Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2013  /  Szkoły  /  

Treść strony

Stypendia Marszałka dla Moniki i Pauliny uczennic z ZS Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach

Monika Gudej i Paulina Łysio, uczennice klasy III Technikum kształcącego w zawodzie technik ekonomista otrzymały marszałkowskie stypendia.

więcej

Szlachetna paczka w ZS Nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach

Paczka to prezent – z jednej strony szlachetny i przygotowywany z myślą o konkretnej osobie, a z drugiej: wymarzony i długo oczekiwany. W SZLACHETNEJ PACZCE pomoc odpowiada na konkretne potrzeby danej ubogiej rodziny, dlatego jest w stanie faktycznie zmienić jej trudną sytuację. Najważniejsze jest to, że darczyńca wie dokładnie czego potrzebuje rodzina.

więcej

Wyniki prac plastycznych

Przedstawiamy Państwu protokoły z komisji konkursowych ogłoszonych w Domu Kultury w Strykowie.

więcej

Moje, Twoje, Jego Betlejem

Tradycyjnie w Zespole Szkół nr 2 w Bratoszewicach przed świętami wystawiono sztukę bożonarodzeniową pt. "Moje, Twoje, Jego Betlejem". Nie były to tradycyjne jasełka, lecz przedstawienie współczesnego podejścia do świąt. Uczniowie gimnazjum pod kierunkiem pana katechety - Zbigniewa Motyla chcieli ukazać poprzez sztukę, że ludzie często zapominają o tym, co jest najważniejsze podczas świąt.

więcej

Jasełka w ZS nr 1 w Strykowie

20 grudnia odbyły się w ZS nr 1 jasełka bożonarodzeniowe. Uczniowie Gimnazjum wraz z katechetami przygotowali montaż słowno – muzyczny mający na celu wprowadzenie wszystkich obecnych w świąteczny nastrój. Przedstawienie w wersji współczesnej skłaniało do  myślenia, nie pozwalało pozostać obojętnym widzowi.

więcej

Wizyta w Urzędzie Miasta-Gminy Stryków

W dniu 19.12.2013r. grupa uczestników z dobieszkowskiego Centrum pojechała z wizytą do Burmistrza Miasta-Gminy Stryków. Celem wizyty było zwiększenie świadomości obywatelskiej młodzieży, a także uwrażliwienie na problemy społeczne.

więcej

I Ogólnopolski Zlot Zagród Edukacyjnych

21 listopada 2013 r. o Zespole Szkół nr 1 w Strykowie było głośno, a usłyszeli o niej członkowie Ogólnopolskiej Sieci  Zagród Edukacyjnych oraz doradcy rolniczy, koordynujący funkcjonowanie zagród edukacyjnych z całej Polski, którzy uczestniczyli w I Ogólnopolskim Zlocie Zagród Edukacyjnych. Zlot ten zorganizowany został także przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach.

więcej

Poduszeczka dla pieseczka już 11 rok.

Już od 11 lat uczniowie ZS Nr 2 Bratoszewice szyją poduszki na zajęciach technicznych dla zwierząt z Przytuliska w Głownie. W tym roku do akcji przyłączyli się najmłodsi uczniowie naszej szkoły 4-5 latki i 5-6 latki. Przedszkolaczki przyniosły karmę dla kotów i piesków oraz poduszki i kocyki.

więcej

Wyniki świątecznych konkursów ogłoszone

17.12.2013 Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zakończyła świąteczne konkursy ogłoszone jeszcze w listopadzie. Komisja Jury powołana przez organizatora wyłoniła prace, które odznaczały się głównie samodzielnością, oryginalnością i różnorodnością zastosowanych materiałów.

więcej

Konkursy z Języka Angielskiego i Niemieckiego w SP Nr 2

W  grudniu 2013 r. odbył się Konkurs z Języka Angielskiego i Języka Niemieckiego „Easy English – Easy Deutsch” dla uczniów klasy V i VI Szkoły Podstawowej Nr 2.  Uczniowie zostali podzieleni na grupy mieszane z klasy V i VI. Biorąc udział w tym przedsięwzięciu wykazali się dobrą znajomością  słownictwa dotyczącego różnych kategorii tj. mebli, zawodów, pór roku, pogody , zwierząt  zarówno w języku angielskim i niemieckim. 

więcej

Występ Jakuba Pawlaka

Ponad 120 osób wybrało się w minioną sobotę (14.12.2013) do niesułkowskiego domu kultury by posłuchać Jakuba Pawlaka. Tym razem Kuba wystąpił wraz z Zespołem z którym nagrał swoją pierwszą płytę "SEZON". Zespół zagrał w składzie: Łukasz Robakiewicz - perkusja, Jacek Wenclewski - gitara, Kamil Zimoch - gitara basowa. To właśnie utwory z tej płyty stanowiły repertuar sobotniego spotkania.

więcej

Wigilia w dobieszkowskim Centrum

18 grudnia b.r. w CKiW OHP w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie odbyło się spotkanie wigilijne wszystkich uczestników z Dyrekcją i kadrą pedagogiczną CKiW. Przedświąteczna uroczystość na stałe wpisała się w tradycję Centrum.

więcej

Lokalne media w Dobieszkowie

W dniu 17.12.2013 r. w dobieszkowskim Centrum miała  miejsce wizyta reporterów regionalnej telewizji Stryków. Młodzież uczestnicząca w projekcie „Nowe Perspektywy 2” udzieliła wywiadów dotyczących zajęć, w których biorą udział. Dziennikarze uzyskali informacje na temat prowadzonych zajęć wyrównawczych, z doradcą zawodowym, z psychologiem, kursu językowego oraz wyjść integracyjnych. Poruszony został również temat zadań planowanych do realizacji w 2014 r., tj. warsztatów komputerowych i kontynuacji wyżej wymienionych zajęć.

więcej

Sobota z wychowawcą

W sobotę 14 grudnia uczniowie klasy V wraz wychowawcą Panem Łukaszem Kaźmierczakiem i Panią Dyrektor Ewą Piórkowską wybrali się do kina IMAX w Łodzi na film ,,Kraina lodu’’.

więcej

Całodniowa wycieczka uczniów z Koźla

30 października uczniowie szkoły podstawowej z Koźla wybrali się na całodniową wycieczkę. Najpierw odwiedzili Diabła Borutę na jego zamku w Łęczycy. Stamtąd udali się do niedawno otwartego skansenu w Kwiatkowicach gdzie poza wiejskimi zagrodami zwiedzali prawdziwy młyn wiatrowy.

więcej

„Szlachetna paczka” po raz trzeci

Już trzeci raz społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej w Koźlu przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Szlachetna paczka”. Przez trzy tygodnie uczniowie pod opieką katechetki p. Małgorzaty Komorowskiej, gromadzili artykuły spożywcze, chemiczne oraz papiernicze, ubrania i zabawki. Trafiły one do Matki, która samotnie wychowuje dwie małe córeczki. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc .

więcej

Uczniowie SP Nr 2 na spektaklu w ŁDK.

Cudownie jest łączyć przyjemność z działaniem pożytecznym. Taką rolę spełnił spektakl pt. ,,Wrota czasu”, na który udali się uczniowie kl. IV, V, VI wraz z nauczycielami. W ten magiczny, przedświąteczny czas uczniowie obejrzeli walkę dobra ze złem.

więcej

Zbiórka makulatury w ZS Nr 1

Szkolne koło PCK zorganizowało zbiórkę makulatury. Większość uczniów bardzo zaangażowała się w akcję i dzięki temu zebraliśmy 2,9 t makulatury, co daje 580 zł. Napawa to radością, ponieważ cały dochód uzyskany ze sprzedaży został przeznaczony na budowę studni w Sudanie.

więcej

Warsztaty plastyczne ,,Balonowa bombka’’

W dniu 12.12.2013 roku w ZSnr2 w Bratoszewicach odbyły się warsztaty plastyczne dla uczniów klas IV i VI (21 uczniów).

więcej

Od dzwonka do dzwonka

Taką nazwę nosi zespół wokalno –instrumentalny , który działa w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Niesułkowie. Dzieci z klas II-V grają na dzwonkach rurowych i bum- bum rurkach oraz innych dzwonkach, które zostały zakupione w ramach realizacji gminnego projektu ,, Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III w gminie Stryków”. Projekt był realizowany w ubiegłym roku szkolnym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Niesułkowie

6 grudnia niespodziewanie przybył do szkoły Mikołaj w asyście pani policjantki  Kingi Górskiej z Komendy Powiatowej w Zgierzu. Najpierw nasi goście zawitali do maluchów z zerówki. Dzieci bardzo się ucieszyły, choć ciekawość wzbudziła obecność policjantki. 

więcej

Gminny konkurs ekologiczny

Dn. 20.11.2013r w szkole podstawowej w Koźlu odbył się X gminny konkurs Ekolog dla klas I – III . W konkursie brały udział czteroosobowe drużyny ze szkół: nr 1 w Strykowie, nr 2 w Bratoszewicach, w Koźlu i w Niesułkowie. Hasło tegorocznego konkursu to „Smacznie – zdrowo – kolorowo”, czyli wszystko o zdrowym stylu życia i zdrowym odżywianiu.

więcej

Pomagamy zwierzętom-inicjatywa aktywnych

W dniu 11.12.2013 r. nastąpiło oficjale przekazanie na ręce dyrektora przytuliska dla zwierząt w Głownie bud, wykonanych własnoręcznie przez uczestników grupy inicjatywnej dobieszkowskiego Centrum.

więcej

Wigilijne Spotkanie członków Rady Programowej

W związku ze zbliżającymi się świętami Bożego Narodzenia w dniu 9 grudnia b.r. na terenie dobieszkowskiego CKiW odbyło się wspólne wigilijne posiedzenie członków Rady Programowej Centrum oraz Łódzkiej Wojewódzkiej Komendy OHP.

więcej

Mali pomocnicy św. Mikołaja w SP Nr 2

Od 2007 roku w SP nr 2 w Strykowie organizowana jest akcja „Zostań pomocnikiem św. Mikołaja „. Przygotowują ją p. Małgorzata Komorowska i p. Renata Walczak. Uczniowie klas starszych zbierają drobne słodycze. W tym roku udało się przygotować 70 koszyczków.

więcej

Barbórka

4 grudnia grupa najmłodszych wychowanków Szkoły Podstawowej im. ,,24 Lutego 1863 Roku” w Dobrej poznała tradycję barbórkową. Dzieci miały okazję przekonać się skąd się bierze węgiel i kto go wydobywa.

więcej

Mikołajki w SP w Dobrej

6 grudnia dla przedszkolaków ze Szkoły Podstawowej im. ,,24 Lutego 1863 Roku” w Dobrej to czas niezwykle magiczny. Dzieci wraz z wychowawczynią Anną Stójkowską oraz Panią Katarzyną Motyl odwiedziły łódzką Manufakturę. 

więcej

Góra Grosza w Szkole Podstawowej im. "24 Lutego 1863 Roku" w Dobrej

W dniach od 25 listopada do 6 grudnia w Szkole Podstawowej w Dobrej  pod nadzorem Pani Dyrektor Małgorzaty Wielgus i opieką nauczycieli Anny Stójkowskiej oraz Sebastiana Balcerka została przeprowadzona akcja charytatywna  „Góra Grosza”.  Uczniowie wykazali się dużym sercem i zaangażowaniem. 

więcej

Mikołajki w Szkole Podstawowej w Dobrej

6 grudnia 2013r. do dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobrej przyjechał Mikołaj. Uczniowie z niecierpliwością oczekiwali charakterystycznych dzwonków sań „reniferowego zaprzęgu”.

więcej

Uczniowie klasy IV w Urzędzie Miasta-Gminy Stryków.

Dnia 5.XII.2013 r. w ramach realizacji treści związanych z samorządem lokalnym Uczniowie z ZS nr 1 w Strykowie odwiedzili Urząd Miasta – Gminy Stryków, gdzie przyjęci zostali przez pana Andrzeja Jankowskiego pełniącego funkcje burmistrza. Uczniowie mieli mnóstwo pytań, kilka pomysłów dotyczących rozwoju ,,małej ojczyzny” przedstawili w formie plastycznej. Może w przyszłości niektóre z nich zostaną zrealizowane?

więcej

Spotkanie z Mikołajem w Centrum Ogrodniczym

6 grudnia- Mikołajki- uczniowie klasy II SP nr 2 w Strykowie spędzili w niecodzienny sposób. Dzieci wybrały się na wycieczkę do pobliskiego Centrum Ogrodniczego TRACZ w Sosnowcu. Uczestniczyły tam w zajęciach warsztatowych. Uczniowie dekorowali drzewka świąteczne oraz wykonywali adwentowe wieńce. 

więcej

Wyjątkowe Mikołajki

Udało się spełnić wszystkie możliwe do spełnienia marzenia chorych dziewczynek: Alicji ze Strykowa i Madzi z Łodzi. 6 grudnia nauczyciele z uczniami ze SP nr 1 w Strykowie w mikołajowych czapkach udali się z prezentami do dziewczynek.

więcej

Wysokie koszty niskich cen

W dniach 15 i 22 listopada uczniowie klas II gimnazjum uczestniczyli w zajęciach pt. „Wysokie koszty niskich cen”. Zajęcia zaznajamiały z problematyką racjonalnej konsumpcji i miały pokazać  konsekwencje jakie niesie ze sobą bezrefleksyjne gromadzenie ubrań, elektroniki i innych modnych produktów. Uczniowie pod kierunkiem prowadzącego zastanawiali się skąd biorą się niskie ceny produktów, które wymagają wiele nakładów pracy i surowców.

więcej

Logo wielostronnego projektu MADE.

Efektem ogłoszonego konkursu na logo projektu M.A.D.E.- „Rozmaitości muzyczne Europy”  było 26 znaków graficznych zgłoszonych przez uczniów. Do konkursu dopuszczono 16 logotypów.

więcej

Bal Andrzejkowy w Brtoszewicach

W dniu 30.11(sobota) już po raz 4 OSP Bratoszewice zorganizowała Bal Andrzejkowy dla uczniów ZSnr2. Na balu bawiło się 60 uczniów ze SP i 20 gimnazjalistów.Uczniowie bawili się przy muzyce prowadzonej prze DJ-a. Strażacy przygotowali również słodki poczęstunek dla milusińskich. Wszyscy bawili się bardzo dobrze co widać na zamieszczonych poniżej zdjęciach.

więcej

Tradycje andrzejkowe w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 29 listopada w Szkole Podstawowej w Dobrej, w  wigilię imienin św. Andrzeja, odbyły się tradycyjne wróżby i zabawy andrzejkowe. Przygotowali je dla młodszych kolegów uczniowie klasy szóstej pod  opieką wychowawczyni – Jolanty Lis. Uczestnicy zabawy mogli się dowiedzieć, co ich czeka w przyszłości. Wróżby traktowano oczywiście z przymrużeniem oka. 

więcej

Andrzejkowy sabat czarownic w ZS Nr 1

W czwartek 28 listopada 2013 w Gimnazjum Nr 1 w Strykowie odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Samorząd Uczniowski wraz z grupą uczennic z klasy II c, kończącej projekt pt.: „Co oznacza moje imię?”, przygotowali szereg atrakcji dla młodzieży związanych z tym jesiennym obrzędem. Dyskoteka rozpoczęła się o godz. 17.00 a już o 17.40, kiedy to wszyscy się zebrali, rozpoczęły się wróżby i zabawy na sali gimnastycznej.

więcej

Regionalne spotkanie Klubu Aktywnych w Dobieszkowie

W dniach 28-30 listopada na terenie dobieszkowskiego Centrum odbyło się kolejne spotkanie Klubu Aktywnych. Udział w nim wzięły czteroosobowe delegacje z Pomorskiej WK OHP, Kujawsko-Pomorskiej WK OHP, Łódzkiej WK OHP oraz delegacja uczestników dobieszkowskiego Centrum. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania była Zabawa
z kulturą.

więcej

Działania motywacyjne i zajęcia szkoleniowe w projekcie

W Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie realizowany jest projekt „Nowe Perspektywy 2” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

więcej

Szkolne koło tenisa ziemnego

Od października 2013 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej ruszyło Szkolne Koło Tenisa Ziemnego. To zajęcia sportowe powstałe z myślą o dzieciach szkoły podstawowej, mające na celu nauczyć podstawowych wiadomości z dziedziny tenisa zimnego, zachęcenie do uprawiania aktywności fizycznej poprzez gry i zabawy z piłką tenisową, rozbudzanie i kształtowanie zainteresowań sportowych, doskonalenie umiejętności techniczno-taktycznych w tenisie ziemnym oraz dbanie o wszechstronny rozwój sprawności kondycyjnej i koordynacyjnej.

więcej

Zostań wydawcą Tuwima

W wojewódzkim konkursie „Zostań wydawcą Tuwima” przeprowadzonym w ramach kampanii społecznej „Łódzkie Czyta” uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie (Natalia Chabros, Aleksandra Figura, Kacper Olszewski, Wiktoria Okrój, Magdalena Giemza, Alicja Kowalczyk, Filip Hrycajewski) otrzymali specjalne wyróżnienia za prace, które ze względu na wysoką estetykę i poziom artystyczny, zostaną przekazane do Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi.

więcej

Poduszka dla maluszka

1 grudnia 2013 roku  grupa uczniów z trzecich klas gimnazjum z ZS nr 2 w Bratoszewicach wraz z panią Dorotą Pacewicz i z panią Barbarą Antczak- Sadowską wzięła udział w akcji; ,,Poduszka dla maluszka’’; która obejmie swym zasięgiem  aż 25 oddziałów szpitalnych  w takich miejscowościach jak Łódź, Oświęcim oraz Zabrze.

więcej

Gminny turniej mini piłki ręcznej.

W sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Niesułkowie odbył się Gminny turniej mini piłki ręcznej. W pierwszym dniu zawodów, 26.11.2013 roku, do rywalizacji przystąpiły drużyny dziewcząt z następujących szkół: SP w Dobrej, SP nr1 w Strykowie , SP nr 2 w Strykowie i SP w Niesułkowie. Każdy zespół rozegrał po trzy spotkania. Walka była wyrównana, nie zabrakło emocji wśród zawodniczek, wychowawców i kibiców.

więcej

Otwarcie nowej ekopracowni „POD SKRZYDŁAMI NIETOPERZA”

W dniu 28.11.2013r. w Szkole Podstawowej w Niesułkowie odbyło się uroczyste otwarcie nowej ekopracowni „POD SKRZYDŁAMI NIETOPERZA”, która powstała dzięki przyznanej dotacji przez WFOŚiGW w Łodzi. Całkowity koszt utworzenia pracowni wyniósł 46.214,53 zł (w tym dotacja Funduszu 38.032,53 zł).

więcej

XI Przegląd Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów Powiatu Zgierskiego

Dnia 23.11.2013 roku w Domu Kultury w Strykowie odbyło się posiedzenie jury powołanego do oceny uczestników XI Przeglądu Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów Powiatu Zgierskiego pod patronatem Burmistrza Miasta-Gminy Stryków.

