Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2011  /  Szkoły 2011  /  

Treść strony

Jasełka o Bożym Narodzeniu

  W dniu 22.XII.2011 roku uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Strykowie spotkali się, aby wspólnie cieszyć się
z nadchodzących świat Bożego Narodzenia.
        Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej nr 2 pod kierunkiem katechetki p. Małgorzaty Komorowskiej oraz wychowawczyni p. Teresy Kacprzak przygotowali i zaprezentowali zgromadzonym na sali gimnastycznej zaproszonym gościom , nauczycielom, oraz swoim koleżankom i kolegom Jasełka o Bożym Narodzeniu. Występ ubogacił śpiewem kolęd chór szkolny pod kierownictwem p. Marka Nowickiego.

więcej

Jasełka w Koźlu

Święta Bożego Narodzenia to w tradycji polskiej czas szczególny. W dniu 22.grudnia 2011 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Koźlu wspólnie z nauczycielami i rodzicami spotkali się na klasowych wigiliach, aby dzielić się opłatkiem, składać sobie życzenia, próbować przygotowanych tradycyjnych potraw i śpiewać kolędy. Wśród gości zaproszonych na uroczystość znaleźli się Panowie Radni : Czesław Polit i Marek Gierat oraz nowy proboszcz parafii św. Szczepana w Koźlu ks. Dominik Kociołek.

więcej

,, Cztery Pory Roku"

Dnia 14.12.2011 r. o godz. 17.00 w ZS nr 1, na auli szkolnej została wystawiona inscenizacja pt: ,, Cztery Pory Roku". W role aktorów wcielili się najmłodsi - dzieci z Oddziału Przedszkolnego oraz uczniowie klasy trzeciej SP. Przedstawienie przygotowała p Milena Lalak - nauczyciel prowadzący zajęcia muzyczno - ruchowe. Na przedstawienie zostały zaproszone p. dyrektor Anna Tomczak i p. vice dyrektor Anna Lewandowska, nauczyciele uczący w ZS nr 1, oraz rodzice i dziadkowie uczniów.

więcej

Konkurs kolęd

Dnia 22.12.2011r. odbył się w klasach gimnazjalnych ZS nr 1 konkurs kolęd. Klasy były oceniane za znajomość tekstu, muzykalność, oraz ogólną oprawę. Uczniowie biorący udział wykazali się znajomością tekstów, umuzykalnieniem, niektórzy z nich  przy śpiewie zaprezentowali swoje zdolności gry na instrumentach muzycznych.

więcej

,,Hej, kolęda, kolęda!" w SP nr 2 w Strykowie

Dnia 20.12.11r. Samorząd Uczniowski SP nr 2 w Strykowie, zorganizował spotkanie ,,Hej,  kolęda, kolęda!". Te spotkania stają się w naszej szkole tradycją. W tamtym roku spotkanie miało charakter konkursu. W tym roku element rywalizacji został odrzucony, ponieważ trudna byłaby ocena utworów wykonanych w trzech językach: polskim, angielskim i niemieckim.

więcej

III GMINNY KONKURS „ TRADYCJE ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA”

W dniu 20 grudnia 2011 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się III Gminny Konkurs „Tradycje Świąt Bożego Narodzenia”. Uczestniczyli w nim uczniowie z czterech szkół podstawowych z terenu naszej gminy.
Komisję konkursową stanowiły panie:

więcej

Akcja "Szlachetna paczka"

W tym roku 22 uczniów Szkoły Podstawowej w Koźlu, z inspiracji katechetki   p. Małgorzaty Komorowskiej  wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Szlachetna paczka". Przez dwa tygodnie uczniowie przynosili do szkoły produkty spożywcze tj. makaron, ryż, mąka, cukier, konserwy, olej itp. oraz artykuły chemiczne tj. proszki do prania, środki czystości. Zostały one zapakowane do paczek i zawiezione do punktu zbiorczego w Zgierzu. Ideą "Szlachetnej paczki" jest, iż darczyńca nie przekazuje daru
bezpośrednio, ani nie zna rodziny, dla której przygotował paczkę. Zaangażowanie dzieci i rodziców świadczy o ich wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. Za serce i zaangażowanie serdecznie dziękujemy.

