Stryków, Spotkajmy się w Strykowie

E-Urząd

Wyszukiwarka

Nawigacja

Menu  /  Newsy  /  2010  /  Sport 2010  /  

Treść strony

Przygotowania rozpoczęte

Od początku grudnia zawodnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” w Strykowie zaczęli przygotowania do sezonu 2011.

więcej

Piłkarsk LUKS "2" straszy rywali

Liga amatorów na boiskach CHKS w Łodzi dobiegła końca w połowie listopada. Przyszedł czas na podsumowanie występów jedynej drużyny reprezentującej Stryków, piłkarzy LUKS „Dwójki”.

więcej

Młodzież walczy z najlepszymi

Klasa Deyna (rocznik 1995-96) zakończyła rozgrywki w rundzie jesiennej 31 października br. Występujący w niezwykle silnej lidze młodzi piłkarze Zjednoczonych Stryków, którzy debiutują w tych rozgrywkach pierwszą część sezonu rozegrali w miarę przyzwoicie.

więcej

Dobra postawa sztangistów Agronomu

W tej kategorii wagowej zwyciężyła Katarzyna Szostak ( Górnik Polkowice), która w dwuboju dźwignęła ciężar 169 kilogramów. Srebrny medal wywalczyła Ewa Wróblewska (Mazovia Ciechanów) – 139 kg, a brązowy krążek przypadł Aleksandrze Michalskiej (Górnik Polkowice), która zaliczyła ciężar 125 kilogramów. Druga zawodniczka Agronomu Beata Dudek w kategorii powyżej 69 kilogramów zajęła dziesiąte miejsce. Podopieczna trenera Bogdana Szejna uzyskała w dwuboju 88 kilogramów.

więcej

Młodzi tenisiści jeszcze się uczą

Tenisiści LUKS Koźle, którzy występują w rozgrywkach IV ligi Łódzkiej Ligi Tenisa Stołowego Amatorów i Weteranów, w dwóch kolejnych swoich meczach odnieśli połowiczny sukces remisując we własnej sali z Radarem 2 Łódź 5:5 i doznając wysokiej porażki z liderem rozgrywek MPK Łódź. Tenisiści z Koźla zajmują odległą piętnastą lokatę z dorobkiem dwunastu punktów.

więcej

Blamaż piłkarzy

W ostatnim meczu rundy jesiennej piłkarze Zjednoczonych Stryków doznali dotkliwej porażki z WKS Wieluń.

więcej

Kolarze w Arturówku

W XVI edycji Kolarskiego Wyścigu Niepodległości z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy LUKS „Dwójki” Sandoz Stryków. Szczególnie w kategorii 11-13 lat strykowianie pokazali prawdziwą siłę. W tej grupie całe podium należało do podopiecznych trenera Mirosława Pożarlika. Wygrał Dominik Chmielewski, przed Sebastianem Baranowskim i Damianem Mikołajczykiem. Ósme miejsce zajął Jarosław Jabłoński.

więcej

Tylko remis

Zjednoczeni zatem spadli już na szóstą pozycję, a liczba zgromadzonych szesnastu punktów, a więc już o siedem mniej, niż prowadząca w tabeli Andrespoli Wiśniowa Góra, znacznie utrudni strykowianom walkę o czołowa lokatę. Nie popisali się także piłkarze Strugi Dobieszków. Dobieszkowianie przegrali kolejny mecz. Tym razem Struga uległa na własnym terenie Malinie Piątek, przegrywając 2:4. Dobieszkoiwanie z trzem zdobytymi w poprzedniej kolejce punktami dzierżą przedostatnie miejsce w klasyfikacji. Piłkarze LKS-u Rosanów, którzy za cel postawili sobie powrót do rozgrywek o mistrzostwo V ligi, odrabiają straty do lidera. Podopieczni trenera Lipca jak dotąd przegrali tylko jedno spotkanie.

więcej

Juniorzy bliscy zwycięstwa

Podopieczni trenera Wiktora Wiśniewskiego po wycofaniu się z rozgrywek Startu Brzeziny znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli. Goście z Łodzi przed spotkaniem ze strykowianami znajdowali się na szóstej pozycji. Nie trudno było więc wskazać w tym pojedynku faworyta. Na boisku zupełnie nie było widać, że obie drużyny dzieli w tabeli tak duża różnica, ba to Zjednoczeni byli lepszym zespołem.

więcej

Ścigali się na torze!

