Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2013  /  III kw  /  

Treść strony

Zajęcia z Jeżowozem

W poniedziałek 7 października 2013 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej pod opieką wychowawczyń pojechali na wycieczkę do Lasu Łagiewnickiego. Uczestniczyli tam w zajęciach terenowych z wykorzystaniem Ekomobilu Jeżowóz, które prowadzone były przez przedstawicieli Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła”.

W niecodzienny sposób przebiegała przyrodnicza edukacja. Gry i zabawy dydaktyczne przygotowane przez „Źródła” angażowały i dostarczały wiele emocji. Nawet nauczyciele, a zwłaszcza pani od przyrody, nie mogli się powstrzymać i również wcielali się w role „zwierząt i zasobów” albo „znajdowali wśród drzew swojego przyjaciela”. Na fotografiach widać, jak różnorodne i ciekawe były to zajęcia i z jakim zapałem młodzież w nich uczestniczyła.

 Pobyt w lesie był też okazją do zajęć sportowych i rekreacyjnych. Nauczyciel wychowania fizycznego zorganizował dzieciakom mini biegi przełajowe, wyścigi sztafet i inne zabawne konkurencje.

Zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do szkoły, a słowa: -„Bardzo mi się podobało.” - „Lubię las!” –„ Kiedy będą następne takie zajęcia?” mówią chyba same za siebie.

 

INFORMACJA W SPRAWIE ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH, OPON (WYŁĄCZNIE OD SAMOCHODÓW OSOBOWYCH) I ELEKTRO ŚMIECI

      Na terenie Miasta - Gminy Stryków w miesiącach październik-listopad 2013 r. odbędzie się zbiórka odpadów wielkogabarytowych, zużytych opon (wyłącznie od samochodów osobowych) oraz elektro śmieci. Odbierającym odpady będzie firma RS II ze Zgierza. Odpady należy wystawić przed posesją  w sposób, który nie będzie utrudniał ruchu drogowego pojazdów. Odpady będą zbierane od godziny 6.00 zgodnie z poniższym harmonogramem:

 

12 październik 2013 (sobota)

- Gozdów

- Anielin Swędowski,

- Sadówka,

- Osse,

- Zagłoba

- Pludwiny,

- Bronin, Wrzask

- Wola Błędowa (od torów w stronę lasu),

- Koźle,

- Lipa,

- Ciołek,

- Krucice,

- Tymianka

 

 

19 październik 2013 (sobota)

- Bratoszewice,

- Niesułków,

- Wola Błędowa (od drogi nr, 14 do torów),

- Anielin,

- Wyskoki,

- Sierżnia,

- Kalinów,

- Bartolin,

- Rokitnica,

- Warszewice,

- Nowostawy Górne,

- Cesarka

- Niesułków Kolonia,

- Lipka

 

26 październik 2013 (sobota)

 - Swędów,

- Dobra,

- Smolice,

- Michałówek,

- Sosnowiec,

- Orzechówek,

- Kiełmina,

- Sosnowiec Pieńki,

- Klęk,

- Dobieszków,

- Dobra Nowiny,

- Zelgoszcz,

- Ługi,

- Imielnik Stary

 

 

9 listopada 2013r.

 - Stryków - miasto

 

W ramach zbiórki zbierane będą odpady : stare meble, zużyty sprzęt RTV/AGD (lodówki, pralki, kuchenki, piecyki, armatura sanitarna, telewizory, radia, komputery, odkurzacze itp.), elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace, kołdry, walizki, lampy i żyrandole bez żarówek itp.), zużyte opony, panele, ramy okienne (bez szyb) i inne odpady wielkogabarytowe oraz urządzenia elektryczne i elektroniczne.

 

Uwaga: Do odpadów wielkogabarytowych nie należą między innymi: wszelkiego rodzaju odpady budowlane takie jak eternit, deski drewniane, belki, , drzwi, płoty, grzejniki, płytki ceramiczne, rolety jak również części samochodowe, motorowery, odpady remontowe, odpady ogrodowe, worki lub kartony z odpadami komunalnymi.

Ponadto przypominamy, że: Wszystkie odpady komunalne takie jak: szkło, tworzywa sztuczne, papier, opakowania wielomateriałowe, metal, odpady biodegradowalne, wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory oraz zużyte opony można we własnym zakresie oddać w PSZOKu (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) przy ul. Batorego 25 w Strykowie (na terenie ZGKiM) od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 18.00 oraz w soboty w godzinach 7.00 – 14.00

Więcej informacji na temat zbiórki wielkogabarytów, elektro śmieci i zużytych opon, można uzyskać w Urzędzie Miasta i Gminy Stryków w Wydziale Ochrony Środowiska pod nr telefonu : (42) 719-80-02 wew. 129,229,329.