więcej

Andrzejki to święto obchodzone co roku ostatniego dnia listopada. Tym razem w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie zostało ono połączone z dyskoteką. Na każdego uczestnika imprezy czekała miła niespodzianka. Był to cukierek z wróżbą. Gdy wszyscy zgromadzili się w sali, rozpoczęto konkursy i zabawy. Pierwsza konkurencja polegała na obraniu jak najdłużej skórki jabłka. Później na uczestników czekały następujące zadania: rzucanie „grosikiem” do miski, a także rozwiązywanie supełków. Nawiązując do tematyki dyskoteki, uczniowie mogli wywróżyć kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni oraz co ich czeka w przyszłości.

więcej

,, Czarnoksiężnik Oz" i spotkanie z Mikołajem

W  dniu 12.12.2011r.  oddział przedszkolny oraz kl I - III Szkoły podstawowej nr 2 w Strykowie zostały zaproszone do Domu Kultury w Strykowie na przedstawienie pt. ,, Czarnoksiężnik Oz" i spotkanie z Mikołajem.
Inscenizacja w wykonaniu aktorów z teatru ,,Muza" w Łodzi bardzo podobała się wszystkim widzom. Dzieci często aktywizowano, zapraszając je do udziału w różnych scenach.

więcej

,,Szlachetna paczka ‘’w SP nr 2 w Strykowie.

Od 2003 roku w Szkole Podstawowej Nr 2 w Strykowie organizowana jest świąteczna akcja ,,Zostań pomocnikiem św. Mikołaja” Uczniowie pod opieką katechetki  - p. Małgorzaty Komorowskiej oraz nauczycielki kształcenia zintegrowanego i przyrody  - p. Renaty Walczak organizowali loterie fantowe, z których dochód przeznaczony był na drobne upominki świąteczne dla dzieci z ubogich rodzin. Drobnymi sumami wspomagano finansowanie pojedynczym osobom wyjazdów do kina, na wycieczki.

więcej

Pierwsza pomoc poszkodowanym

W listopadzie szkolne koło PCK przeprowadziło w szkole wśród uczniów klas I - III SP nr 2 w Strykowie i dzieci oddziału przedszkolnego ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym - resuscytacji krążeniowo oddechowej - instruktażu dokonali uczniowie gimnazjum i szkoły podstawowej pod opieką p. Renaty Jagodzińskiej.
Dzieci były bardzo zainteresowane i z wielkim zaangażowaniem doskonaliły swe umiejętności na fantomach.

więcej

XVII Sesja Rady Miejskiej w Zespole Szkół nr 1 w Strykowie

Ważnym punktem posiedzenia Rady Miejskiej było podjęcie uchwały o nadaniu imienia szkołom wchodzącym w skład ZS nr 1
w Strykowie. Po wysłuchaniu opinii pani dyrektor Anny Tomczak uzasadniającej wybór patrona, Radni jednogłośnie podjęli uchwałę o nadaniu imienia szkołom.
Uczniowie entuzjastycznie przyjęli wiadomość, że od 1.01.2012 r. Gimnazjum nr 1 i Szkoła Podstawowa nr 2 będą nosić imię Noblistów Polskich.

więcej

Dzieciaki o szlachetnych sercach

Prawie 50 małych i kilkoro dużych Mikołajów ze Szkoły Podstawowej nr1 złożyło się na gwiazdkowy prezent dla dwóch najuboższych rodzin z gminy Stryków. Ogromne worki   z żywnością, słodyczami, środkami czystości, zabawkami i ubraniami zawiozły opiekunki Samorządu Uczniowskiego: Ewa Olszewska i Joanna Tokarska wyznaczonym przez MOPS potrzebującym. Radość obdarowanych była ogromna, podobnie jak widoczna na zdjęciu radość tych, którzy mogli pomóc. Na gazetce szkolnej wisi ogromne zdjęcie z nazwiskami darczyńców, którzy wsparli akcję mini – szlachetnej paczki.

więcej

"Kubuś Puszatek zimą"

