Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2014  /  IV  /  

Treść strony

Informacja NFZ odział Łódź

W związku z przedłużającym się procesem zawierania umów o udzielenie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna na rok 2015 oraz brakiem współpracy ze strony podmiotów leczniczych zrzeszonych w Porozumieniu Łódzkim - Łódzkim Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia, Łódzki Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia przekazuje informacje dotyczące placówek, które zadeklarowały gotowość do udzielenia świadczeń w zakresie lekarza poz po 1 stycznia 2015 r.

więcej

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych

Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na terenie miasta i gminy Stryków na styczeń i luty 2015 roku. 

więcej

Informacja

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w dniu 31 grudnia br. (Sylwester) będzie przyjmował interesantów do godz. 13.00.  Kasa Urzędu czynna do godziny 9.30.

więcej

Wigilia mieszkańców Gminy Stryków

Wczorajszego wieczoru, gdy pierwsza gwiazdka zabłysła na niebie mieszkańcy naszej gminy wspólnie zasiedli przy wigilijnym stole na uroczystości zorganizowanej przez Burmistrza Strykowa, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie.

więcej

Wigilia strykowskich samorządowców

Wigilia Bożego Narodzenia to dla wielu najbardziej podniosły i wzruszający wieczór w roku. 18 grudnia w Urzędzie Miejskim w Strykowie odbyło się spotkanie wigilijne władz samorządowych, księży Kościoła Starokatolickiego Mariawitów i Kościoła Rzymskokatolickiego oraz kierowników jednostek organizacyjnych gminy.

więcej

Uczeń I a Gimnazjum w ZS nr2 w Bratoszewicach - Miłosz Kalinowski uczestnikiem Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu

W dniu 16 grudnia 2014 r. odbył się finał III Wojewódzkiej Olimpiady o Racjonalnym Żywieniu. Finał odbył się w siedzibie Wojewódzkiej Stacji Sanitarnej w Łodzi wzięło w niej udział 21 finalistów powiatowych eliminacji. Wśród nich znalazł się uczeń klasy I Gimnazjum Nr 2 w Bratoszewicach Miłosz Kalinowski. Okazał się najmłodszym uczestnikiem olimpiady i wykazał się szeroką wiedzą z zakresu zdrowego stylu życia i właściwego odżywiania.

więcej

Co się w mleku kryje?

Z wielką przyjemnością informujemy, iż dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klasy Ib ZS nr 1 w Strykowie zdobyły zaszczytne II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym pt." Co się w mleku kryje?". 

więcej

Akcja ,,Góra Grosza” w Szkole Podstawowej w Koźlu

Po raz kolejny SP w Koźlu brała udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.  W dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2014r. przeprowadzono zbiórkę monet. 

więcej

„Wianek wigilijny” i „Bożonarodzeniowy wianek” wyniki konkursu

Dnia 10.12.2014 roku w godzinach popołudniowych, w Domu Kultury w Strykowie odbyło się posiedzenie jury powołanego do oceny prac z konkursu plastycznego pt. „Wianek wigilijny” ogłoszonego dla klas  0-III szkół podstawowych i przedszkoli oraz „Bożonarodzeniowy wianek” ogłoszonego dla klas  IV–VI szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Miasta-Gminy Stryków.

więcej

Szlachetna Paczka w Strykowie.

12 obdarowanych rodzin , 200 przejechanych kilometrów, 3 500 zł średnia wartość paczki dla jednej rodziny, jedną paczkę średnio przygotowywało 20 osób o to statystyka zorganizowanej po raz pierwszy Szlachetnej Paczki w Strykowie.

więcej

Reorganizacja pracy na komisariatach podległych KPP Zgierz

Od 16 grudnia 2014 r. zmieni się system pracy na komisariatach. Polegać to będzie na tym, że w Aleksandrowie, Ozorkowie, Strykowie i Głownie nie będzie w godzinach wieczornych i nocnych służby dyżurnej. Wszystkie zgłoszenia telefoniczne przyjmuje komenda w Zgierzu, a tutejszy dyżurny kieruje odpowiednią załogę do interwencji.

więcej

BEZPŁATNE PRZEJAZDY ŁKA NA NOWYCH TRASACH

Informujemy, iż 14 grudnia 2014r. Łódzka Kolej Aglomeracyjna rozpoczyna realizację przewozów pasażerskich na liniach:

Łódź Kaliska /Łódź Widzew- Łowicz Główny
Łódź Kaliska/Zgierz- Łódź Widzew- Koluszki

W dniu inauguracji nowych połączeń tj. niedzielę 14 grudnia przejazd na wskazanych trasach będzie bezpłatny. Zapraszamy do podróżowania ŁKA!

więcej

Przypominamy o wnoszeniu opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi

