Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2012  /  II kw  /  

Treść strony

Konferencja StartMoney – Kapitał dla innowacji i biznesu Droga do globalnego sukcesu

Zapraszamy na konferencję StartMoney – Kapitał dla innowacji i biznesu. Droga do globalnego sukcesu
28 czerwca w Łodzi Al. Politechniki 2, Sala konferencyjna A, II p., Centrum Konferencyjno - Wystawiennicze Międzynarodowych Targów Łódzkich

więcej

Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej – II edycja

Departament Kultury i Edukacji Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi zwraca się do Państwa z uprzejmą prośbą o rozpowszechnienie informacji o Projekcie „Łódzki Regionalny Program Wspierania Młodzieży Szczególnie Uzdolnionej – II edycja” wśród Dyrekcji podległych szkół oraz Klientów Państwa instytucji.
 

więcej

Informacja Biblioteki Publicznej w Strykowie

GBP w Strykowie, począwszy od 30.06 zmienia godziny pracy, tj. poniedziałek - piątek : 9:00 - 17:00; sobota 9:00 - 13:00.

Biblioteka zwraca się również z prośbą do dzieci i młodzieży o zwrot wszystkich zaległych książek (a przede wszystkim lektur) do końca roku szkolnego (do 29.06)

więcej

Piknik inny niż wszystkie

W minioną sobotę członkowie i sympatycy Stowarzyszenia przy Parafii św. Doroty NADZIEJA zaprosili całe rodziny na Drugi Piknik Rodzinny. Impreza odbyła się z inicjatywy Stowarzyszenia, ale jej realizacja nie byłaby możliwa bez dotacji z Gminy Stryków, parafii rzymskokatolickiej w Dobrej oraz indywidualnych sponsorów.

więcej

Ogólnopolski konkurs na najlepsze gospodarstwo ekologiczne – rusza tegoroczna edycja konkursu

Wszystkich rolników z terenu województwa łódzkiego, prowadzących gospodarstwa w systemie rolnictwa ekologicznego zapraszamy do wzięcia udziału w „Ogólnopolskim konkursie na najlepsze gospodarstwo ekologiczne 2012”.

więcej

„Sztuka Przyjaźni” w Dobieszkowie

W dniach 9-15.06.2012 r. w Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie gościliśmy grupę młodzieży z Ukrainy, której wizyta możliwa była dzięki dofinansowaniu projektu uzyskanemu w ramach programu „Młodzież w działaniu”. W imprezie pod nazwą „Sztuka przyjaźni” wzięła udział grupa wokalno-taneczna „Wołyńskie słowiki” z Łucka oraz uczestnicy CKiW OHP w Dobieszkowie.

więcej

WYNIKI KONKURSU PLASTYCZNEGO "RODZINA BEZ PRZEMOCY"

Wyniki konkursu plastycznego "RODZINA BEZ PRZEMOCY" organizowanego przez Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Strykowie przedstawiają się w następujący sposób:

więcej

Ogłoszenie o Przetargu

Wójt Gminy Andrespol ogłasza pierwszy nieograniczony przetarg ustny na sprzedaż lokali mieszalnych nr 36 i 38 położonych w Strykowie przy ulicy Targowej 23/29. Przetarg odbędzie się w dniu 12 lipca 2012 roku w budynku Urzędu Gminy Andrespol. Informację w sprawie lokali można uzyskać w Urzędzie Gminy Andrespol pok. nr 24A, tel. 42 213-24-40, 42 213-22-88 wew 52 w godzinach 7.30 - 15.30, wtorki 8.00-17.00, piątki 8 -15. 

więcej

Dni Strykowa 2012

W miniony weekend odbyła się długo przez wszystkich oczekiwana, największa impreza plenerowa w naszym mieście – Dni Strykowa 2012. Tegoroczna edycja  po raz kolejny odbyła się na Targowisku Miejskim w Strykowie i trwała dwa dni. Święto Miasta wypełnione było pokazami m.in. zespołów TWIX, SING i AGAT, Estradowej Orkiestry Miasta-Gminy Stryków oraz występem Chóru Seniora Echo. Dodatkowymi atrakcjami było wesołe miasteczko z dmuchanymi zjeżdżalniami, rowerami, trampolinami, straganami z zabawkami i wieloma innymi atrakcjami. Gwiazdami popołudnia i wieczoru byli: eSGie Strykowska Gwardia, magister NINJA, Zbigniew Foryś BAND, ENEJ, DJ BBJ arka Mushroom, Wołyńskie Słowiki, Elvis, Redson, Ramolsi, Clasic.

