Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2012  /  I kw  /  

Treść strony

"Biblioteka - miejscem bezpiecznego Internetu"

GBP w Strykowie przystąpiła do kampanii "Biblioteka - miejscem bezpiecznego Internetu", która jest akcją ogólnopolską zainicjowaną przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Fundację Dzieci Niczyje i Microsoft. Celem jest przedstawienie problemów i zagrożeń, jakie mogą napotkać młodzi użytkownicy Internetu oraz przygotowanie młodych osób do bezpiecznego korzystania z Sieci - wykształcenie u nich właściwych nawyków i zachowań. Zadaniem bibliotek było podjęcie działań edukacyjnych na rzecz bezpiecznego użytkowania Internetu.

więcej

Wyniki konkursów organizowanych przez Dom Kultury w Strykowie

Dnia 26.03.2012 roku w godzinach południowych, w Domu Kultury w Strykowie odbyło się posiedzenie jury powołanego do oceny prac z konkursu plastycznego pt. „Wielkanocna kartka z kalendarza” oraz „Malujemy Wielkanoc pastelami” ogłoszonego dla szkół podstawowych z terenu miasta-gminy Stryków.

więcej

Komunikat dla rolników

Burmistrz Miasta –Gminy Stryków zawiadamia, że rolnicy, których gospodarstwa poniosły szkody w wyniku ujemnych skutków przezimowania zbóż ozimych oraz rzepaków  mogą składać wnioski o oszacowanie szkód w gospodarstwie rolnym.
W związku z tym zwracamy się do właścicieli gospodarstw, w których wystąpiły szkody o pisemne zgłoszenie wniosku bezpośrednio w Urzędzie Miasta-Gminy Stryków, ul. Kościuszki 27,  pok. nr 1 w jak najszybszym terminie.
Druk wniosku zgłoszeniowego jest dostępny w Urzędzie Miasta-Gminy Stryków lub na stronie internetowej www.strykow.pl

więcej

Uroczystości 90 rocznicy śmierci ks. Idziego Radziszewskiego

W dniu 23 marca w Bratoszewicach odbyły się uroczystości z okazji 90. rocznicy śmierci ks. prof. Idziego Radziszewskiego założycielai pierwszego rektora KUL, który urodził się w Bratoszewicach. Organizatorem tych uroczystości byli: Stowarzyszenie Przyjaciół Bratoszewic, Dyrekcja, Pracownicy i Uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach, Proboszcz i Parafianie parafii rzymskokatolickiej pw. św. Augustyna w Bratoszewicach.

więcej

REKRUTACJA – DZIENNIKARZ RADIOWY

Internetowe Radio Stryków (www.radiostrykow.pl) poszukuje osób, które chcą spożytkować swój czas na współtworzenie internetowego radia w Strykowie i gminie Stryków. Wymagania: głowa pełna pomysłów, zacięcie reporterskie, komunikatywność, odpowiedzialność oraz solidność. Mile widziani są studenci z wydziału dziennikarskiego. Zainteresowanym wystawiamy zaświadczenie o odbyciu praktyk. Współpraca ma charakter wolontariatu. Zainteresowanych ogłoszeniem prosimy o przesyłanie CV na adres redakcja@proradio.pl. W tytule prosimy wpisać „REKRUTACJA – DZIENNIKARZ RADIOWY”. Czekamy także na zgłoszenia pod numerem telefonu 669 304 800.

więcej

Zaproszenie do udziału w misji gospodarczej do Kazachstanu

Prezes Łódzkiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A Pana Przemysław Andrzejak oraz Dyrektor Departamentu ds. Przedsiębiorczości Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi Pan Janusz Baranowski, zapraszają do udziału w misji gospodarczej do Kazachstanu w dniach 20-25 maja 2012r.

więcej

Informacja o zadaniach publicznych

Na podstawie art. 19a ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie Burmistrz Miasta-Gminy Stryków informuję, że w dniu 12 marca 2012 roku wpłynęły dwie oferty realizacji zadań publicznych z pominięciem otwartego konkursu ofert:
1) Oferta realizacji zadania publicznego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Warszewicach pn. „Poszerzanie wiedzy i umiejętności młodych strażaków ochotników”.