PRZYPOMINAMY WŁAŚCICIELOM I ZARZĄDCOM NIERUCHOMOŚCI, ŻE W DNIU 31 GRUDNIA 2014 ROKU UPŁYWA TERMIN WNOSZENIA OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI ZA IV KWARTAŁ 2014 ROKU. WPŁATĘ MOŻNA DOKONYWAĆ ZA POŚREDNICTWEM: INKASENTA ,  KASY URZĘDU MIEJSKIEGO W STRYKOWIE, BANKU

więcej

INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGNOZOWANEGO NA KOLEJNE DNI SILNEGO WIATRU

Według prognozy IMGW w ciągu następnych trzech dni spodziewać się należy silnego wiatru z kierunku południowo-zachodniego, początkowo na północy kraju, a od nocy z czwartku na piątek do soboty w pozostałej części. Najsilniej wiać będzie w piątek na Wybrzeżu i w górach, gdzie porywy wiatru osiągną do 100-110 km/h, a w głębi kraju 85 km/h.

więcej

Lokalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej

Chcesz założyć stowarzyszenie/fundację, a nie wiesz od czego zacząć? Potrzebujesz pomocy w prowadzeniu księgowości organizacji lub opracowaniu wniosku o płatność?

więcej

Mikołaj odwiedził Szkołę Podstawową w Koźlu

5.12.2014 r. Szkołę Podstawową w Koźlu odwiedził Mikołaj. Każde dziecko otrzymało mikołajkowy prezent.  Samorząd Uczniowski natomiast obdarował wszystkich słodkim upominkiem.

więcej

Andrzejki w Szkole Podstawowej w Koźlu

27.11.2013r. w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyły się Andrzejki. Były tradycyjne wróżby, konkursy, zabawy oraz dyskoteka. Mamy uczniów zorganizowały słodki bufet. 

więcej

Warsztaty kulinarne w ZSnr1 Bratoszewice

W dniu 5 grudnia br. 12 dziewcząt z klasy III ab ZS nr 2 z Bratoszewic brały już po raz drugi udział w warsztatach kulinarnych zorganizowanych i finansowanych przez  ZS nr 1 w Bratoszewicach. Tym razem dziewczęta pod okiem nauczycielek pani Ewy Piszczyńskiej, Anny Zielkowskiej-Danisz i Barbary Antczak-Sadowskiej wypiekały i dekorowały pierniki bożonarodzeniowe.

więcej

Informacja

Urząd Miejski w Strykowie informuje, że w dniu 19 grudnia będzie przyjmował interesantów do godziny 15.00. Kasa Urzędu czynna do godziny 14.30. 24 grudnia 2014 r. tj. w Wigilię Bożego Narodzenia Urząd Miejski będzie przyjmował interesantów do godziny 12.00. Kasa Urzędu czynna do godziny 10.30.

więcej

OSTRZEŻENIE PRZED OSZUSTAMI

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Strykowie, ul.Kościuszki 29 informuje, że nie prowadzi  żadnej „akcji sprzedaży taniego węgla” na terenie miasta i gminy. Osoby zgłaszające się do mieszkańców, które oferują sprzedaż taniego węgla nie są pracownikami MGOPS w Strykowie.

więcej

Rusza Łódzka Kolej Aglomeracyjna

Od 14 grudnia rusza na linii Łódź Kaliska - Łowicz Główny Łódzka Kolej Aglomeracyjna. Promocja połączenia rozpocznie się już w czwartek 4 grudnia na strykowskim targowisku. Przy stoisku ŁKA będzie można otrzymać rozkład jazdy pociągów oraz wszelką informację na temat ŁKA a także napić się darmowej kawy.

więcej

Jubileusz 5-lecia istnienia Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków

30 listopada br w Domu Kultury w Strykowie obchodziliśmy Jubileusz 5-lecia istnienia Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków. Był piękny koncert znanych przebojów muzyki filmowej i rozrywkowej, gdzie utwory brzmiały nie tylko instrumentalnie ale i wokalnie. 

więcej

Ofiarom Stanu Wojennego. Zapal Światło Wolności

W załączeniu przekazujemy treść apelu Prezesa IPN Łukasza Kamińskiego w sprawie rocznicy wprowadzenia stanu wojennego 13 grudnia 1981 roku. Prezes IPN zwraca się w nim do marszałków województw, prezydentów i burmistrzów miast w całej Polsce o udział w akcji społecznej "Ofiarom Stanu Wojennego. Zapal Światło Wolności".

więcej

Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Strykowie kadencji 2014-2018

W dniu dzisiejszym odbyła się pierwsza sesja Rady Miejskiej w Strykowie. Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej Aneta Jędrzejczak wręczyła wszystkim obecnym radnym oświadczenia wyboru na stanowisko radnego. Inauguracyjną pierwszą sesję Rady Miejskiej rozpoczął najstarszy wiekiem radny Pan Bogdan Walczak.

więcej

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta-Gminy Stryków ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2015r.

więcej

Zostań darczyńcą Szlachetnej Paczki !

