Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2014  /  I  /  

Treść strony

Informacja

W załączniku przekazujemy informacje Wójta Gminy Nowosolna w sprawie przetargów na sprzedaż niezabudowanych działek gruntu.

więcej

Spotkanie promujące książkę "Moje miasteczko Stryków"

21 marca w lokalu strykowskiej biblioteki odbyło się spotkanie promujące książkę "Moje miasteczko Stryków" autorstwa Awroma Pinkasa Ungera. Książka jest polskim przekładem wydanego w 1957r. w Nowym Jorku tytułu "Majn hejmsztetl Strykow" - pamiętnika Żyda, który mieszkał w naszej miejscowości do 1917 r. Autor opisuje historię swej młodości, religię, kulturę i życie codzienne żydowskiego Strykowa. Czyta się ją jednym tchem a przewracając ostatnią kartkę czytelnik zastanawia się, czy to aby na pewno koniec.

więcej

UWAGA !!!

PRZYPOMINAMY WŁAŚCICIELOM I ZARZĄDCOM NIERUCHOMOŚCI, ŻE W DNIU  10 KWIETNIA 2014 UPŁYWA TERMIN WNOSZENIA OPŁAT ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI ZA I KWARTAŁ 2014 ROKU. WPŁATĘ MOŻNA DOKONYWAĆ ZA POŚREDNICTWEM: INKASENTA ,  KASY URZĘDU MIASTA – GMINY STRYKÓW, BANKU

więcej

Aktywny samorząd

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Zgierzu informuje, iż Zarząd PFRON przyjął dokument pn. Kierunki działań oraz warunki brzegowe obowiązujące realizatorów pilotażowego programu "AKTYWNY SAMORZĄD" na rok 2014 

więcej

VI edycja konkursu "Polska wieś - dziedzictwo i przyszłość"

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła VI edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO.

więcej

Zaproszenie

Burmistrz Miasta – Gminy Stryków oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zapraszają na otwarte spotkanie promujące książkę Awroma  Pinkasa Ungera pt. „ MOJE MIASTECZKO STRYKÓW”. 

więcej

II Targi Pracy Powiatu Zgierskiego

Powiatowy Urząd Pracy w Zgierzu zaprasza na II edycję Targów Pracy Powiatu Zgierskiego "Twój Sukces - Naszym Priorytetem". Targi odbędą się 3 kwietnia 2014 roku, w godzinach 11:00-14:00, w Zgierskim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu (pl. Kilińskiego 8).

więcej

Biesiada Karnawałowa Powiatu Zgierskiego

Setki gości, wojewódzkie, powiatowe i lokalne władze, szefowie agencji rolnych, koła gospodyń wiejskich, zespoły ludowe i rodzimi rękodzielnicy, hucznie pożegnali zimowy czas zabaw i maskarad, bawiąc się wspólnie na zorganizowanej przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego i Starostwo Powiatowe w Zgierzu „Biesiadzie Karnawałowej Powiatu Zgierskiego”.

więcej

„Dla Kobiety….”

Pod takim hasłem odbył się tegoroczny koncert z okazji Dnia Kobiet organizowany przez Ośrodek Kultury.  Wszystkim przybyłym Paniom życzenia złożył Burmistrz Miasta-Gminy Stryków - Andrzej Jankowski. Gwiazdą wieczoru był znany z takich utworów jak „Słodka Karolina”, „Dwie morgi słońca” - Andrzej Cierniewski, artysta obdarzony pięknym, ciepły głosem.

więcej

Ogłoszenie o wynikach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w 2014 roku

W dniu 04 lutego 2014r. został ogłoszony otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie następujących zadań: wypoczynek letni dzieci i młodzieży, upowszechnianie turystyki, kultura, sztuka , ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, ochrona zdrowia i dotyczył zlecenia realizacji czterech tytułów zadań: 

więcej

Informacja dla mieszkańców

Urząd Miasta - Gminy Stryków uprzejmie informuje, iż od dnia 1 lutego 2014 r. wzrosły koszty upomnienia, w związku z nieterminowym regulowaniem zobowiązań z tytułu podatków i opłat lokalnych jak również opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi, które pokrywa podatnik.

więcej

Osiedle Kopernika-Zacisze - GAZ

W piątek upływa termin składania wniosków o podłączenie do sieci gazowej zainteresowanych mieszkańców Osiedla Kopernika-Zacisze. Wnioski przyjmuje Rady Andrzej Pożarlik.