 

więcej

Euro 2012

Dziś rozpoczyna się największa w dziejach Polski impreza sportowa. Runda grupowa EURO 2012 potrwa od 8 do 19 czerwca, mecze ćwierćfinałowe odbędą się w dniach 21-24 czerwca, a półfinały 27 i 28 czerwca. Finał turnieju w Kijowie zaplanowano na 1 lipca.

więcej

Porozumienie CKiW z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną

W dniu 05.06.2012r. odbyło się oficjalne spotkanie Dyrektora CKiW OHP w Dobieszkowie p. Leony Winczewskiej-Wróbel i Z-cy Dyrektora CKiW OHP w Dobieszkowie p.Elżbiety Sobczyk z Prezesem Zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej p.Tomaszem Sadzyńskim i Wiceprezesem Zarządu ŁSSE p. Markiem Pyką.

więcej

Strykowska dziecięca grupa teatralna “Pod sceną” najlepsza w całej Polsce.

Grupa teatralna “Pod sceną” podczas 10 Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie biorąc udział w VI Spotkaniach Mistrzów Teatru, zdobyła tytuł Mistrza Teatru i otrzymała w ogólnopolskim przeglądzie najlepszych grup teatralnych Grand Prix za swój spektakl “Kim jesteś”. Jury, w skład którego weszli: Joanna Trzepiecińska  – aktorka teatralna i telewizyjna, Paweł Buszewicz- polonista i reżyser, Wiesława Klata - reżyser, pedagog, autorka wielu projektów z dziedziny edukacji teatralnej i filozoficznej, zachwyciła gra i skupienie młodych aktorów, odwaga reżyserska dająca dzieciom możliwość mówienia swoim głosem oraz czystej improwizacji i dialogu z widzem. Oliwia Karpińska, Ola Stęplewska i Kacper Olszewski oprócz nagrody Statuetki Koziołka Matołka oraz nagrody finansowej – 1000zł dla domu kultury otrzymali zaproszenie na przyszłoroczny 11. Festiwal Kultury Dziecięcej, gdzie będą gośćmi specjalnymi VII Spotkań Mistrzów Teatru.

więcej

Dzień Bąka w Warszewicach

W niedzielę, tj. 3 czerwca 2012 roku odbył się w Warszewicach Dzień Bąka organizowany przez Stowarzyszenie Mieszkańców wsi Warszewice - Cesarka "RAZEM". O godzinie 10-tej nad stawem w Warszewicach rozpoczął się konkurs wędkarski o tytuł "Bąkowego Króla". Piękna pogoda i słońce wprawiły wszystkich zebranych w dobry nastrój. Złowiono między innymi suma, jesiotra i płocie. Pierwsze miejsce i tytuł "Bąkowego Króla" otrzymał Janusz Sokół, drugie miejsce zajął Burmistrz Andrzej Jankowski z wnuczkiem Miłoszem, trzecie miejsce zajął redaktor Polskiego Radia Łódź Piotr Krysztofik, czwarte miejsce zajął Jerzy Szubert.

więcej

Odcinek A2 ze Strykowa do Nieborowa oddany do użytku

Można już jeździć 33-kilometrowym odcinkiem autostrady A2 między Strykowem a Nieborowem, skąd można dojechać do Łowicza lub Skierniewic. W niedzielę został otwarty dla ruchu cały odcinek A i cześciowo odcinek B. Pozostała cześć odcinka B zostanie udostępniona kierowcom po oddaniu do użytkowania odcinka C. Wówczas autostradą A2 będzie można przejechać z Warszawy do zachodniej granicy Polski. 

więcej

„Posłuchajcie oto bajka, stara bajka-samograjka”….