W dniu dzisiejszym na sali Ośrodka Kultury i Rekreacji w Strykowie z inicjatywy Gminnej Biblioteki Publicznej w Strykowie zorganizowano przedstawienie teatralne "Kubuś Puszatek zimą" w wykonaniu grupy ART - RE z Krakowa. Zaproszono dzieci z Przedszkola Samorządowego, Przedszkola Sióstr Służebniczek oraz uczniów klas "O" ze Szkoły Podstawowej Nr 1 i Nr 2 w Strykowie. Ogółem bajkę oglądało około 150 maluchów.

więcej

Święty Mikołaj obchodził imieniny w Przedszkolu Sióstr Służebniczek

6 grudnia br. Święty Mikołaj obchodził imieniny w Przedszkolu Sióstr Służebniczek. Przybył do Przedszkola w tradycyjnym biskupim stroju. Każda grupa wiekowa: Promyczki Jezusowe, Boże Słoneczka i Aniołki Dzieciątka Jezus przygotowały dla niego piosenki i wierszyki o Św.Mikołaju. Uradowany gość wręczył w podzięce każdemu dziecku torbę z prezentami przygotowanymi przez Radę Rodziców. Oprócz dzieci prezenty dostały także Siostry i panie wychowawczynie w grupach oraz osoby społecznie  pomagające w przedszkolu. Ponadto Mikołaj obdarował każdą grupę prezentem w postaci zestawów zabawek i gier edukacyjnych. Każde dziecko miało zrobioną pamiątkową fotografię ze Św.Mikołajem.

więcej

komentarze (0)

Medale "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie" - rozdane

W dniu 6 grudnia br. o godz. 13 w Domu Kultury w Strykowie odbyła się uroczystość wręczenia medali  "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Medal ten ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Został ustanowiony ustawą z dnia 17 lutego 1960 o orderach i odznaczeniach. Nadawany jest przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej obywatelom polskim (do 1989 roku przez Radę Państwa).

więcej

komentarze (0)

Magowie i Wróżki w ZS nr1 w Strykowie

Dnia 30.11.11r w Sali nr 9 Magowie i Wróżki SU szkoły podstawowej wróżyli, stawiali horoskop oraz odczytywali przyszłość ze szklanej kuli. Pod okiem opiekuna SU p. E. Korony-Sochaczewskiej odczytywano przyszłość z fusów ( herbaty), a także wybierano imię swej miłości.
Uczniowie poznali także swój szczęśliwy numerek,  dzień, miesiąc, a horoskop nie tylko przepowiadał  jaki będzie ten nadchodzący rok, ale też charakteryzował daną osobę.
To był przedni dzień i przednia zabawa.

więcej

"Jesień i muzyka"

26 listopada strykowska orkiestra zaprezentowała Koncert zatytułowany "Jesień i muzyka".  Orkiestra zagrała kilka znanych standardów, jak Santa Lucia, Przy ognisku, Jesienne róże, 20 lat minęło, a na finał Niech żyje bal Maryli Rodowicz.
Głównymi wokalistami byli Iwona Kacperska i Jan Machniewicz.  Koncert prowadziła pani Urszula Łazorczyk, przedstawiając ostatnie sukcesy Orkiestry na konkursach i przeglądach, opowiadając muzyczne anegdoty i sentencje. Widownia jak zawsze dopisała znakomicie, przyjechała nawet 30-osobowa grupa seniorów z Dmosina. Koncert zakończono kilkoma bisami i owacjami na stojąco.

więcej

,,Mam pasję: Znam języki, kocham zwierzęta"

Dnia 25.11.2011 w piątek w ZS nr 1 w Strykowie odbył się konkurs dla  wyjątkowo odważnych i uzdolnionych uczniów naszej  gminy.
Konkurs ,,Mam pasję: Znam języki, kocham zwierzęta" był przedsięwzięciem interdyscyplinarnym. Uczestników obowiązywała wiedza z : języka polskiego, języka angielskiego, przyrody. Do tego liczył się refleks oraz umiejętności pracy w parach. Uczniowie pracowali z zapałem, wykazali się znajomością wielu zagadnień.

więcej

„Pola i Oskar idą do szkoły”

W dniu 24 listopada w ZS nr 1 w Strykowie odbyło się przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy I  pt. „Pola i Oskar idą do szkoły”. Przedstawienie zawierające treści dotyczące przepisów ruchu drogowego zostało przygotowane dla dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniów klas II i III oraz dla rodziców uczniów z klasy pierwszej. Do jego obejrzenia zaproszona została pani dyrektor mgr Anna Tomczak, pani wice dyrektor mgr Anna Lewandowska oraz nauczyciele, którzy uczą w klasie pierwszej i wychowawcy zaproszonych klas.

