Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2011  /  Sport 2011  /  

Treść strony

Szurkowski u strykowianina, czyli Zjednoczeni po kolarsku

Po przybliżeniu początków historii Zjednoczonych Stryków kontynuujemy cykl opowiadań o najważniejszych wydarzeniach w dziejach zasłużonego dla miasta klubu. Tym razem dość nietypowo zajmiemy się kolarską stroną Zjednoczonych. Dlaczego nietypowo? Obecnie w Strykowie każdy kto myśli kolarstwo, mówi LUKS „Dwójka”. Mało kto jednak wie, że ta piękna dyscyplina swoje początki miała oprócz Startu, także w Zjednoczonych, co właśnie chcemy Państwu nieco przybliżyć.

więcej

Wywiad z trenerem LUKS „Dwójki” Stryków – Mirosławem Pożarlikiem „Jesteśmy coraz lepsi, dołączcie do nas”

W sezonie kolarskim 2011 w kategorii młodzik nasz klub reprezentowało 5 zawodników. Uważam, że poprzedni rok był jednym z najlepszych w historii. Wzięliśmy udział w 44 wyścigach rozgrywanych na terenie całej Polski, z czego w 12 wygrywał strykowski zawodnik, a w 28 przynajmniej jeden z naszych kolarzy stawał na podium. Osiągane wyniki moich podopiecznych dobrze rokują na przyszłość, która będzie dla nich teraz prawdziwym sprawdzianem. Wszyscy przechodzą bowiem do kategorii junior młodszy, gdzie dystanse zwiększają się aż dwukrotnie. Wierzę jednak i życzę im tego z całego serca, że poradzą sobie w wyższej kategorii i będą stanowić pierwszą siłę w kolarskim peletonie.

więcej

Wywiad z Jarosławem Kwiatkowskim

Jarosław Kwiatkowski – pasjonat i wielki miłośnik gołębi. Od kilkunastu lat wraz ze swoją hodowlą bierze udział w zawodach sportowych, w których strykowskie gołębie często nie mają sobie równych.

więcej

D. Chmielewski u progu kariery?

Nowy Rok zaczynamy od przedstawienia czytelnikom sylwetki sportowców Gminy Stryków. Początek całego cyklu zorientowany będzie na kolarzach LUKS „Dwójki” Stryków, którzy swoimi sukcesami rozsławiają miasto na całą Polskę. Pierwszy na tapetę wyłania się ten, który do tej pory osiągał największe sukcesy wśród strykowskich kolarzy. Mowa o złotym  medaliście Mistrzostw Makroregionu Centralnego i zwycięzcy Małego Wyścigu Pokoju - Dominiku Chmielewskim.

więcej

W 2012 rok ze Zjednoczonymi

W historii każdego klubu sportowego, czy to piłkarskiego, siatkarskiego, kolarskiego czy karate przychodzi kiedyś taki moment, aby się zatrzymać i wrócić do przeszłości, do chwili, w której splot kilku wydarzeń, czasem przypadkowych, a czasem planowanych sprawił, że teraźniejszość jest możliwa, a przyszłość nie jest już niepewna. Tym momentem może być bez wątpienia rocznica powstania klubu. W 2012 roku swój mały jubileusz będą obchodzić Zjednoczeni Stryków. Strykowski czwartoligowiec będzie święcił bowiem 35-lecie istnienia. Z tej okazji wraz z dużą pomocą prezesa honorowego strykowskiego zespołu Grzegorza Kozłowskiego w kolejnych aktualnościach sportowych będziemy przedstawiać najważniejsze wydarzenia, które miały miejsce przy ul. Brzezińskiej.

więcej

I Strażacki Turniej Tenisa Stołowego

Dnia 17. 12. 2011r w sali OSP w Ługach odbył się I Strażacki Turniej Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Ługów. Organizatorem tego turnieju był sołtys oraz OSP w Ługach. Udział wzięło wielu zawodników i zawodniczek z następujących miejscowości: Ługi, Dobieszków, Dobra i Koźle. Turniej rozegrany był w trzech kategoriach: kobiety. mężczyźni i oldboje. Zawody rozgrywane były systemem pucharowym do dwóch wygranych setów.

więcej

Szkoły zagrały na Mikołajki

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Jak co roku o tej porze na terenie Gminy Stryków często rozgrywane są wszelkiego rodzaju turnieje różnych dyscyplin sportu. Nieodłącznym elementem sportowego okresu przedświątecznego jest tenis stołowy, który w sobotę, 17 grudnia zagościł do sali gimnastycznej Zespoły Szkół nr 1 w Strykowie.

więcej

Znani w całej Polsce

Wszystko zaczęło się w 1986r, kiedy do Strykowa przeniósł się Zbigniew Orłamowski, ówczesny zawodnik Jastrzębia Lipno. Swoją wielką pasją i zamiłowaniem do motorów zaraził Arkadiusza Witczaka, który wówczas był uczniem Technikum Samochodowego. Początkowo Witczak jeździł do Lipna i tam też trenował, dzięki uprzejmości miejscowego klubu. Strykowski motocross zrodził się przy współpracy wielu ludzi, również tych spoza regionu. Wspomnieć należy Władysława Dudzińskiego, który wraz z działaczami z Sochaczewa walnie przyczynili się do zbudowania toru, mieszczącego się początkowo, co ciekawe, koło zalewu. W tym samym roku rozegrane również pierwsze towarzyskie zawody. Dwa lata później przy klubie MKS Zjednoczeniu Stryków utworzono sekcję motocrossową, której prezesem mianowano ojca Arkadiusza – Kazmierza Witczaka. Powstał nowy tor, przy ulicy Warszawskiej, gdzie zmagania zawodników możemy podziwiać do dziś.

więcej

Kolarstwo w Strykowie po latach

Nie jest dziełem przypadku, że właśnie w roku 2011 staramy się uchronić od  zapomnienia pewne istotne fakty tej pionierskiej w dziejach sportu łódzkiego dyscypliny. W roku 1886 bowiem, a więc równo125 lat temu, w czerwcu na ulicach Łodzi pojawili się pierwsi bicykliści, którzy we wczesnych godzinach rannych próbowali swych umiejętności na welocypedach dwukołowych, jeżdżąc ulicą Spacerową (obecnie al. Kościuszki). Już w lipcu 1886 roku łodzianie, posiadacze welocypedów zrzeszyli się zakładając Towarzystwo  Cyklistów Łódzkich, a wkrótce na wydzierżawionym placu ziemnym przy ul. Przejazd 5/7 urządzona została arena welocypedowa dla wprawiania się i popisów w jeździe na tymże sprzęcie. Na początku września tamtego roku zorganizowane zostały pierwsze szosowe wyścigi cyklistów na trasie Łódz -Tomaszów Maz.

więcej

Polonia odbiła się od dna!

Tenisiści LKS Polonii Niesułków wreszcie wywalczyli swoje pierwsze punkty w rozgrywkach o mistrzostwo V ligi Łódzkiego Okręgowego Związku tenisa Stołowego. Niesułkowianie w szóstej serii spotkań pokonali na własnym terenie drugą drużynę Energetyka Łódź. Mecz miał niezwykle emocjonujący przebieg. Goście dwie pierwsze gry wygrali, jednak niesułkowianie potrafili otrząsnąć się z niefortunnego początku rywalizacji i cztery kolejne pojedynki wygrali. Najpierw Krzysztof Prusinowski pokonał pewnie Szymona Krusia, a Damian Dąbrowski doprowadził do wyrównania, kiedy to ograł Artura Nałęcza - Gębickiego 3:1. Kolejne dwa punkty zdobyli Krzysztof Prusinowski i Krzysztof Mirys.

więcej

Bratoszewiczanie nie odpuszczają

Siatkarze BKS Bratoszewice odnieśli w siódmej kolejce Amatorskich Mistrzostw Łowicza w siatkówce kolejne zwycięstwo. Bratoszewiczanie tym razem nie dali szans outsiderowi rozgrywek, pewnie pokonując Pijarską Łowicz 3:0. Mecz z łowiczanami był bez historii, w którym pod każdym względem lepsi siatkarze z Bratoszewic, momentami bawili się z przeciwnikami. Zresztą zwycięstwa w poszczególnych setach do czternastu, szesnastu i ponownie do czternastu punktów mówią same za siebie. Bratoszewiczanie nadal maja taką samą liczbę punktów, co liderujący zawodnicy UKS Korabki Łowicz. Łowiczanie pokonali w czterech setach swoich kolegów z drugiej drużyny i nadal dzięki lepszej różnicy zdobytych i straconych setów przewodzą rozgrywkom. Prowadzący w tabeli Amatorskich Mistrzostw Łowicza drużyny z Bratoszewic i Łowicza mają już cztery punkty przewagi nad trzecią w tabeli ekipą LKS-u Oldboy Retki.

więcej

Wspiąć się na wyższy level

Od początku grudnia zawodnicy i sztab szkoleniowy LUKS „Dwójki” Stryków „głowią się” nad tym jak najlepiej przygotować się do nowego sezonu. Głowią się specjalnie ujęte jest tutaj w cudzysłów, ponieważ zarówno trenerzy jak i strykowscy kolarze nie muszą zastanawiać się nad tym, co mają robić, bo doskonale to wiedzą. Doświadczenie zdobyte przez Mirosława Pożarlika i Romana Gorzkiewicza, wsparte latami pracy w klubie prezesa Marka Walczewskiego oraz Andrzeja Pożarlika, pozwala zawodnikom i kibicom spać spokojnie, bo o formę w sezonie 2012 nie ma potrzeby się martwić. Ten rok w porównaniu z poprzednimi będzie jednak nieco inny. Wszystko przez to, że w 2013 roku w Strykowie po raz drugi już odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży dla kategorii junior młodszy, będąca imprezą wyłaniającą Mistrza Polski na szosie tymże roku.

więcej

SP Koźle i SP Niesułków triumfatorami mistrzostw Gminy Stryków

W sali Domu Kultury w Niesułkowie odbył się Turniej Tenisa Stołowego Szkół Podstawowych o mistrzostwo Gminy Stryków. Organizatorem turnieju była SP Niesułków. Do turnieju zgłosiły się cztery szkoły. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje Szkół Podstawowych z Dobrej, Koźla, Zespół Szkół Nr 1 w Strykowie oraz gospodarz turnieju drużyna z Niesułkowa. Każdą szkołę reprezentowało dwóch chłopców i dwie dziewczynki, a mecze między poszczególnymi drużynami rozgrywane były systemem każdy z każdym do dwóch wygranych setów. W kategorii dziewcząt najlepszą drużyną okazały się tenisistki Szkoły Podstawowej z Koźla. Mistrzynie gminy Stryków najpierw bez trudu pokonały zespoły z Dobrej i Niesułkowa, wygrywając 3:0, by w meczu ze Szkoła Podstawową nr 2 ze Strykowa wygrać 3:1.

więcej

Tenisiści z Koźla rozgromili Bastion

Młodzi zawodnicy LUKS-u Koźle bardzo dobrze radzą sobie w rozgrywkach piątej ligi ŁLTSAiW. Podopieczni trenera Macieja Markiewicza tym razem roznieśli Bastion, wygrywając 10:0! Tego dnia nie było silnych na zawodników LUKS-u, którzy w każdym meczu wygrywali do zera! Zatem wszyscy gracze LUKS-u z kompletem punktów bez straty seta wrócili do domu. Ekipa LUKS-u w ośmiu spotkaniach wywalczyła 21 punktów, dokładnie tyle ile zdobyli tenisiści Jagielloni Tuszyn. Tuszynianie także w meczu ósmej serii nie mieli problemów z zainkasowaniem kompletu punktów, pokonując również 10:0 Kamikaze.

więcej

Strykowska „Jedynka” trzecia w powiecie

Zgierska Szkoła podstawowa nr 11 okazała się najlepsza podczas rozegranych w listopadzie Mistrzostw Powiatu Zgierskiego w unihokeju. W kategorii chłopców, jak i w kategorii dziewcząt reprezentacyjne drużyny SP nr 11 okazały się najlepsze w powiecie. W turnieju (zgłosiło się pięć ekip, a mecze rozgrywano systemem każdy z każdym) dziewcząt zgierzanki odniosły trzy zwycięstwa i jeden mecz zremisowały. Drużyna PS nr 11 Zgierz pokonała kolejno Szkołę Podstawową nr 4 z Ozorkowa 1:0, ekipę  SP nr 2 ze Strykowa także 1:0 oraz wygrała także mecz z "czwórką" Aleksandrów Łódzki 2:0. Tylko raz rywalkom zgierzanek udało się unikną porażki.

