Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2014  /  Kultura oświata  /  

Treść strony

Makiełki

W czwartek przed wigilią klasową przybyła do klasy II SP w Koźlu mama jednej z uczennic Ilona Polit. Była to niespodzianka dla dzieci, ponieważ miały przynieść tego dnia do szkoły fartuszki i nie wiedziały co się będzie działo. Pani Ilona przyniosła ciasto na makiełki i opowiedziała dzieciom jak je zrobiła oraz o tym, że tę potrawę od dawna robi się w Polsce na wigilię.

więcej

Jasełka w ośrodku opiekuńczo-leczniczym

Dnia 17.XII.2014r. uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej z Koźla wraz z opiekunem Marzanną Nowicką wybrali się do Głowna do Ośrodka Opiekuńczo- Leczniczego. Tam wykonali Jasełka dla osób starszych i chorych.

więcej

Przedszkolaki w Teatrze Piccolo

21 grudnia w niedzielę dzieci z grupy Tropiciele wraz z rodzicami i nauczycielkami z Przedszkola Samorządowego w Strykowie wybrali się na bajkę świąteczną do Teatru Piccolo w Łodzi. Wyjazd zastępował tradycyjne przedstawienie jasełkowe, jakie odbywa się co roku w przedszkolu tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

więcej

Trening Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej

Dnia 15.12.2014r odbył się trening MDP Bratoszewice na sali gimnastycznej w ZS nr 2 w Bratoszewicach. Młodzi strażacy ćwiczyli musztrę, zwijanie i rozwijanie węży oraz podpinanie ich do prądownicy i rozdzielacza. Była to namiastka rozwinięcia linii gaśniczej.

więcej

Jasełka w ZS nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 19.12.2014 o godzinie 12 .15  cała społeczność szkoły zebrała się na corocznych Jasełkach, które wyreżyserował i przygotował wraz uczniami klasy II a gimnazjum  nauczyciel religii Zbigniew Motyl.

więcej

Jasełka w wykonaniu przedszkolaków

Przedświąteczny okres to nie tylko czas wigilijnych spotkań, ale także organizacji świątecznych przedstawień. W piątek (19.12) jasełka dla swoich rodziców i mieszkańców Gminy Stryków przygotowali podopieczni Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP.

więcej

Sukcesy plastyczne uczniów SP Bratoszewice

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bratoszewicach bardzo chętnie uczestniczą w konkursach plastycznych organizowanych przez DK w Strykowie. Tegorocznym zadaniem świątecznym było wykonanie bożonarodzeniowego wieńca.

więcej

Pożar wiem co robić

W dniu 17.12.2014 roku w ZS nr 2 w Bratoszewicach odbyło się spotkanie z Komendantem  Jednostki Ratowniczo –Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Strykowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas I-VI SP, klasą ,,0’’ i przedszkolaki .

więcej

Poduszeczka dla pieseczka

18.12.2014 roku zakończyła się 12 akcja „Poduszeczka dla pieseczka”. Wraz z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Bratoszewic Witoldem Śliwkiewiczem, Sławomirem Pelskim druhną Aleksandrą Pelską uczennicą klasy III b  i Anią Burtką uczennicą klasy III b ZS nr 2 w Bratoszewicach i koordynatorem akcji p. Barbarą Antczak-Sadowska do schroniska na ul. Piaskowej w Głownie zawieźliśmy 60 poduszek, koce, suchą karmę dla psów i kotków, odżywki dla szczeniaków oraz maskotki

więcej

„Mówi Brajan, pali się u mnie”

Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy V ZS nr 1 w Strykowie omawiali treść artykułu : „Mówi Brajan, pali się u mnie”. Tekst opowiada autentyczną historię chłopca, który dzięki znajomości numerów alarmowych uratował mieszkańców palącej się kamienicy. Niestety sam poniósł śmierć. Ten sześciolatek jest prawdziwym bohaterem!

więcej

Bożonarodzeniowy konkurs plastyczny dla Kół Gospodyń Wiejskich i mieszkańców Gminy Stryków już rozstrzygnięty!

W minioną sobotę w Domu Kultury w Strykowie w miłej świątecznej atmosferze wigilijnego spotkania środowiskowego zaprezentowano piękne prace przyniesione na konkurs zatytułowany "Dzwoń dzwoneczku, dzwoń - dzwonek Bożonarodzeniowy", wręczone zostały dyplomy i nagrody przez Burmistrza Andrzeja Jankowskiego.

więcej

Czwartkowe popołudnie w kinie

46 osobowa grupa uczniów ZS nr 2 w Bratoszewicach klas V, VI,Ia , IIa i IIIab gimnazjum wraz opiekunami w czwartkowe popołudnie wybrała się na trzy seanse filmowe do łódzkiego kina Cinema. 

więcej

Piernikowo zapachniało na lekcji techniki

Wspaniałą okazją do wypróbowania nowej kuchni z płyta elektryczną, w którą została wyposażona pracownia techniczno-plastyczna w ZS nr 2 Bratoszewicach stała się "piernikowa" lekcja w klasie V.

więcej

Warsztaty plastyczne w DK w Głownie

Już po raz kolejny uczennice klasy IIIa ZS nr 2 w Bratoszewicach Ania Burtka i Wiktoria Ferenc wraz nauczycielką plastyki wybrały się na warsztaty plastyczne - "Bożonarodzeniowa bombka", które były organizowane 12.12.2014 w godzinach popołudniowych w Domu Kultury w Głownie. 

więcej

12 rok akcji ,,Poduszeczka dla pieseczka'' Listopad-grudzień 2014

Już od 12 lat w ZS nr 2 Bratoszewice stało się tradycją, że w miesiącu listopadzie zaczynamy akcje "Poduszeczka dla pieseczka" trwa ona do ostatniego tygodnia przed świętami. 

więcej

Spotkanie Rady Programowej w Dobieszkowie

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w dniu 9 grudnia b.r. na terenie dobieszkowskiego CKiW odbyło się wspólne posiedzenie członków Rady Programowej Centrum oraz Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

więcej

Warsztaty plastyczne "Aniołek z sizalu"

W czwartek, 4 grudnia br. w Domu Kultury w Strykowie zostały przeprowadzone bezpłatne, świąteczne warsztaty plastyczne "Aniołek z sizalu". Frekwencja dopisała znakomicie, panie od 9.30 do 12.00 uczyły się, jak pracować na sznurkach sizalowych, jak je formować w pożądany kształt.

więcej

"Dzień Potworka" i "Dzień Horroru" w Szkole Podstawowej w Dobrej

Dnia 28 listopada 2014 r. Samorząd Szkolny zorganizował w Szkole Podstawowej w Dobrej Dzień Potworka dla klas 1-3, a dla, Starszaków" Dzień Horroru. Uczniowie przebrali się za wybrane przez siebie straszydła i bawili się tak przez cały dzień. Zabawa była  "potwornie" wesoła ,wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni za najstraszniejsze stroje.

więcej

Rajd mikołajkowy uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1

W sobotę, 6 grudnia, uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im Władysława Jagiełły w Strykowie pod opieką pana Zbigniewa Jędrzejczaka oraz pani Małgorzaty Nowak wzięli udział w corocznym  rajdzie mikołajkowym.

więcej

Warsztaty Plastyczne w ZS nr 2 Bratoszewice

Tematem warsztatów plastycznych, które odbyły się w dniu 8.12.2014 była nauka i wykonanie wieńca bożonarodzeniowego. Na warsztaty zgłosiło się 12 uczennic z ZS nr 2 w Bratoszewicach:

więcej

Konkurs Wiedzy o Aids

W dniu 2 grudnia w Zgierzu odbył się konkurs Wiedzy o Aids na etapie powiatowym. ZS nr 2 w Bratoszewicach reprezentowali: Miłosz Kalinowski i Olga Kowalczyk.  W czasie obrad jury uczniowie mieli okazję doskonalić wiedzę z zakresu Aids i HIV uczestnicząc w prelekcji. Obydwoje uzyskali po 22 punkty na 25 możliwych. 

więcej

Miłosz Kalinowski najlepszy w Olimpiada Wiedzy o Żywieniu w PSSE w Zgierzu

W dniu 18 listopada odbyła się Olimpiada Wiedzy o Żywieniu w PSSE w Zgierzu na szczeblu powiatowym. ZS nr 2 w Bratoszewicach reprezentowali: Adam Czerwonka Miłosz Kalinowski i Paweł Majchrzak. 

więcej

Czas andrzejkowych wróżb w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej w Dobrej uczniowie klasy szóstej wraz z wychowawczynią Agatą Norek zaprosili uczniów z klas młodszych na spotkanie andrzejkowe.

więcej

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Dobrej

5 grudnia 2014r. do Szkoły Podstawowej w Dobrej przyjechał Mikołaj. W towarzystwie pani dyrektor Małgorzaty Wielgus zwiedzał szkołę, dzwonił swoim czarodziejskim dzwoneczkiem i rozdawał uczniom słodkości.

więcej

Spotkanie Mikołajkowe

5 grudnia Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie zaprosiła do Domu Kultury w Niesułkowie na  imprezę Mikołajkową  dzieci z terenu gminy Stryków. Przez godzinę dzieci bawiły się z panią Urszulą Pakułą i Mikołajem.

więcej

Zabawy Andrzejkowe

W dniu 28 listopada w Przedszkolu Samorządowym w Strykowie odbyły zabawy oraz zajęcia otwarte z okazji zbliżających się słynnych Andrzejek. Panie z grupy Krasnali, Indian i Tropicieli zorganizowały atrakcyjne zabawy i konkursy dla dzieci w swoim gronie

więcej

Międzynarodowy Dzień Misia w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 28 listopada w Szkole Podstawowej w Dobrej zostały ogłoszone wyniki Konkursu  Literackiego ,,Przygoda Pluszowego Misia” zorganizowanego z okazji Światowego Dnia Misia obchodzonego w dniu 25 listopada.

więcej

Policyjna Akademia Bezpieczeństwa

21.11.14 klasa II SP Nr 2 w Strykowie wzięła udział w wojewódzkim konkursie Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa organizowanej w Łodzi. Kibicowaliśmy naszym zawodnikom Antoninie Pawlak i Sebastianowi Szklarkowi. Świetnie się bawiliśmy podczas kibicowania i całej gali. Poniżej fotoreportaż z imprezy.

więcej

Wycieczka do kina Charlie

W piątkowe popołudnie 28.11.br uczniowie klas gimnazjalnych ZS nr 2 w Bratoszewicach wraz opiekunami wybrali się do kina Charlie do Łodzi na film „Karolina”. Premiera filmu była 21.11. br. 

więcej

Dyskoteka Andrzejkowa

Dnia 29 listopada swoje imieniny obchodzi Andrzej. Według starej tradycji w noc z 29/30 listopada wróży się oraz organizuje imprezy Andrzejkowe. W ZS nr 2 w Bratoszewicach, jak co roku odbyła się dyskoteka Andrzejkowa.

więcej

Spotkanie autorskie z Jolantą Szwalbe

28 listopada odbyło się w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie spotkanie z Jolantą Szwalbe -pisarką, wielką optymistką i entuzjastką życia, autorką czterech motywujących i pozytywnie nastrajających do życia książek „Myśl i działaj dla przyszłości”, Złap na zawsze wiatr w żagle”, „Wyrusz w drogę” i „Sekrety istnienia”.

więcej

Akademia ECO Corning

W dniu 25 listopada w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie rozpoczęły się zajęcia promujące pozytywne zachowania ekologiczne z cyklu „Akademia ECO Corning”. Warsztaty poprowadzą specjaliści firmy Corning Optical Communications, która rozpoczęła w tym roku szkolnym współpracę z placówkami wchodzącymi w skład zespołu - Szkołą Podstawową Nr 2 i Gimnazjum Nr 1. Program skierowany jest do klas pierwszych Szkoły Podstawowej, a jego hasło to „10 gestów ekologicznych”.

więcej

Wycieczka do fabryki bombek

18 listopada 2014 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Dobrej odwiedzili fabrykę bombek w Piotrkowie Trybunalskim.  Przewodnicy oprowadzili dzieci po całej produkcyjnej części zakładu. Można było po kolei obejrzeć i poznać wszystkie etapy powstawania bombek: 

więcej

Warsztaty w Pałacu Młodzieży w Łodzi

W dniu 18.11.2014. uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Dobrej uczestniczyli w ciekawych warsztatach organizowanych przez Pałac Młodzieży im. Juliana Tuwima w Łodzi. Jedna grupa brała udział w zajęciach teatralnych w pracowni filmowo- teatralnej, podczas których  dzieci obejrzały film „Stara biblioteka” i wykonywały ćwiczenia aktorskie z emisji głosu i ruchów scenicznych. Druga grupa przeprowadzała eksperymenty chemiczne w pracowni biologii i ekologii. 

więcej

Dyskoteka andrzejkowa

Dnia 28.11.14r uczniowie ZS Nr 1 w Strykowie spotkali się na dyskotece andrzejkowej. Był to niezwykły czas: dziewczęta były ubrane bardzo elegancko, a „wróżkami” byli chłopcy. Warto podkreślić, że dyskoteka, której organizatorami byli członkowie Samorządu Uczniowskiego, została od początku do końca przygotowana przez samych uczniów.

więcej

Dziesięć gestów o ekologii.