„Posłuchajcie oto bajka, stara bajka-samograjka”…. Tymi słowami rozpoczęło się przedstawienie rodziców dzieci z Przedszkola Sióstr Służebniczek- pt. „Jaś i Małgosia”. Jak co roku na Dzień Dziecka maluchy mogły podziwiać swoich rodziców w niecodziennej roli . W tym roku na scenie Domu Kultury oprócz tytułowych Jasia i Małgosi  i ich rodziców wystąpiły zwierzątka: jeż, zajączek, wiewióreczka, kot i wilk. Nie mogło zabraknąć oczywiście Baba-Jagi. Choć wszyscy doskonale znają treść jednej z najpiękniejszych baśni- ta mogła nieco zaskoczyć. 

więcej

Euro na azymut

Krzysztof Drożdżyński, podróżnik i biegacz chce wyruszyć w 2000-kilometrową trasę, którą pokona w ciągu 30 dni. Rozpocznie swój marsz w Strykowie, przejdzie przez Łódź, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Warszawę, Lwów i dojdzie do Kijowa. Wszystko to zajmie mu 30 dni.

więcej

70-lecie powstania OSP Ługi

W niedzielę, tj. 29 maja 2012 roku odbył się w Ługach Gminny Dzień Strażaka połączony z obchodami 70-lecia powstania OSP Ługi oraz poświęcenia nowego sztandaru tej jednostki.

więcej

Dzień dziecka w Domu Kultury w Niesułkowie

Każdy, kto w sobotę wybrał się do niesułkowskiego domu kultury nie mógł narzekać na nudę. Organizatorzy przygotowali całą masę atrakcji, z których największa i najbardziej obleganą było eurobungy. Każdy miał okazję by praktycznie bez limitu "poszaleć" na tym  czterostanowiskowym urządzeniu. Dużym zainteresowaniem cieszyło się puszczanie ogromnych baniek mydlanych, których zrobienie jak się okazało wcale nie jest trudne. Największe bańki osiągały długość ok.1 -1,5m!

więcej

Zaproszenie

Polska Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości zapraszam na bezpłatną wizytę studyjną dla przedsiębiorców, pracowników, przedstawicieli mediów i świata nauki jaką w dniu 1 czerwca organizuje na terenie Łodzi w jednostkach opierających się o innowacje. Tego dnia gościć będziemy w Łódzkim Regionalnym Parku Naukowo-Technologicznym i firmie Dywilan S.A.

więcej

Grupa “Pod sceną” wśród 15 najlepszych grup teatralnych w kraju

Troje uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Strykowie (Oliwka Karpińska, Ola Stęplewska i Kacper Olszewski) wzięło udział w 33. Ogólnopolskim Przeglądzie Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych “Dziatwa” w Łodzi. Przez 3 dni członkowie grupy teatralnej “Pod sceną” wraz z instruktorem Rafałem Mikołajewskim i nauczycielką Ewą Olszewską oglądali przedstawienia najlepszych grup teatralnych z Polski, brali udział w warsztatach, rozmowach z radą artystyczną, którą stanowili ludzie teatru: Jadwiga Sącińska, Piotr Cieplak i Leszek Bzdyl, uczestniczyli w korowodzie na ulicy Piotrkowskiej, by ostatniego dnia 26 maja w Teatrze Nowym za swoje przedstawienie “Kim jesteś” otrzymać dla domu kultury dyplom, pamiątkowy obraz oraz nagrodę w wysokości 600zł.

więcej

Gmina Stryków z lotu ptaka.

Zakończył się 1 etap lotniczych zdjęć fotograficznych z terenów Gminy Stryków. Zdjęcia można obejrzeć na stronie www.strykow.pl w zakładce galeria. Zdjęcia były wykonane w miesiącu maju br. i można na nich zobaczyć między innymi skrzyżowanie autostrad A1 i A2, budowę obwodnicy Strykowa, magazyny i hale oraz wiele innych miejsc. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

więcej

Ostatnia szansa na dofinansowanie projektów w ramach PO Kapitał Ludzki

Urząd Marszałkowski w Łodzi przypomina o trwających konkursach na dofinansowanie realizacji projektów w ramach Priorytetu VIII i IX PO KL:

więcej

I miejsce dla Lipkowianek

Płock kolejny raz okazał się bardzo gościnny dla  Zespołu "Lipkowianka" i towarzyszącej im "Kapeli". W minioną sobotę (19.05.2012r) "Lipkowianki" oraz "Kapela Zespołu Lipkowianka" wystąpiły w Płocku na XII Międzywojewódzkim Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Zespołów Seniora. Były to bardzo udane występy. Zarówno "Lipkowianki" jak i towarzysząca im "Kapela" w swoich kategoriach bezapelacyjnie zajęły I miejsca. "Lipkowianki" wystąpiły  w kategorii "zespoły" a "Kapela"  w kategorii "kapele". Gratulujemy!!!

więcej

Pomysł na dworzec!