Jury w składzie:

 • p. Jolanta Nowosielska  –  absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi, nauczyciel muzyki i sztuki w szkole podstawowej, chórzystka Filharmonii Łódzkiej, prowadzi chór młodzieżowy i zespół instrumentalno-wokalny
 • p. Czesława Sowińska – wokalistka, ukończyła Szkołę Muzyczna I-go stopnia w klasie oboju i fortepianu, instruktor tańca towarzyskiego
 • p. Marek Szczepaniak –  muzyk, instrumentalista, członek Chóru Gospel Good New’s Singers

Jury oglądało i oceniało zespoły i solistów w czterech kategoriach wiekowych wg kryteriów regulaminu w ilości:

 • Zespoły wokalne kat. I (7 – 9 lat) – 3
 • Zespoły Wokalne kat. II (10-12 lat) - 3
 • Zespoły wokalne kat. III (pow. 13 lat) - 7
 • Soliści i duety  kat. I (7 – 9  lat) – 4
 • Soliści i duety kat. II (10 - 12 lat.) – 15
 • Soliści i duety kat. III (13 – 15 lat) – 10
 • Soliści kat. IV (pow. 16 lat) – 12

Zespoły i soliści przybyli z Aleksandrowa Łódzkiego, Leśmierza, Ozorkowa, Zgierza, Strykowa,   Solcy Wielkiej, Głowna, Bratoszewic, Dobrej, Białej, Mąkolic, Łodzi  (łącznie ok. 150 uczestników). Jury przyznało nagrody i wyróżnienia zespołom i solistom we wszystkich kategoriach wiekowych:

Soliści kat. I (7-9 lat)

 • I miejsce – Amelia Jaworowska – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie
 • II miejsce – Weronika Bednarek – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie
 • III miejsce – Dominika Młodak – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie
 • Wyróżnienia: - Mateusz Warzywoda – Miejski Ośrodek Kultury w Głownie

Zespoły wokalne kat. I (7-9 lat)

 • I miejsce – nie przyznano
 • II miejsce – PIANO – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie
 • III miejsce -  SPOSÓB NA NUDĘ – Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu
 • Wyróżnienia – nie przyznano

Soliści  kat. II  (10-12 lat)

 • I miejsce – duet Damian Kaźmierczak i Kacper Rymczuk – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie, Patrycja Olczak – Szkoła Podstawowa w Leśmierzu
 • II miejsce – duet Natalia Horodecka i Aleksandra Horodecka – Zespół Szkół Nr 2 w Bratoszewicach
 • III miejsce – Malwina Wojciechowska – Miejski Ośrodek Kultury w Głownie                   
 • Wyróżnienia: Kuba Szcześniak – Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, Lena Zaremba – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie, Amelia Kutermankiewicz - Miejski Ośrodek Kultury w Głownie, Weronika Mucha – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie

Zespoły wokalne kat. II (10-12 lat)

 • I miejsce – METAMORFOZA – Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu                               
 • II miejsce – MARCATO – Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ozorkowie
 • III miejsce  - nie przyznano
 • Wyróżnienia – nie przyznano

Soliści kat. III (13-15 lat)

 • I miejsce  –  Karolina Adamczyk – Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł.    
 • II miejsce  – Martyna Kosińska - Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł., Julia Czapka - Młodzieżowy Dom Kultury w Ozorkowie
 • III miejsce – Marcelina Brygier – Zespół Szkół w Solcy Wielkiej
 • Wyróżnienia – nie przyznano

Zespoły wokalne kat. III  (pow. 13 lat)

 • I miejsce  – CON VIGORE – Gimnazjum  Nr 1 w Zgierzu, SING – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie
 • II miejsce  – BEZ KITU – Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu
 • III miejsce  – CANTABILE – Gimnazjum Nr 1 w Zgierzu
 • Wyróżnienia – nie przyznano

Soliści kat. IV (pow. 16 lat)

 • I miejsce – Klaudia Szewczyk - Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł.
 • II miejsce – Adrianna Bednarek – Pałac Młodzieży w Łodzi
 • III miejsce – Małgorzata Frontczak - Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł.
 • Wyróżnienie: Magdalena Kęsiak Młodzieżowy Dom Kultury w Aleksandrowie Ł., Aleksandra Nowicka – Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie

Organizator przyznał nagrody pieniężne za I, II, III miejsca i wyróżnienia oraz statuetki i dyplomy. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy za udział oraz gadżety z logo OKiR.

Warsztaty świąteczne dla Seniorów i kGW

26 listopada 2013 roku w godzinach rannych w Domu Kultury odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne dla seniorów i Kół Gospodyń Wiejskich. Tematem warsztatów były kartki świąteczne wykonywane techniką „iris folding”, do której potrzebne są brystol, atrakcyjne kolorowe cienkie papiery gładkie i drukowane, klej, nożyczki lub ostry nożyk, brokaty i oczywiście ciekawe wzory.

więcej

Spotkanie z Arturem Andrusem

21 XI 2013 r. w Domu Kultury w Strykowie odbyło się spotkanie autorskie z aktorem, dziennikarzem, poetą i artystą kabaretowym Arturem Andrusem. Przybyła licznie młodzież gimnazjalna oraz mieszkańcy Strykowa mogli zadawać pytania gościowi, na które on w charakterystyczny sobie sposób odpowiadał z lekkim dowcipem.

więcej

Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

25 listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie świętowała jak co roku Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia.  W tym roku urodziny tej najmilszej zabawki obchodziłyśmy razem z uczniami klasy II Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie.

więcej

Dzień Misia i Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej w Dobrej

25 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej obchodzono Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia oraz Dzień Życzliwości. W całej szkole zawisły plakaty zachęcające do bycia życzliwym nie tylko od święta ale i na co dzień. Starsi uczniowie, z klas IV – VI, którzy tego dnia mieli na swojej ławce pluszowego misia nie byli pytani.

więcej

Wiersze Juliana Tuwima

18 listopada 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły odbyło się spotkanie poświęcone twórczości Juliana Tuwima. W spotkaniu brali udział: pani dyrektor Sylwia Walawender, pani Anna Gabara - pracownik Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie oraz uczniowie klas 0 - 3 wraz z wychowawcami.

więcej

Teatr ZWIERCIADŁO w Szkole Podstawowej w Dobrej

22 listopada 2013 roku aktorzy teatru ZWIERCIADŁO z Łodzi gościli w Szkole Podstawowej w Dobrej . Zaprezentowany przez nich  spektakl  „Przepaść” , którego autorem i reżyserem  jest  Krzysztof Kaczmarek, obejrzeli  uczniowie klas IV, V i VI.

więcej

Spotkanie ze Strażą w ZS nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 22.11.do ZS nr 2 w Bratoszewicach zawitali strażacy z OSP w Bratoszewicach i Jednostki Zawodowej Straży Pożarnej w Strykowie. Celem spotkania było zachęcanie  uczniów klas IV,V,VI do wstąpienia w szeregi powstającej na terenie Gminy Stryków sekcji "młodzików" Ochotniczej Straży Pożarnej.

więcej

Sałatkowa lekcja techniki w ZS nr 2 w Bratoszewicach

W dniu 19 listopada na zajęciach technicznych chłopcy z II klas gimnazjalnych po raz kolejny udowodnili, że nie można się na nich nudzić. Dziś zaproponowali pyszne sałatki owocowe. 

więcej

Dzień Bajki w ZS Nr 1

20 listopada 2013 nastąpił gimnazjum finał ogłoszonego w Dzień Bajki  5. 11. 2013 konkursu na zilustrowanie wybranej bajki Juliana Tuwima. W ten sposób jako społeczność szkolna włączyliśmy się w ogólnokrajowe obchody Roku J. Tuwima. Każda klasa wylosowała jeden tekst i miała za zadanie przebrać się za postacie lub elementy świata przedstawionego wymienione w utworze.

więcej

Aleja bezpiecznego Internetu

Uczniowie klasy II i IV Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie wzięli udział w  "Alei bezpiecznego Internetu” w łódzkiej Manufakturze. Dzieci z zabawnej historii "Plika i Foldera" dowiedziały się o rodzajach zagrożeń internetowych oraz jak radzić sobie w przypadkach niebezpieczeństw napotkanych online takich jak: cyberprzemoc, nielegalne treści, niebezpieczne kontakty, nadmierne korzystanie z Internetu.

więcej

Sukcesy uczniów SP nr 1 ze Strykowa w konkursach recytatorskich

4 uczniów reprezentowało szkołę i gminę Stryków na łódzkich przeglądach recytatorskich. Byli to: Zofia Piestrzeniewicz i Paulina Kowalska z klasy III oraz Wiktoria Głowacka z VIA i Kacper Olszewski z VIB.

więcej

Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu w ZS Nr 1.

W dniu 19.11.2013r. w ZS nr 1 w Strykowie odbyła się II Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Racjonalnym Żywieniu. Celem było poszerzenie wiedzy i umiejętności z zakresu trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży gimnazjalnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety oraz kształtowania postaw niezbędnych do utrzymania zdrowia i kondycji fizycznej.

więcej

Teatralna adaptacja szkolnej lektury.

Dnia 21.11.13r uczniowie klas IV- VI ZS Nr 1 mieli niezwykła  gratkę, mianowicie wyjechali do auli Lutni, by obejrzeć adaptację teatralną lektury „ W pustyni i w puszczy” napisanej przez patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza. Spektakl według aktorów krakowskiego Teatru Starego bardzo się wszystkim podobał.

więcej

Uczniowie poznają Pirata Karmazyna.

21 listopada 2013r. uczniowie z klas najmłodszych Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie pod opieką wychowawców, oraz rodziców udali się do Teatru Rozrywki ,,Lutnia”, mieszczącym się w Łodzi przy ul. Piotrkowskiej  na spektakl pt ,,Przygody Pirata Karmazyna’’.

więcej

ZAPRASZAMY do głosowania na filmik ze szkoły z Bratoszewic !

Wystarczy minuta na zrobienie czegoś dobrego !!! ZAPRASZAMY do głosowania na filmik ze szkoły z Bratoszewic ! Należy wejść na stronę www.tescodlaszkol.pl  zalogować się, wypełnić dane odebrać link aktywacyjny i gotowe GŁOSUJEMY !!! Głosujmy każdego dnia na SZKOŁĘ W BRATOSZEWICACH !!! Pomóżcie nam w zdobyciu głównej wygranej czyli pracowni multimedialnej!

więcej

Nasze lekcje historii!

Historia to dawne dzieje, o których uczymy się podczas lekcji. Znamy wielkich patriotów, królów, pisarzy i działaczy. Słuchamy o doniosłych wydarzeniach, które mają wpływ na losy krajów i narodów. Często można się zadumać; a jak ja bym postąpił, a do jakich poświęceń ja byłabym gotowa? Jak dziś w czasach pokoju i stabilizacji pokazać postawy patriotyczne?

więcej

Noc literatury.

Noc z 15 na 16 listopada uczniowie ZS Nr 1 w Strykowie spędzili nie w swoich łóżkach pod opieką rodziców lecz…. w szkole! -  pod opieką pani dyrektor : Katarzyny Cymery, Marzeny Ciesielskiej, wychowawców pań: Renaty Walczak, Adriany Pietrasik, Anety Pęcherczyk oraz polonistki Eweliny Korona – Sochaczewskiej.

więcej

Warsztaty rękodzieła ludowego w Szkole Podstawowej w Dobrej

15 listopada 2013 r. uczniowie klasy II b Szkoły Podstawowej w Dobrej uczestniczyli w warsztatach plastycznych z zakresu rękodzieła ludowego. W ramach zajęć uczyli się wykonywać kwiaty z bibuły. Pod okiem pani Jóźwiak – twórcy ludowego powstały piękne kwiaty polnego mleczu i oryginalne storczyki z kolorowych piór. Warsztaty przybliżyły dzieciom tradycje ludowe, kultywowane kiedyś  z pokolenia na pokolenie, a dziś nieco zapomniane.

więcej

11 listopada w szkole i kościele

W dniu 13.11.2013 r uczniowie klas gimnazjalnych II i III ZS nr 2 w Bratoszewicach przygotowali pod kierunkiem pani Bożeny Urquidi,Daniela Ożuga, Zbigniewa Motyla montaż poetycko-muzyczny na temat obchodów 11 listopada.

więcej

Pomagają nie czekając na święta

Opiekunki Samorządu Uczniowskiego z SP nr 1 w Strykowie: Ewa Olszewska i Joanna Tokarska postanowiły uwrażliwić dzieci na krzywdę drugiego człowieka i nauczyć je empatii, angażując uczniów swojej szkoły w pomoc dwóm chorym dziewczynkom.

więcej

„BEZPIECZNI W RUCHU DROGOWYM” – konkurs w Szkole Podstawowej w Dobrej

7 listopada 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej zorganizowali konkurs wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się pieszych w ruchu drogowym. Wzięli w nim udział uczniowie klas I – III. Uczestnicy konkursu rozwiązywali różnorodne zadania o zróżnicowanym stopniu trudności.

więcej

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 7.11.2013r.  o godzinie 09:00 w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Przed występem pan Dyrektor przypomniał zgromadzonym, jak trudne były dążenia Polski do niepodległości. Uczniowie klasy IV przygotowali występ, na którym : recytowali wiersze o odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz  śpiewali pieśni partyzanckie i legionowe.

więcej

Uczniowie w ZS Nr 1 uczcili Odzyskanie przez Polskę Niepodległości.

06.11.2013 r. w ZS Nr 1 im. Noblistów Polskich  w Strykowie odbyła się uroczystość z okazji Odzyskania przez Polskę Niepodległości. To jedna z okazji, kiedy możemy zastanowić się nad losami naszej ojczyzny, oddać cześć walczącym.

więcej

Ojczyzno ma…

8 listopada 2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie uczcili 95 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystym apelu wzięli udział uczniowie klas 0-6.

więcej

Program edukacyjny ,,Od dziewczynki do kobiety''

Dnia 6 listopada w ZS nr 2 w Bratoszewicach odbyło się spotkanie z  reprezentantką ogólnopolskiego programu edukacyjnego ”Od dziewczynki do kobiety” firmy Johnson & Johnson. Było ono przeznaczone dla dziewczyn ze szkoły gimnazjalnej – pierwsze klasy . Pani Magdalena Malanowska przekazała gimnazjalistką wszystkie informacje dotyczące okresu dojrzewania.

więcej

Ślubowanie pierwszoklasistów

18 października 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbyło się ślubowanie pierwszoklasistów. Uczniowie klas pierwszych przygotowali część artystyczną, recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Następnie pani dyrektor pasowała dzieci na uczniów klasy pierwszej. 

więcej

Halloween w Dobrej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej wzięli udział w nietypowej lekcji angielskiego. Aby lepiej poznać angielskie i amerykańskie tradycje, zajęcia spędzili w... strojach rodem z Halloween. W dniach 28-30 października 2013 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej trwał konkurs na najciekawszą dynię oraz zabawy halloweenowe.

więcej

Ślubowanie pierwszoklasistów.

Dnia 31. 10. 2013r. w ZS Nr 1 im. Noblistów Polskich  uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej Nr 2  w Strykowie, odświętnie ubrani, obchodzili uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. Impreza miała zarówno wesoły jak i podniosły charakter. Pierwszoklasiści zaprezentowali się w części artystycznej przygotowanej pod okiem wychowawczyni p. mgr Renaty Tomczak.

więcej

Zbiórka kasztanów w ZS Nr 1.

Szkolne koło PCK i tym razem pomyślało o losie zwierząt podczas zimy, organizując w październiku zbiórkę kasztanów. Ponad tonę surowca, który posłuży  jako karma dla zwierząt podczas zimy przekazano Leśnictwu Wola Błędowa. W zamian za to pracownicy leśnictwa zaopatrzyli szkołę w kamizelki odblaskowe. W szkole podstawowej najwięcej kasztanów zebrały dzieci z klasy I, natomiast w gimnazjum bezkonkurencyjna okazała się klasa Ia.

więcej

Młodzież ZS Nr 1 w hołdzie poległym

"Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…’’

Te słowa powinny tkwić w nas każdego dnia, by być  lepszymi , by pięknie żyć dla siebie i innych. Pustkę po osobie, która odeszła szczególnie odczuwamy przy wspólnym świętowaniu, a także w pewnych momentach życia codziennego.

więcej

Porządkowanie grobów żołnierskich.