więcej

Idą po kolejne mistrzostwo

W czerwcu tego roku młodzi piłkarze Zjednoczonych Stryków z klasy Górski wywalczyli mistrzostwo w grupie C. Teraz podopieczni trenera Rafała Sadeckiego rywalizują w grupie B, gdzie idzie im równie świetnie. Strykowianie po 11. kolejkach są wiceliderami, z zaledwie trzema punktami straty do prowadzącego Włókniarza Konstantynów Łódzki. Zjednoczeni zaczęli sezon bardzo dobrze od wysokiego zwycięstwa nad Orlikiem Sobień 5:0. Już w drugiej kolejce strykowianie podejmowali innego kandydata do mistrzostwa Włókniarz Konstantynów Łódzki. Mecz był zacięty i skończył się wynikiem 3:3, ale ŁZPN ostatecznie zweryfikował rezultat tego meczu na niekorzyść Zjednoczonych i przyznał walkowera Włókniarzowi.

więcej

Podsumowanie występu strykowkskich zawodników

Sezon sportowy w motocrossie dobiegł końca. Zjednoczeni Stryków mogą uznać miniony rok za udany, bo kilku zawodników tego klubu osiągało spore sukcesy.

więcej

Trudna jesień

Piłkarze amatorskiej drużyny LUKS „Dwójki” Sandoz Stryków pod koniec listopada zakończyli rundę jesienną w swoim debiutanckim sezonie w Ekstralidze OPSiR Amator Łódź. Drużyna prowadzona przez Piotra Pożarlika w najwyższej klasie rozgrywkowej na boiskach CHKS-u spisuje całkiem nieźle, ale patrząc na potencjał strykowian i rywali z pewnością apetyty są większe. W tej chwili strykowianie są na szóstym miejscu i mają 13. punktów. Przewodzi Sony Center, z którym strykowianie zmierzyli się na inaugurację sezonu i doznali sromotnej porażki 1:7. Później „Dwójka” przeplatała dobre mecze, złymi. Łącznie wygrała cztery spotkania i tyle samo przegrała. Jedyny podział punktów strykowianie odnotowali w pojedynku z BC Chojny (2:2). Przyjrzyjmy się teraz ogólnym statystykom. Pod względem ilości zdobytych bramek LUKS jest na szóstym miejscu w lidze i ma ich na koncie 23. Najwięcej mają pierwszy Sony Center (42) i piąty Zbych-Pol 33.

więcej

LUKS Koźle współliderem

Tenisiści LUKS-u Koźle kontynuują świetna passę w bieżącym sezonie. Podopieczni trenera Macieja Markiewicza w rozgrywkach o mistrzostwo piątek ligi odnieśli kolejne zwycięstwo. Tym razem zawodnicy z Koźla pokonali jednego z kandydatów do awansu do czwartej ligi zespół Siedleckiej aż 9:1. Był to chyba najlepszy mecz w wykonaniu młodych zawodników LUKS-u. Tenisiści  LUKS Koźle wespół z Jagiellonią Tuszyn przewodzą rozgrywkom, jednak tuszynianie, którzy w siódmej kolejce nie dali szansy Bastionowi, gromiąc rywali 10:0 i mają lepszy bilans małych punktów.

więcej

Puchar Ziemi Mieleckiej Shorin-Ryu Karate

26 listopada odbył się w Mielcu Puchar Ziemi Mieleckiej pod patronatem Starosty Powiatu Mieleckiego. Wystartowało 160 zawodników z kilkunastu klubów południowej i centralnej Polski.Organizatorem zawodów był sensei Zbigniew Magda z Towarzystwa Gimnastycznego"Sokół" w Mielcu.
Puchar był bardzo mocno obsadzony dobrymi zawodnikami. W niektórych kategoriach było
szereg eliminacji by wejść do finału. Poziom techniczny zawodników jest z roku na rok wyższy.
 

więcej

Lechia dopnie swego?

Półmetek czwartoligowego sezonu za nami. Po 17. kolejkach na czele znajduje się Lechia Tomaszów Mazowiecki, jeden z głównych kandydatów do awansu. W poprzednim sezonie tomaszowianie dokładnie o tej porze byli wiceliderami, za Omegą Kleszczów. Ostatecznie tamten rok Lechia zakończyła na czwartym miejscu. Sezon 2011/2012 miał być również przełomowy dla innego faworyta. WOY Bukowiec Opoczyński w maju przegrał walkę o awans z Zawiszą Rzgów. Teraz miało być inaczej, ale jak na razie piłkarze z Bukowca nie prezentują się na miarę oczekiwań i są na trzecim miejscu. Oprócz Lechii wyprzedza ich jeszcze rewelacyjnie spisujący się WKS Wieluń. Podopieczni trenera Dariusz Żurawia jeszcze w poprzednim sezonie bronili się przed spadkiem, ale teraz tracą zaledwie trzy punkty do lidera. Tamten rok wielunianie mieli kiepski, podobnie jak Zjednoczeni Stryków.

więcej

Galacticos Stryków najlepsi!

W dniach 12-13 listopada na Orliku w Strykowie znów pojawili się amatorzy piłki nożnej. W zorganizowanym przez Sławomira Źródło i Strugę Dobieszków turnieju wzięło udział kilkanaście drużyn, a wielkie emocje i napięcie trwały do ostatnich minut meczu. Zgłoszone drużyny podzielono na cztery grupy, po trzy drużyny w każdej. Grano po jednym spotkaniu, do finałów awansował pierwszy zespół w tabeli. Wyjątek stanowiła grupa A, gdzie w związku z nie pojawienia się Victorii Dobra pozostałe drużyny zagrały również rewanż.

więcej

„Zaszczepić ducha walki”

W rozmowie z trenerem Szcześniakiem, od czasu do czasu wciąż grającym obrońcą w rezerwach Zjednoczonych, poruszamy temat wahań formy jego podopiecznych oraz dowiadujemy się czy do Strykowa zawitają zimą jakieś nowe twarze.

więcej

Młodzicy nie zawiedli

Sezon kolarski 2011 zakończył się dla LUKS „Dwójki” Stryków kilka tygodniu temu. Po krótkim odpoczynku podopieczni trenerów Mirosława Pożarlika i Romana Gorzkiewicza od grudnia ruszają z przygotowaniami do nowego sezonu. Zanim jednak to nastąpi jest teraz czas na podsumowanie osiągnięć strykowian w minionym kolarskim roku.
   LUKS „Dwójka” wystartował w sumie w blisko 40 wyścigach z czego 30% zakończyło się zwycięstwami strykowskiego zawodnika, a w 60% przynajmniej jeden z kolarzy „Dwójki” stał na podium – to bardzo dobre statystyki.  Zdecydowaną większość startów stanowiły zawody szosowe. Kilka razy strykowianie ścigali się na torach w Łodzi i Pruszkowie, a w MTB uczestniczyli zaledwie raz, podczas Święta Niepodległości. Łącznie kolarze „Dwójki” pokonali na rowerach blisko 80 000 km, co daje prawie 10 000 km rocznie na jednego kolarza.

więcej

V Family Cup na pływalni w Zgierzu

V Amatorskie Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w Pływaniu "Family Cup" 2011 odbyły się 19 listopada na Pływalni MOSIR ul. Leśmiana 2 w Zgierzu. Organizatorem ogólnopolskich zmagań pływackich jest tradycyjnie Wydawnictwo Family Cup. Organizatorami regionalnymi imprezy jak co roku byli Młodzieżowy Dom Kultury w Zgierzu, Stowarzyszenie Kameleon oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zgierzu. Do zawodów zgłosiło się aż 145 zawodników. Zawodnicy płynęli w stylu dowolnym według klasyfikacji indywidualnej (z uwzględnieniem kategorii wiekowych z podziałem na kategorię kobiet i mężczyzn) oraz w rywalizacji rodzinnej, a o wynikach w tej klasyfikacji decydowały czasy uzyskane przez sztafety rodzinne.

więcej

„Daliśmy z siebie 110%”

Zawodnik drugiej drużyny Zjednoczonych Stryków i trener juniorów tego klubu Przemysław Fortuna opowiada dlaczego się zdziwił na koniec rundy, komu wróży Ekstraklasę, czy w Strykowie są chętni do grania oraz kto ma się bać?

więcej

Trzech faworytów do awansu

Po zakończeniu rundy jesiennej w drugiej grupie A-klasy można z całą pewnością stwierdzić, że ten sezon jest i będzie jednym z najbardziej emocjonujących w ostatnich latach na tym szczeblu rozgrywek. Po 11. kolejkach na czele tabeli znajdują się rezerwy Zjednoczonych Stryków, ale drugi LKS Rosanów i trzeci Start Brzeziny mają po tyle samo, 27 punktów. Podopieczni trenera Wiktora Wiśniewskiego przewodzą dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań, gdyż strykowianie pokonali obie zainteresowane drużyny kolejno 2:1 i 3:1 i właśnie te dwa spotkania można bez wątpienia uznać za najlepsze w wykonaniu Zjednoczonych w tej rundzie.

więcej

Strykowscy juniorzy kończą na szóstym miejscu

Na początku listopada po raz ostatni w tym roku na murawę wybiegli młodzi piłkarze drużyny Zjednoczonych Stryków. Juniorzy dowodzeni prze trenera Przemysława Fortunę zakończyli jesień na szóstym miejscu, będąc tzw. czarnym koniem rozgrywek.

więcej

Bratoszewiczanki bez medali, ale wysoko w rankingu

Dwie zawodniczki LUKS-u Agronomu Bratoszewice wyratowały w Mistrzostwach polski Juniorek, które odbyły się na pomostach w Hrubieszowie. Podopieczne trenera Bogdana Szejna Kinga Jacak dzielnie walczyła w kategorii do 63 kilogramów, a Beata Korzewska rywalizowała w kategorii powyżej 69 kilogramów. Kindze Jacak zabrało jedenastu kilogramów by stanąć na podium. Bratoszewiczanka osiągnęła w dwuboju 117 kilogramów i ostatecznie została sklasyfikowana na piątej pozycji, co należy uznać za bardzo dobre osiągnięcie zawodniczki Agronomu.

więcej

Wyscig kolarski w Święto Niepodległości

W Święto Niepodległości odbyła się w Strykowie impreza rowerowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Emocje na dwóch kółkach zagwarantował prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi – Andrzej Pożarlik, który był głównym pomysłodawcą przejęcia organizacji Wyścigu Niepodległości od Arturówka. Wspólnie z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji oraz LUKS „Dwójką” Stryków udało się zorganizować wyścig. Każda grupa przejeżdżała tę samą trasę, umieszczoną na terenie przyzalewowym, w okolicy plaży. Długość jednego okrążenia to ok. 700 m.

 

więcej

Z wiceliderem na remis

W Święto Niepodległości piłkarska drużyna Zjednoczonych Stryków rozegrała swój ostatni mecz w rundzie jesiennej sezonu 2011/2012. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Tomasza Szcześniaka był nie byle kto, bo wicelider tabeli WKS Wieluń. Zespół gości prowadzony przez byłego reprezentanta kraju Dariusza Żurawia jest rewelacją tego sezonu i z dorobkiem 34 oczek znajduje się tuż za plecami prowadzącej Lechii Tomaszów Mazowiecki. Gospodarze piątkowego pojedynku wcale nie musieli stać na straconej pozycji. Strykowianie od sześciu kolejek są bowiem niepokonani i ostatnio grają naprawdę nieźle. Zawodzi jedynie skuteczność, bo w ostatnich dwóch pojedynkach Zjednoczeni gola nie zdobyli.

więcej

Koniec sezonu w Strykowie

W niedzielę, 6 listopada na torze motocrossowym w Strykowie odbyła się czwarta i zarazem ostatnia tegoroczna runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Cross Country. Przy pięknej jesiennej pogodzie na imprezę zorganizowaną przez MKS Zjednoczeni Stryków zjechało się 80 zawodników z 16 klubów z całej Polski. Dyrektorem zawodów był Arkadiusz Witczak, zaś sędzią głównym Zbigniew Orłamowski, za chronometraż odpowiadał Grzegorz Ostrowski. Gospodarze reprezentowani byli przez liczne grono 13 zawodników w różnych kategoriach.

więcej

Stryków na remis, Głowno wciąż bez punktu

Wszystkie ligi naszego okręgu zakończyły już zmagania piłkarskie w rundzie jesiennej sezonu 2011/2012. 5 listopada po raz ostatni w tym roku na plac gry wybiegły także juniorskie drużyny Zjednoczonych Stryków i Stali Głowno. Obie ekipy walczą na różnych frontach i obie z różnym powodzeniem. Zdecydowanie lepiej na tle głownian wyglądają strykowianie.

więcej

LUKS Koźle wiceliderem!