więcej

"W życiu i sporcie jestem fair"

Uczniowie z SP nr 1 im. Wł. Jagiełły w Strykowie dzięki sfinansowaniu przejazdu grupy przez GKRPA mogli wziąć udział w Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych, któremu przyświecało hasło "W życiu i sporcie jestem fair". Grupa teatralna przygotowywana przez Ewę Olszewską i Rafała Mikołajewskiego pokazała dwa spektakle i zdobyła wyróżnienie przywożąc z Łodzi nagrodę dla szkoły w postaci przenośnego dysku twardego oraz indywidualnych nagród dla opiekunów-instruktorów. Nagrodzono też za wyróżniającą się grę aktorską Kacpra Olszewskiego, który grał w jednym z przedstawień kurkę a w drugim chłopca. Grupa kilka dni przed konkursowym występem pokazała swoje przedstawienia dzieciakom z przedszkola samorządowego.

więcej

TROJE UCZNIÓW JEDYNKI W GRONIE ZWYCIĘZCÓW

Czworo uczniów Szkoły Podstawowej nr1 w Strykowie zakwalifikowało się do łódzkiego konkursu recytatorskiego "Czarne przegrywa, kolor wygrywa - w kolory grajmy dziś". Tam nasi uczniowie w składzie: Zosia Piestrzeniewicz, Ola Stęplewska, Antoś Kaczmarek i Kacper Olszewski 17 listopada konkurowali z 70 innymi młodymi recytatorami w dwóch kategoriach wiekowych: I-III i IV-VI. W pierwszej kategorii Zosia (na zdjęciu jako uforudek) zajęła 2 miejsce., podobnie jak jej starszy kolega Kacper Olszewski, który również uplasował się na drugiej pozycji w kategorii klas IV-VI (na zdjęciu jako biało-czarny kot). Finalistką została również Ola, która zajęła 7 miejsce. Uroczyste podsumowanie konkursu nastąpiło 25 listopada. Tam wręczono laureatom i finalistom nagrody oraz wszyscy wzięli udział w warsztatach teatralnych "Dotknąć teatru" prowadzonych przez aktorkę teatru "Łątka".

więcej

Konkurs wiedzy o książce Alana Aleksandra Milne pt. : "Kubuś Puchatek"

W ramach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, odbył się konkurs wiedzy o książce Alana Aleksandra Milne pt. : "Kubuś Puchatek". Udział w zabawie brały trzyosobowe drużyny, reprezentujące szkoły w Bratoszewicach, Koźlu, Niesułkowie, SP nr 1 i nr 2 w Strykowie. Tematem konkursu była w/w lektura klas II. Wszystkie zadania nawiązywały tylko i wyłącznie do treści tej książki. Uczestnicy otrzymali 4 zadania pisemne z wiedzy o lekturze.

więcej

11 listopada w szkole w Koźlu

Dnia 10 listopada w szkole podstawowej w Koźlu odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości. Klasa szósta przygotowała przedstawienie, pod opieką p. Urszuli Orlik-Szcześniak i p. Marka Nowickiego. Śpiewali także piosenki. W przedstawieniu brało udział 10 osób. Akademia odbyła się na sali gimnastycznej o 8:30. Uczniowie byli ubrani na galowo. Wprowadzony był sztandar.

więcej

Pasowanie na przedszkolaka

10 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka, w Przedszkolu Samorządowym w Strykowie.

więcej

11 LISTOPADA w ZS nr 1

Dnia 10.11.2011 w ZS nr 1 w Strykowie było bardzo radośnie. Uczniowie i nauczyciele świętowali uroczystość Odzyskania przez Polskę Niepodłegłości.
Podczas apelu uczniowie zostali zaskoczeni, ponieważ wiersz i piosenka były tylko tłem, natomiast trzonem wydarzeń był quiz - Polskomania, czyli Kocham Cię Polsko.