2)Oferta  realizacji zadania publicznego przez Ludowy  Uczniowski  Klub Sportowy „Dwójka” w Strykowie pn. „Aktywizacja ruchowa mieszkańców Gminy Stryków poprzez nornic walking i organizację turnieju piłkarskiego dzikich drużyn”.

więcej

Informacja Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej

Uprzejmie informuję,że Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło stronę internetową www.zlobki.mpips.gov.pl. Skierowana jest ona do rodziców małych dzieci, którzy chcieliby skorzystać z usługi żłobków i klubów dziecięcych, do gmin, które prowadzą żłobki i kluby dziecięce lub też chciałyby je utworzyć, a także do podmiotów, które chciałyby rozpocząć działalność gospodarczą w tych formach (przedsiębiorcy, organizacje pozarządowe). na stronie znajdują się także informacje dla osób, które chciałyby zawodowo zajmować się opieką nad małymi dziećmi (zostać nianią, opiekunem dziennym lub opiekunem w żłobku).

więcej

Już od jutra ARiMR będzie przyjmować wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich, wsparcia ONW i płatności rolnośrodowiskowych za 2012r.

Jak co roku, od momentu wejścia Polski do Unii Europejskiej, w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa od 15 marca do 15 maja br. można będzie składać wnioski o przyznanie pomocy w ramach systemów wsparcia bezpośredniego za 2012 r., pomocy finansowej z tytułu wspierania gospodarowania na obszarach górskich i  innych obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania (płatność ONW) oraz o przyznanie płatności z "Programu rolnośrodowiskowego" w ramach PROW 2007-2013. O wszystkie te płatności można się ubiegać składając wspólny wniosek. W tym roku, podobnie jak w zeszłym, będzie go można złożyć przez Internet. 

więcej

Kolej Dużych Prędkości w Gminie Stryków

Pomimo zapowiedzi Ministra infrastruktury Sławomira Nowaka, że budowa kolei dużych prędkości została odsunięta w czasie, konsorcjum pracujące nad studium wykonalności  przedstawiło zarządowi PKP PLK trzy warianty trasy. Zarząd zdecydował, że zarekomenduje międzyresortowemu zespołowi wariant pierwszy: trasa na odcinku Warszawa – Łódź ma się rozpocząć w okolicach stacji Warszawa Zachodnia, przejść przez tereny kolejowe, dalej wykopem o długości ok. 6,5 km w kierunku drogi S8, w stronę Ożarowa Mazowieckiego. Następnie oddali się od autostrady A2 i przebiegnie na północ od Skierniewic. W okolicach Strykowa linia skręci na południowy zachód i skieruje się w stronę Łodzi. Na wysokości stacji Łódź Widzew wjedzie do tunelu prowadzącego do podziemnej stacji Łódź .

więcej

Przygarnij psa lub kota - zwierzęta do adopcji!!!

Urząd Miasta-Gminy w Strykowie  uprzejmie  informuje o  możliwości  adopcji bezpańskich psów i kotów,   które zostały porzucone  na terenie naszej gminy przez swoich wcześniejszych właścicieli i obecnie znajdują się w Hotelu dla zwierząt i ptactwa domowego w Łodzi, przy ul. Kosodrzewiny 56.
Każdy, kto zechce przygarnąć psa lub kota i ma ku temu odpowiednie  warunki może zgłosić się do bezpośrednio  do w/w  Hotelu   tel.501-066-519, tel/fax: 042-671-34-49  lub do Urzędu Miasta-Gminy w Strykowie, przy ul. Kościuszki 27 osobiście lub telefonicznie pod nr tel. 042 719-80-02 wew.129.

więcej

Wyniki głosowania w okręgu wyborczym nr 4

Wyniki głosowania w okręgu wyborczym nr 4 utworzonym dla wyboru Rady Miejskiej w Strykowie sporządzone dnia 11 marca 2012 r. przez Miejską Komisję Wyborczą w Strykowie. Komisja stwierdza, że otrzymała protokoły głosowania od 1 obwodowej komisji wyborczej właściwej do przeprowadzenia głosowania w okręgu i na podstawie tych protokołów ustaliła następujące wyniki głosowania w okręgu:

więcej

Rozdanie nagród

W dniu 9 marca o godz. 14.00 zwycięzc w konkursie plastyczno-literackim pn. "Spotkajmy sie w Strykowie" odebrali dyplomy i nagrody z rąk Burmistrza  Miasta-Gminy Stryków Andrzeja Jankowskiego oraz Naczelnika Wydziału Informacji, Promocji i PŚP Witolda Kosmowskiego. Wyniki konkursu dla przypomnienia znajdują się w aktualnościach na stronie http://www.strykow.pl/redir,index?wiecej=1094&wiecej_news=1. Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy do udziału w kolejnych.