Bardzo dobrze radzą sobie młodzi tenisiści Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego Koźle. Podopieczni trenera Macieja Markiewicza w pięciu rozegranych dotąd spotkaniach odnieśli trzy zwycięstwa, jeden mecz przegrali i jedno spotkanie z ich udziałem zakończyło się remisem. W inauguracyjnym spotkaniu nowego sezonu piątej ligi LWTSAiW (tym razem zawodnicy LUKS-u będą rywalizować w tej klasie rozgrywkowej) tenisiści z Koźla ulegli Jagielloni Tuszyn 4:6. Zatem inauguracja rozgrywek i to we własnej sali zakończyła się nie pomyśli drużyny LUKS-u.

więcej

Czwarta porażka Polonii

Młodzi tenisiści Polonii Niesułków ponieśli czwartą porażkę w rozgrywkach o mistrzostwo V ligi Łódzkiego okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Niesułkowianie tym razem nie sprostali T.G. Sokołowi Zgierz, ulegając 1:9. Honorowy punkt dla Polonii zdobył Krzysztof Prusinowski, który w czwartym spotkaniu dnia przy stanie 0:3 pokonał Mateusza Wójcika 3:1. W pozostałych spotkaniach góra byli goście, wśród których brylował były gracz LUKS-u Koźle Karol Szcześniak. Przypomnijmy, że także w zespole ze Zgierza silnym punktem piątoligowego Sokoła jest Patryk Kostrzewski, uczeń trzeciej klasy Technikum Logistycznego przy Zespole Szkół nr 1 Bratoszewicach.

więcej

Sokół Popów pogromcą liderów

Piłkarze Sokoła Popów druga połowę rundy jesiennej maja niezwykle udaną. Popowianie prezentują wysoką formę, co od razu ma przełożenie na wyniki. Sokó bowiem w ostatnich czterech spotkaniach odniósł cztery zwycięstwa. Co ciekawe Sokół ma patent na liderów tabeli. Bowiem najpierw popopwianie pokonali Lipiniaków Lipiny 1:0, by w siódmej kolejce uporać się z ówczesnym liderem Czarnymi Smardzew, wygrywając na wyjeździe 4:2, a w ostatniej kolejce mających niemal pewne mistrzostwo rundy jesiennej w kieszeni piłkarzy Huragana Swędów pokonali także na jego terenie 2:0!

więcej

11 listopada nad zalewem w Strykowie

Stało się! Jest już pewne, że w Święto Niepodległości odbędzie się w Strykowie impreza rowerowa dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Emocje na dwóch kółkach zagwarantował prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi – Andrzej Pożarlik, który był głównym pomysłodawcą przejęcia organizacji Wyścigu Niepodległości od Arturówka. Wspólnie z Ośrodkiem Kultury i Rekreacji oraz LUKS „Dwójką” Stryków udało się zorganizować wyścig i choć kolarska impreza tego typu nie jest nowością w naszym mieście to właśnie tego dnia odbędzie się po raz pierwszy w historii.

więcej

Tylko remis

Wyniki 16. kolejki przedstawiają się następująco:

więcej

Kotan zmiażdżony, rezerwy wziąć liderem!

W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze rezerw Zjednoczonych wysoko wygrali w Ozorkowie i zimę spędzą na pierwszym miejscu w tabeli!

więcej

Rezerwy Zjednoczonych mistrzem jesieni!

Na półmetku rozgrywek drugiej grupy A-klasy najlepszym zespołem są rezerwy Zjednoczonych Stryków! Podopieczni trenera Wiktora Wiśniewskiego pozycję lidera objęli tydzień temu po pokonaniu Maliny Piątek  6:1. Teraz strykowianie potwierdzili tylko swoją wyższość i w ostatniej kolejce rundy jesiennej rozgromili na wyjeździe Kotan Ozorków 5:0.

więcej

Bez bramek w Zgierzu – derby na remis

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej w derbach powiatu nie wyłoniono zwycięzcy. To drugi z rzędu bezbramkowy remis strykowian.

więcej

Debiutanci bez zwycięstwa

Tenisiści LKS Polonii Niesułków zadebiutowali w piątoligowych rozgrywkach Łódzkiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Młoda drużyna z Niesułkowa rozegrała już trzy mecze w nowego sezonu i niestety nie mogą pochwalić jeszcze wielkimi osiągnięciami. Niesułkowianie  ponieśli trzy porażki.

więcej

Zgierscy uczniowie bez sukcesów

W październiku w ośrodku Malinka odbyły się mistrzostwa powiatu zgierskiego w sztafetowych biegach przełajowych, które były jednocześnie ostatnimi biegowymi zawodami w okresie jesiennym w bieżącym roku. Do rywalizacji o zaszczytny tytuł Mistrza Powiatu Zgierskiego przystąpiło 440 zawodników, którzy reprezentowali 46 sztafet ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W rywalizacji szkół podstawowych bezkonkurencyjni zarówno w kategorii dziewcząt  jak i w kategorii chłopców byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 z Aleksandrowa Łódzkiego. W kategorii dziewcząt druga lokata przypadła dziewczętom z SP 4 Ozorków, które wyprzedziły zawodniczki SP 3 z Głowna. Tuż za głowniankami na czwartym miejscu zameldowały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 1 ze Zgierza. W kategorii chłopców kolejność na pierwszych trzech miejscach była identyczna, a czwarte miejsce wywalczyli uczniowie Szkoły podsatwowej nr 4 ze Zgierza. Niestety nie wystartowali reprezentanci gminy Parzęczew, gminy Zgierz, gminy Ozorków i gminy Stryków oraz jak informują organizatorzy aż cztery zgierskie szkoły podstawowe nie wystawiły swoich uczniów do zawodów! Srebrne medale w kategorii szkół podstawowych wywalczone przez uczennice i uczniów z głowieńskiej "trójki" to były najlepsze osiągnięcia szkolnych reprezentacji z naszego okręgu. 
W kategorii szkół gimnazjalnych w rywalizacji chłopców zdecydowanie najlepsi okazali się gimnazjaliści z Ozorkowa, wyprzedzając ZSS Aleksandrów i Gimnazjum Gieczno.  Czwarta lokata przypadła zawodnikom, reprezentujących Gimnazjum Miejskie z Głowna, a ósma lokata przypadła uczniom Sportowego Gimnazjum nr 2 z Głowna. Tuż przed głownianami uplasowali się biegacze Zespołu Szkół nr 2 z Bratoszewic. Natomiast wśród dziewcząt zwyciężyło Miejskie Gimnazjum Aleksandrów Łódzki przed Gimnazjum w Giecznie i ZSS Aleksandrów. W kategorii gimnazjów w rywalizacji dziewcząt na czwartym miejscu została sklasyfikowana sztafeta Gimnazjum Miejskiego z Głowna, a drużyna Sportowego Gimnazjum nr 2 Głowno uplasowała się dopiero na ósmej pozycji!  Najsłabsza frekwencja była w Licealiadzie gdzie w kat. dziewcząt wystąpiły tylko cztery szkoły a zwyciężyła sztafeta LO Ozorków przed ZSZ Ozorków i SLO Traugutt Zgierz. Natomiast W kategorii chłopców wystartowało siedem zespołów, a najlepszym okazał się zespół LO Aleksandrów, który wyprzedził LO Ozorków i ZSZ Ozorków. Ekipa ZSL-G Głowno wywalczyła piąte miejsce, a uczniowie Publicznego katolickiego LO Głowno zostali sklasyfikowani na szóstym miejscu. Najlepsze dwie szkoły z powiatu będą startować w zawodach rejonowych, które odbędą się w Poddębicach.
ak

Szkoły Ponadgimnazjalne
Dziewczęta :
1. I LO Ozorków    29,56,51
2. Zespół Szkół Zawodowych Ozorków 30,49,38
3. SLO im. R. Traugutta w Zgierzu  32,10,90
4. I LO im. St. Staszica w Zgierzu  36,17,24

Chłopcy:
1. LO w Aleksandrowie   29,12,66
2. I LO w Ozorkowie   29,12,99
3. Zespół Szkół Zawodowych Ozorków 29,14,03 
4. I LO im. St. Staszica Zgierz  30,03,25
5. ZSL-G w Głownie      29,47,54 
6. Publiczne Katolickie LO Głowno 30,44,93
7. SLO im. R. Traugutta Zgierz  31,01,09
8. ZZSP Zgierz    37,58,59

Gimnazja
Dziewczęta :                                                    
1. Gimnazjum Miejskie  Aleksandrów Ł.  28,42,58
2. Zespół Szkolno – Gimnazjalny Gieczno  29,07,59
3. ZSS w Aleksandrowie Łódzkim       29,16,57
4. Gimnazjum Miejskie w Głownie   29,16,92
5. Gimnazjum w Parzęczewie                  31,01,47
6. Gimnazjum nr 1 w Ozorkowie                   31,46,92
7. Gimnazjum nr 1 w Zgierzu           31,54,57
8. Sportowe Gimnazjum Powiatowe nr 2 Głowno   32,40,14
9. Gimnazjum nr 2 w Zgierzu   33,23,69
Chłopcy:                   
1. Gimnazjum nr 1 Ozorków   29,54,90
2. ZSS w Aleksandrowie Łódzkim            30,10,96
3. ZS – G GiecznO        30,24,05
4. Gimnazjum Miejskie w Głownie   31,15,49
5. Gimnazjum Miejskie w Aleksandrowie Ł.    31,30,70
6. Gimnazjum nr 1 w Zgierzu   31,49,05
7. Gimnazjum w Bratoszewicach   32,45,99
8. Sportowe Gimnazjum Powiatowe nr 2 Głowno   33,49,58
9. Gimnazjum nr 2 w Zgierzu   35,20,23

Szkoły Podstawowe
Dziewczęta :
1. ZSS Aleksandrów Łódzki 28,07,43
2. SP nr 4 w Ozorkowie  28,31,11
3. SPnr 3 w Głownie  29,01,72
4. SP nr 1 w Zgierzu   29,23,00
5. SP nr 12 w Zgierzu  29,41,64
6. SP nr 2 w Głownie  28,31,11
7. SP nr 5 w Zgierzu  30,51,93
8. SP nr 4 w Zgierzu  32,52,50

Chłopcy:
1. ZSS Aleksandrów Łódzki 25,10,58
2. SP nr 4 w Ozorkowie  26,16,74
3. SP nr 3 w Głownie          26,30,70
4. SP nr 4 w Zgierzu   26,36,57
5. SP nr 5 w Ozorkowie  26,45,36
6. SP nr 4 w Aleksandrowie Ł.  28,28,49
7. SP nr 12 w Zgierzu  28,06,27
8. SP nr 2 w Głownie  32,17,24
 

Zjednoczeni nowym liderem!

Tuż przed zakończeniem rundy jesiennej w drugiej grupie A-klasy mamy zmianę na pozycji lidera. Nowym prowadzącym w tabeli są rezerwy Zjednoczonych Stryków, które po wysokim zwycięstwie nad Maliną Piątek 6:1 wyprzedzają LKS Rosanów i Start Brzeziny. Spadkowicze z V ligi wygrali swoje mecze i mają tyle samo punktów co strykowianie, ale gorszy bilans bezpośrednich spotkań. Rosanów męczył się z Zamkiem Skotniki, ale wygrał 3:2, natomiast Start podtrzymuje wspaniałą formę, tym razem pokonując w najciekawszym meczu tej kolejki LZS Justynów 3:0. Ostatnie miejsce zajmuje Kotan Ozorków, który po sensacyjnym ograniu Rosanowa, tym razem przegrał z przeciętnym LKS Sarnów i to aż 2:6. wp
10. kolejka: Struga Dobieszków – Witonianka Witonia 2:1, LZS Justynów – Start Brzeziny 0:3, Nowosolna Łódź – Błękitni Dmosin 4:1, LKS Rosanów – Zamek Skotniki 3:2, LKS Sarnów – Kotan Ozorków 6:2, Zjednoczeni II Stryków – Malina Piątek 6:1.
1. Zjednoczeni II Stryków 10 24 31-11
2. LKS Rosanów  10 24 30-11
3. Start Brzeziny  10 24 46-15
4. LZS Justynów  10 21 23-16
5. Nowosolna Łódź  10 20 22-15
6. LKS Sarnów   10 15 20-18
7. Malina Piątek  10 12 20-28
8. Zamek Skotniki  10 11 27-19
9. Struga Dobieszków  10 9 13-25
10. Błękitni Dmosin  10 7 20-38
11. Witonianka Witonia  10 6 9-45
12. Kotan Ozorków  10 4 12-32

Hat-trick Kapusty, rezerwy na prowadzeniu!