więcej

151 rocznica Bitwy pod Dobrą

23 lutego br w Dobrej odbyła się uroczystość 151 rocznicy bitwy stoczonej pod Dobrą, w Powstaniu Styczniowym. Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętych w Kościele Rzymskokatolickim i Starokatolickim Mariawitów w Dobrej, po niej krótki rys historyczny przedstawili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Dobrej.

więcej

Z głębokim bólem i żalem zawiadamiamy

Z głębokim bólem i żalem zawiadamiamy, że w dniu 21 lutego 2014 roku w wieku 54 lat zmarła nasza koleżanka Mariola Goszczyńska.

więcej

INFORMACJA

W dniu 25 lutego 2014 r. (tj. wtorek) Urząd Miasta-Gminy Stryków będzie przyjmował interesantów do godz. 14.30. Kasa Urzędu czynna do godz. 13.30.

więcej

Zarządzenie Szefa Obrony Cywilnej Województwa Łódzkiego

W związku z Zarządzeniem Nr 26 Szefa Obrony Cywilnej Województwa Łódzkiego z dnia 7 lutego 2014 r. w sprawie przeprowadzenia na terenie województwa łódzkiego treningu systemu wykrywania i alarmowania, w dniu 19 lutego w godz.9.00 - 10.30 Urząd Miasta-Gminy Stryków wyemituje dźwięk syreny alarmowej. W trakcie emisji dźwięku zostanie przeprowadzony test słyszalności syreny polegający na sprawdzeniu zasięgu odbioru sygnału.

więcej

ŁODR organizuje kurs chemizacyjny

Urząd Miasta-Gminy Stryków informuje, że Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach rozpoczyna zapisy na kolejny kurs chemizacyjny uzupełniający dla rolników, którym minął termin ważności  wydanych zaświadczeń (ważność 5 lat).

więcej

Gala Czytelnika Roku 2013

31 stycznia 2014 r. odbyła się Gala Czytelnika Roku 2013 podczas której rozstrzygnięty został konkurs ogłoszony przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie na Czytelnika Roku 2013 Gminy Stryków.

więcej

Konsultacje społeczne założeń Strategii Rozwoju Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego 2020+

Serdecznie zapraszamy do udziału w konsultacjach społecznych założeń Strategii Rozwoju Łódzkiego Obszaru Metropolitalnego 2020+ trwających w okresie od 7 do 14 lutego 2014 r.

więcej

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta-Gminy Stryków Ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w 2014r. Rodzaje zadań: A – wypoczynek letni dzieci i młodzieży, B – upowszechnianie turystyki, C – kultura, sztuka , ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego, D – ochrona zdrowia.

więcej

Noworoczne spotkanie burmistrza z przedsiębiorcami

Na drugie Noworoczne spotkanie Burmistrza Miasta-Gminy Stryków przybyli przedstawiciele największych przedsiębiorstw i parków przemysłowych działających na terenie Gminy Stryków. 24 stycznia w sali konferencyjnej Hotelu Dobieszków przedstawiciele Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Miejskich Usług Komunikacyjnych w Zgierzu poruszyli tematy związane z rozwojem sieci komunikacyjnej.

więcej

Gala Czytelnika Roku 2013

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zaprasza na Galę Czytelnika Roku 2013, na której zostanie rozstrzygnięty roczny konkurs Czytelnik Roku 2013.

więcej

Uwaga mieszkańcy Osiedla Kopernika-Zacisze

W dniu 31.01.2014 roku w piątek o godz. 17.00 w sali 23 Urzędu Miasta-Gminy Stryków ul. Kościuszki 27 odbędzie się spotkanie z przedstawicielami Mazowieckiej Spółki Gazownictwa w sprawie gazyfikacji osiedla. Proszę o pobranie poniższego wniosku i dostarczenie na zebranie.

więcej

Informacja o wynikach konsultacji

Informacja Burmistrza Miasta-Gminy Stryków o wynikach konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej w Strykowie w sprawie zmiany uchwały Nr VI/46/2003 Rady Miejskiej w Strykowie z dnia 12 marca 2003 roku w sprawie: utworzenia na terenie miasta Strykowa osiedli oraz nadania im  nazw, zmienionej uchwałą Nr L/415/2010 Rady Miejskiej w Strykowie z dnia 30 lipca 2010 r.