W dniu 31 października 2013 uczniowie  ZSNr2 w Bratoszewicach wraz z wychowawcami wybrali się jak co roku na cmentarz aby uporządkować groby żołnierskie: umyć ,wygrabić liście, złożyć wieńce i zapalić znicze. Na naszym cmentarzu mamy 4 groby nieznanych żołnierzy, dbając o nie składamy hołd poległym i wdzięczność, że dziś możemy żyć w pięknej wolnej ojczyźnie.  

więcej

Wspólna akcja OSP Bratoszewice i ZS Nr2 Bratoszewice

Uczniowie Zespołu Szkół  cały rok szkolny 2012/2013  do dnia 30 października zbierali plastikowe nakrętki, uzbierali około 200  kg . Uczniowie swoje ,,nakrętkowe zbiory’’ postanowili  przekazać Przytulisku  dla zwierząt w Głownie .W transporcie i załadunku pomagali członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej  w Bratoszewicach druhny  Małgorzata Wasielak , Aleksandra Pelska uczennica II klasy gimnazjum i druh Sylwester Kubiak.

więcej

Spotkanie z podróżnikiem - ANNĄ ŚLĘZAK

Po raz kolejny Dom Kultury w Niesułkowie zorganizował spotkanie z podróżnikiem. Tym razem gościem była osoba wyjątkowa, bowiem o swoich podróżach opowiadała radna miasta i gminy Stryków - pani Anna Ślęzak. Tym razem spotkanie odbyło się w gościnnych progach szkoły podstawowej w Niesułkowie. 

więcej

Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej „Szlakami Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich”

W dniu 29 października uczniowie klas piątej i szóstej Szkoły Podstawowej w Dobrej uczestniczyli w wycieczce „Szlakami Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich”.  Została ona zorganizowana z inicjatywy Stowarzyszenia Rozwoju Lokalnego ,,Za Miastem” przy współpracy z Oddziałem Terenowym Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich.  Zajęcia prowadziła Pani Katarzyna Krakowska - Zastępca Dyrektora ZPKWŁ. 

więcej

Alarm przeciwpożarowy

W dniu 28.10.2013 roku w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie przy ulicy Targowej odbył się alarm przeciwpożarowy. Zdarzenie było dość nietypowe, bo miało miejsce podczas przerwy.

więcej

Gimnazjaliści z ZSNr2 w Bratoszewicach robią bombki

W wtorek 29 października uczniowie klas gimnazjalnych II i III ZS Nr 2 w Bratoszewicach w ramach zajęć artystycznych –plastyka, wybrali się wraz z panią Barbarą Antczak-Sadowską i Katarzyną Tomczyk do fabryki bombek w Piotrkowie Trybunalskim.

więcej

Uroczystość pasowania na przedszkolaka

W dniu 25 października 2013 r. w Szkole Podstawowej im. „24 Lutego 1863 Roku” w Dobrej odbyła się  uroczystość pasowania na przedszkolaka. Pani  Dyrektor Małgorzata Wielgus, poprzez symbolicznie dotknięcie dzieci magicznym ołówkiem  w ramię, pasowała dzieci na przedszkolaków. Pod okiem wychowawcy – pani Anny Stójkowskiej -  został przygotowany występ, który podziwiali rodzice.  

więcej

„Lekcja zdrowia” w Szkole Podstawowej w Dobrej

Jesień to czas, gdy zbieramy plony z sadów i ogrodów. Uczniowie klasy II b w miesiącu październiku poznawali jesienne warzywa, owoce i kwiaty. Podsumowaniem zdobytych wiadomości stała się „lekcja zdrowia”, podczas której wspólnie z wychowawcą przygotowywali soki owocowe. Hitem okazał się sok jabłkowy oczywiście bez żadnych konserwantów i cukru – samo zdrowie i witaminy.

więcej

Innowacje pedagogiczne w Szkole Podstawowej w Dobrej

W tym roku szkolnym w Szkole Podstawowej w Dobrej realizowane są w klasach młodszych dwie innowacje pedagogiczne. Inspiracją nowatorskich działań  był projekt „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Stryków” realizowany w poprzednim roku szkolnym. W klasie II a i II b innowacja pod nazwą „Trzy kroki do sukcesu” została opracowana przez nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej: Annę Stankiewicz i Elżbietę Zielińską. Wykorzystuje ona założenia inteligencji wielorakich Howarda Gardnera, Kinezjologii Edukacyjnej oraz „Ruchu Rozwijającego” Weroniki Sherborne.  

więcej

Ślubowanie klasy I w Szkole Podstawowej w Dobrej.

25 października 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyło się tradycyjne ślubowanie klasy pierwszej. Uroczystość poprzedził egzamin, który składał się z różnorodnych konkursów i zadań. Akt ślubowania pierwszoklasiści złożyli w obecności dyrektora szkoły Małgorzaty Wielgus, rodziców oraz uczniów klas II i III. 

więcej

Połączeni pasją

Uczeń klasy VI B Kacper Olszewski wystąpił w Pałacu Poznańskich w ramach comiesięcznego koncertu charytatywnego fundacji "Połączeni pasją". Chłopiec wyrecytował wiersze Juliana Tuwima: “Czereśnie”, “Ptak”, Szczęście” oraz “Kapuśniaczek”.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej

W tym roku w Szkole Podstawowej w Koźlu Dzień Edukacji Narodowej okazał się zupełnie odmienny od lat poprzednich. Nauczyciele zostali zaproszeni na galę rozdania Złotych Lizaków w najrozmaitszych kategoriach, tj. Złote Usta, Rentgen Dusz, Kalkulator Roku, Władca Szos, Pogromca Mediów, Wodzirej XXIw. czy Złoty Kaganek. 

więcej

Piątkowe gry i zabawy dla przedszkolaków

Po przerwie znów w Domu Kultury w Niesułkowie zagościły przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola  Św. Rodziny z Niesułkowa.  Jak zwykle przygotowaliśmy dla nich mnóstwo atrakcji w ramach cyklicznych spotkań pt. "Piątkowe gry i zabawy dla przedszkolaków".

więcej

Warsztaty plastyczne ,,Dary jesieni”

W dniu 18 października odbyły się w Szkole Podstawowej w Dobrej warsztaty plastyczne przeprowadzone  z inicjatywy Domu Kultury w Niesułkowie.

więcej

Popisy akrobatyczne i zręcznościowe

Dnia 18.10.2013r. w Szkole Podstawowej w Dobrej uczniowie mieli możliwość obejrzenia popisów cyrkowych. Wśród atrakcji znalazły się między innymi pokazy jazdy na jednokołowym rowerze, żonglerka, akrobacje z przyrządami. 

więcej

Owady zwyczajne i niezwykłe

22 października uczniowie klas I- VI Szkoły Podstawowej w Dobrej uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z panią, która zajmuje się entomologią, świetnie zna i hoduje owady. Jej prezentacja dotyczyła różnorodności owadów, znaczenia oraz roli, jaką pełnią w przyrodzie i gospodarce człowieka.

więcej

Ślubowanie klasy I

W dniu 11 października w Szkole Podstawowej w Koźlu odbyło się ślubowanie klasy I. Ale zanim do tego doszło uczniowie musieli przejść kilka prób: próbę mądrości, uśmiechu, zręczności, śpiewu, wykazać się znajomością przepisów drogowych i umiejętnością liczenia. Wszystkie próby odbywały się w obecności Duszka szkoły Aplauza.

więcej

Z historią w tle

W ramach realizacji programu autorskiego „Znaki historii, bitwy I i II Wojny Światowej w okolicach Łodzi”, który ma na celu rozwijanie zainteresowania historią, a także zapoznanie z miejscami bitew, grupa młodzieży z Centrum w Dobieszkowie w dniu 22 października b.r. zwiedziła Muzeum Martyrologii na Radogoszczu w Łodzi.

więcej

Spotkanie z muzyką Ameryki Południowej w cyklu szkolnych audycji muzycznych

18 października w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyło się spotkanie z muzyką Ameryki Południowej w cyklu szkolnych audycji muzycznych. Prowadził je ulubieniec naszej uczniowskiej publiczności – pan Paweł Zięba. Dzieci miały okazję poznać oryginalne indiańskie instrumenty i zobaczyć stroje południowoamerykańskie.

więcej

Wybory przewodniczącego Samorządu Szkolnego w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 18 października odbyły się w Szkole Podstawowej w Dobrej wybory przewodniczącego Samorządu Szkolnego. Głosowanie zostało poprzedzone kampanią wyborczą, w czasie której kandydaci prezentowali swoje programy. 

więcej

Gry i zabawy "partyzanckie"

Po raz kolejny na weekend do naszego Domu Kultury w Niesułkowie zawitali harcerze z XIII Łódzkiej Drużyny Harcerskiej Stalowa. Podobnie jak poprzednio harcerze zorganizowali w lesie gry i zabawy "partyzanckie" czyli różne elementy szkoły survivalowej, zabawy w podchody czy ćwiczenia na orientację w terenie. 

więcej

OTRZĘSINY w ZS Nr 1

   „KICI… KICI…KICI…” kocenie najmłodszych stażem członków jakiejś grupy, to zwyczaj z wojska, harcerstwa, który w wielu szkołach przemienił się w mało chlubny proceder dręczenia pierwszoroczniaków i zmuszania ich do różnych dziwnych czynności. 

   Jednak w naszej szkole w myśl starożytnego CARPE DIEM staramy się, aby nikomu krzywdy nie robić, a jednocześnie świetnie się bawić.  W związku z tym Samorząd Uczniowski zorganizował otrzęsiny dla klas I. W ostatni czwartek – 3 października – w godzinach wieczornych zebrała się brać gimnazjalna (110 osób), aby bawić się i integrować. Zaczęto od oznaczenia KOTÓW, czyli namalowania na policzkach najmłodszych wąsów. Następnie pierwszoroczniaków podzielono na trzy grupy klasowe, które rywalizowały między sobą w przeróżnych konkursach. Pito mleko z talerza bez użycia rąk na czas, karmiono się po omacku kisielem, odpowiadana na dziwaczne pytania i wykonywano niecodzienne zadania, np. pokazać jak kura znosi jajko. Pierwszaki świetnie się bawiły, zwłaszcza, że do rywalizacji, jako czwarta grupa, włączyli się przedstawiciele klas starszych. Po trzech godzinach śmiechu, społeczność uczniowska poczuła się bardziej zintegrowana, a starszaki dla pierwszoklasistów okazali się nie tacy straszni, jak wyglądali na szkolnych korytarzach w pierwszych dniach września.

   Ogólnie spotkanie uważamy z bardzo udane i mamy nadzieję, że kolejne tego typu przedsięwzięcia, jakie czekają nas w nadchodzących miesiącach, będą się cieszyć równie wielkim zainteresowaniem naszych kolegów, co to pierwsze.

Dwudniowa wycieczka do Warszawy uczniów ZS nr2 w Bratoszewicach.

W dniu 17 października grupa 43 uczniów wraz 5 opiekunami udała się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. W programie mieli 5 godzin pobytu  w Centrum Nauki Kopernik, które przeniosło uczniów w świat techniki i nauki 21 wieku. Spacer alejami zasłużonych na cmentarzu Powązkowskim, podziwianie panoramy miasta z oraz owocne zakupy  w ,,Złotych Tarasach’’. Po pełnym wrażeń  dniu nocleg spędzili w Hostelu ,,Puffa’’ nieopodal Starówki.

więcej

Ratujemy i uczymy ratować.

16.10.2013r. w Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca  Szkoła Podstawowa Nr 2 w Strykowie przyłączyła się do akcji WOŚP w ramach programu dla szkół podstawowych ,, Ratujemy i uczymy ratować” .

więcej

Stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce

Uczeń klasy VIB z SP nr 1 w Strykowie Kacper Olszewski dn. 17 października 2013 roku odebrał, na uroczystej gali zorganizowanej przez Łódzkie Stowarzyszenie Pomocy Szkole, stypendium za wybitne osiągnięcia w nauce, nieprzeciętne zdolności i rozwój własnych zainteresowań. Stypendium zostało ufundowane przez Okręgową Izbę Radców Prawnych w Łodzi.

więcej

Uczniowie Jedynki przyczynili się do bicia Rekordu Guinnesa

26 uczniów klasy IV z SP nr 1 w Strykowie przez pół godziny nieustannie prowadziło na fantomach resuscytację krążeniowo – oddechową. Udział w akcji bicia rekordu poprzedziło kilka zajęć lekcyjnych dotyczących sposobów udzielania pierwszej pomocy.

więcej

PASOWANIE 3-4 LATKÓW W ZSnr2 Bratoszewice

Po pierwszych miesiącach w przedszkolu, zdobywaniu nowych doświadczeń, wiedzy i umiejętności, dzieci z nowo otwartego oddziału przedszkolnego 3-4 latków w Bratoszewicach zostały pasowane na przedszkolaków.

więcej

ZAWODY LEKKOATLETYCZNE W ZS NR 1.

9 października w ZS Nr 1 w Strykowie odbyły się SZKOLNE ZAWODY LEKKOATLETYCZNE klas gimnazjum i szkoły podstawowej. Reprezentacja uczniów poszczególnych klas rywalizowała w biegach długich 800m, 600m i krótkich 60m. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza dużo emocji dostarczył bieg na 800m chłopców z gimnazjum, gdzie walka toczyła się aż do samej mety. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej w ZS Nr 1.

11.10.2013 w ZS Nr 1 w Strykowie po skończonych lekcjach odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej, który krótko mówiąc jest świętem oświaty.

więcej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej w kopalni soli w Kłodawie

10.10.2013 r. uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej w Dobrej zwiedzali kopalnię soli w Kłodawie. Po kopalni oprowadzał dzieci przewodnik. Uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca górników, proces wydobywania soli oraz poznali wiele ciekawostek, związanych z samą kopalnią. Każdy uczestnik na pamiątkę otrzymał bryłę soli różowej i kilogram soli kuchennej. Jednak największą atrakcją, oprócz przepięknych komnat solnych, okazał się zjazd windą, któremu towarzyszyły piski radości i strachu.

więcej

Spotkanie z Policjantemw ZS Nr 2 Bratoszewice

W dniu 10.(czwartek).października uczniowie szkoły podstawowej spotkali się z Policjantką panią Anną Kornacką. Spotkania odbywają się cyklicznie dwa razy do roku wrzesień –październik i czerwiec. Uczniowie informowani są jak prawidłowo poruszać się po drodze, jak należy się ubierać, aby być widocznym i bezpiecznym, gdzie bezpiecznie się bawić i jak zachować się gdy jest się samemu w domu.

więcej

Wyjazd klasy VI ZS Nr 2 z Bratoszewice do kina

W dniu 8.(wtorek) 10.2013 klasa VI wraz wychowawcą udała się do  kina IMAX Manufaktura na film ,,Turbo’’. Głównym bohaterem opowieści jest ślimak Turbo, który śni o tym, żeby w końcu nabrać szybkości. Przypadek sprawia, że jego marzenie się spełnia. Ślimak zyskuje supermoce i postanawia wziąć udział w wyścigach samochodowych. Czy udało mu się wygrać …? musisz zobaczyć sam wybierając się na film.

więcej

SP nr 1 w projekcie telewizji Polskiej - Internetowy Teatr

Szkoła Podstawowa nr 1 w Strykowie rozpoczęła swój udział w projekcie telewizji Polskiej - Internetowy Teatr. Co miesiąc uczniowie będą mieli możliwość obejrzenia spektaklu granego na żywo w jednym z teatrów w kraju za pośrednictwem łączy internetowych. Akcję zainaugurował spektakl przestrzegający przed pochopnym zawieraniem umów, uczący racjonalnego gospodarowania pieniędzmi i oszczędzania. Przedstawienie „O przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” obejrzało 100 uczniów. Reportaż z tego wydarzenia można było zobaczyć w Łódzkich Wiadomościach Dnia. Reporter po spektaklu porozmawiał z uczniami o wrażeniach z przedstawienia, zaś nauczycieli zapytał o wartość i znaczenie w procesie edukacji takiego przedsięwzięcia. W szkole akcje koordynuje nauczycielka polskiego – Ewa Olszewska.

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym

Uczeń klasy VI Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie -  Kacper Olszewski , plakatem inspirowanym książką „Mały Książę” zdobył I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Mały Książę w mojej wyobraźni” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Praca powstał pod kierunkiem artysty plastyka pracującego w szkole – Krzysztofa Wosika.

Jedynka zdobywa nagrody

5 uczniów z SP nr 1 w Strykowie reprezentowało szkołę w Otwartym Konkursie Recytatorskim „Mały Książę” zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Jury postanowiło nie przyznawać  w kategorii klas IV – VI pierwszego miejsca. Spośród przyznanych 4 nagród 3 z nich zajęli uczniowie Jedynki. Wiktoria Głowacka i Kacper Olszewski z klasy VI zajęli 3 miejsce, zaś Maciej Szulczewski, uczeń klasy IV zdobył wyróżnienie. Szkołę reprezentowały jeszcze uczennice klasy V: Małgorzata Wiśniewska i Maja Jędrzejewska. Uczniów do konkursu przygotowywały polonistki: Ewa Olszewska i Mirosława Szostak.

Rajd klas IV – VI z ZS Nr 1.

Akcja „Sprzątania Świata” w tym roku przeprowadzona w szkole podstawowej miała wyjątkowy przebieg, także z tego względu, że to już

jej 20 edycja. Odkryliśmy w tym roku „Czysty las”.

25 września o godz. 10 uczniowie klas IV – VI wraz z opiekunami wyruszyli na rajd pieszy do kompleksu leśnego w Woli Błędowej. Piękna pogoda, malownicze krajobrazy ziemi strykowskiej oraz przemiła atmosfera spowodowały, że 7 kilometrów, które mieliśmy do przebycia pokonaliśmy w „mgnieniu oka”. Nikt nie narzekał, a marsz wszystkim sprawiał przyjemność.

W lesie przywitał nas pan Bednarek – Leśniczy Leśnictwa Wola Błędowa, który opowiedział nam o lesie oraz zaprosił nad malowniczo położony w środku lasu staw. Od pana leśniczego dowiedzieliśmy się, że staw ten objęty jest Programem Natura 2000! To super, gdyż trzeba chronić takie miejsca. Tu w specjalnie dla nas przygotowanym miejscu upiekliśmy kiełbaski na ognisku, spożyliśmy zasłużony posiłek. Następnie starannie posprzątaliśmy ten zakątek lasu, bo to bardzo ważne, aby pozostawić po sobie czysty las. Z rajdu oprócz wspomnień przywieźliśmy spory zbiór grzybów, których było w tym dniu bardzo dużo.

 

Pięknie dziękujemy naszym paniom wychowawczyniom:

p. Pitrasik, p. Walczak, p. Pęcherczyk oraz p. Brynkiewicz, p. Sadowskiej,

p. Wieczorkowskiemu, którzy wytrwale szli z nami poznawać ciekawe zakątki naszej gminy i sprzątać las.

Szkoła Podstawowa Nr 2 wybrała Samorząd Uczniowski.

Pierwszego dnia jesieni (w tym roku ten dzień był wyjątkowo szary, pochmurny i chłodny)  tj. 23.09.2013r.  Uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 2 im. Noblistów Polskich wybierali Radę Samorządu Uczniowskiego. Ta organizacja jest potrzebna by żaden szkolny dzień nie był zwyczajny i szary. Barwności życiu szkolnemu sprzyjają  piękne wnętrze naszej szkoły, interesujące zajęcia lekcyjne i pozalekcyjne, a od dziś dodatkowego kolorytu będzie nadawał nowo wybrany Samorząd Uczniowski.

Po trwającej tydzień kampanii wyborczej, w trakcie której kandydaci przedstawili swój program wyborczy, nastała cisza wyborcza, a następnie wybory.

Panie i Panowie! Ogłaszamy, że:

Przewodniczącą  SP Nr 2 została: Aleksandra Brynkiewicz

Zastępcą przewodniczącej będzie: Anna Rybczyńska, Wiktoria Siuda

Natomiast z pięknego przywileju samorządności szkolnej będziemy korzystać pod „troskliwymi skrzydłami” pani Anety Pęcherczyk.

Konkurs literacki „List do Pana Cogito - Mój powrót do szkoły”

Zapraszamy do udziału w konkursie literackim organizowanym przez DK Niesułków.

Paweł Krzewina wicemistrzem powiatu w indywidualnych biegach przełajowych.