W dniu 25-26 listopada 2014 r w klasach pierwszych Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie odbyły się zajęcia nt.” Dziesięć gestów o ekologii” prowadzone przez pracowników firmy Corning. Zajęcia miały na celu uświadomienie dzieciom zagrożeń płynących z zanieczyszczenia środowiska oraz wytłumaczenie jak ważna jest ochrona naszej planety.

więcej

Po pierwsze drugie śniadanie

„Po pierwsze drugie śniadanie”- pod tym hasłem Ogólnopolskiego Konkursu Kubusia, dzieci z klasy IB i oddziału przedszkolnego wraz z wychowawczyniami: panią Patrycją Buczyńską- Wiśnik oraz panią Karoliną Figura- Stajuda, wspólnie przygotowały „drugie śniadanie”.

więcej

Uroczyste ślubowanie

19 listopada 2014 r. dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie złożyły uroczyste ślubowanie zapewniając o chęci stania się pilnym uczniem i dobrym Polakiem.

więcej

Gwarancja dla młodzieży w trakcie realizacji

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie realizowane są dwa projekty: „Pomysł na siebie” oraz „Równi na rynku pracy”, które  wpisują się w realizację unijnej inicjatywy Gwarancja dla młodzieży. Głównym celem inicjatywy jest zwalczanie bezrobocia wśród młodzieży. Stąd też OHP podjęło szereg działań, tak aby z oferty skorzystało jak najwięcej młodych ludzi spełniających kryteria projektów.

więcej

Witaminowe lekcje techniki

Kiedy za oknem deszcz, wiatr  i śnieg uczniowie klasy 6 SP w Bratoszewicach wspominają wspaniałe wakacyjne wyprawy do ciepłych krajów  przygotowując letnie smakołyki pełne witamin i zdrowia należą do nich wspaniałe owocowe koktajle ,sałatki i szaszłyki.

więcej

XII Przegląd Konkursowy Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów Powiatu Zgierskiego

W sobotę 22 listopada br. odbył się w Domu Kultury w Strykowie XII Przegląd Konkursowy Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów Powiatu Zgierskiego. Poniżej przedstawiamy protokoły z obrad komisji oraz zdjęcia z konkursu.

więcej

Biegowe spotkanie z historią

W dniu 5 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej po raz pierwszy zostało zorganizowane „Biegowe spotkanie z historią”. Głównym celem tej imprezy było połączenie aktywności fizycznej z historią naszego regionu. Pomysłodawcą projektu był Klub Powstaniec Dobra. Wzięło w nim udział trzynaścioro uczniów klasy V. Długość trasy wyniosła 2km i 160m. 

więcej

Rajd uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie

22 listopada uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły pod opieką pana Zbigniewa Jędrzejczaka wzięli udział w rajdzie pieszym z Łagiewnik do Zgierza zorganizowanym przez tamtejszy oddział PTTK. Trasa, choć długa i wymagająca (ok.10 km.), dostarczyła uczestnikom wielu wrażeń.

więcej

Stowarzyszenie zaprasza do kina

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ BRATOSZEWIC wraz z SALEZJAŃSKIM UNIWERSYTETEM TRZECIEGO WIEKU zaprasza na film pt. „Bogowie” o życiu i pracy wybitnego kardiochirurga prof. Zbigniewa Religi. Specjalny pokaz odbędzie się w dn. 1 grudnia br. (poniedziałek) o godz. 11.00 w kinie Bałtyk w Łodzi, ul. Narutowicza 20. Koszt biletu to jedynie 11 zł.

więcej

Wyjazd na Litwę XX Sztafeta Niepodległości

W dniach 7-11 listopada w ramach XX Sztafety Niepodległości odbył się kolejny wyjazd na Litwę. Uczniowie Zespołu Szkół Nr. 2 w Bratoszewicach mieli przyjemność uczestniczyć w uroczystościach z okazji Dnia Niepodległości już po raz drugi.

więcej

Lekcja kredą kreślona w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie.

14 listopada 2014r uczniowie kl Ib Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie wraz ze swoja wychowawczynią Patrycją Buczyńską-Wiśnik postanowili stworzyć na dziedzińcu szkolnym własną krainę zwierząt na "k" tylko po to, aby urozmaicić lekcję i lepiej przyswoić nowo poznaną literę "k". Powstały więc: koty, kury, krokodyle, konie i inne kolorowe zwierzęta. Dzieciom bardzo podobała się ta forma zajęć, będziemy więc częściej malować szkolny dziedziniec.

więcej

Wizyta na Stadionie Narodowym

W dniu 12 listopada 2014r uczniowie klasy Ia, Ib i III wraz z wychowawcami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem wyjazdu było obejrzenie przedstawienia pt "Mały Książę" w teatrze Roma.

więcej

Wizyta w fabryce bombek

Już niedługo święta Bożego Narodzenia, dlatego dzieci z oddziału "0" i klasa Ib Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Wszyscy z wielkim zaciekawieniem zwiedzili miejsce, gdzie powstają nasze piękne, polskie ozdoby świąteczne. Uczniowie mogli zobaczyć produkcję wytwarzania bombek, ich malowania oraz ręcznego dekorowania. Na koniec uczniowie mogli sami ozdobić swoje bombki z własnym imieniem, które później zabrali do domów. 

więcej

Pomóż szkołom z województwa łódzkiego stać się największymi „Kulinarnymi odkrywcami”.

W tegorocznej edycji programu Tesco dla Szkół, do walki o  pracownie multimedialne i szkolne sale kinowe, staje prawie 40 szkół z województwa łódzkiego. Jak pomóc szkołom w wygranej? To proste! Wystarczy zagłosować na ich filmy o kulinarnych odkryciach na tescodlaszkol.pl.

więcej

V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”

Szanowni Państwo, za nami 2 miesiące V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”. Cieszy się on ogromnym powodzeniem wśród nauczycieli i gimnazjalistów z całej Polski. Do tej pory do udziału zgłoszonych zostało 3 400 klas z ponad 2 300 szkół gimnazjalnych.

więcej

III miejsce uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej na I Festiwalu Dzieci i Młodzieży CANTUS

Dnia 13 listopada 2014 r. sześcioro uczniów z klasy III A i III B Szkoły Podstawowej w Dobrej, pod opieką p. A. Norek odwiedziło WODN w Zgierzu , aby wziąć udział w I Festiwalu Dzieci i Młodzieży CANTUS. Nasza grupa " Dobre Uczniaki" wystąpiła na najwyższym poziomie wokalno - artystycznym z piosenką " W lesie" i  "Kiedy jesteśmy razem" i zdobyła III miejsce. Gratulujemy! 

więcej

Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Kultura bezpieczeństwa” rozstrzygnięty!!!

W dniu 13 listopada 2014 r., w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi, odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Kultura bezpieczeństwa”, w którym wzięły udział dwie uczennice z ZS nr 1 w Bratoszewicach: Dominika Kałuża z klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Natalia Pawlak z klasy IV Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego.

więcej

Szkoła promująca zdrowie

Miło nam poinformować , że w dniu 13 listopada 2014r. ZS nr 1 w Bratoszewicach jako jedna z 16 Szkół w województwie otrzymała od Łódzkiego Kuratora Oświaty Certyfikat Sieci Szkół Promujących Zdrowie Województwa Łódzkiego. Wręczanie certyfikatów odbyło się podczas wojewódzkiej konferencji dla szkół promujących zdrowie, której temat przewodni brzmiał „W poszukiwaniu skutecznych rozwiązań wychowawczych- jak radzić sobie z agresją i przemocą w szkole.” 

więcej

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 7.11.2014r.  o godzinie 9:30 w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Przed występem pan Dyrektor wygłosił kilka słów. Uczniowie klasy V przygotowali występ, na którym  recytowali wiersze, wygłaszali teksty historyczne o odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz  śpiewali pieśni patriotyczne

więcej

Niepodległość to radość w kolorach biało - czerwonych

Opiekunki samorządu: Ewa Olszewska i Joanna Tokarska, chcąc sprawić, by święto odzyskania przez Polskę Niepodległości kojarzyło się z radosnym wydarzeniem, zorganizowały 13 listopada uroczystość pod hasłem: "Niepodległość to radość w kolorach biało - czerwonych".

więcej

Tu wszędzie jest moja Ojczyzna

„Tu wszędzie jest moja Ojczyzna” to tytuł montażu poetycko-muzycznego zaprezentowanego 07.11.2014 r. z okazji 96. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie.

więcej

Dzieje Polski pieśnią malowane

"Dzieje Polski pieśnią malowane", pod tym tytułem odbył się w ZS Nr 1 w Strykowie niezwykły koncert pieśni patriotycznej. Jak wiadomo, począwszy od bitwy pod Grunwaldem, walczącym, pieśń towarzyszyła zawsze (wówczas "Bogurodzica"), ponieważ pieśnią można wyrazić miłość, dumę, odwagę. Pieśń zagrzewała też do walki.

więcej

11 listopada –Dzień Niepodległości

11 listopada –Dzień Niepodległości już 6 listopada był obchodzony w ZS nr 2 w Bratoszewicach. Cała społeczność szkoły przyszła na zajęcia w galowych ubraniach z kotylionami na piersi. A uczniowie klas III, V Szkoły Podstawowej i II i III Gimnazjum zaangażowali się w przygotowanie programu artystycznego w 123 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

więcej

ABY ZACHOWAĆ PAMIĘĆ O NICH

W tym roku Szkoła Podstawowa w Koźlu otrzymała złoty medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej. Społeczność szkolna dba o miejsce wiecznego spoczynku żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku.

więcej

Wycieczka do fabryki bombek

W dniu 30 października dzieci ze szkoły podstawowej z Koźla z klas III-VI wyruszyły na jesienną wycieczkę. Najpierw odwiedziły Skansen Rzeki Pilicy.  Poznały tam sposób działania młyna wodnego oraz historię walk Wojska Polskiego w rejonie dorzecza Pilicy.

więcej

Pomagamy zwierzakom ze schroniska Głownie

Uczniowie ZS nr 1 z Bratoszewic odwiedzili w dniu 5 listopada 2014 schronisko w Głownie. Obecnie w Przytulisku przebywa ponad 80 psów, 7 szczeniąt oraz koty. Wizytę poprzedziła zorganizowana w klasach zbiórka karmy i koców dla podopiecznych ze schroniska. 

więcej

Dzień Makaronu

25 października obchodzony jest Światowy Dzień Makaronu. Z tej okazji dziś w ZS nr 1 w Bratoszewicach odbył się poczęstunek i sprzedaż potraw przygotowanych z makaronu. Dania zostały przygotowane przez klasę II Technikum  Żywienia i Usług Gastronomicznych. Uczniowie i pracownicy szkoły mogli spróbować m.in. spaghetti bolognese, spagetthi carbonara, makaronu penne z pieczarkami oraz makaronu ze szpinakiem i migdałami.

więcej

Zabawy integracyjne w Technikum Rolniczym

31 października 2014r. uczniowie Technikum Rolniczego wzięli udział w zabawach integracyjnych. Celem zajęć było stworzenie możliwości poznania się uczniów klas starszych i młodszych, a także świetna zabawa. Uczniowie chętnie brali udział w różnych konkurencjach "rolniczych" i wykazali się zarówno wolą walki jak i umiejętnością współpracy.

więcej

Książka za jeden uśmiech

W listopadzie ZS nr 1 ze Strykowa bierze udział w akcji "Książka za jeden uśmiech". Uczniowie i nauczyciele  w ramach akcji  będą mogli przekazać książki dla wychowanków łódzkich domów dziecka oraz wybranych placówek opiekuńczo-wychowawczych. 

więcej

II m-ce w Ogólnopolskim Konkursie „Dzieciaki Mleczaki” dla klasy Ib ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie!

Konkurs adresowany był do pierwszych klas szkół podstawowych. Zadaniem było wykonanie zdjęcia, które ukaże jak dzieci czerpią energię z mleka i produktów mlecznych do codziennej aktywności fizycznej. Klasa Ib wraz ze swoją wychowawczynią Patrycją Buczyńską-Wiśnik zajęła II miejsce.

więcej

Ślubowanie klasy I

W dniu 30 października 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbyła się uroczystość przyjęcia pierwszoklasistów w poczet pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej. Dzieci zaprezentowały się w części artystycznej przygotowanej pod okiem wychowawczyń klas pierwszych – p. Beaty Florczak i  p. Anny Kozioł.

więcej

Mamy fantazję, spędzamy popołudnie z fantastyką!

W dniu 30.10.2014 uczniowie samorządu uczniowskiego Sp Nr 2 ze Strykowa zorganizowali "Popołudnie z fantastyką". Elementy fantastyczne towarzyszą wielu utworom, które omawiane są w klasach IV-VI. Towarzyszyły im zatem: wróżki, magowie, czarodzieje.

więcej

Uroczystość Wszystkich Świętych

W dniach poprzedzających Uroczystość Wszystkich Świętych częściej niż zwykle odwiedzamy cmentarze. Jest to element naszej tradycji związanej z pamięcią o zmarłych. Grupa uczniów z klasy III i II SP nr 2 ze Strykowa i uczęszczających na religię katolicką i mariawicką pod opieką p. Małgorzaty Komorowskiej oraz społeczność uczniowska gimnazjum z opiekunem p. Maciejem Woźniakiem i p. Małgorzatą Wnuk wybrała sie na cmentarz. 

więcej

Pasowanie klasy pierwszej w Szkole Podstawowej w Dobrej

Jak co roku w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyło się uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na uczniów. W bieżącym roku szkolnym ten uroczysty i wesoły dzień przypadł na 30 października. Bohaterami uroczystości byli wszyscy uczniowie klasy pierwszej, a widownię stanowiły reprezentacje klas starszych. 

więcej

Kosmiczna podróż do UFOLANDII

Dnia 22 X 2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego z koleżankami i kolegami z klasy Ia szkoły podstawowej nr 2 ze Strykowa wyruszyły w kosmiczną podróż do UFOLANDII. Atrakcje czekające na dzieci w sali zabaw okazały się bardzo miłą niespodzianką. Wspólna zabawa dostarczyła im mnóstwo radości i satysfakcji.

więcej

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym

23 października 2014 r po raz kolejny odbyła się w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach, w Oddziałach w Piotrkowie Trybunalskim, w Kościerzynie  oraz w centrali w Bratoszewicach Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Wiejskim Gospodarstwie Domowym.

więcej

Próbny sprawdzian szóstoklasisty

28.10.2014 roku  uczniowie klasy VI ZS nr 1 ze Strykowa przystąpili do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. Łatwo nie było: język polski, matematyka, język angielski, czyli prawdziwa gimnastyka umysłu. 

więcej

Sprzątanie Świata

W dniu 19 września jak co roku uczniowie ZS nr 1 ze Strykowa uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata”. Tradycją stało się organizowanie w tym dniu ogniska integracyjnego dla najmłodszych uczniów (oddział przedszkolny i klasy I-III).

więcej

I MIEJSCE DLA ,,WMH” ze Szkoły Podstawowej w Dobrej

Dnia 17.10.2014, odbyły się zawody chłopców o mistrzostwo szkoły w mini unihokeja. Do rywalizacji zgłosiły się cztery drużyny:

więcej

Finał akcji ,,Przewietrzymy swoje regały''

W sobotę 25 października 2014r. w ZS nr 1 w Bratoszewicach odbyło się podsumowanie akcji bibliotecznej w związku z „uwalnianiem książek”. Po licznie zgromadzone przez trzy biblioteki zbiory książkowe i multimedialne (ok.tysiąc egzemplarzy książek oraz ponad sto filmów, gier, programów komputerowych) przyszło wielu chętnych - blisko sto osób dzieci, młodzieży oraz dorosłych czytelników. Największym powodzeniem cieszyły się filmy i literatura dziecięca, a także beletrystyka i publikacje popularno-naukowe.

więcej

Ślubowanie I klasy SP w Bratoszewicach

21.10.(wtorek) 2014 r.17-osobowa grupka uczniów klasy I przystąpiła do pierwszego w życiu ślubowania. Było to bardzo ważne wydarzenie w ich życiu. Uczennice klasy II gimnazjum prowadzące imprezę zabrały swoich młodszych kolegów i koleżanki w Krainę Baśni i magii. 

więcej

19 października 2014 roku zmarł nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie Rafał Mostowski

Tragiczny wypadek wyznaczył kres jego życia. Przerwał plany osobiste, rozwój zawodowy, realizację marzeń. Śmierć zabrała człowieka oddanego sportowi i sprawom młodzieży. Nieodżałowana to strata. Patrząc na jego krótką historię zawodową, łatwo zauważyć, że wiele swoich sił oddawał ukochanej młodzieży Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie, gdzie uczył wychowania fizycznego. Pomógł niejednemu uczniowi osiągnąć sukces i uwierzyć w swoje możliwości. Był człowiekiem obdarzonym niezwykłym optymizmem, radością życia i siłą woli.

więcej

„Uwolnijmy książki !”