więcej

Nagrody w konkursie Tesco dla szkół

Szkoła Podstawowa nr1 im. Wł. Jagiełły w Strykowie ponownie walczy o nagrody w konkursie Tesco dla szkół. Uczniowie (Oliwia Karpińska, Natalia Walczak, Ola Stęplewska, Kacper Olszewski, Bartek Kwiatkowski) pod kierunkiem nauczyciela plastyki Krzysztofa Wosika i nauczycielki j. polskiego i informatyki  Ewy Olszewskiej nakręcili filmik o Ekorewolucji. Mają szansę wygrać nowoczesny sprzęt elektroniczny o wartości 12 000 zł. W zeszłym roku w ten sposób zdobyli pracownie multimedialną z tablica interaktywną. Każdy może przyczynić się do powiększenia bazy dydaktyczne tej placówki oddając codziennie aż do 9 grudnia głos na http://www.tescodlaszkol.pl/f/168  Wszyscy internauci, którym uda się zagłosować o równej godzinie ma szansę na zdobycie dla siebie 20 złotowych bonów do sklepów Tesco. Prosimy o głosy!!!

więcej

Ślubowanie w Koźlu

Dnia 8 listopada 2011r.uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Koźlu, odświętnie ubrani, z pełną powagą obchodzili uroczystość ślubowania i pasowania na uczniów. Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, w trakcie którego wykazali się dużą wiedzą o kraju, szkole oraz znajomością przepisów ruchu drogowego.
Uczniowie zaśpiewali również piosenkę, której słowa zaprosiły do rozpoczęcia ślubowania. Pan dyrektor Jerzy Makowski pasował każdego na ucznia dużym drewnianym ołówkiem. Po pasowaniu  wychowawczyni kl.I Monika Głuszczak wręczyła uczniom pamiątkowe dyplomy. Uczniowie kl.0,IIiIII obdarowali pierwszaków upominkami. Rodzice uczniów uświetnili uroczystość słodkim poczęstunkiem.

więcej

Od ziarenka do drzewa

Dnia 26.X.2011r. dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I ZS nr 1 w Strykowie uczestniczyły w zajęciach na terenach Lasów Łagiewnickich. Temat spotkania: ,,Od ziarenka do drzewa".
Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali informacji przekazywanych przez pracowników nadleśnictwa. Każde dziecko otrzymało kartę pracy, którą wypełniało z wielkim zaangażowaniem.  Mimo złej pogody, dzieciom wyjazd się podobał.

więcej

Przegląd Konkursowy Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów Powiatu Zgierskiego

5 listopada br. w Ośrodku Kultury w Strykowie już po raz 9 odbył się Przegląd Konkursowy Młodzieżowych Zespołów Wokalnych i Solistów Powiatu Zgierskiego pod patronatem Starosty Zgierskiego oraz Burmistrza Miasta- Gminy Stryków.
Zespoły i soliści przybyli z Ozorkowa, Zgierza, Aleksandrowa Łódzkiego, Głowna, Leśmierza, Gieczna, Popowa Głowieńskiego, Bratoszewic, Niesułkowa oraz Strykowa- na scenie zaprezentowało się ponad 130 uczestników.

więcej

Pasowanie na Indianina.

04.11.2011 w Przedszkolu Samorządowym w Strykowie w sali Indiańskiej w grupie średniaków odbyło się pasowanie na Indianina .

więcej

,,Znam zwyczaje innych krajów”

Dnia 28.10.11 w ZS nr 1 w Strykowie odbyło się spotkanie halloweenowe pt. ,,Znam zwyczaje innych krajów” Ciekawi tego jak wygląda wigilia Wszystkich Świętych w krajach anglosaskich przygotowaliśmy informacje na ten temat.
O godzinie 15.00 w auli szkolnej odbył się quiz wiedzy o halloween, turniej sportowy, zabawy plastycze oraz ruchowe.
Była tez smaczna przekąska, ale najważniejszy jest czas, który uczniowie klas IV – VI oraz nauczyciele: A. Pietrasik, A. Pęcherczyk, O. Sadowska, E. Korona – Sochaczewska, R Walczak mogli spędzić razem.