 

Wizyta Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej w Dobieszkowie

     W dniu 3 października b.r. Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie gościło na swoim terenie p.Mariana Najdychora- Komendanta Głównego OHP wraz z p. Małgorzatą Marcińską- Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Posła na Sejm RP p. Mieczysława Łuczaka.

     Dyrektor CKiW p. Leona Winczewska-Wróbel oprowadziła gości po wszystkich warsztatach szkoleniowych tj. warsztat fryzjerski, krawiecki, ślusarski, stolarski i  gastronomiczny. Członkowie wizytacji mieli możliwość przyjrzenia się pracy, jaką  młodzież OHP wykonuje w trakcie przyuczania się do wybranego przez siebie zawodu. Pani Podsekretarz była bardzo zainteresowana pracą podopiecznych Centrum oraz instruktorów poszczególnych zawodów, dlatego też zadawała liczne pytania, na które uczestnicy chętnie odpowiadali.

     Członkowie delegacji rządowej zwiedzili również internat, w którym na co dzień młodzież mieszka i spędza czas po zajęciach szkolnych. W internacie mieszczą się sale dydaktyczne, w którym odbywają się zajęcia w ramach kół zainteresowań, a także w ramach realizacji programów autorskich i dofinansowywanych ze środków unijnych. Ponadto CKiW posiada również świetlicę, bibliotekę, salę bilardową, siłownię, salę komputerową, salę gimnastyczną, w których uczestnicy spędzają wolny czas.

     Spotkanie z tak ważnymi gośćmi było dla podopiecznych dobieszkowskiego Centrum oraz kadry pedagogicznej, w tym instruktorów zawodu dużym wyróżnieniem i jednocześnie zachętą do dalszej nauki oraz pracy.

autor: Tekst i zdjęcia: I.Nowacka-Czubak

Spotkanie pierwszoklasistów

     W dniu 2 października 2013 r. o godz. 10:00 na targowisku miejskim w Strykowie odbyło się spotkanie dzieci klas pierwszych szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Stryków. Celem tego spotkania było poszerzenie wiedzy dzieci dotyczącej zasad bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i ze szkoły. Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Strykowie chcąc wesprzeć działania nauczycieli oraz funkcjonariuszy Policji w zakresie bezpieczeństwa, zakupiła dla 113 dzieci materiały odblaskowe (kamizelki, opaski, naklejki, zawieszki) oraz słodycze. Urozmaiceniem imprezy było przeprowadzenie zajęć w miasteczku ruchu drogowego, udostępnionym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Łodzi. Dla małych uczestników miasteczka ruchu drogowego  przygotowano nagrody w postaci słodyczy.

Organizatorzy: Burmistrz Miasta-Gminy Stryków, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  oraz Komisariat Policji w Strykowie.  

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Podregionie Centralnym zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu warsztatowym z zakresu sporządzania BIZNES PLANU.

Szkolenie adresowane jest do przedsiębiorców i osób fizycznych - potencjalnych beneficjentów ubiegających się o dofinansowanie w ramach Funduszy Europejskich, zamierzających rozpocząć działalność gospodarczą lub udoskonalić planowanie strategiczne swojej firmy poprzez dokument jakim jest biznes plan.

 

Program:

- Prezentacja działalności Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Podregionie Centralnym

-Oferta RPK KSU

-Analiza pomysłu na biznes

-Dostępne źródła dofinansowania (dotacje, pożyczki)

-Procedura aplikowania o środki

-Najczęściej popełniane błędy

-Jak dobrze przygotować dokumenty (warsztat)

- Sporządzanie biznes planu      

- Analiza firmy i produktu

- Charakterystyka inwestycji

- Analiza rynku i strategia marketingowa

- Plan finansowy i prognozy

-Dostępne szkolenia na start

-Podsumowanie  i ocena szkolenia

 

Zgłoszenia do udziału w warsztatach przyjmowane są pod numerem telefonu (46) 874-31-54 bądź mailowo na adres podregione@powiat-brzeziny.pl.

Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc o udziale w szkoleniu decydować będzie kolejność zgłoszeń.

 

Termin szkolenia: 10 października 2013 r. (tj. czwartek); godz.: 1000 - 1600

Miejsce: Teren SGGW w Rogowie, ul. Leśna 5 sala 24

 

ZAPRASZAMY !!!!!!!!!!!!!!

Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji o Projekcie Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej – II edycja wśród mieszkańców regionu.

więcej

Wielkie grzybobranie w Ciołku

21 września odbyła się VII edycja organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich i Radę Sołecką Wielkiego Grzybobrania w Ciołku. Uczestnicy ochoczo wyruszyli do lasu szukać prawdziwków, podgrzybków, borowików i maślaków.

więcej

ZOSTAŃ WOLONTARIUSZEM

Burmistrz Miasta-Gminy Stryków Andrzej Jankowski objął patronat honorowy nad Szlachetną Paczką w naszej gminie. Stryków i okolice po raz pierwszy zostały włączone do tego ogólnopolskiego projektu. Nasze tereny zostały przyłączone do rejonu „Zgierz” i dzięki temu około 15 rodzin z naszej Gminy otrzyma wsparcie przed świętami Bożego Narodzenia.

