądu.

więcej

Zabawy andrzejkowe w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 30 listopada uczniowie klasy szóstej zaprosili swoich młodszych kolegów  do udziału w  andrzejkowych wróżbach. W atmosferze wesołej  zabawy, nieco z przymrużeniem oka dzieci mogły poznać swoją  przyszłość.

więcej

Misiowe wierszyki

W dniu 02.12.2015 r. ( środa ) w niesułkowskiej bibliotece odbył się konkurs recytatorski wierszy o misiach "Misiowe wierszyki" przygotowany przez bibliotekarkę Renatę Szydlik. Utwory deklamowali uczniowie klasy IV i V SP w Niesułkowie, a oceniała je komisja w składzie :

więcej

Spotkanie z Lesławem Żurkiem

W dniu 3 grudnia br. w ramach upominku mikołajkowego dla młodzieży ze szkół z Gminy Stryków, Ośrodek Kultury i Rekreacji zorganizował spotkania z aktorem Lesławem Żurkiem.

więcej

Koncert Mikołajkowy dla Kasi

W dniu 6 grudnia br. w Ośrodku Kultury i Rekreacji odbył się Koncert Mikołajkowy Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków. Muzycy z Orkiestry pod dyrekcją Zbigniewa Młynarskiego również włączyli się w akcję pomocy Kasi Cieślak z Głowna.

więcej

Radomsko z sukcesami Agatu !!!

W minioną sobotę Zespół Taneczny Agat brał udział w konkursie tanecznym w Radomsku. Dziewczyny zaprezentowały się w trzech kategoriach tanecznych. Najmłodsza grupa miała najtrudniejsze zadanie gdyż w tej kategorii wiekowej zaprezentowało się aż 25 układów.

więcej

Dzień Życzliwości i Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 25 listopada w Szkole Podstawowej w Dobrej uczniowie mieli okazję uczestniczyć w Dniu Pluszowego Misia oraz Dniu Życzliwości.

więcej

Andrzejki

Dnia 27 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach zostały zorganizowane andrzejki; była to  wspaniała okazja do wspólnej zabawy, podczas której nie zabrakło oczywiście wróżb i zabaw związanych z andrzejkową tradycją.

więcej

Andrzejkowy wieczór w Niesułkowie

Blisko  40 emerytów postanowiło miniony sobotni wieczór  spędzić na „Spotkaniu  Andrzejkowym” w Klubie Seniora” działającym przy niesułkowskim Domu Kultury.

więcej

Wysoka lokata uczniów Gimnazjum nr 1 ze Strykowa w międzynarodowym konkursie językowym na Litwie.

Uczniowie klas III Gimnazjum Nr 1 w Strykowie: Bartłomiej Kwiatkowski, Bartłomiej Majchrzak i Magdalena Zasada wyjechali na Litwę wraz z opiekunami- p.M.Woźniakiem i p.K.Cnotalską, aby wziąć udział w międzynarodowym konkursie językowym “HEAD OVER HEELS IN LANGUAGES”, jaki odbył się w Kownie w dniu 27 XI 2015r.

więcej

Warsztaty kulinarne w Szkole Podstawowej Nr 2 w Głownie

24 listopada uczennice klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Nr w Bratoszewicach: Joanna Pacek, Sylwia Przybysz, Anna Rychlik i Joanna Tomczyk wraz z wychowawcą Ewą Piszczyńską promowały zdrowe odżywianie wśród uczniów klasy II Szkoły Podstawowej nr 2 w Głownie.

więcej

Spotkanie z podoficerami Wojskowych Szkół Wyższych

Dnia 20 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach gościliśmy podoficerów z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych z Dęblina. Podczas spotkania szer. pchor. Piotr Domagała zapoznał uczniów z programami nauczania i zasadami rekrutacji do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych.

więcej

Szkolny Master Szef – III edycja konkursu kulinarnego

20 listopada br. w Zespole Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich odbył się  III etap konkursu kulinarnego pt. „Szkolny Master Szef”. Głównym założeniem w/w przedsięwzięcia jest propagowanie i pogłębianie wśród młodzieży wiedzy o zdrowym odżywianiu a także doskonalenie umiejętności kulinarnych oraz sztuki nakrywania stołu zgodnie z obowiązującą etykietą.

więcej

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

Już po raz 14 organizujemy akcję ,,Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę'' Akcja potrwa do 15 grudnia. 

więcej

Warsztaty Kulinarne

Tradycją stało się ,że już 3 rok z rzędu w okresie przed świątecznym Bożonarodzeniowym  lub wielkanocnym  uczniowie klas II i III gimnazjum wybierają się na warsztaty kulinarne do ZS Nr1 w Bratoszewicach.

więcej

Pyszności na lekcji techniki

W 26.11.klasa VI ZS nr 2 w Bratoszewicach sprawdzała swoje umiejętności kulinarne na zajęciach technicznych. 10 uczniów podzieliło się na 2 grupy jedna z grup piekła naleśniki z czekoladą i owocami a druga grupa pizze z szynką pomidorami i salami.

więcej

Bal Andrzejkowy

W dniu 28.11(sobota) 2015 już po raz 7 został zorganizowany Bal Andrzejkowy przez OSP Bratoszewice dla uczniów ZS Nr  2 w Bratoszewicach. W tym roku na balu bawiło się prawie 100 uczniów.

więcej

Wróbelek Elemelek

W dniu  26.11.2015 r. ( czwartek ) w bibliotece w Niesułkowie Kolonii wystąpili aktorzy z Impresariatu Teatralnego " Pacuś " z przedstawieniem " Wróbelek Elemelek " z okazji święta Pluszowego Misia. Spektakl obejrzały przedszkolaki z N P im. Świętej Rodziny w Niesułkowie i uczniowie klas "0" - IV SP w Niesułkowie ( 105 dzieci ).

więcej

Artystyczne warsztaty wypiekania i dekorowania pierników

24 listopada, we wtorek Dom Kultury w Strykowie zorganizował artystyczne warsztaty wypiekania i dekorowania pierników dla gospodyń z terenu miasta i gminy oraz dzieci uczęszczających na warsztaty plastyczne do świetlicy dworcowej na PKP w Strykowie. 

więcej

Spotkanie z pracownikiem łódzkiego ZOO

W dniu dzisiejszym, tj. 26.11 Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie w ramach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, zorganizowała spotkanie z pracownikiem łódzkiego ZOO. Tematem spotkania "Opowiastki o misiach Pana Zdzisia" były oczywiście misie - niedźwiedzie. 

więcej

Dzień Zdrowego Śniadania

W dniach 9-10 listopada uczniowie klasy II i III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach zachęcali całą społeczność szkolną do spożywania śniadań. W tym celu przygotowali wiele różnych propozycji śniadaniowych jak np. naleśniki z musem jabłkowym, bułeczki drożdżowe, pełnoziarniste tosty i kolorowe kanapki. Jednocześnie prowadzona była zbiórka pieniędzy na cel charytatywny:  #zapalsiedodzialania- pomoc dla Kasi C.

więcej

Święto Niepodległości

Dnia 10 listopada br. uczniowie, nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach uczcili 97 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy II Technikum Mechatronicznego pod opieką wychowawcy- pani Aleksandry Jędrzejewskiej. 

więcej

XII Gminny Konkurs Ekologiczny

Dnia 20.11.2015r. w Szkole Podstawowej w Koźlu odbył się XII Gminny Konkurs Ekologiczny dla klas I-III pod hasłem „ Co słychać w trawie?”.  W konkursie wzięli udział uczniowie z 5 szkół: Maczki – Zespół Szkół nr 2 w Bratoszewicach, Pszczółki – Szkoła Podstawowa w Niesułkowie, Koniczynki – Zespół Szkół nr 1 w Strykowie, Motylki – Szkoła Podstawowa nr 1 w Strykowie, Biedronki – Szkoła Podstawowa w Koźlu. 

więcej

Katarzyna Cnotalska z ZS Nr 1 w Strykowie laureatką Ogólnopolskiego Konkursu EDUinspirator 2015.

Nauczycielka języka angielskiego Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie Katarzyna Cnotalska znalazła się wśród najlepszej piątki osób z Polski i została nominowana w ogólnopolskim konkursie EDUinspirator 2015 w kategorii Edukacja Szkolna, zorganizowanym przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji, Narodową Agencję Programu Erasmus+.  Do konkursu napłynęło 110 zgłoszeń.

więcej

Poznajemy władzę lokalną naszej gminy.

Omawiając na lekcjach historii i społeczeństwa tematykę związaną z samorządem lokalnym i małą Ojczyzną uczniowie kl. IV odwiedzili  Urząd Miejski w Strykowie. Tam zostali przyjęci przez pana burmistrza Andrzeja Jankowskiego, który przybliżył im zadania organów gminy, opowiedział o nowych planach inwestycyjnych, a także długo i cierpliwie odpowiadał na pytania.

więcej

Uczestnicy CKiW w Dobieszkowie podczas Festiwalu Hair FAIR i Beauty HAIR.

W tym roku po raz pierwszy wychowankowie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie przyuczający się do wykonywania pracy w zawodzie fryzjer mieli możliwość uczestniczyć w XV edycji Festiwalu Hair FAIR i Beauty HAIR. 

więcej

I miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Nowe Inspiracje”

Uczeń klasy II D Gimnazjum Nr 1 w Strykowie Kacper Olszewski zajął I miejsce w swojej kategorii wiekowej w XI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim „Nowe Inspiracje” organizowanym przez Bałucki Ośrodek Kultury w Łodzi w kategorii haiku.

więcej

Mistrzostwa Gminy w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców

W dniu 17-18.11.2015 r. w Dobrej odbyły się gminne eliminacje w mini unihokeju dziewcząt i chłopców. Do zawodów przystąpiły cztery drużyny reprezentujące szkoły: ZS nr1 Stryków, SP Dobra, SP Niesułków, SP nr 1 Stryków. Walka była zacięta i wyrównana.

więcej

Wyjazd na Litwę XXI Sztafeta Niepodległości

W dniach 8-11 listopada w ramach XXI Sztafety Niepodległości odbył się kolejny wyjazd na Litwę. Uczniowie Zespołu Szkół Nr. 2 w Bratoszewicach pod opieką Pana Zbigniewa Motyla i Pani Aleksandry Miller mieli przyjemność uczestniczyć w uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości już po raz trzeci. 

więcej

Wyjazd Samorządu Uczniowskiego do kina

W dniu 19 listopada br. uczniowie wchodzący w szeregi Samorządu Uczniowskiego ZS Nr 1 z Bratoszewic pojechali wraz ze swoimi opiekunami- panią Justyną Rudnicką i panią Anną Pieczykolan do kina Cinema City na film „Listy do M 2”.

więcej

Nowa przyczepa do nauki jazdy

19  listopada 2015 roku została zakupiona nowa przyczepa do nauki jazdy. Zastąpiła ona starą wysłużoną przyczepę o mniejszej ładowności. Nowy nabytek, który trafił do Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach, ma ładowność sześciu ton i dodatkowe nadstawy, co pozwoli wykorzystać przyczepę również podczas żniw na szkolnym polu.

więcej

Akcja honorowego krwiodawstwa

W dniu 13 listopada br. w Zespole Szkół Nr 1 została zorganizowana „Akcja honorowego krwiodawstwa”, w której  pełnoletni uczniowie klas trzecich i czwartych honorowo oddawali krew. 

więcej

FINAŁ KONKURSU „DOBRE MANIERY”

W dniu 18 listopada 2015 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbyło się rozwiązanie szkolnego konkursu „Dobre maniery”. Konkurs ten składał się z dwóch etapów; w pierwszej części, która miała miejsce 16 listopada br., trzyosobowe drużyny z każdej klasy przystąpiły do rozwiązania testu sprawdzającego wiedzę z zakresu reguł savoir vivre.

więcej

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata w bratoszewickiej parafii

22 listopada 2015 roku w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata do bratoszewickiej parafii pw. św. Augustyna zawitali znamienici goście: rektor oraz wykładowcy Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego: ks. prof. dr hab. Antoni Dębiński, ks. prof. dr hab. Stanisław Janeczek oraz pani dr hab. Magdalena Pyter.

więcej

Zwyciężczyni Ogólnopolskiego Konkursu dla Nauczycieli „Wartościowa Wycieczka Szkolna” pracuje w Gimnazjum Nr 1 w Strykowie.