W wtorek 24 września 2013r. w ośrodku wypoczynkowym Malinka w Zgierzu, odbyły się powiatowe indywidualne biegi przełajowe. Dziewczęta startowały na dystansie 1000 m, natomiast chłopcy na dystansie 1500 m. Bardzo dobrze zaprezentował się Paweł Krzewina, uczeń Gimnazjum Nr 1 w Strykowie, który w stawce 75 zawodników z 16 szkół zajął II miejsce. 

więcej

Mamy Samorząd Uczniowski w Gimnazjum Nr 1.

Poniedziałek 23 września minął w ZS Nr 1 pod znakiem wyborów do Samorządu Uczniowskiego. I chociaż wyraźnej walki wyborczej na korytarzach szkolnych nie było widać, to jednak młodzież bardzo odpowiedzialnie, przy dużej frekwencji podeszła do wyborów. Najwyższy wynik osiągnęła i tym samym została Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Magdalena Wąsik uczennica klasy III c.

więcej

Sprzątanie Świata przez najmłodszych uczniów z ZS Nr1

Dnia 20.09.2013r dzieci z klas 0, I, II, III uczestniczyły w akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA 2013. Uczniowie najmłodszych klas z ogromnym przejęciem i zaangażowaniem zabrali się za oczyszczanie terenu wokół szkoły. Wzorem „małych ekologów” wnikliwie sprawdzali i sprzątali każdy skwerek zieleni.

więcej

Wybieram spokój

23 września 2013 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej klasy  IV, V, VI uczestniczyły  w zajęciach warsztatowych pt. „Wybieram spokój”, zorganizowanych w ramach współpracy szkoły z   Gminnym Zespołem Interdyscyplinarnym ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Strykowie.

więcej

Bywalec na wernisażu

W Gimnazjum Nr 1 już od trzech lat działa Klub Teatralno –Filmowy „Bywalec”, w ramach którego młodzież, przynajmniej raz w miesiącu, wyjeżdża popołudniami na seanse filmowe i spektakle teatralne do łódzkich ośrodków kultury. Tym razem zostali zaproszeni do udziału w wernisażu dwóch współczesnych malarzy: Wiesława Fiszbacha i Andreasa Noack’a.

więcej

Sprzątania Świata

19.09.2013 Gimnazjum Nr 1 przyłączyło się do XX edycji Sprzątania Świata. Akcja rozpoczęła się apelem, na którym kl. III b przedstawiła w formie prezentacji multimedialnej zebrane przez nich informacje o segregowaniu odpadów. Następnie ideę utrzymywania czystości wokół nas przekazali w formie scenki satyrycznej.

więcej

Odkrywamy czystą Polskę

Hasło „Odkrywamy czystą Polskę” towarzyszyło uczniom Szkoły Podstawowej w Dobrej, która tradycyjnie przyłączyła się do dwudziestej już edycji akcji „Sprzątanie Świata – Polska”. Zaopatrzeni w worki i rękawice dzięki współpracy z Urzędem Miasta-Gminy Stryków, w towarzystwie i pod opieką nauczycieli, uczniowie wyruszyli w teren.

więcej

Nasza kolorowa szkoła

Gdy dzieci odpoczywają, w szkole dzień ma inny rytm. To czas remontów. Jak miło po powrocie z wakacji zobaczyć szkołę jeszcze piękniejszą. W tym roku w ZS Nr 1 w Strykowie przy ulicy Targowej 21 odmienione zostały sale numer: 2, 6 i 8, szatnia dziewcząt, łącznik, korytarz na parterze. 

więcej

Spotkanie z policjantką

11.09.2013 ZS Nr 1 w Strykowie odwiedziła pani policjantka Anna Kornacka. Na spotkaniu z uczniami szkoły podstawowej przypomniała zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły, korzystania z przejść dla pieszych, zachowania się jeśli ktoś zaczepia. Pani policjantka przypomniała też o korzystaniu z kasku podczas jazdy na rowerze. Dobrych rad nigdy nie za wiele! 

więcej

Wielka akcja czytelnicza! Czytamy poezję Juliana Tuwima!

W dniu 09.09.2013 dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w zajęciach czytelniczych organizowanych przez bibliotekarzy ZS Nr 1 w Strykowie. Dzieci wysłuchały utworów poety, odpowiadały na pytania uczestniczyły w zabawie ruchowej. Na podstawie wiersza „Warzywa” wyliczały, które produkty są zdrowe i należy je jeść, a których powinniśmy unikać.

więcej

W Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie- po raz drugi międzynarodowo.

W latach 2009-2011 strykowskie gimnazjum współpracowało ze szkołami ze Szwecji, Turcji i Francji nad wspólnym projektem „Cztery odcienie czterech pór roku” w ramach programu „Uczenie się przez całe życie- Comenius”. Projekt był bardzo udany- zaplanowane założenia nie tylko zrealizowano w 100%, ale z pełnym sukcesem wypracowano również dodatkowe produkty końcowe.

więcej

Sobota pełna atrakcji w DK Niesułków

Bardzo wiele atrakcji przygotował DK w Niesułkowie dla tych, którzy postanowili ostatnią sobotę tegorocznych wakacji spędzić razem z nami. Tym razem nie eurobungy ale dmuchana zjeżdżalnia i dmuchany dart były głównymi atrakcjami sobotniego popołudnia. Dość licznie przybyła młodzież i dzieci mogły nie tylko do woli wyszumieć się na zjeżdżalni ale również wziąć udział w licznych grach i zabawach przygotowanych przez organizatorów.

więcej

Rozpoczęcie roku szkolnego

Pierwszy dzwonek w ZS nr 1 w Strykowie w roku szkolnym 2013/2014 zadzwonił symbolicznie dnia 02.09.2013r o godzinie 9.00.

więcej

Nowy rok szkolny w Zespole Szkół Nr 1

Nowy rok szkolny przyniósł duże zmiany w Zespole Szkół Nr 1 w Bratoszewicach. Wraz z pierwszym dzwonkiem Gmina Stryków przejęła prowadzenie szkoły od samorząd Powiatu Zgierskiego.

więcej

Stryków znów zwycięski

Trzecia kolejka i trzecie zwycięstwo strykowskich piłkarzy, a do tego żadnej straconej bramki – to bilans podopiecznych trenera Tomasza Szcześniaka.

więcej

Zaskoczyli samych siebie

Strykowianie udanie rozpoczęli nowy sezon w IV lidze. Podopieczni trenera Tomasza Szcześniaka pokonują kolejne granice, tym razem zdobyli teren, który dotąd wydawał się nie do zdobycia.

więcej

Iskra chce rozpalić ogień

Nowe rozgrywki w łódzkiej, drugiej grupie B-klasy zapowiadają się nie mniej ciekawie niż poprzednie. Trudno wskazać jednoznacznie, kto jest głównym kandydatem do mistrzostwa. O awans w głównej mierze walczyć powinny drużyny z naszego regionu: Powstaniec Dobra, KS Gozdów i Iskra Głowno.

więcej

Czy Stryków w końcu awansuje

Nie jest tajemnicą, że druga drużyna Zjednoczonych od kilku lat ma wielkie możliwości, aby awansować do klasy okręgowej. Z roku na rok podopieczni trenera Wiktora Wiśniewskiego są coraz bliżej upragnionego awansu. W poprzednim sezonie V liga dosłownie umknęła strykowskim piłkarzom sprzed nosa, bowiem mistrzostwo przegrali z LZS Justynów różnicą zaledwie jednego gola. W obliczu całego sezonu to tyle, co grubość opony u finiszujących na mecie kolarzy.

więcej

Widok i Zjednoczeni na prowadzeniu

Po trzech kolejkach rozgrywek IV ligi liderem jest beniaminek Widok Skierniewice, który zgromadził na swoim koncie komplet 9 pkt. Drugie miejsce także z pełną pulą zajmują Zjednoczeni Stryków.

więcej

Zjednoczeni II wygrywają w Tuszynie

Rezerwy Strykowa są w dobrej formie o czym świadczy kolejne zwycięstwo w sparingu.

więcej

Strykowianie podbili Bałkany

 България – prawidłowa nazwa w urzędowym języku tego kraju pewnie przez niewielu z państwa będzie odczytana, a na pewno nie przez młodszą część. Wszystkim zainteresowanym już spieszę z wyjaśnieniem. Na przełomie lipca i sierpnia motocykliści ze Strykowskiej Grupy Motocyklowej wybrali się na kolejną pełną przygód podróż do dalekiego kraju, tym razem odwiedzili Bułgarię.

więcej

LUKS coraz wyżej w Ekstraklasie

Strykowianie z amatorskiej drużyny LUKS Dwójka Tulipan Park chcąc podbić najwyższą klasę rozgrywek PlayArena Łódź.

więcej

Gozdów pokonał Popów i teraz zagra ze Zjednoczonymi

B-klasowa drużyna Gozdowa jak burza przeszła przed  kolejne rundy przedwstępne Pucharu Polski Okręgu Łódzkiego i teraz zmierzy się z IV-ligowcem ze Strykowa.

więcej

Może ostatni, co tak poloneza wodzi

W dniach 20-26 sierpnia 2013 r. na Litwie, w mieście Zarasai miała miejsce wymiana młodzieżowa w ramach projektu „Together – We Can!” finansowanego z Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Przedsięwzięcie zostało zaplanowane przez litewskie Stowarzyszenie Jaunimo Centras. Udział wzięli w nim młodzi ludzie z Litwy i Polski. Grupę z Dobieszkowa reprezentowali uczestnicy OHP oraz młodzież ze środowiska lokalnego związana z Centrum poprzez Świetlicę Środowiskową.

więcej

O aktywnym obywatelstwie – międzynarodowa wymiana młodzieży

02 sierpnia 2013 r. do dobieszkowskiego Centrum powróciła grupa wychowanków, którzy przebywali na dwutygodniowej wymianie w miejscowości Orvieto we Włoszech.

więcej

Zajęcia plastyczne w DK Niesułków

Tym razem nie w piątek ale w środę i w czwartek odbyły się zajęcia plastyczne. Zajęcia w środę zostały przełożone z czwartku ale nie każdy zauważył zmianę terminu i stąd mieliśmy podwójne warsztaty plastyczne. Środowe zajęcia prowadziła Agnieszka Kacprzak - plastyk z Ośrodka Kultury ii Rekreacji w Strykowie, czwartkowe kierownik DK w Niesułkowie. 

więcej

Trzydniowa wycieczka nad morze.

W środę 3 lipca 2013 roku grupa dzieci ze Szkół Podstawowych w Dobrej, w Bratoszewicach, w Niesułkowie i Koźlu pojechała na trzydniową wycieczkę do Malborka, Gdańska i Sopotu. W pierwszym dniu dzieci zwiedziły z przewodnikiem zespół zamkowy w Malborku oraz Mikoszewo.

więcej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej na wycieczce do Torunia i Ciechocinka.

W dniu 17 czerwca uczniowie klas III-VI Szkoły Podstawowej w Dobrej wraz z nauczycielami udali się na wycieczkę do Torunia i Ciechocinka. Celem wyjazdu było poznanie historii oraz zabytków miasta Mikołaja Kopernika. 

więcej

Grand Prix dla Kacpra Olszewskiego ucznia strykowskiej SP nr 1

W IV Janowym Turnieju Literackim w Warszawie Kacper Olszewski uczeń strykowskiej Jedynki zdobył Grand Prix. Na konkurs napłynęło ponad 600 utworów, ale to właśnie Kacpra 3 wiersze nawiązujące do poezji księdza Jana Twardowskiego zostały wybrane za najlepsze.

więcej

Dziennikarz szkolnej gazetki “Gumisiowe Kalosze" w Pałacu Prezydenckim

Młody dziennikarz szkolnej gazetki “Gumisiowe Kalosze” wydawanej w SP nr 1 w Strykowie Kacper Olszewski został zaproszony do Pałacu Prezydenckiego, by prowadzić wraz z dziennikarką Magdaleną Chudzikiewicz  galę wręczania nagród Wychowawcom roku 2013. 

więcej

Zakończenie roku szkolnego 2012/2013 w ZS Nr 1

„ Słońce świeci nad nami…” i zapowiada czas wakacji, wypoczynku, zadumy. 28.06.2013 grono pracowników szkoły, rodzice i uczniowie spotkali się w sali gimnastycznej, by pożegnać dobry, pracowity pełen sukcesów rok szkolny 2012/2013.

więcej

Uroczyste podsumowanie zajęć artystycznych prowadzonych w ramach projektu

     W dniu 25 czerwca br. o godzinie 10.00 w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie rozpoczęło się uroczyste podsumowanie zajęć artystycznych prowadzonych w ramach projektu „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Stryków”, realizowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1. Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych.

     Zajęcia artystyczne prowadzone były w klasach I-III pięciu szkół podstawowych, tj. Szkoły Podstawowej w Dobrej, Szkoły Podstawowej w Koźlu, Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach, Szkoły Podstawowej w Niesułkowie i Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie. Podsumowanie zajęć artystycznych, które trwały od stycznia do czerwca br. polegało na zaprezentowaniu przez uczniów, na scenie, umiejętności zdobytych na zajęciach. Uczniowie zaprezentowali swoje prace plastyczne, wystawili materiały do gazetki szkolnej, śpiewali piosenki, grali na instrumentach, tańczyli, recytowali wiersze, prezentowali bajki.  

      Na koniec spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Klasy I - III SP Nr 2 na wycieczce do Maurzyc

     12 czerwca br. uczniowie klasy pierwszej i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie pod opieką wychowawczyń: Teresy Kacprzak i Renaty Jagodzińskiej wyjechali na całodniową wycieczkę do Maurzyc i Bolimowa. Po drodze zatrzymaliśmy się w Łowiczu, gdzie zwiedziliśmy katedrę łowicką. W Ośrodku Kultury w Bolimowie uczestniczyliśmy w warsztatach wycinankarskich. Wszystkie dzieci pod kierunkiem instruktora mogły wykonać kolorową wycinankę- bolimowskiego ptaszka. Miały też możliwość zakupić drobne pamiątki w postaci misternie wykonanych bukiecików bibułkowych kwiatów. Potem udaliśmy się do warsztatu garncarskiego. Uczestnicy wycieczki mogli tam poznać arkana sztuki garncarskiej, ale również samodzielnie ulepić z gliny dowolne przedmioty i pod okiem garncarza wykonać na kole garncarskim wazoniki, pucharki czy świeczniki, które zabrały ze sobą do Strykowa jako cenne pamiątki z wycieczki.

     Na koniec pojechaliśmy do skansenu wsi łowickiej w Maurzycach. Tam dzieci mogły zobaczyć stare łowickie chaty kryte strzechą, zabudowania i używane dawniej sprzęty gospodarstwa domowego, starą kuźnię, remizę strażacką ze zgromadzonymi tam zabytkowymi pojazdami, wiatrak i wiele innych ciekawych obiektów. Piękna słoneczna pogoda sprzyjała zwiedzaniu. Dzieci wróciły do domów bogatsze o nową wiedzę i doświadczenia. Przywiezione pamiątki będą przypominać udaną wycieczkę.

Dzień Bratoszewic w ZS nr 2

W niedzielę 16 czerwca już od południa najpierw na szkolnym boisku, a później na dziedzińcu odbywały się zawody, konkursy i występy. Małe dzieci najbardziej zainteresowane były dmuchanymi zjeżdżalniami i trampolinami.

więcej

„Bezpieczne wakacje” - spotkanie z policjantką w Szkole Podstawowej w Dobrej

13 czerwca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyło się spotkanie z panią sierż. Anną Kornacką. W związku ze zbliżającymi się wakacjami pani policjantka przypomniała zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu i bezpiecznego podróżowania.

więcej

Uczniowie z ZS Nr 1 na zielonej szkole

W dniach 10-14 czerwca klasy IV, V i VI ZS NR 1 w Strykowie wyjechały na zieloną szkołę do Kątów Rybackich. Pogoda dopisała i zwiedzania oraz atrakcjom na każdy dzień nie było końca. Jadąc nad morze zatrzymaliśmy się w Malborku, by zobaczyć zamek krzyżacki i jeszcze pierwszego wieczoru całą grupą udaliśmy się nad morze.

więcej

XI Piknik Rodzinny w SP w Niesułkowie

Tegoroczny XI Piknik Rodzinny odbywał się pod hasłem ,, Śpiewaj razem z nami…” i był zorganizowany przez Szkołę Podstawową w Niesułkowie przy współpracy z OKiR w Strykowie i DK w Niesułkowie.

więcej

Pożegnanie kl III w Koźlu

W dniu 14 czerwca klasa III z Sp w Koźlu uroczyście pożegnała się z młodszą grupą wiekową. Wraz ze swoją wychowawczynią Marzanną Nowicką dzieci zaprezentowały dowcipne przedstawienie opowiadające ożyciu szkolnym. 

więcej

Dzień języka angielskiego i francuskiego

13 czerwca w szkole w Koźlu odbył się „Dzień języka angielskiego i francuskiego”. Rozpoczął się przedstawieniem w jęz. angielskim przygotowanym przez klasę szóstą i czwartą „Toot – and – come – in”. 

więcej

Dzień Dziecka Stowarzyszenia Nadzieja z Dobrej

Jedna z najwyższych w Polsce dmuchanych zjeżdżalni, dmuchany zamek, malowanie twarzy czy pyszne ciasta domowej roboty - to tylko nieliczne spośród atrakcji, które czekały na mieszkańców naszej Gminy na pikniku rodzinnym. Działające przy Parafii św. Jana i św. Doroty w Dobrej Stowarzyszenie Nadzieja już po raz trzeci zorganizowało festyn, tym razem z okazji Dnia Dziecka.

więcej

Partnerstwo z Włochami

W dniach 7-9 czerwca 2013 r. pracownica CKiW OHP w Dobieszkowie przebywała w miejscowości Orieto we Włoszech na wizycie przygotowawczej do projektu „What we do live for, if not to make each other’s life less difficult? An Active citizenship simulation”.

więcej

Festyn w ZS Nr 1

Wiele atrakcji i zabaw czekało na festynie szkolno-rodzinnym w Zespole Szkół nr 1, który odbył się 8.05.2013r. Zaczęło się od Święta Patrona: Pokaz doświadczeń – prezentacja M. Curie -Skłodowskiej, Wywiad z  Lechem Wałęsą, Scenka z „Krzyżaków”  - H. Sienkiewicza, Taniec folklorystyczny z „Chłopów” W. Reymonta. Kolejna atrakcja to : ,,Koncert życzeń” -  dla rodziców w wykonaniu uczniów klas 0 – III.

więcej

Comenius - wizyta w Polsce

Pierwszy dzień i pierwsza noc dla Turków i Bułgarów, poznanie w rodzinach i zwiedzanie Strykowa, szkoły oraz lokalnej piekarni. Około południa powitaliśmy Belgów. Następnie były zabawy i gry zespołowe integrujące uczniów, a także oglądanie produkcji mleka i serów w Łowiczu, zwiedzanie skansenu oraz oglądanie ludowych rzeźb i ruchomych szopek w Sromowie, a później degustacja polskich potraw w restauracji Stara Łaźnia w Łowiczu.

więcej

Janowe remonty charakterów

W nocy z 6 na 7 czerwca z budynku Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie dochodziły dziwne dźwięki i nietypowe odgłosy, a wszystko za sprawą grupy teatralnej “Pod sceną”, która przed kolejnymi wyjazdami na ogólnopolskie przeglądy, postanowiła popracować nad warsztatem artykulacyjnym i przećwiczyć nowe scenki do spektaklu “Janowe remonty charakterów”.

więcej

Drugi raz odwiedzili Koziołka Matołka

Grupa teatralna zrzeszająca uczniów strykowskiej Jedynki, a działająca przy Domu Kultury w Strykowie pojechała do Pacanowa, by bronić zdobytego w zeszłym roku tytułu Mistrza Teatru. Najpierw poza konkursem zagrali spektakl “Kim jesteś”, który w zeszłym roku został wybrany najlepszym z najlepszych, a później pokazali “Brzechwałki”. 

więcej

Rodzice-Dzieciom

Tradycyjnie już rodzice przedszkolaków z Przedszkola Sióstr Służebniczek w Strykowie w prezencie dla najmłodszych zaprezentowali na scenie Ośrodka Kultury bajeczkę pt. „Święto bajek”.  

więcej

3 czerwca na wesoło – cała szkoła była w ZOO!