więcej

Młode Talenty – Bydgoski Finał

FINAŁ! Minął kolejny rok z festiwalem Młode Talenty. Bardzo gorący, burzliwy i ekscytujący rok dla jubileuszowego V Ogólnopolskiego Festiwalu Artystycznego Młode Talenty 2012. Dotarliśmy do wielkiego finału i ostatniej dla Was szansy, aby zostać laureatami festiwalu. Dzięki eliminacjom regionalnym w Toruniu, Jabłonce na Orawie i Jastarni konkurencja o ostatnie miejsca w przesłuchaniach będzie ogromna, co zostanie odzwierciedlone w wysokim poziomie festiwalu.

więcej

Rusza budowa Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej

Rozpoczyna się budowa oraz przebudowa przystanków Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej ogłosili wczoraj przedstawiciele PKP PLK S.A. w Łodzi. Odnowione zostaną stacje: Smardzew, Stryków, Swędów, Głowno, Bednary koło Łowicza, Zgierz Północ, Zgierz Kontrewers (dawne Jedlicze Łódzkie), Grotniki i Chociszew. Powstaną również nowe przystanki: Glinnik Wieś, Bratoszewice, Domaniewice Centrum, Zgierz Jaracza, Ozorków Nowe Miasto. Nowe przystanki powstaną też w Łodzi - przy ul. Pabianickiej (na szlaku Łódź Widzew - Łódź Kaliska), na Dąbrowie i Radogoszczu Zachodzie.

więcej

Spotkanie informacyjne dla przedsiebiorców

Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego wraz ze Starostwem Powiatowym w Zgierzu zapraszają na spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców, które odbędzie się 16 marca 2012 roku o godz. 11.00 w sali konferencyjnej przy ul. Sadowej 6a.
„Świadczenie usług informacyjnych, doradczych w sieci punktów konsultacyjnych Krajowego Systemu Usług małych i średnich przedsiębiorstw” to hasło spotkania, które odbędzie się 16 marca o godz. 11 w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Zgierzu przy ul. Sadowej 6a.

więcej

Cykl warsztatów skierowanych do ludzi kultury z województwa łódzkiego

Od 14 marca w Łódzkim Domu Kultury rusza cykl warsztatów skierowanych do ludzi kultury z województwa łódzkiego. Planujemy warsztaty o różnorodnej tematyce, poczynając od sztuk performatywnych, muzyki czy filmu a kończąc na warsztatach poświęconych prawom autorskim tekstów, programach grantowych itd. Jest więc w czym wybierać dlatego gorąco zachęcamy do zapoznania się z zawartością załącznika oraz ze szczegółową ofertą dot. warsztatów, która znajduje się na naszej stronie www.regionkultury.pl/szkolenia.

więcej

Dotacja z UE na „Budowę sali gimnastycznej w Dobrej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”

W dniu 07.03.2012 Zarząd Województwa Łódzkiego zatwierdził kolejną listę rankingową projektów, które otrzymają wsparcie z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, realizowane w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. 

więcej

Wyniki konkursu nt. „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas *malują*”

Protokół z posiedzenia komisji konkursowej powołanej w celu wyłonienia prac plastycznych zgłoszonych do ogólnopolskiego konkursu plastycznego dla dzieci i młodzieży na temat: „20 lat Państwowej Straży Pożarnej – jak nas widzą, tak nas *malują*” Organizatorem gminnego etapu konkursu jest Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie oraz Urząd Miasta-Gminy Stryków.

więcej

Konkurs ofert na realizację programu zdrowotnego

Zarząd Województwa Łódzkiego Al. Piłsudskiego 8 w Łodzi, 90-051 Łódź ogłasza konkurs ofert na realizację programu zdrowotnego pn. „Program zapobiegania i wczesnego wykrywania cukrzycy typu 2”

więcej

Ogłoszenie o wynikach konkursu plastyczno-literackiego.