Nauczycielka języka angielskiego  z Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Strykowie Katarzyna Cnotalska jest główną laureatką IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Nauczycieli „Wartościowa Wycieczka Szkolna”, zorganizowanego przez Agencję Turystyczną ATAS, na który nadesłano ponad 100 zgłoszeń. Patronat honorowy nad konkursem objęli: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego Robert Grzywacz i Marszałkowie Województw: Małopolskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Dolnośląskiego, Mazowieckiego, Lubelskiego, Świętokrzyskiego, Wielkopolskiego i Opolskiego oraz Lubuskie Warte Zachodu oraz liczne organizacje pozarządowe.

więcej

Poznajemy zawody- Piekarz.

W dniu 19.11.(czwartek)  uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej z Bratoszewic wraz wychowawczyniami wybrali  się na edukacyjną wycieczkę z cyklu poznajemy zawody – piekarza, do piekarni Państwa Majchrzaków w Strykowie z ul. Kopernika.

więcej

Geocaching – poszukiwanie skarbów

W dniach 7 i 14 listopada 2015 roku odbyły się pierwsze wyjazdy w ramach projektu edukacyjnego "Geocaching – poszukiwanie skarbów". Jego uczestnikami są uczniowie klasy IIa – Hania Kumidaj, Kamila Zych, Adam Czerwonka i Miłosz Kalinowski, a opiekunem – pani Ela Foks ZS Nr 2 w Bratoszewicach.

więcej

Bądźmy bezpieczni! – spotkanie z policjantem w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 19 listopada w Szkole Podstawowej w Dobrej gościliśmy policjanta z Komendy Policji w Strykowie. Pan dzielnicowy przypomniał uczniom z klas II-VI zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Ostrożność jest szczególnie ważna teraz, gdy wcześnie zapada zmrok i piesi są mało widoczni na poboczu jezdni. 

więcej

Dar Serca

7 listopada 2015 r. młodzież, działająca w Szkolnym Kole Wolontariatu Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach, odwiedziła wychowanków zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Dąbrówce Wielkiej. Uczniowie wręczyli dzieciom prezenty zakupione z funduszy szkolnej akcji „Dar Serca”

więcej

Wycieczka do cukrowni

17 listopada 2015 roku odbyła się wycieczka zawodowa do cukrowni w Dobrzelinie. Uczestnicy wyjazdu- uczniowie klasy I TMR Zespołu Szkół Nr 1 z Bratoszewic mogli na własne oczy zobaczyć jak przebiega proces technologiczny produkcji cukru.

więcej

Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 16.11.2015r. uczniowie klas pierwszych zostali przyjęci w poczet uczniów  Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Noblistów Polskich  w Strykowie. Uroczystość przebiegała pod hasłem „Jak oni ślubują?”. Prezentowaną podczas imprezy wiedzę i umiejętności uczniów oceniała komisja  oraz zgromadzeni goście.

więcej

Spotkanie Kółka Dyskusyjnego Książki

W dniu wczorajszym, tj. 16.11.2015 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie odbyło się spotkanie Kółka Dyskusyjnego Książki. Tematem przewodnim były duchy w literaturze na podstawie książki Anny Onichimowskiej "Duch starej kamienicy".

więcej

Perypetie pluszowego misia

W dniu 10.11.2015 uczniowie klas I (ok. 80 os.) strykowskich szkół uczestniczyli w przedstawieniu teatralnym "Perypetie pluszowego misia" w wykonaniu Studia Arlekin z Białegostoku. Spektakl był połączeniem teatru kukiełkowego ze sztuką gry aktorskiej.

więcej

Mój przyjaciel miś

W dniu 13.11.2015 w Przedszkolu Samorządowym w Strykowie odbyła się lekcja tematyczna "Mój przyjaciel miś" w ramach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada.

więcej

Akademia z okazji Święta Niepodległości 2015

Dnia 12.11.2015r.  o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Przed występem pan Dyrektor wygłosił kilka słów. Uczniowie klasy V przygotowali występ, na którym  recytowali wiersze, wygłaszali teksty historyczne o odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz  śpiewali pieśni patriotyczne. 

więcej

Wycieczka do Poznania

W dniu 22 października dzieci z klas III – VI Szkoły Podstawowej z Koźla wraz z opiekunami i rodzicami wybrały się do Poznania.   Zwiedzanie rozpoczęliśmy od pięknej starówki ze sławnymi koziołkami, pięknym ratuszem i Kościołem Farnym.

więcej

Szkolenie dla rodziców na temat dopalaczy

Celem spotkania było uwrażliwienie rodziców na nowe zagrożenie jakim są nowe narkotyki, tzw. dopalacze, oraz dostarczenie podstawowych informacji o środkach psychoaktywnych. Ważnym celem spotkania jest również ukazanie rodzicom czynników chroniących dziecko przed używaniem narkotyków, w tym budowanie relacji z dzieckiem i prowadzenie rozmów z dzieckiem.

więcej

Anna Bednarek - stypendystką Prezesa Rady Ministrów

10 listopada 2015 roku zostały wręczone uczniom z województwa łódzkiego dyplomy i stypendia Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2014/2015.  Wręczenie dyplomów odbyło się na Uniwersytecie Łódzkim na wydziale Prawa i Administracji. 

więcej

Kocham Cię Polsko!

W tym jednym, krótkim zdaniu zawiera się cały sens spotkania uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2, którzy z okazji nadchodzącego Święta Niepodległości spotkali się w sali gimnastycznej by piosenką uczcić dzień, w którym po 123 latach zaborów nasza Ojczyzna odzyskała niepodległość.

więcej

„Dzisiaj święto Polski - Dzień Niepodległości…”

10 listopada 2015 roku uczniowie Szkoły  Podstawowej  Nr 1 im. Władysława Jagiełły  w Strykowie uczcili 97. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie klas 0-6.

więcej

Obchody Rocznicy Odzyskania Niepodległości w Szkole Podstawowej w Dobrej

10 listopada 2015 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyły się obchody 97. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Uczniowie klas IV przygotowali barwny program artystyczny, w którym przypomnieli wydarzenia związane z dniem 11 listopada 1918 r.

więcej

Kulturalny piątek gimnazjalistów z Bratoszewic

W piątek, 30.10. 2015r. uczniowie klas II i III gimnazjum wybrali się na spektakl pt. „ The life and death of MARTIN LUTHER KING” do łódzkiego teatru V-6 . Nie była to jedyna atrakcja naszego wyjazdu, zwiedziliśmy także "Muzeum Fabryki" w Manufakturze. 

więcej

Co pomaga a co szkodzi.

W dniu 6.11.2015 (piątek) W ZS Nr 2 w Bratoszewicach odbyło się profilaktyczne spotkanie dla uczniów Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach i Niesułkowie w sumie we wspólnej zabawie wzięło udział około 100 dzieciaków. Program spotkania przygotowała i prowadziła animatorka zabaw dla dzieci i młodzieży Urszula Pakuła.

więcej

Udział ZS Nr 1 w Strykowie w międzynarodowym konkursie językowym na Litwie.

W wyniku nawiązanej na jednym ze szkoleń zagranicznych przez pana Macieja Woźniaka znajomości z germanistką z Kowna, ruszył w naszej szkole nowy projekt. Uczniowie uzdolnieni językowo przeszli przez sito testów, quizów i odpowiedzi ustnych, przygotowanych przez germanistę M.Woźniaka i anglistkę K.Cnotalską.

więcej

Tydzień Języków Obcych w ZS Nr 1 w Strykowie.

W dniach 2-6 listopada 2015r. w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie hucznie obchodzono Tydzień Języków Obcych pod hasłem: „Uczmy się języków obcych, bo to paszport do świata!”. 

więcej

„Śniadanie Daje Moc”

Przekonali się o tym uczniowie klasy IIB i III Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie, którzy przygotowali śniadanie z wielorakich, zdrowych produktów spożywczych, nie zapominając o warzywach i owocach.

więcej

Wycieczka do firmy Veritiv w Łodzi

W dniu 27 i 28.10.2015 roku uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Dobrej uczestniczyli w wycieczce do firmy Veritiv w Łodzi.

więcej

Spotkanie ze strażakami

Dnia 27.10.2015 r. ( wtorek ) w niesułkowskiej bibliotece odbyło się spotkanie ze strażakami z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Strykowie. W spotkaniu brały udział przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola im. Świętej Rodziny w Niesułkowie i uczniowie klasy "0" ze Szkoły Podstawowej w Niesułkowie.

więcej

Uroczyste „Pasowanie na Przedszkolaka” w Bratoszewicach

29.10.2015 r. odbyło się „Pasowanie na Przedszkolaka”. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola, oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością.

więcej

Zdrowe śniadanie w klasie

W dniu 29 października 2015 r. uczniowie klasy VI w Szkole Podstawowej w Dobrej w ramach propagowania zdrowego stylu życia postanowili przygotować zdrowe śniadanie. Zanim zabrali się do pracy, w czasie godziny wychowawczej zostały przypomniane zasady zdrowego stylu życia oraz wpływ właściwego odżywiania na kondycję i zdrowie człowieka.

więcej

Warsztaty w Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym Urzędu Marszałkowskiego

W dniu 23 października 2015 roku młodzież klasy I LO Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach, pod opieką pana Andrzeja Pożarlika, pojechała do łódzkiego Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym Urzędu Marszałkowskiego na warsztaty poświęcone tematyce organizacji i funkcjonowaniu systemu obronnego państwa.

więcej

Warsztaty teatralne

Dnia 4 listopada 2015 r. ( środa ) w niesułkowskiej bibliotece odbyły się warsztaty teatralne, prowadzone przez aktorki z Teatru Pinokio z Nowego Sącza. W warsztatach uczestniczyli uczniowie klasy VI SP w Niesułkowie wraz z wychowawczynią P. Anną Lipińską oraz bibliotekarki z GBP w Strykowie - Panie : Magdalena Błaszczyk i Iwona Stankiewicz.

więcej

Biwak w Szkole Podstawowej w Koźlu

W dniach 9-10.10.2015r. w Szkole Podstawowej w Koźlu był biwak. Uczniowie kl. III z wych. Marzanną Nowicką zaprosili zaprzyjaźnioną kl.III ze SP nr 4 w Łowiczu. W piątek od rana goście przyjechali pociągiem. Na wstępie wszystkie dzieci zostały wymieszane, podzielone na dwie grupy, które wyruszyły w las bawić się w podchody.

więcej

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

Dnia 21 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów i ich wychowawczyń Anny Stankiewicz i Justyny Studzińskiej.

więcej

II miejsce uczniów SP z Niesułkowa w Konkursie Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie

17 października odbyła się w Zgierzu X Edycja Konkursu Sprawności Fizycznej oraz Wiedzy o Bezpieczeństwie. Konkurs organizowany jest dla uczniów klas II . W bieżącym roku szkolnym w konkursie wzięło udział dziewięć szkół z powiatu zgierskiego. Szkołę Podstawową w Niesułkowie reprezentowali: Jagoda Szychowska i Mateusz Szymański.

więcej

POZNAĆ CHRONIONE 2015

12 października uczniowie klas: II, IV i VI SP w Niesułkowie zwiedzili najciekawsze miejscowości i zabytki Spalskiego Parku Krajobrazowego. Wycieczka zorganizowana pod egidą PKWŁ była dla nich nagrodą za udział w konkursie plastycznym przeprowadzonym w ramach projektu ,,Poznać chronione 2015”.

więcej

Finisz projektu Równi na rynku pracy.

Dobiega końca realizowany przez Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie projekt Równi na rynku pracy wdrażany w ramach ogólnopolskiego programu Gwarancje dla młodzieży. Ze szerokiego wachlarza wsparcia edukacyjnego i aktywizacyjnego skorzystały zarówno osoby zamieszkujące tereny wiejskie jak i młodzież miast, bezrobotni i bierni zawodowo, kobiety oraz mężczyźni.

więcej

ŚLUBOWANIE UCZNIÓW KLASY I w SP w KOŹLU

Dnia 21.10.2015r. odbyło się w Szkole Podstawowej w Koźlu uroczyste ślubowanie i pasowanie uczniów klasy I. Na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas O-III, grupa przedszkolna, nauczyciele klas młodszych ,pan dyrektor Jerzy Makowski, rodzice oraz uczniowie klasy I z wychowawczynią p. Marianną Krysiak.

więcej

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Koźlu rozpoczął się 13 października. Dzieci z klasy czwartej wraz z wychowawcą przygotowały zabawne przedstawienie prezentujące stroje odpowiednie dla nauczycieli różnych przedmiotów, które pomogłyby uczniom pokochać naukę i zrozumieć tajniki nauk.

więcej

Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej do Fabryki Krówek w Milanówku

W dniu 20 października uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dobrej wraz z nauczycielami udali się na jednodniową wycieczkę. Wszyscy z niecierpliwością oczekiwali na pierwszy punkt programu, jakim było zwiedzanie Fabryki Krówek w Milanówku niedaleko Warszawy.

więcej

Smacznie, zdrowo, kolorowo!