więcej

Ślubowanie klasy pierwszej i pasowanie na przedszkolaka

Dnia 27.10.2011 r. w Szkole Podstawowej w Dobrej odbyła się uroczystość ślubowania uczniów klasy pierwszej oraz pasowania na przedszkolaka.
Na początku każdy pierwszoklasista złożył w obecności Pani Dyrektor Małgorzaty Wielgus, wychowawcy oraz rodziców uroczyste przyrzeczenie i został tym samym przyjęty w poczet uczniów szkoły. Następnie Pani Dyrektor pasowała każde dziecko z zerówki na przedszkolaka. Po części oficjalnej odbyła się część artystyczna. Dzieci śpiewały piosenki i prezentowały przygotowane na tę okoliczność układy taneczne. Na zakończenie wszyscy bohaterowie dnia otrzymali pamiątkowe dyplomy.

więcej

Ślubowanie klasy I

W dniu 21 października 2011 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Władysława Jagiełły w Strykowie odbyła się uroczystość przyjęcia uczniów klasy pierwszej w poczet pełnoprawnych członków społeczności uczniowskiej. Pierwszoklasiści zaprezentowali się w części artystycznej przygotowanej pod okiem wychowawczyni p. mgr Anny Kozioł. Zgromadzeni  w tym dniu w sali gimnastycznej rodzice, nauczyciele i uczniowie ze starszych klas mogli przekonać się czego już pierwszaki się nauczyły. Później nastąpiła najważniejsza, wyczekiwana przez wszystkich chwila. Uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar  szkoły, a pani dyrektor mgr Sylwia Miedziak - Walawender dokonała pasowania każdego ucznia. Wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

więcej

„ Dziadek do orzechów”

Dnia 20 października 2011 r. grupa przedszkolaków oraz dzieci z kl. I i III Szkoły Podstawowej w Dobrej pod opieką wychowawców udała się do Teatru Wielkiego w Łodzi, by obejrzeć balet P. Czajkowskiego pt. „ Dziadek do orzechów”. Spektakl przeniósł widzów w przepiękny, baśniowy świat dziecięcych zabaw i marzeń. Dzieci podziwiały umiejętności taneczne aktorów, bajecznie kolorowe stroje oraz cudowną scenografię. Wszyscy byli zachwyceni wspaniałym spektaklem, który został nagrodzony na koniec przez publiczność rzęsistymi brawami. Czas spędzony w teatrze pozostanie dzieciom na długo w pamięci.

więcej

Wycieczka do kopalni soli w Kłodawie

Dnia 17 października 2011 roku uczniowie klas II, III i IV  Szkoły Podstawowej w Dobrej wybrali się wraz ze swoimi wychowawcami na wycieczkę do kopalni soli w Kłodawie.
Uczestnicy zwiedzali kopalnię słuchając przewodnika, który zapoznał ich z historią powstania złóż kłodawskich i ciężką pracą górników. Wielką atrakcją dla dzieci okazał się zjazd szybką górniczą windą na głębokość 600 metrów. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał bryłkę różowej soli. Wyprawa do kopalni okazała się bardzo interesująca, ponieważ uczniowie w praktyce mogli ugruntować swoją wiedzę zdobytą na lekcjach w szkole.

więcej

Dzień Edukacji Narodowej w ZS Nr 1 w Strykowie

Dnia  14-go października na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej pierwszoklasiści złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. W obchodach naszego Święta oprócz dyrekcji, nauczycieli, uczniów i rodziców wzięli udział zaproszeni goście z burmistrzem Gminy Stryków panem Andrzejem Jankowskim oraz emerytowanymi nauczycielami naszej szkoły. Uroczystość ta dostarczyła jej uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.

więcej

Pasowania pierwszoklasistów w ZS Nr1 w Strykowie

Dnia 13.10.2011r. w ZS Nr 1 w Strykowie miała miejsce uroczystość pasowania pierwszoklasistów na  uczniów. Oprócz pierwszaków uczestniczyli w niej zaproszeni goście szkoły: uczniowie klasy drugiej, oraz rodzice. Po złożeniu przyrzeczenia, uroczystego pasowania dokonała Pani Dyrektor Anna Tomczak. Następnie nowo „upieczeni” uczniowie otrzymali symboliczne upominki od swoich starszych kolegów i koleżanek oraz pamiątkowe dyplomy od swojej wychowawczyni Pani  Ilony Staniszewskiej.

więcej

Próbny sprawdzian szóstoklasisty w ZS Nr1 w Strykowie.