W niedzielę, 10 października na torze łódzkiego Społem zorganizowane zostały zawody Grand Prix w kategoriach młodzik, junior mł., junior i orlik. Kolarze z siedmiu klubów województwa łódzkiego rywalizowali w dwóch torowych konkurencjach: wyścigu punktowanym oraz scratch (klasyczny). Młodzi kolarze LUKS „Dwójki” Sandoz Stryków pojechali do Łodzi w czteroosobowym składzie. Trener Mirosław Pożarlik zabrał ze sobą Dominika Chmielewskiego, Artura Chmielewskiego, Damiana Mikołajczyka i Radosława Florczaka.

więcej

Pierwsza wygrana Strugi

Podopieczni trenera Przemysława Fortuny ulegli na własnym boisku RKS-owi Łódź 1:2. Zdaniem trenera Fortuny mecz z łodzianami był najsłabszym występem jego drużyny od wielu miesięcy. Trzeba jednak przyznać, że nie najlepszy dzień miał golkiper Zjednoczonych, który ponosi winę za puszczenie pierwszego gola. Strykowianie, po porażce z RKS-em spadli w tabeli na piąte miejsce. Na pierwszym miejscu nadal utrzymują się piłkarze Andrespoli Wi sniowa Gór, którzy w ósmej serii na wyjeździe pokonali Witoniankę Witonia tylko 4:2. Cztery punkty straty do liderów mają piłkarze RKS-u Łódź i beniaminka Zamku Skotniki. Skotniczanie jednak zakończyli świetną passę zwycięstw i w ostatnim spotkaniu ulegli AMII Nowosolna 1:3.

więcej

Koniec udanego sezonu!

W sobotę, 2 października do Opoczna trener Pożarlik zabrał drugi skład „Dwójki” na Mistrzostwa Makroregionu Młodzików w MTB. Przez wiele lat prym w tych zawodach wiedli kolarze gospodarzy LUKS Sławno. Nie inaczej było tym razem. Nasi zawodnicy pojechali nieźle i zdobyli dla Strykowa 2 punkty do klasyfikacji klubowej w województwie łódzkim. Poza zasięgiem byli gospodarze, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca. Dziesiąty był Damian Mikołajczyk, zaś 11 Sebastian Baranowski i to Ci dwaj zawodnicy znaleźli się na punktowanych pozycjach. Na 13. miejscu przyjechał Szymon Cichosz, zaś 14. pozycję zajął Jarosław Jabłoński.

więcej

Sukcesy atletów Agronomu

Atleci LUKS Agronomu Bratoszewice wywalczyli trzecie miejsce w klasyfikacji klubowej podczas zawodów w wieloboju ciężarowym który odbył się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach. Podopieczni trenera Bogdana Szejna odnieśli duży sukces. Bratoszewiccy młodzi adepci podnoszenia ciężarów w zawodach wieloboju ciężarowego w klasyfikacji drużynowej zajęli trzecie miejsce. Zawodnicy LUKS Agronomu w zawodach kadetów na ocenę techniki podnoszenia ciężarów (oceniano rwanie, zarzut i wybicie) wywalczyli z kolei czwartą pozycję.

więcej

Dwa punkty do lidera

W związku z tym, ze Andrespolia nie zainkasowała kompletu punktów skorzystali na tym goniący liderów piłkarze Zamku Skotniki oraz rezerw Zjednoczonych Stryków. Strykowianie nadal obok prowadzących w kalsyfikacji zawodników z Wiśniowej Góry SA niepokonani. Tym razem podopieczni trenera Przemysława Fortuny pokonali na wyjeździe Kotana Ozorków 5:1 i zbliżyli się do Andrespoli na dystans zaledwie dwóch „oczek”.