Trwają już prace remontowe dworca i peronów strykowskiej stacji PKP. Część pomieszczeń dworca ma nadal użytkować PKP natomiast pozostałą częścią ma otrzymać gmina Stryków, która prowadzi obecnie rozmowy z PKP na temat zasad przejęcia  budynku wyremontowanej stacji. W związku z powyższym Burmistrz Miasta Gminy Stryków zwraca się do mieszkańców z pytaniem w jaki sposób gmina powinna zaadaptować budynek stacji kolejowej?

więcej

120 lecie OSP w Strykowie

W dniu 12 maja odbyła się uroczystość 120 lecia działalności najstarszej w całym powiecie zgierskim jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Strykowie. Obchody rozpoczęły się uroczystym podniesieniem flagi państwowej i odegraniem hymnu Polski.

więcej

Zgłoś kronikę i powalcz o nagrody

Organizacje oraz osoby fizyczne aktywnie działające w środowisku wiejskim, dokumentujące swoją działalność za pomocą kroniki, zapraszamy do wzięcia udziału w „Konkursie Kronik 2012”, organizowanym przez Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Łódzkiego wspólnie z Regionalnym Związkiem Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Łodzi.
Udział w konkursie to nie tylko doskonała okazja do pochwalenia się swoim bogatym doświadczeniem i dorobkiem, ale także możliwość powalczenia o cenne nagrody rzeczowe.

więcej

V wojewódzki konkurs produktów tradycyjnych Tygiel Smaków

Z przyjemnością informujemy, że rusza z organizacją V wojewódzki konkurs produktów tradycyjnych Tygiel Smaków.
W załączeniu Regulamin i karta zgłoszenia. Zachęcam do wzięcia udziału.

więcej

I Majowe Dyktando Gminy Stryków

16 maja GBP w Strykowie zorganizowała I Majowe Dyktando Gminy Stryków. Na dzisiejsze spotkanie zostało zaproszonych 13 drużyn. Niestety obowiązki zawodowe wykluczyły niektóre z nich. Wśród rywalizujących grup byli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Dobrej, Szkoły Podstawowej w Niesułkowie, Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie, Rady Miejskiej, Urzędu Miasta - Gminy Stryków, Koła Przyjaciół Bibliotek, Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie.

więcej

OZODANCE 2012 I i III miejsce dla Agatu

12 maja 2012 roku Zespół Taneczny AGAT prezentował swoje układy na IV Ozorkowskich Konfrontacjach Tanecznych OZODANCE 2012 pod patronatem Burmistrza Miasta Ozorkowa. Agat wystąpił w trzech kategoriach wiekowych z układami: "Strzała amora", "orkiestra', "Muzeum", "Uczieczka", "Dobra wiadomośc" zdobywajac I i III miejsce. Instrukyoraka zespołu pani Agnieszka Waszkiewicz otrzymała statuetkę i dyplom za najlepsze choreografie.

więcej

Informacja na temat Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego

Informuję, iż Zarząd Województwa Łódzkiego przygotowuje aktualizację Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego na lata 2007-2020. W związku z powyższym faktem w dniu 4 czerwca 2012r. w godzinach 13.30-16.30, w sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Brzezinach (ul. Sienkiewicza 16A,) odbędzie się spotkanie w celu przeprowadzenia debaty na temat kierunków rozwoju województwa w kontekście zbliżającej się kolejnej perspektywy finansowej Unii Europejskiej.