Z okazji Dnia Dziecka wszystkie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Dobrej odbyły lekcje w innej niż zwykle scenerii.  3 czerwca zajęcia odbywały się w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym w Łodzi.

więcej

Spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej w Dobrej z Baltazarem Gąbką

W dniu 04.06.2013 r. uczniowie klas: I a, I b i II obejrzeli w Łódzkim Domu Kultury przedstawienie teatralne pt.: „Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka” w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza z Wrocławia. 

więcej

DZIEŃ DZIECKA :-)

Co roku dokładamy wszelkich starań aby ten jeden z najważniejszych dni w roku dla każdego dziecka był szczególnie udany. Jesteśmy pewni, że również w tym roku ci, którzy zdecydowali się do nas przyjść byli zadowoleni. Po raz kolejny przygotowaliśmy wiele atrakcji. 

więcej

Dzień Matki i Dziecka.

2 czerwca na scenie przed Domem Kultury w Strykowie przy pl. Łukasińskiego, odbyła się impreza plenerowa z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Pogoda dopisała, występy zespołów Agat, Twix i Sing oglądali z dużą radością i zainteresowaniem rodzice, dziadkowie oraz liczni mieszkańcy Strykowa i okolic. 

więcej

Dzień Dziecka połączony z Dniem Patrona Tadeusza Kutrzeby

W dniu 29 maja w szkole w Koźlu obchodziliśmy Dzień Dziecka połączony z Dniem Patrona Tadeusza Kutrzeby oraz Dniem bez przemocy. Dzień ten był wypełniony wieloma atrakcjami. Z samego rana uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem na Cmentarzu Żołnierskim w Koźlu. 

więcej

Majowy konkurs z niemieckiego.

W dniu 13 maja 2013 r. w Gimnazjum Nr 1 w Strykowie odbyła się II edycja Szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Najlepszy germanista to gimnazjalista”. Do konkursu przystąpili przedstawiciele klas I, II i III gimnazjum.

więcej

Wyniki sprawdzianu po klasie szóstej 2013r.

Hip hip hurrra! Radość jest w nas! Cóż to był za dzień! Uczniowie z ZS nr 1 w Strykowie siedzieli sobie bardzo spokojnie, rzetelnie skupieni gdy nagle na lekcję języka niemieckiego wszedł roześmiany, podekscytowany orszak:  p. dyrektor Katarzyna Cymera, p. dyrektor Marzena Ciesielska wychowawczyni Aneta Pęcherczyk oraz uczniowie klasy I gimnazjum!

więcej

Wakacje nad polskim morzem

40 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie spędziło 5 dni nad polskim morzem w miejscowości Jarosławiec. Dzieci jak co roku uczyły się samodzielności, gospodarowania pieniędzmi, opieki nad młodszymi. Oprócz tego zapoznały się z fauna i florą nadmorskich rejonów, na własne oczy zobaczyły pracę rybaków i poznały podstawy żeglowania.

więcej

Dzień Mamy w Szkole Podstawowej w Dobrej

27 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej  odbyła się plenerowa zabawa z elementami profilaktyki i bezpieczeństwa dla dzieci z oddziału przedszkolnego oraz  uczniów klas I – III, zorganizowana z okazji Dnia Mamy. Imprezę prowadziła pani Urszula Pakuła – animator kulturalno – oświatowy. Mamy ze swoimi pociechami brały udział w wielu zabawach, konkursach i tańcach do najnowszych przebojów. Każda klasa prezentowała taniec z wykorzystaniem zabawnych rekwizytów.  Mamy zostały obdarowane piernikami  samodzielnie upieczonymi i ozdobionymi przez dzieci. Wszyscy doskonale się bawili.

Jasne jak słońce !

Jasne jak słońce, że w maju uczniowie kl. V piszą swój pierwszy próbny sprawdzian. Tegoroczny nosił tytuł "Jasne jak słońce”.

Jasne jak słońce były zadania matematyczne, przyrodnicze, z języka polskiego. Należało też przepowiedzieć pogodę.

Przepowiedzieliśmy – cudowną! – na nadchodzące wakacje.

Sukcesy Grupy Teatralnej „Pod sceną”

Grupa teatralna “Pod sceną”, w skład której wchodzą uczniowie klasy VB i VI SP nr 1 w Strykowie, działająca przy strykowskim DK, zainaugurowała 34. Ogólnopolski Przegląd Teatralny “Dziatwa” w Łodzi. Dzieciaki zagrały wielokrotnie pokazywany i nagradzany na różnych konkursach spektakl “Brzechwałki, czyli remont charakterów”. W przeglądzie wzięło udział 20 najlepszych zespołów z całej Polski. Ponieważ od dwóch lat przegląd nie ma charakteru konkursowego, tak jak pozostałe grupy nasz zespół przywiózł dla domu kultury nagrodę pieniężna w wysokości 800zł oraz pamiątkowe dyplomy i obraz. Wśród publiczności zasiadali uczniowie z Hiszpanii oraz Bułgarii przebywający w rodzinach naszych aktorów w ramach wymiany uczniowskiej comenius. Goście z zagranicy byli zachwyceni grą kolegów z polskiego teamu i choć nie rozumieli polskiego języka oklaskiwali ogólny wyraz artystyczny, włączając się w konwencję zabawy podczas spektaklu.

W poniedziałek 27 maja w.w. przedstawieniem uświetnią konkurs “Świerszczykowe wierszyki”, zaś w piątek jako zeszłoroczni Mistrzowie Teatru w Pacanowie zagrają spektakl “Kim jesteś”, a następnego dnia w konkursowym pokazie - “Brzechwałki”. W tym roku szkolnym, pod koniec czerwca grupa pojedzie jeszcze do Płocka. “Kim jesteś” wywalczyło sobie bowiem nominację do udziału w Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych HECA 2013.

24 maja grupa teatralna “Pod sceną” wzięła również udział w X Przeglądzie Przedstawień w Języku Angielskim w Łodzi. Dzieciaki pokazały grane niejednokrotnie po polsku przedstawienie “O kogutku i kurce”. Tekst bajki bałtyckiej na język angielski przełożyła nauczycielka j. angielskiego Anna Wilczyńska. Zadbała również o wymowę i odpowiedni akcent. Nad ruchem scenicznym czuwała opiekunka grupy Ewa Olszewska. W konkursie wraz z dwoma łódzkimi przedstawieniami grupa zajęła równorzędne pierwsze miejsce, zaś jeden ze strykowskich aktorów Kacper Olszewski, otrzymał nagrodę specjalną za grę aktorską. Udział w tym konkursie był nie lada przeżyciem dla młodych aktorów, gdyż na widowni zasiadali ich koledzy z Turcji, Belgii i Bułgarii przebywający w Polsce w ramach projektu comenius.

Uczniowie klasy III SP Nr 2 - jako aktorzy

Miło nam poinformować, że szkolne koło teatralne działające w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie, w dniu 22.05.2013 r. przedstawiło uczniom klas IV- VI, oraz gronu pedagogicznemu, spektakl pt. ,,O straszliwym smoku i dzielnym szewczyku, prześlicznej królewnie i królu Gwoździku”. Aktorami byli uczniowie klasy III, a reżyserem p. Renata Tomczak – nauczyciel nauczania początkowego. Spektakl wszystkim się bardzo podobał i był zaprezentowany na najwyższym poziomie, uczniowie grający w spektaklu jak prawdziwi aktorzy prezentowali się w kostiumach przez siebie wykonanych.

Nasza gmina ma już Mistrza Ortografii!

Dnia 24.05.2013 r. w ZS NR 1 w Strykowie przy ulicy Targowej 21 odbył się XIX. Konkurs Ortograficzny pod patronatem Burmistrza Miasta- Gminy Stryków. Mistrzem ortografii w kategoriach: gimnazjum, szkoła podstawowa zostali Ci, którzy posiedli umiejętność ortograficznego pisania oraz mają wiedzę z zakresu ortografii i interpunkcji języka polskiego.

 

Gratulujemy mistrzom:

Weronice Gocek z Gimnazjum w Bratoszewicach

Mai Gawron ze SP w Szczawinie

Jakubowi Orzechowskiemu z Gimnazjum Nr 1 w Strykowie

Miłoszowi Kalinowskiemu  z SP w Bratoszewicach

Filipowi Florczakowi Z Gimnazjum Nr 1 w Strykowie

Oldze Kowalczyk ze SP w Bratoszewicach.

 

Ortografia jest trudna, ale nie jest nudna!

Tydzień bezpiecznej szkoły w ZS Nr 1

Od dnia 6.05 do 10.05.2013 r. uczniowie SP 2 w Strykowie włączyli się w akcję pt. „Tydzień  bezpiecznej szkoły”. Uczniowie kl.0-VI pod okiem swoich wychowawców poruszali jakże istoty temat, jakim jest BEZPIECZEŃSTWO!

Efektem końcowym był stworzenie przez zespoły klasowe plakatów z hasłami promującymi bezpieczeństwo w szkole, które zostały zaprezentowane w obecności społeczności uczniowskiej na dziedzińcu szkoły. Uczniowie z wielkim zaciekawieniem i refleksją wczytywali się w rymowanki, wierszyki i powiedzonka stworzone przez swoich kolegów, a trzeba przyznać, że nie brakowało im kreatywności i oryginalności. Uczniowie kl. 0-III stworzyli dodatkowo prace plastyczne ilustrujące bezpieczne przebywanie na terenie szkoły.

PAMIĘTAJCIE, ŻE NASZ WSPÓLNY CEL TO BEZPIECZEŃSTWO !!!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej w Centrum Folkloru Polskiego w Nagawkach.

21 maja 2013 r. uczniowie z klas młodszych Szkoły Podstawowej w Dobrej odwiedzili Żywy Skansen Centrum Folkloru Polskiego w Nagawkach. To niezwykłe miejsce w centrum Polski usytuowane jest na ponad 2 ha malowniczo ukształtowanego terenu. Dzieci oprócz zwiedzania obiektu wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Były one prowadzone przez wykwalifikowanych kucharzy i znawców tradycyjnego jadła. Dzięki nim uczniowie mogli poznać nie tylko tajniki kuchni polskiej ale również wspaniale się bawić. W zakres warsztatów wchodził wyrób, ozdabianie i wypiek pierników. Liczyły się chęci, kulinarny talent i dobra zabawa.

„Żywa lekcja historii” w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 13 maja 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej miała miejsce „żywa lekcja historii” pt. „Rzym i Galia w starożytności” zaprezentowana przez Agencję Widowisk Historyczno – Edukacyjnych „ARKONA” z Torunia. Uczniowie zostali zapoznani z życiem starożytnych legionistów, ich zwyczajami oraz sposobami walki. Sami mieli też okazję wziąć udział w improwizowanej bitwie, w której zmagali się legioniści i barbarzyńcy. Udział w tych zajęciach był interesującą formą poszerzania wiedzy z zakresu historii starożytnej.

Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niesułkowie, świadomi zalet wynikających z umiejętności pływania, już od kilku lat systematycznie uczestniczą w zajęciach na basenie. W tym roku szkolnym piętnastoosobowa grupa uczniów z klas I – V, systematycznie, w każdy poniedziałek, rozwijała swą aktywność ruchową poprzez zajęcia w wodzie. W pierwszym semestrze nauka odbywała się pod okiem dwóch instruktorów. Dzieci szybko opanowały umiejętność pływania i w drugim semestrze doskonaliły technikę pokonując wielokrotnie długości basenu. Na zakończenie zajęć, 22 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Pływaniu w dwóch kategoriach: początkującej i zaawansowanej. Rywalizacja była zacięta, uczniowie dali z siebie wszystko, aby zająć jak najlepsze miejsca. Ogłoszenie wyników odbyło się podczas apelu. Pani Dyrektor wręczyła dyplomy zwycięzcom, a wszyscy wytrwali „pływacy” otrzymali pamiątkowe medale.

 

 

Grupa początkująca:

I miejsce – Maria Brzóskowska

II miejsce – Magdalena Milczarek

III miejsce – Zuzanna Lipińska

 

Grupa zaawansowana:

I miejsce – Jakub Brzóskowski

II miejsce – Kacper Michalak

III miejsce – Hanna Kumidaj

Zielona Szkoła w Pieninach - ZSNr2 Bratoszewice

W dniach 14-17.05.2013 Uczniowie klas IV,V,VI Szkoły Podstawowej wybrali się na Zieloną Szkołę  w Pieniny. Będąc na ,,Zielonce'' zwiedzaliśmy: Kielce,Wiślice,Busko Zdrój ,Krynice Górską ,Szczawnicę, Nowy i Stary Sącz. Mieszkaliśmy nad pięknym jeziorem Rożnowskim w miejscowości Bartkowa. Było super: dyskoteki co drugi dzień ognisko, piesze wycieczki po Wąwozie Homole, mieliśmy piękną pogodę i wspaniałe humory. A odpoczywaliśmy pod opieką Pań Katarzyny Łapacz i Barbary Antczak-Sadowskiej i Pana Łukasza Kaźmierczaka.

autor: Barbara Antczak-Sadowska

Świerszczykowe Wierszyki 2013

Dnia 16.05.2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie odbyły się Szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Świerszczykowe Wierszyki 2013”. Udział wzięli uczniowie z oddziału przedszkolnego, klasy I, II, III oraz IV.

Po wysłuchaniu wszystkich uczestników, jury wyłoniło do kolejnego etapu następujących uczestników:

- Natalię  Mirys – z oddziału przedszkolnego

- Magdalanę Romanowicz – kl. I

- Bartosza Głowackiego – kl. I

- Annę Zaczyńską – kl. III

- Emilję Ślawską – kl. III

Wszystkim dzieciom biorącym udział w eliminacjach gratulujemy, a uczestnikom kolejnego etapu życzymy powodzenia.

„Jeśli jest ci ekologia bliska, to dbaj o czystość środowiska”

22 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie, jak co roku, uczniowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie z kółka teatralnego  i ich koledzy z klasy II i III b uczestniczący w projekcie „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Stryków” przygotowali przedstawienie pod tytułem „Jaś i Małgosia,  czyli ekologia na co dzień” pod kierunkiem nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pani Anny Kozioł. W ciekawy sposób przekazywali  widzom jak ważne jest dbanie o środowisko, jak ważnym zasobem jest woda, jakie znaczenie mają drzewa w naszym życiu. Zachęcali do dbania o czystość lasów i najbliższego otoczenia, segregowania odpadów. Przedstawili przy okazji  znaczenie prawidłowego  odżywiania w życiu człowieka.

Na zakończenie pani Krystyna Jesionowska, opiekun SK LOP w naszej szkole, powiedziała, że Święto Ziemi powinno być obchodzone codziennie, że każdego dnia należy pamiętać o naszej planecie i troszczyć się o nią.  „Ziemia jest naszą wspólną własnością i musimy o nią dbać z godnością” – to hasło powinno  być mottem każdego człowieka.

Dekorację do przedstawienia  wykonał nauczyciel plastyki pan Krzysztof Wosik.

Wolontariusze z ZS Nr 1 na akcji ,,Pola nadziei"

W sobotę 11 maja 2013r. odbyła się w Strykowie akcja charytatywna ,,Pola nadziei”, podczas której uczniowie – wolontariusze naszej szkoły zbierali pieniądze na budowę stacjonarnego hospicjum w Zgierzu. Koordynatorem akcji z ramienia hospicjum była Pani dr W. Osińska, a wolontariuszami zajmowały się nauczycielki : Renata Jagodzińska, Małgorzata Komorowska i Olga Sadowska. Dobroczyńcy obdarowani byli żonkilami – symbolem hospicjum i nadziei, a najmłodsi mieszkańcy Strykowa otrzymywali baloniki.

Mimo niesprzyjającej pogody znalazło się wielu ludzi z gorącym sercem, którzy poświęcili swój czas na rzecz potrzebujących, chorych ludzi (ok. 40 wolontariuszy z naszej szkoły). Wszystkim, którzy okazali serce i wsparli naszą akcję serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok na kolejne ,,Pola nadziei”.

IV Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Dobrej

„Świerszczykowe Wierszyki 2013 ” w Szkole Podstawowej w Dobrej

Dnia 14.05.2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyły się Szkolne Eliminacje Konkursu Recytatorskiego „Świerszczykowe Wierszyki 2013”. Motywem przewodnim tegorocznego konkursu była twórczość J. Tuwima. Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej: Anny Stankiewicz, Bogumiły Szygendowskiej, Elżbiety Zielińskiej. Do kolejnego etapu, który odbędzie się w Domu Kultury w Strykowie zakwalifikowali się uczniowie:
Julia Fabrykowska i Jakub Pietrasiak z kl. I b, Klaudia Kuna i Martyna Witak z kl. I a oraz
Roksana Kubiak z kl. II.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej w „Strefach Tuwima”

10.05.213 r. uczniowie kl. II i kl. Ib Szkoły Podstawowej w Dobrej uczestniczyli w edukacyjnej, interdyscyplinarnej grze „Strefy Tuwima”, zorganizowanej przez Pałac Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi. Dzieci brały udział w zajęciach warsztatowych w strefach: literackiej, filmowej, językowej, muzycznej, multimedialnej, fotograficznej, plastycznej i teatralnej. Każdy uczestnik gry otrzymał portfolio tematyczne, związane z twórczością Juliana Tuwima oraz pamiątkowe zdjęcie. Zajęcia były bardzo pouczające a jednocześnie dzieci wspaniale się w ich trakcie bawiły.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Dobrej MISTRZYNIAMI Miasta i Gminy Stryków w mini piłce nożnej.