W spotkaniu 10. kolejki piłkarze drugiej drużyny Zjednoczonych Stryków rozgromili Malinę Piątek i wskoczyli na fotel lidera A-klasy.
Zjednoczeni II Stryków  6 (3)
Malina Piątek   1 (0)
Bramki dla Strykowa: Kapusta 3 (4, 66 i 81 min.), Cichosz (25 min.), Płoszajski (k. 18 min.) oraz Stawiany (w 58 min.).
Zjednoczeni II: Zalewski – Cichosz, Skroberanda, Chmurski, Śmieszek – Kaniewski, Płoszajski, Zawadzki, Fortuna – Kapusta, Wiśniewski (w 45 min. Stawiany).
   Porażka Justynowa ze Startem Brzeziny 0:3 dzień wcześniej sprawiła, że po meczu kończącym 10. kolejkę rozgrywek drugiej grupy A-klasy mogliśmy poznać nowego lidera tabeli. Przed tą szansą stanęli oczywiście tylko strykowianie, bo goście z Piątku to ligowy średniak plasujący się na siódmym miejscu w tabeli. Gospodarze byli więc murowanym kandydatem do zwycięstwa, a to przekonanie umocnił jeszcze fakt, że Malina przyjechała na mecz jedynie w 10 zawodników i od początku grała w osłabieniu.
   Od pierwszych minut widać było przewagę Strykowa. Podopieczni trenera Wiktora Wiśniewskiego wyszli na prowadzenie już w 4 min., gdy po prostopadłym podaniu od Płoszajskiego w polu karnym świetnie zachował się Łukasz Kapusta, który płaskim strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi. Było 1:0, ale Zjednoczeni nie zwalniali tempa. W 18 min. faulowany w polu karnym był Wiśniewski, a jedenastkę pewnie wykorzystał Płoszajski. Kilka minut później było już 3:0. W narożniku boiska faulowany był Kapusta. Z rzutu wolnego świetnie dośrodkował Płoszajski, a wspaniałą główką popisał się Cichosz i po niespełna pół godzinie gry gospodarze mogli już w zasadzie czuć się nowym liderem rozgrywek.
   Po zmianie stron gospodarze nie atakowali już tak zaciekle, ale wciąż mieli dużą przewagę. Nie mniej jednak Malina dzielnie się broniła i próbowała nawet się odgryźć. Raz jej to wyszło, gdy w 53 min. wykorzystała rzut karny po dyskusyjnym faulu obrońcy Strykowa. Odpowiedź gospodarzy była niemal natychmiastowa. W 58 min. wprowadzony po przerwie Michał Stawiany zwiódł obrońcę przed polem karnym i silnym uderzeniem tuż przy słupku podwyższył na 4:1. W 66 min. kanonada strzelecka po stronie Zjednoczonych trwała nadal. Z lewej strony dośrodkował Śmieszek, a nogę idealnie dostawił Kapusta i strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu. Napór Strykowa wciąż trwał, ale ani Stawianemu ani Płoszajskiemu nie udało się trafić do siatki w dogodnych sytuacjach. W 81 min. zrobił to natomiast niezawodny w tym spotkaniu Kapusta, który przejął piłkę przed polem karnym i płaskim uderzeniem tuż przy słupku zaliczył hat-tricka. W końcowych minutach frustracja dała o sobie znać wśród gości, którzy kończyli ten mecz w 9, po tym jak brutalnie faulowany bez piłki został Śmieszek.
   Dzięki temu zwycięstwu podopieczni trenera Wiktora Wiśniewskiego awansowali na pierwsze miejsce w tabeli! Strykowianie mają jednak tyle samo punktów co LKS Rosanów i Start Brzeziny, ale dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań są liderami. Przed Zjednoczonymi ostatni mecz w tej rundzie. W sobotę, 5 listopada o godz. 14:00 strykowianie zagrają na wyjeździe z najsłabszym w lidze Kotanem Ozorków. wp

Huragan zwycięzcą w meczu na szczycie!

Piłkarze Huraganu Swędów systematycznie umacniają się na pozycji lidera b-klasowych rozgrywek. Podopieczni trenera Pawła Podsiadłego w meczu na szczycie rundy jesiennej pokonali na wyjeździe niedawnych liderów Czarnych Smardzew 2:0! Swędowianie mają zatem trzy punkty przewagi nad Lipiniakami Lipiny i LKS-em II Gałkówek. Z kolei niedawny lider Czarni Smardzew spadli aż na czwarte miejsce w tabeli. Odbili się od dna piłkarze Sokoła Popów. Popowianie w meczu na własnym boisku pewnie pokonali beniaminka z Dobrej aż 8:0. Powstaniec niestety z zerowym kontem okupuje ostatnie miejsce w tabeli. W przerwie zimowej piłkarze beniaminka muszą solidnie popracować nad wszystkimi elementami sztuki piłkarskiej, bo na tą chwilę raczej nic nie wskazuje na to, by lokata zawodników z Dobrej poprawiła się także w rundzie rewanżowej, bo jesienią takich szans piłkarze powstańca już nie mają.

Czarni Smardzew 1 (0)
Huragan Swędów 2 (1)
Bramki: 0:1 - Krawczyk (25 min.), 0:2 - Łysoń (82 min.)
Huragan: Czerwiński - Jędrzejewski, Rutkowski, P. Jasek, Jasiński, Sęderowski (78, Łysoń), Matynia, Krawczyk (85, Cłapiński), Andrzejewski - Szczęsny (30, Tyczyński), Głowacki(72,Podsiadły)

Hit ósmej kolejki pomiędzy Czarnymi Smardzew i Huraganem Swędów zakończył się zwycięstwem gości, którzy mimo tego, że od 40 minuty po czerwonej kartce dla Bartosza Andrzejewskiego musieli grać w osłabieniu, to poradzili sobie z wiceliderem. Od początku spotkania podopieczni Pawła Podsiadłego nadawali ton wydarzeniom na boisku i już w pierwszych minutach spotkania Grzegorz Szczęsny mógł uzyskać prowadzenie dla Huraganu, ale w bardzo dobrej sytuacji przeniósł piłkę nad bramką. W 25 minucie swędowainie już cieszyli się ze zdobycia pierwszej bramki. Kapitan swędowian Michał Krawczyk skorzystał z podania Grzegorza Szczęsnego i okazji do uzyskania gola nie zmarnował. W 30 minucie Tyczyński i już w pierwszej swojej akcji (wcześniej zmienił kontuzjowanego Szczęsnego) mógł podwyższyć wynik meczu, ale piłkę, po jego strzale pewnie obronił bramkarz Czarnych. Na około pięć minut przed końcem pierwszej połowy piłkarze Huraganu egzekwowali rzut wolny.
W murze przeciwników znajdował się także zawodnik swędowian Bartłomiej Andrzejewski, który sprowokowany nadepnięciami obrońców Czarnych dał się ponieść emocjom i odwdzięczył się jednemu z nich tym samym, za co otrzymał słusznie czerwoną kartkę. Dziwić jedynie może fakt, że sędzia tych zawodów powinien w ten sam sposób ukarać obrońcę gospodarzy, który sam wymierzył sprawiedliwość na napastniku Huraganu uderzając go ręką w twarz. W drugiej połowie mecz się wyrównał, ale to gospodarze częściej zagrażali bramce Huraganu, po długich wyrzutach z autu oraz po stałych fragmentach gry. Na szczęście  obrońcy Huraganu oraz stojący między słupkami Bartłomiej Czerwiński nie dali się zaskoczyć. Swędowianie próbowali także kontratakować. W 82 minucie w pole karne zagrał Tyczyński, jego podanie przepuścił Podsiadły i  sytuację sam na sam wykorzystał rezerwowy Damian Łysoń. Piłkarze Czarnych jednak nie grali do końca. W 88 minucie smardzewianom udało się uzyskać kontaktową bramkę, ale mimo nerwowych ostatnich minut nie udało im się na szczęście wyrównać.
ak

8. kolejka
Sokół Popów - Powstaniec Dobra 8:0
Start Szczawin - LKS Gieczno 4:2
Lipiniacy Lipiny - LKS Kalonka 3:1
Sparta Łódź - LKS II Gałkówek 2:4
Czarni Smardzew - Huragan Swędów 1:2

1. Huragan Swędów  8  21  31-10
2. Lipiniacy Lipiny  8  18  23-8
3. LKS II Gałkówek  8  18  31-13
4. Czarni Smardzew  8  15  29-13
5. Sokół Popów   8  13  19-14
6. LKS Kalonka   8  12  28-16
7. Start Szczawin  8   9  12-20
8. LKS Gieczno   8   7  20-30
9. Sparta Łódź   8   5  16-30
10. Powstaniec Dobra  8   0   9-64