Wyniki konkursu organizowanego przez Wydział Informacji, Promocji i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych UMG Stryków przedstawiają się następująco:

więcej

Ogłoszenie o wynikach konkursu

OGŁOSZENIE Burmistrza Miasta-Gminy Stryków o wyniku „otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w 2012r.” w zakresie: „wypoczynku dzieci i młodzieży”, „turystyki i krajoznawstwa” oraz „kultury, sztuki i ochrony dóbr kultury”. W wyniku rozstrzygnięcia konkursu dofinansowanie przyznane zostało na realizację zadań przez niżej wymienionych oferentów:

więcej

Informacja o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Pragnę poinformować, że   na mocy  obowiązujących przepisów ustawy z dnia  13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach  (Dz. U. z 2005 r. Nr 223, poz. 2008  ze zm.) właściciele nieruchomości, którzy pozbywają się z terenu nieruchomości  nieczystości  ciekłych oraz  odpadów komunalnych są obowiązani do udokumentowania w formie umowy korzystania z usług wykonywanych przez gminną jednostkę organizacyjną lub przedsiębiorcę posiadającego zezwolenie na prowadzenie działalności w zakresie  odbierania odpadów komunalnych i opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych lub wpisanego do rejestru działalności regulowanej, przez okazanie takich umów i dowodów uiszczania opłat za te usługi.

więcej

Informacja o zmianie cen biletów MPK

Szanowni Państwo,
Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi informuje, iż z  dniem 1 marca 2012 r. wchodzi w życie uchwała (w załączeniu) Nr XXXI/551/12 Rady Miejskiej w Łodzi z dnia 25 stycznia 2012 r. , Dz. Urz. Woj. Łódzkiego, poz. 517,  wprowadzająca nowe przepisy taryfowe oraz nowe bilety lokalnego transportu zbiorowego.
Dodatkowo proszę o zapoznanie się z informacjami zamieszczonymi na stronie ZDiT: http://zdit.uml.lodz.pl/?str=46&id=1067

więcej

Informacja o przeniesieniu przystanków MPK

Informujemy, że w związku z przebudową dworca kolejowego w Strykowie, zlikwidowana zostaje z dniem 01.03.2012 zatoka autobusowa przy budynku dworca. Na czas przebudowy dworca przystanki zostają przeniesione na ulicę Batorego, w tym przystanek dla wsiadających zlokalizowany będzie przy ulicy Kolejowej. Za utrudnienia przepraszamy.

więcej

149 rocznica bitwy pod Dobrą

24 lutego br w Dobrej odbyła się uroczystość 149 rocznicy Bitwy stoczonej pod Dobrą, w Powstaniu Styczniowym. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w Kościele Rzymskokatolickim w Dobrej, po niej powitano uczestników obchodów i głos zabrali przedstawiciele władz lokalnych. O godz. 12.00  rozpoczęły się uroczystości  na cmentarzu z ceremoniałem wojskowym przy Mogile uczestników bitwy pod Dobrą. Uczestnicy obchodów wysłuchali opowieści o bitwach, odegrano najważniejsze pieśni patriotyczne, a także hymny oddziałów biorących udział w Powstaniu Styczniowym. Na koniec złożono kwiaty pod pomnikiem.

więcej

Nowy Sztandar w ZS nr 1 w Strykowie

Od 1 stycznia 2012 roku Szkoła Podstawowa nr 2 i Gimnazjum nr 1 noszą imię Noblistów Polskich. Dnia 23 lutego 2012 r.  odbyła się uroczystość przekazania nowego Sztandaru szkole, która od niedawna nosi imię Noblistów Polskich. Na uroczystość przybyli między innymi Poseł Cezary Olejniczak, Burmistrz Miasta-Gminy Stryków Andrzej Jankowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Strykowie Paweł Kasica, wicestarosta zgierski Marcin Karpiński, dyrektorzy zaproszonych szkół.  W uroczystości wzięli również udział nauczyciele, uczniowie i rodzice. Podczas uroczystej akademii odbyło się ślubowanie oraz przekazanie nowego Sztandaru szkoły.