We wtorek 07 maja 2013 roku na boisku Szkoły Podstawowej w Dobrej  odbyły się eliminacje gminne w mini piłce nożnej dziewcząt. Przy pięknej, słonecznej pogodzie rywalizowały cztery zespoły reprezentujące Szkołę Podstawową w Niesułkowie, Szkołę Podstawową Nr 1 w Strykowie, Szkołę Podstawową Nr 2 w Strykowie i Szkołę Podstawową w Dobrej. Mecze rozegrano systemem „ każdy z każdym”. Najlepszą okazała się reprezentacja gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej w Dobrej, która wygrała wszystkie mecze: z SP 1 Stryków 3:1, Z SP Niesułków 5:0 i z SP nr 2 Stryków 1:0.

 

Wyniki poszczególnych spotkań:

SP Dobra   -  SP Nr 1 Stryków    3:1

SP Nr 2 Stryków  -  SP Niesułków  6:0

SP Nr 2 Stryków  -  SP Nr 1 Stryków  1:1

SP Dobra  -  SP Niesułków  5:0

SP Dobra  -  SP Nr 2 Stryków  1:0

SP Niesułków   -  SP Nr 1 Stryków  0:3

 

Klasyfikacja końcowa:

1.SP Dobra

2.SP Nr 2 Stryków

3.SP Nr 1 Stryków

4.SP Niesułków

 

Zwycięzca będzie reprezentował naszą gminę w mistrzostwach powiatu zgierskiego, które odbędą się 20 maja 2013 r. w Zgierzu.

Wyniki eliminacji gminnych w mini piłce nożnej chłopców.

W czwartek 09 maja 2013 r. na boisku Szkoły Podstawowej w Dobrej odbyły się eliminacje gminne w mini piłce nożnej chłopców. W zawodach wzięły udział reprezentacje 5 szkół : SP 1 Stryków, SP 2 Stryków, SP Bratoszewice, SP Koźle i gospodarze – SP Dobra.

Najlepszą okazała się drużyna Szkoły Podstawowej nr 2 ze Strykowa, która w finale pokonała Szkołę Podstawową nr 1 ze Strykowa 4:2. Trzecie miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej w Dobrej pokonując Szkołę Podstawową z Koźla  5:1. Na piątej pozycji zawody ukończyła Szkoła Podstawowa z Bratoszewic.

Zawody zorganizowała Szkoła Podstawowa w Dobrej. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościowe dyplomy , skromne nagrody rzeczowe i słodki poczęstunek w postaci pączków i herbaty.

Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 z klas gimnazjalnych wraz z nauczycielem chemii p. Edytą Kunce odwiedzili Wydział Chemii na Uniwersytecie Łódzkim

Dnia 9 maja  2013 r. uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 z klas gimnazjalnych  wraz z nauczycielem chemii p. Edytą Kunce odwiedzili Wydział Chemii na Uniwersytecie Łódzkim, tam zapoznawali się z działalnością badawczą Wydziału, a następnie zwiedzali budynek. Najciekawsze – samodzielne doświadczenia chemiczne naszych uczniów wykonywane pod okiem pracowników Wydziału były wykonywane na koniec odwiedzin. Gimnazjaliści przeprowadzali doświadczenia związane z reakcjami redoks oraz wytrącali i krystalizowali jodek srebra tzw. "złoto głupców".

Drużyna Szkoły Podstawowej w Dobrej na konkursie bibliotecznym.

Klaudia Ciesielska, Dawid Bryszewski i Agata Jankowska reprezentowali  Szkołę Podstawową  w Dobrej  w konkursie „Z książką przez wieki” zorganizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie. Uczniowie poszerzali wiedzę z zakresu historii pisma, alfabetu, dziejów książki i bibliotek oraz na temat Gminnej Biblioteki Publicznej  w Strykowie, a wspierała ich w tym nauczycielka – pani Jolanta Lis.  Drużyna zajęła III miejsce.

Jako nagrody i pamiątki uczniowie otrzymali od organizatorów piękne książki, które wzbogacą ich domowe biblioteki.

Zasady udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej i nieoddychającej

     Na zajęciach technicznych uczniowie z klasy V i II gimnazjalnych  zdobywają wiedzę nie tylko praktyczną, kulinarną ale również i medyczną. Zawsze kilka tygodni przed wakacjami przypominamy zasady udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie  bardzo chętnie biorą udział w zajęciach, które mogą im się przydać w życiu codziennym. Zasady udzielania pierwszej pomocy osobie nieprzytomnej i nieoddychającej to resuscytacja, osobie oddychającej to pozycja bezpieczna. Oby zdobyta umiejętność, była wykorzystywana jak najmniej, a jeżeli już to bardzo profesjonalnie i bez stresu. Taki jest nasz cel.

Zgłoś się do konkursu Świerszczykowe wierszyki!

Kolejne miejsca na podium dla kolarzy LUKS Dwójki Stryków

Przełom kwietnia i maja to dla kolarzy szczególnie ciężki okres. W związku z kilkoma dodatkowymi dniami wolnymi w tym czasie organizowanych jest dodatkowo więcej wyścigów kolarskich. W momencie, gdy inni udają się na grilla i odpoczywają zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Dwójka w Strykowie ścigali się w kilku ogólnopolskich wyścigach.

   Na torze łódzkiego Społem, we wtorek 23 kwietnia odbyły się zmagania torowe. Bardzo dobre zawody rozegrali kolarze LUKS Dwójki Stryków. Daniel Hut wśród młodzików zajął 2. miejsce na 400 m ze startu lotnego. W tej samej konkurencji Sebastian Baranowski również był drugi w kategorii junior młodszy. W wyścigu australijskim zwyciężył Damian Mikołajczyk. W scratchu na najniższym stopniu podium stanął Baranowski, a Mikołajczyk tym razem był czwarty.

 W niedzielę, 28 kwietnia w miejscowości Dębie odbył się XXVIII Ogólnopolski Wyścig Kolarski o Puchar Wójta Gminy Chrząstowice. Organizatorami zawodów byli Urząd Gminy Chrząstowice, klub LKS Ziemia Opolska DSR Author oraz Okręgowy Związek Kolarski. W zawodach udział wzięli kolarze z całej Polski w sześciu kategoriach wiekowych: elity, orlik, junior, junior młodszy, młodzik oraz VIP + młodzież szkolna. Trenerzy Roman Gorzkiewicz i Mirosław Pożarlik desygnowali w bój czwórkę zawodników, dwóch w kategorii młodzik i dwóch w kategorii junior młodszy. Zabrakło Dominika Chmielewskiego, który wciąż leczy kontuzję uda. Starterem honorowym zawodów był v-ce Mistrz Świata z Barcelony Stanisław Szozda.

  W kategorii młodzik wystartowało 88 zawodników. Wyścig przebiegł bez większego echa i o zwycięstwie decydował finisz z grupy. Swoje zadanie wykonał Mateusz Kapa, który rywalizację zakończył w grupie zasadniczej. Inny zawodnik LUKS Dwójki Daniel Hut na 4 km przed metą w walce o pozycję został zepchnięty na pobocze i przestał liczyć się w walce o czołowe lokaty. Grupa młodzików miała do pokonania  dwie rundy po 13,5 km.

   Znacznie ciekawiej było wśród juniorów młodszych, których na starcie stanęło blisko setka. Od początku 54 km trasy zawodnicy narzucili szaleńcze tempo. O losach wyścigu zadecydowała ostatnia runda. Tuż przed metą od peletonu oderwała się grupka czterech zawodników, reprezentujących Konin, Kalisz, Imielin oraz Nowy Dwór Mazowiecki. Finisz wygrał Alan Banaszek z BDC NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki. Z dobrej strony pokazali się również strykowianie Damian Mikołajczyk i Sebastian Baranowski, którzy wyścig ukończyli w pierwszej dwudziestce.

   W weekend 4-5 maja w Kole odbyła się kolejna edycja kolarskiego Wyścigu Nad Wartą. W poprzednim sezonie wspaniałe zwycięstwo odniósł tam strykowianin Artur Chmielewski. Tym razem Chmielewski nie mógł wystąpić w zawodach, gdyż przeszedł już do wyższej kategorii. W wyścigu juniorów młodszych LUKS Dwójkę Stryków reprezentowali Mikołajczyk i Baranowski. Podopieczni trenerów Romana Gorzkiewicza i Mirosława Pożarlika w sobotę wystartowali w jeździe indywidualnej na czas i spisali się fantastycznie. Sebastian Baranowski zwyciężył, a jego klubowy kolega Damian Mikołajczyk był drugi. Baranowski już w tym sezonie potwierdził, że „na czas” jest mocny i jeśli dalej będzie w tym elemencie robił progres, to na OOM kibice w Strykowie mogą myśleć nawet o medalu.

   Kolarze ze Strykowa po serii wyścigów szykują się już do kolejnych zawodów. Już za nieco ponad tydzień w Gostyniu odbędzie się II seria Pucharu Polski, eliminacja do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Awans na Mistrzostwa Polski juniorów, które w dniach 5-7 lipca odbędą się w Strykowie, zapewnił już sobie zawodnik LUKS Dwójki Dominik Chmielewski i na 80% Sebastian Baranowski. Jeśli chce pokazać się przed własną publicznością na tak ważnej imprezie o pierwsze punkty musi postarać się za to Damian Mikołajczyk. Zanim strykowianie wybiorą się na Puchar Polski na szosie czekać ich będzie jeszcze start w innym ważnym wydarzeniu, którym jest Puchar Polski na torze, który w najbliższy weekend odbędzie się we Wrocławiu.

Cross Country z opóźnieniem, ale bardzo udanie

W dniu 1 maja br. na torze motocrossowym im. Kazimierza Witczaka w Strykowie odbyła się I Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country, będąca również V Grand Prix w Cross Contry im. Kazimierza Witczaka. Pierwotnie zawody miały odbyć się ponad miesiąc temu, ale ze względu na fatalne, zimowe warunki imprezę odwołano. W zawodach ze świetnej strony pokazali się gospodarze MKS Zjednoczeni Stryków, którzy w trzech z sześciu biegów stawali na podium, a w dwóch z nich triumfowali.

   Tym razem pogoda również nie była sprzymierzeńcem strykowskich organizatorów. Co prawda w dniu zawodów deszcz oszczędził uczestników i kibiców, ale wcześniejsze opady sprawiły, że teren imprezy był podmokły, a sami zawodnicy mieli nie lada wyzwanie na trasie, by pokonać grząskie miejsca. Tradycyjnie organizatorem strykowskiego Cross Country byli MKS Zjednoczeni i Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie, przy pomocy strażaków z OSP Stryków. Na prawidłowym przebiegiem imprezy czuwali sędzia zawodów Zbigniew Orłamowski, dyrektor zawodów Arkadiusz Witczak oraz Arkadiusz Zawisza, odpowiadający za chronometraż.

   Na starcie pojawiło się w sumie 62 zawodników i 2 zawodniczki, którzy wystartowali w sześciu klasach: MX Masters, Młodzik, Licencja A, Licencja B, Licencja C oraz Quad. Najliczniejszą reprezentacją byli gospodarze z MKS Zjednoczeni Stryków, którzy do zawodów zgłosili aż czternastu swoich podopiecznych. W klasie MX Masters główne role odegrali strykowianie. Pierwsze miejsce zajął Tomasz Gabara, który o pół minuty wyprzedził Sławomira Suchorowskiego ze Stowarzyszenia Jarper X Racing Team. Na trzecim stopniu podium stanął kolejny zawodnik Zjednoczonych Krzysztof Teodoru. Tuż zanim uplasował się jego kolega z drużyny Krzysztof Białek. W grupie Młodzików również triumfowali gospodarze. Trasę ośmiu okrążeń najszybciej pokonał Dominik Pawłowski. Strykowianin o blisko 20 sekund wyprzedził Sebastiana Grzegorczyka z Cross Team Stare Babice. Tuż za podium znaleźli się dwaj pozostali zawodnicy Zjednoczonych – Krzysztof Patora był czwarty, a Karol Góralczyk piąty. W kategorii Licencji A rywalizacja była niezwykle zacięta i do ostatniego okrążenia nie było pewne, kto wygra wyścig. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Tomasz Dróżdż z MKS Tryb Częstochowa, który jedynie o 11 sekund wyprzedził strykowianina Krzysztofa Jarmuża. Piąty na mecie zameldował się Konrad Góralczyk. Licencja B, C i Quady toczyła się pod dyktando gości. W tej pierwszej grupie najlepszy ze strykowskich zawodników Przemysław Pawłowski był ósmy, a Sławomir Milczarek piętnasty. W Licencji B zaś triumfował Michał Włodarczyk z ŁKM Łódź. Strykowianie Radosław Zdziarski i Tomasz Bilecki zajęli odpowiednio 13. i 14. miejsce. I wreszcie w rywalizacji Quadów zawodnik Zjednoczonych Marcin Dumana był piąty, zaś bardzo dobre siódme miejsce zajęła jedna z dwóch przedstawicielek płci pięknej podczas strykowskich zawodów Agata Stefaniak.

   Zawody Cross Contry były pierwszą tegoroczną imprezą w ramach cyklu Mistrzostw Okręgu Łódzkiego. W sumie takich rund będzie sześć, a jeszcze dwie odbędą się w Strykowie, pozostałe dwie w Łasku oraz jedna w Sobkowie. Zawodnicy walczą o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, zdobywając punkty za osiągnięte miejsce. Za zwycięstwo zawodnik otrzymuje 25 pkt., za 2. miejsce – 22 i za 3. miejsce – 20. Miejsca od 4 do 10 – liczba ta zmniejsza się co 2 pkt., zaś miejsca 11-20 – co 1 pkt. wp

Wyniki I Rundy Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country:

MX Masters: 1.) Tomasz Gabara (Zjednoczeni Stryków) – czas 1:24:56, 2.) Sławomir Suchorowski (Stowarzyszenie Jarper X Racing Team) – 1:25:26, 3.) Krzysztof Teodoru (Zjednoczeni Stryków) – 1:25:29., 4.) Krzysztof Białek (Zjednoczeni Stryków) – 1:24:22 -1 okrążenie.

Młodzik: 1.) Dominik Pawłowski (Zjednoczeni Stryków) – czas 55:22, 2.) Sebastian Grzegorczyk (Cross Team Stare Babice) – 55:39, 3.) Jakub Pawłowski (ŁKS Łódź) – 53:49 -2 okrążenia, 4.) Krzysztof Patora (Zjednoczeni Stryków) – 1:00:38 -2 okrążenia, 5.) Karol Góralczyk (Zjednoczeni Stryków) – 43:05 -3 okrążenia.

Licencja A: 1.) Tomasz Dróżdż (MKS Tryb Częstochowa) – czas 1:20:20, 2.) Krzysztof Jarmuż (Zjednoczeni Stryków) – 1:20:31, 3.) Damian Dróżdż (MKS Tryb Częstochowa – 1:23:02 -1 okrążenie…5.) Konrad Góralczyk (Zjednoczeni Stryków) – 1:24:24 -1 okrążenie.

Licencja B: 1.) Damian Kwestarz (Stowarzyszenie Jarper X Racing Team) – czas 1:25:18, 2.) Dominik Asłan (AP Warszawa) – 1:22:10 -1 okrążenie, 3.) Robert Krogulski (Enduro Team Centrum Łódź – 1:23:19 -1 okrążenie…8.) Przemysław Pawłowski (Zjednoczeni Stryków) – 1:24:44 -1 okrążenie…15.) Sławomir Milczarek (Zjednoczeni Stryków) – 48:42 -7 okrążeń.

Licencja C: 1.) Michał Włodarczyk (ŁKM Łódź) – czas 1:23:01, 2.) Kamil Barankiewicz (niezrzeszony) – 1:25:17, 3.) Tomasz Kujawiak (ŁKM Łódź) – 1:20:51 -1 okrążenie…13.) Radosław Zdziarski (Zjednoczeni Stryków) – 1:26:57 -3 okrążenia, 14.) Tomasz Bilecki (Zjednoczeni Stryków) – 1:13:31 -4 okrążenia.

Quad: 1.) Marek Żynda (Gdański AutoMotoKlub) – czas 1:31:32, 2.) Jan Grzegorzek (ATV Bielsko-Biała) – 1:32:20, 3.) Jakub Miłkowski (MKS Tryb Częstochowa) – 1:30:57 -1 okrążenie…5.) Marcin Dumana (Zjednoczeni Stryków) – 1:33:38 -1 okrążenie…7.) Agata Stefaniak (Zjednoczeni Stryków) – 1:34:47 -3 okrążenia.

Święto 3 maja w SP w Koźlu

W dniu 26 kwietnia uczniowie z klasy 6, przygotowane przez Panią Mariolę Winiecką –Szreter i Pana Marka Nowickiego, przygotowali montaż słowno – muzyczny z okazji Święta 3 maja. Dzieci w przystępny dla rówieśników sposób przypomniały historię uchwalenia Konstytucji urozmaicając swój występ pieśniami patriotycznymi.

autor: SP Koźle

SP w Koźlu w Muzeum Fabryki w Manufakturze

W dniu 23 kwietnia dzieci z klas 4-6 odwiedziły Muzeum Fabryki w Manufakturze, gdzie „dotknęły” historii Łodzi. Drugą część wycieczki dzieci spędziły w kinie CInema City oglądając film „Krudowie”.  

 

autor: SP Koźle

Koncert Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków

W niedzielę 28 kwietnia Estradowa Orkiestra Miasta-Gminy Stryków zagrała koncert pt. "Poezja i Muzyka". Utwory muzyki popularnej przeplatane były recytacją poezji w wykonaniu pani Barbary Kozłowskiej i Kacpra Olszewskiego z Grupy Teatralnej "Pod Sceną". Soliści Iwona Kacperska, Justyna Lichwała, Jan Machniewicz oraz Krzysztof Ostrowski urozmaicili swoimi głosami muzykę orkiestrową.

Koncert poprowadził aktor Teatru "Zwierciadło" z Łodzi, pan Krzysztof Kaczmarek.