więcej

Sukcesy kolarzy LUKS-u

W niedzielę, 26 września Bratoszewice gościły najlepszych młodzików . Na trasie przez Kalinów i Nowostawy, liczącej 10 km (z półmetkiem), rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Centralneg a, w których udział wzięło blisko 50 zawodników i zawodniczek. Nasz region reprezentował Ludowy Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” Sandoz Stryków. Trener Mirosław Pożarlik wystawił do startu trzy pary. Artur Chmielewski i Dominik Chmielewski, Radosław Florczak i Damian Mikołajczyk oraz Sebastian Baranowski i Szymon Cichosz. Najbardziej liczono na dwóch Chmielewskich, którzy w tym sezonie wiodą prym nie tylko w strykowskim klubie, ale także w całym peletonie.

więcej

Nieznaczna porażka juniorów

Kolejnej porażki doznali juniorzy Zjednoczonych Stryków. Tym razem podopieczni trenera Wiśniewskiego nieznacznie przegrali z Sokołem Aleksandrów.

więcej

Agronom trzeci!

Zawodniczki i zawodnicy LKS Agronom Bratoszewice wystąpili na pomoście w Radomsku w pierwszym po wakacjach zawodach podnoszenia ciężarów. Podopieczni trenera Bogdana Szejna podczas Mistrzostw Okręgowego Związku podnoszenia Ciężarów w Łodzi w kategorii juniorek i juniorów nie zawiedli. Na najwyższym miejscu na podium stanęła Kinga Jacak. Zawodniczka Agronomu w kategorii do 58 kilogramów osiągnęła w dwuboju 93 kilogramy i wywalczyła złoty medal. Nie zawiodła także Beata Dudek. Atletka Agronomu i jednocześnie uczennica Zespołu Szkół nr 1 w Bratoszewicach zajęła trzecia lokatę.

więcej

Kłopoty Strugi

Piłkarze Strugi Dobieszków doznali kolejnej porażki. Dobieszkowianie tym razem na wyjeździe przegrali z Kotanem Ozorków 1:2. Dobieszkoiwanie z zerowym kontem punktowym zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

więcej

Wysoka wygrana rezerw!

Zjednoczeni Stryków odnieśli trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach o mistrzostwo klasy "A".Strykowianie w piątej kolejce bez większych problemów wypunktowali w Nowsolnej miejscowy AMII 6:1. Klasycznym hat-rickiem popisał się Mariusz Małecki, który w ciągu trzydziestu minut trzykrotnie pogrążył bramkarza miejscowych. Podopieczni trenera Przemysława Fortuny powrócili na fotel wicelidera.

więcej

Agronom wysoko

Zawodniczki i zawodnicy LKS Agronom Bratoszewice wystąpili na pomoście w Radomsku w pierwszym po wakacjach zawodach podnoszenia ciężarów. Podopieczni trenera Bogdana Szejna podczas Mistrzostw Okręgowego Związku podnoszenia Ciężarów w Łodzi w kategorii juniorek i juniorów nie zawiedli. Na najwyższym miejscu na podium stanęła Kinga Jacak. Zawodniczka Agronomu w kategorii do 58 kilogramów osiągnęła w dwuboju 93 kilogramy i wywalczyła złoty medal.

więcej

Kryzys Zjednoczonych

To już jest kryzys. Piłkarze Zjednoczonych Stryków przegrali czwarty mecz z rzędu. Tym razem strykowianie ulegli na własnym stadionie beniaminkowi Orlętom Cielądz 2:3.

więcej

Falstart Strugi

Piłkarze Strugi Dobieszków rozpoczęli nowy sezon w klasie „A” od dwóch porażek. Po przegranej w inauguracyjnym spotkaniu z Witonianką w Witoni, dobieszkowianie okazali się słabsi od beniaminka Zamku Skotniki.