Tego roku w naszym mieście organizowany jest ogólnopolski projekt ,,Szlachetna Paczka”. Projekt ten istnieje już od 14 lat i pomógł ponad  249 835 potrzebującym rodzinom. Jest to szansa dla Was, aby udzielić realnej pomocy rodzinom i spełnić ich marzenia o prawdziwych świętach.

więcej

Zakup nowości wydawniczych do bibliotek

„Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” to własny program Biblioteki Narodowej realizowany w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2014-2020.  Celem Programu jest odnowienie i wzbogacenie księgozbioru polskich bibliotek publicznych, w tym księgozbiorów dla dzieci i młodzieży.

więcej

Protokoły wyników głosowania

W załączniku przedstawiamy protokoły wyników głosowania z terenu Gminy Stryków w wyborach do Rady Miejskiej w Strykowie, Rady Powiatu Zgierskiego, Sejmiku Województwa Łódzkiego oraz na Burmistrza Miasta-Gminy Stryków. Frekwencja w wyborach wyniosła 49,67 %.

więcej

Wiceminister nagrodził lokalnych przedsiębiorców

W imieniu Wicepremiera, Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego dyplomy uznania za aktywne propagowanie idei i ducha przedsiębiorczości wręczył czterem strykowskim firmom Wicewojewoda Łódzki wraz z Burmistrzem Andrzejem Jankowskim. Wyróżnione firmy to Excellence S.A., EWT Truck&TRailer Sp. z o.o., Corning Optical Communications Polska Sp. z o.o. oraz Sandoz Sp. z o.o.

więcej

Ostatnia sesja Rady Miejskiej w Strykowie

Radni VI kadencji kończą pracę. O godz. 10 rozpoczęła się ostatnia czyli 55. sesja Rady Miejskiej w Strykowie. W porządku obrad znalazły się między innymi uchwały dotyczące zmian w budżecie Gminy Stryków, przyjęcie programu współpracy z organizacjami pozarządowymi 

więcej

Uroczystości 11 listopada w Strykowie

11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Dzień ten wieńczy blisko półtorawieczne dążenie kilku pokoleń Polaków do odzyskania utraconej na skutek zaborów niepodległości.

więcej

UWAGA

Ze względu na święto państwowe w dniu 11.11.2014 R. Odbiór odpadów komunalnych odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek 10.11.2014 R., a odbiór odpadów segregowanych w środę 12.11.2014 R.

więcej

UPS wmurowało kamień węgielny pod budowę centrum przeładunkowego w Strykowie

STRYKÓW, 6 listopada 2014 roku. W tym dniu firma UPS dokonała symbolicznej inauguracji budowy swojego nowego centrum przeładunkowego oraz oddziału UPS w Strykowie. W oficjalnej uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział przedstawienie inwestora, władz lokalnych oraz firmy Panattoni Europe, która jest odpowiedzialna za realizację tej inwestycji dla UPS. Otwarcie obiektu w Strykowie, które będzie miało łączną powierzchnię prawie 13 tys. m kw., planowane jest na pierwszą połowę 2015 roku. 

więcej

Medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” rozdane.

Rocznica zawarcia związku małżeńskiego jest pięknym świętem dla małżonków, jednak niewiele par może poszczycić się 50- letnim pożyciem.

więcej

Informacja

Urząd Miasta-Gminy Stryków informuje, że dzień 10 listopada 2014 roku (tj. poniedziałek) jest dniem wolnym od pracy (za dzień Wszystkich Świętych przypadający w sobotę) - Zarządzenie Nr 105/2013 Burmistrza Miasta-Gminy Stryków z 31 grudnia 2013 r. 

więcej

Ranking najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce. Stryków awansował z 10 na 6 miejsce.

W poniedziałek, 3 listopada br., w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej odbyła się konferencja pt. „Zrównoważony rozwój społeczno-gospodarczy jednostek samorządu terytorialnego”. Podczas spotkania ogłoszono wyniki rankingu najdynamiczniej rozwijających się gmin w Polsce. Gmina Stryków awansowała z miejsca 10 w 2013 roku na miejsce 6 (na 602 gminy miejsko-wiejskie) w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2014.

więcej

Schetynówki 2015 dla Gminy Stryków - inwestycje za 17,6 mln zł

Urząd Wojewódzki opublikował wstępną listę rankingową samorządów, które ubiegały się o dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Na wysokich pozycjach w liście znalazły się inwestycje, które mają być realizowane w Gminie Stryków wspólnie z powiatem zgierskim. 