11 października 2011 uczniowie klasy VI przystąpili do próbnego sprawdzianu szóstoklasisty. Tego dnia obowiązywał strój galowy, całkowite skupienie i wysokie obroty mózgu. Uczniowie wylosowali numerki. Po zapoznaniu się z instrukcją, szóstoklasiści ruszyli do dzieła. Język polski, historia, przyroda i matematyka.
Teraz Czekają na wyniki.

więcej

Poseł gościł w SP nr 1 w Strykowie

Poseł Artur Dunin kolejny raz gościł w Szkole Podstawowej nr 1 w Strykowie, do której przywiózł zabawki i książki dla dzieci z zerówki oraz czytał dzieciom bajki. Zabawom nie było końca,a  dzieci były bardzo zadowolone z prezentów.

Archwium aktualności z poprzednich lat dostępne jest pod adresem archiwum.strykow.pl

więcej

,,JESTEŚMY SAMORZĄDNI!!”

Dnia 30.09.2011 r. tj. w piątek w ZS nr 1 w Strykowie  odbyło się głosowanie
na przewodniczącą/przewodniczącego Gimnazjum nr 1, oraz Szkoły Podstawowej nr 2.
Uczniowie chętnie spełniali swój obowiązek uczniowski  (a raczej chętnie skorzystali z tego przywileju!).

więcej

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego i Palmiarni w Łodzi

W dniu 30 września 2011r. uczniowie z klas IV-VI SP w Dobrej pod opieką wychowawczyń: Katarzyny Motyl, Barbary Birskiej i Magdaleny Skowrońskiej udali się do Łodzi na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego i Palmiarni. 
Dzieci poznawały rośliny zgromadzone w Ogrodzie Botanicznym, wędrując pod opieką przewodników po ścieżkach dydaktycznych. Zdobywały nową wiedzę na temat różnorodnych gatunków roślin: drzew, krzewów, roślin leczniczych oraz ozdobnych. Uczestnicy wycieczki mieli też okazję poznać różne rodzaje zegarów: mi.n. zegar linneuszowski i słoneczny. Poczynili też różnorodne obserwacje dotyczące zmian zachodzących w przyrodzie w związku z jesienią.  Uczniowie wykonali także wiele fotografii dokumentujących przepiękne okazy roślin i redagowały notatki o poznawanych obiektach przyrodniczych.
Następnie udali się do Palmiarni, gdzie zapoznali się z roślinami egzotycznymi, które tam zgromadzono. Atrakcją wystawy były przepiękne storczyki oraz kwiaty hibiskusa. Duża radość sprawiło uczniom oglądanie ogromnego suma afrykańskiego oraz innych egzotycznych ryb i żółwi wodnych.
Był to dla wszystkich dzień pełen wrażeń i atrakcji.

data: 2011.10.04

Jesienne warsztaty plastyczne

Po raz kolejny Dom Kultury w Niesułkowie wyszedł na przeciw potrzebom uczniów szkół naszej gminy i zorganizował jesienne warsztaty plastyczne. Tym razem warsztaty zorganizowano w Szkole Podstawowej w Dobrej. Warsztaty prowadziła plastyk Ewa Czyżewska, której pracę można podziwiać na 6 fotografii. Przez ponad dwie godziny uczniowie pod czujnym okiem prowadzącej tworzyli jesienne kompozycje z "darów jesieni"- jarzębiny, kasztanów,  żołędzi, szyszek, liści klonu, osiki oraz nawłoci, wrotyczu, traw wszelakich.

autor: Wojciech Tomczak, data: 2011.09.29

Obóz integracyjny klas I ZS nr 1.