Po raz trzynasty w Polsce, a po raz 1 w Strykowie SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy. To dzięki nim najbardziej potrzebujący otrzymają mądrą, inspirującą do zmiany pomoc i sygnał, że nie są sami.

Projekt SZLACHETNA PACZKA odbywa się po raz trzynasty. Co roku w przemyślany sposób łączy potrzebujących, wolontariuszy, darczyńców przygotowujących pomoc materialną
i dobroczyńców finansujących organizację projektu. Tylko w 2012 roku SZLACHETNA PACZKA dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób.

Schorowana pani Zofia dostała radio, które jest dla niej jedynym towarzyszem, Kubuś – półkę na puchary zdobyte w konkursie pływackim i łóżko piętrowe, dzięki któremu nie musi już spać z bratem, a wielodzietna rodzina mieszkająca w małym domku 5 km od najbliższej miejscowości – zapas opału i 8 par zimowych butów. O ich potrzebach dowiedzieli się wolontariusze SZLACHETNEJ PACZKI, a konkretną pomoc przygotowali  darczyńcy.

Dziś SZLACHETNA PACZKA poszukuje wolontariuszy w naszej gminie. Chętni mogą zgłaszać się na stronie: www.superw.pl

W weekend, dwa tygodnie przed Bożym Narodzeniem, odbędzie się finał projektu SZLACHETNA PACZKA.  To wtedy wolontariusze zawożą do potrzebujących paczki,
a darczyńcy otrzymują piękny prezent – relację z wręczenia paczki.

www.szlachetnapaczka.pl

Jak się zgłosić?

 1. Wejdź na stronę: www.superw.pl 
 2. Znajdź na mapie rejon Paczki, który leży najbliżej Twojego miejsca zamieszkania (rejon ZGIERZ)
 3. Wypełnij formularz zgłoszeniowy i czekaj na zaproszenie do udziału w rekrutacji.
 4. W obecnej chwili poszukujemy wolontariuszy. Zgłaszanie się, jako darczyńca będzie możliwe na przełomie października i listopada. O dokładnym sposobie i terminie zgłaszania się darczyńców poinformujemy w osobnym komunikacie.

 

PRZYBLIŻONY HARMONOGRAM DZIAŁAŃ:
wrzesień – zgłaszanie się wolontariuszy
październik – tworzenie opisów rodzin potrzebujących przez wolontariuszy
listopad – darczyńcy wybierają rodzinę z internetowej bazy i kompletują dla niej paczkę
I połowa grudnia – przekazanie paczek wolontariuszom, którzy dostarczą paczkę potrzebującym

74 rocznica agresji wojsk radzieckich na Polskę w II wojnie światowej

17 września na cmentarzu mariawickim w Strykowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 74 rocznicę napaści ZSRR na Polskę. Ceremonia rozpoczęła się zbiórką pocztów sztandarowych przed bramą cmentarza i przemarszem w stronę pomnika żołnierzy poległych w 1939 roku w obronie ojczyzny. Przy pomniku odśpiewany został hymn państwowy oraz odprawiona została modlitwa księży parafii rzymskokatolickiej i mariawickiej za poległych w czasie II wojny światowej. 

więcej

Rocznica posadzenia Dębów Katyńskich

W Zespole Szkół nr 2 w Bratoszewicach 16 września o godz. 13 rozpoczęły się obchody III rocznicy posadzenia Dębów Katyńskich. Trzy lata temu Gmina Stryków przyłączyła się do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Katyń - ocalić od zapomnienia", w którym to pamięć o Polakach, ofiarach sowieckiej zbrodni, honorowana jest posadzeniem dla każdego z nich dębu i odsłonięciem tablicy pamiątkowej. Dęby posadzone przed szkołą w Bratoszewicach poświęcone są pamięci kpt. Stefana Piotrowskiego oraz por. Feliksa Jakubowskiego, zamordowanych w Katyniu.

więcej

Budowa gazociągu w Tymiance i Lipie

W związku z inwestycją budowy gazociągu w miejscowości Tymianka - Lipa informujemy zainteresowanych mieszkańców iż mogą składać wnioski o określenie warunków przyłączenia z początkiem roku 2014. Wnioski można pobrać ze strony PGNiG.

więcej

NOWE PERSPEKTYWY 2

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie już w połowie września 2013 r. rusza realizacja projektu „Nowe Perspektywy 2” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

Bezpłatne spotkanie informacyjne oraz indywidualne konsultacje księgowe dla organizacji pozarządowych „ Księgowość po ludzku”