Jedną z niekonwencjonalnych form popularyzacji książki i czytelnictwa jest „uwalnianie książek”(z jęz. ang.”bookcrossing”). Jest to idea nieodpłatnego przekazywania książek innym czytelnikom, do której przyłączyły się również bratoszewickie biblioteki. Do akcji skłoniła nas przede wszystkim  chęć podzielenia się własnymi zbiorami jak również  zachęcenie wszystkich  a szczególnie dzieci i młodzieży do czytania.

więcej

MISTRZ "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa"

Z ogromną przyjemnością informujemy, iż uczniowie kl II ZS nr 1 w Strykowie Antonina Pawlak i Sebastian Szklarek w dniu 18.10.2014 r. zajęli I miejsce w powiatowym konkursie sprawnościowym i wiedzy o bezpieczeństwie. Tym samym zdobyli tytuł  MISTRZ "Policyjnej Akademii Bezpieczeństwa".

więcej

1 miejsce w Przeglądzie Teatrów Amatorskich dla Kacpra Olszewskiego

11 października 2014r. nasz uczeń klasy I d Gimnazjum nr 1 w Strykowie Kacper Olszewski jako reprezentant Teatru PST działającego przy Łódzkim Domu Kultury wziął udział w 27 Przeglądzie Teatrów Amatorskich – Łópta 2014, pokazując monodram w reżyserii Przemysława Sowy pt.:„Rowerek”. 

więcej

Ślubowanie w SP w Koźlu

17 października w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyło się ślubowanie 14 uczniów klasy I. Uroczystość poprzedził egzamin, który składał się z różnorodnych zadań. Uczniowie wykonując zadania odwiedzili krainy: geograficzno-przyrodniczą, muzyczną, języka polskiego, matematyki, ruchu drogowego i grzeczności.

więcej

Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Koźlu

W tym roku Dzień Nauczyciela w Szkole Podstawowej w Koźlu miał uroczysty, a zarazem nietypowy przebieg. Zamiast zwykłej akademii klasa VI wraz z wychowawcą zaprosiła nauczycieli i pracowników szkoły do wspólnej zabawy.

więcej

I miejsce dla ,,Koniczynek” ze Szkoły Podstawowej w Dobrej

W piątek 17.10.2014 r. uczennice Szkoły Podstawowej w Dobrej walczyły o miano najlepszej drużyny w mini unihokeju. Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny:

więcej

Ślubowanie I gimnazjum

"Dnia 13.10.2014r. odbył się Dzień Nauczyciela połączony ze ślubowaniem pierwszych klas gimnazjum w ZS nr 2 w Bratoszewicach. W pierwszej kolejności uroczystość poświęcona była nauczycielom. Uczniowie przedstawili piosenki i wierszyki na temat naszych wychowawców, które wywołały wesołą atmosferę na sali.

więcej

Dzień Papieski w ZS nr 2 Bratoszewice.

Dnia 16 października na trzeciej godzinie lekcyjnej w ZS nr 2 Bratoszewicach odbył się apel z okazji Dnia papieskiego. Na początku apelu została wykonana pieśń „Santo Subito” w wykonaniu Asi Tomczyk i Karoliny Florczak. Następnie przedstawiony był krótki opis życia Karola Wojtyły. 

więcej

Praktyki zawodowe w Niemczech

W dniach 14- 27 września 2014 roku siedmioro uczniów klasy III TŻ Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach odbywało praktyki zawodowe we Frankfurcie nad Odrą. „Kiedy dojechaliśmy na miejsce oczom naszym ukazał się ogromny kompleks, gdzie kształceni są ludzie chcący zdobyć kwalifikacje zawodowe lub zmienić swój zawód... 

więcej

Dzień Seniora

18 października w Domu Kultury w Strykowie z okazji Dnia Seniora wystąpił ponownie Teatr Iwia z Gliwic, który przedstawił operetkowe przeboje w spektaklu "Od czardasza do kankana". Seniorzy bawili się znakomicie przy znanych piosenkach (np "Brunetki, blondynki" czy "Kochaj mnie") oraz oglądali przepiękne pokazy tańca - tango , cherlestona...

więcej

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W środę 15 października br. odbył się w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej - święta wszystkich pracowników oświaty. Akademia rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru i uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego.

więcej

Grafikalia 2014

Dnia 11 (sobota) października 2014 r. W ramach I Festiwal Sztuki "GRAFIKALIA 2014", który odbywa się na dworcu vel PERON SZTUKI w Głownie, uczennice klasy III gimnazjum ZS nr 2 w Bratoszewicach Anna Burtka i Wiktoria Ferenc wraz z panią od zajęć artystycznych wybrały się na warsztaty linorytu.

więcej

Europejski Tydzień w ZS nr 1 w Strykowie.

Właśnie skończyła się wizyta pięciu krajów partnerskich w ZS nr 1 w Strykowie w ramach projektu „Uczenie się przez całe życie- Comenius”.  Muzyczno-taneczny projekt „M.A.D.E.” czyli  „Music Advantages in the Diversity of Europe” realizowany jest dzięki funduszom pozyskanym dla szkoły przez K.Cnotalską z Komisji Europejskiej. W projekcie szkoła współpracuje od września zeszłego roku z Francją, Grecją, Hiszpanią, Rumunią i Włochami. Wizyta w ZS nr 1 w Strykowie trwała od 6 do 10 października 2014r.

więcej

Pociągiem na wycieczkę do Łowicza

Dnia 6.października 2014r. grupa 13 uczniów kl.II ze Szkoły Podstawowej z Koźla, z wychowawcą Marzanną Nowicką i dwoma rodzicami wybrała się pociągiem na wycieczkę do Łowicza. Uczniowie zwiedzali muzeum, skansen, mieli warsztaty pt. „Papier, drewno”, zagrali w grę „Łowickie mamory”.

więcej

SP i gimnazjum - ZS nr 2 Bratoszewice w kinie

W dniu 10 października 2014 roku klasy 4-6 oraz klasy gimnazjalne wybrały się do kina Cinema City w Łodzi. Klasy szkoły podstawowej obejrzały film pt. "Wakacje  Mikołajka" a gimnazjalne "Miasto 44".

więcej

Dzień Nauczyciela

Słowami Tadeusza Śliwiaka uczniowie ZS Nr 1 w Strykowie podziękowali nauczycielom za pracę nad wychowaniem i kształceniem. Podczas poniedziałkowego apelu uczniowie klas I oraz członkowie Samorządu Uczniowskiego złożyli uroczystą rotę. Uczniowie klasy VI przypomnieli rodowód święta, nawiązując do prac Komisji Edukacji Narodowej oraz reform zawartych w Konstytucji 3 Maja.

więcej

VII Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna

W dniu 10 października 2014 roku uczniowie klas II, III i IV technikum logistycznego ZS nr 1 w Bratoszewicach wzięli udział w VII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. Patronat nad tym wydarzeniem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej. Olimpiada została na stałe umieszczona przez Centralną Komisję Egzaminacyjną w wykazie turniejów i olimpiad tematycznych związanych z wybraną dziedziną wiedzy zawodowej, których laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

więcej

Pierwsze koty za płoty

W poniedziałek 6 października uczniowie klasy I Technikum Rolniczego ZS nr 21 w Bratoszewicach wraz z opiekunem p. A. Twardowską uczestniczyli w ramach zajęć z pracowni produkcji rolniczej w wycieczce do profesjonalnego gospodarstwa rolnego p. Agnieszki i Przemysława Firganów w Łodzi.

więcej

Targi Natura Food

W dniu 3 października 2014 uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką pani Kamili Kina oraz Ewy Piszczyńskiej, nauczycielek przedmiotów zawodowych uczestniczyła w  VII Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Regionalnej NATURA FOOD w Łodzi.

więcej

Święto ziemniaka

Już po raz kolejny w ZS nr 1 w Bratoszewicach uczczono święto ziemniaka. Z tej okazji uczniowie klasy II Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych pod opieką Pani Kamili Kina oraz Pani Ewy Piszczyńskiej przygotowali tradycyjne potrawy z ziemniaka m.in. zupę krem ziemniaczany, kopytka i pyszne placuszki ziemniaczane z cukrem.

więcej

Finał konkursu „Dary Natury”

8 października odbył się finał konkursu organizowanego przez Samorząd Uczniowski ZS Nr1 w Bratoszewicach. Konkurs „Dary Natury” jest organizowany cyklicznie i polega na zbiórce soków, owoców, warzyw, dżemów i wszelkich innych przetworów. Przez cały wrzesień uczniowie przynosili słoiki pełne pyszności, a w środę je sprzedawali.

więcej

Zaproszenie do akcji „uwalniania książek” - PRZEWIETRZMY SWOJE REGAŁY !

Biblioteka szkolna ZS nr 1 w Bratoszewicach we współpracy z biblioteką Zespołu Szkół Nr 2 w Bratoszewicach oraz bratoszewicką filią Biblioteki Publicznej zapraszają wszystkich chętnych do  „uwalniania książek” czyli nieodpłatnego przekazania innym użytkownikom w ramach akcji: „Przewietrzmy swoje regały”. Zbiórka książek i innych materiałów ( gier, filmów) odbędzie się w terminie 13-17 października 2014 r. we wszystkich wymienionych bibliotekach.

więcej

Owocowe inspiracje

„Wszyscy mamy dziarskie minki, bo zjadamy witaminki”. Słowa tej piosenki towarzyszyły najmłodszym dzieciom z oddziału przedszkolnego ZS Nr1 ze Strykowa podczas przygotowania ”witaminowych rewolucji”. Dnia 6 października dzieci wraz z wychowawczynią panią Karoliną Figura-Stajuda zakasały rękawy i zabrały się do robienia zdrowych soków i sałatek owocowych, oczywiście wg własnej receptury.

więcej

Próbny alarm przeciwpożarowy

W dniu 7.10.2014 r. kilka minut po 10.10 odbył się w ZS nr 2 w Bratoszewicach próbny alarm przeciwpożarowy. Klasy IV-VI SP i II i III gimnazjum na zajęciach technicznych miały przeprowadzone specjalne lekcje związane z drogą ewakuacyjną szkoły, wiec dla nich  sygnał 4 krótkich dzwonków to było jasne, że to alarm przeciwpożarowy pozostałe klasy o ewakuacji na wypadek pożaru i drodze ewakuacyjnej szkoły rozmawiali na lekcjach wychowawczych.

więcej

Altruizm i Empatia jest nam dobrze znana.

Uczniowie ZS nr2 w Bratoszewicach znają bardzo dobrze znaczenie tych sów i również wykorzystują je w życiu codziennym. Chociaż są jeszcze bardzo małymi (5-6 latki) i młodymi "człowieczkami" –uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z wielką ochotą zaangażowali się w akcję "Nakrętka" prowadzoną w naszej szkole do 15 grudnia 2014.

więcej

Praktyka czyni mistrza

Podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie zakończyli udział w kolejnych zagranicznych stażach zawodowych, realizowanych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, na zasadach Programu Leonardo da Vinci, będącego częścią Programu Uczenie się przez całe życie.

więcej

Smacznie, zdrowo, kolorowo w SP Nr 2 w Strykowie.

Tak właśnie było 30 września na lekcji w klasie Ib Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie. Smacznie, zdrowo, kolorowo to jedna z wielu lekcji, jakie będą odbywały się w tej klasie. Rusza cykl zajęć kulinarnych "Rondelkolandia", gdzie uczniowie pod kierunkiem swojej wychowawczyni pani Patrycji Buczyńskiej-Wiśnik będą poznawać ciekawe przepisy na smaczne potrawy.

więcej

Wycieczka do „Farmy Iluzji”

1 października 2014 r. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowała wycieczkę do Parku Edukacji i Rozrywki „ Farma Iluzji” w Trojanowie. Uczestnikami  tej wycieczki  byli uczniowie  Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 2 w  Strykowie.

więcej

Obchody 75. rocznicy utworzenia Polskiego Państwa Podziemnego w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie.

„My z niego wszyscy…" – pod takim hasłem w  kraju odbywają się obchody 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. W ZS nr 1 w Strykowie nie zapomnieliśmy o  tym ważnym wydarzeniu. Wśród uczniów  przeprowadzono akcję informacyjną o historii PPP, zorganizowano wystawę „Przywódcy Polski Walczącej”, wysłuchano hymnu Polski Podziemnej „Naprzód, do boju żołnierze”.

więcej

ZS 1 wybory na opiekuna i przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

W dniu 22 września 2014 odbyły się w SP nr 2 i Gimnazjum Nr 1 wybory na opiekuna i przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Wybory przeprowadzono szybko i sprawnie. W gimnazjum podczas jednej z godzin lekcyjnych nauczyciele z klasami podchodzili do głosowania według wcześniej ustalonego harmonogramu, w SP dzieci mogły głosować w trakcie kilku kolejnych przerw. 

więcej

Spotkanie z pierwszakami - bezpieczna droga do szkoły

Jak co roku Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie organizuje dla uczniów klas pierwszych szkół podstawowych spotkanie mające na celu poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.                                           

W spotkaniu udział weźmie Burmistrz Miasta-Gminy Stryków oraz strykowska Policja.