22 października w świetlicy szkolnej ZS nr 1 w Strykowie obchodziliśmy Światowy Dzień Otyłości. Z tej okazji odbył się konkurs na najzdrowszą i najsmaczniejszą kanapkę. Podczas zajęć uczniowie uczyli się zasad komponowania zdrowego i smacznego posiłku oraz przestrzegania zasad higieny.

więcej

Przyjemne z pożytecznym

Kiedy niektórzy uczniowie ZS nr 1 ze Strykowa jeszcze „smacznie” śpią lub szykują się do szkoły, szóstoklasiści nie próżnują, aktywnie i twórczo uczestniczą w zajęciach dodatkowych z języka angielskiego „Sing, act & learn”.

więcej

„DZIŚ W NASZEJ SZKOLE WIELKIE ŚWIĘTO, SERCE PIERWSZAKA MOCNO DRŻY”

Rozpoczęcie nauki jest dla dziecka okresem stosunkowo trudnym. Z jednej strony podejmuje ono naukę w szkole i uczy się funkcjonować w dwóch nowych systemach – szkole i grupie rówieśniczej, z drugiej strony – nabywa wiele nowych kompetencji, rozwija swoją samodzielność, poznaje nowe normy społeczne, zawiera pierwsze przyjaźnie.

więcej

Pokazy maszyn rolniczych

20 października 2015 roku odbył się w Kutnie pokaz pracy ciągników i maszyn zorganizowany przez firmę „Agromarket Jaryszki”. W pokazach tych uczestniczyli również uczniowie klasy II TR ZS nr 1 w Bratoszewicach.

więcej

Koncert Jesienny w Niesułkowie

Już po raz kolejny Dom Kultury w Niesułkowie zorganizował "Koncert Jesienny". W tym roku to wydarzenie zbiegło się w czasie z obchodami Dnia Seniora i to właśnie seniorzy w zdecydowanej większości zasiedli na widowni naszego domu kultury.

więcej

Poznali tajemnice lotniska

8 października 2015 roku klasy I Technikum: Logistycznego, Mechatronicznego oraz Rolniczego wzięły udział w wycieczce dydaktycznej do Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta w Łodzi.

więcej

Porozumienie o współpracy

W dniu 15 października 2015 roku zostało zawarte porozumienie pomiędzy Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych we Wrocławiu, reprezentowaną przez rektora - komendanta gen. bryg. prof. dr. hab. Mariusza Wiatra a Zespołem Szkół Nr 1 w Bratoszewicach, reprezentowanym przez dyrektora szkoły- panią Magdalenę Mackiewicz.

więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ w ZS nr 1 w Bratoszewicach

Podczas akademii pani dyrektor przypomniała wszystkim zgromadzonym, że dzień Edukacji Narodowej jest wyjątkowym świętem, dedykowanym zarówno nauczycielom, wychowawcom, pedagogom jak również wszystkim pracownikom oświaty- ludziom, którzy kształtując umysły dzieci i młodzieży, ich umiejętności a także wiedzę i zainteresowania, tworzą przyszłość naszej ojczyzny.

więcej

I Jesienny rajd rowerowy

W dniu 17.10. 2015 w sobotni deszczowy poranek o godzinie 10.00, 20 osobowa grupa uczniów z klasy V oraz I -III gimnazjum wraz 6 opiekunami panem Andrzejem Pożarlikiem, Łukaszem Kaźmierczakiem, Januszem Bobrasem i paniami Ewą Piórkowską, Aleksandrą Miller i Barbarą Antczak-Sadowską oraz jedynym rodzicem panem Rutą tatą Natalii i Marcela, wyruszyła na I Jesienny rajd rowerowy na trasie Bratoszewice - Anielin - Parowy Janinowskie.

więcej

Dzień papieski w ZS nr 2 w Bratoszewicach

16.10. 2015 r  w 37 rocznicę wyboru ks. kard. Karola Wojtyły na papieża w Zespole Szkół nr 2 w Bratoszewicach w ramach obchodów Dnia Papieskiego został zorganizowany szkolny konkurs recytatorski „Poezji Karola Wojtyły”.

więcej

Ślubowanie w Szkole Podstawowej w Bratoszewicach

W dniu 15.10.2015. 17 uczniów I klasy SP w Bratoszewicach ślubowało być dobrym, sumiennym i grzecznym uczniem, szanować kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły oraz przyrodę wokół siebie. 

więcej

Jubileusz 70- lecia ZS nr 1 w Bratoszewicach

3 października 2015 roku to data szczególna- w tym dniu nasza szkoła obchodziła 70- lecie swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą celebrowaną przez księdza proboszcza tutejszej parafii- kanonika Mateusza Ciepluchę i absolwenta technikum Melioracji Wodnych- księdza proboszcza parafii Nowe Chrusty- kanonika Eugeniusza Kacperskiego, który wygłosił homilię. Po nabożeństwie goście, absolwenci, nauczyciele, pracownicy i uczniowie skierowali swoje kroki w stronę budynku szkoły, w którym były kontynuowane obchody jubileuszu.

więcej

Co się dzieje popołudniu w szkole?

W ZS Nr 1 przy ulicy Targowej 21, popołudnia w szkole są gwarne i wesołe. Szczególnie 25.09.2015r było niesamowicie.

więcej

Dzień Seniora w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie

W dniu 10 października w Ośrodku Kultury i Rekreacji  w Strykowie odbył się Dzień Seniora. Na scenie wystąpił Chór Seniora Echo z bardzo pogodnym repertuarem. W imieniu Burmistrza wszystkim seniorom życzenia złożyła Pani Bożena Motylińska- Zastępca Burmistrza Strykowa. 

więcej

Obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Ubóstwem

W związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Dniem Walki z Ubóstwem, uczestnicy dobieszkowskiego Centrum w dniu 13 października b.r. podjęli dyskusję na temat biedy oraz idei przedsięwzięcia.

więcej

"Czerwony dzień" w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 2 października w naszej szkole zrobiło się …. czerwono. Wszystko to za sprawą  uczniów z Rady Samorządu Szkolnego, którzy ten dzień ogłosili  dniem w kolorze czerwonym. 

więcej

Wycieczka do Łowicza.

30 września uczniowie klas drugich i trzecich SP nr 1 w Strykowie byli na wycieczce w Łowiczu. Zwiedzali Muzeum w Łowiczu, Bazylikę Katedralną i Skansen w Maurzycach. Na koniec zostali gościnnie przyjęci w restauracji „STARA ŁAŹNIA” u p. Malinowskich.

więcej

Rajd pieczonego ziemniaka

Dnia 26 września grupa uczniów ZS nr 2 w Bratoszewicach wzięła udział w pieszym rajdzie pieczonego ziemniaka. O godzinie 8.45 udaliśmy się do miejsca rozpoczęcia rajdu- Gałówka. 

więcej

Radioamatorzy w Niesułkowie

W miniony piątek (25.09.2015) po raz kolejny gościliśmy radioamatorów z łódzkiego klubu łączności. Piątkowe spotkanie było doskonałą okazją do zawarcia nowych znajomości w całym kraju za pomocą radiostacji. Niestety łódzkie zakorkowane ulice sprawiły, że goście z Łodzi dojechali ze sporym opóźnieniem.

więcej

Rajd edukacyjny

27 września uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr.1 im Władysława Jagiełły w Strykowie z opiekunami panami Zbigniewem Jędrzejczakiem i Krzysztofem Wosikiem wzięli udział w corocznym rajdzie edukacyjnym "Szlakiem Walk Wrześniowych 28 pułku Strzelców Kaniowskich i Kresowej Brygady Kawalerii w Gminie Zgierz".

więcej

Powitanie jesieni

W dniu 23 września 2015 r. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie powitali jesień. Dzieci z klas IIa i IIb przygotowały dla swoich koleżanek i kolegów montaż poetycko- muzyczny. Oprócz wierszy i piosenek o tematyce jesiennej młodzi wykonawcy przedstawili wiele ciekawych informacji przyrodniczych.

więcej

Spotkanie -koncert Gabriela Fleszara

W dniu 25.09.2015  uczniowie od klasy VI do III gimnazjum oraz uczniowie I klas ZS Nr 1 w Bratoszewicach wzięli udział w programie profilaktycznym w formie koncertu muzycznego pt. „Wolności oddać nie umiem” wykonaniu Gabriela Fleszara.

więcej

Kamizelki odblaskowe dla pierwszaków

W dniu 23.09.2015 (środa) 17 uczniów klasy pierwszej ZS nr 2 w Bratoszewicach otrzymała kamizelki odblaskowe od policjantów ze strykowskiego komisariatu. Na spotkaniu panowie policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznej drodze do szkoły i ze szkoły, jak zachować się kiedy osoba dorosła będzie ich zaczepiała, jak na swej drodze spotkamy psa.

więcej

Wycieczka do zoo

W dniu 17 września klasa czwarta Szkoły Podstawowej w Koźlu postanowiła zbadać połączenie Łódzką Kolejką Aglomeracyjną ze Strykowa z Łodzią Kaliską. Wraz z wychowawczynią – Joanną Małęcką oraz mamami – Agnieszką Urbańską, Justyną Polasińską oraz Teresą Królikowską dzieci pojechały do łódzkiego Zoo. 

więcej

Sprzątania Świata w Koźlu

18 września, jak co roku, wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Koźlu brali udział w akcji Sprzątania Świata i niestety, jak zwykle okazało się, że śmieci w pobliżu naszej szkoły nie brakowało. Różnego rodzaju butelki, papierki i bliżej niezidentyfikowane śmieciuchy zapełniły worki dzieci. Uczniowie empirycznie doświadczyli, do czego prowadzi beztroska i niefrasobliwość ludzi. 

więcej

Sprzątanie świata w ZS nr 2 w Bratoszewicach

18 września był dniem sprzątania świata. W naszej szkole wszyscy uczniowie wraz opiekunami chętnie uczestniczyli w tej akcji. Każda klasa miała przyporządkowany „rewir”, za który odpowiadała i musiała rozliczyć się z ilości zebranych śmieci. 

więcej

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej.

W dniu 18 09. uczniowie klasy „0” wraz opiekunkami uczyły się udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej. Tygodniowym tematem było bezpieczeństwo wokół nas a na podsumowanie w piątek zorganizowano zajęcia praktyczne i ćwiczenia na fantomie.

więcej

Wycieczka uczniów ZS Nr 1 w Bratoszewicach

14 września 2015 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, której celem było zwiedzenie niezwykłego Muzeum Powstania Warszawskiego. Wyjazd ten był nagrodą dla uczniów klasy III Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach, którzy zwyciężyli w konkursie „Super klasy”, zorganizowanym w ubiegłym roku szkolnym. 

więcej

Próbny alarm przeciwpożarowy

W dniu 16.09.2015.w ZS Nr 2 w Bratoszewicach odbył się próbny alarm przeciwpożarowy. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie, administracja szkoły, panie woźne i kucharki.

więcej

Oddział przedszkolny w Koźlu otwarty.