więcej

Klęska czwartoliogowców

W meczu piątek kolejki rozgrywek IV ligi Zjednoczeni Stryków wysoko przegrali na własnym stadionie z Unią Skierniewice aż 0:5. Takiej klęski piłkarze Zjednoczonych już dawno nie doznali na własnym boisku!

więcej

Staż karateków

W pięknej nadmorskiej miejscowości Jarosławiec odbył się w lipcu bardzo ważny obóz (staż) szkoleniowy. Wzięło w nim udział ponad 100 zawodników z całej Polski min. Łodzi, Zgierza, Strykowa, Brzezin, Wrocławia, Kobyłki, Wołomina, Pilawy, Warszawy, Koluszek i Lublina. Zajęcia były podzielone na trzy bloki tematyczne (dwa treningi karate i jeden kobudo).

więcej

Strykowskie srebra

Młodzicy sekcji kolarskiej Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” w Strykowie w dniu 20 sierpnia 2010r. wzięli udział w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików na torze. Zawody odbyły się na obiekcie Społem w Łodzi. Trener Mirosław Pożarlik po udanych mistrzostwach na sosie liczył również, że jego podopieczni wywalczą choć jeden złoty krążek także na torze. Udało się przywieźć „jedynie” dwa srebrne medale.

więcej

Pierwsza przegrana

W meczu na szczycie 4. kolejki o mistrzostwo IV ligi lider Omega Kleszczów pokonał wicelidera Zjednoczonych Stryków 2:0.

więcej

Falstart juniorów

Nie udał się start graczom Zjednoczonych Stryków w Łódzkiej Lidze Juniorów. Podopieczni trenera Wiktora Wiśniewskiego ulegli w Łodzi drużynie Metalowca 0:1.

więcej

Rezerwy gromią!

Piłkarze Zjednoczonych Stryków w premierowym meczu rozgromili LKS Kalonkę - Kopankę aż 7:1. Strykowianie już do przerwy zaaplikowali gościom trzy gole, prezentując w niedzielnym meczu bardzo dobrą dyspozycję!

więcej

Źle zaczęli!

Źle rozpoczęli nowy sezon piłkarze Strugi Dobieszków. W premierowym meczu o mistrzostwo klasy "A" (grupa II) dobieszkowianie ulegli beniaminkowi Witoniance Witonia 1:3.

więcej

Szósty punkt Zjednoczonych

Piłkarze Zjednoczonych Stryków świetnie rozpoczęli obecny sezon piłkarski czwartoligowych rozgrywek. Podopieczni trenera Tomasza Szcześniaka odnieśli drugie kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując na wyjeździe ekipę UKS SMS Łódź 1:0. Co prawda zwycięstwo było nieco wymęczone, jednak najważniejsze są trzy punkty, które strykowianie po tym spotkaniu mogli dopisać sobie do swojego konta.

więcej

Wyskoki mistrzem

Na boisku LKS-u Olimpia w Tymiance odbyły się młodzieżowe mistrzostwa gminy Stryków w piłce nożnej sześcioosobowej. Do rywalizacji przystąpiły tym razem tylko cztery drużyny. W bieżących rozgrywkach obrońcy tytułu mistrzowskiego Pędzące Żółwie już w półfinale musiały pożegnać się z rozgrywkami. Strykowianie przegrali bowiem z gospodarzami zawodów piłkarzami Olimpii Tymianka. Olimpianie dała szans rywalom , pokonując ubiegłoroczną najlepszą drużynę mistrzostw aż 5:1.

więcej

Młodzież Zjednoczonych gromi

Zjednoczeni Stryków z klasy Deyna pod wodzą trenera Wiktora Wiśniewskiego rozgromili w meczu towarzyskim TS Sokół Aleksandrow 6:0.