29 września 2014 r. do Szkoły Podstawowej w Niesułkowie i Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie przyjedzie z koncertem edukacyjnym Pani Urszula Pakuła.                      

Tym razem będzie to zabawa połączona z edukacją. Dzieci nauczą się bezpiecznego zachowania na drodze podczas zabaw muzyczno-ruchowych.

Na zakończenie spotkania każdy pierwszak otrzyma kamizelkę odblaskową i słodycze ufundowane przez GKRPA.

Zespół Lipkowianka wraz z Kapelą wystąpił w węgierskiej miejscowości Romhany

W tym roku po raz drugi  w swej działalności Zespół Lipkowianka wraz z Kapelą miał okazję zaprezentować się zagranicznej widowni. Tym razem zespół wystąpił w węgierskiej miejscowości Romhany, do której został zaproszony przez jej burmistrza – Termana Istvana. Okazją do zaproszenia były dożynki, które Lipkowianki miały uświetnić swoim występem. Trzeba przyznać, że zrobiły to koncertowo bo węgierska publiczność była nimi zachwycona.

więcej

Papierowe modele Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Stryków, do którego Łódzka Kolej Aglomeracyjna dojedzie już w grudniu mogli w jednym z wrześniowych weekendów poczuć przedsmak warunków jakie panują w pociągach i skorzystać  przygotowanych atrakcji, takich jak kącik kolorowanek dla dzieci, multimedialny kącik gier dla odważnych, pokazy filmów informacyjnych o ŁKA czy quiz wiedzy o przyrodzie województwa łódzkiego.

więcej

Rajd pieszy "Pieczonego ziemniaka"

20 Września 2004 roku ponad stu osobowa grupa z naszej szkoły wyruszyła na rajd pieszy pieczonego ziemniaka. Zbiórka odbyła się o 8:15, natomiast z miejsca wyruszyliśmy kilka minut później. W rajdzie brało udział 6 nauczycieli

więcej

Akcja sprzątanie świata

Dnia 19 września 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej Nr1 w Strykowie tradycyjnie przyłączyli się do XXI  już edycji akcji „Sprzątanie świata – Polska 2014”. Zaopatrzeni w worki i rękawice dzięki współpracy z Urzędem Miasta-Gminy Stryków wyruszyli  pod opieką nauczycieli w teren. 

więcej

Uroczystość IV rocznicy posadzenia Dębów Katyńskich.

17 września w ZSnr2 Bratoszewicach jest ważnym  dniem. Tego dnia wspominamy posadzenie Dębów Katyńskich na terenie szkoły. W tym roku mija czwarta rocznica tego wydarzenia. Z tego powodu uczniowie wraz z p. Pacewicz i p. Ciecińską przygotowali krótki apel poświęcony pamięci Stanisława Piotrowskiego i Feliksa Jakubowskiego, ofiar mordu katyńskiego.

więcej

Bezpieczna droga do szkoły

Uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach w ramach zajęć Wychowania Komunikacyjnego w dniu 16.09.br wybrali się na pieszą wycieczkę po najbliższej okolicy, aby poznać znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego, które obowiązują : pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów. Poznali również elementy drogi, która codziennie prowadzi ich do szkoły i domu. 

więcej

Kampania wyborcza w ZS Nr 1 w Strykowie.

Samorządność to piękny przywilej. Samorząd Uczniowski w ZS Nr 1 jest zawsze wybierany we wrześniu. W tym tygodniu trwa kampania wyborcza, po której będą wybory.

więcej

Narodowe czytanie w Strykowie

Narodowe czytanie to ogólnopolska akcja publicznego czytania największych polskich dzieł literackich pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Celem akcji jest popularyzacja czytelnictwa i zwrócenie uwagi na potrzebę dbałości o kulturę i język polski oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości.

więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/15 w ZS nr 1 w Bratoszewicach

Mszą Świętą w Kościele p.w. Św. Augustyna w Bratoszewicach a następnie uroczystością na sali gimnastycznej młodzież i nauczyciele ZS nr 1 w Bratoszewicach rozpoczęli rok szkolny 2014/2015. Swoją obecnością zaszczycili społeczność szkolną zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Stryków Pan Andrzej Jankowski, Zastępca Dyrektora ŁODR Pani Małgorzata Gabryelczak, Dyrektor Serwisu Diesel Truck Sp. z o.o. Stryków Pan Paweł Rybka, Naczelnik Wydziału Informacji, Promocji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych Gminy Stryków Pan Witold Kosmowski oraz Pani Krystyna Skalska - przedstawiciel Stowarzyszenia Przyjaciół Bratoszewic.

więcej

Pamiętamy o 75 rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej

Uczniowie ZS nr 2 w Bratoszewicach wraz z wychowawcami w pierwszych dniach roku szkolnego wybrali się na pobliski cmentarz, aby uczcić pamięć poległych żołnierzy w czasie II wojny światowej. Uczniowie zapili znicze, modlitwą i minutą ciszy uczcili pamięć poległych w walce o wolną Polskę.

więcej

Moje pierwsze konto rozrachunkowo-oszczędnościowe

W dniu 24.06.2014 uczniowie klas gimnazjalnych I-III z ZS nr 2 w Bratoszewicach spotkali się z przedstawicielką Banku Spółdzielczego w Strykowie Panią Marleną Okońską. Tematem spotkania było "Moje pierwsze konto rozrachunkowo-oszczędnościowe". 

więcej

Bezpieczeństwo w domu i zagrodzie podczas wakacji

W dniu 24 czerwca 2014 roku w ZS nr 2 w Bratoszewicach odbyło się spotkanie z Panem Michałem Wawrzonkiem, inspektorem prewencji P.T. KRUS w Zgierzu.W spotkaniu uczestniczyły klasy I-III gimnazjum i klasy I-VI szkoły podstawowej. Tematem spotkania było: "Bezpieczeństwo w domu i zagrodzie podczas wakacji".

więcej

Zakończenie wakacji w DK Niesułków

Czas biegnie nieubłaganie. Dwa miesiące wakacji minęły niepostrzeżenie. Jak co roku postaraliśmy się by ostatni dzień wakacji był szczególnie miły i radosny dla dzieci. Na początek piątkowej imprezy pod okiem doświadczonej instruktorki dzieci uczestniczyły w warsztatach kulinarnych.

więcej

Jeszcze tylko 303 dni do wakacji…

Ten żartobliwy napis przywitał uczniów ZS Nr 1 w Strykowie. Pani dyrektor Katarzyna Cymera  podkreśliła, że te 303 dni do wakacji będą dobre, miłe, choć oczywiście wypełnione pracą. Następnie zostali przedstawieni przybyli goście: radni Miasta - Gminy Stryków: p. Bogdan Walczak oraz p. Grzegorz Kozłowski. Pani dyrektor przedstawiła wychowawców klas oraz życzyła udanego roku szkolnego: bezpieczeństwa, sukcesów w nauce oraz miłych i pozytywnych wrażeń.

więcej

Spotkanie autorskie w bibliotece Swędów

W dniu 13.08.2014r.( środa ) w Filii w Swędowie odbyło się spotkanie autorskie połączone z promocją książki   "Ziemia szczawińska" autorstwa dr Bronisława Matusza. W spotkaniu uczestniczyli czytelnicy biblioteki i okoliczni mieszkańcy. 

więcej

Bezpieczne Wakacje w Niesułkowskiej Bibliotece !

Filia w Niesułkowie przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji Bezpieczne Wakacje 2014 r. pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych w górach, nad wodą, w domu, w podróży czy na drodze. 

więcej

Wakacje z DK Niesułków na półmetku.

Czas biegnie nieubłaganie, już połowa wakacji za nami. Ci, którzy spędzają je w Domu kultury w Niesułkowie nie mogą, a na pewno nie powinni narzekać na nudę.  Poza zaplanowanymi zajęciami praktycznie codziennie dzieje się „coś ekstra”. Jak co roku najwięcej radości dostarczają „wojny balonowe”, zwłaszcza, że temperatura za oknem jest iście afrykańska.

więcej

Zakończenie półkolonii w CKiW OHP w Dobieszkowie

W ramach Świetlicy Środowiskowej działająca przy CKiW OHP w Dobieszkowie zostały zorganizowane półkolonie dla dzieci i młodzieży z regionu łódzkiego. W tym czasie dobieszkowskie Centrum funkcjonowało na pełnych obrotach.

więcej

Zakończenie roku szkolnego w SP Koźle

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Koźlu rozpoczęło się o godz. 8.00 mszą świętą w kozielskim kościele. Następnie dzieci wraz z nauczycielami i rodzicami udali się do szkoły. Na początku uroczystości Burmistrz Miasta – Gminy Stryków Andrzej Jankowski pogratulował dzieciom i nauczycielom sukcesów w roku szkolnym 2013/2014 i osobiście wręczył nagrodę najlepszemu uczniowi w szkole Karolowi Sobierajskiemu.

więcej

Na ludowo w mieście róż

Już po raz czwarty Zespół Lipkowianka wraz z Kapelą wystąpił w Kutnie podczas Festiwalu "Na ludowo w mieście róż", który co roku organizuje zaprzyjaźniony Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej. Stałym elementem Festynu jest konkurs na potrawę regionalną. Gminę Stryków tradycyjnie reprezentowało KGW z Ciołka i tradycyjnie zajęło pierwsze miejsce.

więcej

Wycieczka do Torunia

25 czerwca uczniowie klasy drugiej wybrali się na całodniową wycieczkę do Kłóbki i Torunia. Pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Dzieci odwiedziły najpierw skansen wsi kujawskiej w Kłóbce.

więcej

Zespół Taneczny Agat na scenie w Manufakturze

28 czerwca Zespół Taneczny Agat miał okazję zaprezentować się z kilkoma układami tanecznymi na scenie w Manufakturze Łódzkiej podczas wyborów Miss Polonia Ziemi Łódzkiej. Mimo deszczu występ naszego zespołu przyjęty został dużym aplauzem - układy Sekretarki, Ave Maria, Walc czy Pipi oraz duety i solówki zrobiły furorę wśród publiczności, co niewątpliwie było ogromna promocją Strykowa oraz Domu Kultury.

więcej

Zakończenie roku szkolnego w ZS Nr 1

„Dzisiaj każdy z nas ma w sercu pełno wspomnień. Najważniejsze: by o sobie nigdy nie zapomnieć!”. Słowa te to motto ostatniego spotkania w ZS nr 1 w Strykowie w tym roku szkolnym. 

więcej

„Idzie nowe!”

1 stycznia tego roku wszedł w życie nowy program unijny – Erasmus+. Oferuje on „wsparcie finansowe dla instytucji i organizacji działających w obszarze edukacji i szkoleń, młodzieży oraz sportu w Europie”. Głównym założeniem programu Erasmus+  jest „rozwijanie umiejętności jego uczestników oraz zwiększanie ich szans na zatrudnienie, a także modernizacji systemów edukacji, szkoleń i wspierania młodzieży”. 

więcej

Sobótki

Impreza Sobótkowa odbyła się w poniedziałek w przeddzień Św. Jana nad Zalewem. Program zawierał wiele atrakcji: koncert zespołu Trzy Gitary grającego przeboje Czerwonych Gitar i Krzysztofa Klenczona, konkurs na najpiękniejszy wianek sobótkowy

więcej

Pożegnianie starszaków - TROPICIELI

Dnia 17 czerwca o godz. 13.00 odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków w Domu Kultury w Strykowie. Dzieci wkroczyły na scenę krokiem "Poloneza" i elegancko się zaprezentowały. Uroczystość nie odbyła się bez piosenek, wierszy oraz krótkiej inscenizacji "O Jasiu, Stasiu i Adasiu, o pszczole, wietrze i o dzięciole" :)

więcej

Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

W dniach 17-18 czerwca grupa 42 uczniów z klas IV-VI  ze Szkół Bratoszewice, Dobra Koźle, Niesułków wraz opiekunami wyruszyli na zwiedzanie Ziemi Świętokrzyskiej.

więcej

Karta rowerowa

W dniu 16 czerwca 2014 w ZS nr 2 w Bratoszewicach odbył się praktyczny egzamin na kartę rowerową. Testy sprawdzające z przepisów ruchu drogowego i znajomości znaków drogowych odbyły się 13 czerwca. Mała grupka, bo 10 uczniów z jazdą po  trudnym miasteczku ruchu drogowego poradziła  sobie znakomicie.

więcej

Aktywna zielona szkoła

5 dni w Łebie na zielonej szkole dla 66 uczniów z klas 0-VI ze strykowskiej SP nr 1 to czas pełen atrakcji. Podczas pobytu odwiedzili fokarium, gdzie obejrzeli tresurę fok, przeszli 10 km na ruchome wydmy,

więcej

Letnia Biblioteka Wyobraźni

Podczas zorganizowanego w SP nr 1 w Strykowie Święta Szkoły pod hasłem “Letnia Biblioteka Wyobraźni” została odsłonięta rzeźba przesłanie nawiązująca w metaforyczny sposób do wolności od wszelkiego rodzaju uzależnień i nałogów.

więcej

Dzień sportu w ZS Nr 1

18.06.2014 upłynął w szkole (ZS Nr 1 w Strykowie) pod znakiem wielkiej ekscytacji. Tego dnia odbył się Dzień Sportu. Od rana uczniowie szykowali plakaty z hasłami promującymi sport ( hasła to mało, niektórzy ułożyli wierszyki).

więcej

Nowi czytelnicy w bibliotece szkolnej

Miło nam poinformować, że zwiększyło się grono czytelników szkolnej biblioteki w ZS nr 1 w Strykowie. W dniu 9.06.2014 biblioteka gościła uczniów klasy I SP Nr 2 wraz z wychowawczynią p. Renata Tomczak. Pierwszoklasiści zostali podzieleni na 5 osobowe zespoły.

więcej

Bezpiecznie i szczęśliwie wróciliśmy z Zielonej Szkoły!