Pierwszego września w Szkole Podstawowej im. gen. dyw. Tadeusza Kutrzeby w Koźlu odbyło się uroczyste otwarcie  oddziału przedszkolnego.  W uroczystości uczestniczyli : Radny Pan Marek Gierat  proboszcz  Dariusz Witerski, rodzice i dzieci.

więcej

76 Rocznic Bitwy nad Bzurą w Koźlu

W dniu 11 września uczniowie klas IV-VI wraz z nauczycielami i dyrektorem Szkoły Podstawowej w Koźlu uczestniczyli w corocznych obchodach upamiętniających walki nad Bzurą podczas kampanii 1939 roku odbywające się na Cmentarzu Żołnierskim w Koźlu.

więcej

Spotkanie uczniów Liceum Służb Mundurowych z Policją

W dniu 8 września 2015 roku uczniowie klasy I Liceum Służb Mundurowych Zespołu Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach spotkali się z mł. insp. panem Andrzejem Wolakiem- Komendantem Powiatowym Policji w Zgierzu oraz nadkom. Panią Lilianą Garczyńską- Rzecznikiem Komendy Powiatowej w Zgierzu.

więcej

Narodowe Czytanie

Biblioteka w Strykowie po raz trzeci włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania  zainicjowaną w 2012 roku przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. W tym roku honorowy patronat nad akcją przejęła para prezydencka, Prezydent RP Andrzej Duda wraz z małżonką.

więcej

Bezpieczna wyprawka

Na pierwszej lekcji wychowania komunikacyjnego uczniowie klasy IV SP ZS Nr 2 w Bratoszewicach zostali wyposażeni w kamizelki odblaskowe, opaski odblaskowe, kodeksy młodego rowerzysty, oraz książeczki z informacjami o bezpiecznym podróżowaniu do szkoły i ze szkoły.

więcej

Z wizytą na cmentarzu

Tradycją już jest w ZS nr 2 w Bratoszewicach, że na pierwszych lekcjach września uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej i gimnazjum wraz wychowawcami wybierają się na pobliski cmentarz w celu złożenia wiązanek kwiatów i zapalenia zniczy na grobach nieznanego żołnierza. Tak też uczyniliśmy i w tym roku. Na zdjęciach klasa I, V i VI.

więcej

Integracja pierwszaków

Pierwszaczki z ZS nr 2 w Bratoszewicach poznają się lepiej  przez wspólne zabawy z nauczycielkami poprzez zabawy integracyjne w klasie czy korzystanie jeszcze z pięknej pogody na szkolnym placu zabaw. Dzięki tym zabawą będą wiedzieli, że nie tylko nauka czeka na nich w szkole, ale i znajdą w niej czas na zabawę.

więcej

Inauguracja roku szkolnego w ZS nr 1 w Bratoszewicach

Dnia 1 września 2015 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach, tak jak we wszystkich polskich szkołach, rozdźwięczał się pierwszy dzwonek, rozpoczynający nowy rok szkolny 2015/2016. Zgodnie z tradycją uroczystość inauguracyjną otworzyła pani dyrektor Magdalena Mackiewicz

więcej

Pożegnanie wakacji w DK Niesułków

Cóż, czas biegnie nieubłaganie, dwa miesiące wakacji minęły błyskawicznie i pora wracać do szkoły. Jak co roku na zakończenie wakacji przegotowaliśmy dla naszych milusińskich moc atrakcji.

więcej

Warsztaty kulinane

Prawdziwą kulinarną ucztę przygotowali dziś uczestnicy wakacyjnych warsztatów kulinarnych. Pod czujnym okiem prowadzącej najpierw z owoców przygotowali dwa rodzaje koktajli. 

więcej

Akcja Lato z OHP w CKiW Dobieszków

W ramach „Akcji Lato z OHP” Świetlica Środowiskowa działająca przy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie zorganizowała dwutygodniowe półkolonie, mające na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży podczas wakacji.

więcej

Zakończenie roku szkolnego w ZS nr 1 w Bratoszewicach

Mszą Świętą w Kościele p.w. Św. Augustyna w Bratoszewicach a następnie uroczystością na sali gimnastycznej młodzież i nauczyciele szkoły zakończyli rok szkolny 2014/2015. Swoją obecnością zaszczycił społeczność szkolną Burmistrz Strykowa Pan Andrzej Jankowski. 

więcej

Zakończenie projektu „Pomysł na siebie”

W dniu 30 czerwca 2015 r. odbyły się ostatnie zajęcia przewidziane w ramach ścieżki wsparcia dla uczestników projektu Pomysł na siebie realizowanego w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie. Projekt zrealizowany został w ramach nowatorskiego programu Gwarancje dla młodzieży, który jest obecnie sztandarowym przedsięwzięciem Ochotniczych Hufców Pracy w całym kraju.

więcej

Wakacje oficjalnie powitane

W ostatni dzień czerwca dzieci „oficjalnie” powitały wakacje. Jak co roku przygotowaliśmy dla nich moc atrakcji. Były gry, zabawy i konkursy. Z pewnością dwie godziny Spędzone w DK w Niesułkowie  były bardzo aktywne.

więcej

Konkurs KRUS

W dniu 24.06.2015 roku odbył się finał konkursu organizowanego przez KRUS pod tytułem „Zagrożenia dla zdrowia i życia występujące w indywidualnym gospodarstwie rolnym podczas obsługi zwierząt gospodarskich oraz sposoby ich eliminowania."

więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZS nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 25 czerwca 2015 o godzinie 15.00 nadszedł ten utęskniony, wyczekany dzień zakończenia roku szkolnego dla III klas gimnazjalnych. Były łzy szczęścia i smutku, uściski ostatnie chwile bycia razem w murach szkoły do której uczęszczali 10 lat, niektórzy 3 lata.

więcej

Spotkanie z policjantem

W dniu 25 czerwca 2015 roku w ZS Nr 2 zostały zorganizowane 2 spotkania z policjantem dla oddziałów przedszkolnych i klas I-VI oraz dla klas gimnazjalnych. Spotkanie prowadził sierżant sztabowy Dawid Błażejewski z Komisariatu Policji w Strykowie.

więcej

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015 w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 26 czerwca w szkole w Dobrej odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego 2014/2015. Pani Dyrektor Małgorzata Wielgus podziękowała wszystkim uczniom i nauczycielom za sumienną,  całoroczną pracę.

więcej

Sobótki w Niesułkowie

Po raz pierwszy w DK Niesułków odbyła się uroczystość z okazji sobótek. Wszystko to za sprawą działającego od niedawna klubu seniora.

więcej

Na ludowo w mieście róż

Po raz kolejny Zespół Lipkowianka wraz z Kapelą uczestniczył w Pikniku "Na ludowo w mieście róż" organizowanym przez Zespół Pieśni tańca Ziemi Kutnowskiej. Razem z zespołem do Kutna wybrała się silna ekipa KGW z Ciołka, która jak co roku wzięła udział w konkursie na potrawę regionalną.

więcej

Dyskusyjny Klub Książki

DKK działa w niesułkowskiej bibliotece trzeci rok. Należą do niego uczniowie klas IV - VI SP w Niesułkowie. Opiekunkami są Panie : Anna Lipińska - nauczycielka j. polskiego i Renata Szydlik - bibliotekarka. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu dyskutując o wcześniej wybranych przez nich i przeczytanych książkach.

więcej

ZS nr 1 z Bratoszewic na Targach Rolnych

W dniach 20-21 czerwca 2015r odbyły się w Bratoszewicach Targi Rolne. Uczniowie klas żywieniowych Zespołu Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach mieli okazję zaprezentować swój kierunek kształcenia oraz umiejętności.

więcej

Bieg po zdrowie

Dnia 19.czerwca 2015 r. odbyła się w naszej szkole druga odsłona cyklicznej imprezy ”Bieg po zdrowie”. Głównym celem było promowanie zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku.

więcej

Akcja Lato w OHP

W ramach „Akcji Lato z OHP” Świetlica Środowiskowa działająca przy Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie planuje zorganizować dwutygodniowe półkolonie, mające na celu zagospodarowanie czasu wolnego dzieciom i młodzieży podczas wakacji.

więcej

Zielona Szkoła ZS Nr 2 Bratoszewice

Wczesnym rankiem tuż po godzinie 7 grupa 23 uczniów klas IV-VI wraz opiekunami wyruszyła w drogę na swoją długo oczekiwaną Zieloną Szkołę. Pierwszym miastem, które zwiedzaliśmy był Toruń. Uliczkami starego miasta spacerowaliśmy i podziwialiśmy Dom Kopernika, Krzywą Wieżę, Pomnik Mikołaja Kopernika i „żabią fontannę”. Mieliśmy 15 minut na kupienie pamiątek.

więcej

„Idzie nowe!”

W drugiej połowie maja 2015 uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Strykowie odwiedzili Poznań i Berlin. W pierwszym dniu wycieczki mieliśmy okazję poznać główne atrakcje grodu Lecha: Katedrę, gdzie prawdopodobnie Mieszko I przyjął chrzest oraz pięknie odnowiony Rynek Starego Miasta. Punktualnie o godz. 12.00 podziwialiśmy jeden z symboli miasta - poznańskie Koziołki.

więcej

Projekt M.A.D.E. na finiszu

Pora podsumowań- czyli wielostronny projekt M.A.D.E. na finiszu. W latach 2013-2015 Zespół Szkół nr 1 w Strykowie realizuje dwuletni projekt programu Comenius w międzynarodowym towarzystwie z Francją, Grecją, Hiszpanią, Rumunią i Włochami.

więcej

Przegląd Amatorskiej Twórczości Seniora

W tym roku Przegląd Amatorskiej Twórczości Seniora zmienił się w Konkurs. Ta zmiana w żaden sposób "nie przeszkodziła" naszym reprezentantom w odniesieni sukcesu, do czego zresztą już nas przyzwyczaili.

więcej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej zwiedzają Polskę.

W dniach 10.06 - 12.06.2015r. uczniowie klasy II, IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej w Dobrej pojechali na trzydniową wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej. Program wyjazdu był bardzo napięty. 

więcej

Moja pierwsza wizyta w kinie

W dniu 10. 06. 2015r uczniowie klasy 0 SP z Koźla byli w kinie SILVER SCREEN w Łodzi. Uczestniczyli w pokazie pt. „Moja pierwsza wizyta w kinie”. 

więcej

Lubelszczyzna w legendach

Julia Zasada uczennica klasy V SP Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie, autorka legendy „O krasnym zameczku” otrzymała wyróżnienie w I Ogólnopolskim Konkursie Literackim „Lubelszczyzna w legendach”, przeznaczonym dla uczniów klas IV –VI szkół podstawowych z całej Polski.

więcej

Wierszyki Łamiące Języki

W dniach 19-21.05.2015r. na terenie trzech szkół z gminy Stryków odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego WIERSZYKI ŁAMIĄCE JĘZYKI, dedykowanego dla uczniów klas I-III, którzy uczestniczyli w zajęciach logopedycznych w roku szkolnym 2014/2015.

więcej

Żywa lekcja historii

W dniu 08.06.2015 o godzinie 9:00 w ZS nr 2 w Bratoszewicach odbyła się żywa lekcja historii. W lekcji brały udział dzieci z przedszkola i kl. 0, kl. I-III i kl. IV-VI. Lekcja była o szlachcie i rycerzach.

więcej

Czy łatwo zdobyć kartę rowerową ???

Zapytaliśmy uczniów klasy IV ZSNr2 w Bratoszewicach. Przez cały rok szkolny uczyliśmy się przepisów ruchu drogowego i znaków drogowych. Częste kartkówki i sprawdziany dały nam możliwość utrwalać zdobytą wiedzę na lekcjach.

więcej

Stop pijanym kierowcom

Piknik, Festyny i Dni miejscowości to wspaniała okazja do propagowania swojej działalności w środowisku lokalnym, którą też czyni Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie.

więcej

Dzień Dziecka w Koźlu

Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy pod hasłem „Dzień bez przemocy”. Ponieważ w tym dniu, tradycyjnie, składamy także hołd naszemu patronowi, rozpoczęliśmy go od wizyty na cmentarzu żołnierskim – złożenia kwiatów, zapalenia zniczy i wysłuchania opowieści o życiu Tadeusza Kutrzeby.

więcej

Dni Bratoszewic

Dzień 30 maja 2015 roku był nietypowym dniem dla wszystkich Bratoszewiczan- to właśnie tego dnia mieszkańcy już po raz jedenasty spotkali się na festynie rodzinnym. Hasłem tegorocznych obchodów były słowa piosenki Maryli Rodowicz- „Wsiąść do pociągu”.

więcej

Dzień Dziecka w ZS nr 2 w Bratoszewicach

Większość uważa się za osoby dorosłe, jednak każdy z nas chciałby wrócić się do lat beztroski, zadowolenia z małych rzeczy, ciągłego uśmiechu na twarzy- do dzieciństwa.