więcej

Punkt Konsultacyjny Krajowego Systemu Usług w Strykowie

14 maja w Urzędzie Miasta-Gminy Stryków odbyło się spotkanie informacyjne w związku z uruchomieniem Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług w Strykowie. Uroczystego otwarcia dokonali Burmistrza Miasta-Gminy Stryków i Prezesa ŁARR S.A. , którzy  podpisali porozumienie o współpracy, na mocy którego został utworzony Punkt Konsultacyjny KSU w Strykowie. Następnie rozpoczęła się sesja informacyjna na temat: 

więcej

Parada Postaci Bajkowych i Euro 2012

W dniu 9.05 (środa) Gminna Biblioteka Publiczna w Strykowie zorganizowała w ramach Tygodnia Bibliotek - Paradę Postaci Bajkowych i Euro 2012. Udział wzięło 72 uczniów klas "O" ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Strykowie i z Przedszkola Samorządowego. W programie przewidziano przejście trasą : Plac Łukasińskiego, ul. Warszawska (wokół Kościoła p.w. Św. Marcina), park miejski, ul. Kościuszki.

więcej

Wakacyjna fotografia 2012 - rozpoczynamy konkurs

Zapraszamy wszystkich fotografujących do udziału w II Konkursie Fotograficznym "Wakacyjna fotografia". Na stronie internetowej urzędu www.strykow.pl otwieramy galerie zdjęć wakacyjnych promujących Gminę Stryków.  Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy przesłać do 30 września 2012 r. na adres promocja@strykow.pl maksymalnie 3 zdjęcia wykonane pomiędzy 1 maja 2012 a 30 września 2012 r., na których widnieją elementy związane z Gminą Stryków. Promowana będzie własna inicjatywa i kreatywność. Mogą to być np. zdjęcia z napisem Stryków na plaży, czy z flagą gminy Stryków na szczycie góry itp. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone.

więcej

Narodowy Dzień Strażaka

4.5.2012 o godzinie 17.30 pod strażnicą OSP w Strykowie w związku z Narodowym Dniem Strażaka odbyła się zbiórka wszystkich strażaków ochotników i nie tylko z Gminy Stryków. Wszyscy ze sztandarami, ubrani odświętnie na galowo przemaszerowali w kolumnie, którą zamykały samochody z poszczególnych jednostek  do kościoła pod wezwaniem św. Marcina w Strykowie.

więcej

Tour de Powiat

Zakończył się już I etap wyścigu rowerowego Tour de Powiat  czyli Maratonu Rowerowego po Ziemi Zgierskiej o Zasięgu Ponadregionalnym o Puchar Starosty Zgierskiego.

więcej

Koncert Wielkanocny Jakuba Pawlaka

Już po raz kolejny Dom Kultury w Niesułkowie miał przyjemność zorganizować Koncert Wielkanocny. Tegorocznym gościem był Jakub Pawlak. Osoba wszystkim mieszkańcom Gminy Stryków doskonale znana, gdyż Niesułków jest rodzinną miejscowością Kuby. Ponad  stupięćdziesięcioosobowa publiczność miała wyjątkową okazję posłuchać wspaniałych utworów Bolesława Leśmiana, Leopolda Staffa, Juliana Tuwima, Rafała Wojaczka, Józefa Barana czy Joanny Kulmowej. Swoimi wykonaniami udowodnił, że wszystkie dotychczasowe nagrody i wyróżnienia  nie były dziełem przypadku.

więcej

Agat najlepszy w Malborku

W dniach 28-29.04.2012r. odbyły sie VI Europejskie Dni Tańca w Malborku, w kórych wzięły udział trzy grupy Zespołu Tanecznego AGAT, AGAT I, II i III. Zespół przywiózł ze sobą wiele nagród: dwa I miejsca dla AGAT II w kat. 12-15 lat - za mini-formacje taneczne oraz inne formy tańca, I miejsce dla AGAT III w kat. do 11 lat, dwa II miejsca dla AGATU I w kat pow. 15 lat oraz III miejsce dla AGAT III w kat. do 11 lat za mini-formacje tańca. 

więcej

Spotkanie informacyjne

Burmistrz Miasta-Gminy Stryków oraz Prezes ŁARR S.A. zapraszają przedsiębiorców oraz osoby zamierzające podjąć prowadzenie działalności gospodarczej na spotkanie informacyjne w związku z uruchomieniem Punktu konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług w Strykowie.

więcej

Konkurs plastyczny na wykonanie plakatu profilaktycznego "Rodzina bez przemocy"