więcej

Ostatki

Ostatki, w języku ludowym nazywane mięsopust - jest to dzień, który kończy karnawał. Rozdziela tym samym okres beztroskiej zabawy od czasu wielkopostnej zadumy.
W czasie karnawału popularne były korowody przebierańców. W wesołym pochodzie nie brakowało – w zależności od regionu kraju - konia, kozy, bociana, kominiarza, diabła, śmierci, doktora, baby i dziada, którym towarzyszyli muzykanci “uzbrojeni” w różne, często samodzielnie wykonane instrumenty. Orszak otwierał książę Zapust, czyli słomiana kukła.

więcej

Ogłoszenie

OGŁOSZENIE Burmistrza Miasta-Gminy Stryków o wyniku „otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2012r.”
Tytuł zadania: „Upowszechnianie kultury fizycznej wśród mieszkańców Gminy Stryków poprzez prowadzenie zajęć w różnych dyscyplinach sportu lub organizowanie imprez sportowo-rekreacyjnych”.

więcej

Bal Karnawałowy dla dzieci

18 lutego jak co roku odbył się Bal Karnawałowy dla dzieci zorganizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Bratoszewic. Na zaproszenie odpowiedziały: wróżki, księżniczki, królewny, rycerze, Indianie, czarownice, piraci, misie, pszczółki, motylki i wiele innych postaci z bajek, za które przebrały się dzieci. Najmłodszy  uczestnik balu miał kilka miesięcy a najstarszy... nie będę zdradzał :) Bal odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach i bawiło się na nim 50 dzieci plus ich rodzice i organizatorzy.

więcej

„Migracja powrotna korzyścią dla regionu”

Urząd Marszałkowski w Łodzi wraz z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Łodzi zachęca wszystkich migrantów zainteresowanych uczestnictwem w warsztatach poświęconych przekazaniu informacji m.in. z zakresu  możliwości otrzymania dofinansowania, utworzenia własnej firmy lub uzyskania nowych kwalifikacji zawodowych o kontakt na adres: malgorzata.mastalerz@lodzkie.pl, nina.krajewska@lodzkie.pl, tel: 42 663 31 04 tel: 42 663 31 05

więcej

Ferie w Domu Kultury

Ferie zimowe 2012 już za nami. W tym roku Ośrodek Kultury i Rekreacji przygotował dla dzieci mnóstwo ciekawych zajęć i warsztatów. Jak co roku mieliśmy okazję nauczyć się wielu interesująch technik plastycznych. Wspólnie tworzyliśmy "Własny papier pakowy" czy "Piaskowe obrazki". Dzieci miały okazję lepić różnorodne formy w masie plastycznej. Oczywiście nie zabrakło nam też ruchu a o to zadbał instruktor strykowskiej grupy teatralnej -p. Rafał Mikołajewski. 

więcej

"Karnawałowe Party"

10.02 o godz. 10:00 odbył się bal karnawałowy "Karnawałowe Party". Impreza zorganizowana przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Strykowie oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie kończyła zajęcia kulturalno - oświatowe proponowane dzieciom przez te jednostki w okresie ferii. Zabawę rozpoczęło przedstawienie teatralne pt. : "Kot w butach" w wykonaniu uczestników zajęć feryjnych. W rolach głównych: Kot (Gabrysia Domańska), Janek - Młynarczyk (Miłosz Chojnacki), Król/Brat (Maciek Szulczewski), Królewna (Ola Brynkiewicz), Dama1/Bratowa (Ola Figura), Stangret (Amadeusz Sitnicki), Dama2 (Marysia Gadomska), Czarodziej (Oliwia Rojek), Narrator (Bartek Wachowski). Scenariusz i reżyseria - Magdalena Błaszczyk (GBP w Strykowie).

więcej

Zajęcia kulturalno - oświatowe w bibliotece

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zakończyła właśnie zajęcia kulturalno - oświatowe w okresie ferii zimowych.
W tym roku biblioteka przy współpracy z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji w Strykowie ułożyła zajęcia tak, aby najmłodsi mogli skorzystać z propozycji zarówno jednej jak i drugiej placówki. Bogaty program obejmował między innymi : warsztaty plastyczne, teatralno - cyrkowe, spotkania z ciekawymi ludźmi, zagadki, quizy, gry, turnieje puzzlowe, malowanie twarzy itp.

więcej

Informacja o konkursie na stanowisko dyrektora

Informacja o przeprowadzonym w dniu 1 lutego 2012 r. postępowaniu konkursowym na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Niesułkowie oraz Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie.