Dnia 09.06.2014r. uczniowie klas III i IV Szkoły Podstawowej numer 2 wraz z opiekunami wyjechali na Zieloną Szkołę do Karwii. Już w czasie podróży zwiedzali osadę kaszubską w Szymbarku, a tam: dom na dachu, dom Sybiraka, bunkry wojenne, domy zbudowane w stylu kaszubskim. W bunkrach zachwycili pana przewodnika znajomością „ Roty” Marii Konopnickiej.

więcej

VI Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego

Dnia 16 czerwca 2014r. rozstrzygnięty został VI Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięło udział 16 uczniów z klas V – VI Szkoły Podstawowej w Dobrej. Temat tegorocznego konkursu to: „Ich und meine Familie” (Ja i moja rodzina).  

więcej

V Piknik Wiedzy i Nauki Uniwersytetu Łódzkiego

Dnia 06.06.2014r. uczniowie ZS nr 2 w Bratoszewicach wraz z opiekunami wzięli udział w V Pikniku Wiedzy i Nauki Uniwersytetu Łódzkiego.  Na początku uczestniczyli w trzech wykładach: pierwszy wykład odbył się w Instytucie Fizyki i Informatyki Stosowanej

więcej

Umiemy udzielać pierwszą pomoc

Na zajęciach technicznych uczniowie klasy IV z ZS nr 2 w Bratoszewicach pod okiem nauczycielki zostali przeszkoleni pod względem teoretycznym i praktycznym z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

więcej

V Gminny Konkurs jęz. angielskiego

W dniu 3 czerwca w SP w Koźlu odbył się V Gminny Konkurs jęz. angielskiego  ” English Is Fun. Summer Holidays”,  tym razem o tematyce letnio- wakacyjnej.  Zorganizowała go SP w Koźlu - nauczycielka jęz. angielskiego, p. Joanna Małecka we współpracy z dyrektorem i nauczycielami.

więcej

Rodzice-Dzieciom

13 czerwca br. z okazji Dnia Dziecka rodzice maluchów z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Strykowie już po raz kolejny zaprezentowali na scenie Domu Kultury bajeczkę. W tym roku obejrzeliśmy wzruszającą i piękną opowieść o "Kopciuszku".

więcej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej w „Mikrokosmosie”.

9 czerwca 2014r. uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Dobrej odwiedzili Park Rozrywki „Mikrokosmos” w Ujeździe. Po parku oprowadzał ich przewodnik, który opowiadał ciekawostki nt. owadów przedstawionych w skali makro.

więcej

Turniej przyrodniczy

04.06.2014 r. odbył się w ZS nr 1 w Strykowie Turniej Przyrodniczy dla najmłodszych. Gośćmi dzieci z oddziału przedszkolnego byli ich rówieśnicy z Przedszkola Samorządowego w Strykowie z wychowawczynią – p. Jolantą Milczarek - Ratajczyk. Turniej przygotowała i prowadziła p. Renata Jagodzińska.

więcej

Uczniowie w Wiosce Indiańskiej

05.06.2014 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i I klasy SP ze swoimi wychowawczyniami - p. Renatą Jagodzińską i p. Renatą Tomczak pojechały na wycieczkę do Józefowa k. Chocza. Celem wyprawy była największa w Europie Wioska Indiańska.

więcej

Piknik rodzinny

Zespół Szkół Nr 1 w Bratoszewicach został zaproszony przez Gimnazjum Miejskie w Głownie do udziału w pikniku rodzinnym organizowanym w piątek 30 maja. W związku z tym, że jesteśmy szkołą promującą zdrowie, na naszym stoisku promowaliśmy zdrowy styl życia i zdrowe odżywianie. 

więcej

Dzień mamy, taty i dziecka w szkole podstawowej w Koźlu

27.05.2014r. w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty, a dwa dni później odbyły się obchody Dnia Dziecka, które były połączone z Dniem Patrona Szkoły.

więcej

Ja i moje zwierzątko

29 maja 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbył się apel, na którym zostały wręczone nagrody za udział w konkursie SK LOP – „Ja i moje zwierzątko”. Uczniowie klas IV-VI mieli za zadanie ułożyć wiersz poświęcony swojemu pupilowi a ich młodsi koledzy wykonać pracę plastyczną z wizerunkiem ulubionego zwierzaka.

więcej

Mały Przyrodnik

Uczniowie SP nr 2 z klasy I : Gabriela Borkowska, Martyna Bukowska, Oskar Najdecki uczestniczący w zajęciach koła plastycznego ,,Zaczarowany Ołówek”, prowadzonego pod kierunkiem p. Renaty Tomczak zajęli ex aequo II miejsce w konkursie wojewódzkim ,,Mały Przyrodnik”.

więcej

Recykling chroni środowisko naturalne

4 czerwca 2014 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbyła się prelekcja przygotowana przez przedstawiciela firmy INTERSEROH pt. „Recykling chroni środowisko naturalne”. Brali w niej udział uczniowie klas I-III.

więcej

I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Music is in the air”

29 maja 2014 roku sześć uczennic Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie: Julita Mirys, Natalia Zdziarska, Alicja Supera, Paula Piestrzeniewicz, Aleksandra Graczyk oraz Anna Czernek zdobyło I miejsce w Powiatowym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „Music is in the air”, który odbył się w Miejskim Gimnazjum im. Jana Pawła II w Aleksandrowie Łódzkim.

więcej

Around the Music 2014 - III miejsce dla uczennic z ZS nr 1 ze Strykowa

16 maja 2014 roku cztery uczennice Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie uczestniczyły w Konkursie Piosenki Angielskiej „Around the Music 2014”, który odbył się w Gimnazjum nr 1 w Zgierzu. W konkursie wzięło udział 10 zespołów wokalno- tanecznych.

więcej

Wygrali niemal wszystko, co było do wygrania.

Podczas 12. Międzynarodowego Festiwalu Kultury Dziecięcej Pacanów – Norwegia 2014 odbyły się VIII Spotkania Mistrzów Teatru. W Spotkaniach mogły wziąć udział teatry, które w latach 2013/14 były laureatami przeglądów o randze minimum wojewódzkiej.

więcej

Ich und meine Familie

Dnia 29 maja 2014r. rozstrzygnięty został  w Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie VI Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego, w którym wzięło udział 24 uczniów z klas V – VI. Temat tegorocznego konkursu to: „Ich und meine Familie” (Ja i moja rodzina). 

więcej

Święto Mamy

W dniu 26 maja 2014 roku uczniowie klasy III SP nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie przygotowali i zaprezentowali montaż słowno-muzyczny specjalnie dla swoich mam z okazji Dnia Matki. Licznie przybyłe na uroczystość mamy ze wzruszeniem wysłuchały wierszy, piosenek i serdecznych życzeń.  Wiele radości sprawiły mamom własnoręcznie wykonane  przez dzieci upominki.

więcej

Sukcesy Agatek w Kutnie

Kolejny weekendowy wyjazd Zespołu Tanecznego Agat okazał się niemałym sukcesem. W ostatnią sobotę, 21 maja, nasze tancerki wywalczyły 2 wyróżnienia, II i III miejsce w XVI Konfrontacjach Różnych Form Tanecznych w kategorii wiekowej 12-15 lat oraz powyżej 15 lat.

więcej

Dzień Mamy w Szkole Podstawowej w Dobrej

Tradycyjnie, jak co roku uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej w Dobrej przygotowywali niespodzianki dla swoich mam z okazji Dnia Mamy. Wszystkie dzieci wykonały własnoręcznie ozdobne kartki, w których opisały za co kochają swoje mamy, co mamy lubią najbardziej, czego nie lubią, co je cieszy a co martwi.

więcej

Gminne zawody w mini piłkę nożną w SP Nr 2.

W dniach 21 i 23.05.2014r na Orliku w Strykowie odbył się gminne zawody w mini piłkę nożną szkół podstawowych:  chłopców i dziewcząt.

więcej

Wycieczka do kopalni soli w Kłodawie

W dniu 23.05.2014 klasa VI ZS nr 2 w Bratoszewicach wraz wychowawczynią Barbarą Antczak-Sadowską i panią Dyrektor Ewą Piórkowską wybrała się na ostatnią już w tym roku szkolnym - pożegnalną wycieczkę do kopalni soli w Kłodawie.

więcej

Alchemia filmu- niezwykła lekcja filmowa.

13.05.2014r. uczniowie ze SP nr 2 ze Strykowa klas 4-6 wraz z opiekunami wybrali się do sali widowiskowej „ Lutnia” na lekcję multimedialną z projekcją  filmu.

więcej

Mistrz Ortografii

Mamy zaszczyt poinformować, że konkurs ,,Mistrz ortografii w gminie Stryków”  obchodził swe 20. urodziny. Z tej okazji dnia 22.05.2014r w ZS Nr 1 spotkali się uczniowie szkół podstawowych ze Strykowa, Szczawina, Koźla, Niesułkowa i Bratoszewic oraz gimnazjaliści ze Strykowa i Bratoszewic. Po trudnym teście sprawdzającym znajomość zasad oraz po dyktandzie nastąpiła chwila ogłoszenia wyników oraz uczczenia wspaniałym tortem 20. edycji konkursu.

więcej

Lekcja rugby w SP w Koźlu

W związku z zakupem piłek do rugby, na zaproszenie pana Macieja Markiewicza, nauczyciela wychowania fizycznego,  do Szkoły Podstawowej w Koźlu, w dniu 20 maja 2014 roku przyjechał Łódzki Oficer Rozwoju Rugby, pan Zbigniew Jurzysta. Zapoznał on dzieci klas III – VI z zasadami gry w rugby oraz poprowadził lekcję pokazową. Nowa gra spotkała się z ogromnym entuzjazmem uczniów.

więcej

Szkolny konkurs recytatorski ,,Świerszczykowe wierszyki’’

Dnia 13.05.2014r. odbył się w Szkole Podstawowej w Koźlu szkolny konkurs recytatorski ,,Świerszczykowe wierszyki’’. Udział wzięło 25 uczniów, reprezentujących klasy O-IV.

więcej

Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej

W dniu 22.05.2014 po raz XIV odbył się Gminny Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej w ZSnr2 w Bratoszewicach. Do konkursu przystąpiły cztery szkoły z terenu Gminy Stryków:

więcej

Spotkanie z podróżnikiem

Temperatura za oknem znakomicie dopasowała się do tematu kolejnego spotkania z podróżnikiem zorganizowanego przez Dom Kultury w Niesułkowie. Gościem był Piotr Kowalczyk - podróżnik, geograf, pasjonat fotografii, kolekcjoner i zbieracz minerałów i skamieniałości,  geograf i pilot wycieczek, który opowiedział licznie zebranej publiczności o Afryce Zachodniej.

więcej

„Stop zwolnieniom z WF-u”

W dniu 22 maja 2014 uczniów Zespołu Szkół nr. 1 w Strykowie odwiedził polski lekkoatleta, skoczek wzwyż Artur Partyka. Sportowiec jest 12-krotnym mistrzem Polski, 3-krotnym rekordzista Polski oraz medalistą Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich. Spotkanie odbyło się na boisku Orlik do koszykówki i miało na celu promowanie akcji „Stop zwolnieniom z WF-u”.

więcej

III Majowe Dyktando Gminy Stryków

15 maja 2014 r. Gminna Biblioteka Publiczna zorganizowała III Majowe Dyktando Gminy Stryków. Do rywalizacji ortograficznej stanęło 5 dwuosobowych drużyn reprezentujących instytucje: Urząd Miasta - Gminy Stryków, Przedszkole Samorządowe w Strykowie, Zespół Szkół nr 1 w Strykowie, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie oraz Szkoła Podstawowa nr 1 w Strykowie.

więcej

Pierwszy egzamin

Trzecioklasiści ze SP Nr. 2 przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji. Uczniowie zmierzą się z językiem polskim i z zadaniami matematycznymi. Test jest podsumowaniem pierwszego etapu edukacji. Naszym uczniom życzymy powodzenia!!!

więcej

Wyjazd na mecz

W piątek, 16 maja 2014 roku, grupa uczniów gimnazjum z Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach wraz z opiekunami uczestniczyła w niecodziennym wydarzeniu. Wspólnie z 5 – tysiącami innych kibiców obejrzeli oni mecz Widzewa Łódź z Jagiellonią Białystok na stadionie łódzkiego klubu.

więcej

Dzień strażaka dla najmłodszych

15.05.2014 Ochotnicza Straż Pożarna w Strykowie jak co roku zorganizowała dzień strażaka dla najmłodszych od rana na jednostce gościli dzieci z klasy 0 z ZS nr 1 w Strykowie. Podczas spotkania druhowie zapoznali dzieci ze strojem strażaka, wozem strażackim i opowiedzieli o jego wyposażeniu m.in.: o narzędziach  do ratownictwa drogowego , torbie do udzielania pomocy oraz aparatach powietrznych. Pouczyli również o tym , iż nie wolno sobie robić żartów dzwoniąc do służb ratowniczych.

więcej

Spotkanie z Bronisławem Matuszem

Dnia 05.05.2014r. w lokalu Filii w Swędowie odbyło się spotkanie pt: ,, Swędów w XIX wieku”. Prelegentem był doktor Bronisław Matusz, który w ciekawy i obrazowy sposób opowiedział dzieje Swędowa i okolic. 

więcej

Kolejne ogromne sukcesy zespołu Agat!

W sobotę 17 maja zespół taneczny Agat brał udział w konkursie tańca w III Ozodance w Ozorkowie. Na parkiecie hali miejskiej tańczyło kilkaset młodych tancerek w trzech kategoriach wiekowych z terenu województwa łódzkiego oraz nawet z Warszawy. 

więcej

Uczniowie z Dobrej zachęcają do czytania

13 maja w  Szkole Podstawowej w Dobrej, podczas ogólnopolskiego  Tygodnia Bibliotek, uczniowie najstarszej – VI klasy zachęcali młodszych do czytania. Wybrane ze szkolnej biblioteki książki przedstawili  dzieciom z zerówki oraz koleżankom i kolegom z klas I –III. 

więcej

Manufaktura mydlarska w Szkole Podstawowej w Dobrej

14 maja 2014r. w Szkole Podstawowej w Dobrej uczniowie z klas 0 – III oraz z klasy IV uczestniczyli w warsztatach mydlarskich, w trakcie których samodzielnie przygotowywali kolorowe mydełka.

więcej

Zakończenie Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy

W dniach 13-15 maja 2014r. po raz trzeci rok z rzędu na terenie Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie odbyła się XI już edycja Ogólnopolskiego Konkursu Młodzieży Ochotniczych Hufców Pracy „Sprawny w zawodzie-bezpieczny w pracy”-2014 w kategorii fryzjer oraz BHP i prawo pracy. Organizatorem przedsięwzięcia było dobieszkowskie Centrum oraz Komenda Główna OHP.

więcej

Zajęcia ekologiczne.