Regulamin konkursu plastycznego na wykonanie plakatu profilaktycznego "Rodzina bez przemocy"

więcej

III Taneczna Gala Malucha

21 kwietni br. najmłodsze grupy Zespołu Agat brały udział w III Tanecznej Gali Malucha organizowanej przez Dom Kultury w Głownie. Dzieci z Głowna i ze Strykowa zaprezentowały swoje umiejętności na dużej scenie Hali Sportowej. Najmłodsze grupy obu zespołów występowały po raz pierwszy a trzeba zaznaczyć że dopiero od września uczęszczają na zajęcia. Konkurs przebiegał w radosnej, zabawowej atmosferze. Całość prowadził  cyrkowiec  i znakomity konferansjer - Rafał Mikołajewski. Poza konkursem odbył się pokaz tańca mistrzowskich Grup Agat i Gold.

więcej

INFORMACJA

Izba Międzynarodowej Współpracy Gospodarczej i Naukowej, wspólnie z Regionalnym Związkiem Pracodawców, korzystając ze wsparcia EFS organizuje kursy nauki jazdy. Szkolenia będą odbywały się w siedzibie Izby, ul. Gdańska 77, Łódź, budynek w końcu posesji. Cena za kurs wynosi 700 zł i obejmuje 30 godzin wykładów i 30 godzin jazd. Osoby zainteresowane kursem proszone są o wypełnienie formularza zgłoszenia, które znajduje się na stronie http://ciesc.pl, http://www.izbagin.pl/ i na stronie http://www.pracodawcylodz.pl/ oraz o zgłoszenie się do Izby celem dopełnienia formalności. Liczba miejsc ograniczona, o udziale w kursie będzie decydować kolejność zgłoszeń.

więcej

„Stare książki – jeszcze w grze”

Przeczytałeś już książkę i nie masz co z nią zrobić?
Brakuje Ci miejsca w domowej biblioteczce?
Chcesz podzielić się lekturą z innymi?

Przynieś książkę do biblioteki! Tutaj będzie żyła swoim pięknem!

więcej

Darmowa zbiórka Elektroodpadów

Firma Remondis organizuje na terenie Gminy Stryków akcję zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektonicznego. Zbiórka odbędzie się 25 kwietnia. Prosimy dostarczać elektroodpady do wyznaczonych w harmonogramie punktów zbiórki.

więcej

TriM w Strykowie

W Centrum Kształcenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Dobieszkowie w dniach 17-18.04.2012 r. odbył się projekt „TriM w Strykowie”, realizowany w ramach Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Przedsięwzięcie to było bezpośrednim nawiązaniem do międzynarodowego turnieju amatorskiej piłki nożnej „TriM”, organizowanego pod patronatem Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży w kilkunastu miastach Polski, Niemiec i Ukrainy, trwającego od marca do czerwca 2012 r.

więcej

Burmistrz Andrzej Jankowski wyróżniony w rankingu Samorządowy Menadżer Regionu 2011

Filary Polskiej Gospodarki to ranking przygotowany przez "Puls Biznesu" i agencję badawczą TNS Pentor. Samorządy terytorialne jako organy władzy zlokalizowane zarówno najbliżej lokalnych przedsiębiorców, jak i społeczności, poprzez swoje głosy zdecydowały o wyborze zwycięzców plebiscytu w poszczególnych województwach. Efektem badania ankietowego przeprowadzonego wśród samorządowców było powstanie ogólnopolskiego rankingu ,,Filary Polskiej Gospodarki”, którego wyniki poznaliśmy w trakcie gali, która odbyła się 17 kwietnia 2012r w Warszawie. Podczas gali „Puls Biznesu” wręczył wyróżnienia i nagrody najważniejszym firmom i samorządowcom z województw: mazowieckiego, łódzkiego i podlaskiego.

więcej

OSTRZEŻENIE

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB Oddział w Poznaniu
OSTRZEŻENIE Nr 19
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Przymrozki/1
Obszar: województwo łódzkie
Ważność: od godz. 00:00 dnia 18.04.2012 do godz. 07:00 dnia 18.04.2012

więcej

Agat wśród najlepszych w Ogólnopolskich Impresjach Tanecznych

W dniu 15 kwietnia Zespół Tańca Współczesnego AGAT reprezentował Stryków na VIII Ogólnopolskich Impresjach Tanecznych w Piotrkowie Trybunalskim. Zespół otrzymał specjalne zaproszenie od organizatorów i tym samym znalazł się wśród sześciu najlepszych zespołów tanecznych Każdy zespół przedstawiał swoje umiejętności w Kategorii: Formacje, Duet ( Julita Mirys, Magdalena Wąsik), Solo (Olga Boruszczak). W skład jury oceniających konkurs zasiadało sześcioro profesjonalnych tancerzy i choreografów. 