Srebrny medal dla młodych zawodników Agronomu Bratoszewice

Młodzi zawodnicy Agronomu Bratoszewice wystartowali w kolejnych zawodach w Wieloboju Ciężarowym dla Młodzików do lat 14. Zawody odbyły się w sali gimnastycznej Zespole Szkół nr 1 w Bratoszewicach i zgromadziły trzydziestu zawodników, reprezentujących pięć klubów z województwa łódzkiego. Bardzo dobrze spisali się młodzi atleci LUKS Agronomu Bratoszewice. Podopieczni trenera Bogdana Szejna w klasyfikacji generalnej wywalczyli drugą lokatę, wyprzedzając LKS Dobryszyce o 15 punktów, LKS Gałkówek o 30 punktów i KKS Włókniarza Konstantynów Łódzki o niemal pięćdziesiąt „oczek”. W bartoszewickim turnieju zwyciężyli zawodnicy LUKS Sprawni Petrykozy, którzy zgromadzili niemal 180 punktów. W rywalizacji indywidualnej bratoszewiczanie również mogą się pochwalić sukcesami. W kategorii dziewcząt wystartowała tylko jedna zawodniczka LUKS-u. Ilona Kubiak za technikę, skok obunóż, rzut piłką oraz podciąganie na drążku otrzymała notę 21 punktów, co dało jej srebrny medal. W tej kategorii zwyciężyła Zuzanna Pawlak (LUKS Sprawni Petrykozy), która uzbierała zaledwie od 1,6 punktu więcej od bratoszewiczanki. Trzecia lokata i brązowy medal przypadł Katarzynie Kacprzak, reprezentującej LUKS Sprawni Petrykozy. Zawodniczka Sprawnych zdobyła 17,8 punktu i wyprzedziła czwartą w rankingu swoja koleżankę klubową Kamilę Błażek zaledwie o 0,2 punktu. W kategorii chłopców do lat dwunastu bratoszewicki jedynak Kacper Łopata wywalczył piątą lokatę.
Bratoszewiczanin zdobył28 punktów i zabrakło mu do  do wywalczenia brązowego medalu zaledwie 4,5 punktu. W tej kategorii zwyciężył Krystian Madej (LUKS Sprawni Petrykozy), który uzbierał ponad 35 punktów. Druga lokata przypadła Rafałowi Cichoszowi (KKS Włókniarz Konstantynów Łódzki), który zainkasował 33,5 pkt. W kategorii do lat dwunastu zwyciężył Sebastian Holweg (LUKS Sprawni Petrykozy), który wyprzedził swojego brata Adriana, osiadając wynik o prawie 19 punktów lepszy. Trzecia lokata przypadła Patrykowi Kopce (wszyscy Sprawni), który uzyskał 18,4 punktu. Z dwóch zawodników LUKS Agronomu Bratoszewice Bernard Hyszewski, zdobywając 17,1 pkt.  wywalczył czwartą lokatę, a Jakub Ostrowski z 14,9 pkt. został sklasyfikowany na ósmym miejscu. W kategorii dziewcząt do lat dwunastu Agronom Bratoszewice nie wystawił żadnej swojej zawodniczki. Pierwsze miejsce wywalczyła reprezentantka Karolina Rosińska (Sprawni), która uzyskała 28,5 pkt. Druga lokata z niespełna osiemnastoma punktami  przypadła Justynie Bieleckiej (LKS Gałkówek), a brązowy medal wywalczyła Sylwia Oleśkiewicz (LKS Dobryszyce), której do srebrnego medalu zabrakło zaledwie 0,3 punktu. Starsi koledzy najmłodszych zawodników Agronomu wzięli udział w Mistrzostwach Okręgowego Związku Podnoszenia Ciężarów do lat 17. Tradycyjnie podopieczni trenera Bogdana Szejna bili rekordy i wrócili z Konstantynowa Łódzkiego z medalami.
Złoty przywiozła z Kinga Janiak, która w kategorii 63 kg. tradycyjnie była pierwsza, uzyskując w dwuboju 104 kg,. Srebrny medal przywiozła Beata Korzewska, która w kategorii 75 kg. uległa jedynie Dorocie Kubicy (Ekopak Dobryszyce). Bratoszewiczanka uzyskała wynik gorszy od rywalki o 36 kilogramów. Atleci Agronomu nie chcieli być gorsi od swoich koleżanek klubowych. Patryk Wilman w kategorii 56 kg. z wynikiem 92 kg w dwuboju zajął drugie miejsce. Bratoszewiczanin przegrał złoto” z Rafałem Cichoszem (Włókniarz Konstantynów łódzki) o ponad trzydzieści kilogramów.  W kategorii 94 kilogramów Artur Jankowski, który całkiem niedawno rozpoczął regularne treningi pod okiem trenera Bogdana Szejna z wynikiem 112 kg. uplasował się na drugiej pozycji. W tej kategorii wagowej poza zasięgiem rywali był Daniel Półrola (UMLKS Radomsko), który uzyskał w dwuboju 220 kg. Drużyna Agronomu Bratoszewice wystartowała także w trzeciej rundzie Ligi Wojewódzkiej Juniorów. Zespół Agronomu w składzie: Beata Dudek, Michał Miłosz, Patryk Wilman i Artur Jankowski zdobyła w sumie 789,5 pkt. i została sklasyfikowana na piątej pozycji. Zwyciężyli zawodnicy Gryfa Bujny, którzy zgromadzili 1218 punktów. Na drugim miejscu sklasyfikowano atletów UMLKS Radomsko z 1149 punktami, a trzecie miejsce przypadło zawodnikom, reprezentujących LKS Dobryszyce.
ak
Wyniki Zawodów W Wieloboju Ciężarowym
Dziewczęta do lat 12
1. Karolina Rosińska (LUKS Sprawni) 28,5 pkt.
2. Justyna Bielecka (LKS Gałkówek) 17,7 pkt.
3. Sylwia Oleśkiewicz (LKS Dobryszyce) 17,4 pkt.
Chłopcy do lat 12
1. Sebastian Holweg (Sprawni) 41,1 pkt.
2. Adrian Holweg (Sprawni) 22,8 pkt.
3. Patryk Kupka (Sprawni) 18,4 pkt.
4. Bernard Hyszewski(Agronom) 17,1 pkt.
8. Jakub Ostrowski (Agronom) 14,9 pkt.
Dziewczęta do lat 14
1. Zuzanna Pawlak (Sprawni) 22,6 pkt,
2. Ilona Kubiak (Agronom) 21,0 pkt.
3. Katarzyna Kacprzak (Sprawni) 17,8 pkt.
Chłopcy do lat 14
1. Krystian Madej (Sprawni) 35,6 pkt.
2. Rafał Cichosz (Włókniarz) 33,5 pkt.
3. Robert Hanc (Sprawni)  32,7 pkt.
5. Kacper Łopata (Agronom) 28,2 pkt.

1. LUKS Sprawni Petrykozy 177,9 pkt.
2. LUKS Agronom Bratoszewice   81,2 pkt.
3. LKS Dobryszyce    66,4 pkt.
4. LKS Gałkówek    51,0 pkt.
5. KKS Włókniarz Konstantynów   33,5 pkt.
 

Wyścig Niepodległości w Strykowie?

Sezon szosowy dobiegł już końca. Kolarze LUKS „Dwójki” Stryków pod okiem trenerów Mirosława Pożarlika i Romana Gorzkiewicza przechodzą teraz kilkutygodniowy okres roztrenowania i regeneracji. Z goła inaczej sprawa wygląda teraz u kolarzy przełajowych i MTB, którzy wciąż rywalizują na różnych imprezach. Zbliża się 11 listopada, Dzień Niepodległości, który kibicom kolarstwa łódzkiego kojarzy się z Arturówkiem i rozgrywanym tak od kilkunastu lat wyścigiem MTB dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tym roku organizacja imprezy z różnych powodów stoi pod wielkim znakiem zapytania. Co więc mają robić ci, którzy chcieliby tego dnia móc poczuć rywalizację kolarską. Z pomocą kolarzom wychodzi Stryków, który od lat jest bardzo przyjazny dla tej dyscypliny sportu. Główny animator i pasjonat kolarstwa w mieście Andrzej Pożarlik wpadł na pomysł zorganizowania Wyścigu Niepodległości w naszym mieście. W całą organizację włączyłby się oczywiście LUKS „Dwójka”. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby kolarze do Strykowa zawitali i lada dzień powinno pojawić się więcej szczegółów związanych z organizacją i planem zawodów. Jedyny problem to trasa, na której mogą ścigać się nie tylko dorośli, ale również małe dzieci. Do wyboru jest kilka opcji:
   Trasa nr 1 – zalew + cesarka. Kilka lat temu właśnie na tej trasie z powodzeniem odbyły się Mistrzostwa Miasta i Gminy Stryków w MTB. Start i meta przy przystani, później dookoła zbiornika w stronę autostrady, dojazd do Sosnowca, wyjazd na Cesarce i z powrotem nad zalew. Długość to ok. 5 km. Problem jednak w tym, że w tym roku przy przystani wybudowano plac zabaw, więc przez to miejsce wyścig biec po prostu nie może. Możliwe jest zmodyfikowanie tej trasy, tak by ominąć okolice Orlika, ale na razie nie wiadomo jak to zrobić.
   Trasa nr 2 – tor motocrossowy. Miejsce i parking jest, dobra widoczność, długość ok. 2 km, teren – i tu pojawiają się schody, a raczej górki. Stalowe maszyny bez problemu pokonują przeszkody na torze. Gorzej będzie wjechać i zjechać bezpiecznie z górki rowerem. Starsi pewnie spokojnie dadzą sobie radę, ale trzeba pamiętać, że wyścig jest również dla najmłodszych, mających po kilka lat dzieci. Wysłanie ich na taką trasę mogłoby źle się skończyć.
   Trasa nr 3 – wrócić trzeba jednak chyba nad zalew. Można wykorzystać szeroki brzeg od strony plaży i metodą serpentyn wyznaczyć jakąś trasę. Pod wyścig zaadoptuje się również podjazdy na parking. Długość może wynosić od 1 do 2 km. W grę wchodzą również inne opcje, które testować będą kolarz LUKS „Dwójki”.
   Na imprezę rekreacyjno – sportową zjadą się pewnie wszyscy animatorzy kolarstwa z województwa łódzkiego. Stryków po raz kolejny pokażę się z bardzo dobrej strony jeżeli chodzi o kolarstwo i jego organizację. Sport, który w naszym mieście jest trochę niedoceniany, natomiast w Polsce o wiele bardziej, bo pochwały pod naszym adresem sypią się z każdej strony. Już niejedna osoba potwierdziła, że bez strykowskich zapaleńców kolarstwo w łódzkim byłoby na wymarciu. wp

Tornado ucichło w Strykowie

Bramki dla Strykowa: Potakowski 6, Witczak 2, Lipiński 2, Kwiatkowski M., Kwiatkowski Sz., Makówczyński 3, Suchenek 3, Włuka, Kompa 2, Stawiany, Śmieszek i Sobiński.

więcej

Passa zwycięstw trwa dalej

Dwa poprzednie mecze kończyły się zwycięstwami piłkarzy Zjednoczonych. Podopieczni trenera Tomasza Szcześniaka wygrali z beniaminkami LKS Kwiatkowice 2:1 i Włókniarzem Moszczenica 2:0. Kolejnym przeciwnikiem strykowian był…kolejny beniaminek Włókniarz Pabianice. Zjednoczeni mieli więc dużą szansę, by podtrzymać zwycięską passę. Piłkarze zdawali sobie sprawę, że ewentualna wygrana pozwoli im znacznie odskoczyć od dołu tabeli i zbliżyć się do najlepszych.

więcej

Rezerwy w wysokiej formie

W poprzedniej kolejce piłkarze drugiej drużyny Zjednoczonych Stryków zagrali w szlagierowym pojedynku z liderem ligi LKS Rosanów i co najważniejsze, po bardzo dobrej grze wygrali to spotkanie 2:1. Kolejnym przeciwnikiem strykowskiego teamu był LKS Sarnów – przeciętniak gr. II A-klasy, który jednak już kilka razy był bliski sprawienia sensacji w starciu z najlepszymi (0:2 z Rosanowem i 0:1 z Brzezinami). Trener Wiktor Wiśniewski bardzo motywował swoich piłkarzy do dobrej gry i walki od pierwszych minut.

więcej

LUKS na torze w Pruszkowie

W dniach 8-9 października na welodromie w Pruszkowie odbył się Puchar Nadziei Olimpijskich w Kolarstwie Torowym w kategorii młodzik. W zawodach tych wzięli udział także zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Sandoz Stryków, którzy niedawno zakończyli sezon szosowy. Trener Mirosław Pożarlik do Pruszkowa zabrał trzech kolarzy: Sebastiana Baranowskiego, Dominika Chmielewskiego i Damiana Mikołajczyka. Strykowianie, którzy na torze nie ścigają się często, z obiektem w Pruszkowie mieli do czynienia po raz pierwszy.

więcej

II Centralny Kongres Karate

W dniach 22-23 października odbedzie się w Pinczowie II Centralny Kongres Karate

Wstępny Program Kongresu:
Sobota 22.10
- otwarcie kongresu 11.30
- 11.30 -12.30
prof.zw.dr hab.n.med. Tomasz Karski  "Leczenie wad postawy i skolioz tzw.
idiopatycznych dawniej i aktualnie (od 1995). Rola i wielka skuteczność
"ćwiczeń rozciągających dalekowschodnich" w tym karate w profilaktyce i
terapii. Przykłady "
- 12.30 -13.15
dr.n.med.Jacek Karski "Etiologia biomechaniczna wad postawy i
skolioz tzw. idiopatycznych u dzieci i młodzieży. Spojrzenie historyczne i wiedza
aktualna (dokumenty). Omówienie typów deformacji wg nowej klasyfikacji
(1995 - 2007) w kontekście profilaktyki."
- 13.15 - 13.30
przerwa herbaciano-kawowa
- 13.30 - 14.00
wykład, prezentacje filmowe
- 14.00 - 14.30
Wreczenie statuetek SENSEI przez Marszałka Świetokrzyskiego Adama Jarubasa

14.30 - 17.00 przerwa obiadowa
17.00 - 19.00 trening Shorin-Ryu Karate
sensei Aleksander Staniszew , 8 dan

Niedziela 23.10
9.30 - 11.30 trening Shorin-Ryu Karate
sensei Aleksander Staniszew ,8 dan
11.30 - 12.00 zakonczenie kongresu, wreczenie certyfikatów uczestnictwa


iNFORMACJE OGÓLNE:
- maksymalnie do dnia 18 . 10 ( wtorek) nalezy wpłacic na Konto Unii po 10 zł od uczestnika kongresu, najlepiej aby zrobic to zbiorczo z calego klubu.
- po dokonaniu wplaty nalezy mailem przesłac listę osób ( do dnia 18.10)
 

UWAGA ! PRZEWODNIĄ TEZĄ TEGOROCZNEGO KONGRESU SĄ WYKLADY Z PROF. KARSKIM , AUTORYTETEM W DZIEDZINIE SKOLIOZ. JEST ON TWÓRCĄ POWIEDZENIA Karate zapobiega skoliozom, karate leczy skoliozy. 