Zastanawiasz się skąd pozyskiwać środki na działalność organizacji?  Czy organizacja pozarządowa musi prowadzić pełną księgowość? Jakie terminy i dokumenty obowiązują organizacje przed Urzędem Skarbowym? Na te oraz inne Twoje pytania odpowie doradca podczas spotkania informacyjnego oraz księgowa podczas bezpłatnych konsultacji księgowych. 

więcej

Uroczystości rocznicowe upamiętniające 74 rocznicę Walk nad Bzurą

W dniu 11 września odbyły się w Koźlu uroczystości rocznicowe upamiętniające 74 rocznicę Walk nad Bzurą w II wojnie światowej. Obchody rozpoczęła msza św. w kościele pod wezwaniem św. Szczepana w Koźlu, w intencji żołnierzy poległych we wrześniu 1939 roku.

więcej

DECYDUJ albo GIŃ

Zapraszamy do udziału w projekcie DECYDUJ albo GIŃ! Projekt, który daje Ci wybór finansowanym w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, którego partnerem jest Gmina Piątek.

więcej

Zaproszenie na szkolenie.

Serdecznie zapraszamy Radnych, Pracowników Urzędu, Dyrekcję Jednostek Organizacyjnych podległych pod Urząd, Rolników, Przedsiębiorców i Mieszkańców zainteresowanych problematyką związaną z Odnawialnym i Źródłami Energii na bezpłatne szkolenie nt: „Odnawialne Źródła Energii – Technologia, Ekonomia, Finansowanie”.

więcej

Spotkanie w ramach akcji "Narodowe Czytanie"

W piątek o godz. 11:15 na placu zabaw przy zalewie w Strykowie odbyło się spotkanie w ramach akcji "Narodowe Czytanie". Zaproszono dwie dwie grupy dzieci (Indianie, Tropiciele) z Przedszkola Samorządowego w Strykowie. Oprócz głośnego czytania wierszy Aleksandra Fredry (Paweł i Gaweł, Małpa w kąpieli, Osiołkowi w żłoby dano), najmłodsi grali w zgaduj - zgadule, kalambury (bohaterowie bajek, zwierzęta), a na koniec tworzyli kredowe esy - floresy, czyli strykowskie narodowe czytanie.

Ogółem w spotkaniu uczestniczyło 38 przedszkolaków.

Zebranie sołeckie w Tymiance

Zawiadamia się mieszkańców sołectwa Tymianka, że w dniu 12 września 2013 roku (czwartek) o godzinie 18.00 odbędzie się zebranie wiejskie na terenie działki soleckiej w Tymiance.

więcej

Doroczne święto plonów w Warszewicach-Cesarce

W niedzielę 8 września Gmina Stryków obchodziła doroczne święto plonów. Gospodarzem dożynek w tym roku zostały Warszewice, a starostami Anna Kosiewicz i Wiesław Niźnikowski.

więcej

Od października rusza nowa linia autobusowa łącząca Stryków, Zgierz i Aleksandrów Łódzki

W dniu 5 września 2013r. w  Urzędzie Miasta Zgierza odbyło się podpisanie porozumienia międzygminnej komunikacji autobusowej linii nr 3A, łączącej Stryków - Miasto Zgierz - Gminę Zgierz – Aleksandrów Łódzki. Porozumienie w tej sprawie podpisali przedstawiciele czterech samorządów: Andrzej Jankowski - Burmistrz Miasta - Gminy Stryków, , Iwona Wieczorek - Prezydent Miasta Zgierza, Zdzisław Rembisz - Wójt Gminy Zgierz i Jacek Lipiński - Burmistrz Aleksandrowa Łódzkiego.

więcej

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

W niedzielę 1 września w Lipce odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze, w których udział wzięło 17 drużyn OSP w tym 4 kobiece 1 MDP CTi F i 1 MDP wg Grupy A. Poszczególne drużyny rywalizowały ze sobą w dwóch konkurencjach: sztafecie pożarniczej z przeszkodami oraz ćwiczeniach bojowych.

więcej

Czas na EKO-zawód

Projekt „Czas na EKO-zawód” jest realizowany przez firmę CONSULTOR Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością — w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki, działania 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw w regionie, Podziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie na podstawie umowy podpisanej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi.

więcej

Strategia Rozwoju Gminy Stryków na lata 2014-2020 - wypełnij ankietę

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do czynnego udziału w pracach związanych z opracowaniem nowej „Strategii Rozwoju Gminy Stryków na lata 2014-2020”.

więcej

Pożegnanie Wakacji

Stowarzyszenie Przyjaciół Bratoszewic serdecznie zaprasza na Pożegnanie Wakacji w dniu 31 sierpnia 2013r. w godz. 17.00 - 22.00. Zabawie towarzyszyć będzie lokalny zespół z Bratoszewic "Fart". Serdecznie zapraszamy.