więcej

Sala gimnastyczna w Dobrej uroczyście otwarta

17 stycznia odbyła się uroczystość przekazania nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Dobrej. Budowa sali została zakończona jesienią ubiegłego roku. Przy sali gimnastycznej znalazło się miejsce na salę ćwiczeń korekcyjnych, zaplecze sanitarne, szatnie, magazynek oraz pokój nauczyciela w-f.

więcej

Informacja

Burmistrz Miasta-Gminy Stryków  informuje, że  pas drogowy dróg wojewódzkich przebiegających przez teren naszej jednostki samorządowej został  wyznaczony poprzez stabilizację na gruncie  punktami  granicznymi – geodezyjnymi.

więcej

I przetarg ustny nieograniczony

BURMISTRZ MIASTA-GMINY STRYKÓW ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Stryków położonej w miejscowości Wrzask obręb geodezyjny Gozdów gmina Stryków.

więcej

II przetarg ustny nieograniczony

BURMISTRZ MIASTA-GMINY STRYKÓW ogłasza  II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż niezabudowanej nieruchomości stanowiącej własność Gminy Stryków położonej w miejscowości Tymianka gmina Stryków

więcej

Zajęcie pasa drogowego wymaga zezwolenia zarządcy drogi!

W związku z zaobserwowanymi w minionym okresie bezprawnymi przypadkami zajęcia pasa drogowego dróg publicznych informujemy, że :

więcej

1,5 miliona złotych na zabytki w województwie łódzkim

Zarząd Województwa Łódzkiego zdecydował o przeznaczeniu w tym roku 1,5 mln zł
na przywracanie świetności najcenniejszym zabytkom województwa łódzkiego. Z funduszy można skorzystać, biorąc udział w konkursie na udzielenie dotacji na wykonanie w 2014 roku prac konserwatorskich, restauratorskich lub robót budowlanych przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków województwa łódzkiego.

więcej

XXII finał WOŚP

Akcja charytatywna organizowana od 22 lat przez Jerzego Owsiaka zawsze w drugą niedzielę stycznia zawitała do Strykowa już po raz 19. Strykowski sztab WOŚP co roku bije własne rekordy zbierając coraz to większe sumy. W tym roku zebrano 300 kg pieniążków w kwocie 20.259,66 PLN i pobito rekord z poprzedniego roku.

więcej

Zmiana rozkładu jazdy linii 3A

Na prośbę pasażerów podróżujących linia autobusową 3A dokonano zmian w rozkładzie jazdy. W związku z tym zmianie ulegną godziny odjazdów.  Nowy rozkład jazdy znajduje się na stronie internetowej MUK. Bilety na linię autobusową 3A można nabyć w sklepie "Delikatesy Florczak i Florczak" przy ulicy Kościuszki w Strykowie.

więcej

Z a p r o s z e n i e

LOP „Stowarzyszenie Wędkarzy Zalew” w Strykowie oraz PZW Koło Nr 50 w Strykowie zaprasza wędkarzy na walne zebranie

więcej

Wypełnij PIT i przekaż 1% podatku

Czy wiecie, że wypełniając PIT  sami możecie zdecydować, na jakie cele mają być przeznaczone Wasze podatki? Jeżeli chcecie zrobić coś dobrego, przekażcie 1% podatku potrzebującym. Wypełniając PIT 2013 nie pozwólcie, by inni zadecydowali za Was. Sami zdecydujcie, co stanie się z częścią Waszych pieniędzy. Każda, nawet najmniejsza kwota jest ogromnym darem serca.

więcej

Ogłoszenie o wynikach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2014 roku

W wyznaczonym terminie złożono 14 ofert, po których rozpatrzeniu zaproponowano dofinansowanie realizacji zadań 12 podmiotom:

więcej

ZARZĄDZENIE NR 1/2014 BURMISTRZA MIASTA - GMINY STRYKÓW

Zarządzenie Nr 1/2014 Burmistrza Miasta - Gminy Stryków z dnia 2 stycznia 2014 r. w sprawie konsultacji projektu uchwały Rady Miejskiej w Strykowie w sprawie zmiany uchwały Nr VI/46/2003 Rady Miejskiej w Strykowie z dnia 12 marca 2003 roku w sprawie: utworzenia na terenie miasta Strykowa osiedli oraz nadania im nazw, zmienionej uchwałą Nr L/415/2010 Rady Miejskiej w Strykowie z dnia 30 lipca 2010 r.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2141768 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017