więcej

Zadbaj o swoje zdrowie

Wiadomość dla wszystkich miłośników zdrowego stylu życia! Już 15 kwietnia 2012r. (niedziela) o godz. 11:00 nad zalewem w Strykowie odbędzie się pierwsze spotkanie Wielkiej Akcji pt. „Chodzimy razem”. Impreza, której pomysłodawcą był radny Strykowa, a także miłośnik sportu i organizator wielu imprez Andrzej Pożarlik, ma na celu popularyzację Nordic Waliking wśród mieszkańców Gminy Stryków. Prozdrowotne spotkanie w najbliższy weekend będzie pierwszym, ale na pewno nie ostatnim tego typu przedsięwzięciem. W organizację imprezy włączył się także Urząd Miasta i Gminy Stryków, poza tym Burmistrz Andrzej Jankowski zapowiedział, że sam będzie korzystał z dobrodziejstw maszerowania z kijkami.

więcej

Gmina Stryków otrzymała kolejne dofinansowanie w wysokości 500 000zł

Gmina Stryków otrzymała kolejne dofinansowanie w ramach PROW na lata 2007-2013 w kwocie 500 000,00 złotych, na realizację zadania pn. „Zagospodarowanie obrzeży zbiornika retencyjnego w Strykowie wraz z budową kompleksu sportowo-turystyczno-rekreacyjnego (etap II i III)”. Inwestycja obejmować będzie wykonanie ścieżki pieszo-rowerowej wraz z  oświetleniem alejek spacerowych. Projekt przewiduje wykonanie miejsc wypoczynku i rekreacji wraz z nasadzeniami drzew i krzewów. Wzdłuż ścieżki pieszo-rowerowej zlokalizowane będą siedziska w postaci wolnostojących ławek wraz z miejscami postojowymi dla rowerów oraz miejsce wypoczynku ze stolikami do gry w szachy. W pobliżu istniejącej plaży zamontowane zostaną urządzenia zabaw dla dzieci. Na istniejącym wzniesieniu zaprojektowany został taras widokowy z nowymi barierkami ochronnymi, kostką betonową oraz elementami małej architektury, w postaci ławek i pergoli z nasadzonymi roślinami. U podnóża wzniesienia wykonany zostanie plac sportowo-rekreacyjny typu fitness, który kierowany będzie do osób w każdym wieku.

więcej

Jakub Pawlak zwyciężył w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki

Grand Prix, Złotego Tukana 33. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu zdobył mieszkaniec Gminy Stryków Jakub Pawlak, który zwyciężył w nocy z piątku na sobotę w Konkursie Aktorskiej Interpretacji Piosenki. W finałowym etapie konkursu wzięło udział dziewięcioro młodych aktorów.

więcej

Informacja

Urząd Miasta-Gminy Stryków informuje, że w dniu 6 kwietnia br. (Wielki Piątek) będzie przyjmował interesantów do godziny 13:00. Kasa Urzędu będzie czynna do godziny 12:00.

więcej

Strykowianka II Wice Miss Polonia Nastolatek Województwa Łódzkiego 2012

1 kwietnia w Gminie Stryków odbyła się gala Miss Polonia Nastolatek. Impreza odbyła sie w  Restauracji Le Jardin Centrum Ogrodniczym Tracz w Sosnowcu. Współorganizatorem konkursu była Gmina Stryków. Podczas gali, nastolatki zaprezentowały się w kolekcji strojów dziennich EmTivi, kostiumach kąpielowych, tunikach eXmoda oraz sukienkach firm Miss Trendy oraz Cocomore. Oczywiście nie zabrakło również pokazów talentów,  którego laureatka  IDA BONIŃSKA z Łódzi otrzymała tytuł Miss Talentu. W części artystycznej zaśpiewała Patrycja Malinowska, finalistka ‘Mam Talent’. Jury miało trudny wybór, bo z pośród 15 dziewcząt musiało wybrać tę najpiękniejszą. Stryków był reprezentowany przez dwie nastolatki: z numerem 5  NICOLE RETKOWSKĄ, która zaostała Miss Publiczności, oraz z numerem 15 KAROLINĘ JAWORSKĄ, która została II Wice Miss Polonia Nastolatek Województwa Łódzkiego 2012I Wice Miss Polonia została AGATA NOWAK z Sieradza, a Miss Polonia Nastolatek Województwa Łódzkiego 2012 została  SYLWIA PIWOWARSKA z Piotrkowa Trybunalskiego.  Miss Dziennika Łódzkiego została kandydatka z nr 13 KARINA STĘPNIAK z Łodzi. Serdecznie gratulujemy.