więcej

III edycja programu Śniadanie Daje Moc

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego rusza III edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc. Jak zawsze nauczyciele klas 0-3 szkół podstawowych będą mogli zakładać w swoich klasach Kluby Śniadanie Daje Moc, a w dniu 8 listopada wychowawcy wraz z rodzicami zorganizują wspólne śniadanie dla uczniów w klasie.

więcej

Potężna inwestycja Castoramy w Strykowie

Castorama Polska będzie miała nowy magazyn centralny w Strykowie. Inwestycja zostanie zrealizowana przez Panattoni Europe na działce o powierzchni ok. 12 hektarów. Budynek magazynowy dostosowany do potrzeb sieci będzie miał łączną powierzchnię 50 tys. mkw.

więcej

Rolnik XXI wieku

Trwa rekrutacja do projektu "ROLNIK XXI WIEKU", współfinansowanego ze środków UE!! W ramach projektu odbywać się będą szkolenia z zakresu wykorzystywania technik teleinformatycznych dla rolników oraz ich domowników!

więcej

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH NA TERENIE MIASTA I GMINY STRYKÓW W MIESIĄCACH WRZESIEŃ, PAŹDZIERNIK, LISTOPAD I GRUDZIEŃ 2013

więcej

Przyjaźni potrzebni od zaraz

Sekretariat Regionalny Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich Województwa Łódzkiego zaprasza do wzięcia udziału w V edycji konkursu „Przyjazna Wieś" na najlepszy projekt w zakresie infrastruktury realizowany na terenach wiejskich przy wsparciu środków unijnych.
więcej

Inspirujące lekcje doskonalenia wewnętrznego dla Liderów organizacji pozarządowych

Stowarzyszenie Aktywnego Wspierania Gospodarki realizuje projekt szkoleniowo-doradczy „Inspirujące lekcje doskonalenia wewnętrznego dla Liderów organizacji pozarządowych”. Rekrutacja odbywa się na terenie województwa łódzkiego.

więcej

I Piknik Rodzinny w Ługach

26 lipca, w piątek w Ługach odbył się I Piknik Rodzinny zorganizowany przez KGW, OSP i sołtysa. Spodziewano się około 30 –tu osób a zgłosiło się ponad 100 oraz około 30 dzieci. Finansowo imprezę wsparli: UM-G Stryków, Wice- starosta zgierski Marcin Karpiński , nowo powstała w Ługach stajnia Junika oraz Komendant Gminny OSP Stryków – Jan Strzelecki. Piekarnia Dariusza Majchrzaka w Strykowie przekazała Ługowianom nieodpłatnie wór pieczywa. Materiały promocyjne gminy na konkursy przekazał Wydział Informacji Promocji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych UMG Stryków.

więcej

Misja gospodarcza do Chin- możliwość uzyskania 50% dofinansowania

W związku z realizowanym przez Łódzką Agencję Rozwoju Regionalnego S.A. projektem pt. „Promocja przedsiębiorstw z Województwa Łódzkiego poprzez organizację targów i misji gospodarczych celem ekspansji na światowe rynki zagraniczne” w imieniu Prezesa ŁARR S.A.,  Pana Przemysława Andrzejaka serdecznie zapraszam do udziału w VIII Forum Biznesu i Współpracy Technologicznej UE- Chiny, które odbędzie się w Chengdu, Chiny, w dn. 21 – 23 października 2013r.

więcej

Pismo Pana Witolda Stępnia, Marszałka Województwa Łódzkiego

Poniżej udostępniamy pismo Pismo Pana Witolda Stępnia, Marszałka Województwa Łódzkiego nt. wyborów do Łódzkiej Wojewódzkiej Rady Działalności Pożytku Publicznego oraz konsultacjach programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2014 rok.

więcej

Program „RÓWNAĆ SZANSE 2013 - REGIONALNY KONKURS GRANTOWY”

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłasza kolejną edycję Regionalnego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse 2013”  Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

więcej

Uroczyste pożegnanie siostry Ewy

W dniu 1 sierpnia nastąpiło uroczyste pożegnanie siostry Ewy z Przedszkola Sióstr Służebniczek NMP NP. Siostra Ewa odchodzi ze Strykowa i wraca w rodzinne strony na Lubelszczyznę gdzie będzie pomagać w prowadzeniu domu dziecka i przedszkola. W dniu dzisiejszym Burmistrz Miasta-Gminy Stryków Andrzej Jankowski podziękował siostrze Ewie za okazaną życzliwość, nieustającą pogodę ducha oraz wrażliwość na potrzeby innych.

więcej

Zaproszenie

Serdecznie zapraszamy na akcję honorowego oddawania krwi, która odbędzie się w OSP

ul. Targowa 19 Stryków w dniu : 04.08.2013 r. w godzinach 10:00 – 13:00

Twoja krew może uratować komuś życie.