 

więcej

Wieczorek poetycki w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 25 maja w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się wieczorek poetycki pt. ,, Jacy jesteśmy? ” przygotowany przez małych aktorów z kółka teatralnego.

więcej

Spotkanie z panem porucznikiem

25.05.2015r roku w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyło się spotkanie z panem porucznikiem Adamem Kaźmierczakiem, pracownikiem służby więziennej oraz Sądu Rejonowego Łódź Śródmieście.

więcej

I Międzypowiatowy Konkurs Fotograficzny

27 maja 2015 roku w WODN w Zgierzu dokonano rozstrzygnięcia konkursu fotograficznego „MAGIA DZIKICH ZWIERZĄT –PORTRETY”, w którym naszą gminę reprezentowało dwoje uczniów klasy VI ze  Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie. Na konkurs wpłynęło 90 prac z 9 szkół.

więcej

Popołudnie w bibliotece

ZS Nr 1 ze Strykowa  wziął udział w sobotniej ,,Nocy Bibliotek” już w piątkowe popołudnie. Z inicjatywy naszych bibliotekarzy p. Małgorzaty Wróbel i p. Marcina Augustyniaka uczniowie zostali zaproszeni na ,,Ciekawe popołudnie w bibliotece szkolnej”.

więcej

Dzień Mamy i Taty w Szkole Podstawowej w Koźlu

26 maja w szkole w Koźlu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Na imprezę zostali zaproszeni rodzice uczniów kl.0-III, dla których dzieci wraz z wychowawcami przygotowali bogaty program artystyczny.

więcej

XIV Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 27 .05. 2015 r. W ZS Nr 2 w Bratoszewicach odbył się już XIV Gminny Konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej. W konkursie brały  udział  cztery szkoły podstawowe w składzie po trzy osoby ze szkoły.

więcej

"Serduszko dla MAMY"

W dniu 26 maja w Dzień Matki nauczycielka plastyki i wychowawca klasy II SP w Bratoszewicach zorganizowały warsztaty plastyczne pt  ,, Serduszko dla MAMY’’.

więcej

,,Stop pianym kierowcom’’

W dniu 29 maja 2015 roku  w Urzędzie Miejskim w Strykowie został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki ,,Stop pianym kierowcom’’ Na konkurs wpłynęło ponad 80 prac.

więcej

Ciężka praca się opłaca!

Cóż można powiedzieć: uff! I to nie dlatego, że na dworze zrobiło się gorąco, ale dlatego, że dziś Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wyniki sprawdzianu szóstoklasisty.

więcej

Agatki na "Ozodance"

W dniu 30 maja br. Zespól Agat uczestniczył w konkursie tanecznym w Ozorkowie. Agatki brały udział w trzech kategoriach wiekowych. Najmłodsze z układem "Kołysanka" i "Pingwiny wywalczyły sobie Wyróżnienie.

więcej

Młodzieżowe SpotkaniaTaneczne w Łasku - medale dla Agat-u

W minioną sobotę, 23 maja br. Zespół Taneczny Agat brał udział w XXXII Młodzieżowych Spotkaniach Tanecznych im. Józefa Ryszarda Sarosieka w Łasku. Ku naszej ogromnej radości Zespół zdobył kilka znaczących nagród chociaż konkurencja była duża.

więcej

„Wiosenne spotkanie” klasy IV, V, VI.

Maj to piękny miesiąc, mimo że w tym roku dość chłodny. Nie patrząc na pogodę  członkowie Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 2  zorganizowali spotkanie, które miało na celu wspólne spędzenie czasu.

więcej

Głosujcie codziennie na Zespół Szkół nr 2 w Bratoszewicach w konkursie "Kubusia"!

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 2 w Bratoszewicach biorą udział w konkursie "Po Pierwsze WF". Jeśli nie jest to dla Ciebie duży problem, możesz nam pomóc. Wystarczy wejść na stronę

więcej

Wyjazd MDP przy ZSNr2 w Bratoszewicach do Kina

OSP Bratoszewice w ramach uczestnictwa w zawodach sportowo-pożarniczych, zaraz po zajęciach szkolnych zorganizowało wyjazd Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej do kina w Łodzi.

więcej

„Idzie nowe!”

5 maja 2015 roku w szkole Staatliches Berufliches Schulzentrum Pfaffenhofen  Scheyern w Niemczech miała miejsce wizyta przedstawicieli Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie i działającego przy szkole Stowarzyszenia „Sukces -Młodzież -Stryków”. 

więcej

PERŁY MAŁOPOLSKI

W dniach od 4 do 6 maja uczniowie klas od II do VI Szkoły Podstawowej w Niesułkowie zwiedzali najpiękniejsze zakątki Małopolski: Kraków, Zakopane i Wieliczkę.

więcej

Świerszczykowe Wierszyki

W dniu 19.05.2015r w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbyła się 44 edycja eliminacji miejsko - gminnych Konkursu Recytatorskiego "Świerszczykowe Wierszyki" o tematyce przyrodniczej w ramach projektu "Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką - Świerszczykowe Wierszyki".

więcej

Biblioteczna Familiada

14.05 odbyła się Biblioteczna Familiada, której tematem były bajki H. CH. Andersena, J. i W. Grimm i CH. Perraulta. Konkurs organizowany w ramach Tygodnia Bibliotek, formułą przypominał popularny teleturniej TVP2.

więcej

IV Majowe Dyktando Gminy Stryków

W dniu 15.05 odbyło się IV Majowe Dyktando Gminy Stryków. Konkurs adresowany zarówno do instytucji jak i dla ochotników indywidualnych. Z zasadami ortografii i interpunkcji zmagało się 5 drużyn

więcej

Koncert Wiosenny

W dniu 17 maja br. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbył się "Koncert Wiosenny" Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków pod dyr. Zbigniewa Młynarskiego. Zgromadzona tego popołudnia publiczność mogła usłyszeć takie standardy jak Sway, I can't stop loving you.

więcej

Wycieczka uczniów SP Nr 1 w Strykowie w Góry Świętokrzyskie.

12.05.2015 r. uczniowie z klas V-VI Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie pod opieką nauczycieli udali się na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie.

więcej

Szkolne zawody piłki nożnej w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniach 23 i 24 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyły się zawody piłki nożnej w kategorii chłopców i dziewcząt.

więcej

Uroczysty apel

30 kwietnia w Szkole Podstawowej w Koźlu odbył się uroczysty apel z okazji 224 rocznicy Konstytucji 3 Maja.

więcej

V Rajd „Rowerem, z kijkami i pieszo Wniesienia Łódzkie cieszą”.

W ramach zawartego porozumienia i wieloletniej współpracy z Parkiem Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich, 9 maja 2015r. młodzież z Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie wybrała się na pieszą wędrówkę po Lesie Łagiewnickim, aby uczestniczyć  w V Rajdzie „Rowerem, z kijkami i pieszo Wniesienia Łódzkie cieszą”.

więcej

Maria Czubaszek w Strykowie

7.05 (czwartek) o godz. 17:00 Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie gościła w swoich progach Marię Czubaszek. Satyryczkę, dziennikarkę, autorkę książek. Spotkanie okraszone wielką dawką humoru, cieszyło się dużym zainteresowaniem i frekwencją.

więcej

Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej do Warszawy ,,Szlakiem warszawskich legend”

W dniu 7 maja uczniowie z klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Dobrej  pod opieką nauczycieli i wychowawców udali się na wycieczkę do Warszawy pod hasłem ,,Szlakiem warszawskich legend”.

więcej

Gdzie antyk współgra ze współczesnością, a oliwki i soczyste pomarańcze rosną na każdym kroku ......

Ostatnia już, szósta wizyta w ramach międzynarodowej współpracy Zespołu Szkół nr1 w Strykowie z Francją, Hiszpanią, Rumunią, Włochami i Grecją została zakończona. Tym razem wszystkie partnerskie szkoły muzyczno-tanecznego projektu „Music Advantages in the Diversity of Europe” (M.A.D.E.) gościły w Szkole Muzycznej w Sparcie, stolicy prefektury Lakonia w południowej części półwyspu Peloponez w Grecji

więcej

Majowe spotkanie patriotyczne

Klub seniora działający przy Domu Kultury w Niesułkowie Kolonii zorganizował spotkanie patriotyczne związane ze Świętem Konstytucji. Spotkanie to odbyło się  we wtorek 5 maja.

więcej

Kurs komputerowy dla seniorów - DK Niesułków

Dobiega końca szkolenie komputerowe pierwszej grupy seniorów. Cytując klasyka można napisać, że z pewną doza nieśmiałości rozpoczynali swoją przygodę z komputerem uczestnicy kursu. Przez kilkanaście spotkań nauczyli się posługiwania plikami tekstowymi oraz poruszania w świecie internetu. Napisanie ogłoszenia czy pisma urzędowego dziś nie jest już problemem, podobnie jak znalezienie potrzebnych informacji czy przesłanie zdjęć z własnej skrzynki pocztowej. To co początkowo było dla kursantów powodem do stresu dziś jest miłą rozrywką. Kurs potrwa orientacyjnie do końca maja. ze względu na spore zainteresowanie kursanci zostali podzieleni na kilkuosobowe grupy. Udział w zajęciach jest oczywiście bezpłatny.

Gminny konkurs recytatorski w Koźlu

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich, odbył się konkurs recytatorski w Szkole Podstawowej w Koźlu. Wzięły w nim udział trzyosobowe zespoły ze wszystkich szkół z terenu gminy Stryków.

więcej

Pamiętając o naszej historii.

Pod takim hasłem zostały uczczone pierwsze dni maja 1 i  3. Uczniowie klas III SP, IIa  i IIIab Gimnazjum ZS nr 2 w Bratoszewicach wraz opiekunkami Panią Danusią Dyjas i Panią Anią Zielkowską –Danisz przygotowały montaż poetycko –muzyczny, który w dniu 5.05. na trzeciej lekcji mogła wysłuchać cała społeczność szkoły.

więcej

Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

W dniu 4.05 o godz. 9:00 Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie gościła Arkadiusza Niemirskiego - autora książek dla młodzieży i dorosłych. Pisarz "specjalizuje" się  w opowiadaniach kryminalnych i powieściach detektywistycznych.

więcej

DZIEŃ ZIEMI

Z okazji Dnia Ziemi w Szkole Podstawowej w Koźlu odbył się apel, w czasie  którego został zaprezentowany happening o Ziemi w wykonaniu uczniów kl.II oraz bajka ekologiczna w wykonaniu uczniów z kl. I.

więcej

Witaj majowa jutrzenko

Dnia 30 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbyła się uroczystość związana ze Świętem Konstytucji. Akademia wzbogacona elementami prezentacji multimedialnej przybliżyła uczniom okoliczności uchwalenia Ustawy Rządowej z dnia 3 maja 1791r.

więcej

WIWAT KONSTYTUCJA.

Dzień 30.04.2015r. w ZS Nr 1 w Strykowie tonął w kolorze: białym, czerwonym, granatowym. W niezwykle podniosłych nastrojach uczniowie oraz pracownicy szkoły uczestniczyli w apelu z okazji Święta Uchwalenia Konstytucji  3 Maja. A był to apel niezwykły…

więcej

Kacper Olszewski - wygrywa

Uczeń Gimnazjum Nr 1 w Strykowie – Kacper Olszewski to ambity i szczególnie utalentowany młody człowiek. W ciągu ostatnich miesięcy wziął udział i odniósł sukces w dwóch konkursach humanistycznych.

więcej

Dzień Ziemi

23 kwietnia 2015 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbył się apel z okazji obchodów Dnia Ziemi. Tego dnia nauczycielka przyrody pani Krystyna Jesionowska wręczyła nagrody książkowe uczniom, którzy wzięli udział w konkursach ogłoszonych przez Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody. 

więcej

Przedszkolaki na III Festiwalu Piosenki Ekologicznej w Głownie

23 kwietnia grupa Tropicieli z Przedszkola Samorządowego w Strykowie wzięła udział III Festiwal piosenki ekologicznej "Rozśpiewane ekodzieciaki". Konkurs zorganizowany był przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie.

więcej

Pola nadziei

W dniu 25 kwietnia 2015 r.  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława  Jagiełły w Strykowie wzięli, jak co roku udział, w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Hospicjum Jana Pawła II w Zgierzu.

więcej

Wycieczka do Kłodawy

W dniu 23.04.2015 uczniowie klasy IV- VI ZS nr 2 w Bratoszewicach wraz 3 opiekunkami wybrali się na wycieczkę do Kłodawy, aby poznać tajniki powstania i funkcjonowania czynnej jeszcze Kopalni soli. Wyjechaliśmy o godzinie 8 a na miejscu byliśmy już o 9.30.

więcej

Wola Błędowa -Rajd Pieszy

W dniu 22.04.2015 (środa) grupa 33 uczniów klas IV- VI ZS nr 2 w Bratoszewicach wraz 4 opiekunami wybrała się na pieszą wycieczkę do lasu na Wolę Błędową w sumie przeszliśmy 12km. Przewodnikiem naszej grupy była Bernadetta Jaworska od stycznia stażystka w Leśnictwie Wola Błędowa.

więcej

„Czytam więcej i chętniej ” zakończenie innowacji pedagogicznej w Szkole Podstawowej w Dobrej

W tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Dobrej w klasach trzecich prowadzona była innowacja pedagogiczna pt.: „Czytam więcej i chętniej”. Jej celem było rozwijanie czytelnictwa oraz podniesienie poziomu umiejętności czytania uczniów.

więcej

Lekcja otwarta z zajęć technicznych w WODN w Zgierzu.