więcej

Zaproszenie na bal

Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie oraz Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i rodziców na bal karnawałowy "Karnawałowe Party", które odbędzie się w piątek (10.02) o  godz. 10:00.
W programie: przedstawienie teatralne "Kot w butach" w wykonaniu dzieci uczęszczających na zajęcia feryjne; tworzenie strojów karnawałowych; pokaz mody; konkurs na najlepszy strój; gry i zabawy; malowanie twarzy; super muzyka i poczęstunek.

więcej

„Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Ruszyły zapisy do XII Turnieju Piłki Nożnej Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku, czyli Mistrzostw chłopców i dziewcząt w kategorii U-10. Zwycięzcy tegorocznej edycji rozgrywek otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, wyłonionych podczas zawodów, które rozegrane zostaną w Polsce i na Ukrainie.

więcej

Informacja dotycząca Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu

Informujemy iż od 1 lutego 2012 roku Urząd Miasta-Gminy w Strykowie nie przyjmuje do skanowania dokumentacji kierowanej do Wydziału Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu. Wszelkie sprawy związane z zarejestrowaniem pojazdu, wymianą prawa jazdy itp. są załatwiane w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Zgierzu ul. Długa 49. W celu umówienia terminu wizyty dotyczącej rejestracji pojazdu należy dzwonić pod numer: tel. (42) 288 83 34. W innych sprawach można dzwonić pod numer tel.(42) 288 83 35, - 36, - 37, - 38, - 39. W sprawach związanych z prawami jazdy można dzwonić pod numer tel.(42) 288 83 41, - 42, - 43, - 44. Na stronie internetowej www.pojazd.pwpw.pl, www.kierowca.pwpw.pl można sprawdzić czy właściwy dokument prawa jazdy lub dowód rejestracyjny jest przygotowany do odbioru.

więcej

Apel

 

W związku z niskimi temperaturami, jakie utrzymują się w ostatnich dniach zwracam się z apelem do wszystkich o zwrócenie szczególnej uwagi na sytuację osób mieszkających samotnie, starszych i chorych. Jeżeli widzicie Państwo, że ktoś potrzebuje pomocy, że może zamarznąć, prosimy o pilny kontakt z jedną z wymienionych instytucji :

  • Miejsko-Gminym Ośrodkiem Pomocy Społecznej (tel.42 719-85-01),
  • Urzędem Miasta - Gminy Stryków (tel. 42 719-80-02),
  • Policją (tel. 112, 997),
  • Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego (tel. 42 719-80-08).

                      Burmistrz Miasta Gminy Stryków

                 Andrzej Jankowski

 

więcej

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta-Gminy Stryków
Ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych
o charakterze pożytku publicznego w 2012r.

1. Rodzaje zadań:
A – wypoczynek dzieci i młodzieży
B – turystyka i krajoznawstwo
C – kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury.
 

więcej

Sala gimnastyczna w Niesułkowie uroczyście otwarta

27 stycznia odbyła się uroczystość przekazania nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Niesułkowie. Budowa sali została zakończona jesienią ubiegłego roku. Przy sali gimnastycznej znalazło się miejsce na salę ćwiczeń korekcyjnych, zaplecze sanitarne, szatnie, magazynek oraz pokój nauczyciela w-f. Podczas uroczystości przekazania obiektu odbyły się występy artystyczne uczniów. Podziękowania i gratulacje złożyli licznie przybyli goście, którzy obdarowali uczniów prezentami w postaci piłek i akcesoriów sportowych do nowej sali. Osoby, której najbardziej przyczyniły się do powstania sali zostały przez uczniów uhoronowane medalami.

więcej

Zachowaj trzeźwy Umysł

Informujemy, że grupa "Uzależnienie od pomagania" ze Szkoły Podstawowej nr 1 uczestnicząca w konkursie "My, Wolontariusze" w ramach kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł 2011 zdobyła główną nagrodę. Oznacza to, że otrzymują nagrodę finansową w wysokości 3000 PLN na swoje wydatki. Uczniowie wzięli udział w konkursie pod opieką Ewy Olszewskiej.

więcej

Uczniowie ze Strykowa zapewnili szkole pracownie multimedialne od Tesco dla Szkół