więcej

Dzień Segregacji Odpadów" w ZS nr 1 w Strykowie

21 czerwca w Zespole Szkół nr 1 im. Noblistów Polskich w Strykowie odbył się „Dzień Segregacji Odpadów”. Akcja przeprowadzona została na szeroką skalę i miała różnorodny charakter. Już wczesnym rankiem gimnazjaliści z klasy III b, udali się z wizytą na znajdujące się nieopodal szkoły targowisko. Przeprowadzili tam ankietę sprawdzającą wiedzę mieszkańców gminy Stryków nt. segregacji odpadów oraz zapytali ich: ,,Czy sami w swoich domach wyrzucając śmieci dzielą  je w zależności od ich rodzaju?’’. Łącznie „przepytano” 124 osoby, a po opracowaniu ankiet ich wyniki przedstawiono na szkolnym apelu, który był kolejnym etapem naszej akcji. Głównym punktem spotkania uczniów i nauczycieli na sali gimnastycznej była prezentacja transparentów i plakatów, które zostały przygotowane przez wszystkie klasy ZS nr 1. Tematem prac uczniów były naturalnie zagadnienia związane z segregacją odpadów. Nie mogło oczywiście zabraknąć nawiązań do Euro2012, a chyba najlepszym tego przykładem był transparent jednej z klas z napisem: „Koko, koko EKO spoko”. Oprócz transparentów były i stroje. Klasy gimnazjum założyły ubrania w kolorach odpowiadających barwom pojemników na papier, plastik i szkło, a uczniowie szkoły podstawowej ubrali specjalnie na tę okazję przygotowane stroje imitujące surowce wtórne. Specjalnym gościem naszego spotkania była pani inspektor oświaty w Urzędzie Miasta - Gminy Stryków Aneta Trzepocka. Po apelu cała szkoła w barwnym korowodzie wyszła na ulice Strykowa. Uczniowie, niosąc transparenty i prezentując  kolorowe stroje i przebrania, wzbudzili niemałe zainteresowanie przechodniów i mieszkańców miasta. Kulminacyjnym punktem przemarszu był zorganizowany przed Domem Kultury happening, w czasie którego uczniowie przekonywali  do idei segregacji śmieci, rozdając ulotki i skandując przez megafon hasła promujące zachowania proekologiczne. Mamy nadzieję, że nasza akcja wzmocni świadomość ekologiczną uczniów i mieszkańców Strykowa, że każdy będzie czuł się współodpowiedzialny za ochronę środowiska naturalnego, a segregacja śmieci będzie dla wszystkich czymś naturalnym i oczywistym.

Wieczór Sobótkowy

W dniu 23 czerwca nad strykowskim zalewem Dom Kultury zorganizował Wieczór Sobótkowy. Imprezę rozpoczął Zespół Lipkowianka z Niesułkowa. Gwiazdą wieczoru był  Zespół Cygański ROMANCA- który znakomicie bawił licznie przybyłą publiczność. Jak co roku odbył się konkurs na najciekawszy wianek sobótkowy. Wpłynęło osiem prac, najpiękniejszym okazał się wianek Julii Patorskiej ze Strykowa. Tradycyjnie już wianki puszczano na wodę, a po tym rozpoczęło się ognisko z pieczeniem kiełbasek. Podczas gdy na scenie grał Zespół Mirage - strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Kiełminy rozpoczęli pokaz sztucznych ogni. Wieczór zakończył się wspaniałą zabawą przy znanych i lubianych utworach.

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2139718 osobą
na naszej stronie