22 kwietnia 2015r w WODN w Zgierzu odbyła się lekcja otwarta z zajęć technicznych. W zajęciach uczestniczyło 10 uczniów klasy VI ze Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Wł. Jagiełły w Strykowie. Opiekunem grupy była pani Mirosława Szostak. Zajęcia dotyczyły zadań wytwórczych z wykorzystaniem tektury.

więcej

Sprawdzian kończący naukę

Grupa 32 uczniów gimnazjum z Bratoszewic w dniach 21,22,23.04. 2015 r. wzmagała się  podczas sprawdzianu  kończącego naukę w gimnazjum. Gratulujemy im połamania długopisów i uzyskania jak największej liczby punktów w tym ostatnim bardzo ważnym sprawdzianie wiedzy ogólnej ze szkoły podstawowej i gimnazjalnej.

więcej

Sukcesy naszych nauczycieli.

W minioną niedzielę  (19 kwietnia 2015)w Toruniu odbyła się impreza biegowa Run Toruń pod hasłem „ Zwiedzaj ze zdrowiem”.

więcej

Erasmus in Schools w Dobrej

Ten dzień zapamiętamy na długo. 15 kwietnia uczniowie klasy szóstej uczestniczyli w warsztatach językowo-kulturowych ze studentami programu Erasmus prowadzonych pod kierunkiem nauczyciela języka angielskiego - Pauliny Maślakiewicz.

więcej

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dnia 16 kwietnia 2015r. w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie rozstrzygnięty został V Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych dla uczniów klas IV-VI.

więcej

Sukces uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej w konkursie „Bezpieczeństwo i Rozwaga – tego od Ciebie każdy wymaga”

Uczniowie klas I –III Szkoły Podstawowej w Dobrej wzięli udział w konkursie plastycznym organizowanym  przez Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi, Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oraz Kuratorium  Oświaty w Łodzi.

więcej

Sukcesy AGATEK w Lęborku

W dniach 16-18 kwietnia Zespół Agat uczestniczył w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Lęborku. Dziewczyny zaprezentowały się w kategorii tanecznej: miniatura i inscenizacja oraz inne formy tańca, występach solowych i duetach.

więcej

Młodzi Strażacy z Bratoszewic -pierwsze szkolenia.

Dnia 13 kwietnia 2015 roku Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza na czele z p. Łukaszem Kaźmierczakiem ruszyła do remizy w Bratoszewicach aby zapoznać się ze sprzętem strażackim. 

 

więcej

Konkurs religijno - plastyczny

13 kwietnia bieżącego roku uczennica ZS nr 2 z Bratoszewic, Natalka Horodecka z klasy II, uczestniczyła w Szkole Podstawowej nr 184 w Łodzi w uroczystym rozdaniu nagród za zajęcie III miejsca w konkursie plastycznym „ Święty Jan Paweł II – Człowiek Bożego Miłosierdzia’’.  

więcej

7 miejsce Krzysztofa Pelskiego w Wojewódzkim Konkursie ,,Młodzież zapobiega pożarom’’

W dniu 14.04.2015 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brzezinach odbył się finał wojewódzki konkursu ,"Młodzież zapobiega pożarom" Reprezentant ZS nr 2 z Bratoszewic zdobył 7 miejsce. Rozwiązując test składający się z 35 pytań i zdobywając 23 punkty.

więcej

I miejsce dla Miłosza Kalinowskiego w wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Krajach Frankofońskich.

W dniu 16 marca 2015 uczniowie gimnazjum ZS nr 2 w Bratoszewicach wyjechali do XIII LO w Łodzi na Konkurs Wiedzy o Krajach Francuskojęzycznych. Konkurs miał zasięg wojewódzki, a jego organizatorem było  XIII Liceum Ogólnokształcące im. Marii Piotrowiczowej w Łodzi we współpracy z Przedstawicielstwem Walonia-Bruksela w Warszawie.

więcej

Sukcesy plastyków z Bratoszewic

W konkursie gminnym Świąteczna Wycinanka zwyciężyła praca plastyczna  wykonana przez Natalię Rutę z klasy IV ZSNr2 Bratoszewice.

więcej

Tradycje Świąt Wielkanocnych

W dniu 9 kwietnia w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się II Gminny Konkurs ,,Tradycje Świąt Wielkanocnych”. Do udziału w konkursowych zmaganiach zaproszenie gospodarzy przyjęły trzyosobowe drużyny reprezentujące Szkoły Podstawowe w Niesułkowie, w Koźlu oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Strykowie.

więcej

Akademia ECOrning

9 kwietnia w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbyły się po raz kolejny zajęcia promujące pozytywne zachowania ekologiczne z cyklu „Akademia ECOrning”. Warsztaty poprowadzili specjaliści firmy Corning Optical Communications, która rozpoczęła w tym roku szkolnym współpracę z placówkami wchodzącymi  w skład zespołu - Szkołą Podstawową Nr 2 i Gimnazjum Nr 1.

więcej

Spotkanie z pszczelarzem

25 marca 2015 r. właśnie słowami Karola Darwina, rozpoczęło się spotkanie uczniów SP w Niesułkowie  z pszczelarzem p. Dariuszem Serafińskim, które jest jednym z działań szkoły wynikającym z kontynuacji udziału w programie  " Z Kujawskim Pomagamy Pszczołom". 

więcej

W dziką stronę

"W dziką stronę" - taką nazwę nosi nowy projekt edukacji ekologicznej, do którego w tym roku przystąpili uczniowie klasy I (pod opieką p. Małgorzaty Prusinowskiej) oraz klasy V (pod opieką p. Edyty Leszczyńskiej) Szkoły Podstawowej w Niesułkowie.

więcej

Światowy Dzień Zdrowia w dobieszkowskim Centrum

Tematem przewodnim Światowego Dnia Zdrowia jest bezpieczeństwo żywności, które jest bardzo ważne dla wszystkich ludzi zamieszkujących naszą planetę oraz potrzeba poprawy systemów bezpieczeństwa żywności „od pola do talerza”.

więcej

Równi na rynku pracy

Zdecydowana większość projektu Równi na rynku pracy współfinansowanego w ramach Inicjatywy na rzecz wspierania zatrudnienia ludzi młodych, jest już za nami. Zakończone zostały kursy komputerowe, językowe, zawodowe wsparcie doradcze i psychologiczne. W chwili obecnej dobiega końca kurs prawa jazdy kategorii B. 

więcej

Dni otwarte w ZS nr 1 w Bratoszewicach

Dnia 26 marca 2015 roku odbył się w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach Dzień Otwartych Drzwi. Bogaty program obchodów tegorocznej uroczystości, organizowanej pod hasłem "Najważniejszy jest człowiek" obejmował przede wszystkim spotkania z przedstawicielami Państwowej Straży Pożarnej z Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej ze Strykowa.

więcej

Szkolny Master Szef

W Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbywała się II edycja konkursu uczniowskiego pod hasłem „Szkolny Master Szef”. Konkurs rozpoczął się w październiku 2014r i trwał do marca 2015r. Inspiracją był konkurs telewizyjny, a właściwie to sami uczniowie klas gastronomicznych, którzy bacznie śledzili kulinarne show i dyskutowali o nim na lekcjach zawodu. 

więcej

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Konsumenckiej

W jakim terminie trzeba złożyć reklamację? Czy rzecznik konsumentów jest oskarżycielem publicznym w sprawach o wykroczenie na szkodę konsumentów? Takim pytaniom musieli stawić czoła uczniowie uczestniczący w Konkursie Wiedzy Konsumenckiej, który zgodnie z tradycją odbył się 15 marca w Światowy Dzień Konsumenta.

więcej

Tomcio Brygadzista spotkał się z dziećmi z Dobrej

Tomcio Brygadzista, Zebra Drogowa, Kot – to od nich 31 marca 2015 r. dzieci ze Szkoły Podstawowej im. 24 Lutego 1863 Roku w Dobrej dowiedziały się, jak bezpiecznie przejść przez ulicę, dlaczego warto nosić odblaski i z jakimi zagrożeniami wiąże się wejście na plac budowy. Organizatorem akcji edukacyjnej promującej umiejętność bezpiecznego poruszania się po drodze, zwłaszcza w pobliżu budowy, jest firma Skanska. To już siódma edycja kampanii edukacyjnej.

więcej

"Koncert Wielkanocny" za nami

Kolejny "Koncert Wielkanocny" za nami. W tym roku koncert choć w wykonaniu Orkiestry Dętej Starokatolickiego Kościoła Mariawitów oraz dodatkowo jej dwóch członków miał trochę mniej nabożny charakter niż poprzednie koncerty wielkanocne. Nie zabrakło oczywiście utworów związanych ze świętami, dominował jednak bardziej wiosenny klimat.

więcej

AKADEMIA CZYSTYCH RĄK

Uczniowie klasy IB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie wraz z wychowawczynią Patrycją Buczyńską-Wiśnik wzięli  udział w programie „Akademia Czystych Rąk”, którego celem  było przekazanie dzieciom podstawowej wiedzy z zakresu higieny i profilaktyki zdrowia.

więcej

Spotkanie przy stole wielkanocnym

Spotkanie przy stole wielkanocnym pozwala pielęgnować świąteczne tradycje i przekazywać je z pokolenia na pokolenie i w przedszkolu przy ZS nr 2 w Bratoszewicach rodzinnie i z tradycjami spędzamy święta. Dnia 31 marca 2015 r. odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne.

więcej

Wyniki konkursu Wielkanocna wycinanka

W dniu 25.03.2015 roku w godzinach południowych, w Domu Kultury w Strykowie odbyło się posiedzenie jury powołanego do oceny prac z konkursu plastycznego pt. „Wielkanocna wycinanka” ogłoszonego dla szkół z terenu miasta-gminy Stryków.Impreza połączona była z występem teatralnym pt. „Nygusek”.

więcej

Wyniki konkursu plastycznego pt. „Wielkanocne Anioły”

Dnia 25 marca 2015 roku jury konkursu oceniło prace, które napłynęły do wyznaczonego terminu 23 marca 2015 r. według ustalonych kryteriów. Do wyznaczonego terminu napłynęło  7  prac  z następujących Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych organizacji: KGW  Tymianka, KGW Osse, KGW Ciołek, KGW Bratoszewice, KGW Nowostawy G., KGW Warszewice/Cesarka,  Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie

więcej

Z wizytą na Uniwersytecie Łódzkim

26 marca 2015 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Dobrej zostali zaproszeni na Uniwersytet Łódzki na Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanych dwóch wykładach:

więcej

Wspólnie też możemy się uczyć -uczeń i nauczyciel

W dniu 25.03.2015 w MOK – w Głownie odbyły się warsztaty plastyczne. Tym razem uczestniczyłyśmy w robieniu filcowego jaja. Zajęcia prowadził znany nam już  plastyk pan Szymon Adamczewski.

więcej

II a czyta dzieciom

23 marca w poniedziałek dziewczęta z II a gimnazjum ZS Nr 2 z Bratoszewic pod opieką pani Moniki Kalinowskiej w ramach projektu edukacyjnego "II a czyta dzieciom" wybrały się do Głowna  i odwiedziły Szkołę Podstawową nr 3.

więcej

Deutsch - Wagen - Tour

Dnia 25.03.2015r. uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Dobrej uczestniczyli w nietypowych warsztatach języka niemieckiego, które przeprowadziła p. Justyna Wichłacz. Zajęcia realizowane były w ramach ogólnopolskiego projektu wspierania nauki języka niemieckiego „Deutsch – Wagen – Tour”.

więcej

Wielkanocne warsztaty plastyczne w Niesułkowie

Jak co roku z okazji Świąt Wielkanocnych nasz dom kultury organizuje warsztaty plastyczne. W tym roku zostały one skierowane przed wszystkim do członkiń nowo powstałego klubu seniora. W środowe przedpołudnie pojawiło się tylko 7 osób chętnych do wzięcia udziału w zajęciach. 

więcej

Sukces w języku niemieckim to "Erfolg"

Udało się go osiągnąć uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 ze Strykowa, Anna Zaczyńska z klasy V i Wojciech Piechurski z klasy VI zdobyli I miejsce w IV Gminnym Konkursie Języka Niemieckiego dla klas V - VI "Rund um die Schule" zorganizowanym przez szkołę Podstawową nr 1 w Strykowie.

więcej

U podnóży Wezuwiusza...