--
POLSKA UNIA SHORIN-RYU KARATE KOBUDO
e-mail: as@okinawakarate.pl
www.okinawakarate.pl
 

autor: Wojciech Tomczak, data: 2011.10.14

Gimnazjum z Bratoszewic szóste w Polsce

Pięknym sukcesem uczennic Gimnazjum z Bratoszewic zakończył się ogólnopolski turniej siatkówki „czwórek” Orlikvolleymania. Bratoszewiczanki, które najpierw przebrnęły przez eliminacje wojewódzkie, zakwalifikowały się do turnieju ogólnopolskiego. Zawody finałowe były rozgrywane w Sopocie, a w rywalizacji wzięło udział osiem najlepszych drużyn z całej Polski. Uczennice z Bratoszewic trafiły do grupy „B”.

więcej

Zakończenie sezonu

W niedzielę, 2 października oczy wszystkich kibiców kolarstwa łódzkiego zwrócone były w kierunku Koźla, gdzie w ostatnim szosowym wyścigu tego sezonu rywalizowali najlepsi zawodnicy województwa i inny regionów kraju. Organizatorem zakończenia sezonu już od kilku dobrych lat jest LUKS „Dwójka” Stryków, a także prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi – Andrzej Pożarlik. Na starcie do trzech kategorii wiekowych pojawiło się w sumie ponad 40. zawodników z ośmiu klubów.

więcej

Zjednoczeni wygrywają w Moszczenicy

Piłka nożna | IV liga
Zjednoczeni wygrywają w Moszczenicy
Podopieczni trenera Tomasza Szcześniaka odnotowali drugie zwycięstwo z rzędu.
Włókniarz Moszczenica 0 (0)
Zjednoczeni Stryków  2 (1)
Bramki dla Strykowa: Tomasz Lenart (43 min.) oraz Szczepan Bartosik (w 46 min.).
Zjednoczeni: Śniady – Majewski, Dyhdalewicz, Sender, Kluge – Król, Ł. Nagański (w 88 min. Dudziński), Lenart, Waśkiewicz (70 Nowak) – Bartosik (80 Misztela), Gajek (72 Hinc).

więcej

Nie taki lider straszny, weteran wciąż czaruje

Piłka nożna | A-klasa, gr. II
Nie taki lider straszny, weteran wciąż czaruje
Rezerwy Strykowa okazały się pierwszą drużyną, która zabrała punkty nieposkromionemu Rosanowowi.
Zjednoczeni II Stryków  2 (0)
LKS Rosanów   1 (1)
Obie bramki dla Strykowa zdobył Wiktor Wiśniewski (56 i 74 min.).

więcej

Cenne zwycięstwo nad Kwiatkowicami

Zjednoczeni Stryków - LKS Kwiatkowice 2:1 (2:0)
Bramki dla Strykowa zdobył Tomasz Lenart (w 3 i 10 min.).
Zjednoczeni: Śniady – Bełdziński, Sender, Dudziński, Dyhdalewicz (w 45 min. Waśkiewicz), Kluge (76 Nowak) – Król (70 Majewski), Lenart, Ł. Nagański, Misztela – Bartosik, Baryła.

więcej

Rezerwy znów pokonane, lider ucieka

AMII Nowosolna - Zjednoczeni II Stryków 2:1 (2:1)
Bramkę dla Strykowa zdobył z rzutu karnego w 20 min. Dariusz Płoszajski.
Zjednoczeni II: Winciorski – Skroberanda, Cichosz, Leszczyński, Zyguła – Zawadzki, Płoszajski, Fortuna (w 60 min. Malczewski), Kaniewski (50 Kwiatkowski) – Stawiany, Śmieszek.

więcej

Dominacja Strykowa – najlepiej w historii!

W sobotę, 24 września w Bratoszewicach obyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Makroregionu w jeździe dwójkami na czas.

więcej

Archiwum aktualności sportowych

Archiwum aktualności sportowych :

więcej

Karatecy Okinawa Shorin-ryu dali pokaz

W dniu 10 września 2011na zaproszenie organizatorów Festynu Integracyjnego Osiedla Wschód "LUZ" Karatecy Okinawa Shorin-ryu dali pokaz. Sekcję strykowską reprezentowali: Anastazja Kamińska, Oliwia Rojek, Gabriel Jędrzejczak, którzy zademonstrowali najprostsze techniki. Natomiast Wojciech Boncela zaprezentował kata stylowe Shorin-ryu karate. Następnie pokaz ułożonej walki można było zobaczyć w wykonaniu Piotra Nowickiego, Tomasza Michałkiewicza i Artura Jędrzejczaka. Młodzież ta ćwiczy w Szkole Podstawowej Nr 2 na ul. Targowej 21.

więcej

Zwycięstwo Zjednoczonych

Po cennych 3 pkt. zdobytych w Konstantynowie Łódzkim piłkarze Zjednoczonych Stryków przystąpili do kolejnego pojedynku z Pogonią-Ekolog. Piłkarze Zduńskiej Woli słabo rozpoczęli sezon przegrywając kolejno z WKS Wieluń 0:2 i SMS-em Łódź 0:1. W ostatnich dwóch meczach goście sobotniego pojedynku pokazali jednak zwyżkę formy, bo tak trzeba nazwać dwa punkty wywalczone w wyjazdowym meczu z Zawiszą Pajęczno (0:0) oraz faworytem ligi WOY Bukowcem Opoczyński na własnym terenie (0:0).

więcej

Wygrana rezerw

Na inaugurację sezonu piłkarze drugiej drużyny Zjednoczonych wygrali z Zamkiem Skotniki 2:0, ale w tamtym meczu strykowianie seryjnie marnowali sytuacje strzeleckie. Kolejnym rywalem podopiecznych trenera Wiktora Wiśniewskiego był zespół Błękitnych Dmosin - drużyna, którą strykowianie pokonali w przedsezonowym sparingu aż 9:3.

więcej

Kolrze nie odpoczywają

Po wakacjach, a więc najcięższym okresie w kalendarzu każdego kolarza, zawodnicy LUKS „Dwójki” Stryków wcale nie odpoczywają. Podopieczni trenera Mirosława Pożarlika i Romana Gorzkiewicza w ostatnich tygodniach zanotowali kilka ważnych startów.

więcej

Huragan w II rundzie

Piłkarze Huraganu jednak wygrali mecz I rundy pucharu Polski z Andrespolią Wiśniowa Góra 4:2. Był to ostatni moment dla piłkarzy Huraganu, by pokazać trenerowi Pawłowi Podsiadłemu swoja przydatność w "pierwszym składzie", dlatego też zawodnicy starali się od pierwszych minut. Goście od pierwszych minut próbowali narzucić swój styl grania, ale już w 10 min Bartosz Andrzejewski po prostopadłym podaniu Tomasza Tyczyńskiego, wyłożył piłkę wracającemu do gry po dłuższym okresie Sebastianowi Głowackiemu, który uzyskał pierwszego gola.

więcej

Letnia Akademia

Na przełomie czerwca i lipca w nadmorskiej miejscowości Jarosławiec odbył a się kolejny raz ogólnopolski szkoleniowy obóz karate i kobudo. Przybyło około osiemdziesięciu uczestników między innymi z Łodzi, Koluszek, Zgierza, Strykowa, Warszawy, Wołomina, Garwolina, Pilawy, Kobyłki. Codziennie odbywały się trzy bloki treningowe z podziałem na wiek i stopień zaawansowania które prowadzili Dariusz Jędrzejczak 5 dan Stryków, Grzegorz Jarząbek 5 dan Wołomin, Anna Rowicka-Lefik 2 dan Łódż, Agnieszka Ćwik 1 kyu Koluszki i Borys Ornowski 2 kyu Zgierz. Pomiędzy zajęciami czas wolny spędzano na basenie, dyskotekach, wycieczkach, strzelaniu z wiatrówek, grach i zabawach sportowych.

więcej

Medale kolarzy!

Dwa złote i dwa srebrne medale – to dorobek kolarzy LUKS „Dwójki” Stryków na Mistrzostwach Makroregionu Młodzików na torze, które w piątek, 19 sierpnia odbyły się na obiekcie łódzkiego Społem. Trener Mirosław Pożarlik miał po zawodach pewien niedosyt, bo choć strykowianie dwa razy utarli nosa przeciwnikom to była szansa na więcej. Zacznijmy jednak od początku.

więcej

Atleci Agronomu na trzecim miejscu!

Bardzo udanie zakończyli pierwszą cześć sezonu 2010/011 zawodniczki i zawodnicy LUKS Agronomu Bratoszewice. Podopieczni trenera Bogdana Szejna świetnie radzili sobie na pomostach w Konstantynowie Łódzkim, gdzie rozegrano kolejna rundę zawodów w wieloboju ciężarowym dla kadetów do lat 12 oraz dla kadetów starszych od 13 do 14 roku życia.

więcej

Stalowe potwory nad strykowską ziemią

Londyn ma swoje piłkarskie Wembley, Katowice swój siatkarski Spodek, Łódź-Atlas Arenę, a Stryków ma swój Motocross. 3 lipca 2011r. na tor im. Kazimierza Witczaka przy ul. Warszawskiej, mimo kiepskiej pogody zjechały się rzesze kibiców, by podziwiać wyczyny najlepszych zawodników w kraju, którzy nie raz skakali ładnych kilka metrów nad ziemią! Blisko 80-osobowa ekipa z 16. klubów z całej Polski walczyła w czterech kategoriach w IV Rundzie Indywidualnych Mistrzostw Polski zorganizowanych przez MKS Zjednoczeni i Ośrodek Kultury i Rekreacji w Strykowie. Oprócz mężczyzn na starcie stanęły również kobiety, które rywalizowały z kolei w III eliminacji X-crossu Pucharu Polski. Główną osobą odpowiedzialną za całe zawody był człowiek-legenda motocrossu - Zbigniew Orłamowski, który stworzył w małym mieście niesamowitą imprezę godną największych sportowych wydarzeń w kraju. W Strykowie pojawiło się wiele znanych osobistości, obecny był m.in. Minister Sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

więcej

Kleszczów i Rzgów świętują awans

Od zakończenia sezonu 2010/2011 w IV lidze minęło już trochę czasu, więc po opadnięciu emocji można zabrać się za głębsze podsumowanie minionego roku. Na początek trochę suchej statystki: na czwarto ligowych boiskach w 306 spotkaniach padło 889 bramek, co daje średnią 2,9 gola na mecz. Najskuteczniejsi byli gracze mistrza rozgrywek Omegi Kleszczów, która po 34. kolejkach miała w swoim dorobku 84 bramki. Najlepszą defensywą za to mogli pochwalić się piłkarze drugiej Zawiszy Rzgów, którzy tylko 23 razy pozwalali rywalom strzelać bramki. Jak w takim zestawieniu wypadają drużyny ze Strykowa. Zjednoczeni trafiali do siatki rywala 44 razy, sami tracili bramki aż 55-krotnie. Podopieczni trenera Tomasza Szcześniaka w minionym roku mieli więc 12. atak i 13. obronę w lidze.

więcej

Dwa medale Dominika Chmielewskiego

W dniach 2-3 lipca w okolicach Łysej Góry najlepsi młodzicy województw świętokrzyskiego i łódzkiego walczyli o miano Mistrza Makroregionu Centralnego. Dla młodych zawodników jest to jedna z najważniejszych imprez kolarskich w roku. Trener Mirosław Pożarlik i jego podopieczni z LUKS Dwójki Sandoz Stryków wraz z innymi kolarzami z kadry wojewódzkiej przygotowywali się do tych zawodów na tygodniowym zgrupowaniu u podnóża św. Krzyża. Strykowianom wskazówki przekazywał także trener kadry województwa łódzkiego Andrzej Malinowski, a w dniu zawodów dopingował ich dodatkowo prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi i radny Strykowa Andrzej Pożarlik.

