Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2014  /  III  /  

Treść strony

Wielkie grzybobranie w Ciołku

27 września odbyła się VIII edycja organizowanego przez Koła Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką Wielkiego Grzybobrania w Ciołku. Uczestnicy ochoczo wyruszyli do lasu szukać prawdziwków, podgrzybków, borowików i maślaków. Po dwóch godzinach nastąpiła prezentacja znalezionych grzybów i rozstrzygnięcie konkursów przez Pana Burmistrza Andrzeja Jankowskiego.

więcej

Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi - III rata

UWAGA !!! PRZYPOMINAMY WŁAŚCICIELOM I ZARZĄDCOM NIERUCHOMOŚCI, ŻE W DNIU 10 PAŹDZIERNIKA  2014 UPŁYWA TERMIN WNOSZENIA OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI ZA III KWARTAŁ 2014 ROKU. WPŁATĘ MOŻNA DOKONYWAĆ ZA POŚREDNICTWEM: INKASENTA ,  KASY URZĘDU MIASTA – GMINY STRYKÓW, BANKU

więcej

„Nowy zawód Twoją szansą!”

Zapraszamy osoby bezrobotne nie dłużej niż 6 m-cy do udziału Projekcie: „Nowy zawód Twoją szansą!” Projekt skierowany jest do osób z województwa łódzkiego, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładu pracy, w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przed dniem przystąpienia do Projektu.

więcej

Bezpłatna pomoc podmiotów i organizacji pozarządowych

Uprzejmie informuję, iż zgodnie z rozporządzeniem Ministra Sprawiedliwości z dnia 11 lutego 2014 r. w sprawie Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej (Dz. U. poz.189) osoby pokrzywdzone przestępstwem oraz członkowie ich rodzin mają możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy podmiotów i organizacji pozarządowych. Środki finansowe na ten cel przyznawane są w ramach ogłaszanych corocznie otwartych konkursów ofert .  Katalog zadań objętych dofinansowaniem określono w § 25 ww. rozporządzenia tj.:

więcej

Placówka Terenowa KRUS w Zgierzu apeluje: Ostrożnie przy pracy z maszynami rolniczymi!

Sezon jesiennych prac polowych w pełni, a wraz z nim, niestety, zwiększone zagrożenie ze strony maszyn i urządzeń rolniczych używanych m.in. podczas zbioru roślin okopowych. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w 2014 roku prowadzi akcję „Nie daj się wkręcić”, która ma na celu ograniczenie zagrożeń wypadkowych podczas użytkowania ciągników, maszyn i urządzeń rolniczych. Wypadki takie powodują najgroźniejsze urazy.

więcej

Czwarta rocznica posadzenia Dębów Katyńskich

W Zespole Szkół nr 2 w Bratoszewicach 17 września o godz. 13 rozpoczęły się obchody IV rocznicy posadzenia Dębów Katyńskich. Cztery lata temu Gmina Stryków przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Katyń - ocalić od zapomnienia", w którym to pamięć o Polakach, ofiarach sowieckiej zbrodni, honorowana jest posadzeniem dla każdego z nich dębu i odsłonięciem tablicy pamiątkowej. 

więcej

75 rocznica agresji wojsk radzieckich na Polskę w II wojnie światowej

17 września na cmentarzu mariawickim w Strykowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 75 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Ceremonia rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych przed bramą cmentarza i przemarszem w stronę pomnika żołnierzy poległych w 1939 roku w obronie ojczyzny.

więcej

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu  informuje iż od 15 września Punkt Informacyjno Konsultacyjny w Strykowie będzie przyjmował klientów PUP w poniedziałki, środy i piątki w godzinach 7.45 - 15.15.

więcej

Ostrzeżenie publiczne

W związku z możliwością pojawienia się na rynku alkoholu, który zawiera w swoim składzie niebezpieczny dla zdrowia i życia konsumentów alkohol metylowy Główny Inspektor  Sanitarny ponownie przypomina , że spożywanie alkoholu niewiadomego pochodzenia, nawet w butelkach łudząco przypominających oryginalne produkty, może powodować poważny uszczerbek na zdrowiu a nawet śmierć. 