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr. 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie znaleźli się w gronie 30 laureatów konkursu Tesco dla Szkół – „Ekorewolucja”, zdobywając nowoczesne pracownie multimedialne dla swojej szkoły oraz czytniki e-książek z zestawem lektur szkolnych dla siebie. Zwycięstwo zapewnili sobie przeprowadzając w swojej okolicy ekorewolucję, czyli akcję na rzecz ochrony środowiska oraz prezentując ją w krótkim filmiku, który zdobył uznanie internautów i Jury konkursu.

więcej

Koncert Noworoczny

Dnia 22 stycznia 2012 r. w kościele Rzymskokatolickim w Strykowie odbył się Koncert Noworoczny. Przed publicznością zaprezentowała się schola działająca przy parafii w Koźlu oraz profesjonalny chór Vivid Singers.

więcej

Otwarty konkurs ofert

Burmistrz Miasta-Gminy Stryków
Ogłasza otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2012r.

więcej

BAL KARNAWAŁOWY W DOBREJ

W gościnne progi OSP w Dobrej zawitały dzieci i ich opiekunowie zaproszeni przez Stowarzyszenie przy parafii św. Doroty NADZIEJA.
Zanim mali goście i ich rodzice ruszyli do zabawy obejrzeli „Jasełka” przygotowane przez dzieci z grupy teatralnej działającej przy Stowarzyszeniu.  Mali aktorzy w zabawny sposób opowiedzieli, wszystkim doskonale znaną, historię Bożego Narodzenia.
Aktorzy z Teatru Każdej Sztuki w Nowym Sączu zadbali o to, aby nikt się nie nudził: przygotowali konkursy z nagrodami oraz animacje dla dzieci i opiekunów.

więcej

„Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro” - KONKURS

Muzeum Geologiczne Państwowego Instytutu Geologicznego – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie  organizuje ogólnopolski konkurs geologiczno – środowiskowy „Nasza Ziemia – środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”. W tym roku konkurs odbędzie się już po raz 13 i nosi hasło ”Przez ocean czasu”. Konkurs składa się z części plastycznej przeznaczonej dla uczniów klas IV – VI szkół podstawowych oraz części teoretycznej  - dla uczniów szkół ponadpodstawowych.  Oddział Świętokrzyski PIG-PIB w Kielcach przeprowadza konkurs dla województw:  łódzkiego i świętokrzyskiego.

więcej

Informacja o zwrocie podatku akcyzowego

Kierownik Zgierskiego Biura Powiatowego z siedzibą w Aleksandrowie Łódzkim informuje o zwrocie podatku akcyzowego zawartego cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej w 2012r. Pismo w załączniku.

więcej

Z a p r o s z e n i e

LOP „Stowarzyszenie Wędkarzy Zalew” w Strykowie oraz PZW Koło Nr 50 w Strykowie zaprasza wędkarzy na walne zebranie, które odbędzie się w dniu 15 stycznia 2012r. (niedziela) w Sali Domu Kultury w Strykowie o godzinie 09:30 (I termin), 10:00 (II termin)

więcej

Wieczór Kolęd

Zapraszam na wspaniały Wieczór Kolęd w najbliższą niedzielę - 15.01.2012 o 16.30 do Domu Kultury w Niesułkowie

więcej

XX finał WOŚP

Akcja charytatywna organizowana od 20 lat przez Jerzego Owsiaka zawsze w drugą niedzielę stycznia zawitała do Strykowa już po raz 14. Strykowski sztab WOŚP co roku bije własne rekordy zbierając coraz to większe sumy. W tym roku zebrano 20.718,09 PLN i pobito rekord z poprzedniego roku (20 tys. PLN). Dzięki dużej ofiarności mieszkańców naszej gminy możemy być pewni, że będziemy mieli swój udział w ratowaniu życia wcześniaków. W ramach strykowskiego Sztabu Orkiestry kwestowało 35 wolontariuszy – głównie uczniów szkół z terenu gminy, ale także Burmistrz Andrzej Jankowski, który od chwili objęcia swojego stanowiska, corocznie jest wolontariuszem WOŚP.

więcej

OGŁOSZENIE Burmistrza Miasta-Gminy Stryków

OGŁOSZENIE Burmistrza Miasta-Gminy Stryków
o wyniku „otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych o charakterze pożytku publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w 2012r.”

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2139691 osobą
na naszej stronie