więcej

Teodoru liderem

W Łasku, 18 lipca odbyła się IV Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego. Tego dnia Stryków reprezentował jeden zawodnik Zjednoczonych– Krzysztof Teodoru, który wystartował w kategorii Licencja A+B. Strykowianin przystępował do zawodów jako lider klasyfikacji generalnej, we wcześniejszych trzech edycjach Teodoru zajmował siódme, czwarte oraz trzecie miejsce. Tym razem zawodnik Zjednoczonych także był trzeci.

więcej

Zjednoczeni tuż za liderem

Piłkarze Zjednoczonych Stryków, po zwycięstwie w premierowym meczu nad Zawiszą Pajęczno 3:0 zostali wiceliderem IV ligi. Pierwsze miejsce zajmują piłkarze Włókniarza Konstantynów, którzy rozgromili na własnym terenie UKS SMS Łódź 5:1.

więcej

Premierowe zwycięstwo!

Piłkarze Zjednoczonych Stryków bardzo dobrze zaprezentowali się w inauguracyjnym meczu nowego sezonu o mistrzostwo IV ligi. Podopieczni trenera Tomasza Szcześniaka nie mieli większych problemów, by pokonać na własnym boisku Zawiszę Pajęczno, rywala, z którym zawsze strykowianie mieli kłopoty.

więcej

Brąz Dwójki!

Duży sukces odnieśli gracze strykowskiego klubu LUKS „Dwójka”. Podopieczni Piotra Pożarlika wybrali się do Kleszczowa na Mistrzostwa LZS Województwa Łódzkiego drużyn niezwiązkowych. Gracze LUKS-u stawiani w roli jednego z faworytów zajęli ostatecznie trzecią lokatę. W pierwszym swoim spotkaniu LUKS gładko pokonał gospodarzy Drukarza Kleszczów 4:0, a wszystkie bramki zdobył Tomasz Sęk.

więcej

Kolarze w czołówce

Kolarze LUKS „Dwójki” Sandoz Stryków wystartowali 1 sierpnia w prestiżowym wyścigu w Bełchatowie. Była to także 36. edycja Memoriału Henryka Łasaka – najwybitniejszego trenera w historii polskiego kolarstwa, który wyszkolił takie gwiazdy jak Ryszard Szurkowski, Stanisław Szozda i Mieczysław Nowicki.

więcej

LKS Gozdów zwycięzcą!

Podczas mistrzostw powiatu zgierskiego LZS w piłce nożnej wielką niespodziankę sprawiła reprezentacja gminy Stryków. Strykowianie, którzy nie byli faworytami imprezy (turniej został rozegrany na boisku w Rosanowie), po wygraniu grupy eliminacyjnej, gdzie pokonali Gminę Głowno 3:0 oraz zremisowali z Gminą Aleksandrów 1:1, zmierzyli się w finale z Gminą Parzęczew.

więcej

LUKS nie zwalnia tempa

Kolarze Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka” Sandoz Stryków nie zwalniają tempa. Trzeba przyznać, że podopieczni trenera Mirosława Pożarlika idealnie trafili z formą, bo w wakacje, gdy rozgrywane są najważniejsze imprezy w sezonie, spisują się znakomicie. Tym razem młodzi kolarze strykowskiej „Dwójki” wystartowali w prestiżowym wyścigu w Górach Świętokrzyskich pod nazwą „Truskawkowy Szus”. Trasa biegła po bardzo trudnym terenie wokół Łysej Góry, a meta usytuowana była prawie na samym jej szczycie. Do pokonania kolarze mieli 32 km (5 rund), a na starcie stanęło blisko 50 zawodników.

więcej

następna strona »

Dane kontaktowe

Urząd Miejski w Strykowie
ul. Kościuszki 27
95-010 Stryków
Tel. +48 (42) 719 80 02
Fax. +48 (42) 719 81 93
mail: strykow@strykow.pl

Godziny pracy

pn-pt: 08:00 - 16:00
Godziny pracy kasy Urzędu
pn-pt: 08:00 - 15:00

Licznik odwiedzin

Gratulacje, jesteś
2139680 osobą
na naszej stronie