23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie w ramach tego święta zorganizowała 24.04 (środa) i 25.04 (czwartek) zajęcia wprowadzające w świat książki i  jej historii. Uczestnicy poznali również pracę biblioteki, regulamin, kodeks zachowania w bibliotece i zasady poszanowania książki. Wszystko to uzupełnione zostało głośnym czytaniem fragmentów bajek Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały zakładkę do książki. W spotkaniu uczestniczyły klasy I - II Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie.

 

M. Błaszczyk

Wyjazd do kina

W dniu 26. 05. 2013 uczniowie klasy 5 Szkoły Podstawowej w Bratoszewicach wraz wychowawczynią  Barbarą Antczak-Sadowską wybrali się  do kina Cinema City, które znajduje się w łódzkiej Manufakturze na film pt „Krudowie”. Wycieczka rozpoczęła się o godz. 13.30 przed Zespołem Szkół nr.2 w Bratoszewicach. Po przybyciu na miejsce wszyscy kupili sobie przekąski, takie jak: popcorn, orzeszki w czekoladzie oraz napoje, a potem udali się na seans. Film odtwarzany był w technologii 3D i oglądaliśmy go w specjalnych okularach, dzięki czemu widzieliśmy trójwymiarowo.  Opowiadał historię rodziny jaskiniowców, która uciekała przed końcem świata.

Po zakończeniu seansu poszliśmy do strefy restauracyjnej w Manufakturze. Cześć uczniów wybrała zestawy z KFC, a reszta z McDonalda’s. Na deser wybraliśmy się do lodziarni Grycan, gdzie ochłodziliśmy się lodami. Największą popularnością cieszyły się lody o smaku truskawkowym i malinowym.

Podczas spaceru po Manufakturze obejrzeliśmy, również niezwykłą wystawę samochodów. Najbardziej podobał się nam Ford GT w kolorze czarnym, który mógł osiągnąć prędkość aż 317 Km/h. Wśród eksponatów wyróżniały się także samochody terenowe oraz kabriolety.

Wróciliśmy do Bratoszewic o godzinie 19.15 zadowoleni z miło spędzonego popołudnia.

  

Wojciech Boncela.

Wieczorek poetycki „Julian Tuwim dzieciom” w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 25 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się wieczorek poetycki poświęcony twórczości Juliana Tuwima pt. „Julian Tuwim dzieciom”, związany z 60 rocznicą śmierci poety. Dzieci z oddziału przedszkolnego, prowadzonego przez panią Annę Stasiak oraz uczniowie z kółek teatralnych działających pod kierunkiem pań: Agaty Norek i Katarzyny Motyl przygotowały barwne przedstawienie, w którym przedstawiły najbardziej znane teksty J. Tuwima. Nie zabrakło „Rzepki”, „Lokomotywy”, „Hipopotama”, „Pana Maluśkiewicza i wieloryba” i wielu innych utworów skierowanych do najmłodszych czytelników. Następnie rodzice wraz ze swoimi pociechami układali puzzle nawiązujące do twórczości poety oraz czytali fragmenty jego tekstów i dopasowywali do nich tytuły. Dla wielu rodziców był to powrót do czasów młodości - ze wzruszeniem przypominali sobie utwory, które poznawali w czasach swojego dzieciństwa.

Dzieci z dumą i radością prezentowały się przed najbliższymi, a czas upłynął szybko w miłej i serdecznej atmosferze.

Zajęcia przyrodniczo – ogrodnicze w Oddziale Przedszkolnym w Dobrej

26 kwietnia 2013r. przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej w Dobrej brały udział w zajęciach przyrodniczo – ogrodniczych. Wspólnie z wychowawczynią panią Anną Stasiak w przyszkolnym ogrodzie zasadziły nasiona fasoli. Mali ogrodnicy będą mieli okazję zapoznać się z etapami rozwoju roślin oraz warunkami ich wzrostu.

Konkurs Językoznawczy „Mądrej głowie dość dwie słowie” w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 20 kwietnia 2013r. w Szkole Podstawowej w Dobrej z inicjatywy nauczycielki języka polskiego pani Katarzyny Motyl odbył się Szkolny Konkurs Językoznawczy „ Mądrej głowie dość dwie słowie” adresowany do uczniów kl. IV – VI pragnących sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności językoznawcze. Uczniowie rozwiązywali test, w którym odpowiadali na pytania związane ze znajomością polskich przysłów, rozwiązywali krzyżówkę, prezentowali swoją wiedzę z zakresu znajomości różnorodnych związków frazeologicznych oraz odnajdowali błędy językowe i przekształcali je w poprawne formy gramatyczne. Po podliczeniu punktów okazało się, że największe umiejętności językoznawcze prezentuje uczennica klasy VI – Klaudia Ciesielska, na II miejscu znalazła się Kamila Rogulska z kl. V, na III zaś Kamila Brzezińska z kl. VI. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów i dlatego zaplanowana jest kolejna jego edycja w następnym roku szkolnym.

II Gminny Zespołowy Konkurs Matematyczny „Z matematyką na wesoło” w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 25 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się II Gminny Zespołowy Konkurs Matematyczny „Z matematyką na wesoło” adresowany do uczniów klas IV – VI zainteresowanych rozwijaniem uzdolnień matematycznych. Zaproszenie do udziału w konkursowych zmaganiach przyjęły trzyosobowe drużyny reprezentujące Zespoły Szkół nr 1 w Strykowie i nr 2 w Bratoszewicach oraz Szkołę Podstawową nr 1 w Strykowie. W pierwszej części konkursu uczestnicy indywidualnie rozwiązywali zadania testowe, zaś w części drugiej drużyny w zespołowej pracy zmagali się z zadaniami dotyczącymi odkrywania reguł matematycznych, układania „zapałczanych wzorów” oraz tangramu. Następnie rozwiązywali krzyżówkę i odpowiadali na pytań z algebry i geometrii. Seria pytań indywidualnych pozwoliła wytypować zwycięzców. Po zliczeniu punktów okazało się, że I miejsce przypadło drużynie z Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie, II miejsce zdobyli zawodnicy z Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach, na III miejscu znalazła się drużyna gospodarzy – uczniowie z Dobrej, zaś na IV – reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 ze Strykowa. Zmagania były niezwykle emocjonujące i dostarczyły wielu wrażeń. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Nad przebiegiem konkursu oraz jego przygotowaniem czuwały panie: Jolanta Bródka – nauczycielka matematyki, Elżbieta Zielińska – nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej.

Egzamin wiedzy, umiejętności , dojrzałości.

Tak jak tysiące innych gimnazjalistów uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Strykowie w dniach 23-25.04 przystąpili do egzaminu gimnazjalnego.

więcej

Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym

Tenis stołowy to dyscyplina sportowa popularna wśród młodzieży niesułkowskiej podstawówki. Już po raz kolejny odbyły się Mistrzostwa Szkoły, które cieszyły się dużym zainteresowaniem młodszych i starszych uczniów.

więcej

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie w ramach tego święta zorganizowała 24.04 (środa) i 25.04 (czwartek) zajęcia wprowadzające w świat książki i jej historii.

więcej

Grand Prix zdobyty

Kacper Olszewski, uczeń klasy V SP nr 1 w Strykowie w Konkursie Recytatorskim “Słowami Tuwima Zauroczeni” zdobył Grand Prix. Chłopiec przygotował montaż poetycki, na który złożyły się trzy utwory łódzkiego poety: “Czereśnie”, “Ptak” i “Szczęście”. W konkursie, który miał miejsce 23 kwietnia w Parzęczewie przewodniczącym jury był aktor (znany wszystkim z roli psychoterapeuty z serialu “Klan”) Jacek Borkowski.

więcej

Dzień Ziemi w Szkole Podstawowej w Dobrej

„Ziemia jest naszym wspólnym domem” – pod takim hasłem uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej świętowali w dniu 22 kwietnia 2013 roku Dzień Ziemi. Na wstępie każda klasa prezentowała i omawiała  wybrane istoty z  naszej planety. Pojawiły się więc informacje na temat roli  drzew w środowisku  naturalnym, przedstawione przez dzieci z zerówki oraz wiadomości o życiu biedronek, bocianów, żab i roli roślin: stokrotek, traw i grzybów zaprezentowane przez uczniów z klas I - VI.  Na szkolnej scenie pojawiła się  również wielka gąsienica złożona z uczniów klasy IV, która przeobraziła się w motyla.

więcej

„Chłopak na medal” w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 15 kwietnia 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyły się zawody sportowo - rekreacyjne pod hasłem „Chłopak  na medal”. W sportowych zmaganiach wzięły udział reprezentacje chłopców z klas IV – VI, które rywalizowały w dziesięciu różnych zabawach sportowo- rekreacyjnych sprawdzających ich umiejętności sportowe.

więcej

„Jeśli jest ci ekologia bliska, to dbaj o czystość środowiska”.

22 kwietnia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie, jak co roku, uczniowie obchodzili Międzynarodowy Dzień Ziemi. Uczniowie z kółka teatralnego  i ich koledzy z klasy II i III b uczestniczący w projekcie „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Stryków” przygotowali przedstawienie pod tytułem „Jaś i Małgosia,  czyli ekologia na co dzień” pod kierunkiem nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej pani Anny Kozioł.

więcej

Korowód radości, szacunku i miłości do Ojczyzny.

Dnia 22.04.2013  o godzinie 9.00, po przywitaniu z panią dyrektor Katarzyną Cymerą i p. burmistrzem Andrzejem Jankowskim oraz po znaku do odejścia danym przez organizatorki p. Ewę Kielak, p. Renatę Karasińską, p. Magdalenę Romanowicz, z dziedzińca ZS Nr 1 wyruszył korowód w barwach narodowych ulicami Strykowa.

więcej

Jubileuszowy Turniej Wiedzy Ogólnej „1 z 10”

16 kwietnia 2013 roku odbył się w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnym w Głownie X Turniej Wiedzy Ogólnej „1 z 10”. Zwycięzcami jubileuszowej edycji zostali: Adrian Jamroch z Gimnazjum w ZSP w Mąkolicach – I miejsce oraz Maciej Michalak i Kinga Rogala z Gimnazjum Miejskiego w Głownie – II i III miejsce.

więcej

Zespół Szkół Nr 1 zdobył certyfikat ,,Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń.

Zespół Szkół Nr 1 Im. Noblistów Polskich w Strykowie został laureatem konkursu„Bezpieczna Szkoła- Bezpieczny Uczeń” i tym samym uzyskał certyfikat Bezpiecznej Szkoły.

więcej

Twórczość i kreatywność po angielsku

Dnia 27 marca został rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Języka Angielskiego pt. „Pomoce dydaktyczne w języku angielskim”. Zadaniem uczniów było stworzenie pomocy dydaktycznych dla swoich rówieśników lub młodszych kolegów.

więcej

GMINNY TURNIEJ MINI PIŁKI RĘCZNEJ

W Szkole Podstawowej w Niesułkowie w dniu 9.04.2013 r. rozegrano Gminny turniej mini piłki ręcznej w kategorii dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiły drużyny ze SP nr 2 w Strykowie, SP w Dobrej i SP w Niesułkowie.

więcej

Kolejna wygrana Agatu na Gali Malucha w GŁOWNIE

W sobotę 13 kwietnia Zespół Agat brał udział w corocznym już święcie najmłodszych tancerzy-  "Gali Malucha" w Głownie. W konkursie udział wzięły:

więcej

Konkurs ,, W świecie bajek i baśni”

W dniu 10.04.2013r w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbył się konkurs dla przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Strykowa pt. ,, W świecie bajek i baśni”. Czteroosobowe drużyny -  przedstawiciele poszczególnych grup rywalizowały w 10 różnorodnych konkurencjach.

więcej

Egzamin szóstoklasistów.

Uczniowie SP Nr 2 jak praktycznie wszyscy szóstoklasiści są już po swoim egzaminie. Gdy już odetchnęli pełną piersią okazało się, że przed nimi kolejny próbny sprawdzian prowadzony przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną. I to dzień po dniu.:(

więcej

Wycieczka do łódzkiej drukarni

Wiele osób lubi czytać prasę codzienną oraz tygodniową. Niewielu z nas zdaje sobie sprawę jak ciężka jest praca przy przygotowaniu gazety.

więcej

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie Wicemistrzami Kibicowania

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie po raz trzeci z rzędu kibicowali maratończykom w Łodzi i kolejny raz stanęli na podium otrzymując tytuł Wicemistrzów Kibicowania. Tym razem grupa przygotowywana przez Ewę Olszewską, Krzysztofa Wosika i Rafała Mikołajewskiego zaprezentowała się iście kosmicznie.

więcej

Zajęcia w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

9 kwietnia odbyły się zajęcia w ramach Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, z udziałem uczniów klasy "O" Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie. Tematem spotkania była książka dla dzieci, kodeks zachowania w bibliotece i sposób poszanowania książki oraz jej różne formy.

więcej

Przedstawienie na powitanie wiosny

21 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbyło się przedstawienie na powitanie wiosny w wykonaniu uczniów klasy trzeciej i klasy „0” B. Uczniowie recytowali wiersze i śpiewali piosenki o tematyce wiosennej.

więcej

Śniadania wielkanocne w SP Nr 2

Tuż przed przerwą świąteczną tj.27.03.2013 r. odbyło się spotkanie wielkanocne kl. IV-VI SP, podczas którego uczniowie wspólnie z wychowawcami przygotowywali się do najważniejszego chrześcijańskiego święta.

więcej

Z wizytą w redakcji.

W dniu 4.04.2013r. dzieci z oddziału przedszkolnego ZS nr 1 w Strykowie zwiedzały w Łodzi redakcje gazety ,,Exspresu Ilustrowanego” i ,,Dziennika Łódzkiego”. Z wielkim zainteresowaniem obserwowały prace redaktorów. Ogromne wrażenie wywarła na wszystkich drukarnia w której ogromne maszyny i wielkie bele papieru sprawiły, że każdy poczuł się jak krasnoludek.

więcej

Powitanie wiosny

Najmłodsi uczniowie ZS nr 1 w Strykowie- oddział przedszkolny i klasy I- III kultywują dawne tradycje ludowe. Ze słomy i kolorowej bibuły dzieci wykonały kukły marzanny, symbolizującej odchodzącą zimę.

więcej

Dokarmianie zwierząt.

Szkole koło PCK z ZS nr 1 w Strykowie po raz kolejny wsparło Przytulisko w Głownie, w którym przebywają bezdomne psy i koty, organizując zbiórkę karmy oraz innych potrzebnych rzeczy pomocnych w pielęgnacji zwierząt.

więcej

Ratujemy i uczymy ratować

Od kilku lat w ZS nr 1 w Strykowie wdrażany jest program ,,Ratujemy i uczymy ratować” Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Koordynatorem tego przedsięwzięcia jest p. Renata Jagodzińska. Jej podopieczni, członkowie szkolnego koła  PCK, przeprowadzili w marcu pokazy i zajęcia dla uczniów klas I –III SP i dzieci z oddziału przedszkolnego w dziedzinie udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym.

więcej

Uczniowie oddziału przedszkolnego z wizytą w ,,TRACZU''

6.03.2013r. dzieci z oddziału przedszkolnego ZS nr 1 w Strykowie gościły w Centrum Ogrodniczym  ,,TRACZ” w Sosnowcu k. Strykowa. Podczas przeprowadzonych tam zajęć uczyły się sadzania roślin, utrwalały wiadomości dotyczące optymalnych warunków potrzebnych roślinom do wzrostu, a także wykonywały upominki dla pań w związku ze zbliżającym się Dniem Kobiet.

więcej

Konkurs „Klik i pstryk” rozstrzygnięty!

Uczniowie klasy czwartej SP nr 1 im. Wł. Jagiełły z wychowawczynią Mirosławą Szostak wzięli udział w konkursie „Klik i pstryk” zorganizowanym przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Konkurs był adresowany do  uczniów  zarejestrowanych  na platformie WSiPnet.

więcej

Wyróżnienie dla ucznia SP nr 1 w Strykowie Kacpra Olszewskiego

Kacper Olszewski – uczeń klasy V SP nr 1 w Strykowie w XXXIII Wojewódzkim Konkursie MÓJ LIST Z WIDOWNI zdobył wyróżnienie w kategorii praca literacka.

więcej

Złoty Klakier zdobyty

W IV Przeglądzie Teatralnym “Wszystko gra” grupa teatralna, w skład której wchodzą uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie zdobyła Złotego Klakiera zajmując w konkursie pierwsze miejsce.

więcej

Śniadania wielkanocne w ZS Nr 1

27 marca w ostatni dzień przed feriami wielkanocnymi w Gimnazjum Nr 1 w Strykowie Samorząd Uczniowski zorganizował po raz kolejny uroczyste świąteczne śniadanie, podczas którego oceniano świąteczny wystrój stołów, oraz degustowano przyniesione przez uczniów potrawy.

więcej

Dzień Samorządności Szkolnej

Dnia 25.03.2013r w ZS Nr 1 odbył się dzień Samorządności Szkolnej. Ta tradycja trwa w szkole już od 6 lat. Jednakże co roku obchody tego święta zmieniają się. Zmieniają się też uczniowie (rośniemy) i nauczyciele, którzy przygotowują ten dzień. Mieliśmy już przebierańców, rozgrywki sportowe, ognisko i inne.

więcej

Gminny konkurs recytatorski w Koźlu

We czwartek , 21 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Koźlu odbył się konkurs recytatorski poświęcony poezji  Juliana Tuwima. Przygotowaniem i organizacją konkursu zajęła się nauczycielka języka polskiego Urszula Orlik-Szcześniak. W tym roku przypada bowiem sześćdziesiąta rocznica śmierci i stulecie poetyckiego debiutu poety. Sejm Rzeczpospolitej Polskiej w uznaniu dorobku poety dla dziedzictwa narodowego, ogłosił rok 2013 Rokiem Juliana Tuwima.

więcej

Wyniki konkursu ogłoszonego dla KGW

Dnia 20 marca 2012 roku jury z Domu Kultury ze Strykowa oceniło prace konkursowe, pt. „Koszyk wielkanocny” – wykonane przez Koła Gospodyń Wiejskich i gospodyń  z terenu gminy Stryków.

więcej

Wyniki konkursów wielkanocnych organizowanych przez DK w Strykowie

Wyniki konkursu "Wielkanocny wazonik" dla zerówek i przedszkoli oraz konkursu pt. „Nowoczesna palma wielkanocna” skierowany dla kl. I-VI szkół podstawowych z terenu Miasta-Gminy Stryków.

więcej

Warsztaty KGW

20 marca odbyły się warsztaty dla Pań z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Stryków.. Prowadziła je pani Katarzyna Łuczak z Łodzi.

więcej

Udział SP Nr 2 w Odysei.