więcej

Uroczystość 75. Rocznicy Bitwy nad Bzurą w II wojnie światowej

W dniu 12 września odbyły się w Koźlu uroczystości rocznicowe upamiętniające 75 rocznicę Walk nad Bzurą w II wojnie światowej. Obchody rozpoczęła polowa msza św. w intencji żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku. Po mszy św. kwiaty pod pomnikiem żołnierza złożyły delegacje władz wojewódzkich, samorządowych i powiatowych, Państwowej Straży Pożarnej, Policji, Ochotniczych Straży Pożarnych, Banku Spółdzielczego w Strykowie, sołectw i szkół oraz zaproszonych gości.

więcej

Ośrodek Kultury i Rekreacji ogłasza nabór

Ośrodek Kultury i Rekreacji ogłasza nabór do: Zespołu Tańca Współczesnego AGAT,  Zespołu Tańca Towarzyskiego Twix, na zajęcia teatralne.

więcej

Wybory Królowej Mleka 2015

Już tylko do 30 września można nadsyłać aplikacje do konkursu Królowa Mleka 2015.
W porównaniu z ubiegłorocznymi wyborami szansa na zdobycie korony wzrosła trzykrotnie. Tym razem wybrana zostanie bowiem nie tylko  Królowa Mleka na 2015 rok, ale także – to nowość! - dwie Księżniczki Mleka. Projekt rozwija się dynamicznie, a liczba zaproszeń dla Królowej rośnie tak szybko, że w 2015 roku trudno byłoby jej samodzielnie podołać wszystkim obowiązkom. W sukurs przyjdą jej Księżniczki. 

więcej

Doroczne święto plonów w Lipce

W niedzielę 7 września Gmina Stryków obchodziła doroczne święto plonów. Gospodarzem dożynek w tym roku została Lipka, a starostami Beata Dobrowolska i Piotr Grzelak.

więcej

Środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu informuje, że dysponuje środkami Funduszu Pracy na finansowanie - w ramach Krajowego Funduszu Szkoleniowego - działań na rzecz kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawców

więcej

Narodowe Czytanie w Strykowie

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zaprasza na spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji "Narodowe Czytanie" zainicjowanej przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego.

więcej

III Regionalne Zawody OSP w Paintballu

W dniach 29.08.-31.08.2014 pięciu strażaków z OSP Stryków wzięło udział w III Regionalnych Zawodach OSP w Paintballu w Matyldowie. Pierwszego dnia wieczorem odbyła się odprawa. Zawodników powitali dyrektor ZW ZOSP RP Jerzy Maciak oraz generał Piotr Czerwiński. Drużyny wylosowały numery startowe i otrzymały plany przebiegu mistrzostw. Omówiono też szczegóły dotyczące poszczególnych etapów oraz punktów imprezy. Potem odbyła się wspólna kolacja i ognisko.

więcej

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy

Punkt informacyjno - konsultacyjny w Strykowie Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu będzie otwarty w następujących terminach 2, 9, 16, 23 i 30  września 2014 r. w godzinach 7.45 - 15.15.

więcej

INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA- GMINY STRYKÓW - AZBEST -

Urząd Miasta-Gminy w Strykowie informuje, że przystąpił do ponownej  inwentaryzacji wyrobów zawierających azbest występujący na terenie Gminy  Stryków.

więcej

Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI w Strykowie

Lubisz stawiać czoła nowym wyzwaniom? Chcesz mądrze pomagać potrzebującym w Twojej okolicy? Bierzesz odpowiedzialność za swoje działania i ich rezultaty? Zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI!

więcej

Zapraszamy na spotkanie ze specjalistą ds. Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego

Zapraszamy na spotkanie ze specjalistą ds. Funduszy Europejskich w ramach Mobilnego Punktu Informacyjnego: 2 września 2014 r. w godz. 09:00 – 12:00 w Urzędzie Miasta – Gminy w Strykowie.

więcej

Poszukiwany Kandydat na stanowisko: Pracownik do pakowania towaru

Ogólnopolska Agencja Zatrudnienia i Doradztwa Personalnego (nr certyfikatu 2894) poszukuje obecnie dla swojego Klienta z branży logistycznej, Kandydatów na stanowisko: Pracownik do pakowania towaru, Miejsce pracy: Stryków

więcej

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy

Punkt informacyjno - konsultacyjny w Strykowie Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu będzie otwarty w następujących terminach 12, 19 i 26  sierpnia 2014 r. w godzinach 7.45 - 15.15.