więcej

Dni Strykowa na boisku Orlik w Strykowie

W niedzielę z okazji Dni Strykowa na boisku Orlik w Strykowie odbył się turniej zorganizowany przez Animatora Rafała Sadeckiego Turniej Dzikich Drużyn o Puchar Burmistrza Miasta-Gminy Stryków. Udział w turnieju mięli prawo wziąć zawodnicy należący do dwóch kategorii wiekowych: młodzik – rocznik 1998 i młodsi oraz junior – 1995-1997. W sumie zgłosiło się sześć zespołów, a każda mogła liczyć max 8 zawodników, grano po 6 osób, 1x10 min. Pierwsi do rywalizacji przystąpili juniorzy. Zgłosiły się dwa zespoły, więc o końcowym zwycięstwie od razu decydował bezpośredni pojedynek. Po emocjonującym pojedynku Puchar Burmistrza pewnie wygrały Czerwone Diabły, które pokonały Przystankersów 5:2. Najlepszym zawodnikiem w ekipie zwycięzców był Mateusz Kwiatkowski, który zdobył dwie bramki. Skład triumfujących Czerwonych Diabłów to: Stępniewski, Witczak, Ignatowski, Głowacki, Lipiński, M. Kwiatkowski i Kret.

więcej

MISTRZOSTWA POLSKI KARATE SHORIN RYU DZIECI – ŚWIECIE 2011

9 medali dla Łódzkiego Centrum Okinawa Shorin-Ryu Karate i Kobudo ,,BUSHI” W sobotę 4 czerwca w Świeciu n/Wisłą odbyły się Mistrzostwa Polski Karate Shorin Ryu Dzieci. W mistrzostwach wystartowało 130 zawodników z krajowych klubów. Zawodnicy startowali w 12 kategoriach: kata, kata oyo i kata kumiwaza w podziale na odpowiednie kategorie (maluchy, żacy, młodzicy i kadeci). Organizatorem Mistrzostw był Świecki Klub Karate Shorin Ryu zarządzany przez Dariusza Draspę.

więcej

Mały Wyścig Pokoju

W dniach 4-5 czerwca w Koźlu i jego okolicach rozegrany został XV Mały Wyścig Pokoju Po Ziemi Strykowskiej. W organizację tej prestiżowej imprezy włączyły się organizacje zarówno z naszej gminy, jak i z Aleksandrowa Łódzkiego: LUKS „Dwójka” Stryków, UM Stryków, UMG Aleksandrów, OZKol. Łódź, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS oraz Zespół Szkół nr 1 w Strykowie. Człowiekiem-instytucją tych zawodów był radny Strykowa i prezes OZKol. Łódź Andrzej Pożarlik, który ufundował także puchary dla zwycięzców poszczególnych etapów. Łódzki MWP rozgrywany jest podczas czterech etapów. Trzy z nich odbyły się w Koźlu. Stryków reprezentowało pięciu kolarzy LUKS „Dwójki”, podopiecznych trenera Mirosława Pożarlika: Mateusz Kucharski – dla którego był to absolutny debiut w wyścigach, Jarek Jabłoński – czarny koń klubu, Damian Mikołajczyk i Sebastian Baranowski – dwójka superpomocników oraz Dominik Chmielewski – lider zespołu i zwycięzca poprzedniej, mazowieckiej edycji MWP.

więcej

Stryków gości Mały Wyścig Pokoju

Najbliższy weekend na terenie Gminy Stryków zostanie zdominowany przez kolarstwo. W Koźlu odbędą się bowiem aż trzy etapy Małego Wyścigu Pokoju. Impreza objęta patronatem przez Burmistrza Miasta-Gminy Stryków Andrzeja Jankowskiego i Przewodniczącego Sejmiku Wojewódzkiego Marka Mazura ma na celu popularyzację tej dyscypliny sportu na terenie gminy i powiatu zgierskiego. W organizację zawodów włączyli się Zespół Szkół nr 1 w Strykowie, OZKol. Łódź, UMG Stryków, Wojewódzkie Zrzeszenie LZS oraz LUKS „Dwójka” Stryków. Mózgiem całej imprezy jest prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi i radny Strykowa Andrzej Pożarlik, który nie ukrywa, że liczy przede wszystkim na gospodarzy.

więcej

Twarda walka „Dwójki” i BKS

W niedzielę, 22 maja w Bratoszewicach motywem przewodnim była bez wątpienia koszykówka. Najpierw w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 rozegrano Turniej o Puchar Prezesa Agronomu i organizatora imprezy Andrzeja Kusego. W zawodach oprócz dwóch drużyn gospodarzy zagrali również strykowianie z LUKS „Dwójki”. Spotkania rozegrane były 2x10 min., po 4 zawodników. W meczu otwarcia LUKS rozgromił Agronom II 55:0. Drugi wewnętrzny pojedynek, wygrała pierwsza drużyna Bratoszewic 36 do 4 i wiadomo było, że o zwycięstwo Agronom I będzie walczył ze strykowską „Dwójką”. W finale lepsi okazali się koszykarze Strykowa, którzy wygrali 28 do 14 i pewnie zdobyli puchar. Zwycięzcy turnieju wystąpili w składzie: Marcin Nowacki, Przemysław Dudkiewicz, Marcin Dylewicz, Piotr Nowakowski, Karol Bogdała i Wojciech Pożarlik.

więcej

Solpol ma puchar

W Święto Konstytucji 3 maja na boisku Orlik w Strykowie pod patronem firmy Zina odbył się III Turniej Piłkarski Drużyn Amatorskich o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej. Organizatorem imprezy był radny Strykowa Andrzej Pożarlik, LUKS „Dwójka” Stryków oraz MKS Zjednoczeni. Do zawodów zgłosiła się bardzo duża liczba 14 zespołów, o dość osobliwych nazwach, które podzielono na dwie grupy. Dwie drużyny z pierwszych miejsc walczyły później w półfinałach. Zwycięzcy otrzymali puchary i nagrody, indywidualne statuetki przewidziano również dla najlepszego strzelca i bramkarza. Mimo niesprzyjających warunków pogodowych impreza się udała i ci, którzy byli pierwszy raz w Strykowie mówili, że za rok tutaj wrócą.

więcej

Dobra mistrzem

W meczu o drugie miejsce w grupie zespół SP 2 Stryków rozgromił  bratoszewiczan i z drugiej lokaty awansował do półfinałów. Z grupy pierwszej do strefy półfinałowej awansowały drużyny strykowskiej "jedynki" (dwa zwycięstwa i komplet punktów) i Szkoły Podstawowej z Koźla. W półfinałach reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 2 Stryków pokonała swoich kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 1 2:0. W związku z tym, że w drugim meczu półfinałowym uczniowie z Dobrej pokonali SP Koźle 2:0, ponownie, ale tym razem w meczu o złoty medal, zmierzyli się zawodnicy z Dobrej i strykowskiej "dwójki". Po niezwykle zaciętym spotkaniu  lepsi okazali się gracze SP Dobra, którzy strzelili jednego gola strykowskim rywalom i zapewnili sobie pierwsze miejsce w zawodach i awans do mistrzostw powiatu zgierskiego.

więcej

Pracowita majówka

To była pracowita majówka dla kolarzy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Sandoz w Strykowie. W zawodach uczestniczyli zarówno młodzicy, jak i juniorzy młodsi. Podopieczni trenera Mirosława Pożarlika i Romana Gorzkiewicza w dniach 1-2 maja uczestniczyli w 52. Mazowieckim Małym Wyścigu Pokoju.

więcej

Blisko było zwycięstwo

Kolarze LUKS „Dwójki” Sandoz Stryków w kapitalnej formie! Grupa młodzików szkolona przez trenerów Mirosława Pożarlika i Romana Gorzkiewicza w minionym tygodniu walczyła w trzech kolejnych etapach 53. Mazowieckiego Małego Wyścigu Pokoju. Tym razem młodzi kolarze Strykowa najpierw walczyli podczas III etapu w Warszawie, a trzy dni później wybrali się do miejscowości Izdebno Kościelne, gdzie rozegrany został IV i V etap.

więcej

Bratoszewice wicemistrzem

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach (dyrektor szkoły Magdalena Mackiewicz) wywalczyli zaszczytne drugie miejsce w mistrzostwach województwa łódzkiego w piłce nożnej sześcioosobowej szkół ponadgimnazjalnych. Podopieczni nauczyciela Bartosza Grzelaka jednak zanim zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego musieli, po zwycięstwie w mistrzostwach powiatu zgierskiego, przebrnąć przez eliminacje rejonowe. Turniej rejonowy odbył się na boisku Orlik w Poddębicach.

więcej

Przełamali złą passę

Po porażce w Cielądzu z Orlętami w zespole Strykowa nie było za wesoło. Trener Tomasz Szcześniak wiedział jednak, że jego piłkarze nie grają źle, a po prostu czasem brakuje im szczęścia. W spotkaniu z Lechią los w końcu uśmiechnął się i do strykowian.

więcej

Mistrzowski staż karate

W dniach 9-10 kwietnia 2011 w Sitkówce-Nowinach koło Kielc odbył się międzynarodowy Staż Karate z okazji Jubileuszu 30-lecia Shorin-Ryu w Polsce. W stażu wzięło udział 200 trenerów, instruktorów i zawodników. Oprócz instruktorów z Polski byli także z Węgier, Czech, Słowacji, Francji, Anglii, Irlandi. Grupę Łódzkiego Centrum Okinawa Shorin-Ryu karate reprezentowało dziesięciu karateków: Piotr Kunce, Marcin Lewandowski, Bartłomiej Swiątczak, Przemysław Lesiecki, Mateusz Witek, Bartłomiej Szurgot (wszyscy z Łodzi), Krzysztof Ławniczek (ze Zgierza), Krzysztof Kłosiński (Brzeziny), Marcin Kurczewski oraz Dariusz Jędrzejczak (obaj ze Strykowa). Staż prowadził okinawański mistrz Kenyu Chinen (9 dan) Prezydent Światowej Federacji Shorin - Ryu Karate Kobudo.

więcej

Zwycięstwo rezerw

Mecz z piątą w tabeli, mającą zaledwie 2 pkt. straty do strykowian, drużyną AMII Nowosolna należał do najciekawszych spotkań 16. kolejki A-klasy, gr. II. Każdy, kto przyszedł na ten pojedynek nie mógł żałować. Emocji, akcji i przede wszystkim bramek nie brakowało.

więcej

Bóhacze poskromieni

W 17 serii spotkań I ligi OPSiR Amator rozgrywanej na boiskach CHKS w Łodzi drużyna prowadzona przez Piotra Pożarlika zmierzyła się z dziesiątym zespołem tabeli Bóhacze. Brak kilku podstawowych zawodników nie przeszkodził strykowskiemu klubowi w pogromi rywali i wobec potknięcia M.L. Elpro wskoczenia na drugą pozycję w tabeli.

więcej

Turniej trampkarzy - Drugie miejsce Zjednoczonych

W poniedziałek, 2 maja boisko główne Zjednoczonych Stryków było obiektem, gdzie rozegrany został prestiżowy Turniej Piłki Nożnej Trampkarzy dla rocznika 2000 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Stryków oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Strykowie. Organizatorem silnie obsadzonych zawodów był Urząd Miasta-Gminy Stryków, OKiR Stryków, MKS Zjednoczeni oraz Apteka Przyjazna ze Strykowa. Do imprezy zgłosiło się 6 zespołów, oprócz gospodarzy Zjednoczonych uczestniczyli w niej także mocarze z Łodzi SMS i Widzew, Unia Skierniewice, Pelikan Łowicz oraz Stal Głowno. W turnieju grano systemem każdy z każdym, po 20 min. W meczu otwarcia gospodarze Zjednoczeni przegrali minimalnie z łódzkim Widzewem 0:1. W kolejnym meczu główny faworyt zawodów SMS Łódź rozgromił głowieńską Stal aż 7:0. Łodzianie w swoim drugim meczu podejmowali strykowskich Zjednoczonych.

więcej

Sezon kolarski 2011 rozpoczęty

W minioną sobotę w Koźlu odbył się wyścig rozpoczynający sezon kolarski 2011. Organizatorem zawodów był radny Strykowa i zarazem nowo wybrany prezes Okręgowego Związku Kolarskiego w Łodzi – Andrzej Pożarlik. 73 zawodników i zawodniczek z 17 klubów z całej Polski, trzy kategorie wiekowe, profesjonalne przygotowanie, piękna pogoda i mnóstwo emocji - to wszystko działo się na otwarciu sezonu. Trzeba przyznać, że w tym roku obsada imprezy była niezwykle silna, bo do Koźla zawitały tuzy polskiego kolarstwa szosowego: TKK Pacific Toruń czy też KTK Kalisz to uznane kluby nie tylko w kraju. Cała otoczka zawodów także stała na najwyższym poziomie: trasę świetnie zabezpieczyli policjanci ze Strykowa i Zgierza oraz strażacy z OSP w Koźlu i Gozdowie. Specjalnie pod wyścig stan nawierzchni został naprawiony dzięki pomocy Starostwa Powiatowego w Zgierzu oraz Zakładu Gospodarki Komunalnej Stryków. Kolarzom pilotowali także członkowie Strykowskiej Grupy Motocyklowej.