9 maja 2014 roku wszystkie klasy z Gimnazjum Nr 1 w Strykowie uczestniczyły w ekologicznych zajęciach warsztatowych poza terenem szkoły. Klasy I a i I b pojechały do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rogowie, gdzie uczestniczyli w warsztatach dotyczących bezkręgowców wodnych oraz oznaczania drzewostanu.

więcej

Tydzień bibliotek - spotkanie z podróżnikiem

W  ramach ''Tygodnia Bibliotek '' w Gminnej Bibliotece Publicznej w Strykowie oraz Filii w Bratoszewicach odbyło się spotkanie młodzieży z p. Andrzejem Tomczakiem – bibliofilem, podróżnikiem i gawędziarzem.

więcej

Świerszczykowe wierszyki

14 maja 2014 w Domu Kultury odbył się gminny etap 43 edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego "Świerszczykowe wierszyki" organizowanego corocznie przez Łódzki Dom Kultury.

więcej

Sukcesy Agatek w Lęborku!!

W dniu 9 maja br. Zespół Agat brał udział w Ogólnopolskim Festiwalu Tańca w Lęborku. Jury oceniało tego dnia ponad 360 prezentacji. Agat zatańczył 13 układów (zespoły + występy solowe), każdy z nich został nagrodzony:

więcej

W mieście piernika i Kopernika.

W dniu 6 maja 2014 r. uczniowie klas I-III SP nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie wraz z wychowawcami udali się na wycieczkę do Torunia.

więcej

Niecodzienne wypieki w Szkole Podstawowej w Dobrej

08.05.2014 r. uczniowie klasy II b na zajęciach lekcyjnych samodzielnie, wg przepisu mamy jednego ucznia, przygotowywali ciasto chlebowe aby potem upiec pachnący, świeżutki chlebek. Dodatkowo do chleba sami zrobili masło.

więcej

Spotkanie z Sędziną Anną Marią Wesołowską

W dniu 8 maja b.r. uczestnicy oraz kadra CKiW OHP w Dobieszkowie wzięli udział w spotkaniu z Sędzią Anną Marią Wesołowską. Spotkanie odbyło się w OSP Ługi/k Dobieszkowa. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Urząd Miasta-Gminy Stryków, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie oraz Gimnazjum Niepubliczne Stowarzyszenia Rehabilitacji Społecznej „Wyspa” w Dobieszkowie działające przy CKiW.

więcej

Pożegnanie absolwentów

Tradycyjnie jak co roku, kiedy zaczynają kwitnąć kasztany, przychodzi taki dzień,
w którym trzeba rozstać się z maturzystami. W piątek, 25 kwietnia 2014 roku w murach Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach obchodzono uroczyste zakończenie roku szkolnego tegorocznych abiturientów.

więcej

Parada Bajek

W dniu 7 maja Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie w ramach Tygodnia Bibliotek zorganizowała Paradę Bajek. We wspólnej zabawie brały udział dzieci z klas "O" Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Strykowie, grupa z Przedszkola Samorządowego i Przedszkola Sióstr Służebniczek w Strykowie oraz Przedszkola Prywatnego Kucykowo ze Smolic.  

więcej

„Świerszczykowe Wierszyki 2014 ” w Szkole Podstawowej w Dobrej

Dnia 06.05.2014 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyły się Szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Świerszczykowe Wierszyki 2014”. Konkurs zorganizowany został w ramach projektu „Wojewódzki Ekologiczny Dzień Dziecka z Literaturą i Sztuką”. 

więcej

Uczeń klasy I w finale ogólnopolskiego konkursu

Kolejny raz uczniowie ZS nr 1 z Bratoszewic wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy o Ergonomii i Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie. Konkurs miał charakter ogólnokrajowy. Przebiegał w dwóch etapach.

więcej

Targi AGROTECHNIKA 2014

W dniach 12 i 13 kwietnia 2014 w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach odbyły się XXII Targi rolne AGROTECHNIKA 2014. Oprócz wystawców z branży rolnej na targach nie mogło zabraknąć Zespołu Szkół nr 1 z Bratoszewic.

więcej

Rocznica Konstytucji w Koźlu

Dnia 30.04.2014r. uczniowie klasy VI pod opieką pana Jerzego Makowskiego, Macieja Markiewicza ,  pani Marioli Winieckiej – Szreter oraz pana Marka Nowickiego przygotowali apel z okazji 223  rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie przybliżyli młodszym kolegom rys historyczny i okoliczności uchwaleni Konstytucji.

więcej

Podsumowanie zakończonego projektu „Uczeń szkoły zawodowej moderatorem lokalnego rynku pracy”

Podczas konferencji w Wojewódzkim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli przy ul. Wólczańskiej w Łodzi  odbyło się podsumowanie zakończonego projektu „Uczeń szkoły zawodowej moderatorem lokalnego rynku pracy”, w którym brali udział uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Bratoszewicach.

więcej

Majowe Święta w ZS Nr 1

Dnia 30.04. uczniowie wraz z nauczycielami spotkali się w Sali gimnastycznej by wspólnie zastanowić się nad tymi świętami majowymi. Każde z tych świąt ma inny charakter, czego innego dotyczy:

więcej

Dzień Ziemi w SP Nr 2.

22 kwietnia to Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji uczniowie klasy II SP pod kierunkiem wychowawczyni Teresy Kacprzak przygotowali przedstawienie dla najmłodszych kolegów i koleżanek- uczniów klas 0- III.

więcej

Gminny Konkurs "Tradycje Świąt Wielkanocnych" w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 25 kwietnia br. W Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się  gminny konkurs dotyczący znajomości zwyczajów wielkanocnych. Do konkursowych zmagań zaproszono uczniów  z klas IV i V ze szkól podstawowych z terenu naszej gminy.

więcej

Wizyta w Rumunii- projekt M.A.D.E. Comenius

Trzecie spotkanie w ramach międzynarodowego projektu M.A.D.E. realizowanego w programie „Uczenie się przez całe życie”- COMENIUS Partnerskie Projekty Szkół za nami! Projekt finansowany przez Komisję Europejską realizuje Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w ZS Nr 1 w Strykowie. Pierwsza wizyta odbyła się we Francji w grudniu 2013r., druga, bardzo owocna- w Hiszpanii w styczniu 2014r., natomiast trzecia- w Rumunii w dniach 6-12 kwietnia 2014r.

więcej

Wycieczka do Łowicza

W dniu 23.04.2014 grupa 35 uczniów klas IV-VI ze ZS nr 2 w Bratoszewicach wraz opiekunami p. Zbigniewem Motylem, Bożeną Urqidi, Barbarą Antczak-Sadowską wybrała się na wycieczkę do Łowicza.

więcej

Cykl szkoleń na temat coachingu

W dniu 10.04 Rada Pedagogiczna ze Szkoły Podstawowej z Koźla rozpoczęła cykl szkoleń na temat coachingu, czyli sposobów wspierania dzieci w rozwijaniu swoich mocnych stron i potencjałów twórczych; zgodnie z ideą Sokratesa „Nikogo niczego nie nauczę – mogę jedynie sprawić, by myślał”.

więcej

Kibicowali maratończykom.

Uczniowie Szkoły podstawowej nr 1 w Strykowie w strykowskich barwach kibicowali maratończykom podczas niedzielnego maratonu.

więcej

W ZS Nr 1 już świątecznie.

Zdrowych, wesołych, radosnych wiosennych Świąt Wielkiej Nocy, tradycyjnej oprawy i uniesienia religijnego… takie to życzenia uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 w Strykowie przekazywali paniom dyrektor, nauczycielom oraz sobie nawzajem.

więcej

Wielkanocne wypieki w Szkole Podstawowej w Dobrej

16 kwietnia 2014 r. uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej w Dobrej własnoręcznie wykonywali i piekli  ciasteczka wielkanocne. Cukiernicze zajęcia przedświąteczne były  dla dzieci ogromną frajdą. Uczniowie sami mieszali składniki, wyrabiali i wałkowali ciasto. 

więcej

Rozśpiewane ekoprzedszkolaki!

"Tropiciele, tropiciele u nas zawsze jest weselej!"- okrzyk panujący na sali podczas Festiwalu Piosenki Ekologicznej 2014 w Głownie na występie starszaków z Przedszkola Samorządowego ze Strykowa. Tropiciele przygotowały piosenkę pt.: Ratujmy świat!" oraz choreografię taneczną.

więcej

Taneczna Gala Malucha w Głownie

W dniu 12 kwietnia br. zespół taneczny Agat brał udział w Tanecznej Gali Malucha w Głownie. Na dużej scenie miały możliwość zaprezentowania się najmłodsze grupy zespołu Agat i Gold. Bardzo licznie przybyli rodzice dopingowali dzieci podczas układów: "Biedronki", "Walc", "Pippi", "Lot na Marsa", "Jazz", "Ave Maria".

więcej

I miejsce w ogólnopolskim konkursie

Uczeń klasy VI z ZS nr 2 w Bratoszewicach Miłosz Kalinowski zdobył I miejsce w ogólnopolskim konkursie na prezentacje multimedialną ,,Świadomy uczeń-zdrowy dorosły''

więcej

Wyniki konkursów wielkanocnych organizowanych w Domu Kultury

Poniżej przedstawiamy wyniki konkursów wielkanocnych organizowanych przez Dom Kultury w Strykowie dla Kół Gospodyń Wiejskich i dzieci i młodzieży z terenu Gminy Stryków.

więcej

Wycieczka do Centrum Nauki

W dniu 8.04.14r. dzieci z kl. I i III SP Nr 2 w Strykowie pojechały na wycieczkę do stolicy Polski. Zwiedzili Stare Miasto, które przywitało ich cieplutkim wiosennym słońcem, którego promienie odbijały piękno zabytkowych kamieniczek.

więcej

Finał inicjatywy aktywnych

W dniu 9 kwietnia b.r. nastąpił finał inicjatywy klubu aktywnych mającej na celu  pomaganie zwierzętom. Grupa inicjatywna zakończyła podjętą na początku roku szkolnego akcję, dostarczeniem nakrętek do głowieńskiego przytuliska dla zwierząt. Nakrętki zbierane były przez młodzież na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy.

więcej

,,Chłopak na medal!” w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 3 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyły się zawody sportowe z okazji Dnia Mężczyzny pod hasłem ,,Chłopak na medal!” przygotowane przez nauczyciela wychowania fizycznego - Sebastiana Balcerka oraz nauczycielkę języka polskiego - Katarzynę Motyl.

więcej

Koncert Wielkanocny

Kolejny "Koncert Wielkanocny" za nami. Tym razem Dom Kultury w Niesułkowie gościł legendę polskiej muzyki chrześcijańskiej - Janusza Bigdę, który do Niesułkowa przyjechał wraz z Zespołem. To dzięki towarzyszącym mu muzykom mogliśmy posłuchać brzmienia zdecydowanie mocniejszego od tego do którego przyzwyczaił swoich słuchaczy Janusz Bigda. 

więcej

Wspólne warsztaty kulinarne ZS Nr2 i ZSNr1 Bratoszewice

Wspólne warsztaty kulinarne dziewcząt z klasy II ab- gimnazjum i dziewcząt  klasy II Technikum Żywienia odbyły się 8.4.2014 (wtorek) opiekunkami zajęć były Pani mgr Ewa Pieczyńska  i mgr Barbara Antczak-Sadowska.

więcej

Premiera monodramu “Rowerek”

4 kwietnia w ŁDK miała miejsce premiera monodramu “Rowerek” w reżyserii Przemysława Sowy. Aktorem był uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie – Kacper Olszewski.

więcej

Turniej „SUPER CHŁOPAK” w Szkole Podstawowej w Dobrej

4 kwietnia 2014r. uczniowie klasy II b z okazji Dnia Mężczyzny stanęli do turnieju o tytuł „KLASOWEGO SUPER CHŁOPAKA”. Zawody obejmowały kilkanaście konkurencji sportowych m.in.: rzut do kosza, wyścigi sprawnościowe, bieg zręcznościowy, sprint. Mali mężczyźni dopingowani byli przez koleżanki z klasy, które jednocześnie stanowiły gremium sędziowskie. Po zaciętej rywalizacji opartej na zasadach fair play tytuł „SUPER CHŁOPAKA” zdobył Michał Krzeszewski.

więcej

IV Gminny Konkurs Literacki

W dniu 3 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbył się IV Gminny Konkurs Literacki dla klas I-III pt. „W krainie wierszy Juliana Tuwima” zorganizowany przez p. Beatę Florczak i p. Annę Kozioł.

więcej

Konkurs ,,Czego uczy nas papież Franciszek?’’

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 wzięli udział w konkursie "Czego uczy nas papież Franciszek ?" organizowanym przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej Łódzkiej. Zadaniem uczniów klas I-III było wykonanie pracy plastycznej. Uczniowie klas IV-VI mieli przygotować prezentację multimedialną. Udział w konkursie zaowocował sukcesem. Andrzej Strasik uczeń klasy II naszej szkoły zajął I miejsce w swojej kategorii. Prezentujemy zwycięską pracę Andrzeja. Cieszymy się i gratulujemy sukcesu.

więcej

Nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w ZSnr2 Bratoszewice

W dniu 4.04.2014 druh Zbigniew Miśkiewicz i druh Bartłomiej Janiak z OSP w Bratoszewicach  podczas spotkania zorganizowanego w ZS nr 2 zachęcali uczniów do wstąpienia w szeregi Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

więcej

Uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”

Adrian Florczak uczeń klasy piątej Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie wziął udział w finale Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Pangea”, który odbył się 28 marca 2014 roku w Warszawie.

więcej

Wizyta w fabryce Della w Łodzi

28 marca 2014r.  uczniowie klasy II a  i II b Szkoły Podstawowej w Dobrej odwiedzili fabrykę firmy Dell, zajmującą się produkcją komputerów. Była to druga wizyta uczniów w fabryce, gdyż w grudniu  odwiedziły ją klasy I i III. Dzieci zwiedzały halę produkcyjną, na której poznały drogę jaką pokonuje komputer od procesora do wysyłki.

więcej

Pola Nadziei

"Pola Nadziei" to ogólnopolska kampania, której motywem przewodnim jest żonkil-symbol nadziei, solidarności z chorymi na raka. Ideą programu jest pozyskiwanie funduszy na potrzeby hospicjów. W przypadku szkół ze Strykowa, pieniądze zebrane  przez wolontariuszy podczas kwesty ulicznej w dniu 29 marca 2014 r., w kwocie 2634,36 zł, przeznaczone zostały na budowę Stacjonarnego Ośrodka Hospicyjnego dla dorosłych w Zgierzu.

więcej

Sprawdzian VI klasy w ZS nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 1.04.2014 uczniowie VI klasy Zespołu Nr2 w Bratoszewicach przystąpili do sprawdzianu. Zdających było 12 osób. Uczniowie sprawdzian pisali w 2 dwóch salach.

więcej

Powitanie wiosny

28 marca uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie (klasy 0 – 3) uroczyście powitali wiosnę. Każda klasa przygotowała wiersze i piosenki o tematyce wiosennej. Na koniec odbył się konkurs sprawdzający wiedzę dzieci na temat wiosennych kwiatów. Panował miły, radosny nastrój.

więcej

Gminny konkurs recytatorski w Koźlu

We czwartek, 27 marca 2014 r. w Szkole Podstawowej w Koźlu odbył się konkurs recytatorski, którego temat brzmiał: „Wieś polska w poezji”. Przygotowaniem i organizacją konkursu zajęła się nauczycielka języka polskiego Urszula Orlik-Szcześniak. Temat konkursu nawiązywał do decyzji polskich parlamentarzystów, którzy rok 2014 ogłosili m.in. rokiem Oskara Kolberga.

więcej

Teatr STRYKPSTRYK najlepszy w całym województwie

W XXXII Wojewódzkim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych KONFRONTACJE 2014 grupa teatralna Stryk Pstryk, której członkami są uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie wywalczyła sobie nominację do 35. Ogólnopolskiego Przeglądu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych DZIATWA.

więcej

„Jedź z głową… w kasku” – akcja informacyjna w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 26 marca 2014 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej uczestniczyli w akcji informacyjnej pod hasłem „Jedź z głową… w kasku”. Akcję organizuje poseł do Parlamentu Europejskiego pani Joanna Skrzydlewska, przy współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

więcej

„Pierwszy dzień wiosny” w Szkole Podstawowej w Dobrej.