W dniach 15 - 17 września 2011 r. klasy pierwsze gimnazjum wraz z wychowawcami (p. Sylwią Werst, p. Dominiką Skolik, p. Przemkiem Pawłowskim, p. Edytą Kunce i p. Katarzyną Królikowską) były na wycieczce integracyjnej w Burzeninie.

więcej

„Nasza Przyszłość 3”

CKiW OHP w Dobieszkowie realizuje projekt „Nasza Przyszłość 3” dla 10 uczestników w wieku 15-17 lat. Wszystkie osoby objęte działaniami projektu znajdują się pod nadzorem kuratora bądź korzystają ze wsparcia ośrodków pomocy społecznej.  Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.
Uczestnicy mieli możliwość uczestniczyć w zajęciach z psychologiem, doradcą zawodowym, socjoterapeutą, zajęciach wyrównawczych z dwóch wybranych przedmiotów szkolnych, kole komputerowym i sportowym oraz wyjściach rekreacyjno - edukacyjnych do Arena Laser Game, Aquaparku i Cinema City w Łodzi.
W lipcu cała grupa wraz z wychowawcą i socjoterapeutą uczestniczyła w Letniej Akademii Rozwoju. Beneficjenci przez 12 wakacyjnych dni spędzali czas na zajęciach rozwijających kompetencje kluczowe wynikające z założeń projektu, w CKiW OHP w Pleszewie, a także poznawali uroki województwa wielkopolskiego.
Powoli zbliżamy się do zakończenia projektu. Ostatni wrześniowy weekend upłynie uczestnikom na spotkaniu podsumowującym. Beneficjenci będą mieli okazję podzielić się swoimi przeżyciami i wrażeniami. Będzie to ostatnie projektowe spotkanie grupy z wychowawcą i socjoterapeutą. W planie przewidziano zajęcia ewaluacyjne, socjoterapeutyczne oraz rekreacyjno - edukacyjne, m.in. wizytę w Parku Linowym, w Aquaparku oraz grę terenową Paintball.
             
Sporządził:
Paulina Walak, spec. ds. realizacji programów europejskich.

data: 2011.09.26

Wycieczka do łódzkiego zoo.

Dla klasy V i VI z ZS. nr 1 w Strykowie 16 września to też dzień wycieczki klasowej. Tuż po sprzątaniu swej małej ojczyzny udali się oni wraz z wychowawczyniami do łódzkiego zoo.

więcej

Sprzątanie świata

Dnia 16.09.2011r uczniowie ZS nr 1 w Strykowie uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”. Każda klasa ze swoim opiekunem poszła wyznaczoną przez nauczyciela trasą by pozbierać te śmieci, które z niewiadomych przyczyn trafiły na ziemię a nie do kosza.

więcej

Dobieszkowska młodzież podczas akcji Sprzątanie Świata-Polska 2011

W dniu 15 września 2011r. uczestnicy dobieszkowskiego Centrum włączyli się do XVIII edycji akcji Sprzątania Świata. Tegorocznemu przedsięwzięciu przyświeca hasło :„Lasy to życie - chrońmy je". Celem podejmowanych działań jest budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej Polaków oraz ich odpowiedzialności za środowisko naturalne

więcej

Archiwum aktualności szkolnych

Archiwum aktualności szkolnych

Rok 2011

Rok 2010

Przygody Klitusia Bajdusia i jego rodzinki

W dniu 08 czerwca 2011 roku w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się I Gminny Zespołowy Konkurs Matematyczny „Przygody Klitusia Bajdusia i jego rodzinki”, w którym uczestniczyły  3-osobowe zespoły z  czterech szkół  podstawowych z terenu gminy Stryków:

więcej

Dzień Mamy

Dzień Mamy w Szkole Podstawowej w Dobrej odbył się dnia 27 maja 2011 roku. Zaproszeni goście przybyli licznie na uroczystość przygotowaną przez uczniów klas „0” – III pod kierunkiem swoich nauczycielek. Wszyscy podziwiali występy dzieci. Piękne wiersze, wesołe piosenki, gra na instrumentach oraz śmieszne dowcipy o mamach zrobiły na oglądających duże wrażenie. Na koniec pociechy wręczyły mamom własnoręcznie wykonane upominki i zaprosiły na poczęstunek. Wiosenne kanapki i sałatka owocowa przygotowane przez dzieci bardzo smakowały wszystkim uczestnikom uroczystości.

więcej

Polsko - Niemiecka Współpraca Młodzieży Dobieszków – Augsburg

W ramach programu Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży, Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Dobieszkowie, w dniach od 08 do 14 maja, miało przyjemność gościć młodych ludzi z Infau - Augsburg z Niemiec, organizacji zajmującej się podobną działalnością do Ochotniczych Hufców Pracy.

więcej

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2141708 osobą
na naszej stronie
baner toplayer
Program czerwcowy 2017