Piąte spotkanie w ramach międzynarodowego projektu M.A.D.E. realizowanego w programie „Uczenie się przez całe życie”- COMENIUS Partnerskie Projekty Szkół za nami! Projekt realizowany w ZS Nr 1 w Strykowie finansowany jest przez Komisję Europejską.

więcej

Ocalić od zapomnienia

Uczniowie klasy VI w ZS Nr 2 w Bratoszewicach przygotowały cykl lekcji pt. "Ocalić od zapomnienia" - Ciekawe miejsca architektoniczne mojej okolicy. Projekt ich polegał za wyborze najciekawszych miejsc architektonicznych w swojej lub najbliższej okolicy, zrobienie zdjęć i przygotowanie ciekawostek o tym obiekcie  i tak np.

więcej

Pożegnanie zimy

Mimo, że wiosna przyszła do nas już 21 marca, to dziś 23.03 (poniedziałek) uczniowie młodszych klas 3-4, 5-6-latki i klasy I-III ZS Nr 2 z Bratoszewic postanowili na dobre ją pożegnać i spalić na szkolnym patio.

więcej

IV Gminny Konkurs Języka Niemieckiego

Dnia 20.03.2015r. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły IV Gminny Konkurs Języka Niemieckiego pt. „Rund um die Schule”. Przygotowany został przez p. Małgorzatę Nowak, a wzięło w nim udział 12 uczniów klas V-VI z terenu gminy Stryków.

więcej

Mój zawód - moje miejsce pracy

Uczniowie III b klasy gimnazjalnej ze ZS nr 2 w Bratoszewicach wzięli udział w konkursie informatycznym, „Mój zawód - moje miejsce pracy” zorganizowanym przez Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu. 

więcej

Wyjazd na mecz w piłkę siatkową

W dniu 18 (środa) 03.2015 r Kibice-uczniowie klas VI SP i  I, II, III gimnazjum ZS Nr 2 Bratoszewice w sumie 36 osób wybrali się wraz opiekunami  Panią Dyrektor Ewą Piórkowską, Panem Łukaszem Kaźmierczakiem i Panią  Barbarą Antczak-Sadowska  na mecz w piłce siatkowej kobiet Budowlani Łódź z Atom Trefl Sopot, który odbywał się w Hali Atlas Arena w Łodzi.

więcej

Drzwi otwarte w ZS nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 18.03 (środa) 2015 roku w ZS nr 2 w Bratoszewicach odbyło się coroczne spotkanie klas szóstych na Drzwiach Otwartych w Bratkach. Uczestniczyli w nim uczniowie z Koźla i Niesułkowa. Spotkanie trwało od godziny 10 do 12.

więcej

"Taneczna Gala Malucha" w Głownie

Już po raz VI Miejski Ośrodek Kultury w Głownie zorganizował konkurs taneczny dla najmłodszych grup zespołów  tanecznych Agat i Gold. Licznie zgromadzona publiczność na  hali sportowo-widowiskowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Głownie , miała okazję podziwiać kilkanaście prezentacji w kategorii: zespoły i występy solowe. Jury przyznało następujące miejsca dla Agatek:

więcej

Świąteczne warsztaty wielkanocne


Kilkanaście pań z Kół Gospodyń Wiejskich oraz mieszkanek Strykowa wzięło udział w świątecznych warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez OKiR w środę, 18 marca. Tematem warsztatów była wycinanka łowicka z motywami wielkanocnymi, a zajęcia prowadziła pani Halina ze Stowarzyszenia Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury z Łowicza. Opowiadała ona o tradycjach i symbolice wycinanek łowickich, które wzięły swój początek od żydowskiej wycinanki religijnej oraz przedstawiła przykłady swoich przepięknych prac.

więcej

Przegląd Małych Form Teatralnych

Wczoraj, 17 marca najmłodsza cześć Grupy Teatralnej "Pod Sceną" znalazła się w Radomsku na XIV Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Dużo grup, wiele ciekawych prezentacji, konkurencja - nasz zespół zdobył jednak wyróżnienie.

więcej

Najmłodsza grupa AGAT nagrodzona

W sobotę 14 marca Zespół Taneczny Agat brał udział w Przeglądzie Tanecznym w Wieluniu "Wieluński Dance" pod patronatem Burmistrza Wielunia. Konkurencja w kilku kategoriach tanecznych była olbrzymia ale mimo to nasz zespół wrócił z nagrodami.

więcej

Bałuckie Spotkania Recytatorów

W XXIV Bałuckich Spotkaniach Recytatorów wzięło udział 96 dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z czego 17 wyróżnionych osób zostało zaproszonych do udziału w uroczystym wieczorze poetyckim "Refleksje i nastroje" w reżyserii Przemysława Sowy. 

więcej

Powiatowy Przegląd Małych Form Teatralnych Apli Papli

Dn. 5.III.2015r. uczniowie z kl.II z S.P. w Koźlu wzięli udział w Powiatowym Przeglądzie Małych Form Teatralnych Apli Papli w Ozorkowie. Pojechali tam z przedstawieniem pt. " Baśniowy pociąg". W swej kategorii ( kl.I-III) zajęli I miejsce. 

więcej

Konkurs językowy w ZS nr 2 w Bratoszewicach

Dnia 13.03.2015 roku w ZS nr 2 w Bratoszewicach odbył się konkurs językowy. Wzięły w nim udział wszystkie klasy gimnazjum oraz klasa 6 szkoły podstawowej. Konkurs rozpoczął się o 12:40 a zakończył o 13:40. Konkurs składał się z pięciu konkurencji: kalambury, plakat o wylosowanym państwie, krzyżówka, piosenka w języku angielskim i scenka , której temat uczniowie losowali kilka dni wcześniej. W każdej konkurencji wzięły udział 2 osoby z klasy.

więcej

Młodzież zapobiega pożarom

W dniu 13 marca 2015 mimo, że 13 i piątek okazał się bardzo pomyślnym dniem dla uczniów ZS nr 2 z Bratoszewic. W tym dniu w Starostwie Powiatowym odbyła się już 38 edycja konkursu pożarniczego pn. ,,Młodzież zapobiega pożarom''. W konkursie brało udział 9 reprezentacji szkół  z  powiatu Zgierskiego.

więcej

Zawody łyżwiarskie

13 marca w Zgierzu odbyły się Powiatowe Zawody w short tracku, w których uczniowie ZS nr 2 w Bratoszewicach wzięli udział. W kategorii Szkół Podstawowych startowała uczennica III klasy Małgorzata Jakóbiec, która walczyła z zawodniczkami o 3 lata starszymi, mimo tego zajęła 3 miejsce.

więcej

Dzień bułgarski na Dzień Kobiet

Zgodnie z zapowiedzią w minioną sobotę z okazji przepadającego w niedzielę ich święta zorganizowaliśmy "Dzień bułgarski na Dzień Kobiet". Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się od złożenia życzeń wszystkim paniom ...

więcej

Lekcja historii w Muzeum Tradycji Niepodległościowych

W dniu 9.03.2015 uczniowie z klas I i II gimnazjum (40 osób) z Bratoszewic wraz opiekunkami ( Pani Iwona Ciecińska, Monika Kalinowska, Wioletta Walak i Barbara Antczak-Sadowska) wybrali się na bardzo ciekawą lekcje historii do Muzeum Tradycji Niepodległościowych.

więcej

Dzień Kobiet w Domu Kultury

W dniu 8 marca w Ośrodku Kultury i Rekreacji odbył się koncert z okazji Dnia kobiet. W muzyczną podróż do przedmieść Buenos Aires przenieśli licznie zgromadzoną widownię Oscar Ernesto Ovejero -rodowity mieszkaniec Buenos Aires, który niewątpliwie tango ma we krwi, Aleksandra Szurgot - skrzypce, Aneta Janiszewska - harfa oraz Konrad Salwiński - akordeon. Koncert pt.Colours of tango to niezwykła podróż do Argentyny z początków ubiegłego wieku.

więcej

"Złota maska" dla Strykowa

W dniu 6 marca br. Grupa Teatralna "Pod sceną" z instruktorem Rafałem Mikołajewskim brała udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych Złota Maska w Zgierzu. To był debiut Grupy Teatralnej  w tym składzie na dużej scenie, jak się okazuje zakończony ogromnym sukcesem. 

więcej

MISTRZ GMINY W MINIKOSZYKÓWCE

W dniu 2 marca 2015 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się Gminny Turniej Minikoszykówki w kategorii chłopców mający na celu wyłonienie mistrza gminy szkół podstawowych w tej dyscyplinie sportowej.

więcej

I Spotkanie Miłośników Fantazji i Twórczego Konstruowania

03.03.2015 w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie odbyło się I Spotkanie Miłośników Fantazji i Twórczego Konstruowania. Autorami projektu są nauczyciele zajęć technicznych i plastyki: Mirosława Szostak i Krzysztof Wosik.Ta jednodniowa, cykliczna impreza skierowana została do miłośników techniki i plastyki, którzy uwielbiają konstruować, wycinać, kleić, zlepiać, modelować a także interesują się fantastyką i chcą rozwijać swoją wyobraźnię.

więcej

Obchody Święta Szkoły i 152 rocznica bitwy pod Dobrą

Obchody 152 rocznicy bitwy stoczonej pod Dobrą w czasie powstania styczniowego oraz święta szkoły rozpoczęły się od uroczystości w dniu 22 lutego 2015 roku.  Organizatorami uroczystości byli burmistrz Strykowa – Andrzej Jankowski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobrej – Małgorzata Wielgus oraz dyrektor Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie - Konrad Kozłowski.

więcej

XIII Gminny Konkurs Literacki

Dnia 2 marca 2015 r. odbył się w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły XIII Gminny Konkurs Literacki pt. „W świecie książek Małgorzaty Musierowicz” przygotowany przez panie: Krystynę Jesionowską i Mirosławę Szostak, w którym wzięło udział 10 uczniów klas V-VI z terenu gminy Stryków.

więcej

53 Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego –DOBRA 2015

W dniu 28.02.2015 grupa 42 uczniów i 6 opiekunów  ( Pan Łukasz Kaźmierczak, Janusz Bobras, Łukasz Walak, Pani Wioletta Walak, Danuta Dyjas i Barbara Antczak-Sadowska) oraz jeden rodzic Pani Iwona Bartnik wybrali się już na kolejny rajd organizowany przez PTTK w Łodzi.

więcej

V Finał Wojewódzkiego Konkursu kulinarnego

Dnia 24 lutego 2015 r. w Zespole Szkół  Ponadgimnazjalnych  Nr 4 im. I Armii Wojska Polskiego w Łodzi, odbył się V Finał Wojewódzkiego Konkursu Kulinarnego pt. „Jem Smacznie, Zdrowo i Kolorowo”. Organizatorami  konkursu był Państwowy Wojewódzki Inspektorat Sanitarny w Łodzi oraz Agencja Rynku Rolnego – Oddział Terenowy w Łodzi.  Konkurs przeprowadzono w ramach Ogólnopolskiego Programu Profilaktycznego „Trzymaj Formę”, który realizuje Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie już drugi rok.

więcej

Spotkanie z podróżnikiem w DK Niesułków

W dniu 25.02.2015 r mogliśmy po raz drugi gościć w Domu Kultury znanego polskiego podróżnika, pasjonata dzikiej przyrody - Sebastiana Bielaka. Jak zwykle przy okazji takich spotkań sala widowiskowa domu kultury wypełniła się po brzegi.

więcej

Udział ZS nr 2 z Bratoszewic w Biegu Powstańca

W niedzielę 22 lutego 2015 w ramach obchodów 152 rocznicy Bitwy stoczonej pod Dobrą w Powstaniu Styczniowym zorganizowany został Bieg Powstańca na 10 km oraz biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży, w którym wzięła udział szkoła z Bratoszewic.

więcej

Bal przebierańców w SP w Koźlu

Bal przebierańców połączony z walentynkami rozpoczął się rozdaniem ,,walentynek’’, które uczniowie pisali i wrzucali do skrzynki pocztowej. W tym roku najwięcej kartek walentynkowych otrzymali uczniowie z  kl.VI: Natalia Sobierajska, która otrzymała tytuł-Walentynka 2015r. oraz Mateusz Florczak, który otrzymał tytuł-Walenty 2015r.

więcej

Udział klasy IB Szkoły Podstawowej w programie "Planeta Energii".