Uczniowie klas I – III  Szkoły Podstawowej w Dobrej 21 marca 2014r. wyruszyli na pieszy rajd w poszukiwaniu wiosny. Wesoły korowód wyposażony w aparaty fotograficzne, własnoręcznie wykonane banery oraz dobry humor udał się na pobliskie łąki i pola.

więcej

Warsztaty plastyczne

W dniu 21.003. dzieci z klas starszych V-VI szkoły z Koźla uczestniczyły w warsztatach plastycznych zorganizowanych przez Dom Kultury w Niesułkowie. Uczniowie wykonywali ciekawe formy przestrzenne z gazet, które pokrywały farbą, tj. ramki czy ozdoby.

więcej

Dzień Świętego Patryka w SP Nr 2

17 marca uczniowie klas 4-6 świętowali w szkole Dzień Świętego Patryka. Było to pierwsze tego typu spotkanie organizowane z tej okazji. Dzieci bawiły się pod czujnym okiem organizatorek – Pań Olgi Sadowskiej oraz Renaty Walczak.

więcej

Spotkanie z Posłem

W dniu 25 marca b.r. delegacja młodzieży dobieszkowskiego Centrum spotkała się z Posłem na Sejm RP Arturem Duninem, członkiem Rady Programowej CKiW. Spotkanie odbyło się w siedzibie urzędowania Pana Posła w Zgierzu.

więcej

Wiosenny Dzień Samorządności w SP Nr 2.

Jak miło przeżyć pierwszy dzień wiosny dwa razy… Pierwszy był 20.03.2014, ale wtedy uczniowie szkoły mieli rekolekcje, zatem to dziś 24.03.2014 obchodziliśmy ten radosny zwyczaj w szkole. Od wielu lat funkcjonuje on jako Dzień Samorządności szkolnej. To uczniowie układają program tego dnia, uprzednio zbierając opinię i życzenia innych.

więcej

Nagroda specjalna dla STRYKPSTRYK

W V Jubileuszowym Przeglądzie Teatralnym “Wszystko gra” w Łodzi zespół StrykPstryk przedstawieniem “Takie jest życie” zdobył NAGRODĘ SPECJALNĄ i odebrał z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty wieżę stereo dla szkoły, a także otrzymał – Klakiera Dziecięcego Jury. Wszyscy członkowie zespołu dostali bilety do kina Bałtyk. Dwoje aktorów: Paulina Kowalska i Kacper Olszewski zostali wybrani najlepszymi aktorami przeglądu w swojej kategorii wiekowej.

więcej

Powitanie wiosny

W dniu 21 marca uczniowie klas młodszych ze szkoły podstawowej z Koźla definitywnie żegnały Panią Zimę. Uczniowie, ubrani w jeden z wiosennych kolorów –zielony, niebieski, żółty i fioletowy, odśpiewały swoim Marzannom wiosenne piosenki i wyrecytowały pożegnalne wiersze, po czym uroczyście spaliły je w ognisku na placu przed szkołą. Wiosna została powitana radosnymi okrzykami  i chyba zrozumiała zaproszenie przysyłając dzieciom wiele ciepłych promieni słońca.

więcej

Zajęcia na Basenie

Od września, systematycznie raz w miesiącu dzieci ze szkoły w Koźlu jeżdżą na basen do Brzezin. Stała grupa dwudziestu osób wraz z opiekunami – Marzanną Nowicką i Maciejem Markiewiczem uczestniczy w nauce pływania. Oczywiście na koniec jest także czas wolny – wesołe zabawy w wodzie są zawsze najlepszą nagrodą za sumienne ćwiczenia.

więcej

Wiosna tuż, tuż

„Wiosna tuż, tuż”- pod takim hasłem w dniu 18 marca 2014 roku uczniowie najmłodszych klas Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie- oddziału przedszkolnego, klasy I, II i III pod kierunkiem swoich nauczycieli przygotowali imprezę dedykowaną Babciom i Dziadkom.

więcej

Dzień Samorządności

Ponieważ w tym roku Pierwszy Dzień wiosny wypadł w trakcje rekolekcji wielkopostnych, zatem przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum Nr 1 w Strykowie postanowili zorganizować Dzień Samorządności przypadający na 21 marca kilka dni wcześniej.

więcej

Mój zawód moje miejsce pracy

Gimnazjum nr 2 w Bratoszewicach już po raz drugi wzięło udział w konkursie powiatowym pt. „Mój zawód moje miejsce pracy” organizowanym przez Zgierski Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu.

więcej

Uczniowie kl. II SP z ZS nr 1 w Strykowie w Muzeum Animacji w Łodzi.

Dnia 17 marca 2014r. uczniowie klasy II SP pod opieką wychowawczyni Teresy Kacprzak odbyli wycieczkę do Muzeum Animacji SE-MA-FOR w Łodzi. Dzieci uczestniczyły w projekcji filmów. Obejrzały jedną z najnowszych produkcji SE-MA-FORa- film o zajączku Parauszku oraz nagrodzonego Oscarem „Piotrusia i wilka”.

więcej

Drzwi Otwarte w ZS Nr 1.

14.03 2014 r. o godzinie 17.00 w ZS Nr 1 odbyły się Drzwi Otwarte dla zainteresowanych uczniów i ich rodziców oddziału przedszkolnego i kl. I  Szkoły Podstawowej i kl. I Gimnazjum.

więcej

Sukcesy Agatu w Wieluniu!

Dużym sukcesem zakończył się Ogólnopolski Konkurs Tańca  „Wieluński Dance 2014”  dla  Zespołu Agat prowadzonego przez p. Agnieszkę Waszkiewicz.  Dziewczyny wytańczyły sobie I miejsce z układem „Ave Maria”- wdzięczny układ urzekł licznie przybyłą publiczność, co dało się odczuć po głośnych brawach i owacjach.

więcej

XXIII Bałuckie Spotkania Recytatorów

W XXIII Bałuckich Spotkaniach Recytatorów wzięło udział 116 recytatorów ze szkół podstawowych i gimnazjalnych województwa łódzkiego. Szkołę podstawową nr 1 ze Strykowa reprezentowali, przygotowywani przez nauczycielkę języka polskiego – Ewę Olszewską, następujący uczniowie: Zofia Piestrzeniewicz, Gabriela Domańska, Nadia Bolechowicz, Maciej Szulczewski, Paulina Kowalska i Kacper Olszewski.

więcej

Nowa grupa teatralna STRYKPSTRYK

Pierwsze sukcesy nowej grupy teatralnej działającej przy SP nr 1 w Strykowie STRYKPSTRYK Grupa, w skład której wchodzą: Paulina Kowalska, Nadia Bolechowicz, Gabrysia Domańska, Kacper Olszewski, Oliwier Bolechowicz, Maciej Szulczewski i Kuba Brzyski, zadebiutowała przedstawieniem "Takie jest życie" na przeglądzie w Zgierzu, zdobywając Złotą maskę i otrzymując nominację do Łódzkich Konfrontacji. Jeden z członków grupy - Kacper Olszewski - wywalczył sobie podobną nominację monodramem "Rowerek".

więcej

Powiatowy Konkurs Pożarniczy II miejsce dla ucznia z Bratoszewic

W dniu 14.03.2014 w Starostwie Powiatowym w Zgierzu odbył się Powiatowy Konkurs Pożarniczy. ZS nr 2 z Bratoszewic reprezentowało dwóch uczniów: Krzysztof Pelski uczeń II klasy gimnazjum oraz Wojciech Boncela uczeń VI klasy szkoły podstawowej.

więcej

Konkurs ortograficzny z języka francuskiego

Konkurs  ortograficzny z języka francuskiego to impreza edukacyjna, przeznaczona dla uczniów szkół podstawowych, organizowana przez Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Króla Bolesława Chrobrego w Łodzi we współpracy z Ambasadą Francji w Polsce w ramach projektu „Łódzkie bardziej francuskie”.

więcej

IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

Dnia 13 marca 2014r. rozstrzygnięty został w Szkole Podstawowej Nr 1 w Strykowie  IV Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych.

więcej

Gdzie do szkoły ponad gimnazjalnej?

Uczniowie trzecich klas gimnazjalnych w ZS nr 2 z Bratoszewic w dniu 12.03. br .spotkali się z przedstawicielami szkół  średnich, którzy w bardzo ciekawy sposób prezentowali kierunki nauki w swoich szkołach i tak : ZS nr 1 w Bratoszewicach zapraszał do nauki i zdobywanie zawodu:

więcej

Dzień Otwarty Szkoły w Hotelu Andel's

Zespół Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach został zaproszony przez Hotel Andel’s w Łodzi do udziału w Otwartym Dniu Szkolnym organizowanym 10 marca 2014 roku.

więcej

Gminny konkurs wiedzy "MAŁY OMNIBUS" w szkole podstawowej w DOBREJ

6 marca 2014r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyła się II edycja Gminnego Konkursu Wiedzy "Mały Omnibus" przeznaczonego dla klas I - III. W tym roku w konkursie wzięły udział cztery drużyny: Szkoły Podstawowej Nr 1 ze Strykowa, Zespołu Szkół  Nr 1 ze Strykowa, Szkoły Podstawowej z Niesułkowa oraz reprezentacja gospodarzy: Szkoły Podstawowej w Dobrej. 

więcej

Dzień kapelusz w kl. I

Uczniowie klasy I  zaprezentowali się w  kapeluszach, które wykonali własnoręcznie. Dzień Kapelusza w klasie miał za zadanie utrwalenie dwuznaku ,,sz” i wprowadzenie znaku ,,cz”.

więcej

Drzwi otwarte w ZS nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 7.03. (piątek) 2014 w ZS nr 2 w Bratoszewicach odbyły się ,,Drzwi Otwarte'' dla uczniów ze Szkół z Koźla i Niesułkowa. Uczniowie klas VI sp -I, II, III gimnazjum przygotowali programy artystyczne o państwach świata.

więcej

Uczniowie III klas gimnazjum przed wyborem nowej szkoły

W dniu 26.02.2014 w ZS nr 2 w Bratoszewicach na 7 godzinie lekcyjnej uczniowie III klas gimnazjum uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami szkół średnich ze Zgierza i Głowna.

więcej

Ostatki w ZS nr 1 w Bratoszewicach

W dniu 4 marca ZS nr 1 w Strykowie świętował ostatni dzień karnawału, zwany potocznie Ostatkami. Aby uczcić ten dzień członkowie Samorządu Uczniowskiego postanowili rozdzielić pomiędzy klasy tematy karnawałowych strojów. Został również zorganizowany konkurs na najciekawsze przebrania oraz na najlepszą prezentację klasy.

więcej

A co słychać u Odyseuszy? Marzymy - Myślimy – Tworzymy !

Oj, dzieje się wiele. Gorączkowo „dopinają na ostatni guzik”  rozwiązanie problemu długoterminowego „I kto tu rządzi?”, który zaprezentują w najbliższą niedzielę 9 marca na Eliminacjach Regionalnych w Warszawie. Siedmioosobowa drużyna złożona z piątoklasistów ZS Nr 1: Łukasz Głowadzki, Ewa Kaczmarek, Bartek Kałach, Paulina Kijak, Wojtek Piechurski, Julka Stępniak, Wiktoria Siuda zaprezentuje swoje twórcze umiejętności w Zespół Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego

więcej

Ostatki w przedszkolu samorządowym

04 marca odbył się bal ostatkowy w Przedszkolu Samorządowym w Strykowie zorganizowany przez nauczycielki placówki. Bal rozpoczął się od godz 11.00 do 12.00 dla grupy maluszków i średniaków, a tuż po obiedzie dla starszaków od godz. 13.00 do 14.00. Nie zabrakło pomysłowych i kolorowych strojów, świetnych konkursów z nagrodami oraz zabaw ruchowych przy muzyce.
 

więcej

Ostatki w ZS nr 2 Bratoszewice

W paradzie ostatkowej w ZS nr 2 w Bratoszewicach brali udział wszystkie klasy wraz wychowawcami, panie kucharki i nauczyciele. Zabawa trwała dwie godziny. Były konkursy na najciekawiej przebraną klasę i wspólne tańce.

więcej

Konkurs ,,W zdrowym ciele zdrowy duch”.

21.02.2014r. odbył się konkurs z cyklu „W zdrowym ciele- zdrowy duch” zorganizowany przez panią Renatę Jagodzińską dla uczniów klas I-III SP i oddziału przedszkolnego. Rywalizacja odbywała się w trzech grupach, a podczas konkurencji propagowano zdrowy styl życia. Dzieci poprzez zróżnicowane zadania uczyły się kultury spożywania posiłków, prawidłowego nakrywania do stołu i uświadamiały sobie co robić, by zdrowo żyć.