więcej

Trwają zapisy na warsztaty pn. "Komputer bez barier ... wiekowych"

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie w miesiącu – SIERPIEŃ - serdecznie zaprasza wszystkich chętnych 50 + na warsztaty z podstaw obsługi komputera „Komputer bez barier ... wiekowych”.

więcej

Udane spotkanie z Łódzkim Klubem Łączności

W miniony piątek w niesułkowskim domu kultury w ramach zajęć wakacyjnych miało miejsce kolejne spotkanie z z Łódzkim Klubem Łączności, pod okiem profesjonalistów Tadeusza i Dariusza Rzepeckich młodzi adepci krótkofalarstwa mogli nawiązywać łączności z radioamatorami z kraju i z zagranicy. 

więcej

Informacja KRUS

W załączniku przedstawiamy informację o  zmianach organizacyjnych wprowadzonych w Oddziale Regionalnym KRUS w Łodzi oraz podległych Placówkach Terenowych.

więcej

60-lecie Koła Gospodyń Wiejskich z Gozdowa

Koło Gospodyń Wiejskich z Gozdowa w dniu 20 lipca obchodziło Jubileusz 60-lecia swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęła się od przywitania gości i przedstawienia rysu historycznego działalności KGW przez przewodniczącą Marianna Maciak.

więcej

Stryków Laureatem w Rankingu Samorządów Rzeczypospolitej 2013

Już po raz 9 odbył się Ranking Samorządów „Rzeczypospolitej” 2013. W kategorii Gmin Miejskich i Miejsko-Wiejskich Stryków zajął 35 miejsce i 3 w województwie łódzkim. Na czele kapituły stoi Jerzy Buzek, były premier, za którego rządów przeprowadzono reformę samorządową.

więcej

„Program Outplacement – wsparcie dla pracowników objętych procesami restrukturyzacji zatrudnienia w województwie łódzkim”

Zapraszamy do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym udziału nowym bezpłatnym projekcie „Program Outplacement – wsparcie dla pracowników objętych procesami restrukturyzacji zatrudnienia w województwie łódzkim”

więcej

Nagroda Publiczności dla Lipkowianek i II miejsce dla Kapeli

W tym roku po raz kolejny Lipkowianka wraz z Kapelą wybrali się do Kutna by wziąć udział w organizowanej przez zaprzyjaźniony Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej imprezie. Po raz pierwszy ta coroczna impreza miała całkowicie nową formę. Festyn został zastąpiony Festiwalem, wprowadzono również rywalizację między wykonawcami, których występy oceniało profesjonalne jury złożone z nauczycieli Państwowej Szkoły  Muzycznej I i II stopnia w Kutnie.

więcej

Wyjazd studyjny Węgry - Rumunia - Nabór

W związku z planowanym w dniach 5-12 październiku 2013 r., wyjazdem studyjnym na Węgry i do Rumuni, organizowanym przez Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego zapraszamy do uczestnictwa w ww. wyjeździe. Wyjazd organizowany jest dla 35 – osobowej grupy rolników (głównie specjalizujących się w produkcji zwierzęcej) oraz przedstawicieli lokalnych grup działania z terenu województwa łódzkiego.

więcej

Przetarg

Wójt Gminy Nowosolna ogłasza pierwszy ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż 8 niezabudowanych działek gruntu.

więcej

LEK S.A. zainwestuje w Strykowie 125 mln zł.

Wczoraj Janusz Piechociński, Wicepremier i Minister Gospodarki, wręczył nowe zezwolenia dla siedmiu inwestorów w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej S.A. Firma, która odebrała zezwolenie ze Strykowa to LEK S.A.

więcej

Weekend był pełen wrażeń sportowych

W miniony weekend w Gminie Stryków odbyły się dwie imprezy ogólnopolskie: Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich – kolarstwo szosowe oraz Mistrzostwa Polski w Motocrossie. 

więcej

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH

HARMONOGRAM ODBIORU ODPADÓW KOMUNALNYCH NA TERENIE MIASTA I GMINY STRYKÓW W MIESIĄCACH LIPIEC I SIERPIEŃ 2013

więcej

W Strykowie ścigać się będą o mistrzostwo Polski

Początek lipca w Strykowie to prawdziwe sportowe trzęsienie ziemi. Równolegle do Mistrzostw Polski w motocrossie w Gminie Stryków i samym mieście przeprowadzona będzie Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich – Łódzkie 2013. Serdecznie zapraszamy.