więcej

Akcje profilaktyczne w województwie łódzkim

Wojewódzki Ośrodek Koordynujący Populacyjny Program Wczesnego Wykrywania Raka Piersi w Łodzi ponownie zaprasza samorządy lokalne oraz placówki zajmujące się ochroną zdrowia...

więcej

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy

Punkt informacyjno - konsultacyjny w Strykowie Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu będzie nieczynny w dniach 1 - 8 sierpnia 2014r.

więcej

Mieszkańcy Łódzkiego tworzą fotograficzną wizytówkę regionu!

Celem projektu jest stworzenie przez mieszkańców regionu łódzkiego, fotograficznego albumu przedstawiającego przykłady myślenia projektowego (design thinking) w województwie łódzkim.

więcej

Dźwięk syreny alarmowej

W celu uczczenia 70 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w dniu 1 sierpnia 2014 r. o godz. 17.00 Urząd Miasta-Gminy w Strykowie wyemituje modulowany dźwięk syreny alarmowej w okresie jednej minuty.

więcej

WFOŚiGW w Łodzi ogłasza nowy Konkurs "Ekologiczny magister i doktor"

WFOŚiGW w Łodzi co roku organizuje konkursy o nagrodę Funduszu. Ich zadaniem jest promowanie postaw proekologicznych oraz nagrodzenie autorów najlepszych prac. W tym roku, oprócz Konkursu EkoAktywni dla organizacji pozarządowych i osób fizycznych i Ekobelfry dla nauczycieli i placówek oświatowych, WFOŚiGW w Łodzi zaprasza do udziału w nowym Konkursie o nagrodę Funduszu "Ekologiczny magister i doktor".

więcej

APEL WOJEWODY ŁÓDZKIEGO

APEL WOJEWODY ŁÓDZKIEGO O GODNE UCZCZENIE 70. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

więcej

Informacja o bezpłatnym projekcie skierowanym do nauczycieli szkół wiejskich.

Program obejmuje 70 godzin szkoleniowych realizowanych w weekendy. Podczas szkoleń kadra pedagogiczna zyskuje praktyczną wiedzę na temat identyfikacji i zaspokajania indywidualnych potrzeb uczniów uzdolnionych matematycznie/przyrodniczo, przez wykorzystanie innowacyjnych technik pracy (osobny program dla nauczycieli klas I-III oraz klas IV-VI).
Działanie jest zarazem odpowiedzią na promowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej wybór kształcenia na kierunkach matematyczno-przyrodniczych. Projekt wspiera wysoko wykwalifikowane kadry systemu oświaty i otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

więcej

Grant na lepszy start

Informuję, że w terminie od 01.08 do 15.09.2014 r. nastąpi nabór wniosków w ramach projektu „Grant na lepszy start”.

więcej

Łódzkie ma pomysł!

Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego zaprasza wszystkich mieszkańców do udziału w konkursie „Łódzkie ma pomysł!”, organizowanym w ramach kampanii promocyjnej regionu. Za najbardziej innowacyjny i umożliwiający polepszenie życia mieszkańców projekt zwycięzca otrzyma nagrodę główną w wysokości 50 000 zł.

więcej

Informacja Powiatowego Urzędu Pracy

Punkt informacyjno - konsultacyjny w Strykowie Powiatowego Urzędu Pracy w Zgierzu będzie nieczynny w dniach 7 - 31 lipca 2014r.

więcej

Darmowe bilety na wycieczkę po Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki 
w dniu 5 lipca 2014 r!!!

Wycieczka jest bezpłatna. Organizator zapewnia transport, przewodników, miejsce do biwakowania. Liczba miejsc ograniczona tylko 30 biletów. Bilety można odbierać od środy w Urzędzie Miasta-Gminy w Strykowie, Wydział Informacji Promocji ul. Kościuszki 31.

więcej

Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze

W dniu 29 czerwca 2014 roku przeprowadzono w OSP Swędów Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze Miasta – Gminy Stryków, w których wzięło udział 16 drużyn w tym 4 kobiece i 2 MDP według CT i F.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2139677 osobą
na naszej stronie