Cała historia rozpoczęła się we wrześniu ubiegłego roku. To wtedy powstała siedmioosobowa drużyna  Odyseuszy.  Paulina, Ewa, Julka, Wiktoria, Łukasz, Bartek i Wojtek są czwartoklasistami, zaś ich trenerem jest p. Renata Walczak nauczycielka przyrody z ZS nr 1 w Strykowie.

więcej

Dzień Samorządnośći w ZS Nr 1

W dniu 21 marca 2013 r. w Gimnazjum Nr 1 im. Noblistów Polskich w Strykowie odbył się Dzień Samorządności. Na naszych uczniów czekały różne konkurencje tj.: „Telemaniak”, „Quiz dla głów ścisłych”, „Kocham Cię Szkoło”, „Szansa na sukces”, które miały za zadanie sprawdzić ich wiedzę ogólną i przy okazji rozśmieszyć, rozbawić.

więcej

III Gminny Konkurs Literacki dla klas I-III.

20 marca 2013 roku w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły  w Strykowie odbył się III Gminny Konkurs Literacki pod hasłem „Magiczny świat wierszy Jana Brzechwy”. Reprezentacje szkół stanowiły dwuosobowe zespoły, które zmagały się z różnymi zadaniami konkursowymi.

więcej

EGZAMINY, EGZAMINY!

20 marca 2013 r. w Dobieszkowie odbył się Lokalny Sprawdzian Umiejętności w ramach projektu „Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2”. Sprawdzian ten był rodzajem konkursu zawodowego, w którym uczestniczyli wszyscy beneficjenci projektu. Rywalizacja odbywała się w dwóch konkurencjach: fryzjerstwo oraz ślusarstwo.

więcej

„Dziewczyna na medal”

W dniu 10 marca 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyły się zawody sportowe z okazji Dnia Kobiet pod hasłem „Dziewczyna na medal”. W sportowych zmaganiach wzięły udział dziewczynki z klas IV – VI, które rywalizowały w kilkunastu różnorodnych konkurencjach sprawdzających ich umiejętności sportowe.

więcej

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrej MISTRZAMI Miasta i Gminy Stryków w mini koszykówce.

We wtorek 12 marca 2013 roku w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie odbyły się eliminacje gminne w mini koszykówce dziewcząt i chłopców. W obydwu kategoriach zwyciężyły reprezentacje Szkoły Podstawowej w Dobrej.

więcej

Świąteczne warsztaty plastyczne dla seniorów

W dniu 19 marca br. w Ośrodku Kultury i Rekreacji odbyły się świąteczne warsztaty plastyczne dla seniorów z terenu Miasta-Gminy Stryków. Tematem zajęć - poprowadzonych przez twórczynię ludową p.Jadwigę Bukowską- było ozdobne drzewko wielkanocne. Przy pomocy zielonych gałązek bukszpanu, tui  i wierzby oraz dekoracyjnych świąteczno-wiosennych dekoracji powstały bardzo ciekawe i kolorowe prace. 

więcej

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z OPERONEM

W dniu 14 marca 2013 roku o godzinie 9.00 rozpoczął się Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty z  OPERONEM. Przystąpiły do niego dwie klasy III w Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie. Uczniowie biorący udział w sprawdzianie przybyli do szkoły w galowych strojach i dobrych nastrojach.

więcej

Srebrna maska dla strykowskiej grupy teatralnej

Grupa teatralna “Pod sceną” działająca przy strykowskim DK w zgierskim przeglądzie teatralnym zdobyła srebrną maskę zajmując drugie miejsce. Jeden z aktorów Kacper Olszewski otrzymał od dyrektora domu kultury nagrodę specjalną za najlepszą kreację aktorską całego przeglądu. Nagrody zostaną wręczone w czerwcu.

więcej

Laureatem XXII Bałuckich Spotkań Recytatorskich

Uczeń klasy VB SP nr 1 w Strykowie Kacper Olszewski został laureatem XXII Bałuckich Spotkań Recytatorskich. W eliminacjach wzięło udział 111 recytatorów.

więcej

Dzień Kobiet w DK w Strykwie

W dniu 8 marca br. w Ośrodku Kultury i Rekreacji w Strykowie odbył się Dzień Kobiet. Imprezę rozpoczął Burmistrz Miasta- Gminy Stryków p.Andrzej Jankowski składając wszystkim przybyłym paniom życzenia.

więcej

Wizyta w Bibliotece

11 marca biblioteka gościła w swoich progach dzieci z Przedszkola Samorządowego w Strykowie. Tematem zajęć była biblioteka i jej zbiory, zasady korzystania z książek i kodeks zachowania w bibliotece, stare i nowe formy książki oraz ulubione bajki ulubionych autorów.

więcej

Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Stryków

Od dnia 2 stycznia 2013 r. w szkołach podstawowych z terenu Gminy Stryków, w klasach I-III, odbywają się zajęcia dodatkowe realizowane w ramach projektu systemowego „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych w Gminie Stryków”.

więcej

Dzień Kobiet z Victorią w Ługach

W piątek, 8 marca w Ługach odbył się Dzień Kobiet z Victorią. W programie było karaoke -wspólne śpiewanie z sołtysem  Andrzejem Janeczko, słodkości prosto z pracowni cukierniczej w Nowostawach Dolnych

więcej

Zakończenie praktyk zawodowych w „Młodzieżowej Akademii Umiejętności 2”

W dniu 08 marca 2013 r. zakończyły się dwutygodniowe praktyki zawodowe uczestników projektu „Młodzieżowa Akademia Umiejętności 2”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Beneficjenci po ukończeniu szkolenia specjalistycznego w zawodach „Wizaż i stylizacja” oraz „Blacharz samochodowy” odbywali praktyki u łódzkich pracodawców.

więcej

Lekcja historii z okazji 150 rocznicy wybuchu powstania styczniowego i bitwy pod Dobrą

W dniu 27 lutego w Szkole Podstawowej im. ,,24 Lutego 1863 Roku” w Dobrej odbyła się lekcja historii poświęcona 150 rocznicy bitwy pod Dobrą i wybuchu powstania styczniowego. Została ona zorganizowana z inicjatywy Małgorzaty Wielgus – Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dobrej oraz Katarzyny Krakowskiej Z- cy Dyrektora Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego .

więcej

Dzień Irlandzki w Dom Kultury w Niesułkowie

Już po raz kolejny z okazji Dnia Kobiet Dom Kultury w Niesułkowie zorganizował spotkanie z kulturą innego kraju. Tym razem wybór padł na Irlandię.

więcej

Udany początek sezonu grupy teatralnej „Pod sceną”

Pierwsze miejsce i Grand Prix zdobyła grupa teatralna „Pod sceną” działająca w strykowskim domu kultury w XII Powiatowym Przeglądzie Teatralnym „Apli – Papli – życie to teatr”. 

więcej

Mistrzostwa Powiatu Konkurs 5 Milionów - SP Niesułków III miejsce

Kolejny raz w tym roku szkolnym uczniowie Szkoły Podstawowej w Niesułkowie reprezentowali Gminę Stryków w zawodach powiatowych. Po unihokeju i tenisie stołowym dziewcząt przyszedł czas na Konkurs 5 Milionów.

więcej

Spotkanie z niepełnosprawną artystką –malarką malującą ustami

Z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet w dniu 06.03.2013r. CKiW OHP w Dobieszkowie gościło w swych murach Panią Agnieszkę Sapińską, niepełnosprawną  artystkę – malarkę  pochodzącą z Piątku  koło Łęczycy. W spotkaniu uczestniczyła młodzież i kadra Centrum, społeczność lokalna, a także przedstawiciele z Urzędu Miasta-Gminy Stryków i Domu Kultury

więcej

KONKURS WIEDZY POŻARNICZEJ

W dniu 6.03.2013 r. w Domu Kultury w Strykowie odbył się Gminny Konkurs Wiedzy Pożarniczej. Szkołę w Bratoszewicach reprezentowali, uczniowie klasy VI:  Michał Grzegorczyk,  Marika Walak, Olga Kowalczyk z gimnazjum  uczniowie klas I a i b Krzysztof Pelski, Ewa Kubicka, Natalka Wojtczak.

więcej

Dzień św. Walentego

14.02. – to ,,walentynki” czyli dzień św. Walentego. W Polsce to dzień wiosny w środku zimy.

więcej

"Zdrowo jem, więcej wiem"

Klasa III ze Szkoły Podstawowej w Koźlu  bierze udział  w konkursie  "Zdrowo jem, więcej wiem" . Jest on częścią programu prowadzonego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska "Aktywnie po Zdrowie".

więcej

Przedstawienie teatralne "W Tuwimowie"

W piątek 22.02 o godz. 10:00 odbyło się przedstawienie teatralne "W Tuwimowie" w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia feryjne. Spektakl opierał się na wierszach dla dzieci Juliana Tuwima, np. OKULARY, ABECADŁO, RZEPA, LOKOMOTYWA, DWA MICHAŁY, itd.

więcej

Ferie w bibliotece

W piątek zakończyły się zajęcia feryjne organizowane przez GBP w Strykowie. Przez dwa tygodnie (11.02 - 22.02) wszystkie chętne dzieci, uczęszczały na różnotematyczne zajęcia.

więcej

Zajęci feeryjne w Domu Kultury w Niesułkowie

Podczas zajęć feeryjnych w Domu Kultury w Niesułkowie odbyły się, warsztaty z Sylwią Przeradowską, na których dzieci uczyły się walentynkowej  piosenki "Coś mi mówi, że mnie toś pokochał" w różnych stylach muzycznych: blues, regge, rock, oraz nauczyły się i przedstawiły krótką scenkę.

więcej

FERIE ZIMOWE W DOBIESZKOWIE

W Świetlicy Środowiskowej w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie  w poniedziałek tj. 11.02.2013r. rano zgromadziła się  młodzież i dzieci, aby rozpocząć  zajęcia  zorganizowane przez Centrum w ramach ferii zimowych.

więcej

Bal Karnawałowy

W dniu 7 lutego w szkole w Koźlu odbył się Bal Karnawałowy zorganizowany we współpracy z Radą Rodziców.

więcej

Ostatkowy bal karnawałowy

Dniu 12 lutego Dom Kultury w Strykowie wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną zorganizował przebierańcowy bal karnawałowy, na którym bawiło się ponad 40 dzieci.

więcej

Ferie w Domu Kultury

To, że ferie w domu wcale nie muszą być nudne przekonały się dzieci biorące udział w zajęciach prowadzonych w Ośrodku Kultury.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Domu Kultury

8 lutego na Sali gimnastycznej w Niesułkowie odbył się Dzień Babci i Dziadka. Na scenie wystąpiło ponad 200 dzieci z zespołów działających w Ośrodku Kultury i Rekreacji: Twix, Agat i Sing.

więcej

Noc czytania bajek-8.02.2013 w ZSnr2 w Bratoszewicach

Już po raz 5 odbyła się ,,Noc czytania bajek” tradycją jest, że z piątku na sobotę  przed feriami zimowymi klasy I-VI całą noc czytają swoje ulubione książki, organizowane są gry i zabawy ruchowe oraz konkursy plastyczne.

więcej

ZOO w Sp nr 2

Po raz kolejny uczniowie szkoły podstawowej nr 2 w Strykowie mogli przekonać się , że o przyrodzie można słuchać i poznawać ją w nieskończoność.

więcej

Zabawa karnawałowa w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 8 lutego 2013 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się tradycyjnym bal karnawałowy.

więcej

Bezpieczeństwo podczas ferii zimowych

W dniu 7.02.2013 na piątej godzinie lekcyjnej  klasy I-VI spotkały się z panią Policjantką Anną  Kornacką z Komisariatu ze Strykowa ,aby porozmawiać o bezpieczeństwie podczas ferii zimowych.

więcej

XI Gminny Konkurs Literacki pt.: „Z Tuwimem weselej!”

Dnia 7 lutego 2013 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Władysława Jagiełły odbył się XI Gminny Konkurs Literacki pt.: „Z Tuwimem weselej!” przygotowany przez nauczycielki: Krystynę Jesionowską i Mirosławę Szostak.

więcej

I GMINNY KONKURS WIEDZY „MAŁY OMNIBUS” W SZKOLE PODSTAWOWEJ W DOBREJ

W dniu 7 lutego 2013 r. w Szkole Podstawowej im. „24 Lutego 1863 Roku” w Dobrej odbył  się I Gminny Konkurs Wiedzy „ Mały Omnibus” przeznaczony dla uczniów klas I – III szkół podstawowych.

więcej

KURSY ZAWODOWE I INNE AKTUALNOŚCI

W ramach projektu „Nowe Perspektywy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w dniu 05.02.2013 r. rozpoczął kurs zawodowy na operatora koparko-ładowarki. Uczestniczy w nim 9 beneficjentów kategorii B.

więcej

Bal karnawałowy SP nr 1

Dnia 5 lutego 2013 roku na sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 1 odbył się bal karnawałowy. Wzięły w nim udział dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III.

więcej

Bal gwiazd w SP Nr 2

To był bal na sto par... I to jakich! W ZS Nr 1 bawiły się gwiazdy show biznesu, świata filmu, sportu, muzyki! Uczniowie i nauczyciele w dniu 01.02.2013r. byli nie do poznania.

więcej

Gminny Konkurs 5 Milionów

31.01.2013 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Niesułkowie odbył się Gminny Konkurs 5 Milionów.

więcej

Bal karnawałowy z Szkole Podstawowej Nr 2

Dnia 25.01.2013r. w  auli szkolnej odbyła się zabawa karnawałowa dla dzieci oddziału przedszkolnego i klas I- III.

więcej

Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 1

Z okazji Dnia Babci i Dziadka 21 stycznia 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Wł. Jagiełły w Strykowie odbyła się uroczystość dedykowana Babciom i Dziadkom. Na wstępie wychowawczyni  kl. 0 „b” Romualda Biskup powitała wszystkie babcie i wszystkich dziadków, rodziców oraz  p. Sylwię Walawender  – dyrektor  szkoły. Następnie zaprosiła do wysłuchania części artystycznej w wykonaniu dzieci. W nagrodę za przygotowane piosenki i wiersze dzieci otrzymały gorące brawa. Po części artystycznej wszyscy obejrzeli film pt. „Życzenia dla Babć i Dziadków”, później dzieci wręczyły prezenty i zaprosiły babcie i dziadków do obejrzenia prac plastycznych na temat:  „Moja Babcia i mój Dziadek”. Na koniec uroczystości rodzice dzieci przygotowali poczęstunek. Dla wszystkich dzieci był to dzień szczególny, gdyż Babcie i Dziadkowie to dla nich symbol miłości, ciepła, radości i wyrozumiałości.

Bajki Jana Brzechwy

W dniu 25 stycznia 2013 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie uczniowie kl. II, uczestniczący w zajęciach kółka teatralnego  prowadzonego przez nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej panią Annę Kozioł, zaprezentowali  się w przedstawieniu pt. „Bajki Jana Brzechwy” .

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie

W dniach 22 – 24 stycznia 2013r w Zespole Szkół Nr 1 w Strykowie odbywały się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Uczniowie klas 0 - III wraz z wychowawczyniami  zaprezentowali montaże  słowno-muzyczne.

więcej

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Dobrej

W dniu 24 stycznia 2013 r. odbyło się  tradycyjne spotkanie dla babć i dziadków, które zorganizowali nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej wraz ze swoimi uczniami.

więcej

Wieczór kolęd

W minioną niedzielę  już po raz piąty w niesułkowskim domu kultury śpiewano kolędy.

więcej

WOŚP w Koźlu

W dniach 10-13.01.2013r. odbyła się w Szkole Podstawowej w Koźlu zbiórka pieniędzy na WOŚP.

więcej

SP w Koźlu pomaga bezdomnym zwierzętom.

Od listopada trwała akcja zbiórki  karmy  dla psów i kotów oraz koców.

więcej

Wolontariusze ZS Nr 1 na WOŚP.

13 stycznia odbyła się w Strykowie XXI już edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie Zespołu Szkół Nr 1 prężnie uczestniczyli w zbiórce pieniędzy i pomimo niesprzyjającej pogody dzielnie kwestowali od samego rana, aż do późnego wieczora.

więcej

Zwycięstwo SP Nr 2 w gminnych zawodach piłki siatkowej.

W dniu 9.01.2013 r. reprezentacja dziewcząt i chłopców szkoły podstawowej uczestniczyły w gminnych zawodach piłki siatkowej. Była dobra zabawa, ale też emocje, pot i łzy zwycięstwa po zakończeniu ostatnich meczów.

więcej

Wizyta sędziego Wincentego Ślawskiego

W ramach konkursu "Bezpieczna szkoła 2013" w którym Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie bierze udział do szkoły w Strykowie przyjechał pan Wincenty Ślawski - Sędzia Sądu Apelacyjnego - Przewodniczący I Wydziału Cywilnego w Łodzi

więcej

Wycieczka do teatru uczniów Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie

W dniu 8 stycznia 2013r uczniowie klasy II i III Szkoły Podstawowej Nr 2 w Strykowie wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Patrycją Buczyńską-Wiśnik i p. Renatą Tomczak wybrali się do Teatru Nowego w Łodzi na przedstawienie  teatralne pt" Pippi Langstrump".

więcej

Wideokonferencja uczestników projektu „Communicating Through Cooking”

20 grudnia 2012 roku odbyła się pierwsza wideokonferencja uczestników projektu „Communicating Through Cooking”.

więcej

Kwesta uliczna

W dniu 6.01.2013 r. w Strykowie podczas katolickiej uroczystości Trzech Króli, odbyła się kwesta uliczna mająca na celu zbieranie funduszy na budowę hospicjum stacjonarnego w Zgierzu.

więcej

Mini szlachetna paczka

Jak co roku Samorząd Uczniowski Szkoły podstawowej nr 1 w Strykowie postanowił pomóc najbardziej potrzebującej rodzinie z naszej gminy w godnym spędzeniu świąt.

więcej

Osiągnięcia najmłodszych z ZS nr 1.

Z przyjemnością informujemy o osiągnięciach najmłodszych uczniów z oddziału przedszkolnego ZS nr 1 w Strykowie

więcej

Zbiórka zabawek

W grudniu, tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, członkowie szkolnego koła PCK z ZS nr 1 w Strykowie pod opieka pani Renaty Jagodzińskiej i Olgi Sadowskiej przeprowadzili zbiórkę zabawek, przeznaczonych na prezenty dla dzieci przebywających w Szpitalu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

więcej

Jasełka w Koźlu

W dniu 21. 12 w Szkole w Koźlu, klasa „0” wystawiła Jasełka.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2141706 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017