Więcej informacji o Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich w Strykowie:  http://www.strykow.pl/redir,index?wiecej=2274&wiecej_news=1

Więcej informacji o Motocrossie w Strykowie: http://www.strykow.pl/redir,index?wiecej=2273&wiecej_news=1

Konkurs "Strażnik Siedlisk Przyrodniczych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozpoczyna V edycję Konkursu „Strażnik Siedlisk Przyrodniczych”, którego celem jest promowanie działań podejmowanych przez osoby fizyczne służące zachowaniu dziedzictwa przyrodniczego regionu, w szczególności ochronie cennych siedlisk przyrodniczych oraz siedlisk rzadkich i chronionych gatunków roślin, zwierząt i grzybów.

więcej

„NOWE PERSPEKTYWY 2”

CENTRUM KSZTAŁCENIA I WYCHOWANIA OHP W DOBIESZKOWIE
Ogłasza nabór do projektu: „NOWE PERSPEKTYWY 2”

więcej

Nowy system gospodarki odpadami komunalnymi - informacja

SZANOWNI MIESZKAŃCY GMINY STRYKÓW

Przedstawiamy kolejną informację dotycząca nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi.

Od 1 lipca 2013 r. Gmina jest zobowiązana do odbioru odpadów komunalnych ze wszystkich zamieszkałych nieruchomości, na podstawie obowiązującej od 1 stycznia 2012 roku nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W zamian Gmina będzie pobierała opłatę za odbiór i gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości:

 • 7 zł miesięcznie od mieszkańca w przypadku zadeklarowania segregacji odpadów /selektywne zbieranie/
 • 12 zł miesięcznie od mieszkańca, w przypadku braku segregacji odpadów /sposób zmieszany/

Maksymalna opłata za odbiór i gospodarowanie segregowanymi odpadami komunalnymi wyliczona w deklaracji, należna za 1 miesiąc wynosi 35,00 zł i dotyczy właścicieli nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej oraz dla każdego lokalu w zabudowie wielorodzinnej.

Wyjaśnienie:

W przypadku wyliczenia opłaty za selektywne zbieranie odpadów (liczba osób zamieszkujących nieruchomość x stawka opłaty 7 zł) w kwocie wyższej niż 35 zł miesięcznie, właściciel nieruchomości w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej w deklaracji o wysokości opłaty wpisuje kwotę 35 zł miesięcznie. W zabudowie wielorodzinnej maksymalna opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi w kwocie 35 zł dotyczy każdego lokalu odrębnie.

Wyboru sposobu zbierania odpadów (segregacja lub jej brak) należy dokonać składając deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi – jest to ustawowy obowiązek właściciela nieruchomości.

Właściciele nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie gminy Stryków składają deklarację do Burmistrza Miasta-Gminy Stryków w terminie:

 1. do 31 marca 2013 r. - dla pierwszej deklaracji,
 2. 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania odpadów,
 3. 14 dni od dnia zmiany danych określonych w deklaracji.

Deklarację można pobrać ze strony internetowej www.strykow.pl lub w Urzędzie Miasta-Gminy Stryków, ul. Kościuszki 27, pok. 5.

Mieszkańców Gminy Stryków, którzy do tej pory nie złożyli deklaracji prosimy o niezwłoczne wykonanie tego obowiązku.

Jeżeli deklaracja nie zostanie złożona, Burmistrz w drodze decyzji określi wysokość opłaty  stosując górną stawkę.

Opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi należy wnosić kwartalnie, bez uprzedniego wezwania:

- za I kwartał do 10 kwietnia danego roku,

- za II kwartał do 10 lipca danego roku,

- za III kwartał do 10 października danego roku,

- za IV kwartał do 31 grudnia danego roku.

Termin dokonania pierwszej wpłaty upływa 10 października 2013 r. i obejmuje okres od 1 lipca 2013 r. do 30 września 2013 r.

Właściciele nieruchomości będą mogli dokonać opłaty przelewem na rachunek bankowy /Bank Spółdzielczy w Strykowie nr 90 8785 0002 2001 0000 1993 0001/ lub w kasie Urzędu Miasta-Gminy Stryków ul. Kościuszki 27.

Opłaty nieuiszczone w wyznaczonym terminie podlegają przymusowemu ściągnięciu w trybie określonym w przepisach o postępowaniu egzekucyjnym w administracji.

W zamian za opłatę Gmina odbierze bezpośrednio z nieruchomości:

 • zmieszane odpady komunalne nie rzadziej niż raz na dwa tygodnie w przypadku zabudowy jednorodzinnej, zagrodowej i raz w tygodniu w przypadku zabudowy wielorodzinnej
 • selektywnie zgromadzone odpady takie jak: papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe nie rzadziej niż raz w miesiącu w przypadku zabudowy jednorodzinnej i zagrodowej oraz raz na dwa tygodnie w przypadku zabudowy wielorodzinnej,
 • odpady wielkogabarytowe, meble i zużyte opony - nie rzadziej niż dwa razy w roku.