II miejsce w konkursie - ,,Żyj zdrowo i bezpiecznie”

21 lutego 2014r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zgierzu odbył się międzyszkolny konkurs pt. „Żyj zdrowo i bezpiecznie”, przeznaczony dla uczniów klas gimnazjalnych. Celem konkursu było  propagowanie zdrowego stylu życia, kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród uczniów, wdrażanie do zachowań bezpiecznych i fair play w życiu codziennym oraz wyrabianie nawyków udzielania I pomocy przedlekarskiej w sytuacjach zagrożenia. Był to konkurs powiatowy, w którym udział wzięło pięć szkół.

Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie godnie reprezentowały trzy uczennice: Aleksandra Raczyńska, Klaudia Drożdżalska oraz Magdalena Wąsik. Uczniowie musieli wykazać się szerokim zakresem wiedzy, gdyż konkursu stał na bardzo wysokim poziomie. W rezultacie nasza Szkoła zajęła II miejsce. Tylko 0,5pkt zabrakło by wygrać rywalizacje ze szkołą ze Szczawina.

Naszym uczennicom gratulujemy!!!!

W krainie muzyki i tańca.

W ramach programu wymiany uczniowskiej COMENIUS czworo uczniów Gimnazjum Nr 1 w Strykowie-  Alicja Jagodzińska, Monika Jędrzejczak, Magdalena Zasada i Eryk Kielak wybrało się wraz z dwiema nauczycielkami angielskiego – p. Katarzyną Cnotalską oraz p. Olgą Sadowską na wizytę roboczą do malowniczo położonego miasteczka Montserrat w Hiszpanii w dniach 26.01-01.02.2014 r.

więcej

52 Rajd Szlakiem Powstania Styczniowego 1863r

26 uczniów i 5 opiekunów ze ZS nr2 w Bratoszewicach wzięło udział w 52 rajdzie pieszym Szlakiem Powstania Styczniowego, który odbył się 23.2.2014 roku. Trasa tegorocznego rajdu  zaplanowana była od przystanku autobusu MPK 51, 51A ,,Radiostacja’’ na ulicy Wycieczkowej, a następnie ulicami Okólną, Serwituty, Lasem Skotniki, wsią Klęk, Kiełminą  ulicą Witanówek we wsi Dobra.

więcej

XII Gminny Konkurs Literacki

19 lutego 2014 roku  w SP Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbył się XII Gminny Konkurs Literacki pt.: „W świecie legend” przygotowany przez p. K. Jesionowską i p. M. Szostak. W konkursie wzięli udział uczniowie klas  piątych wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy.

więcej

Bal Gimnazjalny

W dniu 15 lutego 2014 roku w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie odbył się Bal Gimnazjalny dla uczniów klas trzecich. Wydarzenie to rozpoczął taniec narodowy – polonez, wykonany przez trzecioklasistów, którego choreografami były panie: Ola Królikowska i Anna Fortuna. 

więcej

Gwarancja dla młodzieży

Gwarancja dla młodzieży to inicjatywa na rzecz zwalczania bezrobocia wśród młodzieży, która ma zagwarantować, że młodzi ludzie przed 25 rokiem życia uzyskają dobrej jakości ofertę w ciągu czterech miesięcy od zakończenia formalnego kształcenia lub utraty pracy.

więcej

Walentynki w ZS nr 1 w Strykowie

Jest wiele pięknych polskich tradycji, ale jest też jedna z kultury anglosaskiej przeszczepiona na grunt ojczysty – walentynki! To dzień, w którym wyrażamy swą miłość, sympatię, pozytywne uczucia. I choć tak powinno być na co dzień, to niech 14.02 zostanie dniem wiosny w środku zimy.

więcej

Warsztaty z języka niemieckiego

W dniu 12 lutego 2014 roku uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach  brali udział w warsztatach języka niemieckiego. Zajęcie realizowane były w ramach projektu „Deutsch-Wagen-Tour”. W trakcie zajęć młodzież uczestniczyła w  animacjach językowych, grach  i konkursach, aby zachęcić uczniów do nauki języka niemieckiego.

więcej

Pies ze Szkoły Samoobrony z Włocławka

14 lutego w Zespole Szkół nr 2 w Bratoszewicach odbyło się spotkanie, które miało na celu uświadomienia uczniów o zagrożeniu, jakie może spotkać ze strony psów. 

więcej

Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej - na podium ZS nr 2 z Bratoszewic.

W dniu 12 lutego 2014 roku w Domu Kultury w Strykowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej. ZS nr 2 z Bratoszewic reprezentowali Wojtek Boncela klasa VI, Michał Grzegorczyk klasa I gimnazjum, Krzysztof Pelski klasa II gimnazjum, Piotr Burtka klasa III gimnazjum.

więcej

Konkurs Pięć Milionów

Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 ze Strykowa, podzieleni na grupy wiekowe zajęli I miejsce w Mistrzostwach Gminy Stryków ,,Pięć Milionów” .

więcej

Wystawa fotograficzna Dubai

Z pewnością, każdy z kilkunastu osób, które wybrały się w sobotę do niesułkowskiego domu kultury nie żałowały podjętej decyzji. Pan Marian Kapusta w barwny i ciekawy sposób nie tylko komentował wyeksponowane fotografie ale opowiadał o architekturze i życiu mieszkańców Dubaiu.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Bratoszewicach

W dniu 7.02.2014 w ZS nr 2 w Bratoszewicach odbyła się co roczna impreza dla naszych Kochanych Dziadków. Na Uroczystość przybyło ponad 100 gości. Część artystyczną przygotowały wszystkie klasy szkoły podstawowej, I i III gimnazjum.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Koźlu

Dzień Babci i Dziadka odbył się w piątek 18.01.2014 w Szkole Podstawowej w Koźlu. Do szkoły przybyli zaproszeni goście – babcie i dziadkowie uczniów z klas 0-III.  Dzieci zaprezentowały wiersze i piosenki a także tańczyli w parach i przedstawili zabawne scenki teatralne o babciach i dziadkach.

więcej

Bal karnawawłowy w Szkole Podstawowej nr 2

Niech żyje bal !!! Tak mogą powiedzieć uczniowie kl. IV – VI SP Nr 2 w ZS Nr 1. Czwartkowe popołudnie było wyjątkowe. W szkole pojawili się m.in. Lew, dwaj Michael Jackson, Wlad Dracula, Elf, Pani – Drzewo, Kobieta – Kot, Człowiek w bandażu i wiele wiele innych egzotycznych postaci. To byli oczywiście uczniowie!

więcej

Sprawdzian szóstoklasisty w Szkole Podstawowej Nr 2

Już nawet nie 100 dni zostało do sprawdzianu szóstoklasisty. O tym czy umiejętności są wysokie uczniowie sprawdzają systematycznie podczas sprawdzianów. 4.02.2014 r odbył się próbny sprawdzian: strój galowy, czarny długopis, przybory matematyczne bystry umysł i …. trzymamy kciuki!!!!

więcej

Ferie w Domu Kultury w Niesułkowie

Dobiegły końca ferie zorganizowane w niesułkowskim domu kultury. Z pewnością nikt kto brał udział w zorganizowanych przez nas zajęciach nie narzekał na nudę. Oprócz "tradycyjnie" obleganej kafejki internetowej można było postrzelać z wiatrówki, zbudować infrastrukturę kolejową czy obejrzeć  przedstawienie Teatru Psikus z Łodzi. 

więcej

Ferie w domu kultury

Niestety wszystko co dobre szybko się  kończy. W piątek 31 stycznia balem karnawałowym zakończyliśmy feryjny czas zabawy, warsztatów, teatrzyków w Domu Kultury.

więcej

Ferie w Domu kultury i bibliotece

Pierwszy tydzień ferii już za nami. Bogaty program zajęć przygotowanych przez Dom Kultury oraz Gminną Bibliotekę Publiczną przyciąga dużą grupę zainteresowanych dzieci. 

więcej

Koncert noworoczny w kościele Św. Marcina w Strykowie

W dniu 18.01.2014 roku odbył się Koncert noworoczny, w kościele św. Marcina w Strykowie. Kolędy góralskie i pastorałki z Polski, Słowacji i Węgier zagrała Kapela Góralska HORA z Beskidu.  

więcej

Warsztaty z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych

W dniu 14 stycznia 2014 roku w ZS nr 1 w Bratoszewicach odbyły się warsztaty z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom od substancji psychoaktywnych. Zajęcia na zlecenie Urzędu Miasta-Gminy Stryków poprowadził pan Artur Amenda z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Arka Noego”.

więcej

Studniówka ZS Nr 1 w Bratoszewicach

Studniówka uczniów Zespołu szkół Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach odbyła się w tym roku szkolnym w Sali OSP w Nowostawach Dolnych. W uroczystości, którą zaszczycili swoją obecnością Burmistrz Miasta Gminy Stryków Andrzej Jankowski z żoną wzięło udział około 160 osób.

więcej

Wieczór Kolęd w Niesułkowie

VII WIECZÓR KOLĘD za nami. Mimo bardzo niesprzyjających warunków atmosferycznych sala widowiskowa domu kultury wypełniła się po brzegi. Ci, którzy zdecydowali się przyjść z pewnością będą miło wspominać spędzony czas. Niedzielny koncert jak co roku rozpoczął Zespół Lipkowianka wraz z Kapelą tym razem Lipkowianki trzymając w dłoniach lampiony powitały gości kolędą "Wśród nocnej ciszy".

więcej

Dzień Babci i Dziadka w SP nr 1 w Strykowie

W dniu 17 stycznia 2014r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na spotkanie przybyło około 50 gości, którzy nie kryli łez wzruszenia patrząc jak ich pociechy przedstawiają bajkę o „Pani Zimie, która zostawiła bałwanka w lesie” i „Strachu na wróble, który szukał posady”.

więcej

Poznajemy Parki Krajobrazowe

W dniu 16.01.2014r. uczniowie Gimnazjum Nr 1 wzięli udział w XIII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów ze szkół leżących na terenie gmin wchodzących w skład parków krajobrazowych. Celem konkursu jest wykazanie się wiedzą dotyczącą parków krajobrazowych Polski. Poza tym konkurs integruje uczniów z różnych środowisk oraz pozwala na wymianę doświadczeń między szkołami.

więcej

Bal karnawałowy w SP Nr 2

17.01.2014 dzieci z klasy I –III SP i oddziału przedszkolnego bawiły się na przebierańcowym balu karnawałowym. Pomysły na przebranie były świetne – na bal zawitały grzeczne królewny, dzielni rycerze, ale też groźne smoki, ninja i czarodzieje.

więcej

Koncert uczniów Szkoły Podstawowej z Niesułkowa

Zespół ,,Od dzwonka do dzwonka” skupiający uczniów klas od II do V Szkoły Podstawowej w Niesułkowie zdobył w swoim środowisku lokalnym dużą popularność. Stało się to za sprawą koncertów, z jakimi wystąpił w miejscowych kościołach parafialnych: 2 stycznia w Kościele Starokatolickim Mariawitów w Lipce, a 12 stycznia w Kościele Katolickim w Niesułkowie.

więcej

Noc Czytania Bajek w ZS nr 2 w Bratoszewicach

W dniu z 10 (piątek) na 11 (sobota) stycznia w ZS nr 2 w Bratoszewicach odbyła się już 8 edycja Nocy Czytania Bajek. W tym roku brało w niej udział 42 uczniów. Najmłodszymi uczestnikami imprezy byli Mateusz i Hubert Jankowscy 2 i 4 latkowie.

więcej

Wolontariusze ZSnr2 w Bratoszewicach podczas WOŚP

Jak co roku wolontariusze ZSnr2 w Bratoszewicach kwestują podczas WOŚP. 12.01.2014 po raz 22  kiedy orkiestra zagrała uczniowie klas IIIab gimnazjum również przyłączyli się do ,,wielkiego grania''.

więcej

Jasełkowe spotkania w SP nr 1

Uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie pod kierunkiem wychowawczyni p. Anny Kozioł i katechetki s. Lucyny Dłubakowskiej przygotowali przedstawienie jasełkowe pt. „Miłość zwycięża”.

więcej

Występ „Chóru Anielskiego” w Szkole Podstawowej w Dobrej

20 grudnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej w klasach młodszych I – III odbyły się tradycyjne wigilie klasowe. Dzieci spotkały się ze swoimi wychowawcami aby wspólnie pośpiewać kolędy, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie bożonarodzeniowe życzenia.

więcej

Co słychać w międzynarodowym projekcie M.A.D.E. oraz wrażenia po pierwszej wizycie we Francji.

Gimnazjum nr 1 w Strykowie od września 2013 roku realizuje dwuletni projekt programu Comenius w międzynarodowym towarzystwie z Francją, Grecją, Hiszpanią, Rumunią i Włochami. Przedsięwzięcie  finansuje Komisja Europejska.  Projekt M.A.D.E. (Music Advantages in the Diversity of Europe) ma charakter muzyczno - taneczny. 

więcej

Przedstawienie jasełkowe w Szkole Podstawowej w Koźlu

Jak co roku społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Koźlu spotkała się, aby  dzielić się radością, jaką niosą święta Bożego Narodzenia. Uczniowie klasy IV przygotowali przedstawienie jasełkowe pod kierunkiem swojej wychowawczyni p. Urszuli Orlik- Szcześniak, katechetki p. Małgorzaty Komorowskiej oraz nauczyciela muzyki i plastyki p. Marka Nowickiego.

więcej

Choinka szkolna w ZS nr 2 w Bratoszewicach

W sobotę 4 stycznia 2014 roku w ZS nr 2 w Bratoszewicach została zorganizowana  choinka szkolna. W godzinach 11-13 przy muzyce prowadzonej przez DJ bawiły się klasy 0-III. Uczniowie pięknie poprzebierani w stroje postaci z bajek, a od 13 -17.30 uczniowie klas IV- VI i SP, I-III gimnazjum. O pyszny poczęstunek (kanapeczki i ciasto) zatroszczyły się kochane mamusie z Rady Rodziców.

więcej

Mizerna Cicha Stajenka Licha

Uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej nr 2 w Strykowie wzięli udział w konkursie zaproponowanym im przez panie: Teresę Kacprzak i Małgorzatę Komorowską. Celem konkursu było kultywowanie tradycji związanej ze świętami Bożego Narodzenia. Zadanie uczestników polegało na przygotowaniu szopki. 

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2139730 osobą
na naszej stronie