więcej

Biegali gimnazjaliści

Pierwszego dnia wiosny nauczyciele wychowania fizycznego Gimnazjum Niepublicznego w Dobieszkowie zorganizowali biegi przełajowe w Arturówku pod nazwą „Jak nie kochać wiosny”. Do udziału w zawodach zgłosiło się osiem ekip, a każda reprezentowana była przez 15 zawodników. Do rywalizacji przystąpili uczniowie MOW nr 3 Łódź, Gimnazjum Zgierz, MOS nr 2 Łódź, ZDZ nr 2 Łódź, MOS nr 3 Łódź, SOSW nr 3 Łódź, MOW nr 2 Łódź. Rozegrano cztery konkurencje biegowe, w których rywalizacja była niezwykle zacięta i wyrównana.

więcej

Przegrany sparing

W ostatnim sparingu przed inauguracją rundy wiosennej rozgrywek A-klasy, gr. II drużyna prowadzona przez Przemysława Fortunę przegrała z Nowosolną tracąc gola w ostatniej minucie meczu

więcej

Przegrana inauguracja

Przed pierwszym spotkaniem rundy rewanżowej trener strykowskiego zespołu Tomasz Szcześniak miał takie założenie, aby jego zespół nie stracił bramki. Nie udało się tego zrobić i choć Zjednoczeni strzelili gola to schodzili z boiska pokonani.

więcej

Jedenaście goli w sparingu

W meczu z Huraganem trener strykowskiej drużyny musiał poradzić sobie bez pięciu podstawowych zawodników. W Swędowie zabrakło: bramkarza Borkowskiego oraz Zyguły, Leszczyńskiego, Skroberandy i Bancerza.

więcej

Niesułków trzeci

W ubiegły czwartek w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Konkursie "5" Milionów. Wystartowały cztery zespoły reprezentujące Szkoły Podstawowe z Powiatu Zgierskiego, które okazały się najlepsze w swoich gminach. Gminę Stryków reprezentowały uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej z Niesułkowa, którzy świetnie radzili sobie w rywalizacji z innymi szkołami w zgierskiej hali. Pierwsze miejsce zajęła SP nr 5 ze Zgierza, jednak pasjonująca była walka o drugie miejsce w mistrzostwach powiatowych.

więcej

Sparing Zjednoczonych

Do derbów regionu doszło w zeszły czwartek, 10 marca w Głownie, gdzie tutejsza, występująca w V lidze Stal rozegrała mecz sparingowy z wyżej notowanym rywalem, grającymi na co dzień w IV klasie rozgrywkowej Zjednoczonymi Stryków. Trenerzy obu zespołów Marek Pawlak i Tomasz Szcześniak nie ukrywali, że jest to dla nich istotny sprawdzian przed rundą wiosenną. Z większą dozą napięcia grę swoich podopiecznych oglądał pewnie trener Zjednoczonych, bo to właśnie jego podopieczni do zmagań ligowych mieli przystąpić lada chwila.

więcej

Karatecy docenieni przez burmistrza Andrzeja Jankowskiego

„Przyzwyczailiśmy się myśleć o Karate jako sztuce walki, samym sporcie czy wręcz jako synonimie agresji. Są to stereotypy, które w większości sytuacji przejmujemy z filmów akcji i informacji medialnych mówi trener karate Shorin Ryu Dariusz Jędrzejczak.

więcej

Bratoszewiczanki drugie w rejonie

Głowieńskie licealistki ponownie odniosły same zwycięstwa. W finałowej rozgrywce podopieczne nauczyciela wychowania fizycznego Kazimierza Lewandowskiego pokonały kolejno ZS Łęczyca Grodzka 3:0, nie dały szans Zespołowi Szkół nr 1 z Łęczycy, wygrywając 3:0.

więcej

Walka do ostatniej minuty

W pierwszym pojedynku pomiędzy BKS Lalalilo a LUKS „Dwójką Stryków minimalnie lepsi okazali się goście. Rewanż za miesiąc. BKS Lalalilo 52 (8) (9) (20) (15) LUKS „Dwójka” 55 (15) (14) (7) (19) BKS: Adam Ruta 13, Marcin Rydlewski 14, Bartłomiej Florczak 17, Bartłomiej Janiak 3, Piotr Roszczypała, Łukasz Żurański 2, Bartłomiej Rogowski 3, Łukasz Sidorczuk. LUKS: Marcin Dylewicz 12, Marcin Nowacki 18, Piotr Nowakowski 11, Przemysław Dudkiewicz 4, Wojciech Pożarlik 8, Łukasz Majchrzak, Karol Bogdała 2, Jakub Malczewski.

więcej

Wysokie zwycięstwo Zjednoczonych

Po zwycięstwie nad KKS Koluszki i remisie z Łódzkim Klubem Sportowym strykowscy piłkarze zmierzyli się w zeszły piątek z zespołem Victorii Rąbień. Jako ciekawostkę przed tym pojedynkiem podać można było fakt, że grającym trenerem piątoligowca jest były zawodnik Zjednoczonych Łukasz Wijata.

więcej

Wysoka forma młodzieży Zjednoczonych

W ostatni czwartek stycznia trener Rafał Sadecki wraz z drużyną pojechał do Zgierza, by na obiekcie MOSiR rozegrać swój pierwszy sparing w tym roku. Przeciwnikiem strykowian był zespół z Rosanowa. Szkoleniowiec młodych piłkarzy miał do dyspozycji aż trzynastu zawodników, więc w drugiej połowie mógł wymienić oprócz bramkarza dosłownie cały skład.

więcej

Zabrakło szczęścia rezerwom

W ostatnim tygodniu stycznia dziesięcioosobowa ekipa ze Strykowa pojechała do Brójec, by zmierzyć się w otwartym turnieju halowym. Organizatorem był dobrze znany strykowianom z występów w A-klasie, miejscowy zespół Miazga. W turnieju wzięło udział osiem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyny z dwóch pierwszych miejsc przechodziły dalej do półfinałów.

więcej

Kolarskie przygotowania

O tym jak trudnym sportem jest kolarstwo wiedzą chyba tylko ci, którzy kiedyś uprawiali tę dyscyplinę. Nieżyjący już znakomity niegdyś kolarz Marco Pantani miał takie bardzo trafne powiedzenie dotyczące jego umiłowanego sportu: „Nawet najgorszy kolarz jest wciąż wybitnym sportowcem”. Trzeba przyznać, że te słowa całkowicie oddają wysiłek wkładany w trening i rywalizację kolarską. Znają je doskonale zawodnicy LUKS „Dwójki” Sandoz Stryków, którzy od grudnia przygotowują się do nowego sezonu.

więcej

Postępy sztangistów Agronomu

W kategorii żaczek Ilona Kubiak wywalczyła czwartą lokatę. Bratoszewiczance zabrakło niespełna czterech punktów, by zdetronizować trzecią w klasyfikacji Zuzannę Pawlak (LUKS Sprawni Petrykozy). Piąte w miejsce w końcowej klasyfikacji przypadło Darii Cechowskiej, a na szóstym miejscu została sklasyfikowana Andżelika Skrzypczyńska (obie LUKS Agronom Bratoszewice). W tej kategorii zwyciężyła Karolina Rosińska (LUKS Sprawni Petrykozy), która o siedemnaście punktów wyprzedziła swoją klubową koleżankę Kamilę Błażek. W kategorii żaków Dawid Janiszewski (LUKS Agronom Bratoszewice) został sklasyfikowany na piątej pozycji. Zawodnik Agronomu wywalczył 42,2 pkt. i by znaleźć się w gronie trzech najlepszych zawodników sezonu musiałby jeszcze zdobyć 24 punkty.

więcej

Medale karateków

Tym razem w Łodzi odbył się IV Noworoczny Turniej Shorin-Ryu Karate. Turniej odbywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo i Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi. Na Turniej zgłosiło się 124 zawodników z Łodzi, Zgierza, Strykowa, Brzezin, Wołomina, Warszawy, Kleszczowa, Pińczowa, Mielca, Lublina, Garwolina, Pilawy, Nowego Sącza, Gdańska. Zawody otworzył Prezydent Polskiej Unii Shorin-Ryu Karate Kobudo Aleksander Staniszew 7 dan.

więcej

Sparingowe zwycięstwo

Strykowska drużyna, występująca na co dzień w IV lidze podejmowała zespół V ligi z Koluszek. Trener Szcześniak miał do dyspozycji szeroką kadrę, więc w przerwie mógł wymienić prawie cały skład. Ostatecznie w wyjściowej jedenastce znalazło się trzech juniorów Śmieszek, Waśkiewicz i wracający po kontuzji Nowak.

więcej

Srebrne medale atletów Agronomu!

Atleci LUKS Agronomu Bratoszewice wystąpili w dwóch prestiżowych turniejach. Podopieczni trenera Bogdana Szejna wzięli udział w dwóch prestiżowych turniejach podnoszenia ciężarów. Dwoje bratoszewiczan rywalizowało w kategorii młodzików na pomoście w Konstantynowie Łódzkim, gdzie rozgrywany był X Turnieju o Puchar Prezesa OZPC. Kinga Jacak w kategorii dziewcząt w wadze do 63 kilogramów zajęła miejsce. Bratoszewiczanka w dwuboju osiągnęła bardzo dobry rezultat 93 kilogramów. Przypomnijmy, ze Kinga Jacak znalazła się w szerokiej kadrze województwa łódzkiego, co jest sukcesem szkoleniowym także trenera Szejna. W rywalizacji chłopców w wadze do 50 kilogramów triumfował Patryk Wilman, który w dwuboju udźwignął ciężar o wartości 76 kilogramów.

więcej

Czwarte miejsce Zjednoczonych

W niedzielę, 16 stycznia br. na obiekcie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zgierzu odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w Futsalu. Do imprezy zgłosiło się 10 zespołów: cztery z IV ligi, cztery z V i dwa występujące w A- klasie, gr. II. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Zwycięzcy mierzyli się ze sobą o pierwsze miejsce, następne drużyny walczyły o kolejne lokaty: drugie miejsca o III pozycję w turnieju, trzecie o miejsca V-VI w mistrzostwach itd… Mecze grano 17 minut bez przerwy, drużyny składały się z 7 zawodników (w tym bramkarz).

więcej

Sparing piłkarzy LUKS-u

Aż strach pomyśleć, co będzie się działo, gdy piłkarze amatorskiej drużyny LUKS „Dwójki” Sandoz Stryków rozpoczną zmagania w rundzie wiosennej rozgrywek II Ligi OPSiR Amator w Łodzi. Forma graczy ze Strykowa rośnie w szybkim tempie, co ewidentnie pokazują sparingi. Piłkarze „Dwójki” na luzie ogrywają rywali, strzelając im przez godzinę ponad 10 bramek. Tym razem ofiarą strykowskiej maszyny padli gracze brzezińskiego Invitto, z którymi LUKS zmierzył się w minioną sobotę.

więcej

Rezerwy przygotowują się do wiosny

Druga drużyna Zjednoczonych Stryków rozpoczęła przygotowania do rundy rewanżowej rozgrywek drugiej grupy A-klasy. Strykowski team plasuje się aktualnie na czwartym miejscu w tabeli, więc grający trener Przemysław Fortuna chce jak najlepiej przygotować swoich piłkarzy, aby ci skutecznie powalczyli wiosną o wyższe lokaty. Pierwszy trening strykowscy zawodnicy odbyli we wtorek, 18 stycznia, ale do pierwszego sprawdzianu formy graczy rezerw Zjednoczonych dojdzie dopiero 12 lutego. Ich pierwszym tegorocznym przeciwnikiem będzie lider A-klasy, gr. I GKS Ksawerów.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 07:00 - 15:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 07:00 - 14:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2210802 osobą
na naszej stronie