W ramach uiszczonej opłaty, właściciel nieruchomości będzie mógł dostarczyć w każdej ilości do punktu selektywnej zbiórki odpadów tzw. PSZOKu, który powstał w gminie na terenie Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Strykowie przy ul. Batorego 25: papier, metal, tworzywa sztuczne, szkło, opakowania wielomateriałowe, odpady komunalne ulegające biodegradacji, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, przeterminowane leki i chemikalia, opakowania po farbach i lakierach, zużyte baterie i akumulatory, odpady wielkogabarytowe, budowlane i rozbiórkowe, zużyte opony.

Godziny otwarcia :  8.00 – 18.00 w dni powszednie.

Segregacja odpadów na terenie Gminy Stryków będzie odbywać się u źródła, czyli u każdego w domu/na posesji. Polega ona na tym, aby zbierać śmieci z podziałem na rodzaj materiałów (surowców) z jakiego zostały wyprodukowane. Segregacja będzie prowadzona poprzez zbieranie tzw. frakcji suchej. „Frakcja sucha” to łącznie zbierane odpady podlegające segregacji: papier, szkło, tworzywa sztuczne, metale i opakowania wielomateriałowe do jednego pojemnika. Do drugiego pojemnika wrzucane będą pozostałe po segregacji śmieci tzw. zmieszane. Do tych odpadów nie wolno wrzucać substancji niebezpiecznych takich jak farby i lakiery, rozpuszczalniki, lekarstwa, baterie, żarówki i świetlówki i inne śmieci tzw. elektroniczne. Szczegóły, jak poprawnie przeprowadzić segregację odpadów znajdują się w załączonej tabeli.

UWAGA !

Mieszkańcy, którzy zadeklarowali, że będą segregować odpady, otrzymują pojemnik oraz worek /w przypadku wytworzenia większej ilości odpadów / na „frakcję suchą” w ramach opłaty dokonanej na rzecz Gminy.

Przy zadeklarowaniu zmieszanego systemu odbioru śmieci pojemnik i worek nie będzie dostarczony.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta – Gminy Stryków www.strykow.pl oraz pod nr tel. 42 719 80 02 w 129 

Kliknij na tabelę aby powiększyć.

drukujdrukuj

Ponadto:

 • W odpadach komunalnych pozostałych po segregacji znajdują się odpady, które nie zostały zaliczone do żadnej frakcji odpadów, których selektywne zbieranie nie jest obowiązkowe, w tym pampersy, zużyte szmaty, guma, wystudzony popiół itp., powinny być one gromadzone w pojemniku przeznaczonym na odpady zmieszane. Do zmieszanych opadów komunalnych, zarówno tych pozostałych po segregacji jak i w przypadku wyboru zbiórki odpadów w sposób zmieszany, nie należy wrzucać odpadów niebezpiecznych (przeterminowane leki i chemikalia, opakowania po farbach i lakierach), odpadów zielonych, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych baterii i akumulatorów, zużytych opon, odpadów budowlanych i remontowych, mebli i odpadów wielkogabarytowych, które należy wydzielić oddzielnie i przekazać do gminnego punktu selektywnego zbierania odpadów komunalnych
 • Zabrania się wrzucania do pojemników i worków na odpady komunalne: śniegu, lodu, gorącego żużla, gorącego popiołu, gruzu budowlanego, szlamów, substancji toksycznych, żrących i wybuchowych, odpadów przemysłowych, medycznych, i weterynaryjnych oraz padłych zwierząt;
 • Odpady zielone powstające w wyniku pielęgnacji terenów zielonych, należy selektywnie zbierać i dostarczać na własny koszt do gminnego punktu selektywnej zbiórki odpadów. Obowiązek ten nie dotyczy właścicieli nieruchomości dokonujących kompostowania odpadów zielonych i biodegradowalnych  w przydomowych kompostownikach. 

drukujdrukuj

Dni Strykowa 2013

W miniony weekend odbyła się długo przez wszystkich oczekiwana, największa impreza plenerowa w naszym mieście – Dni Strykowa 2013. Tegoroczna edycja  po raz kolejny odbyła się na Targowisku Miejskim w Strykowie i trwała dwa dni. 

więcej

Spotkajmy się w Strykowie - program czerwcowy

Zapraszamy do obejrzenia czerwcowego wydania programu Spotkajmy się w Strykowie.

więcej

Wycieczka z przewodnikiem po Łodzi

STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ BRATOSZEWIC zaprasza na autokarową wycieczkę z przewodnikiem po Łodzi w dniu 7 lipca 2013 r. (niedziela).

więcej

Tragedia w Pyrzycach - prośba o pomoc

W sobotę 15 czerwca br. wydarzyła się w Pyrzycach tragedia. W wyniku pożaru budynków komunalnych przy ul. Niepodległości bez dachu nad głową zostało 14 rodzin. Doszczętnie spłonęły dwa budynki mieszkalne. 

więcej

V edycja konkursu „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”

Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła V edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. 

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2139714 osobą
na naszej stronie