W ostatnich dniach uczniowie klasy IB Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie mieli okazję bliżej poznać zagadnienia związane z prądem elektrycznym. A to za sprawą programu "Planeta Energii", w którym klasa IB wzięła udział. Jego głównym celem było przeprowadzenie kilku zajęć, na których dzieci zdobyły wiedzę na temat energii elektrycznej.

więcej

Warsztaty języka niemieckiego

Dnia 19.02.2015r. uczniowie klas IV – VI Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie uczestniczyli w warsztatach języka niemieckiego, które przeprowadziła p. Patricia Krolik. Zajęcia realizowane były w ramach ogólnopolskiego projektu wspierania nauki języka niemieckiego „Deutsch – Wagen – Tour”.

więcej

Gminny Konkurs "Młodzież zapobiega pożarom"

W dniu 18.02.2015  odbyła się już 13 edycja Gminnego Konkursu Młodzież zapobiega pożarom. Konkurs był organizowany przez JRG PSP w Strykowie. W tym roku do konkursu przystąpiło 5 szkół z Gminy Stryków: Szkoła Podstawowa z Bratoszewic, Szkoła Podstawowa z Niesułkowa, Gimnazjum z Bratoszewic, Gimnazjum z Dobieszkowa i Szkoła Ponad Gimnazjalna z Bratoszewic ZS nr 1.

więcej

Klubu Seniora w Niesułkowie

W miesiącu styczniu br. przy domu Kultury w Niesułkowie z inicjatywy radnej Anny Ślęzak powstała grupa, która zajęła się organizowaniem Klubu Seniora. 17-go lutego odbyło się walne zebranie emerytów. Ku zadowoleniu wszystkich z każdej wioski przybyło po kilkanaścioro emerytów i rencistów.

więcej

Ostatki ZS nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 17.02.br (wtorek) przypadł dzień ostatków. Jak każe staropolski zwyczaj w tym dniu wszyscy powinniśmy przebierać się i bawić, bo przed nami długi post.

więcej

Ferie w DK Stryków i bibliotece.

Dziennie w feriach zorganizowanych wspólnie z Biblioteką brało udział ponad 40 dzieci, Ferie zakończono balem karnawałowym, rozdaniem dyplomów pamiątkowych i drobnych nagród. Dwa tygodnie ferii minęło szybko i przyjemnie. Zapraszamy ponownie za rok.

więcej

Atrakcyjna oferta zajęć feryjnych w DK Niesułków

Jak co roku dom kultury w Niesułkowie przygotował atrakcyjną ofertę zajęć feryjnych dla uczniów z naszej Gminy. W tym roku oprócz gier i zawodów przygotowanych przez organizatorów mieliśmy okazję gościć panią Karkusińską, która dwukrotnie prowadziła zajęcia z dziećmi.

więcej

Bądź Przyjacielem Pszczół na piątkę!

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele zawdzięczamy pszczołom. Tymczasem owoce, warzywa, miód, wosk, propolis, a nawet bawełna, migdały czy kawa to produkty, które powstają dzięki pracy pszczołowatych - pszczół miodnych oraz licznie występujących w Polsce owadów dziko żyjących. 

więcej

Bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach

Dnia 31 stycznia 2015 w „Dworze Soplicowo” w Woli Gosławskiej, odbył się bal studniówkowy uczniów Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach. W zabawie uczestniczyły klasy: III Liceum Ogólnokształcącego z wychowawcą p. Agnieszka Stępczyńską, IV Technikum Ekonomicznego i Technikum Logistycznego z wychowawcą p. Żanetą Wojciechowską oraz klasa IV Technikum Rolniczego i Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych z wychowawcą Panią Dorotą Strzelecką. Uroczystość swoją obecnością zaszczyciła Pani Anna Sasin, Sekretarz Gminy Stryków- przedstawiciel Burmistrza.

więcej

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie W dniu 30 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie odbyły się obchody jednego z najważniejszych świat – Dnia Babci i Dziadka.

więcej

WOŚP w Koźlu

11.01. 2015 r. uczniowie z klasy III wraz z wychowawczynią panią Marianną Krysiak ze Szkoły Podstawowej w Koźlu brali udział w ogólnopolskiej akcji WOŚP. Uczniowie wraz z rodzicami przygotowali słodko-kanapkowy bufet.

więcej

Choinka w Szkole Podstawowej w Koźlu

W czwartek, 29 stycznia, w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyła się długo wyczekiwana Choinka. Od godziny 11.00 do 13.00 dzieci bawiły się na dyskotece.

więcej

Feryjny wyjazd uczniów ZS nr 2 z Bratoszewic na ,,Pingwiny z Madagaskaru”.

Uczniowie klasy I-V w sumie 40 osób i 4 opiekunki w dniu 3.2.2015 wybrały się do kina Ciemna City w Łodzi na film Pingwiny z Madagaskaru. Film opowiadał o najsłynniejszych i najzabawniejszych tajnych agentach na świecie : Skiperze, Kowalskim, Rico i Szeregowym. Elitarni agenci dołączają do tajemniczej organizacji, na czele której stoi wierny jak pies agent Utajniony.

więcej

Noc Czytania Bajek w Zespole Szkół nr 2 w Bratoszewicach

To już kolejna 7 edycja Nocy Czytania Bajek w Zespole Szkół w Bratoszewicach. W tym roku rozpoczęła się od godziny 18-ej i potrwała do 7 rano dnia następnego. Na tegoroczne czytanie przybyła 50 uczniów z klas I-VI, byli również uczniowie z klasy „0”.

więcej

Bal karnawałowy w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 29 stycznia Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się  bal karnawałowy zorganizowany dla uczniów klas 0 - VI. Uczniowie świetnie bawili się w rytm najnowszych przebojów.  Czas umilały różnorodne konkursy przygotowane przez wychowawców. 

więcej

Wieczór Kolęd w Domu Kultury w Niesułkowie

Już po raz siódmy w niesułkowskim domu kultury odbył się „Wieczór Kolęd”. Mimo niekorzystnej pogody na widowni zameldował się nadkomplet publiczności. Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się powitaniem zebranych gości prze kierownika domu kultury oraz reprezentację zespołu „Lipkowianka”. Jako pierwszy na scenie pojawił się zespół z Brzezin, który wykonał pastorałkę, oraz: „Pora na wigilię”, „Świeci gwiazdka”, „O gwiazdo betlejemska”, „No a ten aniołek”.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w ZS nr 2 w Bratoszewice

W dniu 29.01.2015 r. na sali gimnastycznej punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęte zostały obchody Dnia Babci i Dziadka. Począwszy od przedszkolaków 4-5 latków i klasy "0" wszystkie klasy szkoły podstawowej przygotowały programy artystyczne, aby popisać się przed swoimi kochanymi dziadkami. 

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Dobrej

Dzień Babci i Dzień Dziadka to wyjątkowe daty w kalendarzu, jedne z najmilszych i najsympatyczniejszych dni w roku. Szkoła Podstawowa w Dobrej upamiętniła to wydarzenie 27 stycznia 2015 r., goszcząc w swoich progach bardzo wielu najmilszych gości. 

więcej

ŚWIĘTO BABCI I DZIADKA

,,Dziadkowie to instytucja działająca 24 godziny na dobę”- takiego porównania dokonała Dyrektor Szkoły w Niesułkowie Jadwiga Kapusta w swoim przemówieniu otwierającym w dn. 22 stycznia obchody Dnia Babci i Dziadka. W kontekście słów p. Dyrektor można jeszcze dodać, że Dziadkowie to instytucja, która nigdy nie zawodzi.

więcej

Lekcja w-f na świeżym powietrzu

Śnieg na dworze to dobry pretekst do wyjścia i zabawy. Pomysł lekcji w-f w ZS nr 1 w Strykowie na świeżym powietrzu został przyjęty z wielkim entuzjazmem. I tak właśnie we wtorek uczniowie klasy IB Szkoły Podstawowej spędzili czas na szkolnym dziedzińcu.

więcej

Rozgość się na planie filmowym

Tematem dzisiejszej lekcji języka polskiego w klasie VI ZS nr 1 w Strykowie były słowa „ Rozgość się na planie filmowym”. Uczniowie mieli wykonać słowniczki pojęć związanych z filmem. 

więcej

Apel

22.01.2015r w ZS nr 1 w Strykowie odbył się apel, podczas którego rozdano nagrody i dyplomy za szczególne osiągnięcia.

więcej

Poznajemy parki krajobrazowe Polski

Czworo uczniów klas trzeci ZS nr 1 ze Strykowa wzięło udział w  XIV edycji konkursu „Poznajemy parki krajobrazowe Polski”, który odbył się 16 stycznia 2015 roku w Łodzi w Centrum Nauki i Sztuki przy Akademii Sztuk Pięknych. W skład drużyny reprezentującej naszą szkołę w etapie wojewódzkim weszli: Natalia Giemza, Paulina Jankowska, Natalia Święcicka oraz Filip Florczak. 

więcej

Zbieramy Korki dla Wiktorii

Po raz kolejny uczniowie ZS nr 2 w Bratoszewicach udowodnili, że nie jest im obcy los dzieci niepełnosprawnych. A dowodem na to jest udział w akcji ,,Zbieramy korki dla Wiktorki”

więcej

Akcja Zima z OHP 2015

W związku ze zbliżającymi się feriami zimowymi Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie informuje, iż z ramienia Ochotniczych Hufców Pracy będzie prowadziło Akcję Zima z OHP 2015.

więcej

Kulinarne popisy z ZS nr 2 w Bratoszewicach

15 stycznia po raz kolejny uczniowie klasy V na zajęciach technicznych ćwiczyli swój kunszt kulinarny. Tym razem wypiekali pyszne babeczki: czekoladowe i śmietankowe z dżemem.

więcej

,,Zanim dorosnę...”

W dniu 13 stycznia 2015r. Po raz kolejny ZS nr 2 Bratoszewice odwiedził teatr profilaktyczny ,,Zwierciadło” z Łodzi. Wystąpił on z programem profilaktyczno - iluzjonistycznym pt.,,Zanim dorosnę...”.

więcej

Orkiestra zagrała już 23 raz z ZS nr 2 Bratoszewice

Akcja charytatywna organizowana od 23 lat przez Jerzego Owsiaka zawsze organizowana w drugą niedziele stycznia jak co roku zawitała również do naszej szkoły. Dnia 11 stycznia 2015 roku już od godziny 900 rano uczennice klasy III a i b naszej szkoły jako wolontariuszki i ich pomocnice zbierały pieniążki na diagnozowanie chorych dzieci oraz godną opiekę medyczną dla osób starszych.

więcej

Radosne kolędowanie w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 15 stycznia w Szkole Podstawowej w Dobrej po raz kolejny odbył się konkurs kolęd, w którym uczestniczyli uczniowie z klas 0 - VI.

więcej

KONCERT ,,HEJ KOLĘDA, KOLĘDA”- UCZTĄ MELOMANA

10 stycznia o godzinie 18.30 w kościele św. Józefa przy ul. Ogrodowej w Łodzi rozbrzmiały kolędy z całego świata. Można było usłyszeć kolędy i pastorałki angielskie, francuskie, hiszpańskie, wenezuelskie i tradycyjne polskie. Inicjatorem koncertu pod hasłem ,,Hej kolęda, kolęda !” był ksiądz Adam Bajer vel Bojer- były proboszcz parafii św. Wojciecha w Niesułkowie, który od prawie dwóch lat swoją posługę duszpasterską sprawuje w tym najstarszym łódzkim kościele.

więcej

Zabawa choinkowa w ZS nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 10.01.2015 r. odbyła się coroczna impreza choinkowa dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum. Uczniowie przedszkola, klasy ,,0’’i podstawówki bawili się od godziny 12 –ej do 14.30. 

więcej

SUKCES NIESUŁKOWSKIEGO ZESPOŁU ,,OD DZWONKA DO DZWONKA”

Członkowie zespołu ,,Od dzwonka do dzwonka”, który powstał rok temu w Szkole Podstawowej w Niesułkowie zdobyli I miejsce w kategorii zespół instrumentalno- wokalny na I Wojewódzkim Przeglądzie Kolęd i Pastorałek ,,Kolędujemy Razem”, którego organizatorem byli: WODN, Akademia Humanistyczno- Ekonomiczna i Parafia św. Anny w Łodzi.

więcej

Magiczne Jasełka

Święta tuż, tuż i dlatego jak co roku w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbyły się jasełka.

więcej

Wigilia w Szkole Podstawowej w Koźlu

Wigilia w Szkole Podstawowej w Koźlu rozpoczęła się uroczyście przedstawieniem Jasełek przygotowanych przez panią Urszulę Orlik – Szcześniak , panią Małgorzatę Komorowską i pana Marka Nowickiego  oraz  klasę piątą z udziałem solistów śpiewających i grających kolędy  z klasy I i  IV.  

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2141716 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017