więcej

OGŁOSZENIE REKRUTACYJNE

FIRMA INTERTOLL CONSTRUCTION SP. Z O.O. w związku z rozpoczęciem utrzymania zimowego na odcinku Autostrady A2 Stryków – Skierniewice (baza na OUA Stryków) pilnie poszukuje kandydatów na następujące stanowiska:

więcej

Bezpłatna komunikacja 3A w dniu 1 listopada 2014 r

Zgodnie z Uchwałą Rady Miasta Zgierza z dnia 30 października 2014 r. Nr LIII/654/14, w dniu 1 listopada 2014 r. korzystanie z przejazdów autobusowych na terenie miasta Zgierza oraz na liniach autobusowych objętych porozumieniami międzygminnymi, dla których organizatorem publicznego transportu zbiorowego jest Gmina Miasto Zgierz jest bezpłatne.

więcej

Stypendia Burmistrza rozdane

Podczas posiedzenia Rady Miejskiej w Strykowie w dn. 30 września, Burmistrz Miasta-Gminy Stryków Andrzej Jankowski wręczył stypendia za szczególne osiągnięcia w nauce uczniom z terenu Gminy Stryków. 

więcej

Zbigniew Wodecki w Strykowie

Już po raz piąty w Strykowie obchodzony był  Dzień Papieski poświęcony Janowi Pawłowi II. W tym roku 26 października w Kościele p.w. św.Marcina licznie zgromadzona publiczność miała okazję wysłuchać pięknego, solowego koncertu w wykonaniu Zbigniewa Wodeckiego. Piosenkarz wykonał znane największe przeboje tj. "Oczarowanie", "Pszczółka Maja", "Zacznij od Bacha" i wiele innych.

więcej

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu

Uprzejmie informujemy, iż w nadchodzącym tygodniu tj. od 27 do 31 października  bieżącego roku Punkt Informacyjno -Konsultacyjnym w Strykowie Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu będzie czynny wyjątkowo w poniedziałek, wtorek i środę, w godzinach 7.45 - 15.15. Natomiast w czwartek i piątek tj. 30 i 31 października Punkt będzie nieczynny.

więcej

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

W jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Swędowie odbywać się będą w najbliższym czasie warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Taka wiedza może przydać się każdemu w życiu codziennym, zarówno w domu, jak i poza nim. Pamiętajmy, że to nasz własny lęk i brak umiejętności stanowi największą barierę w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.

więcej

Budowa gazociągu w Tymiance i Lipie

W związku z inwestycją budowy gazociągu w miejscowości Tymianka - Lipa informujemy zainteresowanych mieszkańców, iż mogą już składać wnioski o określenie warunków przyłączenia. Wnioski można pobrać ze strony PGNiG.

więcej

Bezpłatne szkolenie pn. „Jak poprawnie opisywać i korygować dokumenty finansowe w ramach programów NSS?”

„Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Brzezinach zaprasza do udziału w szkoleniu pt.: „Jak poprawnie opisywać i korygować dokumenty finansowe w ramach programów NSS?”, które odbędzie 30 października 2014 r. w Urzędzie Gminy w Brzezinach. 

więcej

Gmina Stryków laureatem programu "Przyjazna Polska"

W Hotelu Bristol w Warszawie odbyła się 17 października uroczysta Gala kończąca I edycję programu certyfikacyjnego dla gmin "Przyjazna Polska". Podczas Gali Laureatom programu zostały wręczone certyfikaty i nagrody główne. Gmina Stryków brała udział w programie "Przyjazna Polska" w certyfikacji tematycznej „Certyfikowana Lokalizacja Biznesu” / „Premium Business Destination” i decyzją komisji konkursowej przyznano Nam Certyfikat, który odebrał osobiście Burmistrz Miasta-Gminy Stryków Andrzej Jankowski.

więcej

Kampania "Powstrzymaj pijanego kierowcę"

Każdego dnia możesz spotkać na swojej drodze pijanego kierowcę. Pamiętaj, że stanowi on śmiertelne zagrożenie. Powstrzymanie nietrzeźwego kierującego to absolutna konieczność – w przeciwnym razie może dojść do tragedii. Sprawdź, jaka powinna być Twoja reakcja.

więcej

Nadal trwa rekrutacja Wolontariuszy Szlachetnej Paczki

Paweł, zapalony kibic, zrobiłby wszystko dla swojego klubu. Kamil, łagodny smakosz, jest szefem kuchni w jednym z wielkopolskich hoteli. Różni ich zawód, poglądy oraz sposób spędzania wolnego czasu. Łączy jedno – obaj są wolontariuszami SZLACHETNEJ PACZKI. Ty również, możesz nim zostać i działać na terenie Gminy Stryków.

więcej

BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

URZĄD MIASTA - GMINY STRYKÓW oraz Centrum Badania Słuchu APH-MED WARSZAWA zapraszają Mieszkańców po 50-tym roku życia oraz osoby z niedosłuchem na: BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2139692 osobą
na naszej stronie